بررسی روش‌ها و شرایط سرمایه‌گذاری در دبی در بلاگ هرمس اپلای

سرمایه گذاری در دبی

دبی یکی از شهرهای خاورمیانه با پتانسیل بالا برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف به شمار می‌رود. این پتانسیل به گفته سایت guestready با افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی سرمایه در کوتاه‌مدت همراه خواهد بود. بهترین سرمایه‌ گذاری در دبی شامل خرید ملک، شرکت در صندوق سرمایه‌گذاری، خرید سهام و تجارت می‌شود. از میان این روش‌ها، سرمایه‌گذاری در شهر دبی با خرید ملک تحت شرایط خاصی منجر به دریافت اقامت دائم امارات می‌شود. در این مقاله به‌طورکامل توضیح‌ می‌دهیم روش‌های سرمایه گذاری در امارات چیست و چه مزایایی دارد. بعد از مطالعه این مطلب کوتاه، اطلاعات خوبی در اختیار خواهید داشت تا بدانیم چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

سرمایه‌گذاری در دبی؛ راهی برای اخذ اقامت امارات در شرایط خاص

یکی از اهداف اصلی از سرمایه‌گذاری در دبی علاوه‌بر حضور در بازار بین‌المللی، دریافت اقامت امارات به شمار می‌رود. البته همه روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور منجر به اخذ اقامت امارات نخواهند شد. سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک یکی از روش‌هایی است که دریافت اقامت امارات متحده عربی را به همراه خواهد داشت. حداقل شرط برای اخذ اقامت امارات با خرید ملک، خرید مستغلاتی است که ارزش یک میلیون درهمی یا بیشتر داشته باشند.

کمبود مالیات بر دارایی و افزایش جمعیت دبی، این شهر را به‌عنوان مقصدی مناسب برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید خانه تبدیل کرده است. کسانی که سه یا چهار سال پیش از طریق خرید ملک در دبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد سرمایه را تجربه کرده‌اند.

خرید ملک حداقل یک میلیون درهمی؛ یکی از روش‌های اخذ اقامت دبی با سرمایه گذاری

چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم؟ ۴ گام را پیش رو دارید

برنامه‌ریزی مدون یکی از اولین الزامات برای داشتن سرمایه گذاری پرسود به شمار می‌رود. با داشتن برنامه‌ریزی، سرمایه گذاری با هر میزان بودجه‌ای و از روش‌های مختلف در شهر دبی امکان‌پذیر خواهد بود. البته منظور از هر میزان بودجه، این است که متقاضی سرمایه‌گذاری در دبی بداند که چه روشی را برای انتقال سرمایه به خارج از کشور انتخاب کند. برای مثال اگر سرمایه بیش از یک میلیون درهم دارید، بهترین راه خرید ملک در دبی است تا اقامت امارات را نیز اخذ کند. بسیاری از کسانی که سرمایه‌های خود را از دست می‌دهند، به همین مورد بی‌توجه بوده‌اند. در این راستا، چهار گام وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

داشتن برنامه‌ریزی مالی و زمانی؛ الزامی برای افزایش بازده سرمایه‌گذاری در امارات

گام اول برای سرمایه گذاری دبی؛ شناسایی و درک شرایط و موقعیت فعلی

در ابتدای مسیر سرمایه گذاری در کشور امارات و شهر دبی باید بدانید که شرایط فعلی شما چطور است و چه اهدافی دارید. برای مثال، اهداف فردی که در سن بیست و پنج سالگی قصد ورود به بازار بین‌المللی را دارد، با اهداف سرپرست خانواده با میانگین سنی ۵۰ سال، متفاوت خواهد بود. معمولا افراد جوان‌تر از روش‌های ثبت شرکت در دبی برای سرمایه‌گذاری در کشور امارات استفاده می‌کنند. برای تعیین وضعیت فعلی خود علاوه‌بر سن، باید به بودجه نیز توجه داشته باشید. شرایط سرمایه گذاری در دبی به روش‌های مختلف نیازمند میزان متفاوتی از حداقل بودجه است. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور با موسسه‌های مهاجرتی تماس بگیرید.

تعیین میزان بودجه؛ یکی از پیش‌نیازهای سرمایه گذاری دبی

اهداف مشخص و واضحی را در گام دوم از سرمایه‌گذاری در شهر دبی تعیین کنید

از خودتان بپرسید برای چه چیزی قصد سرمایه گذاری در دبی را دارید؟ آیا فقط می‌خواهید به استقلال مالی برسید و پس‌اندازی برای روزهای بازنشستگی‌تان داشته باشید؟ آیا می‌خواهید سرمایه خود را تا حدی گسترش دهید که حتی برای بچه‌هایتان نیز چیزی باقی بماند؟ شما باید سرمایه‌گذاری‌تان را برای رسیدن به اهداف رویایی خود شروع کنید.

بعد از شناخت دلایل خود، آن‌ها را تبدیل به اهدافی واقع‌گرایانه کنید. منظور ما اهدافی بوده که مشخص، منطقی و قابل‌ دستیابی هستند و می‌توان برای آن‌ها بازه‌های زمانی خاصی در نظر گرفت. مثلاً می‌توانید بگویید که «هدف من این است که در ۵۰ سالگی چند میلیون دلار سرمایه داشته باشم». توجه داشته باشید که برای در نظر گرفتن اهداف واقعی و قابل دستیابی باید از شرایط کار در امارات، میزان مالیات بر درآمد، میزان حقوق در مشاغل مختلف و بازار کار این کشور، اطلاعات کاملی داشته باشید.

گام سوم برای سرمایه‌گذاری در کشور امارت؛ تقسیم‌بندی اموال

در یک روند برنامه‌ریزی مناسب برای سرمایه گذاری در شهرهای عربی مثل دبی، باید پنجاه درصد از درآمد خود را به مخارج لازم و ضروری اختصاص دهید. اجازه دارید سی درصد از آن را به دلخواه خود خرج کنید و بیست درصد مانده را برای سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که نوسانات بازار کار و سهام حتی در بهترین کشور برای سرمایه گذاری نیز وجود دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم همه اموال خود را بدون برنامه‌ریزی و در نظر داشتن پشتوانه مالی برای سرمایه‌گذاری در یک کشور خاص، هزینه نکنید.

گام چهارم برای سرمایه‌گذاری آینده‌دار در دبی چیست؟ اختصاص بخشی از اموال به مواقع اضطراری

اگر به فکر سرمایه گذاری در دبی هستید، اختصاص دادن بخشی از پولتان برای شرایط اضطراری یکی از موارد مهمی است که باید در نظر داشته باشید. سرمایه اضطراری می‌تواند برای شرایطی مانند از دست دادن کار، بحران‌ها و بیماری‌ها و اتفاقات پیش‌بینی نشده در نظر گرفته شود. در هنگام مهاجرت سرمایه گذاری حتما بخشی از پول را در کشور مبدا یا کشوری که به‌راحتی امکان دسترسی به اموال را فراهم می‌کند، نگه دارید.

روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی چیست؟

بعد از در نظر داشتن برنامه‌ریزی، کسب اطلاعات از شرایط و روند دریافت ویزای سرمایه گذاری دبی و شرایط اقتصادی امارات، باید بهترین روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید. در ادامه این بخش به همه روش‌های ممکن برای سرمایه‌گذاری در شهر دبی می‌پردازیم.

خرید سهام بورس دبی؛ یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در امارات

سهام در واقع بخشی از دارایی و اموال یک شرکت است که امکان خریداری آن برای افرادی خارج از شرکت وجود دارد. شرکت‌های مختلفی در دبی این شرایط را برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته‌اند و بخشی از درآمد شرکت را نیز به سرمایه‌گذار می‌دهند. علاوه‌بر خرید سهام شرکت‌های تجاری و خرید سهام هتل در دبی، سرمایه گذاری در بورس امارات نیز با خرید سهام بورس امکان‌پذیر است و محدودیت‌های کمتری مثل مشکلات احتمالی در مسیر ورشکسته شدن شرکت را به دنبال دارد.

برای سرمایه گذاری در بورس دبی باید به نوعی بتوانید با کارگزار بورس در ارتباط باشید. این فرد در معاملات بورس رابط میان خریدار و فروشنده است. یکی از نکات قابل ‌توجه در این روش، انتخاب یک کارگزار خوب و مناسب برای خودتان است. اگر اهداف تعیین شده شما نیازمند ارتباط با کشورهای دیگر است، باید کارگزاری را انتخاب کنید که بتواند با شرکت‌های خارجی تبادل داشته باشد.

سرمایه‌ گذاری در کشور دبی با کمک صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری امکان‌پذیر است

اگر فرصت کافی و مهارت‌های لازم برای فعالیت در بازارهای امارات را ندارید، بهتر است از صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنید. این صندوق‌ها سرمایه‌های افراد مختلف را دریافت کرده و آن‌ها را در شرکت های سرمایه گذاری در دبی، سهام‌ها و دیگر موارد ممکن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

شما با خرید سهم در صندوق‌های سرمایه‌گذاری دیگر مالک پول فعلی خود نیستید؛ بلکه فقط بخشی از سهام آن به شما تعلق دارد. با زیاد شدن ارزش سهام در صندوق، سهم شما نیز بیشتر می‌شود و بالعکس. مدیریت این صندوق‌ها تحت نظر یک مدیر ماهر و باتجربه برای کسب حداکثر سود برای سرمایه‌گذار است.

یک راهکار سرمایه‌گذاری در شهر دبی چیست؟ تجارت

شروع کسب‌‌و‌کار و تجارت با ثبت شرکت در دبی با‌توجه‌به حضور برندهای بین‌المللی و توسعه فناوری در این کشور، یک ایده مناسب برای کسب درآمد به شمار می‌رود.  شرایط ساده‌ برای شروع کسب ‌و‌کار و قوانین مالیاتی راحت باعث شده‌اند تا این روش سرمایه‌گذاری طرفداران بسیاری داشته باشد. برای انتخاب بهترین تجارت به منظور ورود به بازار بین‌الملل امارات، باید تخصص و حوزه‌ّای پردرآمد در این کشور را بررسی کنید. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره متخصصین حوزه مهاجرتی و سرمایه‌گذاری بین‌المللی بهره‌مند شوید.

خرید ملک؛ یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در امارت و دبی

از سال ۲۰۲۲ دولت دبی اجازه سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور را توسط افراد خارجی صادر کرده است. به دنبال این تصمیم‌گیری، دبی تبدیل به یکی از قطب‌های سرمایه‌گذاری جهانی شده است. شما اجازه دارید در بخشی از مناطق دبی با خرید اموال شامل آپارتمان، هتل آپارتمان، ویلا و انبار سرمایه‌گذاری کنید.

پس از خرید ملک ویزای اقامت در دبی نیز برای شما صادر می‌شود. تا زمانی که شما این ملک را نفروشید، ویزای شما معتبر است؛ البته به شرطی که هر ۱۸۰ روز یک بار سفری با این منطقه داشته باشید. بعد از دریافت ویزای خود می‌توانید برای ویزای افراد دیگر خانواده نیز اقدام کنید.

خرید ملک؛ یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی برای اخذ اقامت امارات

سرمایه‌ گذاری در کشور دبی چه مزایایی دارد؟

در این بخش به بررسی مزایای سرمایه گذاری در کشور امارت و به‌ویژه شهر دبی می‌پردازیم.

  • افزایش ارزش ملک به مرور زمان
  • کسب درآمد از طریق اجاره دادن ملک و مستغلات
  • کاهش ریسک از دست دادن سرمایه به دلیل داشتن بازار تجاری فعال

البته کاهش ریسک سرمایه گذاری در دبی به معنای از بین رفتن این ریسک نیست؛ برای مثال ممکن است شاهد نوسان‌هایی در قیمت ملک یا ارزش سهام خود باشید.

چگونه با سرمایه‌ گذاری اقامت دبی را دریافت کنید؟

بر‌اساس قوانین کشور امارت، مهاجران با خرید ملک در این کشور امکان اخذ اقامت امارات را دارند. برای این که به شما ویزای اقامت داده شود، باید شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری را داشته باشید که در ادامه توضیح می‌دهیم.

  • سرمایه‌گذاری عمومی در حدود ده میلیون درهم امارات است.
  • ملکی را به ارزش یک میلیون درهم امارات خریداری کنید.
  • ایجاد یک کسب ‌و‌کار جدید که نیاز است حدود ۵۰۰.۰۰۰ درهم امارات سرمایه‌گذاری کنید.

در این راستا، مؤسسه‌های متعددی اقدام به ارائه خدمات مشاوره برای راهنمایی متقاضیان مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‎ گذاری می‌کنند.

خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی

امارات متحده عربی در بین کشورهای ثروتمند خودنمایی می‌کند. شهر زیبای دبی نیز یکی از امارات این منطقه به‌حساب می‌آید. سالانه افراد زیادی باهدف مهاجرت و حتی سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در دبی اقدام می‌کنند.

سخن آخر

سرمایه‌گذاری در دبی به روش‌های مختلف خرید ملک، خرید سهام، شرکت در صندوق‌های مالی و تجارت امکان‌پذیر است. دریافت اقامت امارات از طریق خرید ملک یک میلیون درهمی یا سرمایه‌گذاری ده میلیون درهمی در این کشور امکان‌پدیر خواهد بود. اقتصاد قوی و حضور شرکت‌های متعدد در این کشور فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. 

برای موفقیت در این مسیر باید برنامه‌ریزی منظم به همراه مسیر شفاف از اهداف و بودجه خود داشته باشید. در این راستا، از مشاوره های گروه هرمس اپلای کمک بگیرید و از اتلاف سرمایه خود جلوگیری کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای شروع سرمایه گذاری در دبی چه باید کرد؟
-موقعیت فعلی خود را بشناسید و شرایطتان را درک کنید -اهداف مشخص و واضحی را برای سرمایه‌گذاری خود تعیین کنید -اموال خود را بودجه‌بندی کنید و ببینید چقدر می‌خواهید در دبی سرمایه‌گذاری داشته باشید -مقداری را برای شرایط اضطراری کنار بگذارید
آیا میتوان در دبی سهام خریداری کرد؟
بله، سهام بخشی از دارایی و اموال یک شرکت محسوب میشود که شما می‌توانید آن را خریداری کنید. می‌توانید بخشی از سهام یک شرکت را خریداری کنید و در مقابل، با توجه به سهمی که دارید، بخشی از درآمد آن را بدست آورید. راه دوم این است که شرکت پس از چند سال، بر اساس نرخ سهام از سود به دست آمده بخشی را به شما پرداخت خواهد کرد. برای خرید سهام باید به نوعی بتوانید با کارگزار بورس در ارتباط باشید.
آیا میتوان با خرید ملک در دبی سرمایه گذاری کرد؟
بله، شما اجازه دارید در بخشی از مناطق دبی با خرید اموال سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه شما می‌تواند آپارتمان، هتل آپارتمان، ویلا، انبار و … باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای