XHTML

ویزای کار آلمان در دستتان

آلمان کشوری صنعتی با نرخ بیکاری بسیار پایین است. نرخ تولد در این کشور نیز منفی گزارش شده، بنابراین جمعیت پیر در آن رو به افزایش می‌باشد. همین امر سبب شده تا دولت آلمان برای جبران نیروی جوان موردنیاز، اقدام به جذب نیروهای جوان و متخصص از سرتاسر جهان کند. کیفیت و استاندارد زندگی در آلمان بسیار بالا بوده و همچنین حقوق و دستمزد کارکنان نیز چشمگیر است. همه این موارد سبب شده‌اند تا کشور آلمان به مقصدی برای متقاضیان کار و همچنین تحصیل تبدیل شود. برای دریافت ویزای کار آلمان روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه همین مطلب بررسی شده‌اند.

ویزای کاری آلمان


02128111107
کاریابی کاربین 

موسسه هرمس هیچگونه فعالیتی در زمینه مشاوره شغلی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور نداشته و در این خصوص صرفا به عنوان یک موسسه همکار با کاریابی خارجی کاربین دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز 52009 همکاری می کند. لذا کارجویان عزیز جهت مشاوره و راهنمایی های اولیه و اطلاع از فرصت های شغلی موجود در خارج از کشور و سایر شرایط لازم می توانند به آدرس کاریابی کاربین واقع در ولنجک-خیابان سیزدهم- مجتمع گالریا- ساختمان شمالی- طبقه اول – واحد 2 مراجعه یا با شماره 02128111107 مربوط به کاریابی مذکور تماس حاصل نمایند.

روش های دریافت ویزای کار آلمان

اقامت کاری آلمان

کاریابی برای دریافت ویزای کار

مشاغل مورد نیاز آلمان

ویزای کار آلمان از طریق ترکیه برای ایرانیان

دریافت بلوکارت آلمان از طریق ویزای جستجوی کار

در این بخش سه روش دریافت ویزای کاری آلمان بررسی شده‌اند:

جاب سیکر

جاب آفر

کارت آبی

در این ویدئو به بررسی تمام نکات راجع به ویزای کار آلمان میپردازیم، با ما همراه باشید

اخذ ویزای کار آلمان با روش جاب سیکر (Job Seeker)

یکی از روش‌های اخذ ویزای کار آلمان که از محبوبیت ویژه‌ای نیز بین علاقمندان به مهاجرت به آلمان برخوردار است، ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار نام دارد. با استفاده از این روش اخذ ویزای کار آلمان، متقاضیان می‌توانند برای یک ویزای جستجوی کار شش ماهه اقدام کنند. با استفاده از این ویزا، فرد می‌تواند به طور مستقیم به کشور آلمان سفر کرده و به جستجوی کار و سپس اخذ ویزای کار آلمان بپردازد. یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای جاب سیکر داشتن تخصص و مدرک تحصیلی در یکی از حوزه‌های مورد نیاز کشور آلمان است. متقاضیان باید بتوانند در عرض شش ماه یک قرارداد کاری معتبر با یک کارفرمای مورد تایید دولت آلمان بیابند. در غیر این‌صورت، ویزای جاب سیکر تمدید نخواهد شد و فرد باید مجددا از ابتدا اقدام نماید.

اقامت کاری آلمان از طریق جاب سیکر

اخذ ویزای کار آلمان با پیشنهاد شغلی جاب آفر (Job Offer)

امکان اخذ ویزای کار آلمان از طریق جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری امکان‌پذیر است. برای واجدشرایط شدن، متقاضیان باید، از یک کارفرمای آلمانی یک پیشنهاد کاری معتبر دریافت و قرارداد کاری امضا کرده باشند. اما چه کسانی واجدشرایط دریافت ویزای کار آلمان از طریق جاب آفر هستند؟ محققان با دانش فنی خاص، مدیران، افراد متخصص و همچنین نیروی انتقال درون شرکتی در اولویت دریافت جاب آفر و ویزای کار آلمان هستند. اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که در یکی از گروه‌های فوق قرار دارند باید شرایطی که در ادامه عنوان می‌شوند را نیز داشته باشند:

  • 📌 داشتن مدرک معتبر فنی حرفه‌ای و یا دانشگاه مورد تایید کشور آلمان

  • 📌 تسلط حرفه‌ای در سطح (B1) به زبان آلمانی

  • 📌 وجود تخصص فرد متقاضی در لیست تخصص‌های موردنیاز

از سوی دیگر میانگین نرخ بیکاری در آلمان در سال 2019، تنها در حدود 3.2 درصد بوده است که از میانگین نرخ بیکاری مردم کل اروپا در همین سال بیش از 3 درصد کمتر است. در ادامه با میانگین حقوق مشاغل مختلف در آلمان بر اساس رشته تحصیلی در سال 2019 آشنا می‌شویم:

اخذ ویزای کار آلمان از طریق دریافت کارت آبی (Blue Card)

متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان با در دست داشتن کارت آبی آلمان می‌توانند به مدت چهار سال یا کمتر، باتوجه به مدت قرارداد، در کشور آلمان به کار و فعالیت مشغول شوند. با دریافت کارت آبی، افراد می‌توانند بدون هیچ مانعی در کشور آلمان کار کنند. همچنین با استفاده از این کارت می‌توانند مدت زمان دریافت اقامت دائم خود را نیز کاهش دهند. متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان می‌توانند پس از یک سال کار و فعالیت در آلمان برای اخذ بلوکارت اقدام کنند. شرایط دریافت کارت آبی آلمان در ادامه بیان شده است:

  • متقاضی باید از یک دانشگاه معتبر و موردتایید کشور آلمان فارغ‌التحصیل شده باشد.
  • داشتن حداقل یک سال سابقه کاری موفق برای دریافت کارت آبی آلمان الزامی می‌باشد.
  • حقوق ماهیانه متقاضی دریافت بلوکارت که در آلمان مشغول به‌کار است باید حداقل 4733 یورو و در سال 56800 یورو باشد. البته افرادی که با ویزای کاری آلمان با مدرک معتبر ریاضیات، مهندسی، فناوری اطلاعات، علوم پایه، پزشکی و مواردی از این قبیل در حال کار هستند، می‌توانند با حقوق ماهیانه 3692 یورو در ماه و 44304 یورو در سال نیز برای دریافت بلوکارت اقدام نمایند.
چرا به آلمان مهاجرت می‌کنیم؟

اخذ ویزای کار و اقامت کاری آلمان

متقاضیان دریافت ویزای کار آلمان و اقامت کاری این کشور، برای ورود به خاک آلمان نیازمند دریافت ویزای شینگن هستند. برای اقامت طولانی مدت نیز به اجازه اقامت نیاز دارند. ناگفته نماند که اجازه اقامت، به تنهایی به متقاضیان اخذ ویزای کاری آلمان، مجوز کار و فعالیت تجاری نمی‌دهد. فعالیت تجاری تنها در صورتی امکان‌پذیر است که متقاضی، مجوز اقامت را خود را منحصرا تحت عنوان “اشتغال سودمند” دریافت کند. اجازه اقامت کاری در آلمان به دو صورت زیر وجود دارد:

  • اجازه اقامت کاری موقت در آلمان: این نوع اقامت کاری که برای متقاضیان ویزای کار آلمان صادر می‌شود (Aufenthaltserlaubnis) نام دارد. مدت زمان این اجازه اقامت سه سال است. ولی درصورتی که قرارداد کاری فرد متقاضی تمدید شود، به همان اندازه اقامت کاری موقت نیز تمدید می‌گردد.

  • اجازه اقامت کاری دائم در آلمان: امکان اقامت نامحدود به همراه کار و تحصیل با این اجازه موقت که (Niederlassungserlaubnis) نام دارد برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان امکان‌پذیر است. فرد متقاضی درکنار کار و تحصیل، از امتیاز سفر به کشورهای اتحادیه اروپا و اقامت کوتاه مدت نیز بهره‌مند می‌شود. این اجازه اقامت کاری دائم معمولا پس از پنج سال با ویزای کاری جاب آفر و پس از سه سال از طریق بلوکارت برای متقاضیان اقامت کاری آلمان صادر می‌گردد.

روش‌های کاریابی برای دریافت ویزای کار آلمان

برای دریافت جاب آفر و ویزای کار آلمان متقاضیان نیاز دارند شغل و کارفرمایان خود را جستجو کنند.

روش‌های کاریابی در آلمان در ادامه بررسی شده‌اند:

آژانس استخدام فدرال

آژانس کاریابی محلی

وب‌سایت‌های تبادل نیروی کار آنلاین

جستجوی کار در روزنامه‌های محلی

به طور مستقیم در شرکت‌ها

استفاده از رابط‌ها و ارتباطات شخصی

نمایشگاه‌های شغلی آلمان

مشاغل مورد نیاز آلمان

تعدادی از مشاغل پرتقاضا در آلمان به همراه میزان حقوق ماهانه هرکدام در جدول زیر معرفی شده‌اند.

مشاغل و تخصص‌های مورد درخواست برای دریافت بلوکارت آلمان

 

شغل

میزان حقوق متوسط ماهانه به یورو

فناوری اطلاعات

3830

خدمات بانکی

4140

مخابرات

3360

منابع انسانی

3600

مهندسی

3220

بازاریابی

4270

تبلیغات

4270

روابط عمومی

4270

ساخت‌وساز

2240

املاک و مستغلات

2240

اخذ ویزای کار آلمان از طریق ترکیه برای ایرانیان

یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت و اخذ ویزای کار آلمان اقدام از طریق ترکیه است. متقاضیانی که از طریق ترکیه برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام می‌کنند، معمولا خیلی سریع‌تر و راحت‌تر به هدف خود یعنی مهاجرت می‌رسند.

اقامت کاری آلمان از طریق ترکیه

شرایط اقدام برای ویزای کار آلمان از طریق ترکیه

بر اساس قوانین مهاجرتی، هر فردی که بیش از شش‌ماه در کشور دیگری اقامت داشته باشد، می‌تواند از طریق همان کشور برای مهاجرت به کشور سوم درخواست مصاحبه داده و در سفارت همان کشور برای اخذ ویزا تشکیل پرونده بدهد. بنابراین، متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان اگر به دنبال یک روش سریع و آسان هستند می‌توانند از این طریق اقدام کنند. کافی است در یک دوره آموزشی معتبر شش‌ماهه در ترکیه شرکت کرده و اقامت تحصیلی کوتاه مدت دریافت نمایند. بهترین دوره آموزشی برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان آموزش زبان آلمانی است. این کار باعث می‌گردد افراد با یک تیر، دو نشان بزنند. هم‌زمان که برای اخذ ویزای کار آلمان تلاش می‌کنند، مهارت زبانی لازم جهت کار و زندگی در آلمان را نیز به صورت حرفه‌ای می‌آموزند.

متقاضیان باید بدانند که حضور شش‌ماهه آنها در ترکیه باید مستمر و بدون‌خروج باشد، تا به درخواست ویزای آنها رسیدگی شود. بر همین اساس، افرادی که از طریق ویزای توریستی اقدام می‌کنند یا مدت اقامت آنها کمتر از شش ماه است، درخواستشان بدون هیچ تردیدی رد می‌شود.

شرایط اقدام برای ویزای کار آلمان از طریق ترکیه

دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه

دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه به صورت فوق فشرده برگزار می‌شوند. هر سطح زبان آلمانی یعنی (A1، A2، B1) برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان دو ماه به طول می‌انجامد. بنابراین برای اخذ مدرک (B1) زبان آلمانی، متقاضیان به شش‌ماه تحصیل در ترکیه نیاز خواهند داشت. کلاس‌های زبان آلمانی در ترکیه چهار جلسه در هفته و بسیار باکیفیت بالا برگزار می‌‌شوند. متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان باید نهایت تلاش خود را برای با موفقیت گذراندن دوره به کار بگیرند. دوره فشرده زبان آلمانی در شهر استانبول برگزار می‌گردد و همه امکانات رفاهی در اختیار زبان آموزان قرار داده می‌شود. خبر خوب هم اینکه، متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان از طریق ترکیه، می‌توانند اول هر ماه برای ثبت‌نام و اخذ پذیرش جهت شرکت در دوره‌های زبان آلمانی اقدام کنند و نگران ددلاین و مهلت ثبت‌نام نباشند. پس از پایان دوره، افراد می‌توانند در موسسه گوته ثبت‌نام کرده و در آزمون زبان آلمانی شرکت کنند.

هزینه دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه

هزینه هر ترم شرکت در دوره‌های آموزش زبان آلمانی حدودا بین 450 تا 500 دلار برآورد شده است. بنابراین برای اخذ مدرک (B1) و گذراندن دوره‌های (A1، A2)، متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان باید مبلغ 1300 تا 1500 دلار هزینه کنند. البته ممکن است قیمت‌ها با نوسانات دلار کاهش و یا افزایش پیدا کنند. اما میانگین هزینه‌ها معمولا همین میزان خواهد بود. لازم به ذکر است که شرکت در دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه بسیار معقول‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر می‌باشد. همچنین هزینه زندگی در این کشور نیز برای ایرانیان مناسب است. آنها در کنار تحصیل می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری این کشور نیز لذت ببرند.

جمع بندی

اخذ ویزای کار آلمان روش‌های مختلفی دارد. یکی از بهترین روش‌ها، مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه است. به این ترتیب که فرد یک اقامت تحصیلی شش‌ماهه را با هدف یادگیری زبان آلمانی دریافت می‌کند. پس از شش‌ماه اقامت در ترکیه، می‌تواند برای اخذ ویزای کار آلمان از سفارت آلمان در ترکیه، وقت مصاحبه دریافت کند. افرادی که شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه برای آنها امکان‌پذیر نیست، می‌توانند از طریق روش‌های دیگری مثل دریافت جاب آفر و یا شرکت در دوره آوسبیلدونگ اقدام نمایند

هرمس اپلای

سوالات متداول

متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان از طریق ترکیه، می‌توانند اول هر ماه میلادی برای شرکت در دوره‌های زبان آلمانی اقدام کنند. ددلاین خاصی برای اخذ پذیرش وجود ندارد.

اقدام به اخذ ویزای کار آلمان از طریق ترکیه مزایای بیشتری نسبت به ایران دارد. یکی از این مزایا، گرفتن وقت سفارت است که در ترکیه با سرعت بسیار بیشتری انجام می‌گیرد. مزایای دیگر شامل هزینه‌ها و شانس بیشتر برای دریافت ویزا است. ضمن اینکه دوره‌های زبان آلمانی باکیفیت بالا و هزینه کمتری برگزار می‌شود.

درصورتی که همه مدارک کامل و صحیح باشند، دریافت ویزای کار آلمان بین هفت الی نه ماه به طول می‌انجامد.

طبق آمارهای رسمی، هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه ۱۶ درصد نسبت به هزینه‌های تهران کمتر است. متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان از طریق ترکیه، حدودا به مبلغ 418 دلار در ماه نیاز خواهند داشت. البته این مبلغ برای یک نفر است. یک خانواده چهار نفره به حدود 1468 دلار نیاز خواهند داشت.

برخی از پرونده های موفق

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.