مهاجرت معلمان به کانادا

مهاجرت معلمان به کانادا

یکی از مشاغل پرطرفدار در دنیا، شغل معلمی است و در تمامی کشورها، جزو مشاغلی است که موقعیت شغلی خوبی دارد. کانادا نیز از جمله کشورهایی است که اکثر افراد در آن تحصیلات دانشگاهی دارند، به همین دلیل، افرادی که اقامت دائم دارند، می‌توانند از سیستم آموزشی رایگان این کشور استفاه کنند. بنابراین شغل معلمی در این کشور از جمله مشاغلی است که همیشه تقاضای زیادی دارد و مهاجرت معلمان به کانادا همیشه مورد توجه است. علاوه بر این بر اساس آمار اعلام شده در این کشور، قرار است مابین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸، بیش از ۵۳۷۰۰ موقعیت شغلی برای معلمان ایجاد شود. پس می‌توان گفت نقاضا برای شغل معلمی در این کشور در سال‌های آینده، همچنان وجود دارد.

علاوه بر تقاضای زیاد برای شغل معلمی در کشور کانادا، مزایای زیادی نیز برای معلمان در نظر گرفته می‌شود و به لحاظ درآمدی در سطح بالایی قرار دارد. براساس آمار بیزنس اینسایدر، کانادا از جمله ۱۰ کشور برتر در زمینه حقوق معلمان ابتدایی در سال ۲۰۱۹ است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت معلمان به کانادا و شرایط کاری آنها، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای شغل معلمی در کانادا

دلیل اصلی مهاجرت معلمان به کانادا، سیستم بهداشتی رایگان و مزایای استخدامی است که در این کشور به معلمان تعلق می‌گیرد. از دیگر مزایایی که معلمان با مهاجرت به این کشور می‌توانند دریافت کنند، شامل:

 • مزایای بچه‌دار شدن: مادران می‌توانند تا ۵۵ درصد از درآمد خود را به مدت ۱۵ هفته دریافت کنند. علاوه بر این می‌توانند از مزایای استاندارد یا مزایای اضافی پدر شدن نیز استفاده کنند. منظور از مزایای استاندارد این است که تا ۵۵ درصد درآمد به مدت ۴۰ هفته دریافت می‌کنند.
 • مزایای بیماری: در صورتی که به دلیل بیماری قادر به پیدا کردن کار نباشند، تا ۵۵ درصد درآمد خود را به مدت ۱۵ هفته دریافت خواهند کرد.
 • مزایای مراقب: از دیگر مزایایی که والدین می‌توانند در این کشور برخوردار باشند، حق مراقب کودک بیمار یا مجروح زیر ۱۸ سال است. حداکثر پرداختی تا ۳۵ هفته است.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر یک از این مزایا در استان‌های مختلف کانادا با یکدیگر متفاوت است.

مزایای شغل معلمی در کانادا

شرایط مهاجرت معلمان به کانادا چیست؟

برای اینکه بتوان به صورت دقیق در مورد شرایط مهاجرت معلمان به کانادا صحبت کرد، باید در ابتدا به چهار سوال پاسخ داد:

شرایط مهاجرت معلمان به کانادا چیست؟

۱. کدام استان از کشور کانادا را برای زندگی انتخاب می کنید؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید فاکتورهایی همچون: هزینه زندگی، خدمات بهداشتی، پتانسیل رشد شغلی، دسترسی به اماکن خرید و سبک زندگی را در نظر بگیرید. در این قسمت باید بررسی کنید که شغل معلمی در کدام یک از استان‌های کشور کانادا، تقاضای بیشتری دارد. چرا که با افزایش تقاضا، شانس شما برای اقامت در کانادا و دعوت به کار در استان افزایش خواهد یافت. در جدول زیر ۸ استان معرفی می‌شود که به بررسی شغل معلمی در لیست مشاغل خود پرداخته است:

ساسکاچوان (۴۰۱۱) استاد دانشگاه

(۴۰۲۱) مربی فنی حرفه ای

(۴۲۱۴) مربی کودکستان

(۴۲۱۵) مربی معلولین

(۴۲۱۶) دیگر مربیان

(۴۴۱۳) مربی ابتدایی و دبیرستان

جزیره پرینس ادوارد (۴۰۱۱) استاد دانشگاه

(۴۰۲۱) مربی فنی حرفه ای

(۴۲۱۴) مربی کودکستان

(۴۲۱۵) مربی معلولین

(۴۲۱۶) دیگر مربیان

(۴۴۱۳) مربی ابتدایی و دبیرستان

نوااسکوشیا (۴۰۲۱) مربی فنی حرفه ای
نیوفاندلند و لابرادور (۴۰۱۱) استاد دانشگاه

(۴۴۱۳) مربی ابتدایی و دبیرستان

یوکان (۴۲۱۴) مربی کودکستان
آلبرتا (۴۰۱۱) استاد دانشگاه
بریتیش کلمبیا (۴۴۱۳) مربی ابتدایی و دبیرستان
مناطق شمال غربی (۴۲۱۴) مربی کودکستان

۲. مدارک لازم برای دریافت ویزای مهاجرت چیست؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق شغل معلمی، باید مدارک خود را ارسال کنید. علاوه بر این، در صورتی که مدرک خارجی نیز داشته باشید، باید اعتبار مدرک خود را در کانادا مورد ارزیابی قرار دهید. در صورتی که مدارک شما معتبر باشد، باید اعتبار آموزشی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

در این حالت، تمامی مدارک تحصیلی شما اعم از دیپلم، مدرک و یا گواهی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد که کاملا مطابق با استانداردهای کانادا باشد. از جمله سازمان‌هایی که مجاز به ارزیابی مدارک ارسالی شما هستند شامل:

 • خدمات آموزشی جهانی
 • خدمات بین المللی ارزیابی مدارک
 • خدمات بین المللی ارزیابی اعتبار
 • خدمات آموزش رقابتی- دانشگاه تورنتو و دانشگاه مطالعات پیوست

هر یک از موقعیت‌های شغلی که در جدول بالا عنوان شد، نیاز به سطح تحصیلات خاصی دارد.

مربی کودک: این گروه از مربیان باید مدرک کارشناسی یا فوق دیپلم در زمینه رشد و پرورش کودک داشته باشند. اما مدرکی که کمک مربی باید ارائه کند، مدرک دیپلم است، یا اینکه دوره آموزشی مراقبت از کودک را گذرانده و گواهی آن را دریافت کرده باشد.

مربیان مهد کودک: این دسته از مربیان نیاز به ارائه مدرک کارشناسی آموزش و رشد کودک و همچنین آموزش سنتی و گواهی استانی دارند.

معلم دبیرستان: این موقعیت شغلی نیاز به ارائه مدرک کارشناسی آموزش، هنر و علوم دارند.

مربی فنی و حرفه ای: برای کسب این موقعیت شغلی، ارائه مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و یا دیپلم در زمینه تخصصی و یا مدرک آموزش بزرگسالان الزامی است.

استاد دانشگاه: این موقعیت شغلی، نیاز به ارائه مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد دارد.

به غیر از مدارکی که باید هر یک از افراد بابت موقعیت شغلی درخواستی خود ارائه دهند، ارائه مدرک استانی تدریس نیز ضروری است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مهاجرت چیست؟

۳. احتمال پیدا کردن شغل معلمی در کانادا چقدر است؟

برای یافتن شغل معلمی در کانادا، می‌توانید از برنامه‌هایی همچون اکسپرس انتری استفاده کنید. البته برای استفاده از این برنامه نیاز به تجربه و اطلاعاتی خواهید داشت که می‌توانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب موسسه، اقدامات لازم را انجام دهید. اما بهترین تصمیم این است که قبل از اپلای کردن برای ویزا، موقعیت شغلی خود را در کشور کانادا مشخص کنید. در این صورت می توانید راحت‌تر با شرایط زندگی در کانادا کنار بیایید و از طرف دیگر، شانس دریافت ویزا نیز، افزایش خواهد یافت.

۴. بهترین روش مهاجرت معلمان به کانادا چیست؟

روش‌های زیادی برای مهاجرت معلمان به کانادا وجود دارد، اما ۴ روش زیر می‌تواند شانس پذیرش را افزایش دهد:

 • برنامه نامزدی استانی
 • سیستم اکسپرس انتری
 • برنامه آزمایشی مهاجرتی روستایی و شمالی
 • برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک

اما اینکه هر یک از این روش‌ها چگونه بوده و چه شرایطی دارند را در ادامه بررسی می‌کنیم.

بهترین روش های مهاجرت معلمان به کانادا

برنامه نامزدی استانی برای مهاجرت معلمان به کانادا

این روش مختص آن دسته از متقاضیانی است که بتوانند از طرف کارفرمایان کانادا، پیشنهاد شغلی دریافت کنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هر یک از استان‌های کشور کانادا، برنامه نامزدی استانی مختص به خود را دارد.

اما در صورتی که بتوانید نامزدی استانی را دریافت کنید، معادل ۶۰۰ امتیاز خواهید داشت که در این صورت اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنید. البته هر یک از برنامه‌های استانی با سیستم اکسپرس انتری قابل انجام است که می‌تواند مدت زمان بررسی درخواست را از ۱۸ ماه به ۶ ماه تبدیل کند.

برنامه نامزدی استانی برای مهاجرت معلمان به کانادا

سیستم اکسپرس انتری کانادا

از دیگر روش‌های مهاجرت معلمان به کانادا، سیستم اکسپرس انتری است. اساس این سیستم برمبنای امتیاز دهی است و شامل سه برنامه مهاجرتی است: برنامه کارگر تجاری فدرال، برنامه کارگر ماهر فدرال و کلاس تجربه کانادایی. متخصصان ماهری که یک سال سابقه کاری در کانادا را دارند، می‌توانند با استفاده از برنامه کارگر ماهر فدرال، اقدام به دریافت ویزا کنند. در واقع سیستم اکسپرس اینتری، متقاضیان را برمبنای سیستم رتبه بندی با یکدیگر مقایسه می‌کند و به افرادی که امتیاز بالاتری داشته باشند، اقامت دائم می‌دهد.

مزیتی که سیستم اکسپرس انتری نسبت به دیگر روش‌های مهاجرت معلمان به کانادا دارد، عدم وابستگی به پیشنهاد شغلی است. بنابراین متقاضی می‌تواند هر جایی که دوست دارد، مشغول به فعالیت شود.

سیستم اکسپرس انتری کانادا

برنامه آزمایشی مهاجرتی روستایی و شمالی

این روش مهاجرتی برای آن دسته از افرادی است که به زندگی ساحلی علاقه‌ای ندارند. بنابراین می‌توانند با استفاده از این برنامه، استان‌های برنامه آزمایشی مهاجرتی روستایی و شمالی را انتخاب کنند که شامل: آلبرتا، ساسکاچوان، مانیبوتا، آنتاریو و نیوبرونزویک است.

برنامه آزمایشی مهاجرتی روستایی و شمالی

برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک

این برنامه برعکس برنامه قبلی، مختص افرادی است که علاقه مند به زندگی در کنار ساحل هستند. برای استاده از این برنامه، باید از یکی از استان‌های ساحلی کانادا، درخواست شغلی دریافت کنند و شرایطی از جمله مهارت زبانی و تجربه کاری نیز داشته باشند.

برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک

اقامت کاری کانادا

اقامت کاری کانادا

با اخذ اقامت کاری کانادا یا ویزای کاری کانادا، می‌توانید در مدت زمان مشخصی در این کشور کار کرده و زندگی کنید، اگر تمایل داشتید می‌توانید اقامت دائم را هم بگیرید.

نتیجه گیری

با مطالبی که در این مقاله بیان شد، تلاش کردیم اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت معلمان به کانادا را ارائه دهیم. به طورکلی، چهار روش برای مهاجرت معلمان وجود دارد که به صورت کامل در این مقاله توضیح داده شد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که امکان تغییر هر یک از این شرایط در طی زمان وجود دارد. بنابراین برای دسترسی به اطلاعات به روز می‌توانید با مشاوران مجرب مجموعه در تماس باشید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
درآمد معلمان در کانادا خوب است؟
شغل معلمی در کشور کانادا از جمله مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود. البته به غیر از درآمد، معلمان در کانادا مزایای خوبی از جمله مزایای سلامت دارند.
آیا می‌توان به عنوان معلم به کانادا مهاجرت کرد؟
یکی از بهترین روش های مهاجرت کاری، مهاجرت معلمان به کانادا است. بنابراین معلمان می‌توانند با استفاده از سیستم اکسپرس انتری، اقدام به مهاجرت کنند.
کدام یک از استان‌های کانادا، نیاز به شغل معلمی دارند؟
در حال حاضر مناطقی از جمله: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نوااسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرینس ادوارد، ساسکاچوان، پذیرش بالایی در موقعیت شغلی معلمی دارند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای