زندگی در آمریکا؛ واقعیت، قوانین و شرایط کشور آمریکا برای زندگی

صفر تا صد شرایط زندگی در آمریکا: قوانین، هزینه‌ ها و معایب کشور آمریکا برای زندگی

افراد بسیاری به زندگی در آمریکا، علاقه‌مند هستند و قصد مهاجرت به این کشور پیشرو که به کشور فرصت‌ها معروف است، را دارند. شرایط زندگی در آمریکا، با توجه به اینکه اقتصاد بسیار پررونق، رفاه و سطح دانش علمی بالایی دارد، مورد رضایت و مطلوب مهاجرین واقع می‌شود.برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مهاجرت کاری، تحصیلی، لاتاری و ازدواج اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم شرایط کشور آمریکا برای زندگی را با تمام جزییات آن، برایتان شرح داده و شما را با واقعیت زندگی در این کشور آشنا کنیم؛ لطفاً تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کشور آمریکا برای زندگی

آمریکا (America) در زمینه اقتصاد از ابرقدرت جهان محسوب می‌شود طوری که می‌توان مطمئن بود زندگی در آمریکا برای افرادی که متخصص هستند، رفاه اقتصادی را به همراه دارد. زندگی در آمریکا (USA) با توجه به رتبه اول این کشور در رونق داشتن بازار کار و وجود امکانات مناسب برای ساختن آینده شغلی، تصمیمی عالی برای افراد علاقه‌مند به توسعه شغلی است. این کشور مهاجرپذیر در به وجود آوردن فرهنگ سالم در محیط کار و رضایت شغلی (Job satisfaction) رتبه هفت را در بین تمام کشورهای پیشرفته دنیا از آن خود کرده است.

ایالات متحده رتبه 30 را در بین کشورهای محبوب برای مهاجرت یا همان مقاصد مهاجرتی دارد و به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی مطلوب شناخته شده است. 72% از افرادی که به آمریکا مهاجرت کرده‌اند، طبق نظرسنجی‌ها، از زندگی خود راضی هستند؛ این درصد هم‌تراز با میانگین رضایت از زندگی در جهان بوده و به اعتبار آمریکا برای مهاجرت می‌افزاید.
آمریکا دارای ۵۰ ایالت است که هر یک از ایالت‌ها برای هدف‌های مختلفی مناسب هستند. برخی از ایالت‌ها و شهرهای آمریکا برای کسب درآمد مناسب هستند و برخی دیگر برای ادامه تحصیل؛ در ادامه ایالت‌های مهم این کشور را بررسی می‌کنیم:

ایالت‌ های مطرح برای زندگی در آمریکا

کشور آمریکا برای زندگی دارای ۵۰ ایالت است؛ هر یک از ایالت‌های آمریکا دارای مزایا و معایبی است که شما قبل از شروع زندگی در آمریکا باید با این مزایا و معایب آشنا شوید، وگرنه زندگی سختی را تجربه خواهید کرد.
آمریکا فرصت‌های زیادی را در اختیار جوانان و پیشرفت آن‎ها قرار می‌دهد، اما توجه داشته باشید که در سال‌های اخیر سخت‌گیری‌های خود را برای پذیرش متقاضیان (مخصوصاً ایرانیان) بیشتر کرده است. در نتیجه شرایط زندگی در آمریکا برای ایرانیان دشوارتر خواهد بود.

در برخی از ایالت‌ها، زندگی و فرصت‌های شغلی بسیار مناسب‌تر هستند که عبارتند از:

 • ایالت واشینگتن
 • مینه سوتا
 • یوتا
 • نیوهموشایر
 • آیداهو
 • نبراسکا
 • ویرجینا
 • ویسکانسین
 • ماساچوست
 • فلوریدا
 • کالیفرنیا
 • نیویورک

در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از ایالت‌های آمریکا، مطرح می‌کنیم تا بهتر بتوانید ایالت مناسبی را برای زندگی در آمریکا انتخاب کنید. هرچند تصمیم‌گیری درباره زندگی در هر یک از این ایالت‌ها، مستلزم تحقیق بسیار است و بهتر است، قبل از تصمیم‌گیری نهایی، با سفر به آمریکا از نزدیک شرایط زندگی در شهرهای مختلف آن را بررسی کنید.

واشینگتن

ایالت واشینگتن (Washington) که پایتخت کشور آمریکاست، به‌عنوان بهترین ایالت آمریکا شناخته شده است و در وب‌سایت US News رتبه اول را دارد. واشینگتن بازار اقتصادی بسیار خوبی دارد و از نظر تحصیل نیز در رتبه بسیار بالا قرار دارد.

مینه‌سوتا

از دیگر ایالت‌های مطرح برای زندگی و اقامت در کشور آمریکا می‌توان به ایالت مینه‌سوتا (Minnesota) اشاره کرد. مینه‌سوتا در جایگاه پانزدهم اقتصاد و هفدهم آموزش قرار دارد. همچنین زیبایی‌های طبیعی این استان را نمی‌توانیم نادیده بگیریم. کمترین میزان فقر در کشور آمریکا مربوط به همین استان است. میزان فقر در این شهر فقط ۹ درصد است. در شهر مینه‌سوتا نرخ افراد شاغل بسیار زیاد است و همچنین افراد زیادی صاحب خانه هستند.

یوتا

سومین ایالات مطرح برای زندگی در آمریکا، ایالت یوتا (Utah) است. ایالت یوتا از لحاظ اقتصادی رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهد. کیفیت زندگی در این ایالت بسیار بالاست و میزان جرم و جنایت در پایین‌ترین حد خود است. شهرهای بسیار خوبی از جمله پروو (Provo) و کناب (Kanab) از لحاظ زندگی و کار در این ایالت قرار دارند.

نیوهمپشایر

چهارمین ایالات مطرح کشور آمریکا، ایالت نیوهمپشایر (New Hampshire) است. این ایالت رتبه اول را در میزان پایین بودن جرم و جنایت به خود اختصاص داده است و همچنین از نظر فرصت‌های شغلی در کشور آمریکا در رتبه سوم قرار دارد. سیستم آموزشی این ایالت نیز در رتبه پنجم جای گرفته است.

آیداهو

رتبه پنجم از مطرح‌ترین ایالت‌های آمریکا، متعلق به ایالت آیداهو (Idaho) است. این ایالت از نظر اقتصادی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

ایالت آیداهو (Idaho)، یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در امریکا است.
ایالت آیداهو آمریکا

در این ایالت نیز مانند ایالات نیوهمپشایر، جرم و جنایت کمتر است و جایگاه دهم را دارد. ثبات اقتصادی در این ایالت بسیار عالی بوده و میزان بیکاری مردم تنها ۲.۸ درصد است.

نبراسکا

نبراسکا (Nebraska) نیز جزو برترین ایالت‌های کشور آمریکا برای زندگی است که در سیستم آموزشی رتبه 9 را دارد. همچنین از لحاظ پیدا کردن شغل و فرصت‌های شغلی جایگاه دهم را به خود اختصاص داده است.

ویرجینیا

در لیست مطرح‌ترین ایالات برای زندگی در آمریکا، ویرجینیا (Virginia) نیز قرار دارد. مردم این ایالت معمولاً تحصیل کرده هستند و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این ایالت وجود دارد. ویرجینیا از نظر میزان کیفیت آموزشی، رتبه دوازدهم را به خود اختصاص داده است.

ویسکانسین

رتبه نهم از ایالت‌هایی که بهترین شرایط زندگی در آمریکا را فراهم می‌کنند، مربوط به ویسکانسین (Wisconsin) است. فرصت‌های شغلی در این ایالت بسیار زیاد بوده و در حوزه آموزش نیز مقام هشتم کشور آمریکا را به خود اختصاص داده است.

ماساچوست

ماساچوست (Massachusetts) از نظر تحصیلات در رتبه دوم قرار دارد؛ به این معنی است که مردم این ایالت نیز بسیار تحصیل کرده هستند. این شهر از نظر مراقبت‌های بهداشتی نیز بسیار عالی عمل می‌کند و جرم و جنایت پایینی در این ایالت رخ می‌دهد. بهترین دانشگاه‌های آمریکا از جمله هاروارد، کالج بوستون و … در این ایالت قرار دارد. پایتخت این ایالت شهر بوستون است که به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی شناخته می‌شود.

فلوریدا

دهمین ایالات برتر در کشور آمریکا برای زندگی و کار، ایالت فلوریدا (Florida) نام دارد. این ایالت از نظر سیستم آموزشی و اقتصادی، رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص داده است.

کالیفرنیا

کالیفرنیا (California) یکی از محبوب‌ترین ایالت‌های کشور آمریکا برای زندگی است که به خاطر طبیعت غنی و اقتصاد پایدار خود شهرت دارد. لس آنجلس (Los Angeles)، سن دیگو (San Diego)، فرزنو (Fresno) و سان فرانسیسکو (San Francisco) از شهرهای مهم این ایالت هستند. شهر لس آنجلس (Los Angeles) کالیفرنیا با نزدیک به 4 میلیون جمعیت، یکی از شناخته‌شده‌ترین شهرهای در آمریکا در جهان بوده و کیفیت قابل قبولی را برای زندگی در این کشور، ارائه می‌دهد.

نیویورک

نیویورک (New York) یک ایالت بین‌المللی و یک مرکز فرهنگی، سرگرمی و رسانه‌ای در آمریکا است که تأثیر قابل‌توجهی بر همه چیز به‌خصوص تجارت، بهداشت، آموزش، سیاست، گردشگری، فرهنگ غذایی و هنر داشته است. انتخاب این ایالت برای زندگی در آمریکا تجربه جذاب و منحصربه‌فردی در این کشور خواهد بود.

پردرآمدترین مشاغل آمریکا

برخی از مشاغل آمریکا نسبت به مشاغل دیگر، درآمد بسیار زیادی را به دنبال دارد. در ادامه پردرآمدترین مشاغل آمریکا را برایتان مطرح می‌کنیم:

مهندسی کامپیوتر

در کشور آمریکا از مشاغل پردرآمد، شغل مهندسی کامپیوتر است که بازار بسیار پررقابتی دارد. کسانی که سابقه کاری چندین ساله دارند، شانس اشتغال بیشتری خواهند داشت.

شغل متخصص بیهوشی

یکی از مشاغل که برای زندگی در آمریکا کارساز و بسیار پردرآمد است، شغل متخصص بیهوشی است. در همه نوع جراحی به یک متخصص بیهوشی نیاز است، به همین دلیل جزو شغل‌های ضروری محسوب می‌شود. متخصصان بیهوشی در همایش‌های بین‌المللی شرکت کرده و مدرک دریافت می‌کنند و با ارائه همین مدرک نیز می‌توانند ویزا دریافت نمایند.

شرایط زندگی در امریکا برای متخصصان بیهوشی مناسب است.
درآمد بالای متخصصان بیهوشی در امریکا

سطح درآمد این شغل بالاست، اما توجه داشته باشید که این شغل ساعت کاری مشخصی ندارد، زیرا در هر ساعتی ممکن است جراحی اتفاق بیفتد.

متخصص ارتودنسی

از دیگر مشاغل پردرآمد آمریکا برای فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی، متخصص ارتودنسی است. این فارغ‌التحصیلان می‌توانند ویزای کاری آمریکا را دریافت کنند و در یکی از کلینیک‌های تخصصی شاغل شوند. پیش‌بینی می‌شود در ۱۰ سال آینده تقاضای این شغل بیشتر شود. به همین دلیل امکان افزایش حقوق این متخصصین نیز وجود دارد. در حال حاضر نیز درآمد متخصصان ارتودنسی در آمریکا بسیار بالاست.

خلبانی

برای زندگی در آمریکا، خلبانی از دیگر مشاغل پردرآمد است. آمریکا هر ساله خلبانان زیادی را جذب می‌کند و حقوق بالایی را برای آنان در نظر می‌گیرد.

افراد با داشتن سابقه کار در این زمینه می‌توانند در کشور آمریکا سریع‌تر شغل پیدا کنند و ویزای این کشور را دریافت نمایند.

روانپزشک

در کشور آمریکا برای زندگی شغل، روانپزشکی تقاضای بالایی دارد و رفته‌رفته نیاز به جذب افراد در این شاخه به علت بروز مشکلات در جامعه افزایش می‌یابد. یادتان باشد که در کشور آمریکا، سلامت روانی و جسمی اهمیت بسیار زیادی دارد.

مدیر مالی

از مشاغلی که رشد چشمگیری را تجربه می‌کند، مدیر مالی است. درآمد این شغل در کشور آمریکا بسیار بالاست. از مشاغل شاخه مدیریت مالی می‌توان به حسابداری، کارشناسی سرمایه و بودجه و … اشاره کرد.

مدیر بازاریابی

از دیگر مشاغل پردرآمد آمریکا می‌توان به مدیر بازاریابی اشاره کرد. امروزه مدیر بازرگانی و مشاغل زیرمجموعه آن مانند دیجیتال مارکتینگ و … طرفداران بسیار زیادی دارد و کارکنان این حوزه از درآمد بالای برخوردار هستند.

مدیر منابع طبیعی

از پردرآمدترین مشاغل برای زندگی در آمریکا می‌توان به مدیر منابع طبیعی اشاره کرد. برای حفظ زیست‌بوم این کشور، مدیران منابع طبیعی استخدام می‌شوند و حقوق بالایی دارند.
به‌عنوان راهنمای کار در آمریکا می‌توانیم بگوییم، در صورتی که بتوانید در هر یک از شغل‌های ذکر شده در قسمت بالا جذب شوید، از درآمد بسیار بالا در کشور آمریکا برای زندگی برخوردار خواهید شد.

مزایای زندگی در آمریکا

در ایالات متحده (USA)، 200 ملیت با تفاوت‌های بسیار زبانی و فرهنگی در کنار هم زندگی می‌کنند و همگی این کشور را خانه واقعی خود می‌دانند. زندگی در آمریکا مزایای فراوانی برای افرادی که این کشور را به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت برمی‌گزینند، دارد که از جمله آن می‌توان به مهاجرپذیری بسیار بالا، در دسترس بودن غذاهای مختلف از اقصی نقاط دنیا، طبیعت منحصربه‌فرد، وجود فرصت‌های شغلی و تحصیلی و از همه مهم‌تر وجود نگرش «من می‌توانم» اشاره کرد.

این کشور نه‌تنها بهترین دانشگاه‌های دنیا را در دل خود جای داده بلکه با وجود شرکت‌های بین‌المللی بسیار، فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را نیز برای افراد فراهم می‌کند. علاوه بر این موضوعات، نرخ حقوق و دستمزد نیز در این کشور مناسب بوده و وجود نگاه مثبت نسبت به حل مسائل و خودباوری در بین مردم، به جذابیت ایالات متحده برای زندگی می‌افزاید.
در ادامه این مقاله قصد داریم جزییات مزایای زندگی در ایالات متحده آمریکا را با شما مطرح کنیم.

امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان

شرایط زندگی در آمریکا به صورتی است که می‌توانید بعد از مهاجرت در بهترین دانشگاه‌های دنیا که در این کشور قرار دارند، ادامه تحصیل دهید. امکان تحصیل در آمریکا در رشته‌های بسیار متنوعی فراهم بوده و شما می‌توانید از میان آن‌ها، هر رشته‌ای که تمایل داشتید را انتخاب کنید. در کشور آمریکا کمک هزینه و بورسیه‌هایی برای دانشجو در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید از آن‌ها نیز برخوردار شوید. همچنین با تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا از اعتبار جهانی نیز برخوردار خواهید بود.

زندگی در آمریکا، تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا را فراهم می‌کند.
تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا در امریکا

در این کشور از جمله معتبرترین دانشگاه‌های دنیا مثل هاروارد وجود دارد. با در دست داشتن مدرک دانشگاه‌های آمریکا، در هر جای دنیا شانس استخدامتان بالاتر می‌رود.

داشتن درآمد و شغل در آمریکا

علاوه بر مزایای تحصیلی می‌توانید از مزایای شغلی و کارآفرینی زندگی در آمریکا بهره‌مند شوید. در کشور آمریکا هر کسی که به اندازه کافی تلاش کند، می‌تواند یک زندگی ایده‌آل را تجربه نماید.
با کسب درآمد دلاری که واحد پول کشور آمریکاست، در همه جای دنیا بار کسب می‌کنید، زیرا دلار آمریکا باارزش‌ترین ارز دنیاست. هنگامی که شما توسط کارفرمایی استخدام می‌شوید از مزیت تأمین بیمه درمانی استفاده خواهید کرد.

مالیات کم

مالیات در کشور آمریکا در مقایسه با کشورهای دیگر کمتر است. برخی از ایالت‌های آمریکا مثل کالیفرنیا بالاترین میزان مالیات را دارند، اما ایالت‌هایی مثل تگزاس، فلوریدا و واشینگتن هیچ‌گونه مالیاتی برای شغل در نظر نمی‌گیرند.

بیمه و خدمات درمانی

بیمه و خدمات درمانی از دیگر مزایای زندگی در آمریکا است. خدمات پزشکی و درمانی در کشور آمریکا برای زندگی افراد، سیستمی بسیار پیشرفته است. آمریکا جزو کشورهایی است که میزان انتظار برای دریافت نوبت جراحی و ویزیت بسیار کوتاه است. چنانچه بیمه درمانی کامل داشته باشید، می‌توانید از خدمات مربوط به آن نیز استفاده کنید.

فرهنگ و طبیعت

در کشور آمریکا، فرهنگ آزادی بیان و عقیده وجود دارد. شما هر عقیده‌ای که داشته باشید می‌توانید در کشور آمریکا زندگی کنید. از دیگر مزیت‌های کشور آمریکا برای زندگی، طبیعت و زیبایی‌های آن است. هر کسی که وارد کشور آمریکا بشود، می‌تواند از زیبایی‌های آن لذت ببرد.

معایب زندگی در آمریکا

حال می‌خواهیم برخی از معایب زندگی در آمریکا را برایتان شرح دهیم:

هزینه تحصیل بالا

درست است که دانشگاه‌های آمریکا بسیار معتبر هستند و کیفیت سیستم آموزشی در این کشور بسیار بالاست، اما باید بگوییم که هزینه تحصیل در این کشور نیز بسیار بالاست و هر کسی از عهده مخارج آن برنمی‌آید. مخصوصاً این هزینه‌ها برای ما ایرانیان بیش از حد تصور است.

آمریکا برای پذیرش ایرانیان در دانشگاه‌های آمریکا سخت‌گیری‌های زیادی دارد؛ بنابراین در حالت کلی شرایط زندگی در آمریکا برای ایرانیان کمی سخت‌تر از بقیه کشورهاست.

معایب سیستم مالیاتی

سیستم مالیاتی آمریکا بسیار پیچیده است و تبصره‌های بسیار زیادی دارد. همچنین قانون اساسی آمریکا مدام در حال تغییر است، بنابراین سیستم مالیاتی نیز دچار تغییراتی می‌شود. مالیات در آمریکا حتی اگر مبلغ زیادی نداشته باشد، انواع مختلفی مانند مالیات ملک، درآمد، ارثیه و … را دارد.

آمار جنایت

یکی از مشکلاتی که در کشور آمریکا برای زندگی وجود دارد، این است که نژادپرستی در این کشور بسیار زیاد است؛ که هر ساله اعتراض‌های سراسری در رابطه با این موضوع برگزار می‌شود.
مشخص است که آمار جنایت در کشور آمریکا در طول سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است اما حمله به منزل مسکونی با اسلحه، استفاده از مواد مخدر و دزدی مسلحانه در آمریکا هنوز هم اتفاق می‌افتد.

در واقع می‌توانیم بگوییم که میزان جرم و جنایت در آمریکا نسبت به کشور اروپایی و پیشرفته، بیشتر است.

ساعت کاری زیاد

میزان ساعت کاری کشور آمریکا در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. همچنین تعداد مرخصی در نظر گرفته برای هر نفر شاغل، کم است. این افراد به صورت سالانه ۱۰ روز مرخصی دارند و در صورتی که شخصی بیمار شود و به علت بیماری در سر کار خود حاضر نشود، از تعداد مرخصی‌هایش کاسته می‌شود.

هزینه درمان زیاد

یکی از مشکلات زندگی در آمریکا، بالا بودن هزینه درمان برای قشر متوسط و ضعیف است. در صورتی که هزینه‌های درمانی مشمول بیمه نشود، اشخاص باید هزینه‌های بسیار زیادی را برای درمان خود پرداخت کنند.

امنیت در آمریکا

در هر جای دنیا که زندگی کنید، موضوع امنيت موضوع بسیار مهمی است. در واقع هر چقدر کشور انتخابی رفاه داشته باشد و از نظر مالی تأمین شوید ولی امنیت نداشته باشید، ارزش زندگی ندارد. حال می‌خواهیم در مورد امنیت در آمریکا با شما صحبت کنیم. شرایط زندگی در آمریکا از لحاظ امنیت چطور است؟

در حالت کلی امنیت در آمریکا بسیار زیاد نیست و اگر به دنبال کشوری آرام‌‌ و بدون خطر هستید، کشور آمریکا برای زندگی شما مناسب نیست. آمریکا یکی از کشورهای پهناور جهان است که جمعیت بسیار زیادی از مردم با هر نژادی در این کشور زندگی می‌کنند و همه افراد مجوز استفاده از اسلحه را دارند، به همین دلیل میزان جرم و جنایت در این کشور بیشتر از کشورهای اروپایی است.

بیشترین جرمی که در این کشور اتفاق می‌افتد، حمله مسلحانه به منازل مسکونی و سرقت مسلحانه است. البته با نگاهی به آمار جرم و جنایت درمی‌یابیم که در سال‌های اخیر امنیت در آمریکا بیشتر شده و جرم و جنایت کاهش پیدا کرده است.

زندگی در امریکا، امنیت بالایی را برای افراد فراهم نمیکند.
چالش امنیت در آمریکا

افرادی که کشور آمریکا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، بهتر است دانشگاه‌هایی را که در شهرهای کوچک هستند، انتخاب نمایند، زیرا جرم و جنایت اکثراً در شهرهای بزرگ اتفاق می‌افتد. همچنین بهتر است دانشجویان در نزدیکی‌های دانشگاه برای خودشان اتاق اجاره کنند تا از محل‌های پرخطر، دور بمانند. با این وجود، با مزایایی که آمریکا دارد هنوز هم ترجیحِ بسیاری از مهاجران تحصیلی است و افراد زیادی، به دنبال موسسات معتبر برای اعزام دانشجو به آمریکا و مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند. معمولاً برای دانشجویان از نظر امنیتی، اتفاق ناگواری رخ نمی‌دهد.

هزینه زندگی در آمریکا

خلاصه هزینه‌های زندگی در ایالات متحده به شرح زیر است:

 • هزینه تخمینی برای زندگی یک خانواده چهار نفره در آمریکا، ماهانه مبلغ 4147.3 دلار بدون اجاره است.
 • هزینه‌های تقریبی ماهانه یک نفر بدون پرداخت اجاره منزل در آمریکا، 1166.9 دلار است.
 • هزینه زندگی در کشور آمریکا به طور متوسط، 167.7 درصد بیشتر از ایران خواهد بود.
 • اجاره منزل در آمریکا به طور متوسط، 401.7 درصد بیشتر از کشور ایران است.

در ادامه برخی از هزینه‌های زندگی در آمریکا را به تفکیک دسته‌بندی، شرح می‌دهیم.

هزینه صرف غذا در رستوران‌های آمریکا

هزینه صرف غذا در رستوران‌های آمریکا از 20 دلار شروع می‎شود. در ادامه برخی از هزینه‌های مربوط به غذا و رستوران را بیان می‌کنیم:

 • غذا، رستوران ارزان 20.00 دلار
 • غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه وعده 75.00 دلار
 • مک میل در مک دونالد (یا غذای ترکیبی معادل) 10.00 دلار
 • کاپوچینو (معمولی) 4.87 دلار
 • آب (بطری 0.33 لیتری) 2.07 دلار

برای محاسبه مخارج در کشور آمریکا برای زندگی باید حتماً با هزینه‌های خوردوخوراک در این کشور آشنا باشید.

هزینه مایحتاج روزانه در آمریکا

آیا می‌دانید برای مایحتاج روزانه در کشور آمریکا چقدر باید هزینه کنید؟ در ادامه شما را با برخی از هزینه‌های روزمره در آمریکا آشنا می‌کنیم:

 • شیر معمولی یک لیتری، حدود 1.04 دلار؛ کمترین مبلغ، 0.63 و بیشترین مبلغ، 2.03
 • قرص نان سفید تازه (500 گرم): حدود 3.59 دلار بین 1.97 تا 6.82 دلار
 • برنج سفید یک کیلوگرمی: تقریباً 4.62 دلار (از 1.98 تا 8.82 دلار)
 • تخم‌مرغ معمولی 12 عددی: حدود 4.29 دلار (از 1.99 تا 7.61 دلار)
 • پنیر محلی یک کیلوگرمی: 13.00 دلار (بازه قیمت از 6.61 تا 28.66 دلار)
 • فیله مرغ یک کیلوگرمی: 12.16 دلار (بین 5.18 تا 22.02 دلار)
 • گوشت گاو گرد یک کیلوگرمی: 15.42 دلار
 • سیب یک کیلوگرمی: 5.36 دلار (بازه تقریبی بین 2.20 تا 8.82 دلار)
 • موز یک کیلوگرمی: 1.63 دلار (1.08-4.41 دلار)
 • پرتقال یک کیلوگرمی: 4.61 دلار
 • گوجه‌فرنگی یک کیلوگرمی: 4.67 دلار
 • سیب‌زمینی یک کیلوگرمی: 3.07 دلار
 • پیاز یک کیلوگرمی: 3.03 دلار (1.68-6.15 دلار)
 • کاهو: 2.17 دلار
 • آب (بطری 1.5 لیتری): 2.15 دلار (1.00-3.40 دلار)

بهتر است شرایط زندگی در آمریکا همین‌طور هزینه زندگی در این کشور را مطابق با سبک زندگی خود بسنجید. برای مثال طبق نیاز غذایی روزانه خود، محاسبه انجام دهید و ببینید هزینه مایحتاج روزانه شما در ایالات متحده چقدر خواهد بود.

هزینه حمل‌ونقل در آمریکا

به نظر شما هزینه حمل‌ونقل برای زندگی در آمریکا چقدر است؟ در ادامه هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل در آمریکا را مطرح می‌کنیم:

 • بلیط یک طرفه (حمل‌ونقل محلی): 2.50 دلار (بین 1.50 تا 4.00 دلار)
 • مجوز ماهانه (قیمت معمولی): 70.00 دلار (از 35.00 تا 131.22 دلار)
 • شروع تاکسی (تعرفه معمولی): 3.50 دلار (از 2.50 تا 7.00 دلار)
 • تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه معمولی): 1.71 دلار (بین 1.24 تا 3.11 دلار)
 • تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه معمولی): 30.00 دلار (بین 20.00 تا 60.00 دلار)
 • بنزین (1 لیتر): 1.01 دلار (بین 0.81 تا 1.46 دلار)

هزینه حمل‌ونقل در کشور آمریکا برای زندگی شما بستگی به این دارد که شما از چه روشی برای رفت‌وآمد استفاده می‌کنید. به طبع هزینه استفاده از سرویس حمل‌ونقل عمومی کمتر از تاکسی خصوصی است.

سوال پیش می‌آید که برای خرید ماشین در کشور آمریکا چقدر باید هزینه کنم؟

قیمت Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline یا قیمت ماشین معادل در کشور آمریکا، 25,000.00 دلار دارد. به صورت دقیق‌تر اگر بخواهیم بیان کنیم، بازه قیمت بین 23,000.00 تا 31,000.00 دلار خواهد بود.

قیمت Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW Comfort یا خودروی مشابه، مبلغی حدود 24,369.93 دلار است. بازه قیمت دقیق‌تر این خودرو از 21,458.36 تا 29,705.56 دلار است.

هزینه خدمات شهری به صورت ماهانه در آمریکا

در ادامه هزینه خدمات شهری برای زندگی در آمریکا را به صورت ماهانه مطرح می‌کنیم. هزینه خدمات پایه شامل برق، گرمایش، سرمایش، آب و زباله برای آپارتمان 85 مترمربعی 210.38 دلار خواهد بود. هزینه دقیق‌تر آن از 121.43 تا 400.00 دلار است.
طرح تماس ماهانه تلفن همراه و 10 گیگابایت اینترنت، معادل 49.43 دلار خواهد بود و تا 100 دلار نیز می‌تواند افزایش قیمت داشته باشد.

هزینه ورزش و اوقات فراغت

برای تفریح و ورزش چقدر در کشور آمریکا صرف می‎شود؟ در ادامه برخی از هزینه‌های مربوط به ورزش و اوقات فراغت را بیان می‌کنیم:

 • باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال: 51.06 دلار (از 15.00 تا 147.00 دلار)
 • اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته): 20.67 دلار (از 5.00 تا 39.12 دلار)
 • سینما، اکران بین‌المللی، 1 صندلی: 13.00 دلار (از 10.00 تا 18.00 دلار)

اینکه چقدر در هفته را به اوقات فراغت و تفریح اختصاص دهید، به خودتان بستگی دارد.

هزینه تحصیل فرزند در آمریکا

یکی از بخش‌های مهم در تخمین هزینه‌های کشور آمریکا برای زندگی، هزینه‌های مربوط به تحصیل فرزندان است که عبارتند از:

 • پیش‌دبستانی (یا مهدکودک)، تمام روز، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک: 1,231.30 دلار
 • مدرسه ابتدایی بین‌المللی، سالانه برای 1 کودک: 18,091.60 دلار

با بزرگ‌تر شدن فرزند نیز هزینه‌های تحصیل و در نتیجه هزینه زندگی در آمریکا بالاتر خواهد رفت.

هزینه لباس و کفش در کشور آمریکا

برای اینکه یک دیدگاه کلی در مورد هزینه لباس و کفش در کشور آمریکا داشته باشید، برخی از هزینه‌های مربوط به این حوزه را بیان می‌کنیم:

 • 1 شلوار جین (Levis 501 یا مشابه): 52.19 دلار
 • 1 لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای (زارا، اچ اند ام، …): 41.96 دلار
 • 1 جفت کفش دویدن نایک (میان رده): 84.17 دلار
 • 1 جفت کفش تجاری مردانه: 113.83 دلار

به نظر شما هزینه لباس و کفش در آمریکا در مقایسه با ایران چطور است؟

هزینه مسکن در آمریکا

از مهم‌ترین سوال‌هایی که در مورد شرایط زندگی در آمریکا برای همه پیش می‌آید که هزینه اجاره و یا خرید مسکن در آمریکا چقدر است؟ برای رسیدن به جواب این سوال، به موارد زیر توجه کنید:

 • اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر: حدود 1,851.71 دلار
 • اجاره آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز: حدود 1,512.93 دلار
 • اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر: حدود 3,091.63 دلار
 • اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز: حدود 2,482.28 دلار

برای خرید آپارتمان در کشور آمریکا برای هر مترمربع در مرکز شهر باید 4,930.81 دلار یا به صورت دقیق‌تر بین 2,018.23 تا 16,054.79 دلار هزینه کنید. برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز نیز در ازای هر متر باید مبلغ 3,365.53 را پرداخت کنید.

دقت داشته باشید که به صورت کلی کشور آمریکا برای زندگی، هزینه‌های بالایی را برای مهاجران دارد. در ادامه به بررسی هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا می‌پردازیم.

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

آیا میانید زندگی در آمریکا به‌عنوان دانشجو چقدر هزینه دارد؟ هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا بر اساس رشته، دانشگاه و حتی ایالت و شهر انتخابی متفاوت خواهد بود.
در ادامه به تحلیل هزینه زندگی دانشجویی در مناطق مختلف آمریکا می‌پردازیم:

هزینه زندگی دانشجویی در سواحل شرقی آمریکا

هزینه زندگی دانشجویی در سواحل شرقی آمریکا به شرح زیر است:

 • بوستون (ماساچوست) و میامی (فلوریدا): 1500 تا 3000 دلار در ماه
 • آتلانتا (گرجستان): 1200 تا 2200 دلار در ماه
 • فیلادلفیا (پنسیلوانیا): 800 تا 1300 دلار در ماه
 • واشینگتن دی سی و شهر نیویورک: 1700 تا 3000 دلار در ماه

به طور کلی بازه هزینه زندگی دانشجویی در سواحل شرقی حداقل 800 و حداکثر 3000 است.

هزینه زندگی دانشجویی در سواحل غربی آمریکا

هزینه‌های زندگی دانشجویی در سواحل غربی آمریکا عبارتند از:

 • لس آنجلس (کالیفرنیا): 1500 تا 2500 دلار در ماه
 • سان فرانسیسکو (کالیفرنیا): 2200 تا 4000 دلار در ماه
 • سن دیگو (کالیفرنیا): 1400 تا 2400 دلار در ماه

بازه هزینه برای زندگی در آمریکا در این بخش‌ها برای دانشجویان مبلغی بین 1400 تا 4000 دلار است.

هزینه زندگی دانشجویی در مرکز آمریکا

هزینه‌های بخش مرکزی کشور آمریکا به شرح زیر است:

 • نیواورلئان (لوئیزیانا): 1100 تا 2000 دلار در ماه
 • سیاتل (واشینگتن): 1500 تا 2500 دلار در ماه

بازه هزینه در این بخش از 1100 دلار در ماه شروع می‌شود و این عدد به 2500 دلار در ماه می‌رسد.

هزینه زندگی دانشجویی در شمال مرکزی آمریکا

هزینه‌های دانشجویی در شمال مرکزی آمریکا عبارتند از:

 • شیکاگو (ایلینوی): 1300 تا 2500 دلار در ماه
 • دیترویت (میشیگان): 1000 تا 1800 دلار در ماه

بازه قیمت در این بخش از کشور آمریکا برای زندگی دانشجویی مبلغی بین 1000 تا 2500 دلار در ماه است.

هزینه زندگی دانشجویی در جنوب آمریکا

هزینه دانشجویی در تگزاس و هیوستون معادل 1000 تا 2000 دلار در ماه خواهد بود. برای به دست آوردن هزینه‌های سالانه دقیق‌تر، می‌توانید با دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، تماس بگیرید و برآورد هزینه انجام دهید.

میانگین درآمد در آمریکا در سال 2023

آیا میدانید زندگی در آمریکا، چه مقدار درآمدی را برای افراد دارد؟ در این قسمت می‌خواهیم در مورد میانگین درآمد در کشور آمریکا در سال 2023، اطلاعاتی ارائه دهیم.
میانگین حقوق سالانه در سراسر ایالات متحده عبارتند از:

 • میانگین حقوق سالانه در سراسر کشور: 59,428 دلار
 • میانگین نرخ ساعتی در سراسر کشور: 28.34 دلار

قبل از پرداختن به جزئیات، با یک نگاه کلی می‌بینیم که میانگین حقوق سالانه در سراسر ایالات متحده 59428 دلار است. با تغییر نگاه به دیدگاه ساعتی، میانگین نرخ درآمد ساعتی به 28.34 دلار می‌رسد.
ایالاتی که بالاترین میانگین حقوق را دارند را به شرح زیر هستند:

 • ماساچوست: 76600 دلار
 • نیویورک: 74870 دلار
 • کالیفرنیا: 73220 دلار

اگر در شرایط زندگی در آمریکا به دنبال درآمد بالا هستید، ماساچوست، نیویورک و کالیفرنیا را در نظر داشته باشید، این ایالت‌ها از بین تمام ایالت‌های آمریکا، بالاترین میزان حقوق را دارند.
ماساچوست رتبه اول میانگین حقوق با عدد 76600 دلار به خود اختصاص می‌دهد. نیویورک با میانگین حقوق سالانه 74870 دلار در رده دوم قرار دارد و کالیفرنیا با میانگین حقوق 73220 دلار در رده سه فهرست برتر جای گرفته است.

ایالاتی که کمترین میانگین حقوق را دارند:

 • میسیسیپی: 45180 دلار
 • آرکانزاس: 48570 دلار
 • ویرجینیای غربی: 49170 دلار

میسیسیپی، آرکانزاس و ویرجینیای غربی کمترین حقوق را دارند.
منطقه‌هایی که بالاترین میانگین حقوق را دارند، شمال شرق است. به اعداد زیر توجه کنید:

 • شمال شرقی: 65383 دلار
 • غرب: 60579 دلار
 • غرب میانه: 56114 دلار
 • جنوبی: 54718 دلار

با تغییر تمرکز روی میانگین‌های منطقه‌ای، متوجه می‌شویم که شمال شرقی با میانگین حقوق 65383 در رتبه اول بیشترین درآمد قرار دارد. غرب با میانگین حقوق 60579 دلار، پس از آن غرب میانه با 56114 دلار و جنوب با 54718 دلار رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. این تفاوت‌های منطقه‌ای، تنوع اقتصادی در سراسر کشور آمریکا را برجسته می‌کند.

مالیات در آمریکا

وقتی صحبت از مهاجرت تحصیلی و یا کار به میان می‌آید، یکی از مهم‌ترین مسائلی که ذهن افراد را به خود جلب می‌کند، میزان مالیات است. اگر قصد سفر و یا مهاجرت و زندگی در آمریکا را دارید، باید قبل از آن از میزان مالیات در آمریکا باخبر شوید.
وضعیت اجتماعی شما به‌عنوان مثال متأهل یا مجرد بودن بیوه یا سرپرست خانوار بودن نیز در تعیین میزان مالیات در آمریکا تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

هفت گروه مالیاتی در آمریکا به ترتیب ۱۰، ۱۲، ۲۲، ۲۴، ۳۲، ۳۵ و ۳۷ درصدی وجود دارد. هر چقدر درآمد زندگی افراد و وضعیت مالی مردم بیشتر باشد، میزان درآمد نیز بیشتر خواهد شد. از انواع مالیات در آمریکا می‌توان به مالیات بر درآمد، مالیات بر فروش کالا و خدمات مالیات غیرمستقیم بر روی کالاهای خاص، مالیات تأمین اجتماعی در آمریکا، مالیات بر دارایی، مالیات بر املاک، مالیات بر هدیه، مالیات بر سرمایه و مالیات بر شرکت‌ها اشاره کرد.

ایالاتی که کمترین مالیات را دارند، شامل آلاسکا، دلاویر، تنسی، فلوریدا، نیوهمپشایر، مونتانا، میسوری، اکلاهما، داکوتای جنوبی و وایومینگ است.
در مقابل از ایالاتی که بیشترین درصد از مالیات را دریافت می‌کنند، می‌توان به نیویورک، هاوایی، مین، ورمونت، نیوجرسی، مریلند، مینه سوتا، آیووا، ایلینوی و کانکتیکات اشاره کرد.

بیمه و تسهیلات درمانی در آمریکا

از دیگر موارد مهمی که در مورد شرایط زندگی در آمریکا باید بررسی کنیم، بیمه و تسهیلات درمانی است. بهتر است با واقعیت زندگی در کشور آمریکا برای زندگی آشنا شویم؛ هزینه‌های بهداشت و درمان در آمریکا هم برای مسافر هم برای بومیان مبلغ بسیار زیادی است. علاوه بر آن، هزینه بیمه درمانی نیز برای خانواده‌های متوسط، مبلغ بالایی به شمار می‌آید!

در این کشور داروها گران‌تر هستند و میزان دریافت پول دکترها نیز به طبع زیاد است. همچنین هزینه آزمایش‌های تشخیصی و خدمات بیمارستان نیز بالاست. در صورتی که بتوانید یک بیمه درمانی کیفیت بالا را برای خودتان تدارک ببینید، هزینه‌های درمانی شما کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه طرح بیمه درمانی مهاجران بسیار بیشتر از بیمه مسافرتی است و این موضوع شرایط زندگی در آمریکا را سخت‌تر می‌کند. به طوری که اگر بخواهیم این دو را با هم مقایسه کنیم، به صورت میانگین هزینه بیمه مسافرتی ۳۰ دلار در ماه و ماه هزینه بیمه جهانی پزشکی ۳۰۰ دلار در ماه است.

اگر به‌عنوان مسافر وارد کشور آمریکا می‌شوید، برای اینکه خیال شما را راحت کنیم، می‌توانیم بگوییم که داروهای بدون نسخه و تجهیزات کمک‌های اولیه در آمریکا مبلغ بسیار کمتری دارد و داروهای عمومی مثل داروی سردرد، سوزش دل، کرم عضلانی، تقویت‌کننده و … را می‌توانید با مبلغ کمتر از ۲۵ دلار تهیه کنید.
همچنین می‌توانید سوال‌های عمومی خود را از داروساز بپرسید که هیچ هزینه‌ای برای شما نداشته باشد.

کیفیت زندگی در آمریکا

کیفیت زندگی در ایالات متحده آمریکا طبق شاخص جدید زندگی بهتر که با حروف OECD (The Organization for Economic Cooperation and Development) نمایش داده می‌شود، طبق 11 عامل مختلف اندازه‌گیری شده است. در این شاخص که موضوعاتی نظیر تعادل کار و زندگی، مسکن و سلامت محیط (environmental quality) سنجیده می‌شوند، ایالات متحده از 34 کشور بررسی شده رتبه 7 را از آن خود کرده است. این موضوع به این معناست که زندگی در کشور آمریکا یا همان ایالات متحده آمریکا می‌تواند کیفیت و رفاهی مطلوب را برای افراد به ارمغان آورد.

سیستم آموزشی آمریکا

یکی دیگر از نکات مهمی که باید برای زندگی در آمریکا بررسی کنید، سیستم آموزشی این کشور است. در آمریکا هم مدارس دولتی و هم مدارس خصوصی وجود دارد و مانند هر جای دنیا، هزینه مدارس خصوصی بسیار بیشتر است.

سیستم آموزشی آمریکا مانند بسیاری از کشورهای دنیا ۱۲ سال تحصیلی است که این ۱۲ سال شامل مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان خواهد بود. بعد از اتمام این ۱۲ سال، نوبت به دانشگاه می‌رسد. ‌سیستم آموزشی این کشور از بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان است که برای تحصیل بسیار مناسب است.

شرایط زندگی در امریکا برای دانش آموزان بسیار متاثر از سیستم آموزشی حاکم در این کشور است.
سیستم آموزشی کشور آمریکا

دوره پیش‌دبستانی بخش اجباری سیستم آموزشی نیست، به همین دلیل دولت فدرال هزینه آن را تأمین نمی‌کند و اکثراً در آموزشگاه‌های خصوصی انجام می‌گیرد. در دوران ابتدایی سیستم نمره دهی به صورت نمرات عالی، رضایت‌بخش، نیاز به بهبود و ناراضی‌کننده است. بعد از اینکه دانش‌آموز دوره ابتدایی خود را به پایان رساند، وارد دوره متوسطه اول می‌شود. این دوره به‌عنوان پل ارتباطی بین مدرسه ابتدایی و دبیرستان شناخته شده است. در مدارس متوسطه نیز نمره دهی به صورت عالی، خوب، نسبتاً خوب، ضعیف و مردود دسته‌بندی می‌شود که محدوده عددی نمرات تا ۱۰۰ است.

بعد از به پایان رسیدن دوره متوسطه یا دبیرستان، دوره دانشگاه آغاز می‌شود. سطوح دانشگاه عبارتند از:

 • کاردانی
 • کارشناسی
 • کارشناسی
 • ارشد
 • دکترای تخصصی
 • دکترای پیشرفته
 • دکترای تحقیق

ادامه تحصیل در سیستم آموزشی آمریکا بعد از دانشگاه بر عهده خود دانشجو خواهد بود.

فرهنگ مردم کشور آمریکا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که شرایط زندگی در آمریکا را می‌سازد، وضعیت فرهنگی مردم این کشور است؛ کشور آمریکا برای زندگی فرهنگ مخصوص به خود را دارد که در این باره باید به چند نکته اشاره کنیم:

 • آمریکایی‌ها با یکدیگر ارتباط صریح و بدون حاشیه دارند. بدون حاشیه صحبت کردن در این کشور، بی‌ادبی به شمار نمی‌آید، زیرا در این روش پیام خود را آسان‌تر به دیگران انتقال می‌کنند.
 • فضای شخصی برای مردم آمریکا اهمیت بسیار زیادی دارد. مردم این کشور معمولاً فاصله خود را با دیگران حفظ می‌کنند. آمریکایی‌ها در انظار عمومی عواطف خود را نشان نمی‌دهند.
 • خوردوخوراک در فرهنگ آمریکا با دهان بسته و بدون لیسیدن انگشتان یا آروغ زدن انجام می‌گیرد.
 • در فرهنگ آمریکا جای افتاده است که مردان و زنان باید در کنار هم کار و تحصیل کنند. در انجام اکثر مسئولیت‌ها، مردان و زنان با یکدیگر شریک می‌شوند. همچنین در انجام کارهای خانه نیز مردان به زنان کمک می‌کنند.
 • طبق قوانین زندگی در آمریکا، چندهمسری غیرقانونی به شمار می‌آید. افراد فقط با یک نفر می‌توانند ازدواج کنند.
 • برای دریافت بعضی از خدمات خاص انعام دادن رایج است. با پرداخت انعام شما قدردانی خود را نسبت به آن خدمات نشان می‌دهید.

این‌ها تنها چند مورد از شرایط فرهنگی زندگی در آمریکا است که بسیار با فرهنگ زندگی در ایران فرق می‌کند.

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

کشور آمریکا را می‌توان یکی از رؤیایی‌ ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا نام برد که سالیانه افراد بسیار زیادی در تلاش هستند تا اقامت آن را به دست بیاورند.

مهاجرت و زندگی در آمریکا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

در این مقاله، واقعیت زندگی در آمریکا را برایتان شرح داده و شما را با مزایا و معایب زندگی در این کشور آشنا کردیم. حال شما می‌دانید که اگر به آمریکا مهاجرت کنید برای زندگی چقدر باید هزینه کنید؛ همچنین با شرایط خدمات درمانی، مذهب و فرهنگ دراین کشور آشنایی پیدا کرده و می‌دانید که به طور کلی شرایط زندگی در آمریکا چگونه است. حال نظر شما در مورد کشور آمریکا برای زندگی چیست؟ آیا زندگی در آمریکا را ترجیح می‌دهید؟ لطفاً نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت برای ما بنویسید و‌ اگر به مشاوره یا خدمات بیشتری نیاز داشتید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با ما ارتباط برقرار کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه زندگی در آمریکا چقدر است؟
به طور میانگین هزینه زندگی در آمریکا برای یک خانواده 4 نفری بدون اجاره منزل به مبلغ 4147.3 دلار است.
کشور آمریکا برای زندگی مناسب است؟
آمریکا از لحاظ اقتصاد و درآمد و تحصیل عالی است. فقط هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالاتر از سایر کشورهاست.
امنیت در آمریکا چگونه است؟
آمریکا از نظر امنیت، عالی‌ترین کشور نیست و برخی از مناطق و شهرهای بزرگ آمریکا جرم و جنایت بیشتری در مقایسه با کشورهای اروپایی دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای