دانشگاه کوچ ترکیه
ترکیه

دانشگاه Koc (کوچ) ترکیه

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

1993

زبان :

انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

11

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

7

دانشگاه koc موضوع مورد بررسی در این مقاله است. تحصیل در ترکیه به دلیل همسایگی این کشور با ایران و همچنین شباهت‌های فراوان فرهنگی و زبانی مورد علاقه بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان است. وجود دانشگاه‌های بین‌المللی در این کشور و همچنین دارا بودن شهرهای زیبا و توریستی که باعث رونق اقتصادی این کشور نیز شده است باعث ایجاد علاقه روزافزون برای تحصیل در این کشور زیبا می‌باشد. در این بین، دانشگاه کوچ استانبول ترکیه که در رتبه بندی معتبر QS به عنوان معتبرترین دانشگاه ترکیه شناخته شده در استانبول، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر خاورمیانه و یکی از زیباترین شهرهای جهان، یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه جذب دانشجوی خارجی‌ است.

با دانشگاه کوچ ترکیه بیشتر آشنا شوید :

پخش ویدیو

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره ی دانشگاه koc(کوچ) ترکیه

دانشگاه koc (کوچ) جزو دانشگاه های غیرانتفاعی و خصوصی برتر و پیشرو ترکیه در شهر استانبول می باشد که در سال 1993 تاسیس شده است. علی‌رغم تاسیس در سال 1993 که بسیار دیرتر از دانشگاه‌های قدیمی‌تر ترکیه است، این دانشگاه به مهمترین مرکز جذب دانشجو از دبیرستان های برتر ترکیه مانند : دبیرستان استانبول ، کالج رابرت ، آکادمی آمریکایی اسکودر ، دبیرستان Koc و …تبدیل شده است.

دانشگاه koc (کوچ) با ارائه 22 برنامه کارشناسی ، 23 برنامه کارشناسی ارشد و 29 برنامه دکترا، دارای 62 ساختمان (دانشکده ها ، مراکز بهداشتی ، مراکز ورزشی ، ساختمان های اداری ، مراکز علمی و تحقیقاتی ، آزمایشگاه ها و کتابخانه ) به همراه 6216 دانشجو می باشد

رنگینگ دانشگاه Koc ( کوچ) ترکیه

·        طبق رتبه بندی موسسه تایمز(TIMES) و براساس رتبه بندی دانشگاه های جهان در آموزش عالی  در سال ۲۰۲۱  دانشگاه Koc  (کوچ) در بین ۷۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

·        بر اساس رتبه بندی کیو اس (QS) در سال ۲۰۲۱ این دانشگاه موفق به کسب رتبه ۵۱۱ در بین برترین دانشگاه های دنیا و همچنین اولین دانشگاه برتر ترکیه شده است.

رنگینگ دانشگاه Koc ( کوچ) ترکیه

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

دانشکده های دانشگاه Koc ( کوچ ) ترکیه

  •  دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی
  •  دانشکده علوم
  •  دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات
  •  دانشکده مهندسی
  •  دانشکده حقوق
  •  دانشکده پزشکی
  •  دانشکده پرستاری

علاوه بر دانشکده های مختلفی که در بالا نام برده شد دانشگاه کوچ شامل ۳ مدرسه ی فارغ التحصیلان با نام های : آموزش مشاغل ، علوم و مهندسی ، ارتباطات وعلوم اجتماعی  و یک انستیتو علوم بهداشتی است. همچنین قابل ذکر است از آنجا که اکثر رشته های دانشگاه koc  (کوچ) به زبان انگلیسی تدریس می شود مسلط بودن به زبان انگلیسی امری واجب برای دانشجویان است.

نحوه پذیرش در دانشگاه Koc (کوچ) ترکیه

به عنوان دانشجوی خارجی، این دانشگاه می‌تواند یک فرصت ویژه به خصوص برای دانشجویانی باشد که به سبب نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی و همچنین همسایگی در شمال غربی ترجیح می‌دهند در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشجویانی که قصد پذیرش در دانشگاه  Koc(کوچ)  در ترکیه را دارند باید در آزمون های ورودی SAT  و یا ACT   شرکت کنند وبتوانند نمره قبولی را در این آزمون ها کسب نمایند.

برای قبولی در رشته ی پزشکی باید نمره پیش دانشگاهی و دیپلم دانشجویان بالای ۱۸ و برای قبولی در سایر رشته ها بالای ۱۴ باشد. همچنین حداقل نمره آزمون SAT  برای رشته پزشکی ۱۴۵۰ وبرای سایر رشته  ها از ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ و حداقل نمره در آزمون ACT  برای رشته پزشکی ۳۱ از ۳۶ می باشد. دانشگاه کوچ از آن دسته از دانشگاه هایی می باشد که دانشجویان برتر را بیشتر جذب میکند و ممکن است از بین تعداد زیادی متقاضی تنها چند دانشجوی برتر و نخبه را انتخاب کند. در نتیجه انگیزه نامه دانشجو بسیار مهم و حائز اهمیت است.

شهریه دانشگاه Koc ( کوچ ) ترکیه

دانشگاه Koc(کوچ)  جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه به حساب می آید . شهریه های  دانشگاه های خصوصی ترکیه نسبت به دانشگاه های دولتی که اغلب به صورت نیمه رایگان می باشند کمی بیشتر است. البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی مزایای زیادی دارد که در ادامه مطلب به ان اشاره می کنیم. دانشگاه کوچ قسمتی را برای بورسیه دانشجویان اختصاص داده است.

برای دریافت بورسیه افرادی قبول می شوند که دارای معدل بالا در دوران دبیرستان و همچنین نمرات بالا درآزمون های ورودی باشند. شهریه ی رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کمی بالاتر از سایر رشته ها دردانشگاه کوچ می باشد، که البته باید در نظر داشت که عوامل مختلفی به میزان شهریه بستگی دارد.

شهریه رشته پزشکی  : حدودا سالانه ۲۶.۵۰۰ دلار آمریکا

شهریه تمامی رشته ها به جز پزشکی : حدودا سالانه ۱۹.۵۰۰ دلار آمریکا

شهریه دانشگاه Koc ( کوچ ) ترکیه

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه Koc ( کوچ ) ترکیه

۱- دانشگاه Koc(کوچ)  یکی از معتبر ترین دانشگاه های ترکیه می باشد.

۲- آینده شغلی بسیار خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این دانشگاه است.

3- دانشگاه Koc (کوچ) عضو بورس بولونیا و آراسموس می باشد، بدین معنا که دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود می توانند در تمامی دانشگاه های اروپا و آمریکا برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند.

۴- از دیگر مزایای دانشگاه Koc (کوچ) می توان به ارائه بورسیه های مختلف مانند بورسیه ۲۵ درصد و بورسیه ۱۰۰ درصد به دانشجویانی که موفق به کسب نمرات عالی و همچنین انجام تحقیقات مختلف شده اند اشاره کرد.

5- دانشجویان برتر دانشگاه Koc(کوچ) پس از اتمام دوره تحصیلی خود در دانشگاه میتوانند در  شرکت های هولدینگ کوچ مشغول به کار شوند و درآمد بالایی را بدست بیاورند.

۶- دانشگاه کوچ علاوه بر خدمات آموزشی با سطح بالا امکانات رفاهی دیگری نیز برای دانشجویان اختصاص داده است.

تمام آنچه از دانشگاه سابانجی ترکیه نیاز است بدانید

دانشگاه سابانجی (sabanci) که در فاصله 40 کیلومتری از مرکز شهر استانبول واقع شده است در سال 1994 میلادی توسط vakfi sabanci (بنیاد سابانجی) که یکی از موسسات پیشرو ترکیه می‌باشد تاسیس شده است

سخن پایانی

دانشگاه کوچ استانبول ترکیه که در رتبه بندی معتبر QS به عنوان معتبرترین دانشگاه ترکیه شناخته شده در استانبول، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر خاورمیانه و یکی از زیباترین شهرهای جهان، یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه جذب دانشجوی خارجی‌ است. اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید قطعا این دانشگاه جزء پیشنهاد های ما به شما متقاضی گرامی است.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

رتبه بندی دانشگاه کوچ در سطح جهانی در چه سطحی است؟
دانشگاه کوچ استانبول ترکیه در رتبه بندی معتبر( کیواس) به عنوان معتبرترین دانشگاه ترکیه شناخته شده
دانشگاه کوچ ترکیه جز چه دانشگاه هایی می باشد؟
دانشگاه (کوچ) جزو دانشگاه های غیرانتفاعی و خصوصی برتر و پیشرو ترکیه در شهر استانبول می باشد
دانشکده های دانشگاه کوچ کدامند؟
دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی، دانشکده علوم ،دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات، دانشکده مهندسی دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی و دانشکده پرستاری

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles