سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه مطلبی است که ما در این مقاله درباره ی آن صحبت میکنیم. همانطور که در مقاله اقامت فرانسه گفته شد یکی از راه های اقامت در این کشور سرمایه گذاری می باشد. این کشور یکی از کشور هایی می باشد که بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل شرایط اقتصادی آن مایل به سرمایه گذاری در این کشور می باشند. فرانسه جدا از بخش صنعتی و کارخانجات آن از لحاظ رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. جمعیت این کشور نزدیک به ۶۷ میلیون نفر است و واحد پول این کشور نیز یورو می باشد. پایتخت فرانسه نیز پاریس است.

در این مقاله قصد داریم به صورت جزیی به بررسی شرایط و راه های سرمایه گذاری در فرانسه بپردازیم. هر فردی که بخواهد به این کشور از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کند و اقامت این کشور را دریافت کند لازم است اطلاعاتی را درباره شرایط این کشور داشته باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برای افرادی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند دانستن چند نکته ضروری است. کسی که می خواهد در این کشور سرمایه گذاری کند باید از سود سرمایه خود اطمینان داشته باشد و خطری مانند مصادره اموال شامل حال او نشود. در سال ۲۰۱۸ نمودار ریسک سلب مالکیت نمره ۱ را داشته است که این نمودار نشان دهنده نظر بد دولت فرانسه به سرمایه گذار است که نمره ۱ پایین ترین ضریب ریسک را داراست. همچنین نوع پاسپورتی که برای این افراد در نظر گرفته می شود Business Investor نام دارد. با سرمایه گذاری در فرانسه می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید که بعد از دریافت اقامت دائم این کشور شما مزایای زیادی را خواهید داشت از جمله:

 • برای ده سال مجوز اقامت خواهید داشت.
 • پس از مدت سه سال می‌توانید شهروندی فرانسه را دریافت کنید.
 • خانوادۀ شخص سرمایه‌ گذار نیز می‌توانند ویزای این کشور را دریافت کنند.
 • به‌راحتی می‌ توانید به کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا سفر کنید.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که براساس بررسی‌ های صورت‌ گرفته و طبق قوانین مهاجرتی سال ۲۰۲۲ مزایایی که با سرمایه‌گذاری در فرانسه و اخذ اقامت دائم این کشور به افراد تعلق می‌گیرد، هیچ تغییری نداشته است.

مزایای سرمایه‌ گذاری در فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌ گذاری مزایای زیادی را برای افراد به‌دنبال دارد، به‌طوری که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا اقدامات زیادی را در راستای دستیابی به اهداف خود از طریق سرمایه‌ گذاری در این کشور انجام می‌دهند. کشور فرانسه یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت سرمایه‌ گذاری به‌حساب می‌آید؛ زیرا وضعیت اقتصادی این کشور در حالت مطلوبی قرار دارد. به‌ عبارتی پایه‌های اقتصادی کشور فرانسه به میزانی مستحکم است که با مشکلات داخلی و خارجی دچار هیچ‌ گونه تغییر و تحولی نخواهد شد.

سرمایه‌ گذاری در فرانسه نیز دارای مزایایی است که افراد باید با توجه به شرایط تصمیم به سرمایه‌گ ذاری در این کشور، آنها را در نظر بگیرند. مواردی که در ادامه به بررسی آنها پرداخته شده است تمام مزایای مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه‌ گذاری است.

_ براساس قوانین و شرایط سرمایه‌ گذاری در فرانسه در ۲۰۲۲ متقاضیان با دریافت مجوز‌های مربوط، قادر خواهند بود تا پس از دستیابی به سودآوری مناسب، اقدامات لازم را در راستای دریافت اقامت دائم در این کشور انجام دهند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که دریافت اقامت دائم فرانسه با استفاده از سرمایه‌ گذاری تنها از طریق مواردی همچون کارآفرینی، ثبت شرکت و موارد مشابه ممکن خواهد بود.

_ متقاضیان با استفاده از سرمایه‌ گذاری در کشور فرانسه قادر خواهند بود تا پس از چند سال از زمان شروع سرمایه‌ گذاری خود و دستیابی به سود مناسب، درخواست خود را در راستای اخذ ویزای همراه برای اعضای درجۀ یک خانواده به ثبت برسانند.

_ امنیت سرمایه‌ گذاری در کشور فرانسه بسیار بالاست و با مشکلات داخلی و خارجی دچار آسیب نخواهد شد که این یک مزیت بسیار مهم برای سرمایه‌ گذاران به‌حساب می‌آید.

_ در صورتی که متقاضیان موفق به گرفتن مجوز‌های لازم برای سرمایه‌ گذاری در کشور فرانسه در سال ۲۰۲۲ شوند با توجه به قوانین مهاجرتی در طول این دوران و همچنین با استفاده از مجوز‌های مربوط اجازۀ سفر به بسیاری از کشور‌های متحد فرانسه را بدون هیچ محدودیتی خواهند داشت.

_ روادید سرمایه‌ گذاری کشور فرانسه به میزانی معتبر است که شرایط را برای دریافت انواع دیگر روادید آسان خواهد کرد.

_ از دیگر مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌ گذاری دریافت تابعیت و شهروندی این کشور در صورت دستیابی به شرایطی خاص است.

_ مهاجرت سرمایه‌ گذای به فرانسه نسبت به دیگر فرایندهای مهاجرتی در زمان کمتری انجام خواهد شد.

_ برای سرمایه گذاری در فرانسه نیاز به داشتن مدرک زبان بالایی نیست. البته باید به این نکته اشاره کرد که براساس قوانین مهاجرتی سال ۲۰۲۲ در صورتی که متقاضیان از مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی در حد مطلوبی برخوردار باشند شانس خود را در راستای دریافت روادید سرمایه‌ گذاری افزایش داده و با سهولت بیشتری مجوز‌های لازم برای آن را دریافت خواهند کرد.

_ سرمایه‌گذاری، مستقل یا اشتراکی می‌تواند باشد. این موضوع به متقاضیان در نقاط مختلف دنیا کمک خواهد کرد تا با تمکن مالی کمتری از طریق شراکت با افراد دیگر برای سرمایه‌گذاری در فرانسه اقدام کنند.

_ مقدار حقوق نیروهای کار زیاد است. به همین دلیل شهروندان در این کشور با استفاده از حقوق دریافتی خود در هر ماه به‌آسانی هزینه‌های مختلف زندگی همچون مواد غذایی، مسکن و غیره را پرداخت خواهند کرد.

_ امنیت زندگی در کشور فرانسه به‌حدی بالاست که متقاضیان بدون هیچ نگرانی دربارۀ جان و مال خود قادر خواهند بود تا اقدامات لازم را در راستای سرمایه‌گذاری در آن انجام دهند.

_ سرمایه گذاری در فرانسه نیز دارای مزایا و معایبی می باشد که افراد باید با توجه به شرایط تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور بگیرند.

معایب سرمایه‌ گذاری در فرانسه

 • نرخ مالیات بالایی دارد. به همین دلیل هرساله افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری به کشور فرانسه مهاجرت می‌کنند باید میزان زیادی از سود خود را برای پرداخت مالیات هزینه کنند.
 • نرخ بیکاری در این کشور بالاست. به همین دلیل، مهاجرت کاری به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

روش های سرمایه گذاری در فرانسه

نکته ای که وجود دارد این است که برای سرمایه گذاری چندین راه مختلف وجود دارد که می توانید با توجه به شرایطتان یکی از آن ها را برگزینید.در واقع در صورتی که متقاضیان راه مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در فرانسه انتخاب کنند، شانس خود را برای دریافت روادید سرمایه‌گذاری نیز افزایش خواهند داد. انتخاب راه مناسب برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در فرانسه به متقاضیان اجازه می‌دهد تا در مدت زمانی کوتاه سودآوری بالایی را به‌دست آورند. البته براساس قوانین مهاجرتی ۲۰۲۲  و شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه تنها برخی از روش‌ها اجازۀ گرفتن اقامت دائم را می‌دهند.

 1. راه اندازی یک تجارت
 2. ثبت شرکت
 3. خرید ملک
 4. خرید اوراق بهادار

راه اندازی یک تجارت

در روش اول شما ابتدا باید وارد این کشور شوید و پس از دستیابی به اطلاعات لازم در رابطه با شرکت ها و مغازه ها مجددا وارد ایران می شوید و درخواست ویزای ۶ ماهه می دهید. پس از این مدت برای ویزای یک ساله باید اقدام کنید و ۵ سال باید تمدید ویزای یک ساله را انجام دهید و پس از این مدت برای ده ساله میتوانید اقدام کنید. حداقل بودجه مورد نیاز نیز ۳۰۰ هزار یورو می باشد که حداقل ۴ سال نیز باید در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که قوانین مربوط به راه‌اندازی تجارت در فرانسه در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال‌های گذشته هیچ تغییری نداشته است.

ثبت شرکت

در حالت دوم نیز ویزای ۳ ساله دریافت می شود که به اعضای خانواده نیز ویزای همراه تعلق می گیرد و شخص باید با ثبت شرکت یک شخصی را نیز به عنوان کارمند با پایه حقوق ۲۰۰۰ یورو معرفی کند. برای اطلاعات کاملتر می توانید مقاله ثبت شرکت در فرانسه را مطالعه کنید.

خرید ملک

حالت سوم نیز سرمایه گذاری در فرانسه حداقل سرمایه ۷۰ هزار یورویی نیاز دارد و برای هر شخص از افراد خانواده باید حد معینی از متراژ خریداری شود تا اقامت این کشور اعطا گردد.

خرید اوراق بهادار

در حالت چهارم که خیلی هم پیشنهاد نمی شود باید مبلغ ۱۰ میلیون یورو ارائه شود تا بتوانید اقامت را دریافت کنید. این حالت چند مزیت دارد. برای مثال نیاز نیست در فرانسه سابقه اقامت داشته باشید و همچنین نیاز به مدرک زبان یا مهارت چندانی نمی باشد. در این روش نیز می توانید برای خانواده خود اقامت دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای سرمایه‌ گذاری در فرانسه

برای سرمایه گذاری در این کشور باید لیستی از مدارک را آماده کنید و به این کشور تحویل بدهید. البته باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان قبل از ارائۀ مدارک به سفارت، باید آن‌ها را به زبان انگلیسی یا زبان بومی کشور موردنظر ترجمه کنند. طبق قوانین و شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه مدارک لازم از این قرار است:

 • پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
 • مدارک شناسایی و تولد
 • نامه اثبات محل اسکان
 • سه قطعه عکس
 • نامه بانکی مبنی بر تمکن

برای آگاهی کامل از شرایط سرمایه گذاری در فرانسه با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

بهترین‌ شهرهای فرانسه برای سرمایه‌ گذاری

مورد مهمی که باید در رابطه با سرمایه گذاری در فرانسه به‌ آن توجه داشته باشید، انتخاب شهرهایی است که از این نظر دارای رتبه خوبی هستند. اگرچه اکثر شهرهای کشور فرانسه اقتصادی قوی و قابل قبول دارند، اما در هر صورت، همواره باید به دنبال بهترین گزینه‌ها بود، به خصوص وقتی که هدف نهایی کسب درآمد مناسب و همچنین اخذ اقامت فرانسه به کمک سرمایه‌گذاری است. در ادامه به چند شهر مهم فرانسه در این رابطه اشاره‌ می‌کنیم.

پاریس

اگرچه پاریس به عنوان شهر عشاق شناخته می‌شود، اما یک شهر فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاری است. این شهر به عنوان پایتخت کشور فرانسه، انبوهی از برترین شرکت‌های تجاری را در خود جای داده است و از گذشته تاکنون همواره به عنوان یکی از قطب‌های تجاری اروپا شناخته می‌شود.

سرمایه‌گذاری در شهر پاریس به خصوص در حوزه گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است. سالانه میلیون‌ها نفر از شهر پاریس دیدن می‌کنند و به همین دلیل، این شهر موقعیت مناسبی را برای این نوع سرمایه‌گذاری‌ها فراهم کرده است. اگر قصد دارید یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت و البته با سود بالا را امتحان کنید، پاریس را به عنوان انتخاب اول خود در نظر داشته باشید.

لیون

لیون در کنار پاریس یک گزینه عالی دیگر برای سرمایه گذاری در فرانسه به شمار می‌رود. در برهه‌ای از زمان تصمیم بر آن بود که لیون به عنوان پایتخت فرانسه انتخاب شود که خود نشان‌ دهنده اهمیت این شهر دوست‌ داشتنی است.

میزان GDP خالص شهر لیون در سال ۲۰۱۹ به رقم خیره‌ کننده ۱۲۴ میلیون دلار رسید. بخش مرکزی این شهر با نام la part – dieu یک مرکز اقتصادی است که انبوهی از مراکز اقتصادی در آن فعالیت می‌کنند. در سال‌های اخیر، سرمایه‌ گذاری در این شهر عموماً روی صنعت بازی‌های ویدئویی و بیمه متمرکز بوده است. در هر صورت، باید بیان کرد که لیون نیز می‌تواند خواسته‌های علاقه‌ مندان به سرمایه‌ گذاری در کشور فرانسه را برآورده کند.

مارسی

نمی‌توان از مهم‌ ترین شهرهای کشور فرانسه برای سرمایه‌ گذاری یاد کرد، اما نامی از مارسی نبرد. این شهر قدیمی‌ترین بندر کشور فرانسه به شمار می‌آيد. امپراطوری فرانسه بر اساس همین شهر بنیان نهاده شد و تا امروز هم مارسی به عنوان یکی از پایه‌های اصلی این کشور شناخته می‌شود.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در فرانسه در بخش خدمات و سرویس‌ های عمومی هستید، مارسی می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این شهر جمعیت بالایی دارد و به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در این بخش معمولاً با سود مناسبی همراه است.

از سوی دیگر، مارسی نیز همانند پاریس از جمله شهرهای گردشگرپذیر کشور فرانسه به شمار می‌آيد. همان‌ طور که گفته شد، این شهر یک بندر است و به همین علت، هر روزه کشتی‌های کروز حاوی مسافرانی از سراسر جهان در کنار آن پهلو می‌گیرند. این مسافران می‌توانند درآمد خوبی را برایتان به ارمغان آورند.

مون پلیه

مون پلیه یا ماونت پلیر در سال‌های اخیر خود را از یک شهر کوچک توریستی به یک شهر بزرگ با اقتصاد گسترده تبدیل کرده است. عمده سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این بخش مربوط به حوزه هتل‌ داری و همچنین کارخانه‌های تولیدی مختلف هستند. مون پلیه نیز برای افرادی که قصد دارند فرانسه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند، قطعاً یک شهر مناسب است.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

این کشور در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و … یکی از کشور های مهم در جهان می باشد و پاریس نیز پایتخت این کشور از لحاظ فرهنگ، تاریخ و اقتصاد شهری غنی می باشد لذا همه ساله تعداد زیادی از مردم برای مهاجرت به فرانسه اقدام می کنند.

سخن آخر

ما در این مقاله به‌طور کامل به بررسی شرایط سرمایه‌ گذاری در فرانسه پرداختیم؛ زیرا این کشور یکی از بهترین گزینه‌ های ممکن برای زندگی و سرمایه‌ گذاری به‌ حساب می‌آيد. به‌عبارتی امنیت بالای سرمایه‌ گذاری در فرانسه  و شرایط مطلوب اقتصادی حاکم بر این کشور از دلایل اصلی محبوبیت آن میان متقاضیان است. مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه‌ گذاری از راه‌های مختلفی ممکن است که شامل مواردی همچون خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و بسیاری از موارد دیگر می‌شود.

همچنین از مزایای مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه‌ گذاری می‌توان به مواردی همچون دریافت اقامت دائم، گرفتن روادید همراه، امنیت بالا و غیره اشاره کرد. براساس قوانین و شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه میزان تمکن مالی موردنیاز برای مهاجرت به این کشور با توجه به نوع روش انتخابی افراد متغیر بوده و به شرایط بسیار خاصی همچون انگیزه‌ نامۀ مناسب وابسته است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
با سرمایه گذاری در کشور فرانسه میتوان اقامت دائم گرفت؟
بله، شما با سرمایه گذاری در کشور فرانسه اقامت دائم این کشور را بدست می آورید که این خود مزایایی را بدنبال خود دارد.
وضعیت اقتصادی کشور فرانسه برای سرمایه گذاری چگونه است؟
کشور فرانسه از نظر اقتصادی در حالت مطلوبی است به همین دلیل هم یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت بشمار میرود که این کار مزایایی نیز به دنبال خود می آورد.
آیا میتوان با سرمایه گذاری در کشور فرانسه تابعیت و شهروندی این کشور را بدست آورد؟
بله،پس از گذشت مدت سه سال با داشتن شرایط خاص میتوانید تابعیت و شهروندی این کشور را بدست بیاورید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانوم اکبرزاده
2 سال قبل

سلا اگز از طریق سرمایه گذاری در فرانسه شهروندی دریافت کنیم ددیگه نیازی به تمدید ویزا برای اقامت نیست؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  خانوم اکبرزاده
2 سال قبل

با سرمایه گذاری میتونید اقامت دائم دریافت کنید و نیازی به تمدید وجود نداره

کادر هرمس اپلای