کشور ایتالیا و هر آن چه که باید درباره آن بدانید!

کشور ایتالیا و هر آن چه که باید درباره آن بدانید!

یکی از کشورهای پرآوازه جهان  برای زندگی و سفر، ایتالیا است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می‌کند. اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید و یا می‌خواهید در ایتالیا زندگی کنید، با این مقاله از هرمس اپلای همراه ما باشید تا همه چیز درباره ایتالیا را بدانید. این محتوا شامل: معرفی کشور، تاریخچه، پایتخت، شهرهای مهم، جمعیت، زبان و مذهب، فرهنگ و آداب و رسوم، آب و هوا، اقتصاد و منابع مالی کشور ایتالیا خواهد بود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی کشور ایتالیا

ابتدا می‌خواهیم معرفی کشور ایتالیا را برای شناخت بیشتر و کلی در مورد این کشور ارائه دهیم و درباره ایتالیا بیشتر بدانیم، سپس به بررسی جزئی‌تر مسائل خواهیم پرداخت. قبل از هر چیزی باید بدانیم که نام رسمی این کشور، جمهوری ایتالیا (Repubblica Italiana) است.

جمهوری ایتالیا یک کشور فراقاره ای است که در اروپای جنوبی قرار دارد. منظور از کشور فراقاره‌ای یا چند قاره‌ای این است که بخشی از خاک آن‌ها در یک قاره و بخشی دیگر در قاره دیگر واقع شده است. این کشور از نظر جغرافیایی ۲۰ ناحیه مختلف دارد که ۵ ناحیه از آن در وضع قوانین محلی، خودمختار هستند. تعداد استان‌های ایتالیا به عدد ۱۱۰ می‌رسد و این استان‌ها توسط ۸۱۰۰ شهرداری مدیریت می‌شوند.

وقتی صحبت از کشور ایتالیا می‌شود، تاریخ دیرینه و باستانی آن به ذهن می‌رسد. این کشور از نظر تولید ناخالصی داخلی، نهمین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. کشور ایتالیا نیمی از میراث فرهنگ جهانی را به خود اختصاص داده است، به همین علت گردشگران زیادی تمایل به سفر دارند. کسانی که سفر به کشور ایتالیا را تجربه کرده‌اند، ادعا دارند که در این کشور نشانه‌هایی از گذشته، آثار هنری و منابع طبیعی بسیار زیادی دیده می‎شود.

جغرافیای کشور ایتالیا

ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد. مساحت کلی این کشور ۳۰۱۳۴۰ کیلومتر مربع بوده که از این مقدار، ۷۲۱۰ کیلومتر مربع آب و ۲۹۴۰۲۹ کیلومتر مربع خشکی است. بخش ساحلی این کشور، ۷۶۰۰ کیلومتر مساحت دارد. جزایر سیسیل و ساردنی هم که در دریای مدیترانه واقع شده‌اند، جزو ایتالیا محسوب می‌شوند. گردشگران یا افراد بومی این کشور با هواپیما یا کشتی می‌توانند به این جزایر سفر کنند.

جغرافیای کشور ایتالیا
موقعیت جغرافیایی ایتالیا در جنوب اروپا می باشد.

همسایه‌هایی که ایتالیا که با آن‌ها مرز مشترک دارد، شامل: سوئیس، اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو و اسلوونی است. شاید نام این کشور را به عنوان کشور چکمه نیز شنیده باشید؛ دلیل این نامگذاری شکل نقشه جغرافیایی ایتالیا است.

تاریخچه کشور ایتالیا

تاریخچه هر کشور اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که اشاره کردیم در کشور ایتالیا همواره نشانه‌هایی از گذشته  قابل مشاهده است؛ بنابراین در ذهن اکثر مسافران و حتی افراد بومی این کشور سوال پیش می‌آید که تاریخچه کشور ایتالیا چیست؟ در ادامه می‌خواهیم کمی در مورد تاریخچه ایتالیا با شما صحبت کنیم.

در دوران باستان، حکمرانی ایتالیا توسط اتروسک‌ها، یونانی‌ها و رومی‌ها انجام می‌شد. در قرون وسطا این حکمرانی به دست پاپ‌ها، فرانک‌ها، بیزانسی‌ها و نورمن‌ها افتاد. در دوران باستان و قرون وسطی، کشور ایتالیا از لحاظ سیاسی و اقتصادی یکدست نبود و همین موضوع مشکلات بسیار زیادی را در پی داشت.

در دوره رژیم سلطنتی ساوویا، ساختارهای اداری شکل گرفت که به اختلافات قبلی ایتالیا دامن زد. در این هنگام موج عظیمی از مهاجرت به سوی آمریکای جنوبی و شمالی انجام شد. مهاجرت ایتالیایی‌ها در اواخر سده نوزدهم و اوایل سده بیستم اوج گرفت.

اگر بخواهیم از دیدگاه اقتصادی و اجتماعی به قضیه نگاه کنیم، باید بگوییم که کشور ایتالیا از دوره قبل اتحاد تا زمان آغاز جنگ، رشد خوبی کرد و وضعیت مالی و ساختارهای دولتی خود را سر و سامان داد و توانست توسعه صنعتی انجام دهد. به این ترتیب شرایط اجتماعی کشور باعث شد که نخستین گام‌ها به سوی یک ساختار نوین برداشته شود.

شهروندان ایتالیایی در سال ۱۹۱۳ حق رای پیدا کردند و با این حق رای توانستند از لحاظ سیاسی یکپارچه باشند؛ به این ترتیب ایتالیا تبدیل به کشوری هماهنگ‌تر و مدرن‌تر شد. بعد از این مرحله، جنگ جهانی اول شروع شد که ایتالیا به صورت متحد با کشورهای فرانسه، انگلیس و ایالات متحده وارد جنگ شد. ایتالیا در جنگ جهانی اول پیروزی به دست آورد اما از نظر اقتصادی مشکل پیدا کرد.

در سال ۱۹۲۵، فعالیت تمامی احزاب متوقف گردید و دوره رژیم فاشیست با سیاست استبدادی و ملی‌گرایی شروع شد‌. بعد از این مرحله، اقداماتی برای پیشرفت فعالیت صنعتی و کشاورزی انجام شد. سرانجام برای آبروآفرینی به صورت متحد با کشور آلمان، وارد جنگ جهانی دوم شد. ایتالیا از این جنگ تلفات زیادی را تجربه کرد و بعد از آن سعی بر بازسازی داشت. سرانجام توانست مجمع قانون اساسی تشکیل دهد و به دنبال همه پرسی، جمهوری ایتالیا به وجود آمد. ایتالیا همواره سعی بر نزدیکی به کشورهای غرب داشت و سرانجام توانست به ناتو بپیوندد.

پایتخت ایتالیا کجاست؟

پایتخت کشور ایتالیا ، رم بوده که از نظر بزرگ و پرجمعیت بودن، پرچمدار است. این شهر ۲۸۷۹۷۲۸ نفر سکنه دارد و به صورت کلی در حومه و محدوده این کلان شهر، ۴۲۱۶۵۵۳ نفر جمعیت زندگی می‌کنند. از نظر مساحت نیز بزرگترین شهر کشور ایتالیا است که مساحت ۱۳۶۲۸۷ کیلومتر مربعی دارد.

پایتخت ایتالیا
رم، شهری زیبا در قلب ایتالیا که پایتختی این کشور را به یدک می کشد.

مهم ترین شهرهای ایتالیا

همه شهرهای ایتالیا بسیار دیدنی و زیبا هستند اما در این میان شهرهای مهم‌تری وجود دارد که سالانه گردشگران و مهاجران زیادی را به خود جلب می‌کنند. کسانی که علاقمند به سفر به ایتالیا هستند، می‌خواهند از این شهرهای بزرگ و زیبا دیدن کنند. در ادامه مهم‌ترین شهرهای ایتالیا را معرفی می‌کنیم.

شهر رم ایتالیا

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، شهر رم پایتخت کشور ایتالیا بوده که عنوانِ بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر ایتالیا را به خود اختصاص داده است. تنوع مکان‌های دیدنی در این شهر بسیار زیاد است، به طوری که چشم‌های شما را به خود خیره خواهد کرد.

با یک نگاه کلی به شهر رم می‌توانید کاخ‌های رنسانس، سازه‌های هنری، بناهای باستانی، کلیساهای زینتی قرون وسطایی و باروک، فواره‌های زیبا و … را مشاهده کنید. با سفر به شهر رم می‌توانید در رستوران‌های فوق‌العاده، غذا میل کنید و از زندگی شبانه آن نیز لذت ببرید.

شهر فلورانس ایتالیا

از دیگر شهرهای مهم ایتالیا ، فلورانس نام دارد. این شهر از نظر معماری و هنر رنسانسی اهمیت بسیار زیادی دارد. جاذبه‌های دیدنی این شهر شامل موزه‌های بسیار مهم، مجسمه‌های زیبا با نقاشی‌های روی دیوارهای کلیساست. ساختمان‌های مدرن، فروشگاه‌های بسیار زیاد و برج معروف کج پیزا نظر شما را در شهر فلورانس به خود جلب می‌کند.

شهر ونیز ایتالیا

از دیگر شهرهای مهم و منحصر به فرد ایتالیا می‌توان به شهر ونیز اشاره کرد. شهر ونیز یکی از خاص‌ترین شهرهای ایتالیا و کل جهان به شمار می‌آید، زیرا شهر روی آب در وسط یک تالاب بنا شده است. این شهر با عنوان شهر عاشقانه و زیبا نیز شناخته می‌شود، ونیز یکی از محبوب‌ترین شهرهای دنیا برای سفر است. در این شهر کاخ‌ها، کلیساها و موزه‌های بسیار زیادی وجود دارد که آن را شگفت انگیزتر کرده است. اگر علاقمند سفر به ایتالیا هستید، شهر ونیز را از دست ندهید.

شهر میلان ایتالیا

پایتخت تجاری ایتالیا، میلان بوده که به شهر مد نیز معروف است. میلان یکی از شهرهای ثروتمند اروپا محسوب می‌شود که شیک‌ترین مغازه‌ها، رستوران‌های لاکچری و … در این شهر به چشم می‌آیند.

سازه‌های مدرن و زیبا در شهر میلان ایتالیا با بناهای تاریخی و ساختمان‌های مدرن و معاصر ترکیب شد‌اند. تصور ترکیب سنتی و مدرن جالب به نظر می‌رسد. از جاهای دیدنی شهر میلان می‌توان به کلیسای جامع میلان، کلیسای ال دوئومو، قلعه اسفورتسسکو، خرابه‌های رومی، سن لورنزو و … اشاره کرد.

میلان ایتالیا
یکی از مهم ترین شهرهای ایتالیا، میلان می باشد.

شهر کوموی ایتالیا

از دیگر شهرهای مهم ایتالیا که در نزدیکی کوه‌های آلپ و دریاچه کومو قرار دارد، شهر کومو است. آب و هوای معتدل، ویلاهای دوران روم باستان و باغ‌های زیبا باعث شده است تا این شهر به عنوان بهشت روی زمین نیز شناخته شود. با سفر به این شهر می‌توانید از مغازه‌های محلی و کلیساها دیدن کنید و در امتداد دریاچه قدم بزنید. در این شهر ورزش‌های آبی بسیار رایج هستند و اوقات خوشی را برای شما فراهم خواهند کرد.

شهر ورونای ایتالیا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شهر ورونا همان شهری است که داستان رومئو و ژولیت در آن اتفاق افتاده است. از نکات گردشگری این شهر می‌توان به خانه و بالکن خانه ژولیت، آمفی تئاتر ورونا، کلیسا سن زنو، مجسمه دانته و … اشاره کرد.

شهر ناپل ایتالیا

یکی از شهرهای مهم ایتالیا، شهر ناپل است. در طول مسیری که در شهر ناپل قدم می‌زنید، عطر پیتزا به مشام‌تان می‌رسد، ناپلی‌ها مدعی هستند که اختراع پیتزا توسط آنان انجام شده است. این شهر معروفیت کمتری در بین گردشگران دارد اما گنجینه‌های تاریخی و هنری، مردم خونگرم و طبیعت زیبا این شهر را تبدیل به یکی از مهم‌ترین شهرهای ایتالیا کرده است.

از دیگر شهرهای مهم ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چینکوتره
 • سیسیل
 • ساردینیا
 • بولونیا

با سفر به هر یک از شهرهای ایتالیا محو زیبایی‌های آن‌ها خواهید شد.

جمعیت مردم ایتالیا

کشور ایتالیا از نظر جمعیت، ۵۸۸۱۰۸۵۵ نفر است که در اروپا جزو پنجمین کشور پرجمعیت و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیاست.

زبان و مذهب مردم ایتالیا

به علت رومی تبار بودن مردم ایتالیا، زبان‌های رایج در این کشور عمدتا از شاخه زبان رومی هستند. زبان رسمی ایتالیا ، زبان ایتالیایی است اما گویش‌ها و زبان‌های بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

از سال ۱۸۶۱ تاکنون زبان رسمی کشور ایتالیا ، ایتالیایی است اما در برخی از شهرهای ایتالیا به علت هم مرز بودن با آلمان و فرانسه به زبان‌های آلمانی و فرانسوی صحبت می‌کنند.

برخی از زبان‌ها و گویش‌های رایجی که در شهرهای ایتالیا رایج است، عبارتنداز:

 • لیگوری
 • اسلوونیایی
 • لومباردی
 • پیدمونتی
 • ونیزی
 • ناپلی
 • توسکانی
 • ساساری
 • ساردوکمپیدانی
 • زبان ایتالیایی-یهودی

اگر علاقمند به سفر به کشور ایتالیا هستید، کافیست با زبان ایتالیایی آشنایی داشته باشید و نیازی نیست که همه زبان‌ها و گویش‌های موجود در این کشور را آموزش ببینید.

مردم ایتالیا از نظر مذهب، اکثرا مسیحی هستند. اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر بیان کنیم، باید بگوییم که ۹۳.۹ درصد از مردم این کشور مسیحی و بیشتر کاتولیک هستند. همچنین مذهب‌های دیگر مانند مسلمان، یهودی و پروتستانها نیز وجود دارد. اکثر مسلمانان این کشور، مهاجر هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایتالیا

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید و یا می‌خواهید برای همیشه در ایتالیا زندگی کنید، باید از فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایتالیا باخبر شوید تا بتوانید با آن‌ها ارتباط بهتری برقرار کنید.

اگر بخواهیم فرهنگ ایتالیایی را در چند کلمه خلاصه کنیم، این کلمات به صورت هنر، خانواده، موسیقی، معماری و غذا خواهد بود. کشور ایتالیا فرهنگ بسیار غنی دارد که باعث حیرت مردم جهان می‌شود.

جایگاه خانواده در فرهنگ ایتالیا بسیار عمیق است و بنیان خانواده برخلاف تفکر غربی اهمیت زیادی دارد. ایتالیایی‌ها از سپری کردن زمان با خانواده لذت می‌برند. همانطور که در قسمت دین و مذهب اشاره کردیم، مذهب بسیاری از مردم ایتالیا مسیحی است. مردم ایتالیا، جشن‌های مذهبی را در طول سال برگزار می‌کنند که بخشی از آداب و رسوم آن‌ها شده است.

تعدادی از سبک‌های معماری معروف در سطح جهان مانند کلاسیک رومی، نئوکلاسیک، باروکی و رنسانس در کشور ایتالیا متولد شده‌اند. همچنین این کشور سازه‌های مشهور تاریخی مانند برج پیزا و کلوسئوم را ایجاد کرده است که هر ساله گردشگران را برای بازدید به کشور خود جلب می‌کند.

موزه‌ها، کلیساها و ساختمان‌های عمومی، علاقه مردم این کشور به معماری را نشان می‌دهد. مد و فشن نیز عضو جدایی نشدن کشور ایتالیا است. بسیاری از برندهای جهانی مثل گوچی، ورساچه، بنتون، پرادا و آرمانی در ایتالیا متولد شده‌اند.

یکی از معیارهایی که مردم ایتالیا را خاص کرده است، طرز پوشش آن‌هاست. ایتالیایی‌ها مطابق روز و رسمی لباس می‌پوشند و برای هر موقعیت از لباس مخصوص خود استفاده می‌کنند. مردم ایتالیا برای ورود به کلیساها برای حفظ احترام، لباس مخصوص پوشیده و رسمی می‌پوشند.

آب و هوای کشور ایتالیا

افرادی که قصد سفر به ایتالیا را دارند و یا می‌خواهند برای همیشه در ایتالیا زندگی کنند، باید با آب و هوای کشور ایتالیا آشنا شوند. آب و هوای ایتالیا از نظر جغرافیایی معتدل محسوب می‌شود اما تنوع آب و هوای قابل توجهی در این کشور وجود دارد. طبیعت چشم نواز ایتالیا، نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

آب و هوای ایتالیا
ایتالیا از نظر آب و هوایی کشوری مطلوب و متعادل است.

آب و هوای ایتالیا در بهار

در فصل بهار کشور ایتالیا معمولا با باران همراه می‌شود و دمای شب سردتر از روز است. با گذشت یک ماه از فصل بهار و رسیدن به ماه دوم بهار، میزان باران‌ها کاهش پیدا می‌کند و گل‌ها شکوفه می‌دهند. ماه آخر فصل بهار نیز تا ۲۴ درجه هوا گرم می‌شود.

آب و هوای ایتالیا در تابستان

در فصل تابستان، گرم‌ترین روزهای ایتالیا فرا می‌رسد در تمامی شهرهای این کشور، آب و هوای مدیترانه‌ای پدیدار می‌شود. در این فصل احتمال بارش حتی در ساحلی‌ترین نواحی نیز بسیار کم است. در تابستان هوا به ۳۰ درجه سانتیگراد و در برخی از شهرهای جنوبی تا ۳۸ درجه هم می‌رسد.

آب و هوای ایتالیا در پاییز

با گذر از فصل تابستان و رسیدن به فصل پاییز، تغییرات ناگهانی در آب و هوا مشاهده می‌شود. دمای هوای پاییز در ایتالیا به صورت میانگین ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد بود و دمای شب‌ها در پاییز کاهش پیدا می‌کند و روزهای بارانی نیز فرا می‌رسد.

آب و هوای ایتالیا در زمستان

یکی از فصل‌های زیبایی که می‌توانید در ایتالیا شاهد آن باشید، فصل زمستان است، زیرا در این فصل دامنه‌های آلپ پوشیده از برف می‌شود و پاتوق خیلی از کوهنوردان و اسکی‌بازان می‌گردد. دمای کشور ایتالیا در فصل زمستان، ۹ تا ۳ درجه خواهد بود اما ممکن است این عدد در روزهای خیلی سرد به منفی ۷ درجه نیز برسد. در فصل زمستان شمال و جنوب کشور ایتالیا آب و هوای بسیار متفاوتی دارند. سردترین ماه سال در کشور ایتالیا ماه ژانویه است که میانگین دما حدود ۳ تا ۱۲ درجه خواهد بود.

سفر به ایتالیا و گردشگری

در سراسر جهان افراد زیادی خواهان سفر به ایتالیا هستند. این کشور از نظر گردشگری عالی عمل می‌کند و با طبیعت زیبا و تاریخ دیرینه‌اش، باعث جلب توجه گردشگران می‌شود. با وارد شدن به کشور، نشانه‌های گذشته را مشاهده خواهید کرد.

از علل سفر به ایتالیا می‌توان به فرهنگ بالای مردم، سبک جذاب از نظر مد و استایل، جشن‌های فراوان و غذاهای لذیذ، چشم‌اندازهای طبیعی و … اشاره کرد.

از نظر فصل سفر به ایتالیا می‌توانیم بگوییم که شما در هر فصلی که به ایتالیا سفر کنید، شاهد زیبایی‌های فراوانی خواهید بود. در واقع هر فصل از ایتالیا زیبایی‌های مخصوص به خود را دارد.

سفر به ایتالیا
یکی از مقاصد جذاب گردشگران دنیا، کشور ایتالیا می باشد.

در فصل زمستان می‌توانید از ورزش‌های زمستانی استفاده کنید و در فصل بهار نیز از زیبایی‌های طبیعی لذت ببرید. فصل پاییز نیز برای افرادی بهتر است که هوای خنک‌تر را ترجیح می‌دهند. با سفر در فصل پاییز به این منطقه، هزینه سفر شما پایین‌تر خواهد بود و می‌توانید از حال و هوای پاییز لذت ببرید. این فصل برای بازدید از مناطق باستانی بسیار مناسب است زیرا ازدحام جمعیت وجود ندارد. در ادامه قصد داریم لیستی از مناطق دیدنی برای سفر به ایتالیا را برایتان شرح دهیم تا هنگام سفر به این کشور این مناطق را از دست ندهید.

آمفی تئاتر بزرگ باستانی کلوسئوم کانال‌های ونیز
پمپئی برج کج پیزا
دریاچه کومو ساحل آمالفی
جزیره البا کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره
منطقه ساحلی سنک تر واتیکان
گالری اوفیتزی پارک ملی گرن پارادیزو
قصر دوک فواره تروی
بازیلیکای سنت مارک پانتئون
رشته کوه دولومیت کلیسای جامع میلان
کوه اتنا و …

جاهای دیدنی ایتالیا بسیار بیشتر از لیست بالا است. هنگام سفر به ایتالیا لیستی از جاهای دیدنی که قصد رفتن به آن جا را دارید، تهیه کنید و از گردش در این کشور لذت ببرید.

نکات مهم برای سفر به ایتالیا

یکی از نکات مهم برای سفر به ایتالیا به همراه داشتن کپی همه مدارکتان است. البته این موضوع برای سفر به همه کشورهای بین المللی کاربرد دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که هتل‌های ایتالیا متفاوت‌تر از هتل‌های دیگر هستند. هتل‌های ایتالیا اتاق‌ها، تخت خواب‌ها و سرویس‌های بهداشتی کوچکی دارند. به عنوان نکته دیگر باید بگوییم که هتل‌های ایتالیا ممکن است از شما بخواهند که کلید اتاق را به هنگام ترک هتل، تحویل دهید، به همین علت بهتر است اشیای گرانبهای خود را در داخل گاوصندوق نگهداری کنید.

جالب است بدانید که استفاده از سرویس‌های بهداشتی عمومی ایتالیا رایگان نخواهد بود. بهتر است چند یورو اضافی در جیبتان برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی عمومی به همراه داشته باشید.

اگر می‌خواهید از کلیساهای این کشور دیدن کنید، بهتر است به نوع پوشش خود توجه داشته باشید زیرا این کلیساها ممنوعیت‌های شدیدی برای برخی لباس‌ها دارند.

در کشور ایتالیا، آب رایگان است و برای نوشیدن آب می‌توانید از آبخوری‌های داخل خیابان استفاده کنید‌.

سعی کنید در کشور ایتالیا فقط سوار تاکسی‌های قانونی بشوید، زیرا احتمال دریافت دوبرابری مبلغ سفر در تاکسی‌های غیررسمی وجود دارد. تاکسی‌های قانونی ایتالیا سفید رنگ هستند و تاکسی متر دارند. یادتان باشد در کشور ایتالیا، انعام دادن در رستوران‌ها رایج نیست.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ایتالیا

اقتصاد کشور ایتالیا بسیار قوی و پیشرفته است. از جمله صنایع مهم در ایتالیا صنایع ماشین آلات، فلزکاری، مواد غذایی، وسایل نقلیه، شیمیایی، منسوجات و البسه، کشتی سازی، پتروشیمی، اتمی، الکترونیکی، هواپیماسازی و …. است.

از مهم‌ترین محصولات کشاورزی ایتالیا می‌توان به گندم، ذرت، برنج، گوجه فرنگی، میوه، سبزی، ماهی اشاره کرد. گوشت گاو و خوک نیز از محصولات دامپروری است. جنوب ایتالیا نسبت به شمال آن فقیرتر به نظر می‌آید. در جنوب ایتالیا بیشتر مردم به کار کشاورزی می‌پردازند و در شمال به انجام کارهای صنعتی.

مقدار سالیانه نیروی الکتروسیته، ۱,۲۴۱ میلیارد کیلووات ساعت است. ایتالیا از نظر صنعتی جزو ۸ کشور برتر در دنیاست. بخشی عظیمی از درآمد ایتالیا از گردشگری و تولیدات داخلی به دست می‌آید.

نوع حکومت و ساختار سیاسی ایتالیا

قانون اساسی ایتالیا در سال ۱۹۴۷ میلادی توسط مجلس کشور تنظیم شد. سال اجرای این قانون اساسی از ۱۹۴۸ تا به اکنون بوده است. در همین سال مردم این کشور در همه پرسی شرکت کردند و نوع حکومت خود را از حکومت سلطنتی به جمهوری تغییر دادند.

نوع حکومت ایتالیا نظام جمهوری پارلمانی است. به این معنی که انتخابات پارلمانی برگزار شده و یک جناح سیاسی در این انتخابات پیروز می‌شود. رئیس جمهور و نخست وزیر از طریق انتخابات پارلمانی انتخاب می‌شوند.

از همان سال ۱۹۴۸، مجلس نمایندگان و ثنا نیز تعیین شد. تعداد نمایندگان مجلس ایتالیا ۶۳۰ نفر است که این نمایندگان توسط مردم از هر ۵ سال یکبار انتخاب می‌شوند. نمایندگان انتخابی باید شرایط عمومی نماینده بودن را داشته باشند. از جمله این شرایط می‌توان به اعتقاد به نظام جمهوری ایتالیا و تابعیت شهروندی ایتالیایی اشاره کرد.

در حالت کلی اعتقادات مذهبی و گرایش‌های نمایندگان انتخابی تاثیری بر برگزیده شدن آن‌ها ندارد اما در صورتی که به نظام پادشاهی سابق اعتقاد داشته باشند و یا در سازمان‌های غیرقانونی مسلحانه سابقه عضویت داشته باشند، نمی‌توانند به عنوان نماینده انتخاب شوند.

غذاهای مشهور ایتالیا

یکی از کشورهایی که غذاهای بسیار مشهور و خوشمزه در سراسر جهان دارد، کشور ایتالیا است. وقتی صحبت از غذای ایتالیایی به میان می‌آید، ذهن اکثر ما به سمت پیتزا می‌رود، چرا که کشور ایتالیا به لحاظ پخت پیتزا، معروفیت بسیار زیادی در سراسر جهان دارد.

Italian cuisine
از نظر تنوع غذایی، ایتالیا یکی از خوشمزه ترین کشورهای دنیاست.

برای مردم ایتالیایی، وعده غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد، مخصوصا که این وعده غذایی مربوط به تعطیلات آخر هفته باشد. مثلا آخر هفته‌ها، ایتالیایی‌ها یک غذای محلی برای میل کردن با اعضای خانواده و دوستان تدارک می‌بینند. ایتالیایی‌ها زمان بیشتری را برای صرف غذا اختصاص می‌دهند، مخصوصا این مدت زمان در اعیادی مثل کریسمس و … بیشتر خواهد شد.

علاوه بر پیتزا، کشور ایتالیا غذاهای معروف دیگری را دارد که در ادامه لیستی از این غذاها را ارائه می‌دهیم:

·       بوتارگا ·       لازانیا
·       استیک فیورنتینا ·       ریزوتو
·       کانلونی ·       فوکوشیا
·       پاستا کاربونارا ·       آرانچینی
·       پاستا تورتیلینی ·       سوپ ریبولیتا
·       آنلی ·       پنه
·       ترنته ·       راگو
·       دهان پر ·       فتوچینی
·       فریتاتا ·       کامپانل
·       نوکی ·       کلزون

اگر به میل کردن غذاهای ایتالیایی مشتاق هستید، می‌توانید دستور پر پخت هر یک از غذاهای ایتالیایی را به دست آورید و هنگام آشپزی از آن‌ها استفاده کنید. مطمئن باشید در هنگام سفر به ایتالیا، طعم غذاهای آن‌ها در مشام شما باقی خواهد ماند.

قوانین کشور ایتالیا

قبل از سفر و زندگی در ایتالیا باید با قوانین این کشور آشنا شوید. علاوه بر این که ایتالیا قوانینی برای پوشش، آداب غذا خوردن … دارد، برخی از قوانین کشور ایتالیا بسیار عجیب هستند که شاید باورش برای ما کمی سخت باشد.

یکی از قوانین عجیب شهر میلان ایتالیا این است که شما باید همیشه لبخند بزنید؛ در غیر این صورت جریمه خواهید شد! همچنین از قوانین شهر تورین این است که شما سگ خود را روزی سه بار به پیاده‌روی ببرید. از قانون شهر رم هم می‌توان به ممنوع بودن تنگ ماهی اشاره کرد، در سال ۲۰۰۵ نگهداری ماهی قرمز قدغن شد. این قانون برای جلوگیری از حیوان آزاری به تصویب رسیده است.

در شهر اراکلیا شما نمی‌توانید قلعه‌های شنی در ساحل بسازید. شب‌های شهر روم ایتالیا بسیار معروف هستند. اگر قصد سفر و شبگردی در روم را دارید، باید این نکته را به خاطر بسپارید که حضور سه نفر با هم در شهر رم غیرقانونی محسوب می‌شود؛ یعنی اگر شما را در حال رقص و پاکوبی با گروه سه نفره یا بیشتر ببینند، جریمه خواهید شد.

در شهر ونیز فروش اجناس تقلبی غیرقانونی است. اگر ماموران شما را در حال خرید یک کیف تقلبی ببینند، جریمه می‌کنند. از دیگر قوانین کشور ایتالیا که در شهر کاپری اجرا می‌شود این است که شما نمی‌توانید کفش‌های پر سر و صدا بپوشید. مخصوصا برخی از صندل‌ها که سر و صدای زیادی دارند، برای شهروندان آزاردهنده هستند و اگر شما این صندل‌ها را بپوشید، جریمه خواهید شد.

قوانین عجیب و غریب ایتالیا در همین جا خلاصه نمی‌شوند و هر شهر برای خود چند قانون عجیب غریب در نظر گرفته است که شما بهتر است قبل از سفر به ایتالیا، قوانین کامل مقصد خود را مطالعه کنید تا سوپرایز نشوید. همچنین اگر قصد زندگی در ایتالیا را دارید این موارد برای شما مهم‌تر هستند زیرا بعد از مهاجرت به صورت روزانه ممکن است با آن‌ها روبرو شوید.

معایب و مشکلات زندگی در ایتالیا

در کنار همه مزایایی که زندگی در ایتالیا برای مردم فراهم می‌کند مانند: شرایط اقتصادی خوب، شرایط تحصیلی مطلوب همچون بورسیه استانی ایتالیا و مواردی از این قبیل، زندگی در این کشور معایب و مشکلاتی را نیز به همراه دارد. در ادامه به برخی از معایب و مشکلات زندگی در ایتالیا اشاره می‌کنیم.

اجاره نامه بلند مدت در ایتالیا

یکی از معایب و مشکلاتی که برای افراد پیش می‌آید این است که مدت زمان اجاره نامه‌ها بلند مدت است. معمولا اعتبار اجاره‌نامه‌های موقت در ایتالیا، ۱۸ ماهه است و اجاره نامه‌ها حداقل برای ۳ یا ۴ سال منعقد می‌شوند، بنابراین اگر بعد از انعقاد اجاره نامه، هزینه اجاره بالا رفت یا مشکلی برای شما پیش آمد که مجبور به تخلیه منزل شدید، چاره‌ای به جز فسخ قرارداد وجود ندارد.

بالا بودن نرخ بیکاری ایتالیا

نرخ بیکاری در کشور ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، بالاتر است. به همین دلیل پیدا کردن شغل برای زندگی در ایتالیا زمانبر و کمی سخت خواهد بود.

آلودگی‌های بصری

در شهرهای بزرگ به علت دیوار نویسی، آلودگی‌های بصری بسیار زیادی وجود دارد و هنگامی که این دیوار نویسی‌ها با ازدحام جمعیت گردشگر، مسافر و افراد بومی ترکیب می‌شود، آلودگی بصری بسیار زیادی را ایجاد می‌کند.

متغیر بودن وضعیت آب و هوایی

متغیر بودن وضعیت آب و هوایی از دیگر معایب زندگی در ایتالیا محسوب می‌شود.

تسلط به زبان ایتالیایی

افرادی که قصد زندگی در ایتالیا را دارند و یا برای مدت کوتاهی می‌خواهند به ایتالیا بروند، باید با زبان ایتالیایی آشنا شوند. در شهرهای بزرگ ایتالیا، زبان انگلیسی نیز رایج است اما در شهرهای کوچک و روستاها، تعداد مردمی که انگلیسی بلد هستند، خیلی کم است.

امنیت کشور ایتالیا

معمولا کسانی که قصد سفر به ایتالیا را دارند و یا علاقمند به زندگی در ایتالیا هستند، دوست دارند شرایط امنیت کشور ایتالیایی را مورد بررسی قرار دهند. میزان جرم و جنایت در ایتالیا بسیار زیاد نیست و فقط کیف قاپی و خرده دزدی‌هایی در این کشور دیده می‌شود. متداول‌ترین جرم در شهر فلورانس ایتالیا، خرده دزدی است. همچنین این شهر از جنبه خشونت جنسی رتبه هفتم ایتالیا را به خود اختصاص می‌دهد.

سطح جرم و جنایت در میلان متوسط است. در سال‌های اخیر امنیت کشور ایتالیا بالا رفته و خیال مسافران و مهاجران آسان‌تر از قبل شده است، اما بهتر است جنبه احتیاط را رعایت کنید و تنهایی مخصوصا در شب‌ها بیرون نروید.

 

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه های زندگی در ایتالیا

دانستن هزینه های زندگی در ایتالیا می­تواند به مدیریت مالی، نحوه تأمین نیازهای زندگی و نیز تصمیم ­گیری برای محل زندگی کمک کند.

هر آنچه که باید در مورد کشور ایتالیا می دانستید.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، کشور ایتالیا را مورد بررسی قرار دادیم و همه آن چه که باید درباره ایتالیا باید بدانید را مطرح کردیم. با خواندن این مقاله، اطلاعاتی درباره ایتالیا شامل: جغرافیا، تاریخچه، پایتخت، شهرهای ایتالیا، جمعیت مردم، مذهب، آداب و رسوم، آب و هوا، اقتصاد و نوع حکومت، اطلاعاتی به دست آوردید. هدف ما در موسسه هرمس اپلای آشنایی هرچه بیشتر شما با کشورهای اروپایی و پرطرفدار دنیاست تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم برای مهاجرت و یا سفر را بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
جمعیت مردم ایتالیا چقدر است؟
کشور ایتالیا از نظر جمعیت در سال 2021 به رقم 59.11 میلیون نفر است.
معایب و مشکلات زندگی در ایتالیا چیست؟
• اجاره نامه بلند مدت • آلودگی‌های بصری • بالا بودن نرخ بیکاری • تسلط به زبان ایتالیایی • متغیر بودن وضعیت آب و هوایی
غذاهای مشهور ایتالیا چیست؟
• بوتارگا • لازانیا • پیتزا • استیک فیورنتینا • ریزوتو • کانلونی
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای