سرمایه گذاری در دبی

سرمایه گذاری در دبی

سرمایه‌ گذاری در دبی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. یکی از بزرگ‌ ترین ویژگی‌های جذاب منطقه دبی پتانسیل بالای آن برای افزایش درآمد و پول‌ سازی است. به همین دلیل، این منطقه به یکی از گزینه‌های عالی سرمایه‌ گذاری برای کسانی تبدیل شده است که چندان اهل ریسک کردن نیستند. تجربه‌ افراد در گذشته نشان داده است که بازگشت سرمایه در دبی احتمال بسیار بالایی دارد. اگر شما هم زیاد اهل ریسک کردن نیستید و می‌خواهید در سرمایه و کسب‌ و کار خود پیشرفت بزرگی داشته باشید، حتماً سرمایه‌ گذاری در دبی را به عنوان یکی از گزینه‌ها مد نظر قرار دهید.

برای این که بخواهید سرمایه خود را در کشور دیگری به کار ببرید، نیاز به تحقیق زیادی دارید. در این راستا، باید تمام جوانب کار را بررسی کنید و از افراد متخصص راهنمایی بگیرید. برای اطلاع از جزئیات این کار و انتخاب بهترین نوع سرمایه‌ گذاری با ما همراه شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

در مورد سرمایه‌ گذاری در دبی چه می‌ دانید؟

مهم نیست خودتان اهل کشور امارات هستید یا خیر، شرایط خوب اقتصادی در دبی و پیشرفت مداوم این کشور باعث شده است که افراد زیادی به فکر سرمایه‌ گذاری در این منطقه بیفتند. اما برای شروع این راه باید تمام جزئیات کار را بشناسید و بدانید در این مسیر با چه چیزهایی روبه‌رو می‌شوید. در ابتدای کار لازم است بدانید چطور باید در دبی سرمایه‌ گذاری را شروع کنید.

در بسیاری از موارد شاهد هستیم که افراد بدون داشتن اطلاعات کافی دارایی خود را در جایی سرمایه‌ گذاری کرده‌اند. در نهایت، این کار مشکلات متعددی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت. برای مثال؛ فرد به جای سرمایه‌گذاری در کارهای مختلف، تمام سرمایه خود را به یک شرکت سپرده و با ضررهای مالی آن شرکت، تمام سرمایه از بین رفته است یا این که فرد به جای کمک گرفتن از مراکز متخصص، فقط به دنبال برنامه‌ریزی‌های مالی پرهزینه است. این رویدادها ضرورت انجام تحقیق و آشنایی با فرایند سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف را بیش از پیش آشکار می‌سازد.

در مورد سرمایه‌ گذاری در دبی چه می‌ دانید؟

چگونه می‌ توانید یک برنامه سرمایه‌ گذاری برای خود خلق کنید؟

یکی از اولین مشکلاتی که افراد مایل به سرمایه‌ گذاری در دبی دارند، نداشتن یک برنامه مناسب برای این کار است. اگر شما برنامه‌ریزی خوبی برای کارتان نداشته باشید، مسلماً در آن شکست می‌خورید و برنامه‌هایتان خوب پیش نمی‌روند. در هر صورت، اگر به فکر بهترین سرمایه‌گذاری‌ها هستید یا حتی اگر دارایی شما زیاد نیست، باید برای شروع، یک برنامه مناسب داشته باشید. بسیاری از کسانی که سرمایه‌های خود را از دست می‌دهند، به همین مورد بی‌توجه بوده‌اند. در این راستا، چهار گام وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

گام اول: موقعیت فعلی خود را بشناسید و شرایطتان را درک کنید

در ابتدا باید بدانید که شرایط فعلی شما چطور است و چه اهدافی دارید. به طور مثال، اهداف فردی که در سن بیست و پنج سالگی می‌خواهد وارد بازار تجارت شود، متفاوت از کسی است که چند سال بیشتر تا بازنشستگی او باقی نمی‌مانده است. باید در این قسمت به جز سن به سرمایه فعلی خود نیز توجه داشته باشید. علاوه بر این‌ موارد، باید لیستی از بدهی‌هایتان نیز تهیه کنید. اگر وام گرفته‌اید، از کسی پول قرض کرده‌اید یا به هر طریق دیگری مقروض شده‌اید، باید آن را در نظر بگیرید.

گام دوم: اهداف مشخص و واضحی را برای سرمایه‌گذاری خود تعیین کنید

از خودتان بپرسید برای چه چیزی قصد سرمایه گذاری در دبی را دارید؟ آیا تنها می‌خواهید به استقلال مالی برسید و پس‌اندازی برای روزهای بازنشستگی‌تان داشته باشید؟ یا این که می‌خواهید سرمایه خود را تا حدی گسترش دهید که حتی برای بچه‌هایتان نیز چیزی باقی بماند؟ شما باید سرمایه‌گذاری‌تان را برای رسیدن به اهداف رؤیایی خود شروع کنید.

بعد از شناخت دلایل خود، آن‌ها را تبدیل به اهدافی واقع‌گرایانه کنید. منظور ما اهدافی بوده که مشخص، منطقی و قابل‌ دستیابی هستند و می‌توان برای آن‌ها بازه‌های زمانی خاصی در نظر گرفت. مثلاً می‌توانید بگویید که “هدف من این است که در 50 سالگی چند میلیون دلار سرمایه داشته باشم”.

گام سوم: اموال خود را بودجه‌ بندی کنید و ببینید چقدر می‌خواهید در دبی سرمایه‌گذاری داشته باشید

حالا که با موفقیت هدف‌های خودتان را شناخته‌اید، باید گام بعدی را بردارید و سرمایه لازم برای رسیدن به آن را مشخص کنید. بسیاری از افراد این گام مهم را فراموش می‌کنند و در نتیجه، با شکست مواجه می‌شوند. در یک روند برنامه‌ریزی مناسب، شما باید پنجاه درصد از درآمد خود را به مخارج لازم و ضروری اختصاص دهید. اجازه دارید سی درصد از آن را به دلخواه خود خرج کنید و بیست درصد مانده را برای سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز در نظر بگیرید.

گام چهارم: مقداری را برای شرایط اضطراری کنار بگذارید

اگر به فکر سرمایه گذاری در دبی هستید، اختصاص دادن بخشی از پولتان برای شرایط اضطراری یکی از موارد مهمی است که باید در نظر داشته باشید. سرمایه اضطراری می‌تواند برای شرایطی مانند از دست دادن کار، بحران‌ها و بیماری‌ها، اتفاقات پیش‌بینی نشده و … در نظر گرفته شود. یکی از نکاتی که در اینجا اهمیت زیادی دارد، دسترسی راحت به پولی است که برای چنین روزهایی کنار گذاشته‌اید.

سرمایه‌ گذاری از طریق خرید سهام

سهام در واقع بخشی از دارایی و اموال یک شرکت است که شما می‌ توانید آن را خریداری کنید. برای این کار دو راه دارید. می‌توانید بخشی از سهام یک شرکت را خریداری کنید و در مقابل، با توجه به سهمی که دارید، بخشی از درآمد آن به شما داده می‌شود. راه دوم این است که شرکت پس از چند سال، بر اساس نرخ سهام از سود به دست آمده بخشی را به شما پرداخت خواهد کرد.

برای خرید سهام باید به نوعی بتوانید با کارگزار بورس در ارتباط باشید. این فرد در معاملات بورس رابط میان خریدار و فروشنده است. یکی از نکات قابل ‌توجه در این روش، انتخاب یک کارگزار خوب و مناسب برای خودتان است. اگر اهداف تعیین شده شما نیازمند ارتباط با کشورهای دیگر است، باید کارگزاری را انتخاب کنید که بتواند با شرکت‌های خارجی تبادل داشته باشد.

سرمایه‌ گذاری از طریق خرید سهام

سرمایه‌ گذاری در کشور دبی با کمک صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری

کسانی که فرصت کافی و مهارت‌های لازم برای فعالیت در بازارهای این کشور را ندارند، می‌توانند برای سرمایه گذاری در دبی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند. این صندوق‌ها سرمایه‌های افراد مختلف را دریافت کرده و آن‌ها را در شرکت‌ها، سهام‌ها و دیگر موارد ممکن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

شما با خرید سهم در صندوق‌های سرمایه‌گذاری دیگر مالک پول فعلی خود نیستید، بلکه تنها بخشی از سهام آن به شما تعلق دارد. با زیاد شدن ارزش سهام در صندوق، سهم شما نیز بیشتر می‌شود و بالعکس. مدیریت این صندوق‌ها تحت نظر یک مدیر ماهر و باتجربه است. او شرایط بازار را به خوبی می‌شناسد و دارای مهارت و تجربه لازم برای انتخاب سهام‌های مناسب است.

سرمایه‌ گذاری از طریق تجارت

با توجه به پیشرفت‌های زیادی که اقتصاد دبی داشته است، شروع کسب ‌و کار و تجارت با ثبت شرکت در دبی سود زیادی را برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد. با شروع یک تجارت جدید شما فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در دبی به دست می‌آورید. شرایط ساده‌ برای شروع کسب ‌و کار و قوانین مالیاتی راحت باعث شده‌اند تا این روش سرمایه‌گذاری طرفداران زیادی داشته باشد.

 

سرمایه‌ گذاری با خرید ملک در دبی

از سال 2022 دولت دبی اجازه سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور را توسط افراد خارجی صادر کرده است. به دنبال این تصمیم‌گیری، دبی تبدیل به یکی از قطب‌های سرمایه‌گذاری جهانی شده است. شما اجازه دارید در بخشی از مناطق دبی با خرید اموال سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه شما می‌تواند آپارتمان، هتل آپارتمان، ویلا، انبار و … باشد.

سرمایه‌ گذاری با خرید ملک در دبی

پس از خرید ملک ویزای اقامت در دبی نیز برای شما صادر می‌شود. تا زمانی که شما این ملک را نفروشید، ویزای شما معتبر است، البته به شرطی که هر 180 روز یک بار سفری با این منطقه داشته باشید. بعد از دریافت ویزای خود می‌توانید برای ویزای افراد دیگر خانواده نیز اقدام کنید.

سرمایه‌ گذاری در کشور دبی چه مزایایی دارد؟

اگر سرمایه گذاری در دبی به شما پیشنهاد شود، اولین نکته ‎ای که به آن فکر می‎کنید، این است که این کار چه مزایایی دارد. یکی از فواید سرمایه‌ گذاری و خرید ملک در دبی این است که تقریباً مطمئن هستید، ارزش ملک شما زیاد می‌شود، خصوصاً اگر به خوبی از آن مراقبت کنید و از لحاظ مکانی در موقعیت مناسبی قرار داشته باشد. همچنین می‌توانید ملک خود را اجاره دهید و از این طریق، کسب درآمد داشته باشید.

سرمایه‌گذاری در کشور دبی ریسک از دست دادن سرمایه را بسیار کم می‌کند؛ چراکه اقتصاد این منطقه قوی بوده و همواره در حال رشد و پیشرفت است. در این بین، باید بدانید که با وجود پایین بودن این ریسک، نمی‌توان احتمال آن را صفر در نظر گرفت. برای مثال؛ ممکن است شاهد نوسان‌هایی در قیمت ملک یا ارزش سهام خود باشید.

سرمایه‌ گذاری در کشور دبی چه مزایایی دارد؟

چگونه با سرمایه‌ گذاری اقامت دبی را دریافت کنید

کسانی که دوست دارند محل جدیدی را برای زندگی خود انتخاب کنید و در کشور دیگری اقامت داشته باشند، حتماً دبی را یکی از گزینه‌های مناسب می‌دانند. بر اساس قوانین این کشور، شما می‌توانید با خرید ملک و سرمایه گذاری در دبی ویزای آن را دریافت کنید.

برای این که به شما ویزای اقامت داده شود، باید شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری را داشته باشید. یکی از گزینه‌های پیش رو، سرمایه‌گذاری عمومی در حدود ده میلیون درهم امارات است. همچنین می‌توانید ملکی را به ارزش یک میلیون درهم امارات خریداری کنید. گزینه سوم ایجاد یک کسب ‌و کار جدید بوده که در آن نیاز است چیزی حدود 500.000 درهم امارات سرمایه‌گذاری کنید.

در این راستا، مؤسسات متعددی اقدام به ارائه خدمات مشاوره برای راهنمایی متقاضیان مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‎ گذاری می‌کنند. یکی از بهترین این مراکز، مجموعه “مهاجرت با ما” است که سابقه درخشانی در امر انجام پرونده‌های مهاجرتی به کشورهای مختلف از جمله دبی دارد.

خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی

امارات متحده عربی در بین کشورهای ثروتمند خودنمایی می‌کند. شهر زیبای دبی نیز یکی از امارات این منطقه به‌حساب می‌آید. سالانه افراد زیادی باهدف مهاجرت و حتی سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در دبی اقدام می‌کنند.

سخن آخر

اگر قصد دارید سرمایه خود را در کاری استفاده کنید و آن را گسترش دهید، دبی را  به عنوان یکی از گزینه‌ها در ذهن داشته باشید. اقتصاد قوی و حضور شرکت‌های زیاد در این کشور فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. اما سرمایه‌گذاری مانند هر کار دیگری به تخصص خاص خود نیاز دارد. برای شروع سرمایه گذاری در دبی لازم است هدف مشخصی را برای خود در نظر بگیرید، منابع مالیتان را بشناسید و سپس تصمیم بگیرید قصد دارید در کدام بخش سرمایه‌گذاری کنید. در این راستا، می‌توانید از مشاوره‎ های گروه “هرمس اپلای” کمک بگیرید و از اتلاف سرمایه خود جلوگیری کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای شروع سرمایه گذاری در دبی چه باید کرد؟
-موقعیت فعلی خود را بشناسید و شرایطتان را درک کنید -اهداف مشخص و واضحی را برای سرمایه‌گذاری خود تعیین کنید -اموال خود را بودجه‌بندی کنید و ببینید چقدر می‌خواهید در دبی سرمایه‌گذاری داشته باشید -مقداری را برای شرایط اضطراری کنار بگذارید
آیا میتوان در دبی سهام خریداری کرد؟
بله، سهام بخشی از دارایی و اموال یک شرکت محسوب میشود که شما می‌توانید آن را خریداری کنید. می‌توانید بخشی از سهام یک شرکت را خریداری کنید و در مقابل، با توجه به سهمی که دارید، بخشی از درآمد آن را بدست آورید. راه دوم این است که شرکت پس از چند سال، بر اساس نرخ سهام از سود به دست آمده بخشی را به شما پرداخت خواهد کرد. برای خرید سهام باید به نوعی بتوانید با کارگزار بورس در ارتباط باشید.
آیا میتوان با خرید ملک در دبی سرمایه گذاری کرد؟
بله، شما اجازه دارید در بخشی از مناطق دبی با خرید اموال سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه شما می‌تواند آپارتمان، هتل آپارتمان، ویلا، انبار و … باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای