جاب آفر آمریکا

جاب آفر آمریکا

با دریافت ویزای جاب آفر آمریکا، می‌توانید کار در یکی از بهترین کشورهای جهان را تجربه کنید. کشور آمریکا به‌عنوان مناسب‌ترین مقصد برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود. این کشور جزو پیشرفته‌ترین و سطح بالاترین کشورهای جهان دسته‌بندی می‌شود که شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی در آن وجود دارد. همین امر موجب شده تا موقعیت‌های شغلی متنوعی در کشور آمریکا وجود داشته باشد.

از آن جایی که مزایای کار در کشور آمریکا بسیار زیاد است، روزبه‌روز بر تعداد کسانی که برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام می‌کنند، افزوده می‌شود. اگر شما هم قصد دارید تا مهاجرت کاری آمریکا را تجربه کنید، در قدم اول نیاز است تا با ویزای جاب آفر این کشور، شرایط و قوانین دریافت آن آشنا شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوری مستقل بوده که بین مکزیک و کانادا قرار گرفته است. این کشور در حال حاضر به‌عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ جهان در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، تجاری، هنری و … شناخته می‌شود. آمریکا با مساحت 9.9 میلیون کیلومتر مربعی خود، به‌عنوان سومین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود. پایتخت آمریکا، واشنگتن‌دی‌سی بوده و از سایر شهرهای شناخته شده و مطرح آن می‌توان به سن فرانسیسکو، سیاتل، نیویورک، لس‌ آنجلس و تگزاس اشاره کرد.

جمعیت کشور آمریکا حدوداً 332 میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده؛ اما تنوع نژادی باعث شده است تا مردم این کشور به سایر زبان­هایی مانند اسپانیایی، چینی، آلمانی و فرانسوی نیز صحبت کنند. واحد رسمی پول این کشور، دلار آمریکا است که جزو باارزش‌ترین واحدهای پولی جهان به شمار می‌رود. آمریکا به‌عنوان قدرتمندترین کشور از نظر اقتصادی شناخته می‌شود و به همین دلیل موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی در آن وجود دارد. با دریافت جاب آفر آمریکا، می‌توان مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کرد.

آشنایی با کشور آمریکا

مزایای دریافت ویزای جاب آفر کشور آمریکا

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کار در کشور آمریکا تا چه اندازه دارای مزایای مختلف است. در واقع دلیل آن که متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور روزبه‌روز در حال افزایش بوده، وجود همین مزایای بی‌شمار است. درصورتی‌که شما هم موفق به دریافت ویزای جاب آفر این کشور شده، می‌توانید بدون محدودیت از این مزایا بهره‌مند شوید. برخی از مهم‌ترین این مزایا عبارت­اند از:

امکان کسب دستمزدهای بالا

شما با کار در آمریکا این شانس را دارید تا دستمزدها و حقوق بالایی را کسب کنید. حداقل دستمزد در این کشور، 8 دلار در ساعت است. اما در شهرهای بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر آمریکا مانند سانفرانسیسکو، دستمزدها به 10.5 دلار در ساعت نیز افزایش پیدا می‌کند.

مزایای تأمین اجتماعی

درصورتی‌که موفق شوید تا یک موقعیت کاری در کشور آمریکا پیدا کنید، می‌توانید از مزایای تأمین اجتماعی این کشور بهره‌مند شوید؛ ازاین‌رو شما قادر خواهید بود تا از بیمه بازنشستگی، بیمه عمر، مرخصی‌های زایمان، کمک‌هزینه‌های مختلف و … استفاده کنید. جالب است بدانید که هزینه‌های تأمین اجتماعی در کشور آمریکا به‌صورت مشترک است. یعنی نیمی از این هزینه‌ها توسط شرکتی که شما را استخدام کرده است، پرداخت می‌شود.

بهداشت و خدمات درمانی فوق‌العاده

کشور آمریکا همچنین دارای یک سیستم بهداشت و درمان بسیار حرفه‌ای است. طبق قوانین حمایت از بیمار، تمامی کارفرمایان موظف هستند تا بیمه درمانی ارزانی را در اختیار کارمندان خود قرار دهند؛ ازاین‌رو با دریافت جاب آفر آمریکا، می‌توانید از مزایای بیمه درمانی این کشور نیز بهره‌مند شوید.

موقعیت‌های شغلی متنوع

وجود شرکت‌ها، سازمان‌ها و استارتاپ‌های مختلف و گوناگون در کشور آمریکا موجب شده است تا موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور به وجود بیاید. ازاین‌رو بسته به توانایی، تخصص و حرفه خود، می‌توانید در یکی از این موقعیت‌ها مشغول به کار شوید.

معرفی جاب آفر ایالات متحده آمریکا

ممکن است شما هم برای اولین‌بار باشد که با مفهوم جاب آفر برخورد می‌کنید. منظور از جاب آفر یک پیشنهادنامه شغلی است که کارفرما برای پرکردن موقعیت شغلی مدنظر خود به کارمندان بالقوه اعطا می‌کند؛ ازاین‌رو جاب آفر آمریکا نیز یک پیشنهادنامه شغلی است که از سوی یک کارفرمای آمریکایی برای افراد ارسال می‌شود. طبق این پیشنهادنامه، کارفرما از شما برای حضور در موقعیت شغلی مدنظر، دعوت می­کند و با پذیرفتن آن، شما رسماً استخدام می‌شوید.

ازاین‌رو می‌ توان پیشنهادنامه شغلی یا جاب آفر را یک قرارداد کاری نیز دانست که در آن جزئیات پیشنهاد استخدام، از جمله حقوق، مزایا، مسئولیت‌های شغلی و نام و عنوان مدیر ذکر شده است. این برگه همچنین می‌تواند شامل ساعات کاری مورد انتظار، تاریخ شروع دوره کاری و یا سایر جزئیات مهم دیگر باشد. اولین قدم برای دریافت ویزای کار در کشور آمریکا، کسب یک جاب آفر یا پیشنهادنامه شغلی است.

معرفی جاب آفر ایالات متحده آمریکا

شرایط دریافت ویزای کار آمریکا

ویزای کار درواقع سندی است که به شما این اجازه را می‌دهد تا در خاک کشور آمریکا حضور پیدا کنید و مشغول به کار شوید. تمامی افرادی که قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارند، باید ویزای کار این کشور را اخذ کنند. از آن جایی که درخواست‌های اخذ ویزای کار آمریکا بسیار زیاد بوده و این کشور سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را برای اعطای این مدل ویزا اتخاذ کرده است، شرایط دریافت ویزای کار آمریکا پیچیده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

اولین و مهم‌ترین شرط دریافت ویزای این کشور، اخذ جاب آفر آمریکا است. هر زمان که شما موفق شدید یک پیشنهادنامه شغلی از سوی یک کارفرمای آمریکایی دریافت کرده، می‌توانید برای اخذ ویزای این کشور نیز اقدام کنید. در واقع کارفرمای شما باید به دولت این کشور، وزارت کار و اداره مهاجرت اثبات کند که شما فرد مناسبی برای این موقعیت شغلی و کار در آمریکا هستید.

لذا نیاز است تا کارفرما گواهینامه تأیید شده از وزارت کار (DOL) آمریکا را دریافت کند. همچنین نیاز است تا درخواستی را به اداره خدمات شهروندی آمریکا (USCIS) ارسال کرده و تأییدیه آن را هم اخذ کند. با دردست‌داشتن این مدارک، می‌توانید برای دریافت ویزای کار آمریکا اقدام کنید.

شرایط اخذ جاب آفر آمریکا

همان‌طور که تا بدین جا نیز متوجه شدید، یکی از اصلی‌ترین شرایط مهاجرت کاری به کشور آمریکا، دریافت جاب آفر است. اما سؤال اصلی که در این قسمت مطرح می‌شود این است که برای دریافت جاب آفر این کشور به چه شرایطی نیاز است؟ از مهم‌ترین شرایطی که هر متقاضی باید پیش از اخذ جاب آفر بداند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرایط اخذ جاب آفر آمریکا

ارائه رزومه کاری

شما تنها زمانی می‌توانید کارفرمای خود را متقاعد کنید که فرد مناسبی برای موقعیت شغلی او هستید که به او نشان دهید در حوزه کاری موردنظر، رزومه قدرتمندی دارید. در رزومه شما باید تمامی توانایی، تخصص، تجربیات و دستاوردهای حرفه‌ای شما به‌صورت دقیق ذکر شده باشد. درصورتی‌که پیش‌ازاین تجربه کار در موقعیت‌های مشابه را داشته‌اید، نیاز است تا آن را نیز اثبات کنید.

مدرک زبان

از دیگر شرایط اصلی و مهم دریافت جاب آفر، داشتن مدرک زبان است. به‌صورت کلی، زبان رسمی در کشور آمریکا، انگلیسی است؛ به همین دلیل کارفرمایان از شما توقع دارند تا به آن‌ها اثبات کنید که تسلط کافی بر زبان انگلیسی را دارا هستید.

انجام مصاحبه آنلاین

به‌صورت کلی کارفرمایان آمریکایی جهت آشنایی هرچه بیشتر با متقاضیان اخذ جاب آفر آمریکا، یک مصاحبه آنلاین را ترتیب می‌دهند. به یاد داشته باشید که نحوه حضور در این جلسه در روند پذیرش شما و دریافت جاب آفر، تأثیر بسزایی خواهد داشت. مطمئن شوید که لباس مناسبی را برای شرکت در این جلسه انتخاب کرده­اید و جلسه خود را در محیطی ساکت و آرام برگزار می‌کنید.

نحوه یافتن یک موقعیت شغلی مناسب در آمریکا

حال که به‌خوبی با جاب آفر و ویزای کاری آمریکا آشنا شدید، شاید بپرسید که چگونه باید موقعیت‌های شغلی موجود در خاک آمریکا را پیدا کنم؟ امروزه راه‌های زیادی برای پیداکردن موقعیت‌های شغلی در آمریکا وجود دارد. یکی از این راه‌ها، پیداکردن یک جاب آفر از طریق سازمان‌های کاریابی آنلاین است. اما مشکل اصلی شما اینجا است که شما رقبای بسیار زیادی خواهید داشت. جالب است بدانید که تنها 1 شرکت از هر 16 شرکت موجود در خاک آمریکا، از کارمندان خارجی استفاده می‌کنند.

از سوی دیگر، حتی آمریکایی‌های محلی نیز برای یافتن شغل موردنظر خود به‌مانند شما از این سیستم استفاده می‌کنند؛ ازاین‌رو به‌ازای هر آگهی استخدام، شرکت‌ها به‌صورت متوسط 250 کاندید مختلف دارند! به‌سادگی متوجه می‌شوید که فرایند دریافت جاب آفر آمریکا تا چه اندازه می‌تواند سخت و غیرممکن باشد! بااین‌وجود شما می­توانید از مؤسسه‌های کاریابی کمک بگیرید تا آگهی‌های شغلی را در اختیار شما قرار دهند که در آن شرکت‌های آمریکایی به‌صورت خاص به دنبال یک خارجی برای پرکردن موقعیت‌های کاری خود هستند.

فرایند اخذ جاب آفر ایالات متحده آمریکا

حال تصور کنید که در نهایت یک موقعیت شغلی مناسب، در شرکتی که به دنبال کارمندان خارجی است، پیدا کرده‌اید؛ اما آیا می‌دانید مراحل بعدی چیست؟ در هر آگهی استخدام، یک سری مدارک از افراد متقاضی درخواست می‌شود. شما باید به‌صورت کامل تمامی مدارک موردنیاز را گردآوری کرده و به همراه فرم درخواست ارسال کنید. حال کارفرمای آمریکایی درخواست شما را دریافت می­کند و آن را موردمطالعه قرار می‌دهد.

درصورتی‌که متوجه شود شما فرد ایده آلی برای موقعیت شغلی هستید، با شما تماس می‌گیرد. البته مهم است که در این زمان پیگیری‌های لازم را انجام دهید تا از چندوچون بررسی درخواست خود مطلع شوید. بعدازاین مرحله، یک جلسه مصاحبه آنلاین توسط کارفرما صورت می‌گیرد که هدف از آن، شناخت هرچه بیشتر شما است. بعدازاین که با موفقیت این مرحله را هم طی کنید، در نهایت درخواست شما تأیید می­شود و پیشنهادنامه شغلی خود را دریافت می‌کنید.

فرایند اخذ جاب آفر ایالات متحده آمریکا

بهترین موقعیت‌های شغلی در کشور آمریکا

به‌عنوان فردی که قصد دارد با دریافت جاب آفر آمریکا، مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کند، در وهله اول باید بدانید که چه صنایع و مشاغلی در این کشور، بیشترین تقاضا برای استخدام را دارند. دولت کشور آمریکا هرساله لیستی از مشاغل موردنیاز خود را در وب‌سایت‌های مختلف منتشر می‌کند. این لیست دربردارنده موقعیت‌های شغلی است که در خاک این کشور با کمبود نیرو مواجه شده‌اند. اگر می‌خواهید شانس خودتان را برای دریافت جاب آفر این کشور افزایش دهید، بهتر است نگاهی به مشاغل موردنیاز آن بیندازید.

کمبود کارگر ماهر در آمریکا مجدداً بسیار فراگیر شده است. همین امر موقعیت‌های مناسبی برای متقاضیان خارجی به وجود آورده است. درصورتی‌که کمی هوشیاری به خرج دهید، می‌توانید به‌سادگی به کمک یکی از مشاغل موردنیاز آمریکا، مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کنید. برخی از مهم‌ترین مشاغل موردنیاز ایالات متحده آمریکا عبارت‌اند از:

 • پرستار
 • پزشک
 • آشپز
 • فروشنده
 • مدیر خدمات غذایی
 • توسعه‌دهنده
 • تحلیل‌گر نرم‌افزار
 • راننده
 • تحلیلگر بازار مالی
 • بازاریاب
 • نیروی امنیتی
 • کارگر ساختمان
 • مشاور مالی
 • کارمند اداری

آشنایی با کار در آمریکا

حال که با دریافت ویزای جاب آفر آمریکا می‌توانید برای کار وارد خاک آمریکا شوید، شاید برای شما هم جالب باشد تا با برخی از حقایق کار در این کشور آشنا شوید. به‌صورت رسمی کارگران آمریکا فعالیت کاری خود را از ساعت 9 صبح آغاز می­کنند و در ساعت 5 بعدازظهر به اتمام می‌رسانند. میزان ساعات کاری در یک هفته در کشور آمریکا 40 ساعت است. بااین‌حال، در بیشتر مواقع کارگران و کارمندان بیش از این تعداد ساعت مشغول به کار هستند.

حتی اگر در حرفه‌های پزشکی، پرستاری و یا حقوقی حضور داشته باشید، ممکن است تا 12 ساعت در روز مجبور به کار شوید. به‌صورت قانونی، هر کارمند می‌تواند از دو هفته مرخصی سالانه استفاده کند. همچنین امکان بهره‌مندی از مرخصی با حقوق در تعطیلات رسمی آمریکا نیز وجود دارد. جالب است بدانید که حقوق در آمریکا به‌صورت هفتگی و یا دو هفته یک‌بار پرداخت می‌شود. انتقال دستمزد نیز از طریق چک حقوقی یا انتقال بانکی امکان‌پذیر است.

کانادا یا آمریکا

کانادا یا آمریکا

قبل از بررسی و مقایسه کانادا و آمریکا از نظر مهاجرت و زندگی، باید گفت که این دو کشور، جزو کشورهایی هستند که مهاجران زیادی در آن زندگی می‌کنند، بنابراین بیشترین جمعیت این دو کشور از مهاجران تشکیل شده‌ است.

سخن آخر

کشور آمریکا یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری است. یکی از اصلی‌ترین شروط دریافت ویزای کاری آمریکا، اخذ جاب آفر است. جاب آفر یا پیشنهادنامه شغلی، مدرکی است که توسط کارفرمای آمریکایی برای استخدام یک کارمند خارجی ارسال می‌شود. برای اخذ جاب آفر، نیاز است تا به کارفرمای خود اثبات کنید که فرد مناسبی برای این کار هستید.

بدین صورت کارفرمای آمریکایی می‌تواند به‌عنوان اسپانسر، شما را استخدام کند. سپس با دردست‌داشتن جاب آفر آمریکا، می‌توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید. به یاد داشته باشید که کشور آمریکا، سیاست‌های سختگیرانه‌ای برای اعطای ویزای کار دارد؛ به همین دلیل لازم است تا از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دریافت ویزای جاب آفر کشور آمریکا چه مزایایی دارد؟
امکان کسب دستمزدهای بالا مزایای تأمین اجتماعی بهداشت و خدمات درمانی فوق‌العاده موقعیت‌های شغلی متنوع
شرایطی که هر متقاضی باید پیش از اخذ جاب آفر بداند چه شرایطی میباشد؟
مهم ترین شرایطی که پیش از اخذ جاب آفر باید بدانید ارائه رزومه کاری، ارائه مدرک زبان و انجام مصاحبه آنلاین میباشد.
مهم‌ترین مشاغل موردنیاز ایالات متحده آمریکا چه مشاغلی میباشد؟
پرستار پزشک آشپز فروشنده مدیر خدمات غذایی توسعه‌دهنده تحلیل‌گر نرم‌افزار راننده تحلیلگر بازار مالی بازاریاب نیروی امنیتی کارگر ساختمان مشاور مالی کارمند اداری
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی علیزاده
5 ماه قبل

الان امکان دریافت جاب آفر از آمریکا هستش؟ یعنی یه کارفرمای آمریکایی درخواستمونو قبول کنه با این شرایط میتونیم مهاجرت کنیم؟ تحریم های ایران تاثیری داره در این روند؟ و اینکه بعد از کار کردن میشه گرین کارت دریافت کرد؟

شقایق میرخانی
پاسخ به  علی علیزاده
3 ماه قبل

سلام علی عزیز وقتتون بخیر
بله، شما میتوانید برای ویزای g1 یا eb3 آمریکا اقدام کنید.

کادر هرمس اپلای