شرایط سرمایه گذاری در فرانسه 2022

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه مطلبی است که ما در این مقاله درباره ی آن صحبت کردیم. همانطور که در مقاله اقامت فرانسه گفته شد یکی از راه های اقامت در این کشور سرمایه گذاری می باشد. این کشور یکی از کشور هایی می باشد که بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل شرایط اقتصادی آن مایل به سرمایه گذاری در این کشور می باشند. فرانسه جدا از بخش صنعتی و کارخانجات آن از لحاظ رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. جمعیت این کشور نزدیک به 67 میلیون نفر است و واحد پول این کشور نیز یورو می باشد. پایتخت فرانسه نیز پاریس است. 

در این مقاله قصد داریم به صورت جزیی به بررسی شرایط و راه های سرمایه گذاری در فرانسه بپردازیم. هر فردی که بخواهد به این کشور از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کند و اقامت این کشور را دریافت کند لازم است اطلاعاتی را درباره شرایط این کشور داشته باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برای افرادی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند دانستن چند نکته ضروری است. کسی که می خواهد در این کشور سرمایه گذاری کند باید از سود سرمایه خود اطمینان داشته باشد و خطری مانند مصادره اموال شامل حال او نشود. در سال 2018 نمودار ریسک سلب مالکیت نمره 1 را داشته است که این نمودار نشان دهنده نظر بد دولت فرانسه به سرمایه گذار است که نمره 1 پایین ترین ضریب ریسک را داراست. همچنین نوع پاسپورتی که برای این افراد در نظر گرفته می شود Business Investor نام دارد. با سرمایه گذاری در فرانسه می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید که بعد از دریافت اقامت دائم این کشور شما مزایای زیادی را خواهید داشت از جمله:

 • برای ده سال مجوز اقامت خواهید داشت.
 • پس از مدت سه سال می‌توانید شهروندی فرانسه را دریافت کنید.
 • خانوادۀ شخص سرمایه‌گذار نیز می‌توانند ویزای این کشور را دریافت کنند.
 • به‌راحتی می‌توانید به کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا سفر کنید
شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که براساس بررسی‌های صورت‌گرفته و طبق قوانین مهاجرتی سال ۲۰۲۲ مزایایی که با سرمایه‌گذاری در فرانسه و اخذ اقامت دائم این کشور به افراد تعلق می‌گیرد، هیچ تغییری نداشته است.

مزایای سرمایه‌گذاری در فرانسه ۲۰۲۲

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری مزایای زیادی را برای افراد به‌دنبال دارد، به‌طوری که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا اقدامات زیادی را در راستای دستیابی به اهداف خود از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور انجام می‌دهند. کشور فرانسه یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید؛ زیرا وضعیت اقتصادی این کشور در حالت مطلوبی قرار دارد. به‌عبارتی پایه‌های اقتصادی کشور فرانسه به میزانی مستحکم است که با مشکلات داخلی و خارجی دچار هیچ‌گونه تغییر و تحولی نخواهد شد.

سرمایه‌گذاری در فرانسه نیز دارای مزایایی است که افراد باید با توجه به شرایط تصمیم به سرمایه‌گذاری در این کشور، آنها را در نظر بگیرند. مواردی که در ادامه به بررسی آنها پرداخته شده است تمام مزایای مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری است.

سرمایه گذاری در فرانسه در سال 2022

_ براساس قوانین و شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه در ۲۰۲۲ متقاضیان با دریافت مجوز‌های مربوط، قادر خواهند بود تا پس از دستیابی به سودآوری مناسب، اقدامات لازم را در راستای دریافت اقامت دائم در این کشور انجام دهند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که دریافت اقامت دائم فرانسه با استفاده از سرمایه‌گذاری تنها از طریق مواردی همچون کارآفرینی، ثبت شرکت و موارد مشابه ممکن خواهد بود.

_ متقاضیان با استفاده از سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه قادر خواهند بود تا پس از چند سال از زمان شروع سرمایه‌گذاری خود و دستیابی به سود مناسب، درخواست خود را در راستای اخذ ویزای همراه برای اعضای درجۀ یک خانواده به ثبت برسانند.

_ امنیت سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه بسیار بالاست و با مشکلات داخلی و خارجی دچار آسیب نخواهد شد که این یک مزیت بسیار مهم برای سرمایه‌گذاران به‌حساب می‌آید.

_ در صورتی که متقاضیان موفق به گرفتن مجوز‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه در سال ۲۰۲۲ شوند با توجه به قوانین مهاجرتی در طول این دوران و همچنین با استفاده از مجوز‌های مربوط اجازۀ سفر به بسیاری از کشور‌های متحد فرانسه را بدون هیچ محدودیتی خواهند داشت.

_ روادید سرمایه‌گذاری کشور فرانسه به میزانی معتبر است که شرایط را برای دریافت انواع دیگر روادید آسان خواهد کرد.

_ از دیگر مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری دریافت تابعیت و شهروندی این کشور در صورت دستیابی به شرایطی خاص است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در فرانسه .

_ مهاجرت سرمایه‌گذای به فرانسه نسبت به دیگر فرایندهای مهاجرتی در زمان کمتری انجام خواهد شد.

_ برای سرمایه گذاری در فرانسه نیاز به داشتن مدرک زبان بالایی نیست. البته باید به این نکته اشاره کرد که براساس قوانین مهاجرتی سال ۲۰۲۲ در صورتی که متقاضیان از مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی در حد مطلوبی برخوردار باشند شانس خود را در راستای دریافت روادید سرمایه‌گذاری افزایش داده و با سهولت بیشتری مجوز‌های لازم برای آن را دریافت خواهند کرد.

_ سرمایه‌گذاری، مستقل یا اشتراکی می‌تواند باشد. این موضوع به متقاضیان در نقاط مختلف دنیا کمک خواهد کرد تا با تمکن مالی کمتری از طریق شراکت با افراد دیگر برای سرمایه‌گذاری در فرانسه اقدام کنند.

_ مقدار حقوق نیروهای کار زیاد است. به همین دلیل شهروندان در این کشور با استفاده از حقوق دریافتی خود در هر ماه به‌آسانی هزینه‌های مختلف زندگی همچون مواد غذایی، مسکن و غیره را پرداخت خواهند کرد.

_ امنیت زندگی در کشور فرانسه به‌حدی بالاست که متقاضیان بدون هیچ نگرانی دربارۀ جان و مال خود قادر خواهند بود تا اقدامات لازم را در راستای سرمایه‌گذاری در آن انجام دهند.

مزایا سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه نیز دارای مزایا و معایبی می باشد که افراد باید با توجه به شرایط تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور بگیرند.

معایب سرمایه‌گذاری در فرانسه 2022

 • نرخ مالیات بالایی دارد. به همین دلیل هرساله افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری به کشور فرانسه مهاجرت می‌کنند باید میزان زیادی از سود خود را برای پرداخت مالیات هزینه کنند.
 • نرخ بیکاری در این کشور بالاست. به همین دلیل، مهاجرت کاری به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.
معایب سرمایه‌گذاری در فرانسه

روش های سرمایه گذاری در فرانسه

نکته ای که وجود دارد این است که برای سرمایه گذاری چندین راه مختلف وجود دارد که می توانید با توجه به شرایطتان یکی از آن ها را برگزینید.در واقع در صورتی که متقاضیان راه مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در فرانسه انتخاب کنند، شانس خود را برای دریافت روادید سرمایه‌گذاری نیز افزایش خواهند داد. انتخاب راه مناسب برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در فرانسه به متقاضیان اجازه می‌دهد تا در مدت زمانی کوتاه سودآوری بالایی را به‌دست آورند. البته براساس قوانین مهاجرتی ۲۰۲۲  و شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه تنها برخی از روش‌ها اجازۀ گرفتن اقامت دائم را می‌دهند.

 1. راه اندازی یک تجارت
 2. ثبت شرکت
 3. خرید ملک
 4. خرید اوراق بهادار
روش های سرمایه گذاری در فرانسه

راه اندازی یک تجارت

در روش اول شما ابتدا باید وارد این کشور شوید و پس از دستیابی به اطلاعات لازم در رابطه با شرکت ها و مغازه ها مجددا وارد ایران می شوید و درخواست ویزای 6 ماهه می دهید. پس از این مدت برای ویزای یک ساله باید اقدام کنید و 5 سال باید تمدید ویزای یک ساله را انجام دهید و پس از این مدت برای ده ساله میتوانید اقدام کنید. حداقل بودجه مورد نیاز نیز 300 هزار یورو می باشد که حداقل 4 سال نیز باید در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که قوانین مربوط به راه‌اندازی تجارت در فرانسه در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال‌های گذشته هیچ تغییری نداشته است.

ثبت شرکت

در حالت دوم نیز ویزای 3 ساله دریافت می شود که به اعضای خانواده نیز ویزای همراه تعلق می گیرد و شخص باید با ثبت شرکت یک شخصی را نیز به عنوان کارمند با پایه حقوق 2000 یورو معرفی کند. برای اطلاعات کاملتر می توانید مقاله ثبت شرکت در فرانسه را مطالعه کنید.

خرید ملک

حالت سوم نیز سرمایه گذاری در فرانسه حداقل سرمایه 70 هزار یورویی نیاز دارد و برای هر شخص از افراد خانواده باید حد معینی از متراژ خریداری شود تا اقامت این کشور اعطا گردد.

خرید اوراق بهادار

در حالت چهارم که خیلی هم پیشنهاد نمی شود باید مبلغ 10 میلیون یورو ارائه شود تا بتوانید اقامت را دریافت کنید. این حالت چند مزیت دارد. برای مثال نیاز نیست در فرانسه سابقه اقامت داشته باشید و همچنین نیاز به مدرک زبان یا مهارت چندانی نمی باشد. در این روش نیز می توانید برای خانواده خود اقامت دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در فرانسه ۲۰۲۲

برای سرمایه گذاری در این کشور باید لیستی از مدارک را آماده کنید و به این کشور تحویل بدهید. البته باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان قبل از ارائۀ مدارک به سفارت، باید آن‌ها را به زبان انگلیسی یا زبان بومی کشور موردنظر ترجمه کنند. طبق قوانین و شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه مدارک لازم از این قرار است:

 • پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
 • مدارک شناسایی و تولد
 • نامه اثبات محل اسکان
 • سه قطعه عکس
 • نامه بانکی مبنی بر تمکن
مدارک مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در فرانسه

برای آگاهی کامل از شرایط سرمایه گذاری در فرانسه با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

ما در این مقاله به‌طور کامل به بررسی شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه پرداختیم؛ زیرا این کشور یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای زندگی و سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آيد. به‌عبارتی امنیت بالای سرمایه‌گذاری در فرانسه  و شرایط مطلوب اقتصادی حاکم بر این کشور از دلایل اصلی محبوبیت آن میان متقاضیان است. مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری از راه‌های مختلفی ممکن است که شامل مواردی همچون خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و بسیاری از موارد دیگر می‌شود.

همچنین از مزایای مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به مواردی همچون دریافت اقامت دائم، گرفتن روادید همراه، امنیت بالا و غیره اشاره کرد. براساس قوانین و شرایط سرمایه‌گذاری در فرانسه میزان تمکن مالی موردنیاز برای مهاجرت به این کشور با توجه به نوع روش انتخابی افراد متغیر بوده و به شرایط بسیار خاصی همچون انگیزه‌نامۀ مناسب وابسته است.

مقاله پیشنهادی—>راه های مهاجرت به فرانسه

 

سؤالات متداول

بله، شما با سرمایه گذاری در کشور فرانسه اقامت دائم این کشور را بدست می آورید که این خود مزایایی را بدنبال خود دارد.

کشور فرانسه از نظر اقتصادی در حالت مطلوبی است به همین دلیل هم یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت بشمار میرود که این کار مزایایی نیز به دنبال خود می آورد.

بله،پس از گذشت مدت سه سال با داشتن شرایط خاص میتوانید تابعیت و شهروندی این کشور را بدست بیاورید.

خیر، و میشه گفت یکی از مزایای سرمایه گذاری به کشور فرانسه همین موضوع است که نیاز به مدرک زبان بالایی ندارد ولی در صورتی که متقاضی دارای مدرک زبان انگیسی و فرانسوی باشد شانس خود را افزایش میدهد.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

2 پاسخ

 1. سلا اگز از طریق سرمایه گذاری در فرانسه شهروندی دریافت کنیم ددیگه نیازی به تمدید ویزا برای اقامت نیست؟

  1. با سرمایه گذاری میتونید اقامت دائم دریافت کنید و نیازی به تمدید وجود نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *