مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

در سال‌های اخیر محبوبیت کشور پرتغال در میان مقاصد مهاجرتی به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است. هزینه‌های کم‌تر و آسان‌تر بودن مهاجرت به این کشور نسبت به کشورهای اروپایی دیگر دلیل اصلی این موضوع محسوب می‌شوند. اقتصاد این کشور نیز به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته است. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد. در ادامه به شرایط و مراحل مهاجرت به این کشور اروپایی بیش‌تر خواهیم پرداخت.
در میان روش‌های مختلف برای مهاجرت به این کشور می‌توان از راه‌های تحصیلی، کاری و سرمایه‌ گذاری اقدام کرد. در حال حاضر روش کاری کم‌ هزینه‌ ترین راه برای اخذ اقامت پرتغال محسوب می‌شود. سرمایه‌ گذاری در پرتغال آسان‌ ترین روش مهاجرت به این کشور حساب می‌آید. در دهه اخیر اداره مهاجرت پرتغال برنامه‌های بسیار خوبی برای جذب سرمایه‌ گذاران در نظر گرفته است. متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری پرتغال به سرمایه کم‌ تری نسبت به کشورهای اروپایی نیاز دارند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی برای مهاجرت و اخذ ویزای کشور پرتغال

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم کشور پرتغال از اعضای اتحادی اروپا محسوب می‌شود. ازاین‌ جهت اکثر قوانین مرتبط با مهاجرت به پرتغال تابع این اتحادیه است. در کشور پرتغال نیز مانند سایر کشورهای اروپایی محدودیت‌ های جهت استخدام افراد خارجی توسط کارفرمایان وجود دارد. در واقع کارفرمایان بدون گذراندن مراحل اداری توانایی استخدام کارکنان خارجی را ندارند. ازاین‌جهت بسیاری از افراد روش تحصیلی را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنند.
مهاجرت تحصیلی به پرتغال بسیار راحت‌تر از مهاجرت به این کشور از طریق کار است. برای اخذ اقامت پرتغال با تحصیل در این کشور باید از سمت دانشگاه‌ های پرتغال پذیرش بگیرید. دانشگاه‌ های پرتغال مانند دانشگاه‌ های برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان رایگان نیست. بااین‌ وجود دانشگاه‌ های پرتغال شهریه بسیار کمی از دانشجویان برای تحصیل دریافت می‌کنند. میانگین این هزینه مبلغی در حدود دوازده هزار یورو است.
با پرداخت دوازده هزار یورو می‌توانید ویزای تحصیلی را جهت مهاجرت به پرتغال اخذ کنید. هزینه پایین تحصیلی در دانشگاه‌ های کشور پرتغال دانشجویان خارجی بسیار زیادی را به این کشور جذب کرده است. همان‌ طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم سرمایه‌ گذاری در بخش‌های مختلف این کشور آسان‌ ترین راه برای کسب اقامت پرتغال محسوب می‌شود. در دهه اخیر خرید ملک در میان روش‌ های مختلف سرمایه‌ گذاری در پرتغال محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

روش های مهاجرت به پرتغال

شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال

به‌طورکلی یکی از محبوب‌ ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت از طریق تحصیل است. با مهاجرت تحصیلی پیداکردن کار و اخذ ویزای کاری جهت اخذ اقامت بسیار آسان‌تر خواهد شد. این موضوع در مورد کشور پرتغال نیز صدق می‌کند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به پرتغال در ابتدا به‌قصد تحصیل به این کشور می‌روند. با فارغ‌ التحصیلی از دانشگاه‌ های پرتغال شانس پیداکردن فرصت شغلی مناسب جهت اخذ ویزای کاری بالا می‌رود.
کشور پرتغال دانشگاه‌های بسیار خوبی برای تحصیل دارد. برخی از این دانشگاه‌ها در رتبه‌ بندی‌های علمی دارای جایگاه هستند. از میان دانشگاه‌های برتر پرتغال برای تحصیل می‌توان به دانشگاه پورتو اشاره کرد. این دانشگاه در میان پانصد دانشگاه برتر جهان از نظر اعتبار علمی قرار دارد. دانشگاه لیسبون یکی دیگر از دانشگاه‌ های معتبر پرتغال برای تحصیل پس از مهاجرت محسوب می‌شود. این دانشگاه دانشکده‌ های بسیار زیادی داشته و دوره‌های مختلفی در آن تدریس می‌شوند.
همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم برای تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال نیازی به مبلغ بسیار بالا برای پرداخت شهریه نیست. اکثر دانشگاه‌ های این کشور شهریه‌ های سالیانه کم تر از ده‌هزار یورو دارند. بااین‌وجود برخی از دانشگاه‌ های بزرگ‌تر این کشور به دانشجویان با نمرات بالا در مقاطع قبلی بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. با دریافت بورسیه علاوه بر هزینه‌های شهریه مبلغی نیز برای تأمین هزینه‌های زندگی در حین تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال خواهید داشت.

اخذ ویزای تحصیلی پرتغال برای مهاجرت به این کشور

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال اقدام کرد. مهم‌ ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال نامه پذیرش از سمت دانشگاه موردنظر است. از دیگر مدارک بسیار مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به پرتغال می‌توان به گواهی تمکن مالی اشاره کرد. این مدرک نشان‌ دهنده توانایی مالی دانشجویان برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی در حین تحصیل در دانشگاه‌ های کشور پرتغال است.
اکثر دوره‌های مقطع لیسانس در کشور پرتغال به زبان پرتغالی برگزار می‌شوند. ازاین‌ جهت تسلط بر این زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های این کشور جهت تحصیل در این مقطع الزامی به‌ حساب می‌آید. دوره‌ های فوق‌ لیسانس و دکتری در پرتغال مانند اکثر کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. اکثر دانشگاه‌ ها برای پذیرش دانشجویان در این مقطع مدرک آیلتس با سطح ۶.۵ یا بالاتر می‌خواهند.
برخی از دوره‌ های فوق‌ لیسانس و دکتری در دانشگاه‌های کشور پرتغال به زبان پرتغالی ارائه می‌شوند. برای شرکت در این دوره‌ها نیز به مدرک زبان پرتغالی نیاز دارید. به‌طورکلی اکثر دانشگاه‌ های این کشور دوره‌های فشرده آموزش زبان برای دانشجویان بین‌ المللی برگزار می‌کنند. شرکت در این دوره‌ها و گذراندن آزمون‌های مربوط پس از شروع دوره الزامی است. هزینه مهاجرت به پرتغال از طریق اخذ ویزای تحصیلی نسبت به کشورهای دیگر در اروپا بسیار پایین است.

شرایط مهاجرت کاری به کشور پرتغال

بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت از طریق پیداکردن فرصت شغلی و استخدام در کشور پرتغال هستند. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم قوانین مربوط به مهاجرت کاری به کشورهای عضو اتحادیه اروپا شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند. تمامی کارفرمایان پرتغالی برای استخدام متقاضی مهاجرت به پرتغال باید فرصت شغلی را به مدت یک ماه در سطح اتحادیه اروپا آگهی کنند. شرط استخدام افراد خارجی پیدا نشدن فردی مناسب برای فرصت شغلی در این مدت است.
در صورت پیدا نشدن فرد مناسبی برای استخدام در مدت‌زمان ذکر شده کارفرمایان پرتغالی مجوز استخدام افراد غیراروپایی را اخذ خواهند کرد. کارفرمایان به کارجویان غیراروپایی یک دعوت‌نامه کاری ارسال می‌کنند. ارائه این مدرک برای اخذ ویزای کاری کشور پرتغال الزامی به‌حساب می‌آید. هزینه درخواست ویزای کار هرساله توسط اداره مهاجرت کشور پرتغال اعلام می‌شود.
مانند روش مهاجرت تحصیلی، برای مهاجرت به پرتغال از طریق استخدام توسط یک کارفرمای پرتغالی نیز باید تمکن مالی داشته باشید. میزان سرمایه موردنیاز برای اخذ این گواهی کم‌تر از تمکن مربوط به ویزای تحصیلی است. درواقع کارجویان باید تنها هزینه‌های زندگی خود در پرتغال را به مدت چهار ماه به همراه خود بیاورند. ذکر این نکته حائز اهمیت است این مبلغ برای دانشجویان باتوجه‌ به طول رشته‌ شان تغییر پیدا می‌کند.

اخذ ویزای کاری کشور پرتغال برای مهاجرت به این کشور

مهم‌ ترین مدرک برای اخذ ویزای کاری کشور پرتغال دعوت‌ نامه کاری از سمت کارفرمایان پرتغالی است. تمامی کارجویان برای مهاجرت به پرتغال باید مدارک هویتی خود را ترجمه کنند. ارائه ترجمه این مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال ضرری محسوب می‌شود. از دیگر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری می‌توان به مدرک زبان پرتغالی اشاره کرد. به‌ طورکلی در اکثر موقعیت‌ های شغلی در کشور پرتغال تسلط بر زبان پرتغالی الزامی به‌حساب می‌آید.
در صورت عدم تسلط بر زبان پرتغالی شانس دریافت ویزای کاری پرتغال بسیار پایین خواهد آمد. در حال حاضر تنها ده درصد از شرکت‌های فعال در پرتغال نیروی کار انگلیسی‌ زبان دارند. این شرکت‌ها در اکثر مواقع بین‌ المللی بوده و نیازی به کارمند با دانش زبان پرتغالی ندارند. تمامی کارکنان در کشور پرتغال تحت پوشش بیمه سلامت و درمان این کشور قرار می‌گیرند. پرداخت هزینه‌ های مربوط به این بیمه در هنگام اخذ ویزای کاری کشور پرتغال ضروری محسوب می‌شود.
امکان اخذ ویزای همراه یکی از مزایای اخذ ویزای کاری برای متقاضیان مهاجرت به پرتغال محسوب می‌شود. همسر و فرزندان زیر سن قانونی همراهان هر فرد به‌ حساب می‌آیند. در صورت تمایل برای اخذ ویزای همراه باید هزینه‌های جداگانه از هزینه صدور ویزای کاری خود پرداخت کنید. مدرک موردنیاز برای اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان به ترتیب سند ازدواج و گواهی تولد است. مدارک ذکر شده باید به طور کامل ترجمه شده و به اداره مهاجرت این کشور ارسال شوند.

مهاجرت به کشور پرتغال از طریق سرمایه‌ گذاری

این روش پس از روش ازدواج آسان‌ ترین روش مهاجرت و اخذ اقامت پرتغال محسوب می‌شود. راه‌ های مختلفی برای سرمایه‌ گذاری در کشور پرتغال وجود دارد. با این وجود در سال‌ های اخیر اکثر متقاضیان سرمایه‌ گذاری جهت مهاجرت به پرتغال خواهان خرید ملک در این کشور هستند. در صورت تمایل برای خرید ملک در این کشور باید نزدیک به سیصد هزار یورو سرمایه داشته باشید. با خرید ملک باارزش بالاتر از مبلغ ذکر شده گلدن ویزای این کشور به شما اعطا خواهد شد.
با پرداخت این مبلغ و خرید ملک در پرتغال در ابتدا یک ویزا با اعتبار ۲۴ ماه اعطا می‌شود. این ویزا را در صورت نگه‌ داشتن ملک می‌توان تمدید کرد. در صورت نگه‌ داشتن ملک به مدت پنج سال و تمدید ویزای سرمایه‌ گذاری خود در این مدت شما بری اخذ اقامت دائم این کشور واجد شرایط خواهید شد. این برنامه از ده سال پیش باهدف جذب سرمایه‌ گذاران خارجی به این کشور اروپایی در حال اجراست. این برنامه یکی از موفق‌ ترین برنام ه‌های جذب سرمایه‌ گذار در سطح اروپا محسوب می‌شود.
یکی از بزرگ‌ترین مزایای استفاده از این طرح مهاجرت و اخذ اقامت پرتغال عدم نیاز به حضور در این کشور است. در روش‌ های مهاجرتی دیگر افراد برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال باید اکثر طول سال را در این کشور بگذرانند. در این برنامه هیچ سرمایه‌ گذاری ملزوم به ماندن در کشور پرتغال بیش‌تر از یک هفته در هرسال نیست. حداقل هزینه موردنیاز برای خرید ملک در کشور پرتغال از کشورهای اروپایی دیگر پایین‌تر است.

هزینه خرید ملک در پرتغال جهت مهاجرت به این کشور

همان‌ طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم هزینه‌ های مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. در این کشور متقاضیان نیازی به پرداخت مبلغی بالاتر از سیصد و پنجاه هزار یورو برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری نخواهند داشت. ارزش حداقلی ملک خریداری شده بزای اخذ اقامت در کشورهای دیگر مانند اسپانیا یک میلیون دلار است. علت اصلی موفقیت برنامه جذب سرمایه‌ گذاران خارجی به کشور پرتغال نیز این موضوع محسوب می‌شود.
تمامی افراد پیش از ورود به پرتغال برای خرید ملک در این کشور باید گواهی تمکن مالی کسب کنند. این مدرک نشان‌ دهنده توانایی مالی افراد برای خرید ملک در این کشور بر اساس گردش‌ های بانکی حسابشان در طی ۲۷ هفته اخیر است. پس از خرید ملک و دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری می‌توان ویزای همراه را برای همسر و فرزندان زیر هجده سال خود نیز کسب کرد. راه‌های دیگری نیز برای سرمایه‌ گذاری در این کشور وجود دارد.
نرخ ریسک سرمایه‌ گذاری در کشور پرتغال مانند اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار پایین است. بازار املاک در کشور پرتغال از ثبات نسبی بسیار خوبی برخوردار است. در واقع با خرید ملک در این کشور احتمال ازدست‌ رفتن بخشی از سرمایه اولیه بسیار پایین است. در صورت تمایل پس از مدت پنج سال و اخذ تابعیت این کشور می‌توانید ملک خود را برای فروش بگذارید. احتمال سوددهی اعلام با سرمایه‌ گذاری پنج‌ ساله در این بخش نسبتاً بالاست.

اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش‌ های مهاجرت به پرتغال ثبت شرکت در این کشور است. برای این کار علاوه بر سرمایه به یک طرح تجاری قوی برای ایجاد شرکتتان نیاز خواهید داشت. شرکت‌های پرتغال را می‌توان به دو گروه شرکت‌ های عمومی و شرکت‌ های خصوصی تقسیم کرد. سرمایه‌ گذاران با ثبت شرکتی عمومی با حداقل سرمایه اولیه پنجاه هزار یورو می‌توانند ویزای سرمایه‌ گذاری این کشور را اخذ کنند. با تمدید این ویزا می‌توان تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال را نیز اخذ کرد.
به‌طورکلی برای ثبت شرکت جهت اخذ اقامت و مهاجرت به پرتغال به سرمایه کم¬تری نسبت به خرید خانه نیاز خواهید داشت. بااین‌وجود پیش از اخذ مجوز برای ثبت شرکت موردنظر باید طرح تجاری شما مورد تأیید کارشناسان دولت پرتغال قرار بگیرد. تمامی متقاضیان دریافت ویزا و اقامت کشور پرتغال از این طریق باید یک طرح تجاری برای شرکت خود آماده کنند. در این طرح باید اهداف شرکت در سال‌های آینده به طور کامل تعیین شود.
برای ثبت شرکت‌های خصوصی به سرمایه اولیه بیش‌تری نیاز خواهید داشت. در واقع حداقل ارزش اولیه شرکت در این روش در حدود صدهزار یورو است. با داشتن این مبلغ و ارائه گواهی تمکن مالی می‌توانید برای ثبت شرکت به پرتغال سفر کنید. تمامی متقاضیان برای ثبت شرکت خصوصی نیز نیاز به طرح تجاری دارند. بااین‌وجود احتمال تأیید شدن طرح شما در این روش بسیار بیش¬تر است. در برسی طرح تجاری متقاضیان برای شرکت عمومی کم‌تر سخت‌گیری می‌شود.

اخذ اقامت کشور پرتغال با ایجاد استارتاپ

کشور پرتغال یکی از معدود کشورهای اتحادیه اروپا با برنامه مهاجرتی از طریق ایجاد یک استارتاپ به شمار می‌آید. برای مهاجرت از طریق این طرح نیازی به سرمایه بسیار زیاد نیست. در این طرح به‌تمامی افراد تیم استارتاپ ویزای پرتغال اعطا خواهد شد. به‌طورکلی برای مهاجرت به پرتغال از این طریق باید یک طرح خلاقانه برای ایجاد شرکتی خاص به اداره مهاجرت این کشور ارسال کنید. طرح شما برای ایجاد استارتاپ توسط کارشناسان اقتصادی کشور پرتغال مورد برسی قرار می‌گیرد.
در صورت تأیید شدن طرح تجاری متقاضیان ویزای استارتاپ کشور پرتغال به بخش اصلی تیم استارتاپ اعطا خواهد شد. همچنین در صورت اخذ تأییدیه از کارشناسان اقتصادی اداره مهاجرت کشور پرتغال سرمایه‌ گذاران بسیاری خواهان سرمایه‌ گذاری بر روی طرح شما خواهند بود. با سرمایه‌ گذاری بر روی طرح هزینه‌های مربوط به ایجاد استارتاپ تأمین خواهند شد. در حال حاضر این طرح در هرسال در حدود پنجاه نفر را از سراسر دنیا برای ایجاد استارتاپ جذب می‌کند.
این ویزا برخلاف روش خرید ملک و ثبت شرکت نیازی به سرمایه اولیه بسیار زیادی نخواهد داشت. بااین‌وجود برای مهاجرت به پرتغال از این طریق باید هزینه زندگی برای حداقل نه ماه اول زندگی خود در کشور پرتغال را داشته باشید. این مبلغ هرسال توسط اداره مهاجرت کشور پرتغال تعیین می‌شود. اخذ این گواهی به همراه طرح اولیه استارتاپ برای اخذ ویزای کشور پرتغال ضروری به‌حساب می‌آید. با هر استارتاپ تا هفت نفر می‌توانند ویزای کشور پرتغال را دریافت کنند.

مهاجرت به کشور پرتغال از طریق تمکن مالی

همان‌ طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم دولت پرتغال برنامه‌ های بسیار زیادی برای جذب سرمایه‌ گذاران خارجی در نظر گرفته است. اعطای ویزا به سرمایه‌ داران یکی از برنامه‌های مهاجرت به پرتغال محسوب می‌شود. در صورت تمایل برای اخذ این ویزا باید سرمایه زیادی داشته باشید. دولت این کشور به افراد با سرمایه بالاتر از سیصد هزار یورو ویزای پرتغال با اعتبار ۲۴ ماه اعطا می‌کند. در صورت سرمایه‌ گذاری در بخش‌های مختلف پرتغال در مدت ذکر شده ویزای شما تمدید می‌شود.
در صورت سرمایه‌ گذاری در بخش‌های مختلف کشور پرتغال اعتبار ویزای شما برای دو سال دیگر نیز تمدید خواهد شد. مانند سایر ویزاهای سرمایه‌ گذاری کشور پرتغال تمامی افراد پس از شصت ماه برای اخذ تابعیت کشور پرتغال واجد شرایط خواهند شد. امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز با داشتن تمکن مالی کافی وجود دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است میزان هزینه برای صدور ویزا برای هر همراه به طور جداگانه محاسبه می‌شود.
تمامی متقاضیان با اخذ ویزا و مهاجرت به پرتغال از این طریق تحت پوشش بیمه سلامت این کشور قرار می‌گیرند. پس از ورود افراد به کشور پرتغال از این طریق امکان خرید سهام و یا سرمایه‌ گذاری در بخش املاک کشور پرتغال وجود خواهد داشت. ارزش ملک یا سهام شرکت خریداری شده در پرتغال باید بالای سیصد هزار یورو باشد. در صورت کم¬تر بودن مبلغ سرمایه‌ گذاری در این کشور ویزای شما پس از دو سال تمدید نخواهد شد.

اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق ازدواج

ارزان‌ ترین و آسان‌ ترین راه برای اخذ ویزا و مهاجرت به پرتغال ازدواج با یک شهروند این کشور است. ازدواج با شهروند پرتغالی داخل خاک این کشور شرط اصلی برای اعطای ویزای ازدواج پرتغال محسوب می‌شود. در صورت ازدواج افراد با یک شهروند پرتغالی در خارج از کشور پرتغال باید مراحل اداری مربوط به ازدواج در این کشور نیز طی شود. بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای پرتغال برای دومین بار ازدواج می‌کنند. این افراد باید اسناد مربوط به اتمام ازدواج قبلی خود را ارائه دهند.
بسیاری از متقاضیان در خارج از کشور پرتغال با یک شهروند پرتغالی ازدواج می‌کنند. این افراد باید سند ازدواج خود را به همراه ترجمه پرتغالی آن به اداره مهاجرت کشور پرتغال بفرستند. در دهه گذشته آمار ازدواج‌ های غیرواقعی برای اخذ ویزای پرتغال افزایش پیدا کرده بود. ازاین‌ جهت اداره مهاجرت این کشور پرونده‌ های درخواست ویزا و اقامت از طریق ازدواج را به طور دقیق مورد برسی قرار می‌دهد. بررسی پرونده متقاضیان مهاجرت از طریق ازدواج چهار ماه طول می‌کشد.
در صورت غیرواقعی بودن ازدواج دولت پرتغال با متقاضیان اخذ ویزا از این طریق برخورد قانونی خواهد کرد. در ابتدا اداره مهاجرت پرتغال به متقاضیان مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج ویزای پرتغال با اعتبار چهار ماه اعطا می‌کند. پس از برسی پرونده ازدواج و اطمینان از صحت آن می‌توان اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت کرد. هزینه صدور ویزا برای متقاضیان نیز در حدود صد یورو است. میزان این هزینه در هرسال توسط اداره مهاجرت پرتغال به‌ روزرسانی می‌شود.

اخذ تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال پس از مهاجرت به این کشور

به‌ طورکلی در صورت مهاجرت به پرتغال با اخذ ویزای کاری و یا سرمایه‌ گذاری و تمدید آن به مدت پنج سال می‌توان برای اخذ تابعیت اقدام کرد. تمامی افراد برای دریافت تابعیت پرتغال باید به زبان پرتغالی تسلط کامل داشته باشند. در این کشور دوره‌ های آموزش این زبان به‌ صورت فشرده نیز برگزار می‌شود. در پرتغال نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی پیش از اعطای تابعیت و پاسپورت از متقاضیان آزمونی درباره تاریخ و فرهنگ این کشور گرفته می‌شود.
موفقیت در آزمون ذکر شده برای اخذ تابعیت پرتغال الزامی به‌حساب می‌آید. اداره مهاجرت پرتغال سوابق کیفری تمام متقاضیان تابعیت این کشور را به طور دقیق مورد برسی قرار می‌دهد. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورت داشتن هرگونه سوءپیشینه احتمال رد شدن درخواست اخذ تابعیتتان بسیار بالا خواهد بود. پرداخت مالیات به طور کامل پیش از اقدام برای اخذ تابعیت الزامی است.

وکیل مهاجرت به پرتغال

شرایط مهاجرت به پرتغال و ویژگی‌های وکیل مهاجرت به پرتغال

وکیل مهاجرت به پرتغال یکی از نیازهایی است که مهاجران به پرتغال به آن نیاز دارند؛ لذا در این مقاله به بررسی ویژگی‌ های یک وکیل مناسب می‌پردازیم.

سخن آخر

در میان روش‌های مهاجرت به پرتغال می‌توان به راه تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. هزینه موردنیاز برای تحصیل و خرید خانه در این کشور بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. تمامی متقاضیان مهاجرت به این کشور با اخذ ویزا و تمدید آن به مدت شصت ماه برای اخذ تابعیت پرتغال واجد شرایط خواهند شد. روش تحصیلی و سرمایه‌گذاری در بخش املاک کشور پرتغال محبوبیت زیادی پیدا کرده است. از تمامی متقاضیان اخذ تابعیت آزمونی درباره تاریخ پرتغال گرفته می‌شود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آسان ترین روش مهاجرت به پرتغال کدام است؟
سرمایه‌ گذاری در پرتغال آسان‌ ترین روش مهاجرت به این کشور حساب می‌آید.
کم هزینه ترین روش مهاجرت به پرتغال کدام است؟
در حال حاضر روش کاری کم‌ هزینه‌ ترین راه برای اخذ اقامت پرتغال محسوب می‌شود.
شهریه دانشگاه های پرتغال چقدر است؟
دانشگاه‌های پرتغال شهریه بسیار کمی از دانشجویان برای تحصیل دریافت می‌کنند. میانگین این هزینه مبلغی در حدود دوازده هزار یورو است. اکثر دانشگاه‌ های این کشور شهریه‌ های سالیانه کمتر از ده‌هزار یورو دارند
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای