ویزا شنگن مجارستان

ویزا شنگن مجارستان

ویزا شنگن مجارستان مطلبی است که در این مقاله به جزئیات به آن خواهیم پرداخت. سفر به مجارستان را می‌توان مسیری باورنکردنی برای شروع کاوش در جهان و یادگیری فرهنگ‌های جدید دانست. بوداپست به‌عنوان پایتخت مجارستان دارای جاذبه‌های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی است که چشم‌اندازی بی‌نظیر در اروپا دارد. شما می‌توانید از غذاهای فوق‌العاده این کشور استفاده کرده و مناظر طبیعی و بکر آن را ببینید. اگر قصد سفر به مجارستان را داشته باشید، بدون شک به ویزا شنگن نیاز خواهید داشت. ما در ادامه به‌صورت کامل در خصوص ویزا شنگن مجارستان صحبت خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی کشور مجارستان

کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است و رودخانه دانوب از مرکز آن عبور می‌کند. این کشور با کشورهایی نظیر اسلواکی از شمال، رومانی از شرق، اوکراین از شمال شرقی و اتریش از غرب همسایه است. این کشور دارای مساحتی در حدود ۹۴ هزار کیلومترمربع بوده و در این وسعت جمیعتی تقریباً ۱۰ میلیون‌نفری را جای‌داده است. پایتخت کشور مجارستان، شهر زیبای بوداپست است که با ساختمان‌های جذاب و دیدنی خود، چشم هر بیننده‌ای را مجذوب می‌کند.
زبان رسمی مردم این کشور، مجاری است و واحد پول آن‌ها نیز فورینت است. بیش از ۵۵ درصد از مردم مجارستان، کاتولیک بوده و ۱۵ درصد از آن‌ها هیچ مذهبی ندارند. آزادی مذهبی یکی از مزایای کشور مجارستان است که در اختیار شهروندان خود قرار داده است. مردم مجارستانی جز خونگرم‌ترین و مهمان‌نوازترین مردمان جهان به شمار می‌روند که دارای فرهنگی بسیار غنی و متفاوت از سایر مردمان اروپایی هستند.

از آن جایی که اقتصاد کشور مجارستان در سال‌های گذشته روند روبه رشدی را شاهد بوده است، بسیاری از شهروندان این کشور در رفاه کامل به سر می‌برند. وجود یک سیستم آموزشی قدرتمند در کنار سیستم درمانی مطلوب باعث شده که زندگی در این کشور بسیار آرامش‌بخش ادامه پیدا کند. تمامی افرادی که قصد ورود و سفر به مجارستان را دارند، باید در ابتدا ویزا شنگن مجارستان را کسب کنند. اخذ ویزای مجارستان نیازمند یک سری شرایط و قوانین بوده که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

نقشه کشور مجارستان

آشنایی با ویزا شنگن مجارستان

شاید شما هم پیش‌ازاین نام ویزا شنگن به گوشتان خورده باشد. باید بدانید که ویزا شنگن یک قرارداد کوتاه‌مدت آزاد است که برای اولین‌بار بین کشورهای بلژیک، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال و اسپانیا در سال ۱۹۹۵ ایجاد شد. به این کشورها کشورهای عضو شنگن گفته شده است که مرزهای خارجی خود را به‌عنوان مرزهای حوزه شنگن معرفی کردند. اما امروزه ۲۶ کشور به این قرارداد اضافه شده‌اند که خود را تابع قوانین و دستورات حوزه شنگن کرده‌اند.
کشور مجارستان نیز در سال ۲۰۰۷ به قرارداد حوزه شنگن وارد شد و ازاین‌رو یکی از کشورهای شنگن به شمار می‌رود. این کشورها عنوان داشتند که شهروندان خودشان بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در بین مرزهای کشورهای عضو شنگن رفت‌وآمد کنند و تمامی افراد خارجی که قصد ورود به کشورهای این حوزه را دارند، موظف به دریافت ویزا شنگن خواهند بود؛ ازاین‌رو اگر شما هم می‌خواهید تا به مجارستان سفر کنید، باید ویزا شنگن مجارستان را دریافت کنید.

دلیل اهمیت ویزا شنگن مجارستان

حال شاید برای شما هم این سؤال ایجاد شده باشد که چرا کسب چنین ویزایی تا به این اندازه اهمیت دارد. اول‌ازهمه این که شما به کمک این ویزا می‌توانید بدون هیچ‌گونه مشکلی، سفر به مجارستان را تجربه کنید. اما این تمام ماجرا نیست. بلکه شما با در اختیار داشتن ویزا شنگن کشور مجارستان، می‌توانید به سایر کشورهای عضو شنگن نیز بدون محدودیت سفر کنید. درواقع ویزا شنگن مانند یک گذرنامه قدرتمند عمل کرده و اجازه سفر بدون محدودیت را بین کشورهای عضو شنگن صادر می‌کند.

تنها باید به یاد داشته باشید که ویزا شنگن مجارستان، یک ویزا کوتاه‌مدت بوده و نمی‌توانید از آن برای اقامت‌های طولانی‌مدت استفاده کنید. به کمک ویزا شنگن کشور مجارستان می‌توانید به مدت ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه در کشور مجارستان و یا سایر کشورهای حوزه شنگن حضور داشته باشید. درصورتی‌که می‌خواهید اقامت طولانی تری در کشور مجارستان داشته باشید، باید از ویزاهای بلندمدت این کشور استفاده کنید.

ویزا شنگن مجارستان

انواع ویزا شنگن مجارستان

همان‌طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، ویزا شنگن کشور مجارستان در واقع یک ویزا کوتاه‌مدت بوده که به افراد اجازه می‌دهد تا در یک بازه ۱۸۰ روزه، به مدت ۹۰ روز بدون محدودیت در کشور مجارستان و یا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حضور داشته باشند. اما باید بدانید که این ویزا بسته به هدف شما از سفر به کشور مجارستان به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند؛ ازاین‌رو در ابتدا باید هدف و قصد خودتان از سفر به کشور مجارستان را مشخص کرده باشید و سپس برای دریافت ویزا شنگن مجارستان اقدام کنید.
از مهم‌ترین انواع ویزاهای شنگن مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع ویزا شنگن مجارستان

ویزا ترانزیت شنگن

ویزا ترانزیت شنگن مجوزی است که به افراد خارجی داده می‌شود که می‌خواهند در مسیر پرواز خود، به یک فرودگاه عضو شنگن ورود پیدا می‌کنند. این ویزا حتی درصورتی‌که فرد از فرودگاه خارج هم نشود، صادر خواهد شد. درصورتی‌که کشور مقصد فرد متقاضی هم عضو کشورهای شنگن باشد، ویزا شنگن او معمولی خواهد بود. البته تنها شهروندان برخی از کشورهای جهان موظف به دریافت ویزا ترانزیت شنگن هستند که کشور ایران نیز یکی از این کشورها است.
زمانی که قصد دریافت ویزا ترانزیت شنگن مجارستان هستید، باید مدارکی را دال بر سفر بعدی خود به مقصد نهایی پس از ترانزیت فرودگاهی به مأمور پرونده تقدیم کنید. شما باید ثابت کنید که بعد حضور در فرودگاه مجارستان، قصد ترک این فرودگاه را دارید.

ویزا توریستی شنگن

یکی از محبوب‌ترین ویزاهای شنگن، ویزا توریستی است. درصورتی‌که قصد بازدید از کشور مجارستان و شهرهای زیبای آن را داشته باشید، باید ویزا شنگن مجارستان از نوع توریستی را دریافت کنید. از مهم‌ترین مزایای دریافت ویزا توریستی شنگن می‌توان به مکان بازدید از چند کشور عضو شنگن اشاره کرد.

ویزا تجاری شنگن

این ویزا برای اهداف تجاری از جمله، برگزاری جلسات، رویدادها، نمایشگاه‌ها، سرمایه‌گذاری‌های تجاری و سایر فعالیت‌های تجاری در مجارستان صادر می‌شود. به کمک ویزا تجاری شنگن مجارستان می‌توانید به مدت ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه در کشور مجارستان حضور داشته باشید.

ویزا بازدیدکننده شنگن

ویزا بازدیدکننده شنگن مجارستان برای افرادی صادر خواهد شد که در قصد بازدید از خانواده یا دوستان خود را در مجارستان داشته و می‌خواهند به‌صورت قانونی به این کشور سفر کنند. برای دریافت چنین ویزایی شرایط خاصی مانند داشتن دعوت‌نامه، اثبات رابطه خانوادگی و اثبات داشتن تمکن مالی لازم در طول اقامت مجارستان است.

ویزا فرهنگی شنگن

ویزا فرهنگی شنگن به افراد و یا گروه‌های مختلف این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای اهداف مختلفی از جمله فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و یا فیلمسازی وارد کشور مجارستان شوند. برای اخذ چنین ویزایی نیاز است تا نامه‌ای تحت عنوان دلیل بازدید از مجارستان را به همراه داشته باشید.

ویزا درمانی مجارستان

این ویزا برای افرادی صادر خواهد شد که قصد دارند در یکی از مؤسسه‌های درمانی کشور مجارستان تحت درمان باشند. از جمله مدارک اضافی برای دریافت چنین ویزایی می‌توان به کسب گواهی پرداخت هزینه‌های مؤسسه پزشکی در مجارستان، مدارک مربوط به اقامت و نامه پذیرش از مؤسسه پزشکی اشاره کرد.

افرادی که قصد دارند تا اقامتی بیش از 90 روز در کشور مجارستان داشته باشند، باید به‌جای اخذ ویزا شنگن مجارستان به دنبال دریافت ویزا بلندمدت این کشور باشند. لازم به ذکر است که ویزا بلندمدت مجارستان (نوع D) با مجوز اقامت دائم این کشور متفاوت است. از مهم‌ترین ویزاهای بلندمدت مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزا تحصیلی مجارستان

ویزا تحصیلی مجارستان
⦁ ویزا کاری مجارستان
⦁ ویزای سرمایه‌گذاری مجارستان
⦁ ویزا جستجوی کار مجارستان
⦁ ویزا خانوادگی مجارستان

⦁ ویزای پژوهشی مجارستان
⦁ ویزای فریلنسری مجارستان
⦁ ویزای دوره زبان مجارستان
⦁ ویزای کارآموزی مجارستان
⦁ ویزای مشارکت مجارستان

درخواست ویزا شنگن مجارستان را ارسال کنید. حال نیاز است تا فرم درخواست پر شده را ارسال کنید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا شنگن مجارستان

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا شنگن مجارستان

تا بدین جا به‌خوبی متوجه شدید که منظور از ویزا شنگن کشور مجارستان چیست و به کمک این ویزا چگونه می‌توانید به مجارستان سفر کنید. اما باید بدانید که یکی از مهم‌ترین وظایف شما به‌عنوان کسی که قصد دارد برای دریافت ویزا شنگن مجارستان اقدام کند این است که با مدارک مهم دریافت چنین ویزایی آشنا شوید. جمع‌آوری این مدارک رابطه مستقیمی با تکمیل پرونده درخواست ویزا شنگن کشور مجارستان دارد.
ازاین‌رو شما وظیفه دارید تا تمامی این مدارک را به‌صورت کامل جمع‌آوری کرده و در مدت‌زمان مناسب ارائه کنید. درصورتی‌که مدارک شما ناقص باشد، احتمال رد شدن پرونده شما، افزایش پیدا خواهد کرد. به یاد داشته باشید که تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی و یا مجارستانی ترجمه شده باشد. از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای درخواست ویزا شنگن کشور مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارائه اصل و کپی پاسپورت معتبر

فرد موظف است تا پاسپورت معتبر خودش را به همراه کپی‌های آن در اختیار داشته باشد. این پاسپورت باید حداقل دارای ۲ صفحه خالی برای ثبت مهر داشته باشد. عمر پاسپورت باید بیش از ۱۰ سال بوده و باید به امضای فرد متقاضی رسیده باشد. همچنین نیاز است تا پاسپورت حداقل ۳ ماه پس از پایان سفر به مجارستان دارای اعتبار باشد. درصورتی‌که فرد پاسپورت‌های قبلی نیز داشته باشد، به آن‌ها نیز نیاز پیدا خواهد شد.

ارائه عکس پرسنلی

عکس پرسنلی که برای دریافت ویزا شنگن مجارستان ارائه می‌کنید، باید در اندازه ۴.۵ در ۳.۵ سانتی‌متر باشد. این عکس باید در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد و دارای پس‌زمینه‌ای سفید یا روشن باشد. همچنین در عکس پرسنلی باید صورت فرد متقاضی روبه‌جلو و کاملاً قابل‌مشاهده باشد.

ارائه فرم درخواست

زمانی که برای دریافت ویزا شنگن مجارستان اقدام می‌کنید، لازم است تا فرمی تحت عنوان فرم درخواست را از وب‌سایت سفارت مجارستان دریافت کرده و آن را به‌صورت کامل و بادقت پر کنید. این فرم را باید در زمان درخواست ویزا شنگن امضا کرده و به مأمور پرونده تحویل دهید.

اسناد مربوط به سفر

شما باید برنامه سفر خود به مجارستان را در اختیار داشته باشید. همچنین لازم است تا مدارک بازگشت به کشور محل اقامت و یا بلیت سفر به یک کشور دیگر را ارائه کنید. مأمور پرونده از شما درخواست می‌کند تا دلیل سفر به مجارستان را بیان کرده و در صورت دریافت بلیت هواپیما، آن‌ها را ارائه کنید.

اثبات تمکن مالی

فرد باید ثابت کند که در مدت‌زمان حضور در کشور مجارستان می‌تواند از پس هزینه‌های زندگی در مجارستان بربیاید؛ ازاین‌رو نیاز است تا صورت‌حساب بانکی خود در ۳ ماه گذشته را در کنار مدارک موردنیاز، در اختیار داشته باشد. همچنین می‌تواند لیستی از اموال شخصی و دارایی‌های خودش را هم تهیه کند.

گواهی‌های اقامت

شما به‌عنوان فردی که قصد اخذ ویزا شنگن مجارستان را دارید، باید به مأمور پرونده نشان دهید که در طول مدت‌زمان حضور در مجارستان، قصد دارید تا در چه مکانی اقامت کنید. شما باید آدرس محل اقامت، شماره تماس و یا موقعیت مکانی آن را در اختیار داشته باشید.

 • داده‌های بیومتریک (اثر انگشت)
 • هزینه‌های دریافت ویزای شنگن کشور مجارستان
 • بیمه درمانی با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
 • نامه استخدام از سوی کارفرما (در صورت نیاز)
 • اسکن و یا کپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • اسکن و یا کپی از ویزا شنگن قدیمی (در صورت وجود)
 • اسکن و یا کپی از اجازه اقامت (در صورت وجود)
 • متقاضیان زیر ۱۸ سال

این متقاضیان در کنار ارائه کپی و اصل شناسنامه، نیاز به رضایت‌نامه از هر دو والدین و یا قیم قانونی دارند. همچنین باید کپی پاسپورت هر دو والدین نیز ارائه شود. درصورتی‌که یکی از والدین فوت شده و یا طلاق‌گرفته است، نیاز است تا مدارک فوت و یا طلاق نیز ارائه شوند.

مراحل دریافت ویزا شنگن مجارستان

تا بدین جا اطلاعات بسیار مهمی را در خصوص ویزا شنگن کشور مجارستان به دست آورده‌اید. اما شاید برای شما هم این سؤال ایجاد شده باشد که برای اخذ چنین ویزایی چه کاری باید انجام داد؟ اگر شما هم قصد دارید تا چنین ویزایی را کسب کنید، ما در این قسمت به‌صورت کامل و قدم‌به‌قدم راه‌های دریافت ویزای شنگن مجارستان را به شما آموزش خواهیم داد.

 • هدف خودتان را از سفر به مجارستان و دریافت ویزا شنگن مشخص کنید.
 • تمامی مدارک موردنیاز خود را بسته به هدف جمع‌آوری و آماده کنید.
 • فرم درخواست ویزا شنگن کشور مجارستان را دریافت کرده و دلیل سفر خودتان را مشخص کنید.
 • وقت ملاقات با سفارت را تنظیم کنید.
 • هزینه‌های صدور ویزا را پرداخت کنید.
 • منتظر اعلام از سوی سفارت باشید.

برای دریافت ویزا شنگن مجارستان نیاز است تا در ابتدا یک قرار ملاقات با سفارت مجارستان در کشور محل اقامت خود، دریافت کنید. برای این کار می‌توانید به‌صورت حضوری به سفارت مجارستان رفته و یک قرار ملاقات را تنظیم کنید.
به یاد داشته باشید که این درخواست باید حداقل ۱۵ روز قبل از تاریخ سفر شما ارسال شود. اما این امکان وجود دارد که به دلیل زیاد بودن درخواست‌ها، نیاز به زمان بیشتری برای رسیدگی به درخواست شما باشد؛ ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم که درخواست خودتان را بین ۳۰ تا ۶۰ روز قبل از سفر به مجارستان ارسال کنید. همچنین باید بدانید که شما نمی‌توانید درخواست خودتان را ۶ ماه قبل‌تر از تاریخ سفر ارسال کنید.

هزینه‌های صدور ویزا شنگن مجارستان

همان‌طور که در قسمت قبل نیز اشاره شد، یکی از مراحل دریافت ویزا شنگن، پرداخت هزینه‌های دریافت چنین ویزایی است. این هزینه‌ها برای بررسی ویزا پرداخت خواهد شد و غیرقابل‌استرداد هستند. امروزه هزینه صدور ویزا شنگن برای کشور مجارستان حدوداً ۸۰ یورو خواهد بود. البته باید به یاد داشت که امکان دریافت هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های کنسولی، هزینه‌های شرکت خدمات برون‌سپاری، هزینه‌های فرم درخواست و … نیز وجود خواهد داشت.
همچنین باید اشاره کرد که این هزینه برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان خواهد بود. البته که محققان و دانشمندان و اعضا خانواده یک تبعه منطقه اقتصادی اروپا نیز از پرداخت هزینه‌های صدور ویزا شنگن مجارستان معاف خواهند بود.

مدت‌زمان لازم برای صدور ویزا شنگن مجارستان

درصورتی‌که شما تمامی مدارک موردنیاز را به‌خوبی جمع‌آوری کرده باشید و آن‌ها را در زمان مشخص به سفارت مجارستان تحویل بدهید، باید منتظر باشید تا ویزا شنگن شما صادر شود. به‌صورت معمول چنین ویزایی بین ۱۵ تا ۴۵ روز صادر خواهد شد. اما بسته به حجم کاری که در سفارت وجود دارد، ممکن است صدور ویزا شنگن کشور مجارستان، بیشتر نیز طول بکشد.

ویزا شنگن مجارستان

نکات مهم پس از دریافت ویزا شنگن مجارستان

درصورتی‌که ویزا شنگن خود را دریافت کرده‌اید، هرگونه تغییر در برنامه سفر خود را به سفارت مجارستان اطلاع دهید. باید بدانید که تأیید ویزای شنگن به معنای اجازه ورود به مجارستان و سایر کشورهای عضو شنگن نیست. برای ورود به این مناطق در کنار تأیید ویزا شنگن نیاز است تا مدارک اضافی مانند مدارک مربوط به تمکن مالی، محل اقامت و … را در اختیار داشته باشید.

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان برای افرادی که قصد اقامت در یک کشور اروپایی را دارند، گزینه‌ای بسیار مناسب است. کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا است و سرانه تولید ناخالص داخلی آن به ۱۹۶۳۷ دلار می‌رسد

سخن پایانی

کشور مجارستان یکی از کشورهای عضو شنگن بوده که برای ورود به آن نیاز به دریافت ویزا شنگن وجود دارد. با اخذ ویزا شنگن مجارستان می‌توانید در یک بازه ۱۸۰ روزه، به مدت ۹۰ روز در مجارستان حضور داشته باشید. ویزا شنگن کشور مجارستان بسته به هدف شما از سفر متفاوت بوده و شما موظف هستید بعد از مشخص‌کردن قصد خود از دریافت ویزا شنگن، مدارک موردنیاز آن را جمع‌آوری کنید. سپس از سفارت مجارستان یک قرار ملاقات گرفته و مدارک را برای صدور ویزای شنگن مجارستان، تقدیم می‌کنید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

ویزا شنگن مجارستان برای چند روز میباشد؟
ویزا شنگن مجارستان یک ویزا کوتاه مدت است که بمدت ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه میتوان بدون محدودیت در این کشور حضور داشت.
اگر بخواهیم مدت زمانی بیشتر از ۹۰ روز در مجارستان بمانیم چه ویزایی باید دریافت کنیم؟
کسانی که قصد دارند بیشتر از ۹۰روز در کشور مجارستان اقامت داشته باشند میبایست ویزای بلند مدت این کشور را دریافت کنند. که بسته به اهدافتان متفاوت است.
انواع ویزاهای شنگن مجارستان به چند دسته تقسیم میشوند؟
انواع ویزاهای شنگن مجارستان که کوتاه مدت هستند را میتوان به شش دسته تقسیم کرد: ویزا ترانزیت شنگن ویزا توریستی شنگن ویزا تجاری شنگن ویزا بازدیدکننده شنگن ویزا فرهنگی شنگن ویزا درمانی مجارستان
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای