مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان از نیازهای افرادی است که قصد دارند به کشورهای خارجی سفر کنند؛ اما دارای مدرک زبان نیستند. اغلب دانش‌آموزان برای اهداف تحصیلی قصد نقل‌مکان از کشور خود به کشوری با شرایط و امکانات بهتر را دارند. جالب است بدانید هر دانشگاه، کالج، شرکت یا سازمانی شرایط متنوعی را برای پذیرش دانشجو به کار می‌گیرد.

در بیشتر کشورهای اروپایی اثبات این موضوع که فرد در زبان انگلیسی مهارت دارد جزء ضروریات است. برای افرادی که متقاضی کار در خارج از کشور هستند مهارت در زبان انگلیسی و کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس واجب است. در این مقاله قصد داریم به‌صورت مفصل در حیطه این موضوع صحبت کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با آزمون آیلتس

این موضوع که فرد بتواند مهاجرت بدون مدرک زبان را داشته باشد گاهی دغدغه برخی از افراد است؛ اما در اغلب کشورهای خارجی فرد نیازمند شرکت در آزمون آیلتس و کسب نمره قبولی است؛ زیرا برای تحصیل یا کار تسلط بر زبان انگلیسی اولویت دارد. از توانایی‌هایی که افراد پس از قبولی در آزمون به دست می‌آورند توانایی در گوش‌دادن، خواندن و صحبت‌کردن به زبان انگلیسی است که امکان ارتباط با افراد را آسان می‌کند.

مهاجرت بدون مدرک زبان به برخی از کشورها امکان‌پذیر است

بررسی کشورهایی برای مهاجرت بدون مدرک زبان

شاید برای شما تعجب‌برانگیز باشد؛ اما مهاجرت بدون مدرک زبان به برخی از کشورها امکان‌پذیر است. درصورتی‌که شما کشورهای آسیایی، آمریکای جنوبی، اروپای جنوبی، آفریقا را جهت مهاجرت انتخاب کنید، نیازمند مدرک آیلتس نیستند. هرچند در این کشورها نیز داشتن مدرک زبان یک امتیاز محسوب می‌شود. درصورتی‌که زبان اول شما انگلیسی باشد نیاز ندارید که در آزمون آیلتس شرکت کنید. در زیر قصد داریم کشورهایی را که الزام داشتن مدرک زبان را ندارند، به شما معرفی کنیم.

هندوستان

یکی از کشورهایی که مهاجرت بدون مدرک زبان را برای افراد امکان‌پذیر می‌سازد، هند است که باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی افراد زیادی برای تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند. بیش از هزار دانشگاه در هند وجود دارند که برخی از دانشگاه‌ها در شهرهای مختلف نیاز به مدرک زبان ندارند. ازجمله دانشگاه دهلی، بمبئی، کلکته، بنارس و… را می‌توان بیان کرد که متقاضیان می‌توانند آن‌ها را برای تحصیل انتخاب کنند.

کانادا

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که ایرانیان زیادی در این کشور زندگی می‌کنند. این کشور دارای دانشگاه‌های زیادی است که اغلب این دانشگاه‌ها داشتن مدرک زبان را ضروری نمی‌دانند. البته لازم به ذکر است که این قانون برای افرادی است که زبان انگلیسی، ‌زبان مادری آن‌هاست.

یکی از قوانین سخت‌گیرانه برای مهاجرت بدون مدرک زبان در کانادا این است که فرد موردنظر باید در چهار سال گذشته تحصیلات خود را در مدرسه‌ای گذرانده باشد که زبان تدریس در آنجا انگلیسی بوده است. یکی از نکاتی که در حیطه آموزش در این کشور باید بدانید، این است که کانادا جزء کشورهایی بوده که در سال ۲۰۲۱ با برترین سیستم آموزشی شناخته شده و دارای رتبه جهانی است. رتبه این کشور از نظر سطح آموزشی و استانداردهای بالا در رده چهارم قرار دارد.

استرالیا

یکی دیگر از کشورهایی که برای شما این امکان را فراهم می‌کند که بدون مدرک زبان مهاجرت کنید، استرالیا است. گاهی اتفاق می‌افتد کشورهایی که مدرک زبان را ضروری نمی‌دانند نیاز دارند که فرد تسلط خود را با مدرک زبان دیگری ثابت کند. اغلب دانشگاه‌های استرالیا اقدام به پذیرش دانشجویان در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان می‌کنند.

از دانشگاه‌هایی که بدون مدرک زبان دانشجو می‌پذیرند می‌توان به کوئینزلند، فناوری سوئینبرن، آدلاید، نیو ساوت ولز، مک کورای و… اشاره کرد. جالب است بدانید استرالیا از نظر آموزشی منحصربه‌فرد است و جزء کشورهایی است که به‌عنوان بهترین کشورها برای آموزش در سال ۲۰۲۱ شناخته شده‌اند. استرالیا در این جدول در رده هشتم قرار دارد.

آلمان

آلمان یکی از کشورهایی است که مهاجرت بدون مدرک زبان را برای افراد امکان‌پذیر می‌سازد. دانشجویانی که علاقه دارند در آلمان تحصیل کنند درصورتی‌که لیسانس زبان انگلیسی داشته باشند یا زبان مادری آن‌ها انگلیسی یا آلمانی باشد نیاز به مدرک آیلتس یا تافل ندارند. برخی از دانشگاه‌های آلمان برای تأیید مهارت متقاضی تنها نیاز به نامه‌ای از کالج دانش‌آموز دارند که این موضوع را ثابت کند که فرد تسلط کافی در زبان انگلیسی را داراست.

نکته‌ای که باید بیان کرد این است که آلمان برای پذیرش دانشجو الزامات خاصی را در نظر گرفته است؛ ازجمله اینکه باید در آزمون زبان قبول شده باشید. آلمان یکی از کشورهایی است که از نظر آموزشی جزء بهترین کشورها محسوب می‌شود که در سال ۲۰۲۱ و در سطح جهان رتبه سوم از نظر آموزش را به خود اختصاص داده است.

مالزی

مالزی یازدهمین کشور برای مقاصد تحصیلی و یکی از کشورهای برتر آسیا بعد از سنگاپور جهت تحصیل است. این کشور نیز امکان مهاجرت بدون مدرک زبان و تحصیل را برای افراد میسر می‌سازد. از دانشگاه‌های دولتی بی‌نظیر این کشور می‌توان به مالایا، سان وی و… اشاره کرد.

نروژ

یکی از دانشگاه‌های نروژ اسلو است که تنها دانشجویانی که از آفریقای جنوبی و کشورهای آفریقایی به این دانشگاه مراجعه می‌کنند به نمره آیلتس نیاز ندارند؛ اما دانشجویان بین‌المللی باید قبل از اینکه برای تحصیل در این دانشگاه‌ها درخواست دهند دوره‌ها را بررسی کنند. بررسی این دوره‌ها کمک می‌کند دوره‌هایی بدون نیاز به مدرک تافل یا آیلتس بیابند.

 

جایگزین برای آزمون آیلتس

گاهی پیش می‌آید افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند به دنبال یک جایگزین برای آزمون آیلتس هستند که ساده‌تر بتوان در آن نمره قبولی کسب کرد. یکی از برنامه‌های مقدماتی برای کسب مهارت و موفقیت pathway است که می‌تواند جایگزین آیلتس شود. برنامه‌های آن به دانشجو کمک می‌کند صلاحیت، مهارت و دانش کافی برای ورود به دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را پیدا کند. برنامه‌ها جهت دریافت این مدرک به‌طورمعمول یک سال به طول می‌انجامد.

در برخی از کشورهای خارجی دوره‌هایی با نام ESL وجود دارد. این دوره‌ها به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند تا بتوانند در خارج تحصیل کنند. این دوره‌ها به دانشجو کمک می‌کند که او به صلاحیت برای زبان دوم جهت تحصیل در کشورهای خارجی برسد. دانشگاه‌های کشورهایی مانند آلمان، ایالات‌متحده آمریکا و استرالیا با ارائه برنامه‌های ایده‌آل راه را برای ادامه تحصیل دانشجویان هموار می‌کنند.

معرفی دانشگاه‌های چند کشور مطرح برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

در زیر قصد داریم به معرفی دانشگاه‌های چند کشور مطرح که امکان تحصیل بدون مدرک زبان را برای فرد فراهم می‌کند، بپردازیم؛ ازجمله این کشورها می‌توان به انگلیس، ایالات‌متحده، آلمان و کانادا اشاره کرد که هرکدام الزامات خاصی را برای تحصیل در نظر می‌گیرند.

انگلیس

نام دانشگاه

وارویک

بریستول

بازل

ژنو

ساوت بانک لندن

بوستون

گرینویچ

لنکاوی

پذیرش در این دانشگاه‌ها کمی متفاوت با دیگر دانشگاه‌ها است. معیار پذیرش برای متقاضیان در سطح مدرسه سنجش می‌شود. نمرات زبان انگلیسی برای اغلب این دانشگاه‌ها در سطح مدرسه است و شما با احتمال ۵۰ تا ۶۰ درصد قبول خواهید شد و نیاز به مدرک آیلتس ندارید.

ایالات‌متحده

کمتر کسی وجود دارد که تمایل به مهاجرت بدون مدرک زبان برای تحصیل در آمریکا را نداشته باشد. آمریکا از نظر آموزشی ایده‌آل در سال ۲۰۲۱ رتبه اول را به دست آورده است. دانشگاه‌هایی در این کشور وجود دارند که برای ارائه خدمات به دانشجویان نیاز به مدرک زبان ندارند و در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم. افرادی که تمایل دارند در این دانشگاه‌ها ادامه تحصیل دهند باید در رشته زبان انگلیسی تحصیل‌کرده باشند.

کمتر کسی وجود دارد که تمایل به مهاجرت بدون مدرک زبان برای تحصیل در آمریکا را نداشته باشد

نام دانشگاه

نیواورلئان

دیتون

رایس

درکسل

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لس‌آنجلس

آلابامای شمالی

نورث وود

ملی لوئیس

کلرادو بولدر

آرکانزاس

دانشگاه ایالتی نیویورک

دلاویر

آلمان

آلمان نیز جزء کشورهایی است که برنامه‌هایی را جهت مهاجرت بدون مدرک برای تحصیل برای افراد فراهم می‌کند. در زیر به تعدادی از دانشگاه‌هایی که دارای این ویژگی هستند، اشاره می‌کنیم. معیار پذیرش برای این دانشگاه‌ها ارائه ریزنمرات به همراه چگونگی تحصیل فرد است.

نام دانشگاه

سیگن

دانشگاه علمی کاربردی فلنزبورگ

کایزرسلاترن

دانشگاه علمی کاربردی آنهالت

گیسن

کوبلنتس-لاندو

آزاد برلین

دانشگاه فنی دگندورف

کوبلنتس و لاندو

پاسائو

دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن

هیلدسهایم

دانشگاه صنعتی براونشوایگ

روهر بوخوم

کیل

TH کلن

کاسل

دانشگاه صنعتی کمنیتس

استرالسوند

میتویدا

کانادا

مهاجرت بدون مدرک زبان برای تحصیل در کانادا در برخی از دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است که روند پذیرش در آن‌ها کمی متفاوت است. در جدول زیر به این دانشگاه‌ها اشاره می‌شود.

نام دانشگاه

وینیپگ

مموریال نیوفاندلند و لابرادور

براک

کامبرین

ساسکاچوان

اوکاناگان

کتکوردیا

سنکا

کارلتون

آلگوما

براندون

گوئلف

در برخی از کشورهای خارجی دوره‌هایی با نام ESL وجود دارد.

تحصیل در اروپا بدون مدرک تحصیلی آیلتس

امروزه اکثر دانشجویان علاقه دارند برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر اروپا به این کشورها مهاجرت کنند. از دلایل تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌توان به استانداردهای آموزشی بالا، فرصت‌های شغلی بی‌نظیر پس از پایان تحصیل، هزینه‌های پایین تحصیل و مقرون‌به‌صرفه بودن آن اشاره کرد. گاهی این کشورها شرایطی را فراهم می‌کنند که تحصیل بدون مدرک را برای افراد امکان‌پذیر می‌کند. اغلب در دو صورت این امکان برای فرد فراهم می‌شود که به تحصیل بدون مدرک در اروپا بپردازد.

  • زمانی که فرد تحصیلات قبلی خود را در رشته زبان انگلیسی گذرانده باشد.
  • درصورتی‌که تحصیلات خود را در کشورهایی مانند انگلستان، استرالیا، آمریکا در رشته زبان انگلیسی سپری کرده باشد.
  • زمانی که افراد دوره‌های مخصوص زبان انگلیسی را گذرانده باشند که مورد تأیید دانشگاه انتخابی باشد، امکان‌پذیرش افراد به نسبت زیادی بالا می‌رود.

نکات کاربردی در حیطه مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

درصورتی‌که شما نیز جزء متقاضیان ادامه تحصیل در خارج کشور هستید، باید بدانید که اغلب کشورها شرایط و مدارکی را برای پذیرش افراد در نظر می‌گیرند. شما باید قبل از اینکه برای تحصیل در یک کشور درخواست خود را مطرح کنید، نکاتی را مدنظر قرار دهید تا با مشکل مواجه نشوید. در زیر قصد داریم این نکات را بیان کنیم.

  • قبل از درخواست باید حتماً در مورد دانشگاه موردنظر تحقیق کنید.
  • قبل از اینکه درخواست خود را برای دانشگاه موردنظر ارسال کنید حتماً باید مدارکی قابل‌تأیید و مطابق با معیارهای دانشگاه موردنظر آماده کنید. شما باید به این موضوع واقف شوید که دانشگاه موردنظر واجد شرایط برای پذیرش شما هست یا خیر.
  • متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در خارج کشور را دارند در صورت عدم وجود مدرک آیلتس باید حتماً مدارکی مبنی بر تسلط بر زبان انگلیسی ارائه دهند. این مورد جزء معیارهایی است که دانشگاه انتخابی شما آن را مشخص می‌کند.
  • برخی از دانشگاه‌ها مدرک IELP (برنامه فشرده زبان انگلیسی) را از افراد می‌خواهند که لازم به ذکر است که این مدرک تنها برای برخی دانشگاه‌ها موردقبول خواهد بود.

درصورتی‌که شما نیز جزء متقاضیان ادامه تحصیل در خارج کشور هستید، باید بدانید که اغلب کشورها شرایط و مدارکی را برای پذیرش افراد در نظر می‌گیرند

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که اگر همراه با توان مالی، تحقیق، دریافت مشاوره و برنامه‌ریزی صحیح باشد، می‌تواند آینده‌ای روشن را برای شما رقم بزند.

جمع‌بندی

در این مقاله در حیطه مهاجرت بدون مدرک زبان جهت تحصیل سخن گفتیم. افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. تحصیل در کشورهای خارجی مخصوصاً کشورهایی که از نظر تحصیلی شناخته شده هستند می‌تواند آینده شغلی افراد را تضمین کند. گرفتن مدرک آیلتس جزء دغدغه‌های اغلب افراد برای مهاجرت کاری یا تحصیلی است.

کشورهای زیادی وجود دارند که امکان تحصیل بدون مدرک زبان را برای افراد فراهم می‌کند. ازجمله این کشورها می‌توان به هند، کانادا، استرالیا، آلمان و … اشاره کرد. برای تحصیل در هرکدام از این کشورها بدون مدرک زبان الزاماتی وجود دارد. اغلب کشورها درصورتی‌که تحصیلاتی درزمینه زبان انگلیسی را در یکی از دانشگاه‌های خارجی داشته باشید، امکان تحصیل بدون مدرک را برای شما فراهم می‌کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
به کدام کشورها بدون نیاز به مدرک زبان میتوان مهاجرت کرد؟
به کشورهای هندوستان، کانادا، استرالیا، آلمان، مالزی و نروژ میتوان بدون نیاز به مدرک زبان مهاجرت کرد.
بجای آزمون آیلتس از چه جایگزینی میتوان استفاده کرد؟
بجای آزمون آیلتس میتوان از برنامه مقدماتی pathway استفاده کرد.
در دانشگاه های کدام یک از کشورها میتوان بدون نیاز به مدرک زبان تحصیل کرد؟
در برخی از دانشگاه های کشورهای انگلیس، ایالات متحده، آلمان کانادا میتوان بدون نیاز به مدرک تحصیلی به تحصیل پرداخت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای