مهاجرت به تاجیکستان

مهاجرت به تاجیکستان

برای مهاجرت به تاجیکستان باید در مورد این کشور اطلاعات کاملی داشته باشید. تاجیکستان کشوری کوهستانی است که در آسیای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور شهر زیبای دوشنبه است که به خاطر بازارهای خرید و فضاهای شهری بزرگ، شهرت دارد. بیشتر کارخانه‌ها در این شهر قرار دارند. به خاطر داشته باشید که تاجیکستان با افغانستان، ازبکستان، قرقیزستان و چین هم مرز است. این کشور محصور در خشکی است و ۱۴۳۱۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد.
برای دریافت اقامت تاجیکستان راه‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار و سرمایه گذاری وجود دارد که از طریق این روش‌ها می‌توانید ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تاجیکستان کشوری کوهستانی است که در آسیای مرکزی واقع شده است.
 
لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

برای مهاجرت به تاجیکستان چه روش‌هایی وجود دارد؟

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت تاجیکستان از جمله تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری وجود دارد که از طریق این روش‌ها می‌توانید ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت تاجیکستان از جمله تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری وجود دارد

مهاجرت به تاجیکستان از طریق تحصیل

یکی از راه‌های دریافت اقامت تاجیکستان، مهاجرت تحصیلی است. تحصیل رایگان در این کشور به زبان تاجیکی بوده و اگر قصد تحصیل به زبان‌های بین المللی را دارید، باید هزینه اندکی را پرداخت کنید. به هر حال این نکته را در نظر بگیرید که برای تحصیل در خارج از کشور، باید به زبان کشور مقصد مسلط باشید. در صورتی که به زبان تاجیکی و روسی مسلط نباشید، باید قبل از تحصیل در دانشگاه، دوره‌های زبان را بگذرانید.

برای تحصیل در تاجیکستان باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوید و بتوانید نامه‌ای مبنی بر توانایی مالی ارائه دهید که نشان دهد از سلامت مالی خوبی برخوردار هستید. شما باید اطلاعات کافی در مورد استانداردهای آموزشی در آن کشور داشته باشید. امنیت اجتماعی بالا و محیط آموزشی خوب در تاجیکستان می‌تواند رویکردهای مشخصی داشته باشد. آموزش عالی در تاجیکستان عموماً دارای سیستم مناسبی بوده و باید تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش ارزیابی شود. برای تحصیل باید حداقل آیلتس ۶ داشته باشید.

مهاجرت به تاجیکستان از طریق ازدواج

یکی از روش‌های دریافت اقامت تاجیکستان، ازدواج با تبعه این کشور است. یعنی فردی که تابعیت این کشور را ندارد می‌تواند با یک فرد تاجیک ازدواج کرده و اقامت این کشور را دریافت کند. اما نکات مهمی در این زمینه وجود دارد که باید رعایت شود.
فردی که می‌خواهد با فرد غیرتبعه ازدواج کند، باید اثبات کند که توانایی تامین مالی همسرش را داشته و می‌تواند برای او مسکن تهیه نماید. علاوه بر این، وی باید ۱۱ سال در تاجیکستان زندگی کرده باشد. قابل ذکر است که این دو نفر باید ثابت کنند که ازدواج آنها رسمی بوده و قصد آنها برای ازدواج کاملا جدی است. بنابراین، آنها باید مکانی برای زندگی مشترک داشته باشند، از جمله اینکه چه مدت با یکدیگر آشنا شده‌اند و چه مدت از زمان آشنایی آنها می‌گذرد. اگر ثابت کنند به راحتی می‌توانند ویزا بگیرند.

یکی از روش‌های دریافت اقامت تاجیکستان، ازدواج با تبعه این کشور است

دریافت اقامت تاجیکستان از طریق کار

یکی از روش‌های مهاجرت به تاجیکستان، اقامت از طریق کار است. نرخ بیکاری در تاجیکستان 2.43 درصد است، که این نرخ بدان معنا بوده که یافتن کار در این کشور دشوار نیست. افراد می‌توانند با توجه به سن، سطح تحصیلات، سطح زبان و سوابق کاری خود به تاجیکستان مهاجرت کرده و در این کشور، مشغول به کار شوند. البته یافتن کار در تاجیکستان برای مهاجران کار آسانی نیست. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، تدریس می‌تواند شغل خوبی برای شما باشد. بنابراین، اگر مایل به تدریس زبان انگلیسی در تاجیکستان هستید، سعی کنید قبل از ورود به این کشور مدارک بین‌المللی مانند TESOL و CELTA را دریافت کنید.

حال باید روش‌های دریافت ویزای کار را بررسی کنید. برای دریافت ویزای تاجیکستان از طریق کار، باید یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما در تاجیکستان، دریافت کنید. ذکر این نکته ضروری است که داوطلب باید شرایط و قوانین کشور تاجیکستان در رابطه با حوزه کاری خود را بداند.

مهاجرت به تاجیکستان از طریق سرمایه‌گذاری

از دیگر روش‌های مهاجرت به تاجیکستان، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور است. برای ثبت شرکت در این کشور، بایستی مراحل زیر را سپری کنید.

  • • در ابتدا باید ثبت نام کرده و بایستی هزینه مورد نظر برای ثبت نام نیز به صورت دقیق پرداخت شود.
  • • نیاز است که ثبت نام شرکت شما به گونه‌ای باشد که کد مالیاتی دریافت کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که این کدهای مالیاتی، رویکردهای مالیاتی مشخصی دارند. بنابراین لازم است مسئولیت مالیاتی شما بر پایه اشخاص حقوقی مطرح شود.
  • • برای این کار به فرم ثبت نام، تصمیم برای ثبت موسسه حقوقی، کپی مدرک هویتی سهامداران و همچنین کپی شناسنامه و آدرس موسسه حقوقی نیاز دارید. پس از ثبت نام، کارفرمایان یک کد TIN دریافت می‌کنند و یک کد SIN نیز خواهند داشت که برای ثبت مشاغل در این کشور بسیار مهم خواهد بود.
  • • تهیه مهر شرکت نیز الزامی است و برای انجام آن، دو روز کاری زمان لازم است.
  • • در اداره بیمه و بازنشستگی نیز باید ثبت نام کرد و ثبت نام لازم در حوزه مالیاتی بر ارزش افزوده نیز انجام شود.

افراد می توانند با ارائه طرح معاملاتی و دریافت تاییدیه از دولت تاجیکستان در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. از جمله مشاغل بالقوه سودآور در تاجیکستان، می‌توان به ساخت هتل‌ها و مجتمع‌های آپارتمانی، بازسازی کارخانه‌ها، صنایع غذایی و دارویی اشاره کرد. بخش گردشگری در تاجیکستان نیز می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی باشد، زیرا تاجیکستان در طول ۷ ماه از سال، آب و هوای خوبی داشته و می‌تواند مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران از سراسر جهان باشد. راه‌های دیگری برای دریافت اقامت تاجیکستان از جمله ازدواج، تولد فرزند و… وجود دارد که در ادامه به توضیح این روش‌ها می‌پردازیم.

از دیگر روش‌های مهاجرت به تاجیکستان، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور است

مهاجرت به تاجیکستان با تولد فرزند

کودکی که پدر یا مادرش شهروند تاجیکستان باشد، بدون توجه به محل تولد کودک، شهروند آن کشور خواهد بود. اگر ملیت والدین متفاوت باشد، اما یکی از آن‌ها در زمان تولد فرزند تابعیت تاجیکستان را داشته باشد، در صورت داشتن شرایط زیر تابعیت تاجیکستان دریافت خواهد کرد:

  • در این کشور متولد شد.
  • در خارج از کشور به دنیا آمده باشد و در زمان تولد یک یا هر دو نفر از والدینش در قلمرو جمهوری تاجیکستان اقامت دائم داشتند.
  • اگر ملیت والدین متفاوت است، اما یکی از آن‌ها در زمان تولد فرزند، تبعه تاجیکستان بوده و دیگری خارجی بوده و هر دو در زمان تولد فرزند در کشور نبوده‌اند، تابعیت این کودک که در خارج از کشور است، بر اساس توافق نامه‌ای که بین والدین کتبا نوشته می‌شود، تعیین خواهد شد.

در صورتی که ۳ ماه گذشته باشد و پدر و مادر به توافق نرسیده باشند و بر اساس قوانین کشوری که فرزند در آن به دنیا آمده باشند، تابعیتی به فرزند داده نشود، فرزند تابعیت تاجیکستان را دریافت خواهد کرد.

بررسی وضعیت رضایت مهاجران به تاجیکستان

میزان رضایت از مهاجرت به تاجیکستان را می‌توان از سه بخش اقتصاد، خدمات و رفاه ارزیابی کرد. افرادی که برای کار وارد تاجیکستان شده‌اند و از نظر مهارت در شرایط خوبی هستند، می‌توانند خودشان روند مهاجرتی خوبی را طی کنند. بدیهی است رضایت بیش از ۷۰ درصدی در این زمینه دیده می‌شود. با نگاهی به رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال، محیط کار خوبی برای جوانان در تاجیکستان وجود دارد و واضح است که اگر فردی از نظر مهارتی مناسب نباشد، شاید شرایط کاری برای او با رضایت خوبی همراه نباشد.

در بخش خدمات شهری، تاجیکستان نسبت به سال‌های گذشته عملکرد بهتری داشته است. در مجموع دولت تلاش کرده تا وضعیت خدمات را در این کشور نسبت به سال‌های گذشته بهبود بخشد. دسته بندی‌های زیادی در این زمینه وجود دارد. خدمات شهری در تاجیکستان به طور کلی دارای طبقه بندی‌های خاصی است، واقعیت این است که وضعیت خدمات شهری در تاجیکستان هنوز آن طور که باید توسعه نیافته و مستلزم هزینه‌های زیادی است. وضعیت خدمات شهری در تاجیکستان نیز توسط دولت تعیین می‌شود. دریافت اقامت در تاجیکستان با اجاره خانه انجام نمی‌شود.

میزان رضایت از مهاجرت به تاجیکستان را می‌توان از سه بخش اقتصاد، خدمات و رفاه ارزیابی کرد.

مورد دیگری که باید در مورد رضایت از مهاجرت به تاجیکستان، در نظر گرفت، رفاه زندگی است، مردم تاجیکستان از زندگی خود راضی هستند، تجمل زندگی در مورد خرید مواد، خرید محصولات غذایی، یک سری محصولات که شرایط خاص و قیمت ارزان در تاجیکستان دارند، این امر باعث می‌شود که زندگی رفاهی در این کشور بسیار گسترده‌تر شود و دولت باید سعی کند وضعیت اقتصادی دقیقی را در این زمینه در نظر بگیرد.

به طور کلی رفاه اقتصادی در تاجیکستان بر اساس سبک زندگی مردم تغییر می‌کند و واضح است که سیستم‌های زندگی در این کشور دارای دسته بندی‌های بسیاری است. افرادی که برای خرید خانه در تاجیکستان و گرفتن اقامتگاه انتخاب کرده‌اند نیز از انتخاب خود راضی هستند. اداره مهاجرت تاجیکستان شرایط مهاجرت به این کشور، در سال‌های آینده را از نظر بهترین سرمایه گذاری بررسی می‌کند.

مهاجرت

مهاجرت

زندگی پر از هیجانات و فرصت های بی نظیر برای افراد است، شما فقط کافی است به دنبال این فرصت ها باشید. با اطلاعاتی جامع از مهاجرت، آینده ای بهتر پیش روی شما خواهد بود. با ما همراه باشید تا درباره موضوعات زیر اطلاعات خوبی را کسب کنید.

سخن پایانی

متوجه شدید که افرادی که وارد کشور تاجیکستان می‌شوند، در صورتی که از نظر مهارتی در سطح بالایی قرار داشته باشند، می‌توانند به راحتی مهاجرت کنند و از این بابت نیز تا ۷۰ درصد رضایت وجود دارد. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به تاجیکستان پرداختیم. روش‌هایی همچون تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد فرزند می‌تواند به دریافت اقامت در این کشور به شما کمک کند. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه باشید، می‌توانید از تمامی خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی تاجیکستان چیست؟
برای تحصیل در تاجیکستان نیاز است حداقل مدرک آیلتس ۶ داشته باشید.
راحت‌ترین روش مهاجرت به کشور تاجیکستان چیست؟
راحت‌ترین روشی که می‌توان برای دریافت اقامت تاجیکستان، اقدام کرد، روش سرمایه‌گذاری است.
آیا با سرمایه گذاری، می‌توان اقامت دائم گرفت؟
بله، امکان دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری تحت شرایطی خاص، امکان‌پذیر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معین
4 ماه قبل

سلام با ۳۰۰هزار دلار و خرید ملک میتوان اقامت گرفت و بقیه پول رو سپرده بانکی کرد؟

شقایق میرخانی
پاسخ به  معین
3 ماه قبل

سلام معین عزیز وقتتون بخیر
برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی شما حداقل به 300000 یورو احتیاج دارید.

حمید
6 ماه قبل

بادرود۷۱ساله وبازنشسته وباحدودده میلیون مستمری آیامیتوانم اقامت بگیدم؟

شقایق میرخانی
پاسخ به  حمید
5 ماه قبل

سلام حمید عزیز وقتتون بخیر
خیر در حال حاضر شانسی برای اخذ پذیرش ویزای کشوری رو ندارید و حالا همکاران ما بررسی میکنن و اگر موقعیتی پیدا بشه با شما در تماس هستند.

کادر هرمس اپلای