دورۀ زبان مجارستان

دورۀ زبان مجارستان

دورۀ زبان مجارستان متقاضیان زیادی در کشورهای غیراروپایی دارد. خیلی از افراد با شرکت در این دوره‌ها برای پیشرفت و بهبود زبان خود تلاش می‌کنند تا شرایط را برای کار و زندگی در اروپا برای خود فراهم سازند. تحصیل در این دوره‌ها در مجارستان امکانات مناسبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند و آنها می‌توانند از زندگی در یک کشور اروپایی و بازدید از مناظر زیبا لذت ببرند.

اگر مایل به تحصیل زبان انگلیسی در مجارستان هستید، بهتر است از کمک‌ها و مشاوره‌های تخصصی برای انتخاب گزینه‌ها و فرصت‌های تحصیلی استفاده کنید. در این مقاله همچنین آخرین اطلاعات در مورد دوره‌ها، مؤسسات زبان انگلیسی، روادید و مراحل سفر ارائه می‌شود تا تجربۀ تحصیل در این کشور برای شما پربار و لذت‌بخش باشد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دربارۀ مجارستان کمی بیشتر بدانیم

مجارستان با حدود 10میلیون نفر جمعیت، یک کشور اروپایی است که اغلب به‌عنوان پل بین اروپای شرقی و غربی عمل می‌کند. این کشور اروپایی به‌دلیل موقعیت مکانی و ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف، به‌ویژه شهرهای بزرگی مانند بوداپست، به مقصدی پیشرو برای تحصیل در دورۀ زبان مجارستان تبدیل شده است.

این کشور با وجود مناظر خیره‌کننده و زیبا، خانۀ انبوهی از شگفتی‌های طبیعی و نفس‌گیر است. در داخل شهرها، مسیرهای تاریخی و کوچه‌های سنگ‌فرش‌شده به هم می‌پیوندند و جلوۀ زیبایی از ترکیب مناظر، کافه‌ها و میخانه‌ها را تشکیل می‌دهند.

دربارۀ مجارستان کمی بیشتر بدانیم

یادگیری زبان انگلیسی در مجارستان

مجارستان یک مقصد زیبا و ایده‌آل برای ادامۀ تحصیل است، هرچند ممکن است به‌اندازۀ ایالات متحده یا بریتانیا که در آنها زبان انگلیسی، زبان رسمی است، محبوب نباشد. مجارستان در واقع محل زندگی طیف گسترده‌ای از زبان‌هاست، و در حالی که مجارستانی زبان رسمی این کشور است، انگلیسی رایج‌ترین زبان خارجی بومیان است. از این روست که دورۀ زبان مجارستان اهمیت پیدا می‌کند.

دو زبان انگلیسی و آلمانی در آموزش عالی مجارستان مهم هستند و تعدادی برنامۀ تحصیلی وجود دارد که به این زبان‌ها تدریس می‌شود. هرساله هزاران دانشجوی بین‌المللی جذب این  دوره‌ها می‌شوند. برای دانشجویانی که برای تحصیل زبان انگلیسی به این کشور می‌روند، گزینه‌ها و فرصت‌های زیادی وجود دارد.

هزینۀ تحصیل انگلیسی در مجارستان چقدر است؟

دوره‌های زبان انگلیسی در مجارستان نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است و این موضوع آن را به مقصدی برتر برای تحصیل انگلیسی و دیگر زبان‌ها تبدیل می‌کند. شما به‌عنوان متقاضی تحصیل زبان انگلیسی در این کشور، ابتدا باید از یکی از مؤسسات و دانشگاه‌ها یک پیشنهاد تحصیلی دریافت کنید. این پیشنهاد تحصیلی شامل ثبت‌نام و تحصیل با هزینۀ تقریباً 166 یورو به‌مدت سه هفته است و شامل 24 ساعت درس می‌شود.

بسته به مؤسسه یا منطقه‌ای از کشور مجارستان که در آن زندگی می‌کنید، هزینه‌های اضافی برای تحصیل در دورۀ زبان مجارستان اعمال می‌شود. هزینه‌های مسکن نیز در سراسر کشور متفاوت، اما عموماً مقرون‌به‌صرفه است و به‌گونه‌ای است که دانشجویان از عهدۀ آن برمی‌آیند.

هزینۀ تحصیل انگلیسی در مجارستان

بهترین مؤسسات زبان معتبر و بین‌المللی در مجارستان کدام‌اند؟

مؤسسات زبان مجارستانی قصد دارند به متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی در این کشور کمک کنند مهارت‌های زبانی خود را بدون توجه به نیاز یا سطح علمی خود بهبود بخشند. فهرست زیر شامل نام مؤسسات معتبر با معلمان و مدرسان دارای مدارک تحصیلی عالی هستند:

 • شورای بریتانیای مجارستان
 • خانۀ بین‌المللی بوداپست
 • مرکز اینتر- اکس
 • مرکز زبان آکسفورد
 • مدرسۀ زبان SOTER
 • مرکز زبان انگلیسی
بهترین مؤسسات زبان معتبر و بین‌المللی مجارستان

شرایط و مراحل دریافت پیشنهاد چیست؟

تحصیل در دورۀ زبان مجارستان نسبتاً آسان است. مؤسسات مجارستانی تقریباً تمامی کارهای مورد نیاز دانشجویان را انجام می‌دهند و می‌توانند خدمات مختلفی را با قیمت‌های متفاوت ارائه ‌دهند. تنها چیزی که شما باید انجام دهید ارائۀ مدارک معتبر است؛ این مدارک شامل کپی پاسپورت متقاضی، اطلاعات عمومی و شخصی و هزینه‌های رزرو اولیه است.

مزایای زندگی با خانوادۀ مجارستانی چیست؟

زندگی با یک خانوادۀ میزبان در مجارستان می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، از غوطه‌ورشدن در فرهنگی غنی تا پس‌اندازهای مالی. بسیاری از مجارستانی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، به این معنی که زندگی با یک خانوادۀ میزبان می‌تواند به دانش‌آموزان و دانشجویانی که در حال مطالعۀ زبان انگلیسی هستند، امکان تمرین بیشتری در خانه بدهد.

دانشجویان با زندگی در این خانواده‌ها می‌توانند اصطلاحات و گفت‌وگوهای محاوره‌ای را حتی بیشتر از آنچه در دوره‌های تحصیلی زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود، بیاموزند.

علاوه بر این، بسیاری از آنها در حالی که دور از خانه هستند، یک زندگی خانوادگی را تجربه می‌کنند. در این شرایط، تحصیل در دورۀ زبان مجارستان به آنها فرصت‌های بیشتری می‌دهد تا بفهمند زندگی روزمره در مجارستان چگونه است و به این ترتیب می‌توانند روابط پایداری با مردم برقرار کنند.

زمان مورد نیاز برای دریافت یک پیشنهاد زبان با محل اقامت چقدر است؟

بعد از جست‌وجو در مؤسسات و دانشگاه‌ها، پیشنهادهای زبانی و همچنین رزرو اقامتگاه در داخل مؤسسه یا زندگی با یک خانوادۀ مجارستانی را می‌توان در عرض یک یا دو روز دریافت کرد. البته این موضوع بستگی به شرایط شما و همچنین مؤسسه‌ یا دانشگاه مورد نظرتان دارد.

زمان مورد نیاز برای دریافت یک پیشنهاد زبان

شرایط و روش‌های درخواست ویزای تحصیل زبان در مجارستان چیست؟

درخواست تا دریافت ویزای دورۀ زبان مجارستان می‌تواند از چند روز تا حداکثر سه هفته زمان ببرد. در صورت ارائۀ صورت حساب بانکی یا ضمانت مالی و داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار، دانشجو می‌تواند قبل از زمان سفر به مجارستان برای ویزای تحصیلی اقدام کند.

هزینه‌های تحصیل

مجارستان یکی از سیستم‌های آموزشی ارزان‌ را در اروپا دارد، با این حال، از نظر کیفیت آموزشی ضعیف نیست. مجارستان از نظر سیستم آموزش جهانی در رتبۀ 22 قرار دارد و در این زمینه حتی از برترین کشورهای اروپایی مانند فرانسه، سوئد و اسپانیا بالاتر است.

 هزینه‌های بین‌المللی تحصیل در مجارستان معمولاً بین 100 یورو و 150 یورو متغیر است. با این حال، متوسط ​​هزینۀ شهریه برای تحصیل در دورۀ زبان مجارستان اغلب می‌تواند تا 4500 یورو در سال باشد.

هزینه‌های تحصیل دورۀ زبان مجارستان

هزینه‌های زندگی و اسکان

در حالی که به‌طور معمول هزینۀ زندگی در مجارستان بسیار کمتر از سایر مقاصد برتر دانشجویی در اروپا و سراسر جهان است، تجربه و هزینۀ دانشجو بسته به تصمیماتی که می‌گیرد کمی متفاوت است. در یک آپارتمان مشترک، دانشجویان می‌توانند در یک منطقۀ شهری حداقل 250 یورو در ماه پرداخت کنند.

این قیمت به‌طور طبیعی با دورشدن دانشجویان از مراکز شهری کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، غذا، نوشیدنی، زندگی شبانه، و گشت‌وگذار با قیمتی مقرون‌به‌صرفه برای دانشجویان شامل دورۀ زبان مجارستان ارائه می‌شود که می‌توان از تمام امکاناتی که این کشور ارائه می‌کند، به‌ویژه با تخفیف‌های دانشجویی این کشور، بهره‌مند شد.

چرا تحصیل در مجارستان؟

مجارستان از نظر فرصت‌های آموزشی بین‌المللی یک ستارۀ در حال رشد است. موقعیت این کشور آن را به پل مهمی بین اروپای شرقی و غربی تبدیل می‌کند و به کشور و به‌ویژه شهرهای بزرگ آن اجازه می‌دهد تا پیوند فرهنگی منحصربه‌فردی از سنت‌ها، هنجارها و انتظارات مختلف را حفظ کنند.

شهرهای آن، که بزرگ‌ترین آنها بوداپست است، به‌عنوان مراکز دانشجویی شناخته می‌شوند و در آنجا هزاران دانش‌پژوه – هم محلی و هم داخلی – در حال انجام مطالعات خود هستند. جمعیت جوان شهرها به‌ویژه، راه را برای فرصت‌های سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باز کرده است.

دانشجویان اعم از دانشجویان دورۀ زبان مجارستان را می‌توان در کنار رودخانه، در یکی از پارک‌های متعدد، در کافه‌ها در حال مطالعه و معاشرت، و آخرهفته‌ها در یکی از ویرانه‌خانه‌های معروف کشور پیدا کرد.

چرا تحصیل در مجارستان

چرا مجارستان را برای تحصیل زبان انتخاب می کنیم؟

در این قسمت به برخی از دلایل تحصیل زبان در مجارستان اشاره می‌کنیم:

وجود طیف وسیعی از فرصت‌های تحصیلی

سیستم آموزشی مجارستان در اروپا رتبۀ بسیار بالایی دارد و حتی از کشورهایی مانند فرانسه، سوئد، ایتالیا و اسپانیا، همراه با تعداد زیادی از کشورهای جهانی و اروپایی که اغلب به دلیل کیفیت دانشگاه‌ها و برنامه‌هایشان مورد توجه قرار می‌گیرند، پیشی می‌گیرد.

علاوه بر کیفیت، این کشور تعداد زیادی مؤسسات، دانشگاه‌ها و برنامه‌هایی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که برای دانشجویان با هر زمینه و علاقه‌ای جذاب خواهد بود. 25 دانشگاه و انبوهی از مدارس، کالج‌ها و مؤسسه‌ها به دانشجویان با هر گرایش علمی مانند دانشجویان دورۀ زبان مجارستان خدمت می‌کنند.

مرکز چندفرهنگی

مجارستان به‌عنوان پل بین اروپای شرقی و غربی، در حال حاضر یک کشور چندفرهنگی است که جوامع، شیوه‌ها و هنجارهای مختلف را در قالب یک ملیلۀ فرهنگی زیبا می‌بافد. انبوهی از دانشجویان با هر پیشینه‌‌ای از کشورهای مختلف جهان در این کشور زندگی می‌کنند و باید گفت، این فرهنگ با ترکیب سنت‌ها، جشن‌ها و اقشار مختلف بیشتر گسترش پیدا می‌کند.

کیفیت بالای زندگی دانشجویی

مجارستان مملو از دانش‌آموزان و دانشجویان در تمام سطوح و در همۀ زمینه‌های تحصیلی مانند دانشجویان دورۀ زبان مجارستان است؛ همچنین شرایط برای کار در کافی‌شاپ و نوشیدن در میخانه‌ها، رقصیدن در باشگاه‌ها و استراحت در پارک‌ها برای همگی آنها وجود دارد.

به‌عنوان یک دانشجو، نه‌تنها از شرایط تحصیلی خوب، بلکه از ملت و مردمی بهره خواهید برد که تلاش زیادی برای تحصیل و دانشجویان بین‌المللی انجام می‌دهد. از جشنواره‌های جهانی گرفته تا کتابخانه‌های عجیب، بناهای تاریخی معروف تا فروشگاه‌های کوچک و خانوادگی، دانش‌آموزان و دانشجویان در مجارستان در ملاقات با مردم محلی، مسافران و یکدیگر تجارب خوبی به‌دست خواهند آورد.

تخفیف دانشجویی

مجارستان به‌دلیل احترامی که به دانشجویان و کیف‌پول‌هایشان می‌گذارد، به‌طور گسترده‌ای شناخته شده است. دانشجویان بین‌المللی مانند دانشجویان دورۀ زبان مجارستان می‌توانند کارت شناسایی دانشجویی (SIC) را در این کشور دریافت کنند، یا می‌توانند قبل از ورود از طریق گزینه‌های کارت دانشجویی بین‌المللی، کارت شناسایی دریافت کنند.

همۀ دانشگاه‌ها و مؤسسات آکادمیک در این کشور به دانشجویان بین‌المللی و مبادله‌ای و SIC تخفیف‌هایی ارائه می‌دهند که مزایای زیادی را برای دانشجویان به‌همراه دارد. این امر می‌تواند شامل 50٪ تخفیف در حمل‌ونقل عمومی، کتابخانه‌های عمومی و حتی تا 100٪ تخفیف در هزینۀ ورودی موزه باشد.

زندگی خارج از شهر

مجارستان چیزی بیش از بزرگ‌ترین شهرهای آن است. در حالی که بوداپست زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد و فعالیت‌ها، ماجراجویی‌ها و گردش‌های بسیاری را برای دانشجویان در دل خود دارد، باید گفت مجارستان بسیار بزرگ‌تر از تصور مردم است. دانشجویان بین‌المللی مانند دانشجویان دورۀ زبان مجارستان، عاقلانه است که مجموعه‌ای از سفرهای یک‌روزه داشته باشند و طعم فرهنگ مجارستان را از دست ندهند.

مزایای تحصیل زبان در مجارستان

نحوۀ درخواست ویزای دانشجویی دورۀ زبان مجارستان

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی که در مجارستان تحصیل می‌کنند به اجازۀ اقامت برای زندگی و تحصیل در این کشور نیاز دارند. هنگامی که در یک دانشگاه یا مؤسسه پذیرفته شدید، باید با نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری مجارستان تماس بگیرید تا از روند دقیق ویزای دانشجویی و شرایط لازم برای اقامت خود مطلع شوید.

شرایط ویزای دانشجویی مجارستان و اجازۀ اقامت

هنگام درخواست ویزا یا اجازۀ اقامت برای تحصیل در مجارستان ممکن است به موارد زیر نیاز داشته باشید:

 • نامۀ پذیرش دانشگاه
 • مدرکی مبنی بر ارسال پول به دانشگاه برای هزینه یا خوابگاه
 • گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • ترجمه و تأیید ریزنمرات تحصیلی
 • نمرۀ آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • بیمۀ سلامت
 • جزئیات ترتیبات اقامت شما در مجارستان
مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی مجارستان

زمان رسیدگی به ویزای دانشجویی دورۀ زبان مجارستان

پردازش ویزای دانشجویی مجارستان معمولاً حدود یک ماه زمان می‌برد، اما ممکن است تا 60 روز طول بکشد. بنابراین، مهم است که در اسرع وقت درخواست مدارک خود را ارائه دهید. شما می‌توانید حداکثر شش ماه قبل از سفر برای ویزای خود درخواست دهید، به‌شرطی که پیشنهاد دانشگاه خود را داشته باشید. بنابراین، آن را برای آخرین لحظه نگذارید!

اگر نیاز به رزرو یک قرار ملاقات در سفارت دارید، ممکن است لازم باشد تا 6 هفته زمان بگذارید، زیرا زمان ملاقات برای ویزای دورۀ زبان مجارستان ممکن است محدود باشد.

کار با ویزای دانشجویی مجارستان

کار پاره‌وقت در مجارستان می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی دشوار باشد، زیرا اکثر مشاغل نیاز به تسلط به زبان مجارستانی دارند. دانشجویان اتحادیۀ اروپا می‌توانند بدون محدودیت در مجارستان کار کنند، در حالی که دانشجویان بین‌المللی غیر اتحادیۀ اروپا باید مجوز بگیرند.

نتیجه‌گیری

دورۀ زبان مجارستان از دوره‌های محبوب در بین متقاضیان تحصیل در اروپاست که در عین حال می‌تواند در دستیابی به اهداف بزرگ‌تر مانند تحصیل، کار و زندگی در اروپا بسیار کمک‌کننده باشد. با این حال، با داشتن ویزای تحصیلی و اقامت در این کشور می‌توانید از تمامی مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند شوید؛ چیزی مثل سفر به اروپا و بازدید از جاذبه‌های گردشگری و آشنایی با فرهنگ و مردمان این سرزمین و کسب تجربه‌های عالی.

مقاله پیشنهادی—> مهاجرت به مجارستان

سؤالات متداول

کشور مجارستان کشوری است که از نظر موقعیت جغرافیایی پلی بین اروپای شرقی و غربی است و فرصت آموزش بین المللی در حال رشد است و دارای شرایط مناسبی است مانند کیفیت بالای زندگی دانشجویی و تخفیف دانشجویی و چندفرهنگی بودن و … است.

بطور معمول هزینه های زندگی برای دانشجویان داخل یک اپارتمان شهری حداقل 250یورو در ماه است.

کشور مجارستان از نظر سیستم آموزشی در رتبه 22 قرار دارد و هزینه های بین المللی تحصیلی در این کشور معمولا بین 100الی 150یورو متغیر است اما هزینه شهریه برای دوره زبان مجارستان اغلب تا 4500یورو میباشد. 

مجاری زبان رسمی این کشور است اما انگلیسی و آلمانی هم رایج ترین زبان خارجی بومیان به حساب می آیند .

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن