مهندسی برق و قدرت در آلمان

کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت

مهندسی برق و قدرت در آلمان می‌تواند بهترین انتخاب باشد. مهندسین برق در هر جای دنیا که مشغول به کار شوند، می‌توانند درآمد زیادی داشته باشند؛ چرا که در حال حاضر این شغل یکی از پراهمیت‌ترین شغل‌ها در جهان است و کشورهای بسیاری زیادی به آن ارزش و اهمیت بالایی می‌دهند.

اما کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت می‌تواند بهترین انتخاب باشد؛ چرا که این کشور اروپایی نیاز زیادی به مهندسان ماهر در این حوزه دارد و به دلیل اینکه بتواند فعالان این حوزه را به بازار کار آلمان جذب کند، شرایط کاری بسیار عالی را برای مهندسان برق و قدرت فراهم کرده است.

اگر می‌خواهید با رشته مهندسی برق و قدرت و جایگاه آن در آلمان بیش‌ تر آشنا شوید، همچنین اطلاعات جامعی در خصوص رونق بازار کار در آلمان برای مهندسان برق و قدرت و میزان درآمد آن‌ها به دست آورید و حتی برخی از بهترین کمپانی‌ های آلمانی که مهندسان این گرایش از رشته برق می‌توانند در آن‌ها مشغول به کار شوند را بشناسید، با ما در این مقاله همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نگاهی به رشته مهندسی برق و قدرت در آلمان

رشته مهندسی برق و قدرت در آلمان یکی از بهترین و کاربردی‌ ترین گرایش‌های رشته مهندسی برق بوده که با هدف تولید برق در نیروگاه‌ها و توزیع در شبکه‌های شهری توسط خطوط انتقال ایجاد شده است. در واقع اگر فردی به تحصیل در این رشته بپردازد، بعد از فارغ‌ التحصیل شدن قادر به تجزیه و تحلیل مشکلات مربوط به نیروی برق و همچنین طراحی و مدل سازی سیستم‌ها است و همچنین وظیفه دارد به ارائه راه حل‌ هایی برای بهبود و توسعه وسایل برقی، شبکه‌ های برق، وسایل حمل و نقل برقی و… بپردازد.

ازآنجاکه آلمان کشوری صنعت محور است، به طور کلی به رشته‌های مهندسی اهمیت زیادی می‌دهد و مهندسان فارغ‌ التحصیل در هر رشته و گرایشی می‌توانند موقعیت شغلی بسیار خوبی را در این کشور کسب کنند؛ اما لازم است بدانید که مهندسان برق و قدرت در آلمان از جایگاه مهم­تر و والاتری نسبت به سایر مهندسان برخوردار هستند؛ چرا که نتیجه فعالیت و کار این گروه از مهندسان نقش قابل توجهی در زندگی روزمره هر فرد با هر شغل و سمتی دارد.

در آلمان فارغ‌ التحصیلان رشته برق و قدرت می‌توانند در سمت‌ های مختلفی فعالیت داشته باشند و در طراحی و آزمایش ماشین آلات، بهبود فرایند سیستم‌های مربوطه، توسعه استراتژی‌های مورد نیاز برای تأمین انرژی و… نقش مهمی را ایفا کنند.

در حوزه مهندسی برق و قدرت در آلمان، مهندسان موظف هستند آزمایشات و شبیه سازی‌ های بسیاری را انجام دهند و توانایی کار با کامپیوتر را داشته و تسلط کافی به نرم افزار‌های مربوط به این حوزه داشته باشند. آلمان یک کشور متقاضی جذب نیروی فعال با امکانات خوب است. ما در مقاله‌های زیر به بررسی بازار کار هر کدام از رشته‌ ها پرداخته‌ ایم:

مهندسی مکانیک

اگر دوست دارید در آلمان به تحصیل در رشته مکانیک بپردازید، کلیک کنید.

مهندسی عمران

رشته مهندسی عمران در آلمان از محبوب‌ترین رشته­ هاست.

کلیک کنید.

مهندسی شیمی

تحصیل مهندسی در آلمان نکات قابل توجه ای دارد که می­توانید در این مقاله مطالعه کنید.

مهندسی نفت

آلمان از جمله کشورهای پیشرو در حوزه نفت است. در این مقاله به مهندسی نفت در آلمان می‌پردازیم.

مهندسی انرژی

اگر به این رشته مهندسی علاقه دارید، به شما تحصیل در آلمان را پیشنهاد می‎کنیم.

مهندسی الکترونیک

انتخاب تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در آلمان بدون شک انتخابی عالی است؛ زیرا…

نرم افزار هایی که مهندسین برق و قدرت برای کار در آلمان باید به آن تسلط داشته باشند

در ادامه‌ توضیحات قبل به مهم‌ ترین نرم افزارهایی که مهندسین برق و قدرت در آلمان باید بیاموزند، اشاره می‌کنیم که عبارت­اند از:

 • نرم افزار دیگسایلنت
 • نرم افزار مکسول
 • نرم افزار سیمولینک
 • و…

بازار کار در کشور آلمان برای مهندسین برق و قدرت

همان‌ طور که گفته شد، آلمان یکی از کشورهایی است که اهمیت بسیار زیادی به رشته مهندسی برق قدرت می‌دهد و سیاست‌ های بسیاری را به کار گرفته است تا مهندسان بسیار خوبی را در این زمینه پرورش بدهد و همچنین مهندسین حرفه‌ای و کار بلد برق و قدرت را به بازار کار خود جذب کند.

به طور کلی بازار کار آلمان برای این گروه از مهندسان رونق بسیار عالی دارد و در حال حاضر بسیاری از کارفرمایان آلمانی به دنبال استخدام مهندسین برق گرایش قدرت هستند؛ از این رو با توجه به فرصت‌های شغلی بی‌شماری که برای مهندسین برق و قدرت در آلمان وجود دارد، هر مهندس فعال در زمینه برق و قدرت به راحتی می‌تواند جاب آفر آلمان دلخواه خود را با توجه به معیارهای ایده آلی که در ذهن دارد، به دست آورد.

برخی از شرکت هایی که مهندسین برق و قدرت در آلمان می توانند در آن ها کار کنند

کمپانی‌های بسیاری در این حوزه وجود دارد که شما به عنوان یک مهندس برق و قدرت می‌توانید در آن­ها مشغول به کار شوید؛ اما برخی از آن‌ها عبارت‌ اند از:

 • Trumpf
 • Robert Bosch
 • MAN SE
 • Vaillant
 • ZF
 • Rheinmetall
 • Vanderlande
 • Mundialz

اگر به دنبال فرصت شغلی برای کار در آلمان به عنوان یک مهندس برق و قدرت هستید، هم اکنون با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی هرمس اپلای می‌توانید از همراهی و یاری کارشناسان و مشاوران مجرب ما در این حوزه بهره­مند شوید.

درآمد مهندسی برق و قدرت در آلمان

درآمد مهندسی برق و قدرت در آلمان به عوامل بسیاری از جمله میزان تجربه فرد بستگی دارد؛ اما به طور میانگین، درآمد و حقوق ماهانه مهندسین این حوزه در آلمان تقریباً از ۲۰۳۵ یورو تا ۶۵۴۴ یورو متغیر است، البته پیش­بینی می‌شود که طی ۵ سال آینده میانگین درآمد این گروه شغلی در آلمان به میزان ۱۰ درصد افزایش پیدا کند. جالب است بدانید که در آلمان، مهندسان برق قدرت پاداش قابل توجهی نیز دریافت می‌کنند. طبق اطلاعات جمع‌ آوری‌ شده، سالانه هر مهندس برق و قدرت در آلمان به طور میانگین حدود ۳۰۰۰ یورو پاداش دریافت می‌کند.

میزان درآمد مهندسی برق و قدرت در آلمان با توجه به میزان تجربه

میزان تجربه

میانگین درآمد (به طور تقریبی)
۵ تا ۱۰ سال ۴۴۷۸۰ یورو
۱۰ تا ۱۵ سال ۵۶۱۴۰ یورو
۱۵ تا ۲۰ سال

۶۰۱۸۰ یورو

برای دریافت یک ویزای کاری به چه مدارکی نیاز داریم؟

به منظور انجام هر نوع فعالیت شغلی خاص در کشور آلمان باید نسبت به دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنید. در واقع امکان کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت بدون اخذ ویزای کار آلمان وجود ندارد. پس از یافتن کارفرمای مناسب و تعیین شرایط قرارداد، باید مدارک زیر را جهت دریافت ویزا در اختیار سفارت کشور آلمان قرار بدهید:

 • مدرک تحصیلی (به شکل ترجمه شده)
 • مدرک زبان آلمانی
 • کلیه مدارک هویتی از جمله پاسپورت
 • یک نسخه رسمی از قرارداد بین شما و کارفرما
 • مدرک مربوط به میزان حقوق شما پس از ورود به آلمان
 • مدرک مربوط به تأهل (در صورت وجود)
 • مدرک مربوط به سابقه کاری یا رزومه
 • مدرک مربوط به تمکن مالی

ویزای کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت همانند سایر ویزاهای کاری دارای مدت اعتبار محدودی است، البته به طبع پس از پایان یافتن اعتبار اولیه می‌توان نسبت به تمدید آن اقدام کرد. این تمدید باید در زمان معین صورت بگیرد؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است با مشکلات حقوقی و اداری مختلفی در کشور آلمان مواجه شوید.

در صورت تمدید ویزا به مدت پنج سال مداوم، امکان دریافت اقامت دائم آلمان برایتان به وجود می‌آيد. این مورد مزیت خاصی است که با دریافت ویزای مذکور به دست می‌‌آورید و واقعاً نمی‌ توان از آن چشم برداشت؛ بنابراین اگر هدف نهایی شما چنین موردی است، حتماً در اسرع وقت نسبت به دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید.

بهترین شهرهای آلمان برای مهندسان برق و قدرت

یافتن یک کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت با شناخت بهترین شهرهای آلمان در این زمینه تسهیل می‌شود. از جمله بهترین شهرهایی که مهندسین برق و قدرت می‌توانند در آن‌ها موقعیت‌های شغلی مناسبی را بیابند، می­توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • شهر برلین
 • شهر مونیخ
 • شهر اشتوتگارت
 • شهر فرانکفورت
 • شهر کلن
 • شهر دوسلدورف

اکثر شهرهای آلمان میزبان برخی از بزرگ‌ ترین شرکت‌ های تولیدی واقع در اروپا هستند. در واقع حتی شهرهای به نسبت کوچک‌ تری همچون شهر هانوفر نیز می‌ توانند انتخاب خوبی برای مهاجرت کاری به کشور آلمان باشند. در زمان بررسی پیشنهادات کارفرمایان گوناگون، حتماً به شهر مقصد توجه داشته باشید و مواردی همچون آب‌و‌هوا، نوع فرهنگ، تعداد مهاجران خارجی و… را در نظر بگیرید. طبیعتاً کار و زندگی در شهری که تعداد ایرانیان بیشتری در آن ساکن هستند، برای کسی که به تازگی وارد کشور آلمان شده است، ساده‌ تر خواهد بود.

آشنایی با شرایط و بازار کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان

از آنجا که این کشور به شدت با کمبود نیرو متخصص جوان و همچنین جمعیتی کهن سال روبرو است، بهترین راه مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق کار به این کشور است.

سخن آخر

کشور آلمان همواره در رتبه اول متقاضیانی قرار گرفته است که به دنبال مهاجرت کاری هستند. مهندسین برق و قدرت در این کشور با بازار کار مناسبی روبه‌رو بوده که خود یک مزیت عالی به شمار می‌رود. اگر در این حوزه فعالیت می‌کنید، قطعاً آلمان را برای مهاجرت در نظر داشته باشید.

کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت با درآمد بالایی همراه است. این درآمد به طور کامل کلیه هزینه‌های شما و خانواده‌تان را برطرف می‌کند. برای انجام امور شغلی از جمله فعالیت در حوزه مهندسی برق و قدرت باید حتماً ویزای کاری آلمان را دریافت کنید. در صورت وجود پرسش‌های بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما عزیزان را بیشتر یاری کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
نرم افزار هایی که مهندسین برق و قدرت برای کار در آلمان باید به آن تسلط داشته باشند؟
نرم افزار دیگسایلنت – نرم افزار مکسول- نرم افزار سیمولینک
برخی شرکت هایی که مهندسین برق و قدرت در آلمان می توانند درآن کار کنند؟
Trumpf- Robert Bosch- MAN SE- Vaillant- ZF- Rheinmetall- Vanderlande- Mundialz
درآمد مهندسی برق و قدرت در آلمان؟
درآمد و حقوق ماهانه مهندسین این حوزه در آلمان تقریبا از ۲۰۳۵ یورو تا ۶۵۴۴ یورو متغیر می‌باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

28 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر
9 ماه قبل

با درود
۳۴ ساله هستم
لیسانس برق قدرت دانشگاه نجف آباد دارم
۱۱ سال سابقه در بخش نظارت،تست،راه اندازی ،بهره برداری و تعمیرات در صنعت نفت و گاز دارم و هم اکنون سرپرست واحد برق در یکی از میدان های نفتی هستم.
جدای از سابقه،
دارای مدارک فنی، اپراتوری پست های فشار قوی،plc1/plc2/win cc و مسلط به نرم افزار دیگسایلنت
و دوره های ims/rca در بخش سرپرستی را نیز دارم
متاهل
همسرم معلم رسمی هست و فرزند ۴ ساله دارم.

شرایط بنده چگونه هست و در صورت درخواست کارفرما رنج حقوق آنها بین چقدر هستش؟
ضمن اینکه آیا همسر بنده به عنوان معلم امکان فعالیت را دارد یا خیر؟
با سپاس

خانم میرخانی
پاسخ به  امیر
9 ماه قبل

سلام امیر عزیز وقتتون بخیر
برای کاری المان قابل انجام است شرایط بسیار خوبی دارید
شما میتونید از مشاوران ما راهنمایی دریافت کنید.

ارژنگ
11 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر…من ۳۶ سال سن دارم…مدرک ۱۸ ماهه برق صنعتی فنی و حرفه ای رو دارم…کاردانی برق صنعتی خوندم و کارشناسی کنترل ابزار دقیق، ۱۰ سال سابقه کار در یک شرکت به عنوان بازرس کنترل کیفیت که ۲ سال اخر به عنوان سرپرست واحد مشغول بودم…کارم عیب یابی و راه اندازی و تست انواع الکتروموتور و ژنراتورهای ac/dc بود..به نظر شما شرایطم برای کار در آلمان اوکی هست؟
بر فرض داشتن مدرک زبان b1 یا b2

خانم میرخانی
پاسخ به  ارژنگ
10 ماه قبل

سلام روزتون بخیر
برای کشور‌ المان شرایط بسیار خوبی دارید
برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید از طریق پرکردن فرم های داخل همین مقاله با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارمین امیدوار
1 سال قبل

سلام 28 سالمه ارشد مهندسی برق قدرت دارم لیسانس کنترل ابزار دقیق مدرک فنی حرفه ایی برق صنعتی و ابزار دقیق دارم مسلط به اتوماسیون صنعتی وپی ال سی های زیمنس المان هستم دوسال سابقه کاری در شرکت ایران خودرو رو هم دارم ایا با این شرایط میتونم به المان مهاجرت کنم

خانم میرخانی
پاسخ به  ارمین امیدوار
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
بله برای مهاجرت به آلمان شرایط شما بسیار مناسب هستش حتی درصورت واجدشرایط بودن امکان اخذ بلوکارت برای شما وجود دارد.

کادر هرمس اپلای