کاریابی در دبی برای ایرانیان

کاریابی در دبی برای ایرانیان

کاریابی در دبی برای ایرانیان مطبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. یکی از برترین کشورهای جهان برای کارکردن، امارات متحده عربی است. دلیل این امر را می‌توان به موارد مختلفی همچون حقوق مناسب و خدمات مناسب در این کشور دانست. کاریابی در دبی برای ایرانیان نیز به دلیل وجود همین موارد در سال‌های اخیر با تقاضای بسیار بالایی همراه بوده است.

در بین شهرهای مختلف کشور امارات متحده عربی، شهر دبی همواره به‌عنوان گزینه اول بسیاری از مهاجران شناخته می‌شود. این شهر در واقع بزرگ‌ترین شهر اقتصادی کشور امارات متحده عربی به شمار می‌آید و به همین علت مرکز حضور برخی از بزرگ‌ترین شعب شرکت‌های بین‌المللی است.

به‌طورکلی می‌توان گفت که اگر قصد دارید در امارات متحده عربی کار کنید، باید با شرایط کار در این کشور و به‌خصوص شهر دبی آشنا شوید. در ادامه متن ما را همراهی کنید؛ زیرا قصد داریم به مهم‌ترین و اصلی‌ترین موارد مرتبط با این امر بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی فعالیت شغلی برای ایرانیان در دبی

کاریابی در دبی برای ایرانیان نسبت به سایر مهاجران خارجی با آسودگی بیشتری دنبال می‌شود. وجود شباهت‌های فرهنگی و مذهبی موجب شده است تا ایرانیان بتوانند به‌راحتی با فرهنگ کار و زندگی در این کشور خو بگیرند. شاید بتوان گفت که دلیل اصلی مهاجرت عده کثیری از ایرانیان در سال‌های اخیر به کشور امارات متحده عربی همین امر بوده است.

مهم‌ترین ویژگی امارات متحده عربی و به‌خصوص شهر دبی برای ایرانیان، نزدیک بودن این کشور به ایران محسوب می‌شود. این نزدیکی یک ویژگی قابل‌تأمل برای افرادی به شمار می‌آید که قصد دارند بدون مشکل خاصی پس از پیدا کارکردن در شهر دبی به ایران رفت‌وآمد داشته باشند. به طبع سفر به امارت نسبت به انگلستان و آلمان هم با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد و هم هزینه کمتری خواهد داشت.

مزیت دیگر برای ایرانیانی که قصد دارند در این کشور و شهر دبی کار کنند، بحث وجود عده بسیاری از ایرانیان در امارات متحده عربی است. با انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد کاری خود، می‌توانید مطمئن باشید که در محیط کاری حداقل چند هم‌وطن را مشاهده می‌کنید و امکان ایجاد روابط اجتماعی با ایرانیان ساکن در این کشور وجود دارد یا خیر.

شرایط کلی فعالیت شغلی برای ایرانیان در دبی

اقتصاد شهر دبی و کشور امارات متحده عربی

مورد بعدی که در زمینه کاریابی در دبی برای ایرانیان از اهمیت خارق‌العاده‌ای برخوردار است را می‌توان اقتصاد روبه‌رشد این کشور دانست. امارات متحده عربی در سی‌سال اخیر شاهد بیشترین پیشرفت اقتصادی در بین کشورهای منطقه بوده است و همین خود نشانگر تعدد مشاغل موردنیاز در این کشور است.

همان‌طور که می‌دانید جمعیت کلی کشور امارات متحده عربی و به‌خصوص شهر دبی نسبت به مشاغل موردنیاز در این کشور بسیار کم است؛ همین امر موجب شد تا دولت امارات متحده عربی شرایطی را فراهم آورد تا کارمندان و کارگران خارجی بتوانند با طی یک‌روند خاص در این کشور مشغول به کار شوند.

کلیه زیرساخت‌های صنعتی شهر دبی همواره درحال‌رشد و گسترش هستند. این رشد و گسترش بدون استفاده از نیروی کار خارجی امکان‌پذیر نیست. شهر دبی به‌عنوان مهاجرپذیرترین شهر کشور امارات متحده عربی به شمار می‌آید و با انتخاب این شهر می‌توانید مطمئن باشید که شغل مدنظر خود را با سرعت بیشتری نسبت به سایر شهرهای کشور امارات متحده عربی پیدا می‌کنید.

مهم‌ترین مشاغل جهت فعالیت در شهر دبی چه مشاغلی هستند؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاریابی در دبی برای ایرانیان باید با مشاغل موردنیاز در این شهر زیبا ‌آشنا شوید. منظور از مشاغل موردنیاز مشاغلی هستند که به دلیل کمبود نیروی کار وطنی در امارت، از نیروهای کاری خارجی برای انجام آن‌ها استفاده می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید کشور امارات متحده عربی جزو کشورهای بزرگ فروشنده نفت محسوب می‌شود؛ بنابراین شاید فکر کنید که همه نیروهای کاری خارجی در این بخش مشغول به کار می‌شوند، اما باید بگوییم که این تصور غلط است. با مشاهده لیست زیر می‌توان گفت که در شهر دبی در تمامی حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار خارجی است. این موارد عبارت‌اند از:

مهم‌ترین مشاغل جهت فعالیت در شهر دبی چه مشاغلی هستند؟

 • مهندس آی‌تی
 • مهندس برنامه‌نویسی
 • مهندس عمران
 • مهندس شهرسازی
 • مهندس مکانیک
 • مهندس برق
 • مهندس الکترونیک
 • پزشک
 • پرستار
 • ماما
 • آشپز
 • کمک آشپز
 • کارهای خدماتی و فنی (لوله‌کشی – جوشکاری و …)

محدودیت‌های ایجاد شده برای کسب ویزای کاری ایرانیان

اگرچه کاریابی در دبی برای ایرانیان یک گزینه مناسب به شمار می‌آید، اما در سال‌های اخیر محدودیت‌های مختلفی در این موضوع به وجود آمد است. به‌طورکلی می‌توان گفت که کشور امارات متحده عربی برای ایرانیان ویزای کاری صادر نمی‌کند، به طبع بدون ویزای کاری نیز نمی‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

اگرچه این محدودیت‌های کاملاً جدی هستند، اما با روش‌های خاصی می‌‌توان آن‌ها را خنثی کرد، البته باید این نکته را متذکر شویم که راهکارهای مذکور همیشه جواب‌گو نیستند و امکان دارد که پرونده کاریابی مدنظر به طور کامل رد شود.

مهم‌ترین روش‌های موجود جهت حل محدودیت‌های ایجاد شده برای ایرانیان شامل دو روش دعوت‌نامه و یا خرید ملک است. هر دوی این روش‌ها دارای قوانین و مقررات خود هستند. به طبع باید از کلیه این قوانین و مقررات پیروی کنید تا بحث دریافت دعوت‌نامه جهت کاریابی در دبی برای ایرانیان بدون مشکل خاصی دنبال شود.

محدودیت‌های ایجاد شده برای کسب ویزای کاری ایرانیان

دریافت دعوت‌نامه

اگر یکی از اعضای خانواده شما یا به‌طورکلی یکی از اعضای فامیل شما در کشور امارات متحده عربی زندگی می‌کند و دارای اقامت رسمی آن کشور است، می‌تواند برای شما دعوت‌نامه ارسال کند. شما می‌‌توانید از طریق همین دعوت‌نامه به امارات متحده عربی مسافرت کنید. قاعدتاً پس از مسافرت و بررسی گزینه‌های موجود در شهر دبی، امکان پیداکردن یک شغل مناسب برای شما افزایش می‌یابد.

توجه داشته باشید که فرد دعوت‌کننده باید حتماً یکی از اعضای نزدیک خانواده شما باشد. اگر چنین فردی را در دبی یا سایر شهرهای کشور امارات متحده عربی ندارید، بهتر است از چنین روشی دست بکشید؛ زیرا به‌احتمال زیادی تلاش شما به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

جهت دریافت دعوت‌نامه باید به آشنای خود که در امارت متحده عربی زندگی می‌کنید بگویید که درخواست دعوت‌نامه برای مسافرت شما را به اداره مهاجرت کشور امارات متحده عربی ارسال کند. پس از ارسال دعوت‌نامه توسط وی، وزارت مهاجرت کشور امارات متحده نسبت به پرونده شما رسیدگی می‌کند و اگر کلیه شرایط مدنظر آن‌ها رعایت شده باشد، با شما تماس گرفته می‌شود.

خرید ملک

یکی دیگر از روش‌های مربوطه به کاریابی در دبی برای ایرانیان استفاده از روش خرید ملک است. در این روش شما باید ملکی را در یکی از شهرهای امارات متحده عربی خریداری کنید. در واقع مهم‌ نیست که کدام شهر را انتخاب می‌کنید؛ زیرا مهم‌ترین فاکتور در این زمینه، خریداری ملک است.

پس از خرید ملک در شهر دبی، می‌توانید درخواست خود را جهت کسب اقامت در این کشور و به طبع دریافت اجازه کار در امارات متحده عربی و شهر دبی ارسال کنید، البته باید بگوییم که این روش برخلاف روش قبلی ممکن است برای بسیاری از ایرانیان راه مناسبی نباشد.

دلیل این امر قیمت فوق‌العاده بالای مسکن در این کشور است. شهرهایی همچون دبی و شارجه از گران‌ترین شهرهای جهان برای خرید مسکن به شمار می‌آیند؛ بنابراین می‌توان گفت که اگر بودجه چندانی ندارید،‌ بهتر است فکر استفاده از این روش را کنار بگذارید، اما درصورتی‌که از بودجه مدنظر برخوردار هستید، امکان دریافت اجازه کار در کشور امارات متحده عربی و به‌خصوص شهر دبی برای شما وجود دارد.

حقوق کارگران و کارمندان در شهر دبی چقدر است؟

امکان ندارد که به بحث کاریابی در دبی برای ایرانیان بپردازیم، اما از حقوق در این کشور حاشیه خلیج‌فارس و شهر معروفش یعنی دبی صحبتی نکنیم. به‌طورکلی می‌توان گفت که حقوق در این کشور بسیار مناسب است. هم کارمندان و هم کارگران از حقوق بسیار مناسبی بهره‌مند هستند و می‌‌توانید خیال راحتی از این بابت داشته باشید.

به‌طورکلی می‌توان گفت که میانگین حقوق شما رابطه مستقیمی با نوع فعالیتتان در کشور امارات متحده عربی دارد. به‌عنوان‌مثال قاعدتاً حقوق یک مهندس عمران نسبت به حقوق یک فرد که در زمینه خدمات نظافت منزل فعالیت می‌کند بالاتر است. البته این امر نباید شما را از ارائه درخواست برای کاریابی در کشور امارات متحده عربی منصرف کند؛ زیرا همان‌طور که گفتیم میانگین کلی حقوق همه افراد بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

حقوق کارگران و کارمندان در شهر دبی چقدر است؟

میانگین حقوق فعالان حوزه‌های مالی در شهر دبی

در ادامه بحث کاریابی در دبی برای ایرانیان باید گفت افرادی که در حوزه‌های مالی مختلفی همچون حسابداری و یا مدیریت مالی فعالیت می‌‌کنند همواره دارای بیشترین میانگین حقوقی هستند. این امر در زمینه شاغلان فعال در کشور امارات متحده عربی نیز صدق می‌کند. بر اساس آخرین آمارهای موجود میانگین فعالان حوزه‌های مالی در شهر دبی حدوداً چهارده هزار درهم به‌ازای هر ماه است.

میانگین حقوق فعالان حوزه بهداشت و درمان در شهر دبی

یکی از پرتقاضاترین شغل‌های موجود برای مهاجران خارجی، مشاغل مرتبط با حوزه بهداشت و درمان هستند. این مشاغل اگرچه سختی‌های خاص خود را دارند، اما خوشبختانه حقوق پرداختی آن‌‌ها پس از استخدام بسیار مناسب است. به‌عنوان‌مثال میانگین حقوق یک پرستار که با استفاده از خدمات کاریابی در دبی برای ایرانیان در یک مرکز درمانی واقع در شهر دبی استخدام می‌شود حدوداً بیست و هفت هزار درهم است.

میانگین حقوق فعالان حوزه معماری در شهر دبی

همه ما با آسمان‌خراش‌های بی‌نظیر شهر دبی آشنا هستیم. این آسمان‌خراش‌ها نتیجه فعالیت افرادی هستند که در حوزه کاری معماری امور مختلفی را انجام می‌دهند. باتوجه‌به اهمیت بالای این حوزه برای جذب گردشگران خارجی و تولید ساختمان‌های جدید، حقوق فعالان حوزه معماری در شهر دبی نیز مناسب به نظر می‌رسد. اگر بخواهیم یک میانگین در این زمینه ارائه دهیم باید بگوییم که میانگین حقوق افراد در این زمینه حدوداً بیست و پنج هزار درهم به‌صورت ماهانه است.

میانگین حقوق فعالان حوزه زیبایی در شهر دبی

یکی دیگر از مشاغلی که در زمینه کاریابی در دبی برای ایرانیان متقاضیان بسیار دارد، مشاغل حوزه زیبایی هستند. از جمله مهم‌ترین مشاغل موجود در این زمینه می‌توان به مواردی همچون آرایشگر بانوان، ناخن‌کار و … اشاره کرد. باتوجه‌به اینکه جمعیت دبی روزبه‌روز در حال افزایش است، می‌توان اطمینان داشت که میانگین حقوق فعالان حاضر در این عرضه حتی از میانگین کنونی یعنی هشت هزار درهم نیز بیشتر می‌شود.

برای کار در دبی چه زبانی را باید یاد بگیریم؟

چه به دنبال کاریابی در دبی باشید یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دبی، یادگیری زبان موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنید. زبان عربی زبان رسمی کشور امارات متحده عربی به شمار می‌آيد و کلیه مهاجران خارجی باید تا حد قابل قبولی بتوانند به این زبان صحبت کنند. جهت ادامه روند کاریابی در دبی، باید با زبان عربی، به طور کامل آشنا باشید. درک زبان عربی جهت انجام امور مختلف روزمره و حتی شغلی یک ضرورت محسوب می‌شود.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که زبان انگلیسی نیز جایگاهی ویژه در این کشور دارد. وجود طیف عظیمی از کشورهای خارجی در شهر دبی و به‌طورکلی کشور امارات متحده عربی موجب شده است تا همه مردم این کشور با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند.

بنابراین، این می‌توان گفت که جهت آغاز فعالیت شغلی خود در شهر دبی باید هم به زبان عربی و هم به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. بسیاری از شرکت‌های حاضر در شهر دبی در زمان استخدام از شما مدرک زبان انگلیسی را درخواست می‌کنند. به طور معمول یکی از مدارک تافل و آیلتس برای حل این موضوع کافی است. شما می‌توانید برای یادگیری زبان عربی به آموزشگاه‌های موجود در شهر دبی مراجعه کنید.

جاب آفر دبی

جاب آفر دبی

در سال‌های گذشته دبی مقصد بسیاری از مهاجران بوده است؛ ازاین‌رو گرفتن جاب آفر دبی آرزوی اکثر آنها است. با نزدیک‌شدن به سال ۲۰۲۳ مردم همچنان علاقه‌مند هستند که به شهر دبی مهاجرت کنند. همه ما می‌دانیم که دبی یک شهر بسیار مهاجرپذیر بوده و علت اصلی این مهاجرپذیری کمبود نیروی کار است.

سخن آخر

شهر دبی به‌عنوان اصلی‌ترین شهر تجاری در کشور امارت معدن اشتغال این کشور نیز به شمار می‌آید. با انتخاب این شهر می‌توانید آینده‌ای روشن را برای خود و خانواده‌تان ایجاد کنید. شهر دبی نه‌تنها برای ایرانیان، بلکه برای سایر مهاجران خارجی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در زمینه کاریابی در دبی برای ایرانیان باید گفت که بهترین روش جهت یافتن یک شغل مناسب در این شهر، استفاده از مؤسسات مهاجرتی معتبر و مؤسسات کاریابی محسوب می‌شود. اگر در این زمینه پرسش خاصی ذهن شما را مشغول کرده است، می‌توانید با کارشناسان هرمس اپلای در تماس باشید تا به اطلاعات لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
در دبی میتوان به چه مشاغلی مشغول شد؟
مهندس آی‌تی مهندس برنامه‌نویسی مهندس عمران مهندس شهرسازی مهندس مکانیک مهندس برق مهندس الکترونیک پزشک پرستار ماما آشپز کمک آشپز کارهای خدماتی و فنی (لوله‌کشی – جوشکاری و …)
چه کسانی میتوانند دعوتنامه ارسال کنند؟
اگر یکی از اعضای خانواده شما یا به‌طورکلی یکی از اعضای فامیل شما در کشور امارات متحده عربی زندگی می‌کند و دارای اقامت رسمی آن کشور است، می‌تواند برای شما دعوت‌نامه ارسال کند.
آیا با خرید ملک در دبی میتوان اقامت را بدست آورد؟
بله، در این روش باید ملکی را در یکی از شهرهای امارات متحده عربی خریداری کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای