مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین، ایتالیا و فرانسه قرار دارد. واحد پول سوئیس، فرانک سوئیس است و یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان را دارد. همچنین این کشور همواره از نظر سیاسی کشوری بی‌طرف و صلح‌طلب در مجامع جهانی شناخته می‌شود. شرایط اقتصادی پایدار و روبه‌رشد، امنیت اجتماعی و شغلی، جاذبه‌های توریستی و موارد دیگر، همگی دست به دست هم داده‌اند تا این کشور به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی مردم از سراسر جهان شناخته شود. در این مطلب به روش‌های مهاجرت به سوئیس و همچنین بررسی جنبه‌های مختلف این مهاجرت می‌پردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی مختصر کشور سوئیس

کشور سوئیس با نام رسمی “کنفدراسیون سوئیس” (Confédération suisse) در مجامع بین‌المللی شناخته می‌شود و عضو کشور‌های حوزه شینگن است. سوئیس کشوری محصور در خشکی است که جمعیتی حدود 7.5 میلیون نفر و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد. این کشور از بیست و شش ایالت تشکیل شده‌ است که اصطلاحا کانتون نامیده می‌ می‌‌شوند. سراسر این سرزمین را رشته‎‌کوه‌های آلپ فراگرفته‌اند. پایتخت این کشور، شهر برن و قطب‌‌های اقتصادی سوئیس، دو شهر مشهور ژنو و زوریخ هستند. قرار گرفتن یک صلیب سفید در زمینه رنگ سرخ پرچم این کشور، نشان‌دهنده پیروی اکثریت مردم سوئیس از دین مسیحیت است.

کشور سوئیس با نام رسمی “کنفدراسیون سوئیس” (Confédération suisse) در مجامع بین‌المللی شناخته می‌شود و عضو کشور‌های حوزه شینگن است.

سوئیس؛ مقر سازمان‌های بین‌المللی

سوئیس از نظر سیاسی کشور آرام و بی‌طرف شناخته شده و تا کنون وارد هیچ جنگی نشده است. این کشور مقر حدود ۲۰۰ سازمان بین‌المللی، از جمله مقر اروپایی سازمان ملل متحد، فیفا، سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ است. سوئیس در انجمن تجارت آزاد اروپا و کشورهای حوزه شینگن عضویت دارد و از این طریق به داد و ستد با این کشورها می‌ می‌پردازد. این کشور در اتحادیه اروپا عضویت ندارد. از جمله عناصر مهم اقتصادی سوئیس، می‌توان به بانکداری و فعالیت شرکت‌های بیمه اشاره کرد.

اقتصاد سوئیس

سوئیس، از اقتصادی پایدار و با فناوری‌های پیشرفته و همچنین ثروت زیادی برخوردار است. طبق آمارهای جهانی از نظر درآمد سرانه، سوئیس ثروتمندترین کشور جهان شناخته می‌شود. سوئیس همچنین از نظر تولید ناخالص داخلی ، بیستمین اقتصاد بزرگ دنیا و از نظر برابری قدرت خرید سی و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. این کشور همچنین هفدهمین صادر کننده بزرگ در جهان است.

آب‌وهوای سوئیس

آب‌وهوای سوئیس به طور کلی معتدل است، اما مناطق مختلف سوئیس از نظر آب‌وهوایی تفاوت‌های زیادی دارند. این تفاوت از شرایط سرما و یخبندان شدید در بالای کوه‌های آلپ‌ها تا آب‌وهوای دلپذیر و تقریبا مدیترآن‌هاانه‌ای در بخش جنوبی سوئیس احساس می‌شود. تابستان‌ها در سوئیس‌ها گاهی اوقات گرم و مرطوب همراه با بارندگی‌های دوره‌ای هستند. در زمستان‌ها نیز شرایط جوی تا هفته‌ها پایدار بوده و معمولا هوا در اغلب روزهای زمستانی ابری و کم رطوبت است.

جنبه‌های متفاوت زندگی در سوئیس

میزان آسایش و رفاه در سوئیس نسبتا بالا است؛ به گونه‌ای که این کشور در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر، عملکرد بسیار خوبی دارد. وضعیت سوئیس از نظر رفاه و آسایش ذهنی، شغل، درآمد و ثروت، وضعیت سلامت، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط، تحصیلات و مهارت‌ها، تعادل زندگی کاری، مسکن و امنیت شخصی، بالاتر از حد متوسط است.

متوسط درآمد افراد در سوئیس، سالانه 37466 دلار در سال است که این رقم، بیشتر از مقدار متوسط درآمد 33604 دلاری در سال بوده که معیار اعلام شده توسط OECD است. البته بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد در این کشور، اختلاف طبقاتی قابل توجهی وجود دارد. در ادامه با برخی از ویژگی‌های این کشور که آن را به مقصدی محبوب برای مهاجران تبدیل کرده است، آشنا می‌شویم.

میزان آسایش و رفاه در سوئیس نسبتا بالا است؛ به گونه‌ای که این کشور در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر، عملکرد بسیار خوبی دارد

نظام آموزشی در سوئیس

تحصیل و کیفیت آن در سوئیس، در سطح بالایی قرار می‌ می‌گیرد. هزینه‌های تحصیل هم در این کشور نسبتا منطقی و متوسط است و افراد بسیاری مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مختلف آن هستند. نظام آموزشی در سوئیس، بولونیایی است. به این معنی که شهروندان این کشور از آموزش رایگان ۹ ساله برخوردار هستند که البته گذراندن این مدت آموزش برای آن‌هاهمه اقشار مختلف، اجباری است.

اشتغال در سوئیس

از نظر اشتغال در سوئیس، 80 درصد افراد 15 تا 64 ساله در سوئیس شاغل و دارای حقوق هستند که بالاتر از میانگین اشتغال اعلام شده توسط سازمان OECD، یعنی 68 درصد است. حدود 84 درصد از مردان و 75 درصد از زنان شاغل و دارای حقوق و مزایا هستند. در سوئیس، تنها 4/0 درصد از کارکنان، ساعات بسیار طولانی را کار می‌ می‌کنند، که یکی از کمترین نرخ‌های ساعات طولانی کار‌ها طبق آمارهای OECD است.

هزینه‌های زندگی در سوئیس

متوسط هزینه‌‌های جاری زندگی در سوئیس زیاد است؛ متوسط هزینه اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه در حدود ۲۰۰۰ فرانک معادل ۲۱۵۰ دلار در ماه خواهد بود. به این مقدار هزینه‌های جاری زندگی، ۱۵۰۰فرانک معادل ۱۶۰۰ دلار آمریکا در ماه اضافه کنید و متوجه خواهید شد که چرا می‌ می‌گوییم زندگی در سوئیس گران است. خوشبختانه دستمزد شما باید به راحتی این مورد را پوشش دهد. آنچه را که شما هر ماه صرف خواهید کرد به مواردی از جمله هزینه مواد غذایی، آب و برق و حتی هزینه‌های مراقبت‌های و بهداشتی تقسیم می‌ می‌کنیم.

میزان درآمد در سوئیس

متوسط میزان درآمد در سوئیس با ۶،۵۰۰ فرانک معادل ۷۰۰۰ دلار آمریکا در ماه یکی از بالاترین میزان درآمد در کل اروپا است که برای کار در صنایع تخصصی مانند بخش دارویی به ۹،۵۰۰ فرانک معادل ۱۰۳۰۰ دلار آمریکا در ماه افزایش می‌ می‌یابد. یک فرد مجرد حداقل ۱۵۰۰ فرانک معادل ۱۶۰۰ دلار آمریکا در ماه برای هزینه‌های زندگی، بدون در نظر گرفتن اجاره، صرف می‌ می‌کند. نرخ اجاره در شهرهای بزرگ زیاد است. میزان اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه در زوریخ و ژنو حدود ۲۰۰۰ فرانک معادل ۲۱۵۰ دلار در ماه است. تحصیلات در سوئیس هزینه‌ای ندارد و حتی هزینه تحصیل سالانه برای دانشگاه‌ها به طور متوسط زیر ۲۰۰۰ فرانک معادل ۲۱۵۰ دلار است.

هزینه‌های زندگی دانشجویی در سوئیس

متوسط هزینه‌های جاری زندگی دانشجویی در سوئیس، بازتاب‌دهنده سطح بالای زندگی این کشور است. معمولا هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس، برای یک دانشجوی بین‌المللی به انتخاب شخصی او از فعالیت‌های تفریحی بستگی دارد اما پس‌انداز کردن حداقل ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ فرانک برای هزینه‌های ماهانه و در واقع هزینه تحصیل در سوئیس که شامل شهریه‌های دانشگاه نیز می‌شود، لازم است.

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

کشور زیبای سوئیس با موقعیت‌های شغلی هیجان‌انگیز و استاندارد بالای زندگی، مهاجران بسیاری را شیفته خود کرده است. قطعا مانند هر مقصد دیگری، زندگی مهاجرانی که موفق به مهاجرت به سوئیس شده‌اند با فراز و نشیب‌هایی همراه است. در زیر به مزایا و ‌معایب مهاجرت به سوئیس اشاره شده است. مزایای مهاجرت به سوئیس عبارتند از:

 • استانداردهای بالای مسکن
 • فرهنگی فعال در فضایی باز
 • مراکز آموزشی بسیار عالی برای تحصیل
 • نرخ پایین بیکاری
 • در سوئیس‌ها به طور گسترده به زبان انگلیسی صحبت می‌ می‌شود
 • وجود مراقبت‌ها‌ی بهداشتی فراوان و مقرون‌به‌صرفه
 • راحتی راه‌اندازی کسب و کار برای اتباع خارجی
 • آسان بودن باز کردن حساب بانکی

معایب مهاجرت به سوئیس عبارتند از:

 • بالا بودن هزینه‌های زندگی
 • در دسترس نبودن مسکن و قوانین سختگیرانه برای آن
 • وجود محدودیت مشاغل برای مهاجران
 • سخت بودن یادگیری زبان سوئیسی
مهاجرت به سوئیس
روش های مهاجرت به سوئیس

روش‌‌های مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس برنامه‌های مهاجرتی متعددی را برای متقاضیان مهاجرت در نظر گرفته است که هر کدام از آن‌ها، شرایط و قوانین خاص خود را دارند. همچنین لازم است مدارک مهاجرتی شما به یکی از زبان‌های فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی ترجمه شوند. بر این اساس، روش‌های مهاجرت به سوئیس در سال 2023 به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق ازدواج و نامزدی

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

با اخذ ویزای تحصیلی سوئیس (نوع D)، فرد متقاضی می‌تواند به این کشور مهاجرت تحصیلی کند. برای دریافت روادید تحصیلی، ضروری است فرد قبل از تعیین وقت سفارت یا کنسولگری سوئیس، نامه پذیرش یا اپلای دانشگاه را دریافت کند. همچنین امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی سوئیس نیز وجود دارد. برای دانشجویان در زمان تحصیل در سوئیس، تا ۱۵ ساعت در هفته اجازه کار وجود دارد. در صورتی که تمایل داشته باشید پس از اتمام تحصیل خود، در سوئیس بمانید، می‌توانید اجازه اقامت خود را برای شش ماه تمدید کرده و در این فاصله شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سوئیس عبارتند از:

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی مقاطع گذشته بهمراه ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • مدرک اثبات تمکن مالی مورد نیاز

هزینه‌های تحصیل در سوئیس

متقاضی اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیلی، می‌باید از پس هزینه‌های تحصیل و شهریه دانشگاه بربیاید. میزان هزینه مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، بسته به مقطع و نوع دانشگاه متقاضی، بین ۴۰۰ الی ۴۳ هزار یورو است . هزینه مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری نیز با توجه به مسیر مهاجرتی می‌ ۲۰ هزار فرانک الی ۱ میلیون فرانک است می‌استزدسنزدنس. پس همان‌طور که گفته شد هزینه مهاجرت به سوئیس متناسب با مسیر انتخابی است اسم. در کنار این میزان هزینه‌ها متقاضی باید می‌باید به هزینه ویزا، هزینه تمکن مالی و هزینه‌های زندگی در سوئیس نیز توجه داشته باشد.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

افراد مختلف به‌عنوان مهاجر از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا، با داشتن سابقه و رزومه کاری می‌توانند به سوئیس مهاجرت کنند. برای کار در سوئیس،داشتن مجوز کار کشور سوئیس الزامی است. کارفرما باید بتواند ثابت کند فعالیت کاری فرد متقاضی، در راستای منافع اقتصادی سوئیس یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. ضروری است کارفرما شرایط کاری و حقوقی متقاضی را مانند اتباع سوئیس در نظر بگیرد و هنگام کار در سوئیس، باید او را بیمه کند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

اگر با فردی که تابعیت سوئیس دارد، ازدواج کنید، می‌توانید برای مهاجرت به سوئیس اقدام کنید. در این حالت، برای دریافت تابعیت سوئیس، باید مدت سه سال از ازدواج با شهروند سوئیسی بگذرد و مدارک کافی برای اثبات عدم صوری بودن ازدواج را داشته باشید. مدارکی که باید ارائه دهید عبارتند از:

 • مدارک هویتی
 • سند ازدواج
 • گواهی تمکن مالی و پرینت حساب
 • سند یا اجازه نامه محل اقامت

درصورتی که فرد، کاملا تابع قوانین سوئیس بوده و خطری برای امنیت این کشور نداشته باشد، بدون نیاز به شرکت در آزمون زبان، می‌ می‌تواند برای اخذ تابعیت کشور سوئیس درخواست دهد. حداقل سن ازدواج برای مهاجرت به سوئیس، ۱۸ سال است و باید هر دو طرف مجرد باشند. مراسم ازدواج نیز باید در حضور مامور مهاجرت در شهرداری و یا در اداره مهاجرت صورت گیرد.

مهاجرت به سوئیس از طریق پیوستن به خانواده

شما می‌توانید برای پیوستن به خانواده خود در سوئیس، از این روش اقدام کنید. دریافت ویزای کوتاه‌مدت یا بلندمدت سوئیس در روش مهاجرت به سوئیس از طریق پیوستن به خانواده، ضروری است. پس از این که به سوئیس رسیدید، باید ظرف مدت چهارده روز برای دریافت مجوز اقامت خود اقدام کنید. پیوستن به خانواده و مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای پیوست نیز شرایط خاص خود را دارد و فرد تبعه سوئیس باید برای همسر خود درخواست الحاق به خانواده ارائه دهد. فرد باید شغل و درآمد کافی داشته تا بتواند علاوه بر هزینه زندگی خود، زندگی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را نیز تامین نماید.

مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد بر اساس قانون اصالت خونی امکان پذیر است ولی برخلاف آمریکا، سوئیس برای متولد شدن کودکان در خاک خود تابعیت اهدا نمی‌کند. ذکر این نکته ضروری است که مهاجرت به سوئیس و اخذ پاسپورت این کشور از طریق تولد کودک برای والدین امکان‌پذیر نیستاست. این یعنی سیستم اعطای تابعیت سوئیس بر مبنای اصالت خونی است و تولد در خاک این کشور به تنهایی سبب اخذ تابعیت نمی‌شود. فرزندان زیر ۲۲ سال که یکی از والدین آن‌ها‌ از شهروندی سوئیس برخوردار می‌باشند، در صورتی که مدت ۵ سال در خاک سوئیس زندگی کنند، امکان درخواست اخذ تابعیت کشور سوئیس را دارند.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت در سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری در سوئیس نیز امکان‌پذیر می‌ است. مهاجرت به سوئیس به روش سرمایه‌گذاری مزایایی از قبیل سفر بدون ویزا در کل اروپا، مقصد ایده‌آل برای بازنشستگان و خانواده‌های ثروتمند، فرصت سرمایه‌گذاری یا خرید ملک در سوئیس و انتخاب محل در یکی از کانتون‌های سوئیس را در پی دارد. متقاضیان مهاجرت به سوئیس از کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا می‌ می‌توانند اجازه اقامت سوئیس را به دو روش زیر دریافت کنند:

 • ثبت شرکت در سوئیس (برای شرکت‌های بزرگ دارای شخصیت حقوقی)
 • پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در سوئیس (برای بازنشستگان)

مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت شرکت

برای سرمایه‌گذاران، تجار و شرکت‌ها، تاسیس شرکت در این کشور جهت اقامت دائم سوئیس ایده‌آل است در حالی که مالیات بر ارزش افزوده سوئیس برای افراد ثروتمند یا بازنشستگان مناسب‌تر است. یک تبعه خارجی در سوئیس به منظور مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت باید با ایجاد یک شرکت، تولید شغل و فرصت‌های اقتصادی برای شهروندان محلی سوئیس داشته باشید که در نتیجه به توسعه اقتصادی سوئیس کمک کند. رایج‌ترین اشکال ثبت شرکت در سوئیس شامل با مسئولیت محدود و سهام خاص است. کانتون زوگ به دلیل مالیات پایین آن مطلوب‌ترین گزینه برای مهاجرت و ثبت شرکت در سوئیس است.

اقامت تمکن مالی سوئیس

روش دیگری برای اخذ اقامت سوئیس وجود دارد که با نام‌های اقامت خودحمایتی سوئیس یا اقامت تمکن مالی سوئیس یا اقامت در سوئیس با پرداخت مالیات نیز شناخته می‌ می‌شود. اجازه اقامت در سوئیس با پرداخت مالیات بر هزینه سالیانه که مبلغ حداقل ۱۵۰،۰۰۰ فرانک سوئیس (حدود ۱۷۰،۰۰۰ دلار آمریکا) یا بیشتر، بسته به کانتون انتخاب شده در سوئیس (به استثنای زوریخ) امکان پذیر می‌است. این مبلغ ممکن است به ۱ میلیون فرانک کشور سوئیس یا بیشتر، بسته به کانتون انتخاب شده، برسد. کل پروسه اخذ مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، ۳ تا ۴ ماه طول می‌ می‌کشد و الزامات آن این است که هیچ گونه شغلی در سوئیس نداشته باشید و در ۱۰ سال اخیر اقامت سوئیس را نداشته باشید. محدوده سنی بین ۱۸ تا ۵۵ سال می‌ است.

مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس

همانطور که گفتیم روش‌های مختلفی برای مهاجرت به سوئیس وجود دارند و مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس در هر کدام از این روش‌ها متفاوت است. به عنوان مثال شخصی که متقاضی اخذ اقامت سوئیس از طریق مهاجرت تحصیلی است باید می‌باید از یک موسسه آموزشی از این کشور پذیرش داشته باشد. متقاضی اخذ اقامت سوئیس از طریق کار نیز می‌باید از یک کارفرمای سوئیسی، جاب آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشد. پس مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس در هر روش متفاوت است اما در بیشتر این روش‌ها برخی از مدارک مشترک هستند که این مدارک عبارتند از:

 • اصل و کپی اسناد هویتی و همچنین پاسپورت
 • چند قطعه عکس
 • مدارک تمکن و حمایت مالی
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
 • گواهی داشتن بیمه خدمات درمانی
 • ارائه گواهی پرداخت هزینه پردازش درخواست و ویزا

مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس در هر کدام از این روش‌ها متفاوت است

مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت این کشور

برای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور روش‌های متعددی وجود دارند. در اقامت دائم شما از تمامی حقوق شهروندی مثل تحصیل رایگان، کار، سرمایه‌گذاری، بیمه و غیره همانند اتباع سوئیس، بهره‌مند می‌ می‌شوید و تنها تفاوت آن با تابعیت و داشتن پاسپورت، امکان رسیدن به سمت‌های سیاسی و داشتن حق رای میباشد.

نکته مهم برای مهاجرت به سوئیس و اخذ پاسپورت این کشور این است که عموما سختگیری بیشتری اعمال می‌ می‌شود و زمانی شما می‌ می‌توانید درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید که با شرایط این کشور منطبق شده باشید. در واقع شما باید با آداب و رسوم این کشور آشنا شده و به زبان این کشور مسلط شوید. همچنین شما باید با قوانین سوئیس کاملا آشنا شوید، در مدت اقامت خود هیچ گونه جرمی مرتکب نشده و امنیت داخلی و خارجی این کشور را تهدید نکرده باشید. عموما بعد از گذشت ۱۰ سال از مهاجرت به سوئیس و اقامت شما در این کشور، می‌ می‌توانید برای دریافت پاسپورت سوئیس درخواست بدهید.

تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

ارتقای کیفیت آموزش، دانشگاه‌های معتبر و سطح علمی بالا، از مهم‌ترین علل انتخاب این کشور به‌عنوان یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی جهان است. تحصیل در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل شرایط خاصی دارد.

جمع بندی

سوئیس از جمله کشورهایی است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت، آن را به‌عنوان محبوب‌ترین گزینه خود در نظر می‌گیرند. می‌توان مهاجرت به سوئیس در 2023 را از گزینه‌های اول مهاجرتی در اروپا دانست. آمارها نشان می‌دهند بیکاری در سوئیس در سال 2023 تنها ۲ درصد و تورم نیز ۱.۲ درصد است. در نتیجه زندگی در این کشور، تجربه مطبوعی برای همگان خواهد بود. طبیعتا کشوری چون سوئیس با داشتن اقتصادی قوی، شرایط مهاجرتی متفاوتی با دیگر کشورها دارد. نکته‌ای که به‌طور معمول می‌باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور سوئیس قرار بگیرد، میانگین بالای هزینه‌های جاری زندگی در این کشور است. افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند در ابتدا اقامتی سخت و دشوار خواهند داشت؛ مگر آن‌که از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
قدم اول برای مهاجرت به سوئیس چیست؟
اولین قدم برای مهاجرت به سوئیس، شناخت و آگاهی از روش‌های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه برای اقدام است. سپس باید فرد شرایط و مدارک مورد نیاز را بر اساس روش انتخاب شده آماده کند.
بهترین روش برای مهاجرت به سوئیس، کدام روش است؟
واضح است که شرایط شخصی فرد در انتخاب بهترین روش مهاجرت به سوئیس، تاثیر به‌سزایی دارند؛ اما به طور کلی مهاجرت کاری به سوئیس، تحصیل در دانشگاه‌های سوئیس، اقامت از طریق تمکن مالی و سرمایه‌گذاری در سوئیس از بهترین روش‌های مهاجرت به سوئیس هستند.
کم هزینه‌ترین راه برای مهاجرت به سوئیس کدام است؟
روش‌های کاری، مثل دریافت پیشنهاد کار یا جاب آفر از سوی کارفرمایی در خاک این کشور، از کم هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به سوئیس است. اخذ ویزای تحصیلی سوئیس دومین روش کم هزینه است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای