مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف شناخته می‌شود. این کشور حدود ۵.۶ میلیون نفر جمعیت دارد و شرایط مطلوب زندگی در آن، امید به زندگی را تا ۸۲ سال بالا برده است. پیشرفت روز افزون این کشور سبب افزایش تمایلات افراد به مهاجرت به سنگاپور شده است، به گونه‌ای که امروزه حدود ۴۲ درصد از ساکنین این کشور را افراد خارجی‌ها تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این که برای مهاجرت باید سخت تلاش کرد و سختی‌های زیادی را به جان خرید، باید مطالعه کاملی درباره کشور مقصد داشت. اگر شما نیز مایل هستید به کشور توسعه یافته سنگاپور مهاجرت کنید، باید تمام شرایط و مراحل آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کنیم.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دریافت ویزای کشور سنگاپور

به طور کلی، سه نوع ویزا برای ورود به کشور سنگاپور وجود دارند که عبارت‌اند از:

ویزای توریستی

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای توریستی تنها یک فرصت یک ماهه در اختیار شما قرار می‌دهد تا در سنگاپور زندگی کنید؛ بنابراین برای مهاجرت به سنگاپور و سکونت طولانی‌‌تر در این کشور باید به دنبال ویزای تحصیلی یا کاری باشید که هر یک شرایط خاصی دارند. در این بین، موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در کنار متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار دارد و می‌تواند بر اساس شرایط شما بهترین راه مهاجرت را پیشنهاد داده و مقدمات لازم برای انجام آن را انجام دهد.

شما می‌توانید از طریق دریافت ویزای تحصیلی به سنگاپور مهاجرت کنید

مهاجرت با ویزای تحصیلی

شما می‌توانید از طریق دریافت ویزای تحصیلی به سنگاپور مهاجرت کنید. برای این کار باید یک دعوت‌نامه رسمی و کتبی از مؤسسات آموزش عالی داشته باشید و سپس درخواست ویزای تحصیلی خود را تنظیم کنید. به همین دلیل، اول باید برای پذیرش در دانشگاه سنگاپور درخواست دهید که یکی از شرایط مورد نیاز آن داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر است.

معمولاً درخواست این نوع ویزاها را به سرعت بررسی کرده و نتیجه را اعلام می‌کنند. اگر تمام شرایطی را که برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است، داشته باشید، در عرض ۱۵ روز یا حداکثر ۱ ماه ویزای تحصیلی را دریافت خواهید کرد. در این بین، ممکن است افرادی که درخواست‌های ویزا را بررسی می‌کنند، اطلاعات بیشتری از شما بخواهند و حتی شما را برای مصاحبه به سفارتخانه دعوت کنند. در صورت وجود این شرایط، امکان دارد فرایند صدور ویزای تحصیلی تا ۴ ماه به طول بینجامد.

مؤسسات آموزش عالی سنگاپور از دانشجو‌های خارجی می‌خواهند که حداقل یک ماه قبل از شروع سال تحصیلی برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنند. مجموعه هرمس اپلای به دلیل تجربه زیاد در حوزه اخذ ویزای تحصیلی برای کشورهای مختلف از جمله سنگاپور به متقاضیان این امر پیشنهاد می‌کند که به دلیل وقوع مشکلات احتمالی در پروسه دریافت این ویزا، بهتر است که دو ماه پیش از شروع دوره برای آن درخواست دهند.

مهاجرت با ویزای کاری

برای کسانی که هدفشان از مهاجرت به سنگاپور اشتغال است، چند نوع ویزا وجود دارد که بنا بر مهارتشان به آن‌ها تعلق می‌گیرد، البته این موضوع را در نظر داشته باشید که بیشتر موقعیت‌های شغلی مخصوص مهاجرانی با مهارت بسیار بالا است. کسانی که برای دریافت ویزای کاری این کشور درخواست می‌دهند، در سه دسته متخصصان، نیمه متخصصان و افراد کم مهارت قرار می‌گیرند. برای هر یک از این دسته‌ها شرایط متفاوتی برای زندگی در سنگاپور وجود دارد.

ویزای متخصصان

افرادی که در کاری تخصص دارند و به اصطلاح، ماهر هستند، می‌توانند با استفاده از چهار روش زیر به سنگاپور مهاجرت کنند. از آنجایی که این کشور به نیروی کار متخصص بیشتر از سایر نیروها نیاز دارد، ممکن است پیچیدگی در دریافت مجوز برای این افراد کم‌تر باشد. این دو روش عبارت‌اند از:

پاس P و Q: این نوع ویزا تنها به متخصصان خارجی و افرادی با سطح مهارت بسیار بالا تعلق می‌گیرد. کسانی موفق به دریافت این ویزا می‌شوند که پس از استخدام، حداقل درآمدشان در ماه ۳.۰۰۰ دلار سنگاپوری باشد. جالب است بدانید که بیشتر کسانی که برای دریافت این نوع ویزا درخواست می‌دهند، درآمد بالای ۴.۰۰۰ دلار دارند. به همین دلیل، فرصت‌های شغلی کم‌تری برای استخدام خارجی‌های با حقوق کم‌تر باقی می‌ماند و احتمال پذیرفته نشدن آن‌ها بالا است.

ویزای PEP: مهاجرانی که از تخصص بالایی برخوردار هستند، می‌توانند از طریق کارفرمای خود این نوع ویزا یا مجوز استخدام شخصی (PEP) را دریافت کنند. هر متخصص بنا بر شایستگی‌هایی که دارد، موفق به دریافت این مجوز می‌شود و اعتبار آن مدرک حتی زمانی که کارفرمای خود را تغییر می‌دهد، از دست نمی‌رود.

اینتر پس (Entrepass): مهاجرت به سنگاپور برای افرادی که قصد دارند تا کسب و کاری را در این کشور راه‌اندازی کنند، با استفاده از ویزای اینتر پس امکان‌پذیر است. افرادی که دارای ایده‌های نو هستند و قصد دارند تا با راه‌اندازی یک استارت‌‎آپ به کشور سنگاپور مهاجرت کنند، باید حدود ۳.۰۰۰ دلار برای دریافت ویزای اینتر پس بپردازند.

مجوز استخدام آموزشی: افرادی که می‌خواهند در برنامه‌های آموزشی ویژه شرکت کنند تا سمت‌های اجرایی یا تخصصی بگیرند، می‌توانند این مجوز را اخذ کنند.

ویزای نیمه متخصصان

برای افراد نیمه متخصص ویزای S در نظر گرفته شده است که متقاضیان آن پس از استخدام باید حداقل 2.200 دلار سنگاپوری درآمد داشته باشند. پیش از دادن ویزا، متقاضیان نه تنها از نظر میزان حقوق، بلکه بر اساس معیارهایی از جمله مهارت‌ها، الزامات شغلی، تجربه کاری و تحصیلات مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مجوزات دیگر برای کارگران ساده یا کم مهارت

با وجود این که افراد متخصص شانس بیشتری دارند تا مجوز ورود به سنگاپور و ویزای آن را دریافت کنند، اما برخی مجوزات نیز برای افراد کم مهارت در نظر گرفته شده است. دریافت این نوع ویزا آسان نیست؛ زیرا متقاضیان زیادی وجود دارند که درخواست می‌دهند.

 • مجوز کار: افراد کم مهارت می‌توانند برای حداکثر دو ماه از این مجوز استفاده کنند. مجوز این افراد در صورتی که کارفرمای خود را تغییر دهند، از اعتبار ساقط می‌شود و باید برای دریافت مجدد آن درخواست دهند. این جواز بیشتر به خدمتکاران، هنرمندان و پرستاران تعلق می‌گیرد.
 • مجوز کارهای متفرقه: افرادی که قصد دارند برای کاری کوتاه مدت به مهاجرت به سنگاپور بپردازند، می‌توانند مجوز کارهای متفرقه را دریافت کند.
 • مجوز فعالیت هنرمندان نمایشی: این مجوز به افرادی تعلق می‌گیرد که در بارها، دیسکوها و مکان‌های تفریحی دیگر برای عموم مردم نمایش اجرا می‌کنند. مدت اعتبار مجوز مذکور ۶ ماه است.
 • مجوز تعطیلات: دانشجویان خارجی که به تازگی از دانشگاه‌های سنگاپور فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند با دریافت این مجوز در سنگاپور بمانند تا کاری پیدا کنند. این مجوز تا حداکثر ۶ ماه به افراد اجازه زندگی در این کشور را می‌دهد.
 • مجوز آموزش کار: افراد نیمه ماهر یا بدون مهارت قادر هستند با دریافت این مجوز تا حداکثر ۶ ماه در سنگاپور تحت آموزش قرار بگیرند.

نکته‌ای که باید در درخواست ویزای شغلی مد نظر داشته باشید، این است که دریافت آن گاهی بسیار سخت می‌شود، اما هر چه تحصیلات بالاتر و مهارت‌ها بیشتر باشد، می‌توان انتظار داشت که مراحل دریافت ویزا آسان‌تر شود. اگر موفق به دریافت هر نوع مجوز کار در این کشور شوید، مهاجرت به سنگاپور و دریافت ویزا می‌تواند برای بستگان شما راحت‌تر شود.

مهاجرت به سنگاپور از طریق طرح پاس وابسته

طرح پاس وابسته برای مهاجرینی تنظیم شده است که قصد دارند به صورت خانوادگی از کشور دیگری به سنگاپور بیایند. کسانی می‌توانند با استفاده از این طرح همسر و فرزندان خود را به این کشور بیاورند که ویزای پاس S و در ماه حداقل 6.000 دلار سنگاپور به صورت ثابت درآمد داشته باشند. در این بین، فراموش نکنید که فرزندان باید مجرد باشند و سنشان کم‌تر از 21 سال باشد.

شرایط دریافت اقامت دائم کشور سنگاپور

مسئولیت رسیدگی به درخواست‌های اقامت دائم سنگاپور بر عهده اداره مهاجرت و پست‌های بازرسی (ICA) این کشور است

همان ‌طور که دریافت ویزای کار و تحصیل سنگاپور شرایط خاصی دارد و آسان نیست، گرفتن اقامت دائم این کشور نیز دارای پیچیدگی‌های زیادی است. مسئولیت رسیدگی به درخواست‌های اقامت دائم سنگاپور بر عهده اداره مهاجرت و پست‌های بازرسی (ICA) این کشور است. به طور کلی، افرادی که شرایط دریافت اقامت دائم این کشور را دارند، در چهار گروه قرار می‌گیرند:

 • همسر و فرزندان مجرد افرادی که شهروند سنگاپور هستند یا اقامت دائم دارند.
 • افرادی که دارای ویزاهای کاری P، Q یا S هستند.
 • افرادی که صاحبان کسب و کار و سرمایه‌گذاران سنگاپور به حساب می‌آیند.
 • افرادی که والدین سالخورده شهروندان سنگاپور شناخته می‌شوند.

درخواست شهروندی

بعد از مهاجرت به سنگاپور و حدود 2 تا 6 سال زندگی در آن، می‌توان از طریق اداره مهاجرت و پست‌های بازرسی (ICA) برای دریافت شهروندی به صورت آنلاین اقدام کرد. در این بین، کسانی واجد شرایط هستند که پیش از درخواست حداقل دو سال اقامت دائم این کشور را داشته‌ باشند. همچنین سن افراد متقاضی باید بیشتر از 21 سال باشد.

همسر شهروندان سنگاپوری هم می‌توانند این درخواست را بعد از دو سال تنظیم کنند. از آنجایی که حق تابعیت این کشور بر اساس خون است نه خاک، حتی اگر یکی از والدین فرد سنگاپوری باشد، آن فرد شهروند این کشور به حساب می‌آید؛ حتی اگر آن فرد خارج از سنگاپور به دنیا آمده باشد.

برنامه کاری در کشور سنگاپور

مهاجران باید بدانند که در گذشته برنامه کاری بیشتر شرکت‌ها در سنگاپور ۶ روزه بوده، اما در حال حاضر، روزهای کاری بیشتر شرکت‌های چند ملیتی به ۵ روز در هفته تقلیل پیدا کرده است. معمولاً کارمندان بین ۴۰ تا ۴۵ ساعت در هفته کار می‌کنند که بسته به حجم کاری ممکن است این میزان بیشتر نیز شود. حین کار نیز نیم تا یک ساعت زمان به استراحت و صرف ناهار اختصاص یافته است.

در بیشتر مشاغل به خصوص موارد مدیریتی و حرفه‌ای اضافه کاری وجود ندارد. با این حال، اگر شغلی پیدا کنید که اضافه کاری داشته باشد، دستمزد هر ساعت از آن، یک و نیم برابر نرخ پایه است. اگر هم در روزهای تعطیل یا مرخصی‌های عادی کار کنید، دستمزد شما برای هر ساعت، دو و نیم برابر نرخ پایه خواهد بود. در صورتی که قانون استخدام کشور سنگاپور شغل شما را تحت پوشش قرار داده باشد، نمی‌توانید بیشتر از ۱۲ ساعت در روز کار کنید. همچنین میزان اضافه کاری در ماه نمی‌تواند بیشتر از ۷۲ ساعت باشد.

مهاجرت به سنگاپور، مزیت‌ها و معایب

هر کشوری مزایا و معایبی دارد که ممکن است شرایط را برای مهاجران سخت‌تر یا آسان‌تر کند. آشنایی با این موارد به شما کمک می‌کند که تصمیم بهتری بگیرید و نسبت به مشکلاتی که سر راه شما قرار دارند، آگاه شوید.

آشنایی با این موارد به شما کمک می‌کند که تصمیم بهتری بگیرید و نسبت به مشکلاتی که سر راه شما قرار دارند، آگاه شوید.

مزایا و فرصت‌ها

آیا مایل به مهاجرت به سنگاپور هستید؟ آیا از شرایط ایده‌آل زندگی در این کشور مطلع هستید؟ طبیعتاً کشوری که مزیت‌های بسیاری برای مهاجران داشته باشد، مورد توجه ساکنین کشورهای دیگر قرار می‌گیرد. سنگاپور نیز از این دسته کشورها است که در ادامه به مزایای آن اشاره می‌کنیم:

 • فرهنگ: سنگاپور به عنوان کشوری با محیط چند فرهنگی شناخته می‌شود که زندگی در آن می‌تواند آسان‌تر از برخی کشورهای دیگر باشد. حضور نژادهای مختلف، ادیان گوناگون، مهاجران بسیار و وجود ترکیبی از فرهنگ آسیایی و غربی در این کشور، از مزیت‌های آن به شمار می‌آیند.
 • هزینه زندگی: هزینه زندگی از موضوعات مهمی است که هنگام مهاجرت باید مورد توجه قرار گیرد. خوشبختانه در سنگاپور غذاهای متنوعی برای هر مقدار بودجه‌ای پیدا می‌شود. وسایل زندگی مانند پوشاک، لوازم خانه و … نیز به هر دو صورت ارزان و گران در این کشور وجود دارند.
 • فرصت‌های سرمایه‌گذاری: استارت‌آپ یا کسب و کارهای نوپا در سنگاپور می‌توانند بسیار موفق عمل کنند. حمایت دولت از رشد آن‌ها سبب شده است که این کشور به بالاترین میزان رشد اکوسیستم استارت‌آپی در جهان برسد؛ بنابراین، مهاجرت به سنگاپور فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید.
 • اقتصاد: فساد مالی کم، استراتژی جذب سرمایه‌های خارجی، استقبال از تأسیس شرکت توسط خارجی‌ها، نظام مالیاتی مشخص و مناسب و … توانسته است که اقتصاد سنگاپور را به یکی از موفق‌ترین اقتصادهای جهان تبدیل کند.
 • امنیت و بهداشت: امنیت بالا، نرخ پایین جرائم، کیفیت بسیار خوب خدمات بهداشتی و قیمت مناسب خدمات درمانی از دیگر مزیت‌های این کشور هستند.
  حمل و نقل و زیبایی شهری: موقعیت مکانی سنگاپور بسیار خوب بوده و سفر به دیگر کشورها با هواپیما به راحتی امکان‌پذیر است. این کشور مساحت کمی دارد، اما توانسته است که فضاهایی زیبا، سرسبز و پایداری را در خود جای دهد.

معایب و تهدیدها

زندگی در سنگاپور به عنوان یک مهاجر می‌تواند دشوار نیز باشد. همان ‌طور که گفته شد، یک کشور مجموعه‌ای از معایب و مزایا را پیش روی مهاجران قرار می‌دهد؛ بنابراین باید معایب و تهدید‌های مهاجرت به سنگاپور را نیز بدانید تا بتوانید از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. در ادامه برخی از این موارد را بیان کرده‌ایم که ممکن است شما نیز با آن‌ها روبرو شوید:

 • دشواری برقراری ارتباط: با وجود این که گروه‌های قومی مختلفی در سنگاپور زندگی می‌کنند، اما بیشتر مردم مایل به تعامل با دیگر نژادها نیستند، به طوری که گفته شده است که از هر دو سنگاپوری تنها یک نفر ممکن است که دوست غیر هم‌نژاد داشته باشد.
 • تبعیض نژادی: بیشتر سنگاپوری‌هایی که اصالتاً چینی هستند، معمولاً نسبت به دیگر هم‌وطن‌های خود که اصالتشان مالایی یا هندی است، تبعیض قائل می‌شوند، به طوری که حتی در برخی آگهی‌های شغلی تأکید می‌کنند که فقط افرادی با اصالت چینی استخدام می‌شوند. بسیاری از مهاجران نیز با این تبعیض‌ها مواجه هستند.
 • محدودیت آزادی بیان: دولت این کشور به موضوعاتی که از نظر سیاسی، جنسی، مذهبی و نژادی حساس است و اجازه انتشار مطالب نمی‌دهد. این سیاست سبب شده است که بسیاری از روزنامه‌نگاران برای جلوگیری از توبیخ، مطالب خود را سانسور کنند.
 • محدودیت فضا: مساحت کم سنگاپور سبب شده است که فضای محدودی برای فعالیت وجود داشته باشد، به طوری که پیدا کردن فضاهای طبیعی و سواحل خلوت دشوار است.
 • قیمت بالای مسکن: نتیجه محدودیت فضا و جمعیت متراکم در سنگاپور، افزایش قیمت خانه است، به طوری که برای اسکان در این کشور باید هزینه‌ای برابر با سکونت در هنگ کنگ یا شهر نیویورک بپردازید. اگر بعد از مهاجرت به سنگاپور بودجه شما برای تهیه مسکن کم بود، تهیه اتاق شریکی راه‌حل شما است.
 • ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی: هیچ فردی در اماکن عمومی نمی‌توانند سیگار بکشد. برای استعمال دخانیات مکان‌های به خصوصی در اطراف شهر ایجاد شده است. اگر در مکانی غیر از آن سیگار بکشید، باید جریمه سنگین ۱.۰۰۰ دلاری بپردازید؛ بنابراین، پیش از روشن کردن سیگار به محل مخصوص آن بروید.
 • مجازات شدید برای قانون‌شکنان: اگر در سنگاپور قانونی را زیر پا بگذارید، حداکثر مجازات مربوط به آن جرم شامل حال شما می‌شود، به طوری که مجازات بسیاری از جرائم، حبس‌های طولانی مدت یا تحمل ضربات شلاق است. از این رو، برای مهاجران ضروری است که پیش از ورود به سنگاپور درباره قوانین آن نیز مطالعه کنند.

سنگاپور تقریباً در تمام طول سال آب و هوایی یکسان دارد و به ندرت تغییراتی در آن دیده می‌شود.

آب و هوای سنگاپور؛ آیا می‌توانید با این اقلیم کنار بیایید؟

این کشور هوای گرمی دارد و احاطه شدن آن با آب سبب بالا بودن درصد رطوبت هوا شده است. همچنین بارندگی بسیاری در این کشور رخ می‌دهد، به طوری که ممکن است در طول روز با رعد و برق بسیاری مواجه شوید. تحمل این نوع آب و هوا ممکن است برای بعضی افراد سخت باشد؛ بنابراین پیش از مهاجرت به سنگاپور باید مطمئن شوید که توانایی کنار آمدن با اقلیم آن را دارید.

اقامت سنگاپور

اقامت سنگاپور

مهاجرت به کشورهای موفق و توسعه‌یافته می‌تواند شرایط زندگی خوبی را برای فرد ایجاد کند. سنگاپور از جمله کشورهایی است که طی دهه گذشته متقاضیان زیادی برای مهاجرت داشته است.

جمع بندی

سنگاپور به دلیل پیشرفت‌های چشمگیر خود به ویژه در حوزه اقتصاد به مقصد بسیاری از مهاجران تبدیل شده است. طرح‌هایی که هر چه بیشتر به اقتصاد آن کمک کند، توسط دولت این کشور مورد استقبال و حمایت قرار می‌گیرد؛ بنابراین نقل مکان به سنگاپور به خصوص برای افرادی که قصد آغاز یک کسب و کار یا سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، فرصت بسیار مناسبی است.

البته هیچ کشوری تماماً مزیت و فرصت نیست، بلکه همیشه در کنار آن تهدیداتی وجود دارد. به همین دلیل، باید قبل از مهاجرت به سنگاپور تمام جوانب آن را آزمود و بهترین تصمیم را گرفت. در این مسیر، مجموعه هرمس اپلای با داشتن بهترین کادر قادر است که شما را راهنمایی کند و کارهای اقامتی شما را از مسیری انجام دهد که در سریع‌ترین شکل ممکن به کشور سنگاپور مهاجرت کنید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

از چه طریقی میتوان به کشور سنگاپور مهاجرت کرد؟
از طریق استارتاپ یا کسب و کارهای نوپا میتوان در این کشور سرمایه گذاری کرد و به بالاترین رشد دست یافت.
چه کسانی میتوانند اقامت دائم سنگاپور را بدست بیاورند؟
کسانی که حداقل ۲سال در این کشور زندگی کرده باشند و سن آنها بیشتر از ۲۱ سال باشد واجد شرایط برای دریافت اقامت سنگاپور یباشند.
دانشجویان پس از فارق التحصیلی میتوانند در کشور سنگاپور برای کار بمانند؟
بله، این دانشجویان تا حداکثر شش ماه اجازه زندگی در این کشور را دارند تا بتوانند برای خود شغلی پیدا کرده و ویزای کاری دریافت کنند.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles