آشنایی با حقوق مهاجران به کمک وکیل مهاجرت به مجارستان

وکیل مهاجرت به مجارستان

کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به مجارستان به شما کمک می‌کند تا در شرایطی که درخواست مهاجرت به کشور مجارستان از سراسر دنیا هر سال بیشتر از سال گذشته می‌شود، درخواست شما برای مهاجرت بدون درگیر شدن با مراحل پیچیده مهاجرتی مورد قبول قرار بگیرد. بالا رفتن میزان درخواست‌ها برای ورود به کشور مجارستان، باعث شده تا دولت این کشور ساز و کاری به خصوصی برای نظام صدور ویزایش تعیین کند.
نکته مهم درباره این ساز و کارهای مهاجرتی این است که نمی‌توان آن‌ها را در دسته قوانین محدود کننده مهاجرتی قرار دارد. قضیه از این قرار است که هدف دولت مجارستان از تنظیم این ساز و کارها به هیچ عنوان محدود کردن ورود مهاجرین نبوده است. بر اساس این قواعد، دولت مجارستان می‌تواند به روند ورود مهاجرین به این کشور نظارت کرده و به افراد مهاجر کمک کند تا جایگاه درست خود را در نظام اجتماعی این کشور پیدا کنند.

شهر زیبای بوداپست

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پیچیدگی‌های قوانین موجود

این قواعد اگرچه دست و پا گیر نیستند، اما پیچیدگی‌های مخصوص به خود را دارند؛ به همین دلیل حتی اگر بتوانید بدون کمک وکیل مهاجرت به مجارستان از پس مراحل مختلف تعریف شده در چهارچوب این قواعد بربیایید، ممکن است نتوانید آن امتیازاتی را که باید، در جایگاه اجتماعی خود دریافت کنید. از طرفی دولت مجارستان برای جلوگیری از تخلف در اجرای این ساز و کار، دسترسی افراد به مسئولان اداره مهاجرت خود را به شدت کاهش داده است.
این بدان معنا است که ارتباط شما با اجرا کنندگان ساز و کارهای مهاجرتی کشور مجارستان، بیشتر از طریق نامه‌نگاری خواهد بود. این موضوع به پیچیدگی‌های فرآیند مهاجرت به کشور مجارستان می‌افزاید و ضرورت کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به مجارستان را چندین برابر می‌کند. در ادامه سعی می‌کنیم تا قدمی اساسی در جهت شفاف شدن این ساز و کارها برایتان برداریم.

چرا کشور مجارستان را انتخاب کنیم؟

اینکه از بین این همه کشور در دنیا، چرا باید به سراغ کشور مجارستان برویم خود بحثی بسیار مهم است. نکته مهم این است که یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای می‌تواند شما را به هر نقطه از جهان که می‌خواهید برساند؛ بنابراین تکیه بر این استدلال که به دلیل آسان بودن مهاجرت به این کشور اروپایی، آن را به عنوان مقصدتان انتخاب کرده‌اید، چندان منطقی نیست.
چون که به کمک یک وکیل مهاجرتی کاربلد، مهاجرت به هر کشوری که دلتان بخواهید برایتان آسان خواهد شد و حتی اگر به فکر مهاجرت در مدت زمانی کوتاه باشید، کشورهایی وجود دارند که برای اعطای ویزا، پروسه ساده‌تری از پروسه تعریف شده توسط دولت مجارستان را تعریف کرده‌اند.

مزایایی که قوانین و محیط اجتماعی کشور مجارستان دارند

به عنوان یک مشاور حقوقی، این مژده را به شما می‌دهیم که قوانین و محیط اجتماعی کشور مجارستان، مزایای بی‌نظیری را در اختیار دانشجویان، سرمایه‌گذاران و افرادی که قصد ادامه زندگی در کشور مجارستان را دارند، ارائه خواهند داد. شما با شناخت دقیق این امتیازات و مزایا، دلیلی محکم برای انتخاب مجارستان به عنوان مقصد مهاجرتی خود پیدا خواهید کرد. وظیفه وکیل مهاجرت به مجارستان، این است که با آشنا کردن شما با این مزایا، مقدمات ورود موفقیت‌آمیز شما به فضای اجتماعی این کشور را فراهم کند. 

اگر در انتخاب وکیل مهاجرت به مجارستان دقت لازم را به خرج دهید، مهاجرت به این کشور برایتان مثل آب خوردن ساده خواهد شد. اما این سادگی نمی‌تواند دلیل کافی برای مهاجرت به این کشور باشد و اتفاقا این موضوع توسط وکیلتان نیز برایتان شرح داده می‌شود. قضیه از این قرار است که فرآیند مهاجرت، محدود به گذراندن پروسه اخذ ویزا نیست و اتفاقا از بعد این پروسه آغاز می‌شود.

چنانچه شما پس از دریافت ویزای کشور مقصد، جایگاه و حقوق اجتماعی خود را در کشور مقصد نشناسید، صد در صد به مشکل برخواهید خورد. یکی از اصلی‌ترین وظایف وکیل مهاجرت به مجارستان، آشنا کردن موکلانش با حقوق اولیه‌ای است که کشور مجارستان در اختیارشان قرار خواهد داد. در ادامه می‌خواهیم با صحبت درباره همین موضوع، دلیلی محکم برای مهاجرت به کشور مجارستان در اختیارتان قرار دهیم.

عضویت مجارستان در اتحادیه اروپا

شرایط زندگی دانشجویان در کشور مجارستان

یکی از اصلی‌ترین طبقات اجتماعی که سالیانه وارد کشور مجارستان می‌شوند، دانش‌پژوهان و دانشجویانی هستند که به قصد ادامه تحصیل کشور خود را ترک کرده‌اند. جایگاه اجتماعی دانش‌پژوهان در کشور مجارستان بسیار مستحکم و عالی است؛ چون بحث ارتقای سطح تحصیلات عالی از 650 سال پیش در کشور مجارستان آغاز شده و در طول این 650 سال، بر اساس قانون امتیازات مختلف و متعددی به افراد دانش پژوه ارائه شده است.
در برابر این امتیازات، دانش‌پژوهان مجارستانی نیز خدماتی ارزنده به افراد جامعه خود ارائه کرده‌اند و با تکیه بر کشفیات متعدد، توانسته‌اند نام کشور مجارستان را وارد فهرست یکی از اصلی‌ترین دریافت کنندگان جوایز نوبل کنند.
پیشرو بودن دانشگاه‌های کشور مجارستان در زمینه پیشرفت‌های علمی، باعث شده که مدارک ارائه شده توسط دانشگاه‌های این کشور تقریبا در سراسر دنیا مورد پذیرش قرار بگیرند؛ از این رو، شما به عنوان یک دانشجو ساکن در کشور مجارستان نه تنها در داخل این کشور، بلکه در سایر کشورهای اروپایی از مرتبه اجتماعی بالایی برخوردار خواهید بود.

جاذبه های فرهنگی مجارستان

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کشور مجارستان

مزایایی که دانشجویان از تحصیل در کشور مجارستان دریافت می‌کنند، محدود به اعتبار مدرکشان در سطح بین‌المللی نیست. کشور مجارستان بورسیه‌های مختلف و متعددی را به دانشجویان ارائه می‌کند که بهره‌مندی از آن‌ها می‌تواند دوران تحصیلتان در کشور مجارستان را تسهیل کند. مبلغ اهدایی این بورسیه‌ها گاهی چنان قابل توجه است که علاوه بر هزینه تحصیلات دانشجو، هزینه زندگی وی را نیز در کشور مجارستان پوشش می‌دهد. 

بورسیه‌های مقطع دکترای دانشگاه‌های این کشور نیز به طور پیش فرض، علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه پژوهش و زندگی افراد در این کشور را نیز پوشش می‌دهد. برای اینکه بتوانید موفق به دریافت بورسیه شوید، لازم است از فردی که به عنوان وکیل مهاجرت به مجارستان انتخاب کرده‌اید جهت نوشتن رزومه کمک بخواهید. وکلای مهاجرتی اغلب زیر و بم پرونده شما را مطالعه می‌کنند و به همین دلیل، یکی از بهترین افرادی هستند که می‌توانید برای نوشتن رزومه از آن‌ها کمک بخواهید.

فضای شهری زیبای مجارستان در شب

آیا امکان کار دانشجویی در کشور مجارستان وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی دانشجویی در کشور مجارستان، این است که دانشجویان فعال در این کشور می‌توانند در کنار ادامه تحصیل، به فعالیت شغلی نیز بپردازند. با توجه به هزینه‌های متعادل زندگی در کشور مجارستان، دانشجویان می‌توانند با انجام کارهای دانشجویی پس اندازی قابل قبول جمع کنند و یا درآمدشان را خرج ارتقای سطح زندگیشان کنند.
شما می‌توانید با تحصیل در مجارستان، ضمن کسب تجربه و درآمد، مسیر دریافت اقامت دائمتان در این کشور را نیز هموار کنید. البته که نحوه و شرایط کار کردن در کشور مجارستان نیز ضوابط مخصوص به خود را خواهد داشت، اما می‌توانید به کمک یک وکیل حرفه‌ای و البته اندکی اراده از پس از این شرایط بربیایید.

بهره‌مندی دانشجویان از خدمات پزشکی و درمانی

نمی‌شود درباره حقوق طبقه‌ای از افراد در یک جامعه صحبت کنیم و به صحبت درباره حق درمانشان نپردازیم. بحث هزینه درمان در کشورهای اروپایی یکی از مباحث چالش برانگیزی است که پیش روی تمام افراد مهاجر وجود دارد. خبر خوش برای دانشجویان ساکن در مجارستان، این است که دولت این کشور حق استفاده رایگان از کمک‌های اولیه و مراقبت‌های فوری پزشکی را برای آن‌ها محفوظ نگه داشته است.
با این حال، این خدمات اولیه تنها طیف محدودی از سرویس‌های پزشکی را پوشش می‌دهند و دانشجویان برای بهره‌مندی از سایر خدمات پزشکی مکلف به پرداخت هزینه هستند. این هزینه‌ها به طور حداقلی برای هر ویزیت معمولی پزشک معادل 20 یورو و چک‌آپ‌های سالیانه برابر صد یورو است. هزینه‌ای که دانشجویان در ازای دریافت خدمات پزشکی دریافت می‌کنند با سرویس بیمه‌شان در رابطه مستقیم است.

هزینه های خدمات پزشکی و درمانی برای دانشجویان مجارستان

توجه داشته باشید که برای برخورداری از خدمات بیمه لازم است طی مدت شش ماه پس از شروع دوران تحصیلتان، مدارک خود را به شرکت بیمه مورد نظرتان ارائه کنید. چنانچه این فرصت طلایی را از دست بدهید، به احتمال زیاد نمی‌توانید از خدمات خاص در نظر گرفته شده برای بیمه دانشجویان استفاده کنید. با توجه به اجباری بودن بیمه برای دانشجویان، حتی ممکن است سهل انگاری در عقد قرارداد با شرکت بیمه در روند تحصیلتان نیز اختلال ایجاد کند.
هزینه بهره‌مندی از خدمات بیمه دانشجویی در کشور مجارستان، سالیانه برابر با 200 یورو است. شرکت‌های بیمه برای اخذ این مبلغ 200 یورویی، ماهیانه مبلغی معادل 16.5 یورو از دانشجویان دریافت می‌کنند. در ازای این مبلغ 200 یورویی، شرکت‌های بیمه بر اساس قرارداد امضا شده توسط دانشجو، هزینه‌ خدمات پزشکی وی را تا سقف توافق شده در قرارداد، مورد تقبل قرار می‌دهند.

مناطق توریستی کشور مجارستان

شرایط کار برای سرمایه‌گذاران در کشور مجارستان

سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را می‌توان دومین دسته بزرگ از افرادی در نظر گرفت که تلاش می‌کنند از بین تمامی افرادی که ادعا دارند ارائه دهنده بهترین مشاوره حقوقی مهاجرت هستند، بهترین وکیل مهاجرت به مجارستان را پیدا کنند. اگرچه حساسیت مهاجرت دانشجویی چه برای والدین و چه برای دانش‌پژوهان بسیار بالا است، با این حال چنانچه دانشجو در نهایت به هر دلیلی از شرایط اقامتش راضی نباشد، می‌تواند مقدمات تغییر مسیر خود را به تدریج فراهم کند.

مناطق طبیعی مجارستان

البته این نکته را نیز عرض کنیم که چنانچه دانشجویان از همان ابتدا در انتخاب وکیل مهاجرت به مجارستان دقت به خرج دهند، مهاجرت صد در صد موفقی را تجربه خواهند کرد. با این حال، حتی همان آوانتاژ اولیه نیز پیش روی سرمایه‌گذاران وجود ندارد.
اگر سرمایه‌گذاری بدون اطمینان از استاندارد بودن پلن مهاجرتش وارد کشور مقصد شود، ممکن است پیش از اینکه فرصتی برای تغییر مسیرش پیدا کند، به انتهای مسیر برسد؛ به همین دلیل واجب است که در ضمن پیدا کردن حرفه‌ای‌ترین وکیل مهاجرت به مجارستان، از شرایط و حقوق در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاران در کشور مجارستان آگاه شود.

شروع کسب و کار در مجارستان

درباره قوانین مالی و حقوقی اشکال مختلف کسب و کار از وکیل مهاجرت به مجارستان سوال کنید

سرمایه‌گذاران می‌توانند اشکال مختلفی از کسب و کار را در کشور مجارستان راه‌اندازی کنند و طبیعتا برای راه‌اندازی هر کدام از اشکال کسب و کار نیازمند مدارک به خصوصی هستند. از جمله اشکال مختلف کسب و کار در مجارستان می‌توان به شرکت‌های نمایندگی بازرگانی، دفتر شعبه، شرکت سهامی عام NYRT، شرکت خصوصی ZRT، شرکت سهام محدود RT، شرکت با مسئولیت محدود KFT، شرکت مشارک محدود BT، شرکت مشارکت نامحدود KKT و بیزنس خرد اشاره کرد. 

اگرچه میزان هزینه و مدارکی که لازم است برای به ثبت رساندن هر کدام از اشکال ذکر کسب و کار به مراجع قانونی مجارستان ارائه کنید، غالبا متفاوت از یک دیگر خواهد بود، اما مدارکی وجود دارند که ارائه آن‌ها برای به ثبت رساندن هر نوع شرکتی ضروری است. در ادامه توضیحات بیشتری درباره این مدارک عنوان خواهیم کرد، اما پیش از آن لازم است نکته‌ای مهم را با شما درمیان بگذاریم. 

توجه داشته باشید که بسیاری از معادلات اقتصادی کسب و کارها در کشور مجارستان بر اساس واحد پول ملی این کشور، یعنی HUF محاسبه می‌شود. برای مثال، حداقل هزینه برای تاسیس شرکت در کشور مجارستان برابر با 50.000 HUF و حداکثر هزینه آن برابر با 600.000 HUF است.

سرمایه‌گذاری در مجارستان

برای ثبت شرکت در مجارستان به چه مدارکی نیاز داریم؟

افراد مهاجر در کشور مجارستان عموما فقط مجاز به تاسیس کسب و کارهای مسئولیت محدود در این کشور خواهند بود. با این حال شما می‌توانید با مراجعه به وکیل مهاجرت به مجارستان، از شرایط و مدارکی که لازم است برای ثبت اشکال مختلف کسب و کار ارائه کنید، آگاه شوید.
توجه داشته باشید که به طور کلی لازم است بیزنس پلن خود را همراه با منطق اقتصادی پروژه‎تان به مراجع قانونی کشور مجارستان ارائه کنید. علاوه بر موارد ذکر شده، لازم است اساسنامه شرکت، گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره، پاسپورتشان و آدرس محل اقامتشان را در اختیار مراجع قانونی کشور مجارستان قرار دهید.

حرف آخر

کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به مجارستان می‌تواند فرآیند مهاجرت به مجارستان را برای شما آسان‌تر از آسان کند. با این حال لازم است پیش از ورودتان به کشور مجارستان، از حقوقی که در قانون این کشور برایتان در نظر گرفته شده است مطلع شوید. اطلاع از این موارد حقوقی با کمک گرفتن از یک وکیل حرفه‌ای ممکن خواهد شد. بدین ترتیب، راحت بودن روند مهاجرتتان صرفا به مرحله اخذ ویزا محدود نخواهد شد و پس از ورود به کشور مجارستان نیز از راحتی و آسایش برخوردار خواهید بود.

سوالات متداول

وکیل مهاجرت به مجارستان نه تنها فرآیند مجارت به این کشور را ساده میکند بلکه باعث میشود شما بعد از مهاجرت به مجارستان جایگاه و حقوق اجتماعی خود را در این کشور به خوبی بدست آورید.

کشور مجارستان بورسیه‌های مختلف و متعددی را به دانشجویان ارائه می‌کند که بهره‌مندی از آن‌ها می‌تواند دوران تحصیلتان در کشور مجارستان را تسهیل کند. مبلغ اهدایی این بورسیه‌ها گاهی چنان قابل توجه است که علاوه بر هزینه تحصیلات دانشجو، هزینه زندگی وی را نیز در کشور مجارستان پوشش می‌دهد.

این هزینه‌ها به طور حداقلی برای هر ویزیت معمولی پزشک معادل 20 یورو و چک‌آپ‌های سالیانه برابر صد یورو است.

اشکال مختلف کسب و کار در مجارستان می‌توان به شرکت‌های نمایندگی بازرگانی، دفتر شعبه، شرکت سهامی عام NYRT، شرکت خصوصی ZRT، شرکت سهام محدود RT، شرکت با مسئولیت محدود KFT، شرکت مشارک محدود BT، شرکت مشارکت نامحدود KKT و بیزنس خرد اشاره کرد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن