دانشگاه کتو کاراتای

دانشگاه کتو کاراتای

شهر :

قونیه

سال تاسیس :

2009

زبان :

ترکی، انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

123

نوع دانشگاه :

دولتی

تعداد دانشکده ها :

6

تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در‌های زیادی را برای ورود به کشور‌های اروپایی به‌منظور کار و ادامه تحصیل به‌روی دانشجویان ایرانی باز می‌کند. برخی از دانشگاه‌های ترکیه مانند دانشگاه کتو کاراتای، با ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی، فرصت تحصیلی مقرون‌به‌صرفه‌ای را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. این موسسه آموزش عالی از استاندارد‌های بالایی در ترکیه و سطح جهانی برخوردار است.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره دانشگاه کتو کاراتای

دانشگاه KTO Karatay به طور رسمی در سال 2009 توسط بنیاد آموزش و سلامت در ترکیه تاسیس شد. نام این دانشگاه از مدرسه کاراتای، اولین موسسه آموزش عالی خصوصی ساخته‌شده توسط سلجوقیان در سال 1251 گرفته شده است.

دانشگاه کتو کارتای در قونیه، شهری در مرکز ترکیه قرار دارد. در موسسه آموزش عالی کاراتای شش دانشکده وجود دارد: دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده اقتصاد و علوم اداری، دانشکده علوم اجتماعی و علوم‌انسانی، دانشکده هنر‌های زیبا و طراحی و دانشکده پزشکی. هر دانشکده به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود که هر کدام، برنامه‌های متنوعی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهند.

تحقیقات در این دانشگاه، در مراکز تحقیقاتی متعدد آن انجام می‌شود که کاملا به امکانات پیشرفته مجهز هستند. این مراکز شامل مرکز تحقیقات کاربردی و فرهنگی، تاریخ سلجوقیان و مرکز تحقیقات رهبری و کارآفرینی است.

دسترسی به دانشگاه کتو کاراتای

دانشگاه KTO Karatay دسترسی آسان به تمام امکانات اجتماعی موردنیاز دانشجویان را فراهم می‌کند. این دانشگاه در مرکز شهر قرار دارد. به ‌این ‌ترتیب، دانشجویان تقریبا به هر نقطه از شهر دسترسی دارند و از زندگی اجتماعی دور نمی‌مانند.

وجود خطوط تراموا، اتوبوس و مینی‌بوس در کنار پردیس دانشگاه، دسترسی آسان به هر نقطه قونیه را ممکن می‌سازد. علاوه بر این، دانشگاه کتو کاراتای به دادگاه و بیمارستان شهر قونیه بسیار نزدیک است. این موسسه آموزش عالی از نظر حمل‌ونقل و امنیت، در نقطه بسیار استراتژیک قرار دارد.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه کتو کاراتای

دانشگاه KTO Karatay خوابگاه‌های امن و راحت را به دانشجویان غیر بومی ارائه می‌دهد. خوابگاه‌های دانشجویی فقط 5 تا 10 دقیقه پیاده تا پردیس فاصله دارند. با توجه به بودجه خود، می‌توانید در اتاق‌های یک‌نفره، دونفره یا چهارنفره اقامت کنید.

خوابگاه دخترانه، 150 متر با دانشگاه کتو کاراتای فاصله دارد. در این خوابگاه، اتاق‌هایی برای 2، 4، 5 و 6 نفر و آشپزخانه‌هایی با اجاق‌گاز و یخچال وجود دارد.

خوابگاه دانشجویی پسرانه، 500 متر از دانشگاه فاصله دارد. اتاق‌ها برای 4 نفر چیده شده و دارای سرویس بهداشتی، حمام، کمد لباس و یخچال است. هر طبقه، اتاق مطالعه، آشپزخانه، تلویزیون، یخچال، فر و اجاق‌گاز دارد.

ویژگی‌های مشترک خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه عبارت‌اند از:

– صبحانه هر روز هفته در خوابگاه سرو می‌شود.

– اینترنت نامحدود و سریع در دسترس است.

– در هر طبقه، ماشین لباسشویی، اتو و یک قفسه‌خشک‌کن جهت رفاه حال دانشجویان وجود دارد.

– همه خوابگاه‌ها دارای حمام، سرویس بهداشتی و آب گرم هستند.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه کتو کاراتای

برنامه پشتیبانی دانشجویان بین‌ المللی در دانشگاه کتو کاراتای

از آنجایی‌ که دانشجویان فارغ‌التحصیل دبیرستان از کشور‌های مختلف، سیستم تحصیلی مختلفی را گذرانده‌اند، ممکن است در سال اول نمرات خوبی کسب نکنند. برای کمک به این دانشجویان در گرفتن نمرات بالاتر و حفظ بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی، دانشگاه KTO Karatay پشتیبانی همتایان را ارائه می‌دهد. به ‌این صورت که دانشجویان بین‌المللی با نمرات پایین‌تر، بدون هیچ هزینه‌ای توسط دانشجویی که نمره خوبی از آن دوره کسب کرده، درس خصوصی می‌گیرند.

کتابخانه دانشگاه کتو کاراتای

کتابخانه این دانشگاه در ایام امتحانات 24 ساعته باز است. می‌توانید هر کتابی را که نیاز دارید امانت بگیرید یا کتاب موردنیاز خود را سفارش دهید. با توجه‌ به تقاضا، به‌خصوص در ایام امتحانات، دانشگاهKTO Karatay بسیاری از سالن‌های دیگر را برای مطالعه شخصی و گروهی باز نگه می‌دارد. برای دانشجویانی که در کتابخانه و سایر سالن‌های مطالعه درس می‌خوانند، سوپ داغ و سایر تنقلات به‌صورت رایگان سرو می‌شود.

دانشگاه کتو کاراتای منابع دیجیتال اطلاعات را به‌صورت رایگان به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به‌عنوان دانشجو وارد سیستم کتابخانه شوید و به جستجوی موارد موردنیاز خود بپردازید. همچنین امکان دسترسی آنلاین به منابع، خارج از دانشگاه وجود دارد.

تحصیل هم‌ زمان دو رشته در دانشگاه کتو کاراتای

به لطف سیستم انعطاف‌پذیر Double Major، می‌توانید با دو مدرک از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شوید. این سیستم در دانشگاه کتو کاراتای، ده‌ها برنامه دو رشته‌ای مختلف را ارائه می‌دهد. به ‌عنوان‌ مثال، دانشجویی که در رشته جامعه‌شناسی تحصیل می‌کند، می‌تواند رشته روان‌شناسی را هم انتخاب کند.

شرایط موردنیاز برای تحصیل در رشته‌ای با دو مدرک در این موسسه آموزش عالی عبارت‌اند از:

– داشتن حداقل معدل 2.75 از 4

– موفقیت در تمام دوره‌های برنامه اصلی قبل از درخواست برای برنامه دومدرکی

– قرارگرفتن در 20 درصد برتر کلاس

– درخواست برنامه دورشته‌ای در ابتدای ترم سوم تا ابتدای ترم پنجم

آزمون بورسیه دانشگاه کتو کاراتای

دانشگاه KTO Karatay هر ساله آزمون بورسیه آنلاین را برای دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌کند. این آزمون برای مقاطع کاردانی و کارشناسی می‌باشد. شرکت‌کنندگان در آزمون، فقط به یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت نیاز دارند و نیازی به سفر به ترکیه برای شرکت در آزمون نیست. آزمون به 5 زبان ترکی، عربی، روسی، فرانسوی و انگلیسی برگزار می‌شود و تسلط به زبان ترکی الزامی نیست.

این بورسیه دانشگاه کتو کاراتای، فقط برای شهریه است و شرکت‌کنندگان در آزمون، حق دریافت کمک‌هزینه تحصیلی 100٪، 50٪ یا 25٪ را دارند. درخواست‌ها بین فوریه و سپتامبر هر سال باز هستند. دانشجویان علاقه‌مند به بورسیه تحصیلی می‌توانند در آزمون شرکت کنند. شرکت‌کنندگان در آزمون باید برای مصاحبه آنلاین پس از آزمون آماده شوند.

با توجه ‌به نمرات آزمون، داوطلبانی که نمره 55 یا بیشتر از 100 را کسب می‌کنند، واجد شرایط دریافت سهمیه بورسیه تحصیلی هستند. اگر مدارک موردنیاز و هزینه ثبت‌نام قابل استرداد (بیعانه) به‌موقع ارسال نشود، اخذ بورسیه مجاز نخواهد بود.

شرایط پذیرش داوطلبان ایرانی در دانشگاه کتو کاراتای

داوطلبان ایرانی برای پذیرش، باید حداقل 60% نمرات دیپلم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی را کسب کرده باشند. مدارک لازم برای ثبت‌نام دانشجویان به شرح زیر است:

– کپی مدرک یا گواهینامه دبیرستان که نشان دهد داوطلب دوره دبیرستان را به پایان رسانده است. (ترجمه رسمی انگلیسی یا ترکی الزامی است.)

– کپی ریزنمرات دبیرستان با مهر و امضای مدیریت دبیرستان (ترجمه رسمی انگلیسی یا ترکی الزامی است.)

– کپی پاسپورت

– عکس با اندازه پاسپورتی

– کپی نتیجه آزمون بین‌المللی یا ملی برای اتباع کشور‌هایی که دانش‌آموزان ملزم به شرکت در آزمون اجباری بعد از دبیرستان هستند.

– رسید بانکی که نشان ‌دهد هزینه درخواست به مبلغ 500 لیر پرداخت شده است.

برنامه مهارت زبان انگلیسی دانشگاه کتو کاراتای

این دانشگاه، دارای برنامه دوره فشرده انگلیسی برای افزایش مهارت‌های زبانی لازم جهت ادامه تحصیل دانشجویان در رشته‌های خود است. برنامه مقدماتی انگلیسی دانشگاه کتو کاراتای، برنامه‌ای یک‌ساله قبل از شروع سال اول است. آموزش فشرده انگلیسی به مدت 27 ساعت در هفته انجام می‌شود. این دوره برای گروه‌های دانشکده مهندسی با حداقل 30 درصد آموزش زبان انگلیسی، اجباری و برای دانشجویان سایر دانشکده‌ها اختیاری خواهد بود. دانشجویانی که دانش زبان انگلیسی آن‌ها کمتر از سطح تعیین‌شده توسط دانشگاه باشد، باید در کلاس آمادگی زبان انگلیسی شرکت کنند. دانشجویان پس از گذراندن رضایت‌بخش یک سال، آموزش زبان خود را با دروس حرفه‌ای انگلیسی متناسب با نیاز رشته خود ادامه می‌دهند.

کلیه دانشجویان تازه پذیرفته شده دانشکده مهندسی و گروه ترجمه و تفسیر دانشگاه کتو کاراتای، ملزم به شرکت در آزمون KEPT 1 (آزمون مهارت زبان انگلیسی کاراتای) در ابتدای سال تحصیلی هستند. دانشجویانی که در آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی قبول شده اند، از آموزش زبان انگلیسی معاف هستند.

دانشجویان دارای حق ثبت‌نام در یک برنامه آموزشی 100% ترکی، در صورت تمایل می‌توانند به مدت دو ترم در کلاس مقدماتی زبان انگلیسی شرکت کنند. دانشجویانی که در برنامه مقدماتی زبان خارجی ثبت‌نام می‌کنند، پس از اتمام دوره مقدماتی انگلیسی، تحصیلات آکادمیک خود را در دپارتمان‌ها آغاز می‌نمایند.

برنامه مهارت زبان انگلیسی دانشگاه کتو کاراتای

آموزش زبان ترکی در دانشگاه کتو کاراتای

تاکنون حدود 900 دانشجوی بین‌المللی، زبان ترکی را با کمک‌هزینه تحصیلی آموخته‌اند. این دانشگاه علاوه بر آموزش زبان ترکی، برنامه‌ها و آزمون‌های صدور گواهینامه ملی و بین‌المللی را ارائه می‌دهد. مرکز آموزش زبان ترکی، برنامه‌های آموزشی را برای دانشجویان بین‌المللی در حال آماده‌شدن برای مدرک کاردانی یا کارشناسی در دانشگاه کتو کاراتای، ارائه می‌دهد.

فعالیت‌های آموزشی ترکی در کلاس‌های مدرن و بزرگ انجام می‌شود. این برنامه در سطحی آماده شده‌ است که نیاز‌های عمومی و آکادمیک زبان ترکی دانشجویان را برآورده کند. این برنامه درسی، یکی از فشرده‌ترین برنامه‌ها در بین برنامه‌های آموزشی مراکز کاربردی و تحقیقاتی ترکیه است.

زبان ترکی در 6 سطح و 1160 ساعت تدریس می‌شود. در پایان برنامه، دانشجویان به سطحی می‌رسند که در رشته‌های به زبان ترکی تحصیل کنند.

دانشگاه اژه

دانشگاه اژه

افراد زیادی در آرزوی دستیابی به ایده‌آل‌های تحصیلی خود، به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان هستند.

سخن آخر

دانشگاه کتو کاراتای با ارائه بورسیه و دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی، توانسته دانشجویان خارجی زیادی را جذب کند. تحصیل در این دانشگاه در شهر قونیه، بسیار مقرون‌به‌صرفه است. دانشگاه کاراتای، دوره‌های آموزش زبان ترکی و انگلیسی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. چنانچه علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در این دانشگاه هستید، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید. کارشناسان ما شرایط شما را ارزیابی کرده و بهترین پیشنهاد‌های تحصیلی را خواهند داد.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

دانشگاه کاراتای چه رتبه‌ای در ترکیه دارد؟
دانشگاه کتو کاراتای دارای رتبه 123 در کشور ترکیه است.
آیا دانشگاه کاراتای به دانشجویان خود خوابگاه ارائه می‌دهد؟
بله. این دانشگاه خوابگاه با تمام امکانات به دانشجویان ارائه می‌کند.
آیا امکان یادگیری زبان ترکی در دانشگاه کاراتای وجود دارد؟
بله. این دانشگاه دوره‌های زبان ترکی در 6 سطح برای دانشجویان خود برگزار می‌کند.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای