جاب آفر انگلستان

جاب آفر انگلستان

جاب آفر انگلستان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کار در کشور انگلستان در سال‌های اخیر به یک گزینه بسیار مناسب جهت ادامه فعالیت شغلی در یکی از کشورهای اروپایی تبدیل شده است. با دریافت جاب آفر انگلستان می‌توانید به هدف خود در این زمینه برسید و آینده‌ای روشن را برای خود و فرزندانتان فراهم کنید.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که به علت روابط نسبتاً ضعیف بین ایران و انگلستان دریافت جاب آفر در این کشور به شدت دشوار است و هر کسی نمی‌تواند از پس طی کردن مراحل قانونی آن برآید، این افراد به همین دلایل از تصمیم خود منصرف می‌شوند. این در حالی است که با بهره‌گیری از یک موسسه کاریابی مناسب امکان حل تمامی مشکلات موجود در این زمینه وجود دارد.

جاب آفر کشور انگلستان در زمینه‌های شغلی متعددی اعطا می‌شود و تمامی افرادی که به نوع مهاجرت علاقه‌مند هستند، می‌توانند درخواست خود را در این زمینه ارائه دهند. در ادامه متن با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی را دراین‌رابطه به شما عزیزان ارائه کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

عدم تفاوت بین مهاجران خارجی و ساکنان اتحادیه اروپا

اولین و مهم‌ترین مزیت جاب آفر انگلستان آن است که این کشور هیچ تفاوت خاصی بین شما و شهروندان اتحادیه اروپا قائل نمی‌شود. بر طبق قوانینی که در سال‌های اخیر برای تسهیل روند مهاجرت نیروی کار متخصص خارجی در کشور انگلستان به تصویب رسید، کارفرمایان این کشور موظف هستند هیچ‌گونه تفاوتی بین ساکنان اتحادیه اروپا و مهاجران خارجی (آسیایی‌ها – آفریقایی‌ها و …) قائل نشوند.

بر طبق همین قانون میزان مهارت کارمندان مدنظر کارفرما با استفاده از یک سیستم رتبه‌بندی سنجیده می‌شود. در واقع محل تولد شما جهت دریافت جاب آفر کشور انگلستان هیچ‌ محدودیتی برای استخدامتان در یکی از شرکت‌های موجود در این کشور ایجاد نمی‌کند. این یک خبر فوق‌العاده برای ایرانیانی به شمار می‌آید که تصور می‌کنند به دلیل ایرانی بودن شانسی برای کار در انگلستان ندارند.

البته نباید فراموش کنید که همین قانون جاب آفر انگلستان بحث رقابت را نیز افزایش می‌دهد. هم‌اکنون برای دریافت جاب آفر کشور انگلستان شما نه‌تنها با شهروندان اتحادیه اروپا، بلکه با ساکنانی از سایر کشورهای آسیایی و آفریقایی نیز رقابت خواهید کرد. قاعدتاً‌ در این شرایط فرصت دریافت جاب آفر کشور انگلستان تنها به کسی داده می‌شود که بتواند مهارت خود را به کارفرمای مدنظر ثابت کند.

اگر در زمینه شغلی خود مهارت مناسبی دارید و تحصیلات شما با همین مهارت مرتبط است، می‌توان گفت که شانستان برای دریافت جاب آفر از سمت یک شرکت واقع در کشور انگلستان افزایش می‌يابد. فراموش نکنید که مهم‌ترین نکته برای کارفرمایان انگلستانی، مهارت است و به محل زندگی پیشین شما اهمیتی نمی‌دهند.

عدم تفاوت بین مهاجران خارجی و ساکنان اتحادیه اروپا

آمار اشتغال در کشور انگلستان

یکی از مواردی که در جاب آفر انگلستان باید به آن بپردازیم، بحث نرخ اشتغال در این کشور اروپایی است. احتمالاً مطلع هستید که اقتصاد انگلستان جزو پنج اقتصاد برتر دنیا محسوب می‌شود. همین امر خود نشان‌دهنده آن است که با دریافت جاب آفر کشور انگلستان چه محیط گسترده‌ای از مشاغل مختلف در پیش روی شما قرار می‌گیرد.

در دوران پیش از کووید ۱۹، اشتغال در کشور انگلستان همواره روبه‌رشد بود. اگرچه در زمان وقوع کووید ۱۹ نرخ میزان اشتغال اندکی کاهش یافت، اما با پیگیری‌های دولت، این کشور توانست نرخ اشتغال خود را در سال ۲۰۲۲ دوبرابر افزایش دهد. این افزایش نه‌تنها در سطح کشورهای اروپایی، بلکه در سطح جهان نیز بی‌نظیر است.

افزایش نرخ اشتغال در کشور انگلستان موجب شد تا این کشور نیاز مبرمی به نیروی کار خارجی پیدا کند. بسیاری از مهاجران کشورهای خارجی از این امر استفاده کردند و در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست خود را جهت دریافت جاب آفر کشور انگلستان ارائه دادند.

خوشبختانه لازم نیست نگرانی خاصی از بابت پرشدن پست‌های شغلی داشته باشید؛ زیرا روند روبه‌رشد اشتغال در کشور انگلستان همواره ادامه دارد و چه در سال ۲۰۲۲ و چه در سال آتی یعنی ۲۰۲۳ بازار کار این کشور نیاز بسیار زیادی به نیروی کار ماهر خارجی پیدا کرده است.

اهمیت زبان برای دریافت جاب آفر انگلستان

برای دریافت جاب آفر انگلستان باید فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار دهید که اصلی‌ترین آن‌ها، بحث سطح مهارت شما در زبان انگلیسی است. همان‌طور که قطعاً می‌دانید در کل حوزه کشورهای پادشاهی بریتانیای کبیر، همه مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌‌کنند؛ به همین دلیل می‌توان گفت که یادگیری این زبان برای کلیه افرادی که قصد دریافت جاب آفر این کشور را دارند یک ضرورت است.

شرکت‌های مختلف سطح زبان موردنیاز خاص خود را جهت اعطای جاب آفر به شما عزیزان اعلام می‌کنند. برای مثال قاعدتاً سطح زمان موردنیاز جهت فعالیت در یک شرکت معماری یا مهندسی با سطح زبان موردنیاز جهت کار در یک شرکت نظافتی تفاوت عمده‌ای دارد.

به‌طورکلی می‌توان گفت که برای کار در کشور انگلستان و دریافت جاب آفر این کشور باید حداقل نمره آیلتس ۷ را داشته باشید. آزمون آیلتس از مهم‌ترین آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی به شمار می‌آید و بسیاری از شرکت‌های انگلیسی از شما درخواست می‌کنند که نمره مربوط به این آزمون را به اطلاع آن‌ها برسانید.

نباید فراموش کنید که با دریافت امکان فعالیت شغلی در انگلستان، همواره در محیط کاری خود قرار نخواهید داشت و باید برای انجام امور مختلفی با مردم هم سروکار داشته باشید. در واقع جهت برقراری یک ارتباط اجتماعی سالم نیز باید سطح زبانتان در سطح قابل‌قبول قرار بگیرد.

اهمیت زبان برای دریافت جاب آفر انگلستان

چه رشته‌هایی در کشور انگلستان بیشترین تقاضا را دارند؟

مورد مهم دیگری که جهت دریافت جاب آفر انگلستان باید با آن آشنا باشید، بحث رشته‌های پرتقاضا در این کشور به شمار می‌آید. هر کشور اروپایی بر اساس نیازهای کاری خود هرساله لیستی را به‌عنوان پرتقاضاترین مشاغل موجود جهت فعالیت نیروهای کاری مهاجر اعلام می‌کند.

شناخت این لیست به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید‌ آیا رشته تحصیلی و یا شغلی شما جزو پرتقاضاترین مشاغل موجود در این کشور قرار دارد یا خیر، البته عدم وجود رشته یا شغل شما این بدان معنا نیست که به‌هیچ‌وجه امکان دریافت جاب آفر برایتان وجود ندارد. این لیست تنها یک لیست جهت اطلاع‌رسانی به شمار می‌آيد. پرتقاضا‌ترین رشته‌هایی که در لیست اخیر مربوط به این مبحث ارائه شده‌اند شامل موارد زیر هستند:

 • رشته‌هایی که بحث اقتصاد ارتباط دارند؛ مانند آمار و مدیریت مالی
 • بیولوژی
 • بیوشیمی
 • کلیه رشته‌های موجود در زمینه medical یا همان پزشکی از جمله دندانپزشکی، پرستاری، مامایی و …
 • برنامه‌نویسی رایانه یا programming
 • دولوپر وب یا توسعه‌دهنده صفحات اینترنتی
 • ارائه‌دهندگان خدمات اجتماعی مانند روان‌شناسی و …
 • متخصصان آی‌تی (IT)
 • متخصصان مکانیک خودرو
 • مهندسان عمران و شهرسازی
 • طراحان تصاویر رایانه‌ای
 • دامپزشکان

چرا باید از بین کشورهای اروپایی انگلستان را انتخاب کنیم؟

در این بخش از بحث جاب آفر انگلستان می‌خواهیم در مورد مزیت این کشور نسبت به کشورهای دیگری که در بین ایرانیان مهاجر بسیار پرطرفدار هستند (به‌خصوص آلمان) صحبت کنیم. این موارد به شما کمک می‌کنند تا درک بهتری از برتری جاب آفر کشور انگلستان داشته باشید.

چرا باید از بین کشورهای اروپایی انگلستان را انتخاب کنیم؟

یادگیری زبان انگلیسی راحت است

اگرچه که جهت دریافت جاب آفر کشور انگلستان باید سطح زبان مناسبی داشته باشید، اما نباید فراموش کرد که اکثر ما با زبان انگلیسی آشنایی نسبتاً‌ خوبی داریم. علاوه بر این، طبق تحقیقات بسیاری که انجام شده است، زبان انگلیسی از دید عده کثیری از مردم جهان به‌عنوان ساده‌ترین و شیرین‌ترین زبان دنیا شناخته می‌شود.

این در حالی است که به‌عنوان‌مثال جهت دریافت ویزای کاری و یا جاب آفر کشور آلمان باید زبان دیگری به غیرانگلیسی یاد بگیرید. همان‌طور که می‌دانید زبان آلمانی از دشوارترین زبان‌های جهان به شمار می‌آید و یادگیری آن به سال‌ها تمرین و تکرار نیاز دارد، اما با انتخاب جاب آفر کشور انگلستان نیاز نیست علاوه بر زبان مادری خود و زبان انگلیسی، زبان سومی را فرا گیرید.

حقوق بالا

مزیت دیگر دریافت جاب آفر انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی، حقوق بالایی است که کارفرمایان این کشور به کارمندان و کارگران خود می‌دهند. نکته جالب آن است که برخلاف سایر کشورهای اروپایی، در انگلستان دولت هرساله میزان حداقل حقوق کارمندان و کارگران را باتوجه‌به میزان تورم کشور تغییر می‌دهد.

برای مثال در چند سال گذشته به علت وجود تورم اندک، حقوق کارمندان و کارگران نیز با رشد قابل‌توجهی مواجه بود. علاوه بر این، هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان به نحوی است که بخش عمده‌ای از حقوق شما در اختیار خودتان باقی می‌ماند و مانند کشور آلمان دولت مالیات چندان زیادی را از شما دریافت نمی‌‌کند.

مهم‌ترین هزینه‌های شما را در کشور انگلستان دو مورد هزینه اجاره و هزینه خوراک تشکیل می‌دهند. خوشبختانه هر دو مورد به‌راحتی باتوجه‌به حقوق بالای افراد در این کشور قابل پرداخت هستند و بنابراین می‌توان گفت که بخش عظیمی از حقوقتان را می‌‌توانید هر ماه پس‌انداز کنید.

فرهنگ کاری پویا

فرهنگ کار در کشور انگلستان یک فرهنگ کاملاً پویا محسوب می‌شود. منظور ما از پویایی آن است که با نشان‌دادن افزایش مهارت خود در زمینه کاری مدنظر می‌توانید منتظر ترفیع رتبه باشید. کارفرمایان انگلیسی برای آموزش کارمندان و کارگران خود اهمیت بسیار ویژه‌ای قائل هستند.

با دریافت جاب آفر انگلستان این امکان برای شما به وجود می‌آید تا به طور هم‌زمان علاوه بر دنبال‌کردن شغل دلخواه‌ خود، نسبت به کسب مهارت با استفاده از آموزشگاه‌های مختلف واقع در این کشور اقدام کنید، البته نباید فراموش کرد که اولویت شما باید حوزه شغلی‌تان باشد.

به طبع با ترفیع رتبه، حقوق شما نیز افزایش می‌یابد. تنوع نژادی در محیط‌های کاری کشور انگلستان نیز به‌شدت بالا است. احتمالاً در محیط کار خود افراد مختلفی از کشورهایی همچون هند، پاکستان، چین و حتی ایران را مشاهده خواهید کرد؛ بنابراین نیاز نیست از نظر محیط کاری و همچنین امکان ترفیع رتبه نگرانی خاصی داشته باشید.

نقش مهم CV جهت دریافت جاب آفر کشور انگلستان

CV که به آن رزومه هم گفته می‌شود مهم‌ترین عامل یا فاکتور در دست کارفرما جهت استخدام شما است. در واقع کارفرما تنها به اطلاعاتی توجه می‌کند که در درون رزومه خود آورده‌اید. او باید از بین رزومه‌های بسیاری، رزومه فرد مدنظر خود را انتخاب کند.

هرچه رزومه یا سی وی بهتری داشته باشید، شانس استخدام‌شدن شما توسط یک کارفرمای واقع در کشور انگلستان افزایش می‌‌یابد. سی وی یا رزومه را به‌عنوان برگ برنده خود ببینید. اگر می‌خواهید فرایند دریافت جاب آفر کشور انگلستان برای شما به‌راحتی دنبال شود، باید وقت زیادی را بر روی تهیه یک سی وی یا رزومه جذاب بگذارید.

از جمله مهم‌ترین مواردی که در رزومه یا سی وی جاب آفر انگلستان شما باید ذکر شود، بحث مهارت‌ها و همچنین سوابق کاری است. اگر در شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی فعالیت خاصی انجام‌ داده‌اید،‌ فعالیت مربوطه را حتماً در سی وی خود ذکر کنید. این مورد به شما کمک می‌کند تا به کارفرمای خود نشان دهید سابقاً توانسته‌اید نظر کارفرمایان دیگری را نیز به خود جلب کنید.

مورد مهم‌ دیگری که باید در سی وی یا رزومه شما جهت دریافت جاب‌ آفر کشور انگلستان ذکر شود، تحصیلات است. به یاد داشته باشید که اکثر شرکت‌های انگلیسی از شما درخواست می‌کنند تا معادل ترجمه شده مدرک خود را برای آنان ارسال کنید. در چنین شرایطی بهتر است که پیش از ارسال رزومه و حتی درخواست دریافت جاب آفر، مدارک مربوطه معادل‌سازی شوند. مراکز مختلفی در شهرهای کشور این کار را به‌راحتی برای شما انجام می‌دهند.

نقش مهم CV جهت دریافت جاب آفر کشور انگلستان

جاب آفر

جاب آفر

موفقیت در پذیرش به فاکتورهای مختلفی مانند رشته تحصیلی، سوابق کاری، رزومه حرفه‌ای، تمکن مالی و… بستگی دارد.

سخن آخر

برخلاف تصور بسیاری از ایرانیان دریافت جاب آفر کشور انگلستان آن‌چنان‌که فکر می‌کنید پیچیده نیست. در واقع جهت دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور بی‌نظیر نیز باید از یک سری قوانین و شرایط خاص آگاه باشید تا در زمان رسیدگی به پرونده جاب آفر شما هیچ مشکل خاصی به وجود نیاید.

بهترین روش ممکن برای دریافت جاب آفر انگلستان استفاده از خدمات یک مرکز کاریابی معتبر است. مرکز کاریابی ما به‌عنوان برترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات کاریابی در کشورهای مختلف جهان، افتخار دارد تا به شما عزیزان در زمینه دریافت جاب آفر کشور انگلستان و سایر کشورهای اروپایی کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان هرمس اپلای در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا امکان پرشدن پست‌های شغلی در انگلستان وجود دارد؟
خیر، روند روبه‌رشد اشتغال در کشور انگلستان همواره ادامه دارد و در سالهای آتی هم بازار کار این کشور نیاز بسیار زیادی به نیروی کار ماهر خارجی دارد.
رشته‌هایی که در انگلستان تقاضای زیادی دارد؟
آمار و مدیریت مالی بیولوژی بیوشیمی پزشکی از جمله دندانپزشکی، پرستاری، مامایی برنامه‌نویسی رایانه توسعه‌دهنده صفحات اینترنتی روان‌شناسی و … متخصصان آی‌تی (IT) متخصصان مکانیک خودرو مهندسان عمران و شهرسازی طراحان تصاویر رایانه‌ای دامپزشکان
انگلستان نسبت به کشورهای برای مهاجرت کاری دیگر چه مزایایی دارد؟
-یادگیری زبان انگلیسی راحت است -حقوق بالا -فرهنگ کاری پویا
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای