وکیل مهاجرت به صربستان

وکیل مهاجرت به صربستان

به عقیده بسیاری از کارشناسان امور مهاجرت، انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به صربستان از میان انبوه نفراتی که در زمینه مشاوره حقوقی مهاجرت فعالیت می‌کنند، هفتاد درصد مسیر یک تجربه مهاجرتی موفق را شامل می‌شود و سی درصد باقی مانده متاثر از توفیق متقاضیان مهاجرت در زمینه شناخت اهدافشان است. یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که هدفتان از مهاجرت را به خوبی شناسایی کنید و مطابق برنامه‌ای دقیق اما پویا به سمت آن حرکت کنید. دقیق بودن برنامه مهاجرتی علاوه بر اینکه موجبات آرامش خیالتان را طی فرآیند مهاجرت فراهم می‌کند، بلکه باعث می‌شود بتوانید در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید و زودتر به هدفتان برسید.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

پویا بودن پلن مهاجرتی به چه معنا است؟

نکته مهم‌تری که درباره یک پلن مهاجرتی استاندارد وجود دارد، پویا بودن آن است. پویا بودن پلن مهاجرتی به این معنا است که اگر طی فرآیند مهاجرت و یا پس از آن، تغییری در اهدافتان از مهاجرت به وجود آمد، بتوانید با تکیه بر نقشه‌ای که در اختیارتان قرار گرفته، مسیر جدیدتان را بدون نگرانی طی کنید.

برای مثال یک برنامه مهاجرتی صحیح به شما کمک می‌کند که چنانچه پس از مهاجرت تحصیلی به صربستان و اتمام دوران تحصیلتان بخواهید به کشوری دیگر مهاجرت کنید، بتوانید به راحتی اقدامات لازمه برای این کار را به انجام برسانید و نه تنها بدون صرف هزینه امور مهاجرتی خود را به انجام برسانید، بلکه در کشور مقصدتان به درآمد مناسب نیز دست پیدا کنید.

همانطور که گفتیم، تمامی موارد ذکر شده در گرو دو اصل مهم هستند:

  1. بتوانید برای دریافت مشاوره حقوقی به بهترین وکیل مهاجرت به صربستان مراجعه کنید.
  2. اهداف کوتاه مدت و بلند مدتتان از مهاجرت را بشناسید.

مقصود از انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به صربستان، پیدا کردن یک فرد خاص نیست. منظورمان این است که در انتخاب وکیل مهاجرتی عجول نباشید. با داغ شدن تب مهاجرت از ایران، افراد سودجوی زیادی هستند که به بهانه ارائه مشاوره‌های مهاجرتی از افراد متقاضی کلاهبرداری می‌کنند؛ بنابراین، لازم است که حتما پیش از انتخاب نهایی وکیلتان به خوبی رزومه او را مطالعه کرده و از حرفه‌ای بودنش اطمینان حاصل کنید.

پویا بودن پلن مهاجرتی به چه معنا است؟

چطور هدفمان از مهاجرت را بشناسیم؟

تصمیم برای مهاجرت معمولا با هیجانات بسیاری همراه است. این هیجان‌زدگی ممکن است باعث شود که متقاضیان مهاجرت گاهی در تعیین هدفشان سردرگم شوند. به طور کلی می‌توانیم هدف افراد مختلف از مهاجرت را بر اساس یک فرمول جامع دو مرحله‌ای پیدا کنیم. در مرحله اول باید از خودمان بپرسیم که قصد داریم با چه هدفی وارد کشور مقصد شویم؟ جواب‌های مختلفی در پاسخ به این سوال وجود دارند.

اکثر افراد در بدو امر با هدف ادامه تحصیل وارد کشور صربستان می‌شوند، با این حال مواردی نیز وجود دارند که ممکن است هدفشان از مهاجرت ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری، کار کردن و یا تاسیس شعبه‌ای از شرکت‌های غیرصربستانی در این کشور باشد.

در گام دوم لازم است از خودتان بپرسید که پس از ورود به کشور مقصد قصد دارید چه مدت و تحت چه عنوانی در آن زندگی کنید؟ برای مثال، آیا می‌خواهید پس از اتمام دوران تحصیلتان در صربستان ساکن شوید و کسب و کار خودتان را راه بیندازید؟ و یا این که قصد دارید پس از تاسیس شرکت در این کشور، کسب و کارتان را در چه مقیاسی گسترش دهید؟

با پاسخ دادن به این دو سبک کلی از سوال، هدف کلی شما از مهاجرت روشن می‌شود. به بیان دیگر، شما با صرف پاسخ دادن به این سوالات به چشم‌اندازی حداقل چهار ساله از فرآیند مهاجرتی خود دست پیدا خواهید کرد. بر اساس این چشم انداز است که می‌توانید به برنامه‌ای کلی برای به انجام رساندن امور مهاجرتی خود دست پیدا کنید. نقشی که وکیل مهاجرت به صربستان در این مرحله ایفا می‌کند به شدت تاثیرگذار است. در ادامه می‌خواهیم ضمن بررسی این موضوع، نقش یک وکیل حرفه‌ای را برایتان ایفا کنیم.

چطور هدفمان از مهاجرت را بشناسیم؟

نقش وکیل مهاجرت به صربستان در هدف گذاری صحیح

نقش وکیل مهاجرت به صربستان در هدف گذاری صحیح متقاضیان از ظرافت و اهمیت بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که وکیلتان و نه هیچکس دیگری نباید اهدافتان از مهاجرت را به شما دیکته کند، چراکه هیچکس بهتر از خودتان از آن چه می‌خواهید از طریق مهاجرت به دست بیاورید آگاهی ندارد.

وظیفه وکیل در این مرحله این است که به دور از تحمیل هرگونه دیدگاهی به فرد مراجعه کننده، شرایط واقعی مهاجرت را به او نشان دهد. بدین ترتیب، افراد می‌توانند به دور از هیجانات و از روی آگاهی کامل، درباره آینده زندگی خود در کشور مقصد تصمیم‌‌گیری کنند.

به غیر از تعدیل هیجان ناشی از مهاجرت، یکی از اصلی‌ترین دلایل درخواست افراد برای مشاوره حقوقی، آگاهی وکلا نسبت به قوانین کشور مقصد است. به بیان دیگر، با تکیه بر همین آگاهی است که وکلا می‌توانند مراجعانشان را در مسیر تصمیم‌گیری منطقی یاری کنند. در ادامه می‌خواهیم یک سری از اصلی‌ترین قوانین مهاجرت به کشور صربستان را در کنار یک دیگر مرور کنیم.

نقش وکیل مهاجرت به صربستان در هدف گذاری صحیح

چرا صربستان را انتخاب کنیم؟

به غیر از موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و بازار پررونق مسکن، کشور صربستان امکانات فوق‌العاده دیگری را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. کیفیت زندگی شهروندان کشور صربستان به شکل قابل توجهی بالا است و این موضوع بیش از هرچیزی ناشی از هزینه پایین زندگی و نیروی کار درجه یکی است که بخش‌های مختلف سیستم شهری فعالیت می‌کنند.

به عنوان یک کشور در حال رشد، درهای این کشور به روی سرمایه‌گذاران باز است. در کشور صربستان نیز مانند تمامی کشورهای قانونمند جهان، تاجران عمده با پرداخت مالیات به رشد شرکت‌های کوچک‌تر کمک می‌کنند و کشور صربستان توانسته با بستن معاهده‌های اجتناب از مالیات مضاعف، سیاستی را تحت عنوان کاهش مالیات خارجی یک جانبه را به اجرا در بیاورد.

چرا صربستان را انتخاب کنیم؟

آزادی‌هایی که کشور صربستان در پرداخت مالیات به سرمایه‌گذاران اعطا می‌کند، میزان تمایل تاجران به ورود به بازارهای این کشور را دو چندان کرده است. با این حال چنانچه قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید لازم است میزان دقتتان در انتخاب وکیل مهاجرت به صربستان را بیشتر کنید.

اگرچه صربستان جز اعضای رسمی اتحادیه اروپا نیست، با این حال پاسپورت این کشور از نظر سرعت کسب اعتبار یکی از ۵ پاسپورت معتبر جهان است و روز به روز بر اعتبار آن افزوده می‌شود. ضمنا به نظر می‌رسد که از سال ۲۰۲۵، کشور صربستان رسما به اتحادیه اروپا بپیوندد و بدین ترتیب از امتیازات عضویت در این اتحادیه نیز برخوردار شود.

 

شرایط تحصیل در کشور صربستان

فارغ از هدفی که قصد داریم با مهاجرت به صربستان به آن دست پیدا کنیم، باید نگاه تک بعدی به مسائل مهاجرتی را از بین ببریم. شاید هدف اصلی شما از مهاجرت سرمایه‌گذاری و یا تاسیس شرکت در کشور صربستان باشد. با این حال ممکن است همچنان قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را نیز داشته باشید. یا اینکه به قصد کار وارد کشور صربستان شده باشید، اما فرزندتان نیاز به ادامه تحصیل در مقاطع پیش دبستان، دبستان و یا دبیرستان را داشته باشد.

اتفاقا ابعاد مسئله تحصیل بسیار گسترده است و برای کسب اطلاعات کافی پیرامون آن، لازم است به طور خاص به سراغ مقالاتی بروید که درباره شرایط شما سخن گفته باشند و از فرد مسئول به عنوان وکیل مهاجرت به صربستان، به طور خاص درباره شرایط مد نظرتان سوال بپرسید. در این مقاله ما به طور خاص درباره تحصیل در مقاطع عالی دانشگاه‌های کشور صربستان با شما صحبت خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم شما را از شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع عالی این کشور آگاه کنیم.

شرایط تحصیل در کشور صربستان

شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی دانشگاه‌های کشور صربستان

برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور صربستان لازم است ابتدا برای دریافت مدرک زبانتان اقدام کنید. نمره زبانی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های صربستان در مقطع کارشناسی لازم بوده، عموما برابر با ۶.۵ است. با این حال، اخذ نمره بالاتر در آزمون‌های زبان، شانستان را برای اخذ پذیرش از سوی دانشگاه‌های این کشور را بالا می‌برد. مدرک زبان مربوطه و مدارک مرتبط با دوران دبیرستانتان (شامل دیپلم و ریزنمرات)، از جمله مدارکی هستند که لازم است در گام اول برای اداره آموزش عالی صربستان ارسال کنید.

با به تائید رسیدن مدارکتان توسط اداره آموزش عالی، مجوز ورود موقت شما به کشور صربستان صادر می‌گردد. با ورودتان به کشور صربستان، لازم است دوره‌های مرتبط با زبان صربی را در آموزشگاه‌های تائید شده توسط اداره آموزش عالی پشت سر بگذارید و پس آن در آزمون سراسری دانشگاه‌های این کشور شرکت کنید. شرط ورود به دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی، گذراندن آزمون سراسری است.

 

شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور صربستان

برای حضور در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور صربستان همچنان نیازمند گذراندن آزمون ورودی خواهید بود. تفاوت ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور صربستان با ورود به این دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی، این است که آزمون‌های ورودی مرتبط با دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند در دوره‌های انگلیسی زبان دانشگاه‌های این کشور نیز شرکت کنند.

برای اینکه واجد شرایط حضور در آزمون‌های ورودی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور صربستان شوید، لازم است ریزنمرات دوره کارشناسی خود را همراه با مدارک مرتبط با دوره کارشناسی و دانش زبانتان به دانشگاه مورد نظرتان و البته اداره آموزش عالی صربستان ارسال کنید. کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به صربستان در این مقطع می‌تواند ضمن تسهیل پروسه ورودتان به دانشگاه، شانستان را برای دریافت بورسیه تحصیلی و پیدا کردن شغل دانشجویی مناسب افزایش دهد.

 

شرایط تحصیل در مقاطع دکتری دانشگاه‌ های کشور صربستان

تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه‌های کشور صربستان نیز همان شرایط قبلی را دارد، مضاف بر اینکه متقاضیان ورود به دوره‌های دکترا در کشور صربستان، باید بتوانند پیش از ورود به مقطع اصلی، یک مقطع تحصیلی فرعی را تحت عنوان دوره پیش دکترا بگذرانند. شرایط گفته شده مربوط به وقتی است که دانش‌پژوه بخواهد بدون رزومه خاصی وارد مراکز آموزش عالی کشور صربستان شود.

طبیعتا شرایط مناسب‌تری پیش روی دانش‌پژوهانی که رزومه درخوری داشته باشند قرار خواهد گرفت. برای اطلاع از شرایطی که احتمالا طی روند مهاجرت تحصیلی به صربستان با آن روبه‌رو خواهید شد، لازم است با فرد مورد تائید تحت عنوان وکیل مهاجرت به صربستان مشورت کنید.

دریافت دو ساله اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در صربستان

فرآیند تعریف شده برای ثبت شرکت در کشور صربستان، نسبت به مراحلی که سایر کشورهای اروپایی برای به ثبت رساندن شرکت تعریف کرده‌اند، بسیار ساده است و با کمک گرفتن صحیح از یک وکیل مهاجرت به صربستان ساده‌تر نیز می‌شود. در گام اول باید نوع شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید مشخص کنید. ثبت انواع شرکت‌های مختلف در کشور صربستان هزینه‌ها و مدارک مخصوص به خود را می‌طلبد. با این حال برخی مدارک و مشخصات هستند که ارائه آن‌ها برای به ثبت رساندن هر نوع شرکتی ضروری است.

برای مثال، فارغ از این که قصد به ثبت رساندن چه نوع شرکتی را داشته باشید، لازم است مدارک مرتبط با افراد موسس شرکت و قاعده درآمدزایی آن را به دولت صربستان تحویل دهید. نکته مهم درباره تاسیس شرکت در صربستان این است که افراد می‌توانند پس از دو سال فعالیت تجاری در کشور صربستان، اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنند و همین موضوع پرسش درباره چگونگی ثبت شرکت در این کشور را از افرادی که به عنوان وکیل مهاجرت به صربستان فعالیت می‌کنند بیشتر می‌کند.

دریافت دو ساله اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در صربستان

پرچم کشور صربستان

معرفی شهرهای صربستان و جذابیت‌های بی‌نظیر آن

بلگراد Belgrade ، پایتخت صربستان این شهر که مقر اصلی سران حکومت صربستان بوده و به‌ عنوان اصلی‌ ترین شهر این کشور یاد می‌شود، بزرگ‌ ترین شهر با بیش ترین جمعیت است. …

کلام آخر

مهاجرت فرآیندی پیچیده و چند بعدی است که تصمیم‌گیری هیجانی درباره آن، به هیچ عنوان عاقبت درستی نخواهد داشت؛ به همین دلیل لازم است که با بررسی رزومه افراد فعال در زمینه ارائه مشاوره حقوقی، بهترین وکیل مهاجرت به صربستان را متناسب با شرایطتان انتخاب کنید. بدین ترتیب، کارتان برای مهاجرت راحت‌تر خواهد شد و خیلی زود به هدفی که از حضور در پروسه مهاجرت دارید دست پیدا خواهید کرد.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

چرا صربستان را انتخاب کنیم؟
بازار پررونق مسکن – امکانات فوق‌العاده – هزینه پایین زندگی و نیروی کار درجه یک – شرایط مطلوب سرمایه گذاری و مالیاتی – پاسپورت بسیار معتبر
چه نمره زبانی برای پذیرش در دانشگاه های صربستان نیاز است؟
نمره زبانی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های صربستان در مقطع کارشناسی لازم بوده، عموما برابر با ۶.۵ است.
آیا با ثبت شرکت در صربستان میتوان اقامت گرفت؟
افراد می‌توانند پس از دو سال فعالیت تجاری در کشور صربستان، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles