مهاجرت به اروپا از مجارستان

مهاجرت به اروپا از مجارستان

مهاجرت به اروپا از مجارستان مطلبی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. تعداد زیادی از مردم سراسر جهان به دلایل مختلف مایل هستند که در اروپا زندگی کنند. حدود ۴.۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت نمودند. حدود ۳.۱ میلیون نفر از آن‌ها، از یک کشور اتحادیه اروپا مهاجرت کرده بودند. آلمان بیشترین تعداد مهاجر (۹۱۷۰۰۰) را دریافت کرد، بریتانیا در رده دوم است و پس از آن اسپانیا و فرانسه قرار دارند. اگر شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید و به طور قانونی در مجارستان اقامت دارید، می‌توانید برای مهاجرت به اروپا از مجارستان اقدام کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

حقوق شما و قوانین اتحادیه اروپا برای مهاجرت به اروپا از مجارستان

برخی افراد، یک تبعه غیر اتحادیه اروپا هستند که در مجارستان زندگی می‌کنند و به دنبال مهاجرت به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا برای کار، تحصیل یا … هستند. این افراد ممکن است تحت قوانین مهاجرت اتحادیه اروپا، از حقوق خاصی برخوردار شوند. اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن، در این زمینه، صلاحیت‌های مشترک دارند. اما تصمیم نهایی در مورد درخواست‌های فردی مهاجرت، به عهده همان کشور اتحادیه اروپا است. در مناطقی که قوانین اتحادیه اروپا تصویب نشده‌اند، کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند شرایط اخذ اقامت و مجوز کار در کشور خود را نیز تعیین کنند.

در فرآیند مهاجرت به اروپا از مجارستان متقاضیان باید مستقیماً به مقامات آن کشور اتحادیه اروپا که قصد مهاجرت به آن را دارند، برای ویزا یا اقامت درخواست دهند. هیچ نهاد اتحادیه اروپا وجود ندارد که به درخواست‌ها رسیدگی کند و ویزا یا مجوز اقامت از طرف هر کشور صادر نماید.

برخی افراد، یک تبعه غیر اتحادیه اروپا هستند که در مجارستان زندگی می‌کنند و به دنبال مهاجرت به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا برای کار، تحصیل یا … هستند. این افراد ممکن است تحت قوانین مهاجرت اتحادیه اروپا، از حقوق خاصی برخوردار شوند

واجدین شرایط مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا از مجارستان

قوانین مشترک مهاجرت و ویزای اتحادیه اروپا برای افراد زیر اعمال می‌شوند. ( در صورتی که این افراد به دنبال مهاجرت به یک کشور اتحادیه اروپا برای بیش از ۹۰ روز باشند.)

 • نیروهای کار بسیار ماهر
 • انتقال نیروهای کار درون شرکتی
 • نیروهای کار فصلی
 • محققین
 • دانش آموزان
 • کارآموزان و داوطلبان (اتحادیه اروپا قوانینی در مورد تبادل دانش‌آموزان و au pairs وجود داردو اما کشورهای اتحادیه اروپا ممکن است تصمیم بگیرند قوانین ملی خود را اعمال کنند).

اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید اما به طور قانونی در مجارستان اقامت دارید، می‌توانید اعضای خانواده خود را به مجارستان بیاورید. سپس آن‌ها می‌توانند برای مهاجرت به اروپا از مهاجرستان اقدام کنند یا پس از ۵ سال اقامت در مجارستان، اقامت طولانی مدت دریافت نمایند.

 

ویزای طلایی مجارستان

مقامات مهاجرت مجارستان به اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهند تا از طریق سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه ویژه دولت مجارستان، وضعیت اقامت دائم مجارستان را کسب کنند. این اوراق دارای حداقل سررسید ۵ ساله هستند و توسط دولت صادر می‌شوند. متقاضیان مهاجرت به اروپا با اخذ تابعیت مجارستان و دریافت گذرنامه مجارستانی که یکی از مطلوب‌ترین گذرنامه‌ها در جهان است، می‌توانند بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی بروند. زیرا مجارستان قرارداد شینگن را امضا کرده است. ویزاها و مجوزهای اقامت صادرشده توسط مجارستان، در تمام کشورهای عضو شینگن معتبر هستند.

افرادی که قصد مهاجرت به اروپا از مجارستان را دارند، ابتدا باید برای ویزای طلایی این کشور درخواست دهند. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای طلایی شامل موارد زیر می‌شوند

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای طلایی مجارستان

افرادی که قصد مهاجرت به اروپا از مجارستان را دارند، ابتدا باید برای ویزای طلایی این کشور درخواست دهند. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای طلایی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • فرم درخواست ویزای طلایی مجارستان که متقاضی باید آن را با اطلاعات صحیح و مطابق با اطلاعات مندرج در مدارک خود، تکمیل نماید. سپس او باید این فرم را پرینت بگیرد و در پایان، آن را امضا کند.
 • دو قطعه عکس به اندازه عکس پاسپورت متقاضی. عکس‌ها نباید بیش از سه ماه قدمت داشته باشند و باید مطابق با شرایط عکس برای درخواست ویزای طلایی مجارستان گرفته‌شده با‌شند.
 • پاسپورت معتبر متقاضی که برای الصاق ویزا باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. همچنین نباید بیشتر از ۱۰ سال از صدور آن گذشته باشد. اعتبار آن نیز باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخی باشد که متقاضی در مجارستان اقامت دارد.
 • کپی ویزای قبلی متقاضی در صورت وجود.
 • بیمه درمانی مسافرتی مجارستان با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو فوریت‌های پزشکی، معتبر در مجارستان و کشورهای اتحادیه اروپا.
 • ارائه بلیت هواپیما برای ورود و خروج از مجارستان که اثبات می‌کند فرد متقاضی، این کشور را ترک خواهد کرد. همچنین متقاضی در صورتی که سفر خود را با ماشین آغاز کرده باشد، باید مدارک خودرو خود را ارائه دهد. از جمله این مدارک می‌توان به گواهی ثبت‌نام خودرو با ذکر شماره ثبت خودرو، بیمه خودرو و گواهینامه راننده اشاره کرد.
 • مدرک اقامت که شامل اسنادی می‌شود که در آنها محل اقامت در مجارستان در تمام مدت نشان داده‌شده است، مانند رزرو هتل.
 • هر مدرکی که ثابت کند متقاضی توانایی مالی کافی برای اداره زندگی خود را در تمام مدت اقامت خود در مجارستان و کشورهای اتحادیه اروپا دارد.

نامه انگیزشی که در آن متقاضی باید موارد زیر را توضیح ‌دهد

 • نامه انگیزشی که در آن متقاضی باید موارد زیر را توضیح ‌دهد:
 • چرا برای مهاجرت درخواست می‌دهد.
 • چه مدت در کشور مجارستان قصد اقامت دارد.
 • چه زمانی این کشور را ترک می‌کند.
 • جزئیات دیگر
 • اثبات وضعیت مدنی متقاضی که با ارائه اسنادی همچون گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و غیره انجام می‌شود.

ویزای شینگن یک ویزای کوتاه‌مدت است. این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد تا به منظور گردشگری یا با اهداف تجاری، در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مدت ۹۰ روز اقامت کند.

انواع روش‌های مهاجرت به اروپا از مجارستان

ویزای شینگن یک ویزای کوتاه‌مدت است. این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد تا به منظور گردشگری یا با اهداف تجاری، در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مدت ۹۰ روز اقامت کند. در واقع ویزای طلایی مجارستان نیز از همین دسته می‌باشد و دارنده آن می‌تواند آزادانه در کشورهای اتحادیه اروپا سفر کند. برای اقامت ۹۰ روزه با این ویزا، هیچ‌گونه کنترل مرزی در بین کشورهای اروپایی وجود ندارد. اما در صورتی که متقاضی قصد داشته‌باشد بیشتر از ۹۰ روز در یکی از کشورهای اروپایی به‌منظور تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری اقامت کند، شرایط فرق خواهد کرد. در این صورت، لازم است او برای ویزای بلندمدت مربوطه به مقامات مهاجرت کشور اروپایی مقصد درخواست دهد.

مهاجرت تحصیلی

افرادی که با هدف تحصیل برای مهاجرت به اروپا از مجارستان اقدام می‌کنند، باید در مرحله اول از یک موسسه آموزش عالی پذیرش داشته باشند. سپس آن‌ها با نشان دادن منابع مالی کافی، باید توانایی تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را در زمان اقامت در کشور مقصد، اثبات کنند. همچنین آن‌ها نباید تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت عمومی یا بهداشت عمومی کشور مقصد باشند. با توجه به کشوری که متقاضی برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کند، ممکن است از او مدرک زبان نیز درخواست شود. هر کشور اتحادیه اروپا، قوانین مخصوص به خود را برای تعیین حداکثر ساعت کار برای دانشجویان بین‌المللی دارد. با این حال در برخی از کشورهای اروپایی، آن‌ها اجازه دارند به طور نیمه وقت و حداقل ۱۰ ساعت در هفته کار کنند. در برخی دیگر از کشورها، پس از یک سال اقامت، اجازه کار کردن به دانشجویان بین‌المللی داده می‌شود.

مهاجرت کاری

یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به اروپا از مجارستان دریافت ویزای کاری می‌باشد. معمولا ویزای کار برای نیروهای کار ماهر یا افراد دارای تخصص صادر می‌شود. هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا، در زمینه‌های مختلفی به نیروی کار ماهر نیاز دارد. متقاضیان مهاجرت کاری باید قبل از ارائه درخواست ویزای کاری به کشور مقصد، در مورد این زمینه‌ها و مشاغل اطلاعات کافی کسب کنند. به عنوان مثال، برخی از کشورهای اروپایی در زمینه پزشکی و پرستاری کمبود نیرو دارند، درحالی که برخی دیگر، به نیروی کار ماهر در زمینه IT و امور مالی احتیاج دارند. افرادی که از طریق ویزای کاری از مجارستان به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند، می‌توانند پس از چند سال، مجوز اقامت دائم از کشور مقصد دریافت نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

با پیشرفت اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا، بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا از مجارستان در تلاش هستند تا شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری و ایجاد مشاغل جدید در اروپا را به‌دست آوردند. یکی از مشکلاتی که متقاضیان در مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری با آن مواجه می‌شوند، سرمایه اولیه است. فرد باید مبلغ مشخصی به عنوان سرمایه اولیه پرداخت کند تا برنامه اقامتی و مهاجرت او به کشور مقصد، پیش برود. البته ناگفته نماند در صورتی که فرد در سرمایه‌گذاری خود در کشورهای اروپایی موفق شود، ممکن است پاداش دریافت کند. همچنین برخی از کشورها به سرمایه‌گذارانی که سه سال با موفقیت توانسته‌اند کسب‌وکار خود را اداره کنند، مجوز اقامت دائم اعطا می‌کنند.

مهاجرت از طریق الحاق خانواده

اگر متقاضی مهاجرت به اروپا، شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشد و به‌طور قانونی در مجارستان اقامت داشته‌باشد، می‌تواند به‌منظور پیوستن به خانواده خود به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کند. به این روش از مهاجرت به اروپا از مجارستان الحاق خانواده گفته می‌شود. البته این روش در تمام کشورهای اتحادیه اروپا، به استثنای دانمارک و ایرلند اعمال می‌گردد. در این روش مهاجرت، افراد فقط می‌توانند به همسر و فرزندان صغیر خود بپیوندند و باید روابط خانوادگی خود را اثبات کنند.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج برای افرادی که در مجارستان اقامت دارند و کشورهایی همچون آلمان، یونان، اتریش، انگلستان، اسپانیا را به‌عنوان مقصد انتخاب کرده‌اند، امکان‌پذیر می‌باشد. اگر متقاضی در مجارستان اقامت داشته‌باشد و با فردی در یکی از کشورهای اروپایی ذکرشده ازدواج کند، مقامات مهاجرتی کشور مقصد مجوز اقامت به آن فرد می‌دهند. البته لازم به ذکر است که در دیگر کشورهای اروپایی، این روش مهاجرتی امکان‌پذیر نیست.

مزایای مهاجرت به اروپا از مجارستان

مزایای مهاجرت به اروپا از مجارستان

 • دریافت وضعیت اقامت دائم اتحادیه اروپا به صورت مادام‌العمر
 • خانواده و فرزندان تحت پوشش متقاضی، اقامت دائم دریافت می‌کنند.
 • کوتاه‌تر شدن زمان پردازش دریافت اقامت
 • افرادی که از مجارستان برای مهاجرت تحصیلی به اروپا اقدام می‌نمایند، نیازی به آزمون زبان و آزمایش سلامت ندارند.
 • حرکت بدون ویزا در کشورهای اتحادیه اروپا و امکان اقامت در سایر کشورهای اتحادیه اروپا حداکثر تا ۶ ماه.
راحت ترین کشورها برای دریافت اقامت

راحت ترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت

کشورهای اروپایی بنا به دلایل مختلفی می‌توانند مقصدهایی مناسبی برای مهاجرت ایرانیان باشند. یکی از نکات مهم انتخاب مقصدهای مهاجرتی، قوانین دریافت اقامت است. برخی کشورهای اروپایی شرایط آسان‌تری را برای ارائه اقامت در نظر گرفته‌اند. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که تنوع روش‌های دریافت اقامت و همین‌طور شرایط آسان دریافت آن‌ها می‌تواند شرایطی ایده‌آل را برای ایرانیان متقاضی مهاجرت ایجاد کند. ازاین‌رو، در این مطلب با راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت آشنا می‌شویم.

سخن پایانی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که به طور قانونی در مجارستان زندگی می‌کنند برای مهاجرت به اروپا از مجارستان دارای مجموعه‌ای از حقوق و تعهدات هستند. کشورهای اتحادیه اروپا راه‌های متفاوتی برای کمک به مهاجران جهت ادغام در جوامع محلی خود دارند. متقاضیان مهاجرت به اروپا که در مجارستان اقامت دارند، می‌توانند با اهداف تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، پیوستن به خانواده و ازدواج به سایر کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کنند.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

قوانین مشترک مهاجرت و ویزای اتحادیه اروپا برای چه افرادی اعمال می‌شوند؟
نیروهای کار بسیار ماهر انتقال نیروهای کار درون شرکتی نیروهای کار فصلی محققین دانش آموزان کارآموزان و داوطلبان
مهاجرت از طریق الحاق خانواده​ در مجارستان به چه صورت است؟
اگر متقاضی مهاجرت به اروپا، شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشد و به‌طور قانونی در مجارستان اقامت داشته‌باشد، می‌تواند به‌منظور پیوستن به خانواده خود به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کند.
آیا با اقامت در مجارستان، می‌توانم به سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کنم؟
بله، اگر در مجارستان اقامت دائم داشته باشید، می‌توانید با استفاده از پاسپورت خود به سایر کشورهای اروپایی سفر کرده و درخواست مهاجرت به آن کشورها را ارائه دهید.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای