دانشگاه آیدین استانبول ترکیه

معرفی دانشگاه آیدین استانبول ترکیه

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

2007

زبان :

انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

50

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

12

تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول (IAU) از انتخاب‌های دانشجویان بین‌الملل برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است؛ چراکه این دانشگاه به‌عنوان یک دانشگاه غیردولتی، توانسته سطح علمی مناسبی را برای دانشجویان فراهم کند. دانشگاه آیدین استانبول ترکیه که در سال 2007 تحت عنوان موسسه آموزشی فعالیتش را شروع کرد، امروزه به یکی از دانشگاه‌های محبوب در کشور ترکیه و در بین دانشجویان بین‌الملل تبدیل شده است. هزینه تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول از 1,600 دلار شروع شده و بسته به رشته و مقطع تحصیلی تغییر می‌کند؛ برای مثال برای تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه باید سالانه مبلغی بین 4,000 تا 22,000 دلار آمریکا پرداخت کرد.

دانشگاه آیدین استانبول ترکیه در کشور و جهان، با مطالعات علمی و کارکنان دانشگاهی با تجربه مشهور است و می‌توان گفت که این دانشگاه یک دانشگاه عالی محسوب می‌شود. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب جزییات بیشتری را درباره دانشگاه آیدین استانبول با شما ه اشتراک بگذاریم.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره دانشگاه آیدین استانبول ترکیه

دانشگاه ایالتی استانبول (IAU) در تاریخ 18 مه 2007 به عنوان یک ابتکار از موسسه آموزش و فرهنگ Anadolu بر اساس قانون شماره 5656، ضمیمه 73 که در نشریه رسمی منتشر شد، تاسیس شد. دانشگاه Aydın کشور ترکیه که به‌اختصار IAU هم گفته می‌شود، با وجود فضای رقابتی‌ای که دارد علاوه بر دانشجویان ترک دانشجویان بین‌الملل را نیز به سمت خود جذب کرده است. نرخ پذیرش در دانشگاه آیدین استانبول 62% است به این معنا که از هر 100 دانشجویی که درخواست پذیرش در این دانشگاه را دارند، درخواست 38 نفر از آن‌ها پذیرفته نخواهد شد.

تحصیلات

دانشگاه استانبول دانشگاه آیدین دارای واحدهای دانشگاهی ۱۰ دانشکده با ۵۵ برنامه، ۳ مدرسه فارغ التحصیل با ۴۰ برنامه، ۱ مدرسه زبان خارجی با ۲ برنامه، ۳ مدرسه حرفه ای با ۱۵۴ برنامه.

پژوهش

ما همچنین مرکز تدریس، کاربرد و تحقیقات زبان ترکی (TÖMER) داریم که هدف آن آموزش زبان ترکی برای خارجی ها با استفاده از تکنیک های آموزشی معاصر در محیط معاصر است. سطح زبان ترکی از فارغ التحصیلان TÖMER آنها را قادر می سازد تا به تحصیلات دانشگاهی خود در ترکیه بروند.

خدمات دانشگاه آیدین

خدمات دانشجویی

از روزی که سال تحصیلی شروع می شود، تمام دانشجویان بین المللی توسط موسسه تامین اجتماعی (Sosyal Güvenlik Kurumu – SGK) بیمه می شوند. بیمه برای یک سال معتبر خواهد بود.

برای فعال شدن بیمه درمانی، دانشجویان مجاز به اقامت مجاز / اقامت موقت موقت، گذرنامه و نامه دانشجویی برای هر شاخه بانک مقداری پول می پردازند.

 

خدمات مسکن

IAU برای دیدن اینکه دانشجویان دانشگاه در یک فضای صلح آمیز، امن، راحت، دلپذیر و بهداشتی باقی می مانند، با تعداد زیادی از خوابگاه های خصوصی و امکانات مسکن در مجاورت کمپ های دانشگاهی موافقت کرده اند. آنها دانشجویان ما را با گزینه های اقامتی مانند اتاق های تک، دو، سه نفره و سوئیت ها با قیمت مناسب ارائه می دهند.

خدمات کتابخانه

کتابخانه های IAU شامل مواد مانند هزاران کتاب و نشریات است. مجلات، سی دی ها و فیلم ها برای ارائه منبع برای فعالیت های علمی و حرفه ای و بهبود فردی. کتابخانه های IAU با داشتن زیرساخت های فن آوری بالا و پویا، خدمات کتابخانه ای معمولی و فضای کتابخانه مجازی را به دانش آموزان، استادان و کارمندان اداری ارائه می دهد.

خدمات درمانی

بیمه درمانی به شما اجازه می دهد تا با پرداخت ۲۰ درصد از کل مبلغی که توسط پزشک با نسخه تجویز شده است، کمک پزشکی دریافت کنید.

در ترکیه بسیاری بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد.

برخی از بیمارستان ها تحت موافقت نامه های کامل با بیمه SGK کار می کنند و برخی از آنها نیازمند هزینه های اضافی هستند که توسط بیمه SGK پوشش نمی دهند.

امکانات ورزشی دانشگاه آیدین استانبول ترکیه

در این دانشگاه ، تعداد زیادی از فعالیت های ورزشی که توسط مرکز بهداشت، فرهنگ و ورزش پیشگام هستند، با همکاری شورای دانشجویی و باشگاه ها علاوه بر فعالیت های انجام شده به صورت منظم و به صورت برنامه ریزی برگزار می شود.

هدف از فعالیت های ورزشی این است که به دانش آموزان کمک شود تا با توجه به منافع خود، علاقه مند شدن به ورزش، مشارکت در بدن و سلامت روانی، حمایت از توانایی های و تقویت روابط اجتماعی،  زمان آزاد خود را پر کنند.

دانشگاه استانبول Aydin یک دانشگاه جامع است و دارنده برچسب ECTS و DS است. بیش از 250 برنامه در حال تحصیل در دانشگاه ایاالت متحده است که بیش از 37،000 دانش آموز دارد.

از جمله مراکز ورزشی و اموزشی

باشگاه دانشجویی

باشگاه اندیشه ATATÜRK

باشگاه کتابخانه

باشگاه لایبستیک BILLOK

جواهرات و اشیای هنری باشگاه

باشگاه BIL Lions

باشگاه بحث

باشگاه BIL جوان FB

باشگاه موتور ورزش

BIL ترابزون گروه

باشگاه ورزشی

باشگاه فرهنگی

باشگاه تحقیقات استراتژیک

 

باشگاه موسیقی

باشگاه مدرس مدرن Assistans

باشگاه ربات

باشگاه ترجمه

باشگاه هنر و ادبیات

باشگاه محیط زیست

باشگاه ضد سیگاری

باشگاه رقص

سینما باشگاه

تجارت خارجی اتحادیه اروپا

باشگاه کمک های اجتماعی

باشگاه اندیشه جهانی

اعتباربخشی

رشته های آموزشی در مقطع لیسانس

Civil Engineering

Computer Engineering

Electrical and Electronics Engineering

Industrial Engineering

Software Engineering

Business Management

Civil Aviation Management

Civil Engineering

Foreign Trade

International Trade

Computer Engineering

Computer Programming

Software Engineering

Political Science and International Relations

English Language Teacher Education

English Language and Literature

English Language Teacher Education

Tourism Guidance

Translation and Interpreting

زمان ثبت نام دانشگاه آیدین ترکیه

زمان ثبت نام دانشگاه در ژانویه می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول

تحصیل در Istanbul Aydın University برای بسیاری از دانشجویان ایرانی یک رؤیا است؛ اما سؤالی که اغلب هنگام معرفی دانشگاه آیدین استانبول مطرح می‌شود، موضوع هزینه آن است. هزینه تحصیل در این دانشگاه بسته به عوامل مختلفی می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، نوع دانشکده، مقطع تحصیلی و نوع زبان ارائه شده دوره‌ها از عوامل مهمی هستند که در هزینه تحصیل تأثیر می‌گذارند.

همچنین ممکن است به دلیل شرایط ویزا و سایر هزینه‌های اداری مربوط به دانشجویان بین‌ المللی، هزینه تحصیل بالاتر محاسبه شود. با این حال، برخی بورسیه‌ها و کمک‌ هزینه‌های تحصیلی برای حمایت مالی از دانشجویان این دانشگاه در دسترس هستند که می‌توانند هزینه‌های کلی تحصیل را به میزان قابل توجهی و حتی تا 50 درصد کاهش دهند. در جدول زیر لیست هزینه‌های کامل دانشگاه آیدین استانبول را مشاهده می‌کنید.

مدرک تحصیلی هزینه دوره نحوه پرداخت و اقساط
زبان انگلیسی مقدماتی برای مقطع لیسانس (1 سال) 5025 دلار آمریکا دو قسط در یک سال
زبان انگلیسی مقدماتی برای مقطع کاردانی (1 سال) 2550 دلار آمریکا دو قسط در یک سال
مدرک کاردانی (2 سال) 2700 دلار برای هر سال دو قسط در هر سال
مدرک کارشناسی (4 سال) 6000 دلار برای هر سال چهار قسط در هر سال
دندانپزشکی (5 سال) 15000 دلار برای هر سال چهار قسط در هر سال
پزشکی 17500 دلار برای هر سال چهار قسط در هر سال
کارشناسی ارشد (مخصوص دانشجویانی با مدرک کارشناسی مشابه) (2 سال) در مجموع 4200 دلار دو قسط تنها در سال اول
کارشناسی ارشد (مخصوص دانشجویانی با مدرک کارشناسی متفاوت) (2 سال) در مجموع 4450 دلار دو قسط تنها در سال اول
دکترا (Ph.D) (مخصوص دانشجویانی با مدرک کارشناسی ارشد مشابه) (4 سال) در مجموع 6700 دلار 4 قسط تنها در سال اول

رتبه و رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول ترکیه

یکی از نکات قابل توجه هنگام معرفی دانشگاه آیدین استانبول، رتبه و رنکینگ آن است. این دانشگاه جایگاه نسبتاً مناسبی در بین مؤسسات آموزش عالی ترکیه دارد و در سال‌های اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی را در داخل ترکیه و در مقیاس جهانی کسب کرده است.

در سطح کشوری، دانشگاه آیدین استانبول به طور مداوم در بین دانشگاه‌ های نسبتاً خوب و با کیفیت قرار دارد. این دانشگاه به دلیل طیف متنوعی از رشته‌های ارائه شده در زمینه‌های مختلف مهندسی، مدیریت بازرگانی، حقوق، هنر و علوم بهداشتی و همچنین برخورداری از اعضای هیئت ‌علمی ماهر و با تجربه، رتبه 32 ترکیه و رتبه 10 شهر استانبول را کسب کرده است.

در سطح بین‌ المللی نیز دانشگاه آیدین استانبول رتبه‌های قابل قبولی را کسب کرده است. در آخرین رتبه‌ بندی که توسط ارگان‌های معتبر مانند رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز به رسمیت شناخته شده‌اند، دانشگاه آیدین رتبه 2902 جهانی را کسب کرده است.

اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه یکی از دغدغه‌های بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل است. ترکیه یکی از بهترین کشور‌های جهان برای مهاجرت تحصیلی است؛ زیرا امکانات رفاهی این کشور زندگی مطلوبی را برای متقاضیان ایجاد خواهد کرد.

سخن پایانی

دانشگاه آیدین استانبول ترکیه در کنار امکانات فراوان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2024 در رتبه 1201 قرار گرفته و به گزینه‌ای مناسب برای ادامه تحصیلی دانشجویان بین‌الملل تبدیل شده است. البته هزینه تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول با توجه به اینکه این دانشگاه یک خصوصی است، ارزان نیست ما در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی، شهریه مناسب‌تری دارد. در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص اخذ پذیرش از این دانشگاه می‌توانید با کارشناسان موسسه تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

شعار دانشگاه ایدین ترکیه چیست؟
به سوی آینده ای روشن
خدمات درمانی دانشگاه ایدین به چه صورت است؟
بیمه درمانی به شما اجازه می دهد تا با پرداخت ۲۰ درصد از کل مبلغی که توسط پزشک با نسخه تجویز شده است، کمک پزشکی دریافت کنید.
زمان ثبت نام دانشگاه آیدین ترکیه چه ماهی است؟
زمان ثبت نام دانشگاه در ژانویه می باشد
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای