لوگو وزارت کار

معرفی کشور ترکیه

معرفی کشور ترکیه

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله سعی نموده تا شما عزیزان را با کشور ترکیه به لحاظ موقعیت جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی و… آشنا نماید. همان طور که می دانید شش روش کلی برای مهاجرت به کشورها و اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد. تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری راه های گوناگون مهاجرت به کشورها هستند. کاریابی کاربین با نام تجاری هرمس اپلای با بهره مندی از مشاورین و وکلای با تجربه می تواند شما را با انواع راه های مهاجرت آشنا نماید و شما را در انتخاب بهترین مسیر از میان گزینه های موجود یاری نماید. با توجه به رشد چشم گیر مهاجرت به ترکیه و نیاز شما سروران گرامی به دریافت اطلاعات به روز تصمیم گرفتیم تا در این مقاله شما را با این کشور و شرایط عمومی آن آشنا نماییم

ابتدا در این ویدئو توضیحات اجمالی در مورد کشور ترکیه در اختیار شما قرار میدهیم:

کشور ترکیه به لحاظ موقعیت جغرافیایی

کشور ترکیه یک کشور اوراسیایی محسوب می شود. در واقع بخش اعظم این کشور در آسیا و بخش کوچکی نیز در اروپا قرار دارد. این کشور در همسایگی شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی قرار دارد. کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان، نخجوان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان از جمله کشورهایی هستند که در همسایگی این کشور قرار دارند. مساحت این کشور ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر می باشد. کشور ترکیه در موقعیت استراتژیک خاصی واقع شده و قابلیت دسترسی به 1.5 میلیارد نفر از مردم را در بازارهای ترکیبی اروپا و آسیا دارد.

کشور ترکیه به لحاظ موقعیت جغرافیایی

زبان رسمی کشور ترکیه

زبان رسمی کشور ترکیه، زبان ترکی می باشد و حدود 70 درصد از مردم این کشور به زبان ترکی صحبت می کنند. دیگر زبان رایج در این کشور زبان کردی می باشد. اقوام کرد عموما در جنوب و شرق این کشور زندگی می کنند. سایر قومیت ها در این کشور عموما به زبان  انگلیسی صحبت می کنند.

فرهنگ کشور ترکیه

بررسی شرایط فرهنگی جوامع به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیرگذار در شکل گیری فرهنگ یک جامعه عقاید عمومی رایج در این کشور می باشد. بر اساس قانون اساسی جمهوری ترکیه دین رسمی این کشور، دین اسلام می باشد و عموم مردم این کشور مسلمان هستند. از مهم ترین تفاوت های فرهنگی این کشور با ایران در خصوص حجاب می باشد.

جمهوری ترکیه یک حکومت سکولار می باشد و این به معنایی جدایی دین از سیاست است. بنابراین علی رغم اینکه دین رسمی این کشور اسلام می باشد، رویکرد متفاوتی در مورد حجاب در کشور ترکیه وجود دارد و افراد در انتخاب نوع پوشش خود مختار هستند. تقابل سنت و مدرنیته در این کشور محسوس است. وجود ساختمان ها و رستوران ها با معماری های لوکس و نحوه پوشش مدرن در کنار وجود مساجد و مناره ها با معماری های کاملا شرقی و.. از نکات قابل ملاحظه در این زمینه می باشد.

اقتصاد کشور ترکیه

اقتصاد یک کشور از جمله مهم ترین عوامل تاثیرگذار در مقوله مهاجرت می باشد. شاخص های فراوانی در ارزیابی شرایط اقتصادی یک کشور می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی کشور ترکیه با نرخی 5.5 درصد از جمله کشورهایی می باشد که اقتصادی رو به رشد را تجربه می کند و در رتبه بندی جهانی اقتصاد جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. نرخ رشد تولید ناخالص ملی، ورود سرمایه خارجی، نرخ بیکاری، شاخص فساد اقتصادی و… همگی از عوامل تاثیرگذار در بررسی شرایط اقتصادی یک کشور به شمار می روند که در ادامه به برخی از آن های خواهیم پرداخت.

اقتصاد کشور ترکیه

نرخ بیکاری در ترکیه

نرخ بیکاری در این کشور در حال حاضر زیر 13 درصد می باشد. نرخ بیکاری این کشور از سال 2005 تا 2019 به صورت میانگین 10 درصد بوده است و در ماه ژوئن سال 2012 پایین تر میزان خود یعنی 7.3 درصد را تجربه نموده است.

 

ورود سرمایه خارجی

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور ترکیه در سال 2018 به میزان 13200 میلیون دلار افزایش یافته است.سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ترکیه از سال 2003 تا 2018 به طور متوسط 12634.88 میلیون دلار بوده است .

نرخ تورم

نرخ تورم در این کشور در حال حاضر نزدیک 17 درصد می باشد. لازم به ذکر است که نرخ تورم ترکیه در دهه های گذشته شکلی فزاینده و همراه با نوسانات زیاد داشته که از سال 2003 دوباره مورد کنترل قرار گرفته و در حال حاضر بسیار افت کرده است.

شاخص مبارزه با فساد

این شاخص از 100 امتیاز لازم 64 امتیاز را کسب نموده است. می توان گفت شاخص مبارزه با فساد از سال 1995 تا کنون به صورت میانگین 39.4 می باشد.

واحد پول

واحد پول این کشور ، لیر(TL) می باشد. نرخ برابری لیر ترکیه در گذشته پایین بود و به دلیل تورم بالا از ارزش آن روز به روز کاسته میشد، از این رو دولت ترکیه در سال 2005 تصمیم گرفت شش صفر از واحد پول این کشور بکاهد.

واحد پول ترکیه

کشور ترکیه در یک نگاه

شما می تواند خلاصه نکات تشریح شده در این مقاله را در قالب جدول زیر ملاحظه بفرمایید:

کشورترکیه
پایتختآنکارا
بزرگترین شهراستانبول
واحد پوللیر
مساحت۷۸۳٬۵۶۲
زبان رسمیترکی
دیناسلام
نرخ بیکاری13 درصد
نرخ تورم17درصد
ورود سرمایه خارجی13200 میلیون دلار
شاخص مبارزه با فساد64 امتیاز

کشور ترکیه و خدمات هرمس اپلای

امید است با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در مورد شرایط عمومی کشور ترکیه به دست آورده باشید. کاریابی کاربین با نام تجاری موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با بهره گیری از کارشناسان حاذق و با تجربه می تواند شما عزیزان در انتخاب بهترین راه های مهاجرت به ترکیه نظیر کار، تحصیل و سرمایه گذاری در آن راهنمایی نماید. شما می توانید برای دریافت اطلاعات رایگان با موسسه ما تماس حاصل نمایید و یا فرم مشاوره مهاجرت را پر نمایید.

مقاله پیشنهادی : تحصیل در ترکیه  

سوالات متداول

تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری

کشور ترکیه با نرخی 5.5 درصد از جمله کشورهایی می باشد که اقتصادی رو به رشد را تجربه می کند

نرخ بیکاری در این کشور در حال حاضر حدودا 14 درصد می باشد

نرخ تورم در این کشور در حال حاضر 8.55 درصد می باشد

بنر
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زیبا هاشم زاده

دختر من در ادمنتون کانادا زندگی میکنه در ابران پیش دانشگاهی ودیپلمش را در مدرسه تیزهوشان درس خوانده ومعدل بالای ۱۸ دارد برای ادامه تحصیل رفته کانادا وآنجا دوباره دیپلم گرفته ونمرات بسیار بالایی دارد وجایزه نمره بالای ریاضی در دبیرستلن را دارد برای ادامه تحصیل در دانشگاه هزینه زیاده میخواد دندانپزشکی بخونه علاقه داره ولی قدرت مالی نداریم چون در دانشگاه آلبرتا هزینه زیاده میخواد در ترکیه به زبان انگلیسی دندان پزشکی بخونه وبورسیه بگیره میشه راهنمایی کنید تمام دروس دیپلم رو دوباره به زبان انگلیسی با نمره بالا۹۰ پاس کرده اگه میتونیدراهنمایی کنیدوبه ربان انگلیسی خیلی خوب وارده .

کارشناس مهاجرت

با سلام
از آنجا که دختر شما در کانادا تحصیل کرده به آزمون SAT تسلط دارد و در صورتی که نمره SAT ایشان بالا باشد می تواند از دانشگاه های دولتی و کم هزینه ترکیه پذیرش بگیرد.