وکیل مهاجرت به آمریکا

وکیل مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به ایالات متحده‌ی آمریکا فرآیندی زمان‌بر و پر از پیچ و خم است که داشتن وکیل مهاجرت به آمریکا در این فرآیند تقریباً لازم و ضروری است. موسسه هرمس اپلای با در اختیار داشتن مشاوران مجرب در امور مهاجرتی امکان مشاوره ویزای آمریکا را برای شما فراهم آورده است. 

شرایط مختلفی بر موفق شدن یک پرونده‌ی مهاجرت به ایالات متحده امریکا تأثیر می‌گذارد، از جمله سن، سرمایه و تحصیلات فرد متقاضی و همچنین سیاست‌های دولت امریکا و روابط سیاسی آن با کشور مبدأ فرد متقاضی به شدت بر فرآیند مهاجرت به این کشور تأثیر گذار است. البته نقش وکیل مهاجرت به آمریکا در پرونده‌ی مهاجرت نیز بسیار تأثیر گذار است.

اخذ اقامت از طریق وکیل مهاجرت به آمریکا

پس از ۵ سال اقامت مستمر در آمریکا فرد متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم آمریکا اقدام کند. لازم به ذکر که فرد متقاضی باید شرایط و پیش‌نیازهای لازم برای دریافت اقامت دائم آمریکا را داشته باشد و صرف ۵ سال اقامت در این کشور برای دریافت اقامت دائم این کشور کافی نیست. 

در ادامه شرایط و امتیازهای لازم برای دریافت اقامت دائم امریکا را بررسی می‌کنیم. فرد متقاضی برای دریافت اقامت دائم آمریکا باید حداقل ۳۰ امتیاز از موارد زیر را کسب کند. امتیاز بندی بر اساس سن در فرآیند مهاجرت به ایالات متحده آمریکا امتیاز بندی بر اساس سن با توجه به نیاز بازار کار آمریکا مشخص شده است. 

در صورتی که متقاضی مهاجرت به آمریکا هستید، با توجه به جدول زیر می‌توانید امتیازی که بر اساس سنتان در فرآیند مهاجرت به شما داده می‌شود را تخمین بزنید. البته این بدین معنا نیست که افرادی که بالای ۵۰ سال دارند نمی‌تواند به این کشور مهاجرت کنند. بلکه این افراد با کمک یک وکیل مهاجرت به آمریکا و با تکیه بر عوامل و امتیازات دیگر نیز می‌توانند اقامت این کشور را به دست بیاورند.  

ردیف سن امتیاز

۱ کمتر از ۱۸ سال امتیازی تعلق نمی‌گیرد ۲ ۱۸ الی ۲۱ سال ۶ امتیاز ۳ ۲۲ الی ۲۵ سال ۸ امتیاز ۴ ۲۶ الی ۳۰ سال ۱۰ امتیاز ۵ ۳۱ الی ۳۵ سال ۸ امتیاز ۶ ۳۶ الی ۴۰ سال ۶ امتیاز ۷ ۴۱ الی ۴۵ سال ۴ امتیاز ۸ ۴۶ الی ۵۰ سال ۲ امتیاز ۹ بیشتر از ۵۰ سال امتیازی تعلق نمی‌گیرد  

 

امتیاز بندی بر اساس تحصیلات

امتیاز بندی بر اساس تحصیلات با توجه به بالاترین مدرک دانشگاهی انجام می‌شود. با توجه به جدول زیر می‌توانید امتیاز مدرک تحصیلی خود را در فرآیند مهاجرت محاسبه کنید.

اخذ اقامت از طریق وکیل مهاجرت به آمریکا

ردیف سن امتیاز

۱ کمتر از دیپلم امتیازی تعلق نمی‌گیرد ۲ دیپلم متوسطه و یا معادل آن ۱ امتیاز ۳ مدرک کارشناسی و یا لیسانس از ایالات متحده امریکا ۶ امتیاز ۴ مدرک کارشناسی و یا لیسانس خارج از ایالات متحده امریکا ۵ امتیاز ۵ مدرک کارشناسی ارشد از ایالات متحده امریکا ۸ امتیاز ۶ مدرک کارشناسی ارشد خارج از ایالات متحده امریکا ۷ امتیاز ۷ مدرک دکترای تخصصی از ایالات متحده امریکا ۱۳ امتیاز ۸ مدرک دکترای تخصصی خارج از ایالات متحده امریکا ۱۰ امتیاز  

امتیاز بندی بر اساس میزان تسلط بر زبان انگلیسی

امتیاز بندی بر اساس میزان تسلط بر زبان انگلیسی یا توجه به آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل محاسبه می‌شود. در صورتی که ۱۰۰ درصد نمره‌ی آزمون را کسب کنید امتیاز ۱۲، بین ۸۰ تا ۹۰ درصد نمره‌ی آزمون امتیاز ۱۰، و بین ۶۰ تا ۸۰ درصد نمره‌ی آزمون امتیاز ۸ را برای متقاضی به همراه خواهد داشت. در صورتی که فرد متقاضی نمره‌ای کمتر از ۶۰ درصد نمره‌ی کل را به دست آورد به او امتیازی تعلق نخواهد گرفت.  

امتیاز بندی بر اساس پیشنهاد کار از کارفرما

همان‌طور که قبلاً گفته کشور امریکا قوانین مهاجرتی خود را بر اساس نیاز بازار کار خود مشخص می‌کند. در صورتی که فردی متقاضی مهاجرت به ایالات متحده امریکا باشد و بتواند یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در آن کشور داشته باشد، کار را برای خود راحت‌تر کرده است. اگر درآمد این پیشنهاد کاری ۳ برابر متوسط یک خانوار در امریکا باشد ۱۳ امتیاز و اگر دو برابر درآمد متوسط خانوار باشد ۸ امتیاز و در آخر اگر درآمد این شغل معادل یک و نیم برابر درآمد یک خانوار در امریکا باشد، ۵ امتیاز برای فرد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده امریکا به همراه خواهد داشت.  

امتیاز بندی بر اساس سرمایه گذاری در ایالات متحده امریکا

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده امریکا مبلغی را برای سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته باشد با توجه به میزان مبلغ سرمایه گذاری به او امتیاز تعلق خواهد گرفت. در صورتی که متقاضی مهاجرت به ایالات متحده امریکا مبلغی برابر با یک میلیون و ۳۵۰ هزار دلار برای حداقل سه سال در یک شرکت تجاری جدید در آمریکا سرمایه گذاری کند، شش امتیاز و اگر مبلغ سرمایه‌گذاری شده به یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برسد ۱۲ امتیاز به او تعلق خواهد گرفت.  

امتیازات خاص

کسانی که برنده جوایز بین‌المللی مانند المپیک و نوبل شده باشند، امتیازات ویژه‌ای را دریافت می‌کنند. برای مثال برنده‌ی جایزه‌ی المپیک در برخی رشته‌ها که انفرادی باشند امتیاز ۱۵ به دست می‌آورند. کسانی جایزه‌های علمی مانند جایزه‌ی نوبل را برده باشند ۲۵ امتیاز را خواهند داست. در پایان پیشنهاد ما به شما برای انتخاب وکیل مهاجرت به آمریکا این است که به راحتی اعتماد نکنید و حتما از موسسات معتبر کمک بگیرید.
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

10 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز. در مقاله شرایط مناسب برای یک وکیل مهاجرت به آمریکا اورده شده و شما با توجه به مشخصات میتونید وکیل مورد نظرتون رو انتخاب کنید

 1. سوالی داشتم
  اگه فردی خدمتش رو توی عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی بوده باشه برای گرفتن ویزای کاری آمریکا، سفارت قبول می کنه؛ مشکلی نداره؟

 2. سلام من یک دانشجوی افغان مقیم ایران هستم و در رشته معماری درحال تحصیل هستم متولد 72 هستم در خواست پناهندگی دارم

  1. سلام
   با عرض پوزش ویزای پناهندگی یا اسایلم سیکر اقدام نمیکنیم.
   ولی بطور کل با توجه به سن خوبی که دارید بنظر میرسه برای وایزای کار در آلمان و ترکیه شانس خوبی داشته باشید.

  1. سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره، فرم مشاوره موجود در وب سایت را تکمیل کنید و بفرستید
   با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *