مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی

برنامه مهاجرتی استانی کانادا یا همان پرووینشال نامینی یکی از سریع‌ترین روش‌های ممکن برای گرفتن اقامت دائم کانادا است. از طریق این روش شما می توانید به کانادا مهاجرت کنید. در این روش به شما این امکان داده شده است که استان مورد نظر خود را در کانادا انتخاب کرده و اقامت این کشور را کسب کنید. استان‌های کانادا با سازمان مهاجرت کانادا توافقنامه‌ای را امضا کرده اند، تا از این طریق بتوانند کسانی که واجد شرایط هستند را به راحتی پذیرش کنند.کانادا از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان است لذا قصد دارد که با اجرا کردن برنامه‌های مهاجرتی از کسانی که می‌توانند با مهارت و توانایی خود در کانادا مفید واقع شوند، حمایت کند. استان‌های کانادا از برنامه نامزدی استانی استفاده کرده تا افراد واجد شرایط را که برای اقتصاد کانادا مفید هستند به کار گیرد. این سیستم مهاجرتی یکی از مهمترین روش‌های مهاجرتیاکسپرس اینتری در کانادا می‌باشد که اقامت دائم نیز اعطا می‌کند.

ما در پایان این مقاله به بسیاری از سوالات شما مانند پرویشینال نامینی چیست؟ چگونه می‌توان با برنامه استانی به کانادا مهاجرت کرد؟ و همچنین مدارک لازم برای مهاجرت از طریق برنامه نامزدی کانادا چیست؟ را پاسخ خواهیم داد.

در این مقاله میخوانید:

برنامه نامزدی استانی کانادا

برنامه نامزدی استانی روشی برای مهاجرت به کانادا از طریق مهارت کاری است. شما در این روش به استان مورد نظر خود مهاجرت کرده و هم زمان مشغول به کار نیز می‌شوید. هر استان در کانادا (به غیر از کبک) برنامه مهاجرتی منحصر به فرد خود را دارد و برنامه‌های مهاجرتی آن با استان دیگر متفاوت است. هر کدام از برنامه‌های استانی کانادا بسته به شرایط اقتصادی و دموگرافیک خود برنامه‌های خاص مهاجرتی را در نظر گرفته می شود.

برنامه‌های نامزدی استانی یکی از محبوبترین برنامه‌های مهاجرتی کانادا به شمار می‌آیند. زیرا این برنامه‌ها می‌توانند باعث شوند تا تمام کسانی که مهارت لازم برای خدمت به اقتصاد کانادا دارند، اقامت دائم کسب کنند.

برنامه نامزدی استان‌ها و مناطق کانادا

برنامه نامزدی استان‌ها و مناطق کانادا

هر استان و منطقه‌ای در کانادا برنامه مهاجرتی خاص خود را بسته به نیازهای اقتصادی و دموگرافیک در نظر گرفته است. الزامات برنامه و مراحل درخواست هر استان نسبت به استان دیگر متفاوت است. بنابراین متقاضیان باید بسته به شرایط و نیازهای خود برنامه نامزدی استانی خود را با مشورت از افراد متخصص انجام دهند. استان‌های کانادا که برنامه های مهاجرتی دارند :

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرونزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • مناطق شمال غربی
 • نووا اسکوتیا
 • اونتاریو
 • جزیره پرنس ادوارد
 • کبک
 • ساسکاچوان
 • یوکون

لازم به ذکر است که کبک برنامه نامزدی استانی خاصی را ارائه نکرده است.

برنامه نامزدی استانی اکسپرس انتری کانادا

اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۵ به عنوان برنامه مهاجرتی کانادا برای تمام کسانی که قصد داشتند با مهارت کاری، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند معرفی گردید. از این رو بسیاری از استان‌های کانادا، برنامه‌های نامزدی خاص خود را ارائه نموده اند.

اگر مایل به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی هستید همسو با اکسپرس اینتری معرفی می شوید. متقاضی در این روش می‌تواند ۶۰۰ امتیاز از سیستم جامع رتبه‌بندی دریافت کند. دریافت این امتیاز به آن‌ها این اطمینان را می‌دهد که می‌توانند دعوت نامه درخواست (ITA) اکسپرس انتری کانادا را دریافت کنند.

متناوباً، اگر قصد دارید از طریق برنامه مهاجرتی نامزدی استانی، اقامت کانادا را دریافت کنید اما درخواست وی با اکسپرس انتری همسو ناشد، باید درخواست کاغذی خود را به دولت فدرال کانادا ارسال کنید. این روش ممکن است که طولانی‌تر از برنامه‌های ثبت شده به صورت الکتریکی باشد.

اکسپرس اینتری کانادا

ما در یک مقاله به طور کامل به بررسی اکسپرس اینتری کانادا و تمام آنچه برای موفقیت در آن نیاز دارید را توضیح داده ایم .

شرایط لازم برای دریافت برنامه نامزدی استانی کانادا

برای کسب اقامت در استان مورد نظرتان بهتر است در سابقه کاری داشته باشید یا مهارت آن‌ها در آن استان نیازمند بوده باشد. بسیاری از استان‌ها کسانی را که سابقه تحصیل یا کار در آن استان را داشته باشند در اولویت قرار می‌دهد. هر کدام از کسانی که رابطه فامیلی در یکی از استان‌های مورد نظر خود در کانادا داشته باشند در اولویت قرار خواهند گرفت. تمام این عوامل می‌تواند شانس شما را برای پذیرش گرفتن کانادا از طریق برنامه نامزدی افزایش دهد.

مثلا از مهمترین عواملی که می‌توانید شانس شما را برای گرفتن اقامت کانادا افزایش دهد، داشتن سن پایین، مهارت زبان و تحصیلات بالا است همچنین تمام کسانی که تجربه کاری خوبی دارند میتوانید در اولویت قرار داشته باشند. برای آنکه بدانید آیا شرایط لازم برای مهاجرت از طریق برنامه نامزدی کانادا را دارید یا خیر بهتر است که با کارشناسان ما در هرمس اپلای در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مهاجرتی کانادا

مدارک هر برنامه نامزدی استانی در کانادا با برنامه دیگری متفاوت است. اغلب استان ها و مناطق کانادا به کسانی نیاز دارند که تجربه کاری خوبی داشته باشند. مهمترین مدارکی که شما را در اولویت مهاجرت نامزدی کانادا قرار می‌دهد، مدارکی است که می‌تواند ثابت کند شما برای برنامه‌های اقتصاد کانادا مفید هستید. از مهم ترین برنامه‌ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • مهارت بالا در زبان انگلیسی و فرانسوی

 • داشتن تحصیلات خوب

 • مهارت و سابقه کاری مفید

نحوه درخواست برنامه استانی کانادا

پروسه درخواست برنامه استانی کانادا که به موجب آن می‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید شامل مراحل زیر است:

 • برنامه استانی مورد نظر خود را پیدا کنید.

 • برای برنامه مورد نظر خود درخواست دهید.

 • و گواهی نامزدی استانی دریافت کنید.

اگر درخواست شما درست باشد برای برنامه نامزدی استانی مورد تایید قرار خواهید گرفت.

 • درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ثبت کنید. (شما میتوانید از طریق برنامه مهاجرتی کانادا در این مرحله اقدام کنید. اگر برنامه مورد نظر شما با برنامه اکسپرس انتری کانادا هماهنگ باشد، می‌توانید آنلاین درخواست خود را ارائه دهید. اما اگر برنامه شما با اکسپرس انتری هم سوء نباشد می‌توانید از طریق فرم کاغذی درخواست خود را برای دولت فدرال کانادا ارسال کنید.

نحوه درخواست کاغذی برای نامزدی استانی کانادا

نحوه درخواست کاغذی برای نامزدی استانی کانادا

 زمانی که شرایط اقدام از طریق اکسپرس انتری وجود نداشته باشد باید از طریق برنامه نامزدی کانادا به صورت کاغذی درخواست خود را ارسال کنید. شما در مراحل بعد توسط پلیس چک شده و برای آنکه در سلامتی قرار داشته باشید مورد بررسی قرار خواهید گرفت. اقدام از این طریق زمان بیشتری از شما می گیرد. درخواست از طریق کاغذ زمان بیشتری نسبت به اقدام از طریق مسیر آنلاین خواهد داشت و این مسیر چیزی در حدود ۱۸ ماه می‌باشد.

نحوه درخواست از طریق اینتری اکسپرس

برای درخواست از طریق این روش باید در پروفایل خود ذکر کنید که توسط برنامه استانی کانادا نامزد شده‌اید. زمانی که با درخواست شما موافقت گردید در مخزن مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا قرار خواهید گرفت و ۶۰۰ امتیاز به شما اعطا خواهد شد. با داشتن این امتیازات، شانس شما برای دریافت دعوت نامه از طریق اینتری اکسپرس افزایش خواهد یافت. از آنجا که برنامه نامزدی استانی متفاوت در کانادا وجود دارد، روند پذیرش با سوالاتی که از شما می‌شود مشخص خواهد شد.

درخواست برنامه نامزدی استانی کانادا می‌تواند یک مقدار پیچیده نیز باشد و اگر به غلط ثبت شده باشد ممکن است که رد شود. تمامی متقاضیان باید احتیاط کنند تا برنامه‌های آن‌ها به درستی تکمیل شده باشد. اگر قصد دارید ثبت نام برنامه نامزدی استانی اکسپرس انتری صحیحی را داشته باشید بهتر است که با کارشناسان موسسه هرمس اپلای در تماس باشید.

مدت زمان دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی

درخواست برنامه نامزدی استانی کانادا شاملی فرایند دو مرحله‌ای است. در مرحله اول باید از از استان مورد نظر خود درخواست داشته باشید. زمانی که درخواست شما مورد تایید قرار گرفت، می‌توانید آن را برای دولت فدرال کانادا ثبت کنید. تنها دولت فدرال است که به شما اقامت دائم اهدا می‌کند.

زمانی که طول می‌کشد شما اقامت کانادا را دریافت کنید، ممکن است استان به استان متفاوت باشد. اما در کل برای گرفتن این نوع اقامت تنها نیاز است که چند ماه صبر کنید.

نتیجه گیری

برنامه نامزدی استانی کانادا، برنامه‌ای است که به تمام کسانی که مهارت و یا تحصیلات خوب و مرتبط با استانهای کانادا داشته باشند، اقامت دائم اهدا می‌شود. برای آنکه از این برنامه‌ها استفاده کنید، لازم است که توانایی زبان انگلیسی و یا فرانسوی خوبی داشته باشید. عواملی مانند داشتن رابطه خانوادگی در کانادا یا داشتن ارتباط کاری و تحصیلی با استان مشخصی می‌تواند به شما در گرفتن امتیازاتی که موجب شود اقامت دائم کانادا داده شود موثر باشد. هر استان کانادا بسته به شرایط و نیازهای اقتصادی خود برنامه‌های متفاوتی را برای گرفتن نامزد برنامه‌های استانی در نظر گرفته است. به طور مثال برای کسانی که تحصیلات و تجربه کاری مرتبط با IT داشته باشند برنامه‌های استانی انتاریو مناسب‌تر است.

سوالات متدوال

 • پروفایل اکسپرس انتری خود را بسازید.
 • نامزدی استانی خود را تکمیل کنید.
 • برای نامزدی استانی درخواست دهید.
 • منتظر بمانید تا از استان مورد نظر دعوت نامه دریافت کنید.

این برنامه به این معنا است که برای تمام کسانی که مهارت و تحصیلات مورد نیاز اقتصادی استان‌های کانادا را داشته باشند اقامت دائم داده می‌شود.

بله – شما میتوانید با این برنامه اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

۱۳ استان و منطقه کانادا برنامه مهاجرتی منحصر به فرد خود را دارند. در مجموع چیزی بین ۸۰ برنامه مختلف نامزدی استانی قابل مشاهده است.

بله – اگرچه بسیاری از برنامه‌های نامزدی استانی به پروفایل اکسپرس انتری نیازمند هستند، اما بعضی از استان‌ها نیز هستند که به تمام کسانی که در اکسپرس انتری قرار نمی‌گیرند اقامت دائم اعطا می‌کند.

نیوفاندلند و لابرادور استان‌هایی هستند که رتبه خوبی را ندارند.

زمانی که طول می‌کشد شما برنامه استانی کانادا را از طریق آنلاین دریافت کنید چیزی در حدود ۶ ماه است. اما این مدت برای تقاضای کاغذی چیزی در حدود ۱۲ ماه خواهد بود.

2 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به روش مهاجرتی شما داره . برای اطلاع از بهترین روش اقدام با توجه به شرایطتان با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن