مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت در کشورهای مختلف راه‌های زیادی دارد که از میان آنها می‌توان به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط عمومی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و بهترین کشورها برای این نوع مهاجرت پرداخته شده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط عمومی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت در یک کشور صنعتی و پیشرفته است. افراد جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری باید در کشور مقصد یک نوع سرمایه‌گذاری اعم از خرید ملک، کارآفرینی، تأسیس کارخانه، ثبت شرکت، خرید سهام یک شرکت و امثال آن را انجام دهند. این نوع مهاجرت در برخی کشورها دائمی نیست و مدت زمان معینی دارد، در اکثر کشورها ویزای سرمایه‌گذاری تنها به مدت ۵ سال به افراد اعطا می‌شود ضمن اینکه در این بازه زمانی متقاضی نمی‌تواند سودی از سرمایه‌گذاری خود داشته باشد و به ازای سرمایه‌گذاری اقامت موقت کشور مقصد را دریافت می‌کند. اما پس از اتمام زمان ویزا میتوان برای تمدید آن اقدام کرد.

حداقل میزان سرمایه‌ای که فرد برای شروع سرمایه‌گذاری در کشور مورد نظر به آن نیاز دارد رقم ثابتی نیست و برای هر کشور به هر میزان می‌تواند متفاوت باشد. این نوع مهاجرت به فرد اجازه می‌دهد که خانواده، همسر و فرزندان را نیز همراه خود به کشور مقصد ببرد و برای آن ها اقامت موقت دریافت کند. برخی از کشورها که امکان سرمایه‌گذاری را فراهم کرده‌اند مدرک زبان معتبر مثل تافل یا آیلتس و همچنین محدودیت سنی را ضمن شروط اعطای ویزا قرار نداده‌اند. البته در مواردی نظیر ثبت شرکت یا کار آفرینی متقاضی مهاجرت می‌بایست تحصیلات مرتبط و همچنین سابقه مدیریتی داشته باشد. از مهم ترین مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری رسیدن به اقامت دائمی کشور موردنظر است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت در یک کشور صنعتی و پیشرفته است

متقاضیان دقت داشته باشند که سرمایه‌گذاری آن ها در کشور مورد نظر محدود به یک شهر یا یک استان نیست و در صورت دریافت ویزای سرمایه‌گذاری می‌توانند در هر نقطه‌ای از آن کشور به سرمایه‌گذاری و کار بپردازند. مزیت دیگر مهاجرت با سرمایه گذاری این است که همسر فرد متقاضی می‌تواند به طور مستقل اجازه اشتغال و تحصیل داشته باشد و فرزندان آن ها نیز می‌توانند مانند سایر کودکان در مدارس کشور مورد نظر تحصیل نمایند. البته نکته حائز اهمیت این است که این ویژگی تنها برای کودکان زیر ۲۱ سال است و فرزندانی که سن آن ها از ۲۱ بیشتر باشد، باید به طور مستقل برای اخذ ویزا اقدام کنند.

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

با وجود اینکه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت به شمار می‌رود اما همه کشورها ویزای سرمایه گذاری را به دلایل خاصی به متقاضیان اعطا نمی‌نمایند. یکی از این دلایل می‌تواند اقتصاد ناپایدار باشد که سرمایه‌گذاری در آن کشور را بی‌فایده می‌کند. در این بخش از مقاله به معرفی کشور‌های پیشرو برای مهاجرت از این طریق پرداخته شده است.

رتبه بهترین کشورها برای سرمایه گذاری
اول استرالیا
دوم کانادا
سوم انگلستان
چهارم آمریکا
پنجم قبرس
ششم نیوزلند
هفتم ترکیه
هشتم پرتغال

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در حوزه اقتصادی است که سرمایه گذاری در این کشور با موفقیت‌های فراوانی همراه خواهد بود. ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا به عنوان ویزای ۱۸۸ شناخته می‌شود که نسبت به سایر ویزاها دارای مراحل بیشتر و سخت‌تری است، اما به‌عنوان یکی از سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا و کسب اقامت این کشور شناخته می‌شود. کشور استرالیا به هنگام ارائه ویزا به متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نسبت به کشورهای دیگر حساسیت بیشتری نشان می‌دهد. به همین جهت شرایط اخذ این ویزا کمی دشوارتر است.

ویزای سرمایه‌گذاری در استرالیا به چندین دسته تقسیم می‌شوند: ویزای کار آفرین (Entrepreneur Visa)، ویزای سرمایه‌گذاری معمولی (Investment visa) و ویزای سرمایه‌گذاری ویژه (Significant Investment visa).

برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا، محدودیت سنی وجود دارد و تنها افراد زیر ۵۵ سال می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنند. برای سرمایه‌گذاری در کشورهایی مثل کانادا و آمریکا محدودیت سنی وجود ندارد. برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و مهاجرت از طریق آن به کشور استرالیا داشتن مدرک زبان انگلیسی لازم نیست، ولی به عنوان یک امتیاز محسوب می‌شود. درصورتی که متقاضی مهاجرت به استرالیا تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشد، دولت استرالیا کلاس‌های زبان انگلیسی را برای این افراد فراهم می‌کند و البته شرکت در این گونه کلاس‌ها با شهریه همراه خواهد بود. لازم به ذکر است که حداقل سرمایه‌ای که متقاضیان مهاجرت به آن نیاز دارند به قرار زیر است:

– متقاضیان با ویزای کارآفرینی به ۲۰۰ هزار دلار استرالیا نیاز خواهند داشت.

– برای ویزای سرمایه گذاری معمولی به مبلغ یک میلیون دلار استرالیا نیاز خواهند داشت.

– و برای ویزای سرمایه‌گذاری ویژه پنج میلیون دلار استرالیا نیاز خواهند داشت.

توجه داشته باشید که شما نیاز به اخذ گردش مالی و سابقه سرمایه گذاری دارید.

استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در حوزه اقتصادی است که سرمایه گذاری در این کشور با موفقیت‌های فراوانی همراه خواهد بود

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

این کشور جمعیت کمی نسبت به وسعت خود دارد به طوری که در سال ۲۰۱۹ جمعیت این کشور حدود ۳۷.۵ میلیون نفر سرشماری شده است. واحد پول کانادا، دلار ‌کانادا بوده که یکی از ارزشمندترین واحدهای پولی دنیا به شمار می‌رود. در سال ۲۰۲۰ یک دلار کانادا معادل ۰.۷۱ دلار آمریکا برآورد شده است. وضعیت صنعت در کشور کانادا بسیار عالی و فعال است و از همین جهت مکان خوبی برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

بسیاری از سرمایه داران و متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و همچنین صاحبان مشاغل بین‌المللی برای ارتقا بخشیدن به صنعت خود اقدام به مهاجرت به کانادا کرده‌اند تا فعالیت اقتصادی خود را در این کشور پهناور آغاز کنند. مهاجرت به کانادا در عین آسان بودن، هزینه‌های زیادی را به دنبال دارد و درواقع یکی از گران‌ترین انواع ویزای کانادا به شمار می‌رود. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا از سه روش می‌توانند برای این کار اقدام کنند:

یکی اینکه برای برنامه‌هایی که کشور کانادا به جهت سرمایه‌گذاری اعلام می‌کند، شرکت کنند. دوم اینکه در کشور کانادا به خود اشتغالی مشغول شوند و سوم اینکه یک استارت‌آپ و یا کسب‌وکار جدید و کارآفرینی در کشور کانادا برقرار کنند. در سرمایه‌گذاری از طریق خود اشتغالی افراد موظف به پرداخت مالیات به دولت کانادا هستند.

برای این نوع مهاجرت به کانادا میزان سرمایه که فرد به آن نیاز دارد بستگی به خود شخص دارد و دولت کانادا سقفی برای آن تعیین نکرده است. اما حداقل میزان سرمایه که افراد برای اخذ ویزا به آن نیاز دارند ۳۰۰ هزار دلار کانادا برآورد شده است. قوانینی که کشور کانادا برای اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری در نظر گرفته است بسیار آسان‌تر از آمریکا و کشورهای دیگر است. حداقل تعداد افرادی که برای سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی می‌توانند اقدام کنند یک نفر تعیین شده است.

مورد بسیار مهمی که متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا لازم است بدانند این است که باید سابقه کافی در مدیریت یک کسب‌وکار داشته باشند و بتوانند آن را از طریق مدرک به دولت کانادا ثابت کنند. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا می‌توانند به همراه اعضای خانواده خود و فرزندان به این کشور مهاجرت کنند. البته فرزندان آنها باید زیر ۲۱ سال سن داشته باشند. لازم به ذکر است که برای اخذ این ویزا در کانادا محدودیت سنی وجود ندارد و همچنین مدرک تحصیلی برای سرمایه‌گذاری نیز لازم نیست اما افراد موظف به داشتن مدرک زبان آیلتس هستند.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا، برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا نسبت به سایر کشورهای دنیا کمتر است و افراد متقاضی این نوع مهاجرت می‌توانند تنها از ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار (کانادایی) در این کشور سرمایه گذاری کنند. اگر بتوانید ثابت کنید که دارایی‌های مناسب برای اقامت سرمایه گذاری در کانادا دارید، در مرحله بعد باید در یکی از ایالت‌های کانادا مطابق با شرایط و قوانین آن ایالت سرمایه‌گذاری کنید. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در کانادا از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای سرمایه‌گذاری در کانادا به ۲۵۰۰۰۰ دلار کانادا برای شهر وینیپگ، مرکز استان مانیتوبا نیاز دارید. اگر در یکی از شهرهای اطراف وینیپگ که حداقل ۵۰ کیلومتر دورتر است سرمایه گذاری می‌کنید، به ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز دارید.

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلستان

انگلستان یکی دیگر از کشورهای پیشرفته‌ای است که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای متقاضیان امکان‌پذیر کرده است. برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان متقاضیان باید حداقل سه ماه قبل از مسافرت به این کشور درخواست خود را ارسال کرده باشند و همچنین مبلغ ۱۶۲۳ پوند به‌عنوان هزینه بررسی پرونده پرداخت نمایند. مدت زمان اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان چهار سال و سه ماه است که افراد می‌توانند در این مدت به کار و یا تحصیل در کنار سرمایه‌گذاری نیز بپردازند‌.

متقاضیان مهاجرت به این کشور می‌توانند با پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری پس از دو سال، با پرداخت پنج میلیون پوند پس از سه سال و با پرداخت دو میلیون پوند پس از پنج سال اقامت این کشور را دریافت نمایند. شرایط عمومی کسب این ویزا به ترتیب زیر است:

انگلستان یکی دیگر از کشورهای پیشرفته‌ای است که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای متقاضیان امکان‌پذیر کرده است

– متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید بتوانند حداقل دو میلیون پوند و یا بیشتر در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

– متقاضیان نباید عضو منطقه اقتصادی اروپا و یا تابع کشور سوئیس باشند.

– افراد باید سنی بیشتر از ۱۸ سال داشته باشند.

– مبلغ سرمایه‌گذاری باید متعلق به خود متقاضی یا همسر وی باشد.

– افراد متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می بایست منبعی غیر از مبلغ سرمایه‌گذاری را برای مصرف شخصی خود اختصاص داده باشند.

– افراد باید بتوانند در یکی از بانک‌های انگلستان حساب باز کنند و سرمایه خود را در بیش از یک موسسه مالی قرار داده باشند.

– متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلستان نباید هیچ‌گونه سابقه جنایی و یا سوء پیشینه در کشور محل اقامت خود داشته باشند.

– دولت انگلستان پس از بررسی پرونده در مدت زمان هشت هفته، ویزای سرمایه‌گذاری را به متقاضیان اعطا می‌کند.

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا

پس از روسیه و کانادا کشور آمریکا سومین کشور پهناور جهان با جمعیتی حدود ۳۲۹ میلیون نفر است. این کشور شامل ۵۰ ایالت و پنج سرزمین خودمختار است. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی بوده و از بزرگترین شهرهای آن می‌توان به لس‌آنجلس، میامی، نیویورک، فیلادلفیا، سانفرانسیسکو و بوستون اشاره کرد. زبان رسمی کشور آمریکا انگلیسی است بنابراین متقاضیان مهاجرت به این کشور می بایست به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. لازم به ذکر است که بسیاری از مردم آمریکا در ایالت‌های جنوبی آمریکا به دلیل نزدیک بودن به مرز مکزیک دارای تسلط به زبان مکزیکی نیز هستند.

همانطور که برای همه واضح هست واحد پول کشور آمریکا دلار‌ بوده و یکی از قدرتمندترین واحدهای پول بین‌المللی شناخته می شود؛ چرا که ارزش سایر واحدهای پولی نسبت به دلار آمریکا سنجیده می‌شود. جای تعجب نیست که بیشتر معاملات بین‌المللی با همین واحد پولی یعنی دلار آمریکا انجام می‌گردند. بنابراین زندگی در کشور آمریکا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای بسیاری از افراد می‌تواند بسیار جذاب باشد. اما اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا یکی از خطرناک‌ترین و پرریسک‌ترین ویزا برای اتباع غیر آمریکایی به شمار می‌رود، به طوریکه حتی خود دولت آمریکا نسبت به اخذ این ویزا به متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هشدار می‌دهد. ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا (EB5) نام دارد و در واقع یکی از معروف‌ترین ویزاهای آمریکا به شمار می‌رود.

پس از روسیه و کانادا کشور آمریکا سومین کشور پهناور جهان با جمعیتی حدود ۳۲۹ میلیون نفر است.

با استفاده از این ویزا فرد می‌تواند با مبلغ حدود یک میلیون دلار در کشور آمریکا اشتغال‌زایی کرده و برای حداقل ده نفر به صورت تمام وقت کار ایجاد کند برای ایجاد یک شغل در یکی از شهرهای آمریکا به ۵۰۰ هزار دلار نیاز است. با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرد ویزای موقت دو ساله در آمریکا اخذ می‌کند و پس از آن اگر هیچ گونه تخلفی مرتکب نشده باشد و مالیات خود را به طور کامل پرداخت کرده باشد، می‌تواند گرین کارت آمریکا که همان اقامت دائم آمریکا است را به دست آورد.

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا همچنین می‌توانند از طریق خرید ملک در این کشور اقدام کنند. البته باید توجه داشت که اتباع خارجی تنها با داشتن ویزای موقت می‌توانند در آمریکا اقدام به خرید ملک کنند. جالب این است که ویزای توریستی نیز از جمله ویزاهای موقتی است که فرد می‌تواند با حضور در آمریکا به عنوان توریست، به خرید ملک اقدام نماید.

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به قبرس

کشور قبرس یکی دیگر از مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است که با شرکت در برنامه سرمایه‌گذاری این کشور می‌توانند به همراه خانواده خود به شهروندان قبرسی تبدیل شده و اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند. به‌طورکلی، متقاضیان مهاجرت در صورتی که بتوانند مبلغ ۳۰۰ هزار یورو و یا بیشتر را از طریق خرید ملک در کشور قبرس سرمایه‌گذاری کنند، واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور خواهند شد. متقاضیان همچنین می‌بایست منبع درآمدی خارج از کشور قبرس داشته باشند و ملزم به افتتاح حساب به مبلغ ۳۰ هزار یورو در بانک‌های قبرس هستند. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور قبرس برای تمام عمر متقاضی خواهد بود و نسل های بعدی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. شرایطی که کشور قبرس برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نظر گرفته است به قرار زیر هستند:

 • شهروند اتحادیه اروپا بودن و یا داشتن ویزای شینگن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین نداشتن هرگونه سابقه جنایی در کشور محل اقامت
 • داشتن اقامت موقت به مدت شش ماه برای ورود به کشور قبرس
 • نداشتن تابعیت در دیگر کشورهای اروپایی
 • خرید ملک به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو که شامل مالیات بر ارزش افزوده است.
 • اهدای مبلغ ۷۵۰۰۰ یورو به سازمان توسعه اراضی و صندوق تحقیق و توسعه دولتی

علاقمندان به مهاجرت به کشور قبرس می‌توانند در مواردی همچون خرید ملک مسکونی و یا ملک تجاری به ارزش دو میلیون یورو سرمایه‌گذاری کنند. این افراد همچنین می‌توانند به ارزش دو میلیون یورو در خرید، افتتاح و مشارکت در شرکت‌ها و کسب‌وکارها در کشور قبرس شرکت کنند. از طرف دیگر درصورتی که امکان انجام موارد ذکر شده برای سرمایه‌گذاری وجود نداشته باشد، متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به قبرس می‌توانند مبلغی به ارزش دو میلیون یورو در صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور قبرس قرار دهند.

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به نیوزلند

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اگر به دنبال یک کشور خوش آب‌وهوا هستند، می‌توانند نیوزلند را برای این کار انتخاب کنند. کشور نیوزلند برای این متقاضیان امکانات سرمایه‌گذاری را به دو شکل فراهم کرده است.

برنامه (Investor Plus Visa): در این برنامه متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری باید مبلغی به ارزش حداقل ده میلیون دلار نیوزلند را برای مدت سه سال در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. در دو سال آخر اقامت موقت، متقاضیان باید به مدت 44 روز در سال و یا 88 روز در مجموع را در این کشور سپری کنند.

برنامه (Investor Visa): از طریق این برنامه متقاضیان می‌توانند با حداقل مبلغ سه میلیون دلار برای مدت چهار سال در این کشور به کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری بپردازند. سرمایه‌گذاران باید در مدت چهار سال حداقل 438 روز را در کشور نیوزلند سپری کنند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند این است که متقاضی باید حداقل سه سال سابقه کار تجاری و یا مدیریت یک بخش تجاری را داشته باشد. همچنین افراد و همه خانواده آن ملزم به ارائه مدارک دال بر مهارت زبان انگلیسی هستند. ناگفته نماند که سرمایه‌گذاری در نیوزلند محدودیت سنی دارد و افراد باید قبل از سن ۶۵ سالگی برای این کار اقدام کنند.

به محض دریافت ویزا، متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور نیوزلند به مدت یک سال مهلت دارند که با استفاده از یکی از روش‌های زیر به سرمایه‌گذاری در این کشور بپردازند:

 • خرید سهام دولتی و یا هرگونه سهامی که توسط شرکت‌های مالی، موسسات و بانک‌ها تایید شده باشد.
 • سرمایه‌گذاری مستقیم و یا غیرمستقیم در شرکت‌های عمومی و خصوصی
 • کمک‌های بشردوستانه به ارزش ۱۵ درصد از کل مبلغ سرمایه‌گذاری
 • خرید ملک به هدف تزریق سود به بازار آزاد
 • داشتن بازدهی تجاری در شرایط عادی و همچنین سرمایه‌گذاری با دلار نیوزلند
 • تاثیر در اقتصاد کشور نیوزلند
 • مستقل بودن سرمایه و مشروط نبودن آن به هرگونه وام یا وثیقه یا مطالبه
 • استفاده از نظام بانکی نیوزلند و شرکت‌های صرافی معتبر به منظور واریز مبلغ سرمایه‌گذاری

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه

کشور ترکیه یکی دیگر از مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است؛ چرا که این کشور دارای یک اقتصاد رو به رشد در آسیا بوده و از سال ۲۰۱۷ تا کنون برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی ویزای طلایی در نظر گرفته است. در ابتدا افرادی که متقاضی مهاجرت بودند می‌بایست حداقل یک میلیون دلار را برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرند که به دلیل عدم استقبال متقاضیان این مبلغ در سال ۲۰۱۸ به ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد. این تغییر مبلغ سرمایه موجب جذب جمع کثیری از متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری شد.

کشور ترکیه یکی دیگر از مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است

از مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه مواردی هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

– داشتن امنیت و ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مناسب برای سرمایه‌گذاری و همچنین

بهره‌وری سریع

– امکان دریافت اقامت ترکیه پس از ایجاد کسب‌وکار در ترکیه که البته این امکان تنها پس از دریافت درجه شهروندی ترکیه امکان‌پذیر است.

– امکان واگذاری یا فروش دارایی پس از گذشت سه سال بدون باطل شدن ویزای شهروندی

– دریافت ویزای سرمایه‌گذاری بدون نیاز به اعلام میزان دارایی و سرمایه

– امکان اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه و سفر به ۱۴۸ کشور جهان با استفاده از این پاسپورت

– امکان برخورداری از شهروندی دوگانه، یعنی اینکه فرد می‌تواند همزمان تابعیت دو کشور را داشته باشد.

– امکان بهره‌مندی از خدمات بیمه و درمان به صورت رایگان

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به ترکیه می‌توانند به چندین طریق برای این کار اقدام کنند:

– متقاضیان می‌توانند یک یا چند ملک تجاری یا مسکونی را به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار خریداری کنند.

– همچنین افراد می توانند حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را در یکی از بانک‌های ترکیه بلوکه کنند.

– این افراد می‌توانند به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار برای خرید برات یا اوراق قرضه دولتی سرمایه‌گذاری کنند.

– متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به ترکیه می‌توانند به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری مالی به هر شکلی انجام دهند.

– این افراد همچنین می توانند با این مبلغ در صندوق‌های معتبر واقع در ترکیه سرمایه‌گذاری کنند.

مدت زمان سرمایه‌گذاری برای هر یک از مواردی که در این جا ذکر شد حداقل سه سال است.

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به پرتغال

کشور پرتغال امکان سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور فراهم کرده است؛ چرا که این کشور یکی از بهترین کشورها برای زندگی شغلی، خانوادگی و سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. کشور پرتغال در همسایگی اسپانیا و در جنوب اروپا واقع شده و به دلیل اقتصاد رو به رشد و پایدار آن به همراه مزیت استفاده از ویزای شینگن، به یکی از مهمترین مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری تبدیل شده است. این کشور نیز مانند کشور ترکیه ویزای طلایی را برای جذب سرمایه‌های خارجی و همچنین سرمایه‌داران از خارج از اتحادیه اروپا طراحی کرده است. شرایطی که سرمایه‌گذاران بالقوه در این کشور می بایست داشته باشند شامل موارد زیر خواهد بود:

– ارائه مدرک دال بر خارجی بودن و زندگی در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا

– متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای گرفتن ویزای پرتغال باید املاک غیر توقیف شده داشته باشد.

– افراد نباید دارای سوء پیشینه یا تخلفات جنایی باشند

– پرداخت هزینه جهت بررسی پرونده

– اقدام به اولین ورود به کشور پرتغال با استفاده از ویزای شینگن

– پس از اولین ورود به کشور پرتغال با ویزای شینگن، افراد باید قبل از گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری به مدت ۱۴ روز در عرض دو سال در این کشور زندگی کرده باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور پرتغال به سه طریق امکان‌پذیر است:

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانند در فعالیت‌های پژوهشی به ارزش ۲۵۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند

سرمایه‌گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک
متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور پرتغال می‌توانند با خرید ملک یا هر گونه دارایی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو یا بیشتر و یا خرید ملک به ارزش ۳۵۰ هزار یورو یا بیشتر در بافت‌های فرسوده این کشور که قدمتی بیش از ۳۰ سال دارند و نیاز به بازسازی داشته باشند، به این کشور مهاجرت کنند. اگر خریدار، ملک خود را در منطقه کم جمعیت بگیرد دولت ۲۰% سرمایه را به خریدار باز می گرداند.

سرمایه‌گذاری مالی در پرتغال
متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانند در فعالیت‌های پژوهشی به ارزش ۲۵۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند یا با همین مبلغ به بازسازی سایت های فرهنگی و تاریخی بپردازند و یا اینکه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بتوانند به ارزش ۵۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند.

سرمایه‌گذاری از طریق کسب‌وکار در پرتغال
متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌توانند با ایجاد ده شغل جدید یا بیشتر در کشور پرتغال به سرمایه‌گذاری بپردازند. این افراد می‌توانند در سهام یک شرکت به ارزش ۳۵۰ هزار یورو نیز سرمایه‌گذاری کنند. اگر امکان این دو مورد برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری وجود نداشت، می‌توانند به مدت سه سال به ایجاد و حفظ پنج شغل دائمی بپردازند.

برای دریافت ویزای دائمی پرتغال، متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید به مدت پنج سال در این کشور از طریق اقامت موقت به انجام فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری بپردازند و در صورتی که موفقیت آنها در کارشان محرز شد، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به روسیه

سرمایه گذاری در روسیه، یکی از روش‌های مهاجرتی است که کشور روسیه برای متقاضیان مهاجرت فراهم کرده است. روسیه با سرمایه‌گذاری بر روی سرمایه‌گذارانی که می‌توانند به طور مستقیم تابعیت و پاسپورت خود را از طریق اهدای کمک به خیریه‌های دولتی روسیه دریافت کنند، شرایط ویزای سرمایه‌گذاری خود را ارائه می‌دهد.

در حالی که شهروندی از طریق ویزای سرمایه‌گذاری به طور رسمی وجود ندارد، شهروندی روسیه را می‌توان به روشی بسیار مشابه تنها در سه سال دریافت کرد. سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند از طریق کمک‌های مالی، خرید املاک و مستغلات یا سرمایه‌گذاری تجاری سودآور، ساکن و سپس شهروند روسیه شوند.

سرمایه گذاری در روسیه، یکی از روش‌های مهاجرتی است

ویزای سرمایه‌گذار روسیه مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایا، این است که پس از سه سال می‌توان با حفظ یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری، بدون هزینه اضافی تابعیت کامل روسیه را دریافت کرد. این شرط بدون هزینه اضافی برای همسر و خانواده سرمایه‌گذار نیز اعمال می‌شود. با حداقل هزینه ۱۲۸۰۰۰ دلار، فرآیند سرمایه‌گذاری روسیه یکی از ارزان‌ترین گزینه‌های موجود برای اخذ اقامت و شهروندی است. پاسپورت و شهروندی یک سرمایه‌گذار روسی را می‌توان در هر دفتر رسمی روسیه در یک کشور خارجی درخواست و دریافت کرد.

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به هلند

اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است. اما قبل از اینکه به دنبال سرمایه‌گذاری در این کشور باشید، بهتر است از شرایط اقتصادی این کشور بدانید. میزان رشد اقتصادی هلند می‌تواند میزان موفقیت کسب و کار و حداقل میزان بودجه مورد نیاز یا هزینه سرمایه‌گذاری در هلند را تعیین کند. پس از احیای تقاضای خارجی و داخلی و کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹، رشد تولید ناخالص داخلی هلند در سال ۲۰۲۲ به شرایط قبلی بازگشت.

علاوه بر این، با اجرای سیاست‌های جدید و لغو روش‌هایی مانند خود حمایتی که یکی از عوامل مهم در افزایش بیکاری در هلند بود، شرایط اقتصادی نیز بهبود یافته است. کارشناسان رشد اقتصادی انتظار داشتند که رشد اقتصادی هلند در پایان سال ۲۰۲۱ به ۲.۹ درصد و در سال ۲۰۲۲ به ۳.۳ درصد برسد که بر اساس این پیش بینی‌ها، شرایط سرمایه‌گذاری در هلند برای متقاضیان خارجی فراهم شده است و در نتیجه می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین مسیرهای مهاجرت برای این افراد شود.

علاوه بر وضعیت اقتصادی، عوامل دیگری نیز وجود دارد که ریسک اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری را تعیین می‌کند. نرخ تولید ناخالص داخلی مهمترین عامل در تعیین نرخ رشد اقتصادی یک کشور است. این رقم در سال ۲۰۲۱ ،۸۶۵ میلیارد دلار بوده و پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۲ به ۹۲۵ میلیارد دلار برسد.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت دانمارک از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های ایده آلی است که می‌توان در این کشور اقامت گرفت. اما زمان سرمایه‌گذاری باید موارد بسیاری همچون قوانین سرمایه‌گذاری و تجارت، قوانین صادرات و واردات، قوانین دریافت اقامت و بسیاری از این موارد را بررسی کرد. دانمارک با کسب رتبه بین المللی در شاخص شفافیت یکی از کشورهای امن برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

وجود قوانین منعطف و ایمن در بازار دانمارک و خطوط هوایی و حمل و نقل کارآمد دلیل دیگری برای انتخاب این کشور است. اما به طور کلی دانمارک را به چند دلیل می‌توان بهترین کشور برای سرمایه گذاری دانست که شامل: بازار کار منعطف، بازارکار مقرون به صرفه و انعطاف پذیر، دسترسی فوق‌العاده، راه اندازی آسان کسب و کار، صرفه جویی در هزینه‌ها، پیشرو در فناوری اطلاعات، ارتباطات و علوم زیستی است.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های ایده آلی است که می‌توان در این کشور اقامت گرفت

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری

اسپانیا یکی از ایده‌آل ترین گزینه‌ها برای دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد و این روش یکی از موثرترین راه‌های اخذ اقامت اسپانیا محسوب می‌شود. بر اساس این برنامه، سرمایه‌گذار و اعضای نزدیک خانواده‌اش می‌توانند در کمتر از یک ماه مقیم اسپانیا شوند. اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری از چند طریق امکان‌پذیر است که در این قسمت به پنج روش آن اشاره می‌کنیم:

سرمایه‌گذاری در قالب خرید اوراق قرضه دولتی (حداقل ۲ میلیون یورو)
سرمایه‌گذاری در قالب خرید درصدی از سهام یک شرکت اسپانیایی (حداقل یک میلیون یورو)
داشتن سپرده بانکی در یک بانک اسپانیایی (حداقل ۱ میلیون یورو)
ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار و سرمایه‌گذاری در آن
سرمایه‌گذاری در املاک (خرید ملک)

از طریق تمامی روش‌های ذکر شده، ابتدا ویزای طلایی اسپانیا (ویزای سرمایه گذاری، ویزای طلایی اسپانیا) و پس از یک سال در صورت داشتن شرایط لازم، اقامت موقت اسپانیا را دریافت خواهید کرد.

 

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به سوئیس

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به سوئیس، یکی از روش‌های امن برای دریافت اقامت این کشور است. سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با ویزای سرمایه‌گذاری وارد بازار داخلی سوئیس شوند. این ویزا دسترسی سرمایه‌گذاران به بازار را آسان می‌کند و سرمایه‌گذاران و بازرگانان می‌توانند با این ویزا در سوئیس اقامت کنند. سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند ویزای سرمایه گذاری سوئیس را از راه‌های مختلفی دریافت کنند. لازم به ذکر است که قوانین محلی برای سرمایه‌گذاران ملی اروپایی و غیر اروپایی متفاوت است. تجار غیر‌اروپایی می‌توانند از دو طریق ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کنند:

 1. ثبت شرکت در سوئیس
 2. پرداخت مالیات در سوئیس ویژه بازنشستگان

شایان ذکر است که سرمایه‌گذاران غیراروپایی ۵۵ سال یا بیشتر، در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در یک شرکت سوئیسی را داشته باشند می‌توانند برای ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کنند. معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه‌گذاری سوئیس:

 • فروش شرکت
 • سرمایه‌گذارانی که در حال حاضر در بازار داخلی فعال نیستند
 • بازنشسته بودن
 • بازیگران، نوازندگان و ورزشکاران
 • افرادی که دارایی کافی داشته و نیازی به کار در جایی ندارند

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری، یک گزینه ایده‌آل برای افرادی است که می‌خواهند اقامت این کشور را دریافت کنند. ایتالیا آخرین کشور اروپایی است که به انجمن ویزای طلایی پیوست. برنامه ویزای طلایی ایتالیا معروف به “ویزای سرمایه‌گذار برای ایتالیا” در دسامبر ۲۰۱۷ که به طور رسمی توسط وزارت توسعه اقتصادی رونمایی شد. ایتالیا در موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران خارجی که قصد اخذ اقامت دائم را دارند، قرار دارد. زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و اقتصاد با‌ثباتی دارد. اگرچه هزینه زندگی در این کشور نسبتاً بالا است، اما دولت راهکارهایی را برای کاهش هزینه‌ها ارائه کرده است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

در حال حاضر ایتالیا به شهروندان غیراروپایی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به ایتالیا را دارند ویزای طلایی دو ساله ارائه می‌دهد. ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان با تولید ناخالص داخلی ۲ تریلیون دلار است. سرمایه‌گذاران باید ظرف مدت سه ماه پس از ورود به ایتالیا مبلغ مشخص شده را در کار مورد نیاز سرمایه‌گذاری کنند. با این ویزا اجازه اقامت دو ساله صادر می‌شود و در صورت عدم پرداخت مبالغ تعیین شده توسط سرمایه‌گذاران، این ویزا قبل از انقضاء لغو خواهد شد. اگر واجد شرایط هستید، این ویزا برای سه سال دیگر قابل تمدید است.

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور است. اقتصاد این کشور بر پایه منابع طبیعی نفت، گاز، آب و … است. این کشور شرایط ایده‌آلی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است تا از طریق سرمایه‌گذاری، به اقامت در نروژ دست یابند. از جمله شاخص‌هایی که می‌تواند بر روی سرمایه‌گذاری در این کشور تاثیرگذار باشد، شاخص‌هایی همچون تولید ناخالص داخلی، نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد است.

به طور کلی سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند به صورت خرید ملک، ثبت شرکت یا اوراق قرضه انجام شود. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در نروژ ثبت شرکت سهامی عام است که برای ثبت شرکت نیاز به هزینه اولیه ۱ میلیون کرون دارد که پرداخت کامل آن برای ثبت شرکت ضروری بوده و حداقل به یک سهامدار و چند هیئت مدیره نیاز است. روش‌های دیگری نیز در گروه اقامت سرمایه‌گذاری نروژ گنجانده شده است که به عنوان ثبت نام برای شعبه شرکت خارجی عمل می‌کند. یعنی شما می‌توانید نقش شعبه‌ای از شرکت مادر را ایفا کنید.

اقامت مکزیک از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت مکزیک از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است. در حال حاضر سرمایه‌گذاران می‌توانند از دو طریق در مکزیک سرمایه‌گذاری کنند. به عبارتی دریافت دو نوع ویزای سرمایه‌گذاری در این کشور امکان‌پذیر است. یکی از طریق ثبت شرکت و دیگری از طریق خرید ملک است. باید بدانید که با ثبت شرکت و خرید ملک در این کشور از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت خواهید کرد.

ثبت شرکت در مکزیک به خودی خود هیچ مزیتی از نظر اقامت ندارد. ثبت شرکت در قالب یک برنامه مهاجرتی قابل استفاده است. یکی از مزایای ثبت شرکت و خرید سهام شرکت در مکزیک، عدم نیاز به حضور سرمایه‌گذار است. در نظر داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم، سرمایه‌گذار باید مدارک مربوط به ثبت شرکت و مدارک مربوط به میزان سهام خریداری شده را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد.

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین راه‌های افزایش درآمد برای سرمایه‌گذاران است. با خرید ملک، از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت می‌کنید. در صورت خرید ملک در مکزیک، ارزش ملک شما روز به روز افزایش می‌یابد. علاوه بر این، می‌توانید ملک خود را اجاره دهید. برای دریافت کارت اقامت دائم مکزیک از طریق خرید ملک، باید سند مالکیت خود را به اداره مهاجرت در آن کشور ارائه دهید. حداقل مبلغی که برای خرید ملک در مکزیک باید سرمایه‌گذاری کنید، ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰ دلار است.

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری، اگر به صورت استراتژیک و اصولی انجام شود، می‌تواند منافع مالی زیادی برای سرمایه‌گذاران خارجی به همراه داشته باشد. در دنیای امروزی بسیاری از کشورهای جهان به سیاست اقتصادی آزاد روی آورده‌اند، کشورهای اروپایی عملکرد مهمی در این زمینه دارند و تشکیل اتحادیه اروپا به نوعی حمایت از چنین سیاستی بود.

در واقع، ادغام ۲۷ کشور در اروپا، قاره اروپا را به یکی از مطلوب‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاری در جهان تبدیل کرده است. سرمایه‌گذاری در اروپا و اخذ اقامت از طریق خرید سهام، خرید ملک و سایر مسیرهای مهاجرتی از گذشته به عنوان ابزاری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی در نظر گرفته شده است.

سیاست سرمایه‌گذاری در اتحادیه اروپا بر ایجاد نوعی ثبات و اطمینان حقوقی و همچنین ایجاد محیطی منطبق با قوانین بین‌المللی متمرکز است و بسیاری از مردم به دنبال این هدف هستند که از طریق سرمایه‌گذاری در چه کشورهایی می توانند اقامت بگیرند؟ در راستای گسترش این سیاست‌ها، برنامه‌های سرمایه‌گذاری مختلفی مانند خرید ملک، خود‌حمایتی، خرید سهام، ثبت شرکت و … در کشورهای اروپایی تدوین شده است که بسیاری از آنها اثرات اقامتی برای سرمایه‌گذاران خارجی به همراه دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

دولت کانادا سعی دارد افرادی را به عنوان مهاجر جذب کند که با ورود خود به کانادا، بتوانند نقش موثری در رشد همه جانبه این کشور پهناور داشته باشند.

جمع بندی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری امروزه به لطف پیشرفت‌های صنعتی بسیار امیدوارکننده شده است. کشورهای با اقتصاد قوی برای جذب هرچه بیشتر متقاضی تسهیلات زیادی پیش روی افراد می‌گذارند. از آن جایی که مهاجرت از این طریق یک منفعت دوطرفه هم برای متقاضیان و هم برای کشورهای هدف دارد؛ بنابراین به راحتی واجدین شرایط می‌‌توانند اقامت دائم را که هدف اکثر سرمایه‌گذاری است، کسب کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
حداقل میزان سرمایه‌ای که فرد برای شروع سرمایه‌گذاری نیاز دارد چقدر است؟
حداقل میزان سرمایه‌ای که فرد برای شروع سرمایه‌گذاری در کشور مورد نظر به آن نیاز دارد رقم ثابتی نیست و برای هر کشور به هر میزان می‌تواند متفاوت باشد
آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری محدودیت سنی دارد؟
برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا، محدودیت سنی وجود دارد و تنها افراد زیر ۵۵ سال می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنند.
آیا متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا می‌توانند برای خانواده خود ویزا بگیرند؟
متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا می‌توانند به همراه اعضای خانواده خود و فرزندان به این کشور مهاجرت کنند. البته فرزندان آنها باید زیر ۲۱ سال سن داشته باشند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

20 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بابک اذانی
1 سال قبل

عصر بخیر. یک سوال داشتم سرمایه اولیه مورد نیاز جهت اخذ اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری چقدره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  بابک اذانی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خدماتی در این زمینه ارائه نمیدیم اما در آپدیتی که برای این مقاله در نظر گرفتیم به این موضوع پرداختیم . حتما مطالعه کنید .

افشین
1 سال قبل

سلام وقت بخیر. من 41 سالمه و قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری رو دارم. میخاستم ببینیم حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا چقده؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  افشین
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در خصوص سرمایه گذاری در کانادا در حال حاضر اقدامی انجام نمیدیم اما میتونید با مطالعه آپدیت این مقاله اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید .

نیما خانی
1 سال قبل

روزتون بخیر. یک سوال داشتم در صورت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئیس میتونیم پاسپورت سوئیس هم بگیریم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  نیما خانی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله اگر شرایط لازم رو داشته باشید و قوانین رو رعایت کنید امکان پذیر هست براتون ، در آپدیت این مقاله به این موضوع پرداختیم لطفا مطالعه بفرمایید .

فاطمه محمدی
1 سال قبل

در صورت اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری آیا امکان اقامت اعضای خانواده هم وجود داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  فاطمه محمدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله اما پیشنهاد ما برای اسپانیا اقدام از طریق تمکن مالی در این کشوره اما با توجه به سوال مطرح شده شما در آپدیتی که برای این مقاله در نظر گرفتیم حتما به این موضوع هم میپردازیم .

علی
1 سال قبل

شب بخیر. من 30 سالمه، متاهلم و یک بچه دارم و قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری دارم. میخواستم ببینم بهترین روش برای اخذ اقامت کدوم روشه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما برای ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام میکنیم اما میتوانید در آپدیتی که در این مقاله براتون در نظر گرفتیم به پاسخ سوالاتتون برسید .

مهدی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر. برای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری حداقل چه میزان سرمایه نیاز است و آیا این کشور برای خرید ملک گزینه مناسبیه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما برای مهاجرت به نروژ خدماتی ارائه نمیدیم متاسفانه اما در آپدیتی که برای این مقاله در نظر گرفتیم به این موضوع پرداختیم .
حتما مطالعه بفرمایید .

رضا دری
1 سال قبل

روز بخیر وخسته نباشید. در حال حاضر امکان اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در دانمارک وجود داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  رضا دری
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در آپدیت این محتوا به این مورد به طور کامل پرداختیم . حتما مطالعه بفرمایید .

سجاد دهقانی
1 سال قبل

سلام با تشکر از مقاله عالیتون. 34 سالمه و قصد مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری دارم. حداقل سرمایه مورد نیاز برا سرمایه گذاری در اروپا چقدره؟ بهترین کشور برای سرمایه گذاری کدوم کشور؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سجاد دهقانی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
کشور آلمان در حال حاضر برای سرمایه گذاری شرایط مناسبی داره .

علی
1 سال قبل

سلام. با تشکر از مقاله خوبتون.
آیا امکان اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری وجود داره؟ بهترین روش برای سرمایه گذاری در هلند چیه و با سرمایه حدود 4 میلیارد چه روشی رو برای سرمایه گذاری پیشنهاد میکنید؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خیر برای هلند اقدام نمیکنیم اما سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان گزینه بسیار مناسبی هست .

الهام
1 سال قبل

سلام وقت بخیر. با توجه به شرایط حال حاضر روسیه و جنگ. سرمایه گذاری در روسیه کار درستیه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  الهام
1 سال قبل

سلام وقت بخیر .
پیشنهاد میکنیم از طریق کاری یا تحصیلی اقدام کنید برای روسیه

کادر هرمس اپلای