خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون

خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون

ترکیه به عنوان یکی از زیباترین و جذاب‌ترین کشورهای جهان با سرعتی سریع در حال مدرن شدن است. این کشور اکنون تنها کشور مسلمان سکولار می‌باشد و تأثیرات فرهنگی شرقی و غربی را ترکیب می‌کند. از هزاران سال پیش تاکنون ترکیه محل سکونت بزرگ‌ترین تمدن‌های تاریخ بوده است. خرید خانه در این کشور بسیار مورد توجه و علاقه ایرانیان می‌باشد. قیمت املاک در ترکیه طی سال‌های اخیر تقریباً تنها 75.6 درصد بیشتر شده است. به همین دلیل دیگر به سختی امکان خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون وجود دارد. در ادامه این مطلب به این موضوع می پردازیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

قوانین خرید خانه در ترکیه

بر اساس قوانین مربوط به خرید ملک در ترکیه، فقط اتباع تعدادی از کشورها اجازه خرید خانه در این کشور را دارند. ایران هم جزء این کشورها می‌باشد. بنابراین به کسانی که قصد خرید خانه در این کشور را دارند، توصیه می‌شود از تمامی قوانین و تبصره‌های حوزه خرید و فروش ملک در ترکیه اطلاع پیدا کنند. فرقی نمی‌کند که قصد خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون یا رقم بسیار بالاتر داشته باشید. زیرا این قوانین برای تمامی قیمت‌ها صدق می‌کنند.

به طور کلی، هیچ سازمانی محدودکننده‌ایی مانع خرید هر گونه ملکی اعم از خانه، تجاری و زمین توسط ایرانیان در ترکیه نمی‌شود. با این حال، ایرانیان تنها مجاز به خرید ملک یا زمین تا سقف 30 هکتار می‌باشند. به‌علاوه، آن‌ها فقط می‌توانند در هر ناحیه ۱۰% از زمین یا ملک را خریداری کنند.

همچنین در صورتی که فردی در ترکیه زمینی را به قصد ساخت‌وساز بخرد، باید طی ۲ سال کار ساخت‌وساز را تکمیل کند. البته لازم به ذکر است که اتباع خارجی نمی‌توانند در مناطق نظامی و امنیتی کشور ترکیه زمین یا ملکی را خریداری کنند.

اتباع خارجی باید هزینه خانه‌ای که در ترکیه خریداری می‌نمایند را به صورت نقد پرداخت کنند. همچنین افراد برای خرید خانه در ترکیه باید توجه نمایند که 3 مالک قبلی آن خانه، اتباع خارجی نباشند. علاوه بر این، آن‌ها حق فروش خانه خریداری‌شده را به مدت 3 سال نخواهند داشت.

خرید خانه در ترکیه

نکاتی قابل‌ملاحظه برای خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون

خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون به سختی امکان‌پذیر است. بنابراین افراد نباید انتظار زیادی از خانه‌ای که با حداقل هزینه خریداری می‌کنند، داشته باشند. در واقع خرید ملک در این رده قیمتی، در مناطق دور افتاده و با امکانات بسیار کم خواهد بود. با این حال، در نظر گرفتن نکات زیر به اتباع خارجی کمک می‌کند که ملک مناسبی را در ترکیه انتخاب و خریداری نمایند.

 • قبل از شروع فرآیند خرید خانه، تحقیقات لازم را در مورد مسائلی همچون ‌محدودیت‌هایی مثل رهن بانک و سایر طلبکاران مالک فعلی انجام دهید. زیرا در صورت وجود چنین محدودیت‌هایی، پس از گذشت موعد پرداخت بدهی یا وام، خانه خریداری‌شده توسط طلبکار یا بانک ضبط می‌شود.
 • قبل انتقال سند مالکیت، درخواست خود را به اداره ی ثبت اسناد ارائه دهید.
 • مراحل ثبت و انتقال سند مالکیت باید در حضور شاهدان و در اداره ثبت اسناد انجام گیرد.
 • لازم است افراد در مورد اینکه برای انجام امور ثبت و انتقال سند نیاز به مجوز اقامت دارند یا خیر، تحقیق کنند.
 • لازم است افراد قبل از خرید خانه در ترکیه با کارشناسان باتجربه در زمینه خرید و فروش ملک مشورت کنند. زیرا امکان کلاه‌برداری در هنگام خرید و فروش ملک وجود دارد.

البته با توجه به روند افزایشی نرخ ارز و نوسان قیمت املاک، خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون چندان راحت هم نیست. ممکن است افرادی که خانه را با هدف تجاری و سرمایه‌گذاری همچون اجاره دادن آن یا کسب سود با فروش آن خریداری می‌نمایند، بتوانند خانه‌ای با این قیمت پیدا کنند.

خرید خانه در ترکیه

دریافت اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون

به طور کلی مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور می‌باشد. طبق قوانین مهاجرتی این کشور، متقاضیان می‌توانند 3 تا 5 ماه پس از خرید خانه خود در ترکیه، برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. حداقل سرمایه لازم جهت دریافت اقامت دائم یا شهروندی ترکیه، 250 هزار دلار می‌باشد. اما افراد می‌توانند با خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون اقامت موقت این کشور را نیز دریافت کنند. در صورتی که افراد تمایل دارند با این میزان سرمایه، اقامت دائم یا شهروندی ترکیه و سپس پاسپورت ترکیه را دریافت نمایند، باید شرایط لازم را برآورده کنند. افراد با داشتن مجوز اقامت موقت و عدم خروج از ترکیه به مدت 5 سال و حفظ خانه در این مدت می‌توانند درخواست تمدید اقامت موقت نمایند. پیشنهاد ما به شما در این است که مقاله ی کامل اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را از دست ندهید.

اقامت در ترکیه با خرید ملک

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون

 1. اصل پاسپورت متقاضی که بیش از 60 روز اعتبار داشته باشد
 2. کپی صفحات پاسپورت ازجمله صفحه عکس‌دار، صفحه نشان‌دهنده آخرین ورود متقاضی به ترکیه و صفحه نشان‌دهنده تاریخ اعتبار پاسپورت
 3. ارائه یک شماره مالیاتی
 4. چهار قطعه عکس رنگی 5/3 در 5/4
 5. متقاضی باید فرم درخواست اقامت را در رایانه تکمیل و به‌صورت رنگی پرینت کند و به اداره امور خارجه تحویل ‌دهد.
 6. یک اظهارنامه بانکی که بودجه کافی متقاضی را تأیید کند
 7. سند ملک خریداری‌شده در ترکیه به همراه کپی آن موجود باشد.
بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک با 300

بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون

با خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون، افراد فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور به دست می‌آورند. البته ناگفته نماند که قیمت خانه در شهرهای مختلف ترکیه با هم متفاوت است. به طور معمول افراد در شهرهای کوچک ترکیه می‌توانند خانه‌های کوچک با امکانات کم و قیمت ارزان پیدا کنند. اگر به اطلاعات کاملتری نیاز دارید پیشنهاد می کنم در ابتدا مقاله ی بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک را مطالعه فرمایید.

در استانبول با توجه به امکانات شهری و زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی، رشد قیمت خانه بسیار بیشتر از سایر شهرهای ترکیه می‌باشد. بنابراین در استانبول افراد می‌توانند حداقل یک آپارتمان کوچک به ارزش ۱۵۰۰۰ لیر برای هر مترمربع پیدا کنند.

افراد می‌توانند در شهرهای دیگر ترکیه همچون آنتالیا، ازمیر، آنکارا، بدروم و دنیزلی با وجود سرمایه کم خانه مناسبی خریداری کنند. میانگین قیمت هر مترمربع خانه در شهرهای مختلف ترکیه عبارتند از:

 • آنتالیا ۹۱۰۰ لیر
 • ازمیر ۱۲۵۶۹ لیر 
 • آنکارا ۶۹۰۰ لیر
 • بدروم ۷۲۰۰ لیر 
 • دنیزلی ۴۵۰۰ لیر 

جمع‌بندی

کشور ترکیه نه‌تنها یکی از برجسته‌ترین مقاصد گردشگری در جهان است، بلکه برای مهاجرت نیز بسیار مناسب می‌باشد. اگرچه روش‌های زیادی برای دریافت اقامت این کشور وجود دارد، اما خرید خانه در ترکیه یکی از آسان‌ترین روش‌های دریافت اقامت می‌باشد. در حال حاضر با وجود نوسان قیمت ارز و افزایش قیمت خانه‌ها به سختی امکان خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون فراهم می‌شود. همچنین افراد با خرید خانه به ارزش 300 میلیون قادر به دریافت اقامت دائم ترکیه نخواهند بود. آنها تنها می‌توانند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند.

سوالات متداول

انتخاب بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک به سلیقه، بودجه و خواسته های شما بستگی دارد اما استانبول، آنتالیا و بورسا 3 شهر برتر می باشند

بله، با 250000 دلار در 60 روز می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

زندگی در قبرس

حاشیه دریای مدیترانه معمولا از نگاه بسیاری از مردم جهان یکی از زیبا‌ترین نقاط کره خاکی است. کشورهای که در

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

یک پرسش سرنوشت‌ساز؛ برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟ مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که