دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی استانبول

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

1996

زبان :

ترکی, انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

22

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

8

دانشگاه بیلگی استانبول مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. استانبول مرکزی تاثیرگذار دنیای تجارت به‌حساب می‌آید. به همین دلیل، تحصیل در دانشگاه‌های آن تجربه بسیار خوبی خواهد بود. تحصیل و زندگی در این شهر فرصت زندگی در مرکز شهری پویا و سایر فرصت‌های فرهنگی و حرفه‌ای عالی را ارائه می‌کند. یکی از موسسه‌های آموزش عالی برتر در ترکیه، دانشگاه بیلگی استانبول است. وجود دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی سبب شده تا دانشجویان خارجی زیادی در آن مشغول به تحصیل شوند.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره دانشگاه بیلگی استانبول

İstanbul Bilgi Üniversitesi تاسیس‌ شده در سال 1996، یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول است. از سال 2020، دانشگاه بیلگی نزدیک به 20000 دانشجو و 45000 فارغ‌التحصیل دارد. این دانشگاه دارای 3 موسسه، 4 مدرسه، 3 مدرسه حرفه‌ای، 7 دانشکده و بیش از 150 برنامه آموزشی برای دانشجویان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

رنکینگ دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی در بین 400 دانشگاه برتر در رتبه‌بندی سال 2022 قرار گرفت. این دانشگاه بین موسسه‌های آموزش عالی نوظهور اروپا و آسیای مرکزی QS، به‌مدت 6 سال و به‌طور‌ متوالی، بین 4 دانشگاه برتر خصوصی ترکیه رتبه‌بندی شده است.در سال‌های اخیر، دانشگاه بیلگی استانبول بین 185 دانشگاه برتر در «کارآفرینی 2020» و شاخص دانشگاه‌های نوآور از شورای تحقیقات فناوری ترکیه (TUBITAK) قرار داشت.

BİLGİ، سومین دانشگاه برتر ترکیه در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهانی News & World Report در سال 2022 است. همچنین، این موسسه آموزش عالی در بین دانشگاه‌های خصوصی، بهترین رتبه را کسب کرده است. دانشگاه بیلگی توسط WSCUC، یکی از معتبرترین موسسات اعتباربخشی در جهان، تایید شده است. از این نظر، تنها دانشگاه ترکیه بوده که اعتبار بین‌المللی را در سطح سازمانی دریافت کرده است.

پردیس‌ های دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی دارای 3 پردیس در شهر استانبول است که هرساله با بیش از 1000 رویداد، زندگی غنی دانشجویی را به محصلان ارائه می‌دهد.

پردیس سانترال

پردیس سانترال دانشگاه بیلگی استانبول، در زمینی سرسبز به مساحت 118 هکتار در سواحل هالیچ واقع شده و از هر نقطه شهر، قابلیت دسترسی دارد. این پردیس، شامل یک مجموعه هنری و فرهنگی در محیط آموزشی و اولین نیروگاه ترکیه (موزه انرژی) است.

پردیس کوش تپه

واقع در مرکز استانبول و نزدیک به مجیدیه کوی و شیشلی، در قلب زندگی تجاری است.

پردیس دولاپ دره

این پردیس، 10 دقیقه با تکسیم (مرکز صحنه هنری، فعالیت‌های اجتماعی و زندگی شهری استانبول) فاصله دارد.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه بیلگی

هیچ خوابگاهی در داخل و خارج از دانشگاه بیلگی وجود ندارد. با این‌ حال، گزینه‌های اقامتی زیادی در نزدیکی دانشگاه موجود است. این گزینه‌های اقامتی، دسترسی آسان به دانشگاه ارائه می‌دهند و نیاز‌ها و خواسته‌های مختلف محصلان را برآورده می‌کنند. تمامی خوابگاه‌ها توسط اشخاص ثالث و بخش خصوصی اداره می‌شوند.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه بیلگی

موقعیت بین‌ المللی دانشگاه بیلگی استانبول

بیلگی، دارای برنامه‌های مشترک زیادی با سایر دانشگاه‌های خارجی، از جمله تبادل دانشجو است. این دانشگاه، از طریق انعقاد قرارداد‌ پروژه‌های فصلی با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی، فرصتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا تجربیات بین‌المللی را به دست آورند. دانشگاه بیلگی استانبول، در میان 5 دانشگاه برتر میزبان بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی در ترکیه قرار دارد. بنابراین، به دانشجویان فرصتی برای تجربه بین‌المللی در پردیس‌های خود ارائه می‌دهد.

– اراسموس: قرارداد‌های تبادل با بیش از 250 دانشگاه در 43 کشور

– برنامه‌های تبادل دوجانبه: همکاری با بیش از 43 موسسه در سراسر جهان

– تجربه پروژه‌های دوره‌ای در شهر‌های مختلف اروپا مانند اسلو و برلین

– فرصت فارغ‌التحصیلی با دو مدرک از دانشگاه بیلگی و دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU) در برنامه‌های زیرمجموعه BILGI-ASU

برنامه‌ های تبادل دوجانبه دانشگاه بیلگی استانبول

در محدوده همکاری‌های بین‌المللی در دانشگاه بیلگی، فعالیت‌های زیر را می‌توان انجام داد:

– می‌توانید یک یا چند ترم را در دانشگاه‌های سراسر جهان تحصیل کنید.

– امکان شرکت در برنامه‌های تابستانی یا زمستانی شرکت وجود دارد.

– اگر دانشجوی دوره آمادگی هستید، می‌توانید برای کل برنامه یا بخشی از آن، در خارج از کشور تحصیل کنید.

– برنامه‌های تبادل دانشجوی دوجانبه دانشگاه بیلگی استانبول، با همکاری دانشگاه‌های مختلف در ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه، تایوان، کره جنوبی و ژاپن انجام می‌شود. (تبادل دانشجو با همکاری دانشگاه‌های تحت پوشش برنامه تحرک سوئیس است.) علاوه بر این، BILGI مدارس تابستانی و برنامه‌های زبان را با مشارکت دانشگاه‌های همکار ارائه می‌دهد.

زندگی اجتماعی در دانشگاه بیلگی

دانشجویان می‌توانند در پردیس‌های مختلف دانشگاه بیلگی استانبول شرکت کنند. همچنین، این امکان را دارند که شاهد هر یک از صد‌ها رویدادی باشند که در طول سال برگزار می‌شود. برای مثال، رویداد کنگره GAMES که دانشمندان برنده جایزه نوبل را گرد هم می‌آورد. از افرادی که تاکنون در BILGi اجرا داشته‌اند، می‌توان هنرمندان و گروه‌های محبوبی مانند Red Hot Chili Peppers، Tarkan و Hey Douglas را نام برد.

پردیس سانترال استانبول سالانه میزبان رویداد‌های زیادی در زمینه‌‌های مختلف، از انرژی گرفته تا مد، هنر و ورزش است. بیشتر این رویداد‌ها توسط اعضای دانشگاه بیلگی استانبول در باشگاه‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

تقریباً 100 کلوپ دانشجویی در BİLGİ وجود دارد که دانشجویان را با سرگرمی‌ها، علایق و رویا‌های یکسان گرد هم می‌آورند. دانشجویان، می‌توانند در این کلوپ‌ها دوستانی پیدا کنند و رویداد‌ها را با همکاری هم برگزار کنند.

زندگی اجتماعی در دانشگاه بیلگی

کتابخانه و سالن‌ های مطالعه دانشگاه بیلگی استانبول

کتابخانه BİLGİ با طیف گسترده‌ای از منابع و خدمات از جمله سی‌دی‌های موسیقی، روزنامه‌های روزانه بین‌المللی و مجموعه‌های منتخب، پذیرای دانشجویان است. همه پردیس‌ها دارای فضا‌های کار گروهی با ظرفیت صد‌ها نفر هستند که محیطی راحت برای مطالعه در اختیار افراد قرار می‌دهند. کتابخانه مجازی دانشگاه بیلگی استانبول، دارای بیش از 7500 روزنامه و مجله معروف، 61500 مجله الکترونیکی، 570000 کتاب الکترونیکی و 125 پایگاه‌داده و دایره‌المعارف الکترونیکی است. شما می‌توانید به تمام این منابع به‌صورت فیزیکی در کتابخانه یا آنلاین دسترسی داشته باشید. علاوه بر دسترسی به همه این منابع، کتابخانه به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که کتاب‌های الکترونیکی و تبلت‌ها را امانت بگیرند.

پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه بیلگی استانبول

دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان می‌توانند برای اخذ پذیرش در دانشگاه بیلگی اقدام کنند. گواهی‌های فارغ‌التحصیلی دبیرستان یا نتایج آزمون‌های بین‌المللی شناخته شده مانند SAT، ACT،GCE A LEVEL و… برای این منظور لازم است.

دانشجویان بین‌المللی باید درخواست خود را به شرح زیر ارسال کنند:

– دانشجو باید فرم درخواست دانشجوی بین‌المللی را پر کند.

– لازم است متقاضی نسخه‌های اسکن‌شده مدارک موردنیاز زیر را به سازمان دفتر پذیرش دانشجوی بین‌المللی دانشگاه بیلگی استانبول ارسال نماید.

مدارک موردنیاز برای درخواست در مقطع کارشناسی عبارت‌اند از:

– فتوکپی دیپلم دبیرستان (به همراه کارنامه رسمی یا همان آپوستیل‌ شده)

– همه ریزنمرات دبیرستان (مربوط به سال‌های 3 یا 4 دبیرستان)

– کپی پاسپورت

– 2 قطعه عکس

– سابقه نمرات برای یک آزمون مهارت زبان انگلیسی در صورت وجود (به ‌عنوان‌ مثال، تافل یا گواهینامه کمبریج)

پذیرش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بیلگی

برای تحصیل کارشناسی ارشد در BİLGİ، ابتدا باید فرم درخواست آنلاین را پر کنید. پس از تکمیل فرم، الزامات درخواست، مدارک لازم و جزئیات فرآیند ارزیابی به ایمیل شما ارسال می‌شود.

اگر مدرک معتبر مهارت زبان انگلیسی ندارید، می‌توانید برای تعیین سطح مهارت خود در آزمون آنلاین زبان انگلیسی (BİLET 3) شرکت کنید. فقط نمره آزمون TOEFL و BİLET3 به‌عنوان آزمون مهارت زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی پذیرفته می‌شود. شرکت در آزمون BİLET 3 رایگان است و داوطلبان از طریق برنامه زوم در آن شرکت می‌کنند.

اگر پس از درخواست آنلاین قبول شوید، از شما دعوت می‌شود تا برای ارزیابی بیشتر در مصاحبه یا امتحان کتبی شرکت کنید. (معمولا مصاحبه از طریق اپلیکیشن زوم انجام می‌شود.)

پذیرش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بیلگی

الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه بیلگی استانبول

زبان ‌آموزشی در دانشگاه بیلگی استانبول، عمدتا انگلیسی است. بنابراین مهارت زبان انگلیسی دانشجویان به‌صورت زیر ارزیابی می‌شود:

اگر دانشجوی در یکی از آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی زیر نمره کافی کسب کرده باشد، از «برنامه مقدماتی انگلیسی» معاف خواهد شد:

-TOEFL IBT ، حداقل امتیاز 75

-FCE، حداقل امتیاز B

– گواهینامه کمبریج در زبان انگلیسی پیشرفته (CAE): حداقل امتیاز C

– مهارت کمبریج، حداقل امتیاز C

– PTE آکادمیک، حداقل 60 امتیاز

توجه داشته باشید که دانشجویان بین‌المللی باید نمره تافل خود را با استفاده از کد موسسه تعیین‌شده (DI) ارسال کنند.

اگر دانشجوی بین‌المللی در یکی از آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی نمره کافی را کسب نکرده باشد، باید پس از ثبت‌نام، در آزمون معافیت موسسه‌ای دانشگاه بیلگی استانبول (BİLET) شرکت کند. افرادی که در آزمون معافیت تحصیلی قبول نمی‌شوند، باید قبل از شروع تحصیلات آکادمیک خود، در برنامه آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه ثبت‌نام کنند. این سال مقدماتی، در مجموع سال‌های تحصیلی موردنیاز برای فارغ‌التحصیلی لحاظ نخواهد شد.

برنامه آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه بیلگی استانبول

ازآنجایی‌که اکثر برنامه‌های دانشگاه بیلگی استانبول به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، لازم است که دانشجویان برای پیگیری دوره‌ها به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. در صورت تمایل، محصلان می‌توانند کل یا بخشی از آموزش مقدماتی انگلیسی خود را در برنامه‌های زبان دانشگاه‌های طرف قرارداد در ایالات متحده بگذرانند.

برنامه آمادگی زبان انگلیسی، دارای اعتبار CEA (کمیسیون اعتباربخشی برنامه زبان انگلیسی)، یکی از جامع‌ترین اعتبارنامه‌ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی است. اعتبار CEA، دارای 44 استاندارد کیفیت است که معیار‌های زیادی را از برنامه درسی تا خدمات دانشجویی پوشش می‌دهد.

دانشگاه تکنولوژی ازمیر

دانشگاه تکنولوژی ازمیر

دانشگاه تکنولوژی ازمیر که با نام IZTECH نیز شناخته می‌شود، در سال ۱۹۹۲ برای ارائه آموزش عالی و انجام تحقیقات در زمینه فناوری تاسیس شد.

سخن آخر

دانشگاه بیلگی استانبول با 600 برنامه و توافقنامه تبادل دانشجو، فرصت‌ های تحصیلی فوق‌ العاده‌ای به دانشجویان خود ارائه می‌کند. با این‌ همه فرصت استثنایی، آینده تحصیلی و کاری دانشجویان آن درخشان خواهد بود. دانشگاه بیلگی با دوره‌ های انگلیسی‌ زبان، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در ترکیه است. لذا در گروه مهاجرتی هرمس اپلای، هر آنچه که باید درباره تحصیل در ترکیه بدانید را به اطلاع شما می‌رسانیم.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

آیا نمره آزمون آیلتس در دانشگاه بیلگی استانبول مورد قبول است؟
خیر. فقط نمرات آزمون TOEFL و BİLET3 برای اثبات مهارت زبان انگلیسی مورد پذیرش است.
رتبه دانشگاه بیلگی در بین دانشگاه‌های ترکیه چند است؟
این دانشگاه دارای رتبه 18 در بین دانشگاه‌های ترکیه است.
این دانشگاه دارای رتبه 18 در بین دانشگاه‌های ترکیه است.
زبان تحصیل در این دانشگاه به ترکی و انگلیسی است.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای