مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

در این مقاله ما قصد داریم شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ را شرح دهیم. لازم به ذکر است که مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از روش های پر هزینه برای مهاجرت می باشد. در صورتی که توانایی مالی بالایی دارید روش سرمایه گذاری در کانادا را به شما توصیه می کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه ‌گذاری، روش‌ های مختلفی دارد. در رابطه با این نوع مهاجرت، باید به دو نکته مهم توجه کرد:

 • متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه ‌گذاری، می‌توانند درخواست مهاجرت خود را هم برای دولت فدرال کانادا ارسال کنند و هم برای دولت های محلی. دولت‌های محلی در استان های مختلف این کشور مستقر هستند.
 • میزان سرمایه و سایر الزامات برای متقاضیان این نوع مهاجرت، به تناسب هریک از استان‌ های کانادا متفاوت است.

عمده‌ ترین روش‌ های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه ‌گذاری شامل موارد ذیل می‌شود:

 • سرمایه‌ گذاری در استان‌های کبک، ساسکاچوان، آلبرتا و نیوبرانزوییک
 • کارآفرینی
 • ثبت شعبه‌ای از شرکت موجود در کشور مبدا
 • راه اندازی کسب‌و‌کار کوچک
 • ویزای استارتاپی

الزامات موردنیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اولین قدم در اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، داشتن یک طرح تجاری موفق است. یک طرح تجاری مناسب برای اینکه بتواند امتیاز لازم برای سرمایه گذار را فراهم کند تا موفق به جلب نظر دولت کانادا و صدور ویزای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شود، بایستی شامل موارد ذیل شود:

پس از تنظیم طرح تجاری، فرد متقاضی بایستی درخواست خود را برای دولت فدرال یا استان‌ های واجد شرایط ارسال کند. حساسیت‌ های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری بیشتر از سایر روش‌ های مهاجرتی می‌باشد. به همین دلیل اکثر افراد به کمک وکلای حاضر در خاک کشور کانادا، این مراحل را پیش می‌برند. طبق قوانین دولت کانادا، ممکن است قبل از شروع فعالیت تجاری خود، مجبور شوید اقدام به ثبت شرکت کنید.

 

در این مرحله باید موارد ذیل مشخص شود:

 • آدرس محلی که دفتر اصلی شرکت در آن قرار دارد.
 • نام تجاری پیشنهادی برای شرکت که منطبق بر اصول تجاری در کانادا باشد.
 • استان‌ و منطقه‌ای از کانادا که صاحبان شرکت قصد فعالیت در آن را دارند.
 • روش سرمایه گذاری. (یک پارامتر تعیین‌کننده در میزان سرمایه‌گذاری است. بنابراین باید مشخص شود که از بین روش‌های مالکیت صد درصد شخصی، مالکیت دولتی، مالکیت مشارکتی و مالکیت تعاونی کدام روش سرمایه‌گذاری مدنظر می‌باشد).

دولت فدرال کانادا یا هریک از دولت‌ های استانی، با بررسی مدارک، میزان سرمایه را با توجه به نوع کسب‌و‌کار مشخص می‌کنند. فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری باید میزان سرمایه تعیین‌ شده را در اختیار دولت فدرال یا محلی کانادا قرار دهد. در نتیجه از این طریق، اقدام به سرمایه‌ گذاری فراهم می‌شود.

پس از اخذ ویزای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری، فرد به مدت دو سال بایستی در خاک کانادا حضور و فعالیت تجاری داشته باشد. پس از طی این دو سال، فرد سرمایه‌گذار می‌تواند برای شهروندی کانادا درخواست دهد. در این مرحله، پس از انجام یک سری معاینات پزشکی و بررسی‌های پلیس محلی، حکم شهروندی فرد صادر می‌شود.

شرایط استان‌ ها جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

بیشتر استان‌ های کانادا مانند کبک، آلبرتا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان و مانیتوبا برنامه های مهاجرتی مستقل برای پذیرش سرمایه‌گذاران دارند

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با توجه به قوانین مهاجرت هر استان متفاوت است. برای شروع ابتدا باید یک بیزینس پلن نوشته شود که شامل موارد زیر می باشد.

خلاصه ای از کارهای اجرایی اولیه، برآوردهای مالی و هزینه ها، تیم مدیریتی، نوع سهام شرکت، هزینه ثبت شرکت و…

در حال حاضر  مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری به دو روش سرمایه گذاری از طریق استان کبک و به طریق فدرال میسر است.

شرایط استان های ساسکاچوان، منیتوبا، نیوبرانزویک

 1. ✔ حداقل دارایی۳۵۰,۰۰۰$ می باشد که متقاضی و یا همسر وی باید اثبات کنند که شامل ملک و سپرده بانکی است
 2. ✔ متقاضی بایستی مدیریت و یا مالکیت یک شغل یا شرکت را در ۳ سال گذشته را دارا باشد. شرکت ثبت شده یا پروانه کسب یا مدیریت یک شرکت را داشته باشد.
 3. ✔ میزان سرمایه گذاری باید ۱۵۰,۰۰۰$  کانادا به مدت ۲ سال باشد.

در ادامه مقاله با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف کانادا به‌صورت مجزا، بیشتر آشنا می‌شویم.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری در استان کبک

استان کبک یکی از استان‌ های موردتوجه در کانادا می‌باشد. این استان بیشتر به دلیل داشتن مردمانی با زبان و فرهنگ فرانسوی مشهور است. برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک، سه روش وجود دارد.

روش اول محبوب‌ترین و متداول‌ ترین روش در استان کبک است. این روش مناسب کارآفرینانی می‌باشد که قصد دارند برای ایجاد یک کسب‌و‌کار به کبک مهاجرت کنند.

الزامات کلی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک به این روش، شامل موارد ذیل می شود:

 • فرد متقاضی باید اثبات کند حداقل دارایی معادل یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا دارد.
 • فرد متقاضی بایستی تجربه مدیریت و یا مالکیت یک شغل یا شرکت را در پنج سال گذشته دارا باشد.

روش دوم مناسب افرادی است که مایل هستند بخشی از دارایی خود را برای توسعه اقتصادی در کبک سرمایه‌گذاری کنند. در این روش، حداقل میزان سرمایه‌گذاری باید هشتصد هزار دلار کانادا به مدت پنج سال باشد.

روش سوم نیز مناسب آن دسته از سرمایه‌گذاران است که قادر هستند یک شغل حرفه‌ای در امور تجاری برای خود در کبک ایجاد کنند. در این حالت نیز، فرد متقاضی باید شرکت ثبت‌شده یا پروانه کسب ‌داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان آلبرتا

برنامه استانی آلبرتا طی یک فرایند خود‌اشتغالی، قصد دارد سرمایه‌داران را تشویق به خرید، ایجاد یا مدیریت مزرعه نماید. این روش مهاجرت برای کارآفرینانی است که دارای منابع مالی و تجربه مدیریت مزرعه هستند. از این طریق آن‌ها برای ایجاد یک مزرعه جدید یا خرید مزرعه موجود در آلبرتا اقدام می‌کنند. داوطلبان باید درخواست خود را به‌همراه طرح تجاری پیشنهادی، برای ارزیابی به کمیسیون مخصوص برنامه نامزدهای مهاجرت آلبرتا ارسال کنند. این کمیسیون با مشورت اداره کشاورزی و جنگل‌داری آلبرتا باید تایید کند که طرح تجاری امکان‌پذیر و قابل اجرا است و نیازهای صنعت کشاورزی آلبرتا را برآورده می‌کند. الزامات اصلی برای اینکه یک فرد واجد شرایط استفاده از این نوع ویزا برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باشد، شامل موارد ذیل می‌شود. فرد متقاضی باید:

 • بتواند حداقل پانصد هزار دلار کانادا به‌عنوان سرمایه در یک تجارت کشاورزی اصلی در آلبرتا سرمایه‌گذاری کند.
 • ثابت نماید که تحصیلات یا تجربه کاری مرتبط در حوزه کشاورزی را دارد.
 • یک طرح تجاری پیشنهادی ارایه کند. این طرح باید نشان دهد کسب و کار او موجب رونق کشاورزی در این استان خواهد شد.

پس از ارایه مستندات لازم، دولت آلبرتا اولویت‌بندی می‎‌کند. یعنی برنامه‌هایی که بیشترین فرصت برای رشد کشاورزی نشان دهند را براساس اهداف کشاورزی و غذایی آلبرتا، در اولویت می‌گذارد. سپس طی یک مصاحبه حضوری با نماینده دولت آلبرتا، صلاحیت فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان آلبرتا مشخص می‌شود. سپس در صورت پذیرفته شدن، فرد وارد مرحله صدور ویزا می‌گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک، به‌دنبال جذب افرادی هستند که قصد راه‌ اندازی تجارتی فعال و خلاقانه در نیوبرانزویک را دارند. سرمایه‌ گذاران متقاضی این نوع روش مهاجرتی، باید شرایط زیر را داشته باشند تا واجدشرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شوند:

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک

 • ✔ سن بین ۲۲ تا ۵۵ سال
 • ✔ گذراندن حداقل دو سال تحصیلات تکمیلی بعد از دبیرستان
 • ✔ داشتن حداقل سطح معیار زبان کانادایی CLB5 به انگلیسی یا فرانسوی
 • ✔ اثبات قصد مدیریت روزانه تجارت خود و زندگی در نیوبرانزویک
 • ✔ ارائه مدارک بانکی که نشان دهد، دارایی خالص شخصی وی حداقل ششصد دلار کانادا است و این مبلغ را در حساب بانکی خود دارد. سیصد هزار دلار از این مبلغ، به‌عنوان ودیعه محسوب می‌شود.
 • ✔ داشتن حداقل سه تا پنج سال سابقه مدیریت و مالکیت یا حداقل پنج سال سابقه مدیریت ارشد در یک کسب‌و‌کار و مسئولیت نظارت بر حداقل دو کارمند
 • ✔ ارائه یک طرح تجاری تا بتواند حداقل ۶۵ امتیاز در شبکه انتخابی منحصر به فرد نیوبرانزویک کسب کند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان کمی با استان‌های دیگر متفاوت است. بنا بر قوانین دولت محلی استان ساسکاچوان، فارغ التحصیلان بین‌ المللی در دانشگاه‌ های ساسکاچوان که توانایی راه‌اندازی یک تجارت را دارند، می‌توانند طرح تجاری خود را به این دولت ارایه نمایند. داوطلبان تأیید‌شده باید حداقل یک سال در ساسکاچوان فعالیت داشته و کسب‌و‌کار خود را اداره کنند. در این صورت واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا می‌شوند. این استان به پرونده‌های متقاضیان در طی ۱۴ هفته رسیدگی می‌کند و وضعیت تایید یا رد طرح تجاری مشخص می‌شود.

مهم‌ ترین الزامات برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان، شامل موارد ذیل می‌شود:

 • داشتن حداقل ۲۱ سال سن
 • تحصیل به مدت حداقل دو سال در یک موسسه آموزشی مورد تایید در استان ساسکاچوان. و زندگی در طول دوره تحصیل در ساسکاچوان.
 • سطح زبان انگلیسی CLB7

برنامه مهاجرتی کبک

برنامه مهاجرتی کبک به طریق زیر امکان پذیر است

 • سرمایه گذاری در کانادا
 • کار آفرینی در کانادا

روش سرمایه گذاری در کانادا

 • حداقل دارایی که متقاضی و یا همسر وی باید اثبات کنند ۱,۶۰۰,۰۰۰ $ کانادا که شامل ملک و سپرده بانکی است
 • متقاضی بایستی مدیریت و یا مالکیت یک شغل یا شرکت  را در ۵ سال گذشته را دارا باشد.
 • شرکت ثبت شده یا پروانه کسب و یا حداقل مدیریت یک شرکت را بر عهده داشته باشد.
 • میزان سرمایه گذاری باید ۸۰۰,۰۰۰$  کانادا به مدت ۵ سال باشد

برنامه مهاجرتی کبک

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برای کار آفرینی در کانادا

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برای کارفرینی یک روش خاص و پرهزینه است. در این روش، پرونده‌ها توسط دولت فدرال کانادا بررسی می‌شود. مزیت این روش نسبت به روش‌ های دیگر این است که:

دراین روش نیاز به ارائه مدرک انگلیسی و یا فرانسه نمی باشد و متقاضی امکان اقامت در تمامی استان های کانادا را دارد.

سرمایه گذاری با مبلغ ۲۲۰۰۰۰ دلار کانادا. این مبلغ باید به حساب شما در بانکی در کشور کانادا واریز بشود. در این روش سرمایه گذاری، کارت اقامت به مدت ۵ سال را دریافت خواهید کرد.

مهاجرت از طریق ویزای تخصص در کانادا

مهاجرت از طریق Express Entry

در سال ۲۰۱۵ دولت کانادا روش جدیدی را برای ورود نیروی متخصص معرفی کرده است که در آن متقاضیان مشخصات خود را شامل سوابق تحصیلی و شغلی و زبان و سایر اطلاعات شخصی را وارد پروفایل می کنند.

مهاجرت از طریق Express Entry

متقاضیان در این روش براساس چند معیار ارزیابی می شوند:

 • ✔ برای اخذ ویزای دائم متقاضی نیاز به کسب ۶۷ امتیاز را دارد
 • ✔ سطح زبان انگلیسی / فرانسه: حداکثر امتیاز ۲۸
 • ✔ تحصیلات: حداکثر امتیاز ۲۵
 • ✔ درخواست کار از کانادا: حداکثر۱۰ امتیاز
 • ✔ سابقه کاری: حداکثر امتیاز ۱۵
 • ✔ سن: حداکثر امتیاز ۱۲
 • ✔ قابلیت سازگاری: حداکثر امتیاز ۱۰

هدف ما از مطالب ارائه شده در باب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به کسب اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا می باشد. امیدواریم تلاش موسسه مهاجرتی هرمس اپلای باعث تحقق مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برای شما مخاطب عزیز گردد.

بهترین موسسه مهاجرتی

موسسه مهاجرت به کانادا

بهترین موسسه مهاجرتی باید ویژگی‌ هایی مانند پشتیبانی ۲۴ ساعته و خدمات مشاوره رایگان داشته باشد. از آنجایی که پروسه مهاجرت فرآیند پیچیده و پرپیچ‌ و خمی دارد؛ بنابراین اقدام کردن از طریق موسسات مهاجرتی معتبر، درصد موفقیت افراد را چندین برابر افزایش می‌ دهد.

سخن آخر

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مناسب آن دسته از متقاضیانی است که از توان مالی بالایی برخوردار هستند. پرونده متقاضیان می‌تواند هم برای دولت فدرال کانادا و هم  برای استان‌ها‌ ارسال شود. استان‌هایی از قبیل کبک، ساسکاچوان، نیوبرانزوییک و آلبرتا که برنامه مهاجرتی سرمایه‌گذاری دارند. هر یک از این استان‌ها دارای الزامات و شرایط خاص خود برای پذیرش متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذری می‌باشند. اما مهم‌ ترین مدرک موردنیاز در تمام این روش‌ها، طرح توجیهی و مدارک بانکی مربوط به میزان سرمایه است. پس از ارسال درخواست توسط متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، سازمان‌ های مربوطه پرونده را بررسی می‌کنند. در نهایت درصورت تایید، اقدام به صدور ویزا برای فرد متقاضی می‌کنند.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی (تلفنی) بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا در صورتی که فرد متقاضی موفق به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شود، اقامت دائم به او اعطا می‌گردد؟
بسته به قوانین هر استان، روش‌های متفاوتی وجود دارد. ولی قوانین کلی به این صورت است که فرد متقاضی باید تا مدتی، حداقل دو سال، مدیریت کسب و کار خود را به عهده بگیرد. پس از آن می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.
آیا برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ باید خود شخص دارای ایده، سرمایه گذاری نماید؟
برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ، فرد دارای ایده باید تلاش کند که با ارایه یک طرح توجیهی قوی به سرمایه گذاران مستقر در کانادا، سرمایه لازم را جذب نماید.
منظور از اثبات دارایی بانکی چیست؟
مجموعه سپرده بانکی و املاک شما که اثبات می‌کند حداقل مبلغ لازم را پوشش می‌دهد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مسعود
1 سال قبل

چگونه می‌توانم برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا اقدام کنم؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  مسعود
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
لطفا فرم ارزیابی رایگان ما رو پر کنید تا کارشناسان ما در این خصوص شما را راهنمایی کنند .

شایان
1 سال قبل

چه میزان سرمایه برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا نیازه؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  شایان
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به نوع سرمایه گذاری و بیزینس شما داره و متغیر خواهد بود

کادر هرمس اپلای