زندگی در سیدنی استرالیا؛ هزینه زندگی مقرون به صرفه در سیدنی

زندگی در سیدنی استرالیا؛ هزینه زندگی مقرون به صرفه در سیدنی

زندگی در سیدنی یکی از آرزوهای افرادی است که علاقه دارند در یک شهر زیبا با امکانات عالی زندگی کنند. البته توجه کنید که سیدنی به عنوان یکی از شهرهای بزرگ استرالیا، با هزینه‌های مختلفی همراه است که باید مورد بررسی قرار گیرند. همچنین مردم در این شهر، قدرت خرید بالایی دارند و  میانگین هزینه زندگی در سیدنی برای بیشتر افراد، مناسب است. از طرفی هم، سیدنی آب و هوای معتدل و عالی برای زندگی دارد و می‌توان از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی این شهر بهترین بهره را برد. اما برای اینکه با شرایط زندگی در سیدنی بیشتر آشنا شوید و درباره کیفیت زندگی در زندگی در سیدنی استرالیا اطلاعاتی داشته باشید، تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

زندگی در استرالیا

زندگی در سیدنی با شناخت کشور استرالیا آغاز می‌شود. این کشور یکی از باکیفیت‌ترین کشورهای جهان است که زندگی ایدئالی را برای افراد فراهم کرده است. در حقیقت استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته در صنعت، اقتصاد و رفاه بوده که سالانه میزبان مهاجرها و گردشگرهای زیادی از سراسر دنیا است. موقعیت‌های شغلی مناسب و درآمد بالا در این کشور فراهم شده و افراد می‌توانند برای ادامه تحصیل، این کشور زیبا را انتخاب کنند. به طور کلی کیفیت زندگی در استرالیا برای تمام افراد خارجی و شهروندان این کشور بسیار مطلوب بوده و می‌توان در یکی از شهرهای مهم این کشور سکونت داشت، اما آیا شرایط و کیفیت زندگی در سیدنی استرالیا، ایدئال است؟

شرایط زندگی در سیدنی استرالیا

سیدنی یکی از شهرهای استرالیا است که شرایط ایدئالی را برای زندگی افراد فراهم کرده است. این شهر یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهرهای استرالیا است که به دلایل مختلف، مهاجرهای زیادی از سراسر دنیا دارد. شرایط خوب اقتصادی و رفاه مردم، جزو مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث شده، افراد بین‌المللی به این شهر مهاجرت کنند. همچنین موقعیت‌های خوب شغلی یکی از عوامل تاثیرگذار در بحث مهاجرت افراد مختلف است که با توجه به اقتصاد خوب این شهر، درآمد بالا را به همراه داشته است.

شرایط زندگی در سیدنی استرالیا
سیدنی یکی از شهرهای ایده آل استرالیا برای زندگی میباشد.

زندگی در سیدنی، ترکیبی متنوع از جذابیت‌های فرهنگی، طبیعت زیبا، فرصت‌های شغلی و سبک زندگی شهری است. این شهر، با آب و هوای معتدل، سواحل زیبا، پارک‌های فراوان و امکانات عمومی فراوان، محلی است که بسیاری به دنبال زندگی کردن در سیدنی استرالیا هستند. اما هزینه‌های بالای مسکن و هزینه زندگی در سیدنی، می‌تواند چالش‌هایی را برای ساکنان ایجاد کند. با این حال، فعالیت‌های فراوان فرهنگی، موزه‌ها، رستوران‌ها و تنوع فرهنگی، سیدنی را به یک مقصد برجسته و جذاب برای زندگی می‌کند.

از طرفی هم پایین‌ترین نرخ بیکاری در استرالیا به شهر سیدنی تعلق دارد که همین موضوع نشان‌دهنده شرایط خوب زندگی در سیدنی استرالیا است. به طور کلی سیدنی یکی از قطب‌های مهم گردشگری، اقتصاد و بازرگانی در کشور استرالیا است که موقعیت‌های عالی برای زندگی افراد فراهم کرده است.

کیفیت زندگی در سیدنی

سیدنی، یکی از شهرهای بزرگ و گران قیمت استرالیا است و با توجه به امکاناتی که برای افراد در نظر گرفته است، هزینه‌های مختلفی دارد. قبل از اینکه به این شهر مهاجرت کرد، نیاز است که از کیفیت مطلوب این شهر اطلاعات کاملی داشت. به طور حتم هر فردی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا و شهر سیدنی را دارد، اولین سوالی که ذهن‌اش را مشغول می‌کند، این است که کیفیت زندگی در این شهر چگونه خواهد بود؟ یا چگونه می‌توان زندگی بهتری در سیدنی تجربه کرد؟

برای اینکه بتوان به سوالات گفته شده پاسخ داد، بهتر است شاخص‌های مختلفی از کیفیت زندگی در این شهر را بررسی کرد تا به اطمینان خاطر رسید. آخرین آمارهای سیدنی نشان‌دهنده این هستند که شاخص کیفیت زندگی در این شهر 176.3 از 240 اعلام شده که این نشان از جایگاه بسیار خوب سیدنی دارد. اما به طور کلی بهتر است که برخی از شاخص‌های کیفیت زندگی در سیدنی را مطالعه کرد که مهم‌ترین آن‌ها در جدول زیر آمده است.

عنوان

توضیحات

شاخص کیفیت زندگی

176.3 بسیار بالا

شاخص قدرت خرید

۹۲٫۹۱ بسیار بالا

شاخص امنیت و ایمنی

۶۶٫۵۳ بالا
شاخص بهداشت و درمان ۷۸٫۳۷ بالا
شاخص هزینه زندگی ۸۵٫۶۵ خیلی بالا
شاخص قدرت خرید ملک به نسبت درآمد ۹٫۶۶ متوسط
شاخص ترافیک ۴۳٫۷۰ متوسط
شاخص آلودگی هوا ۲۷٫۰۴ متوسط

قدرت خرید در سیدنی

قدرت خرید مردم در سیدنی، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید قبل از مهاجرت به این شهر درباره آن اطلاعات کافی داشت. در حقیقت بررسی اینکه افراد می‌توانند هزینه زندگی در سیدنی را پرداخت کنند؟ موضوع مهمی ‌است. اما افراد باید بدانند، سیدنی یکی از شهرهای گران قیمت استرالیا است و در صورتی می‌توان زندگی خوبی در این شهر تجربه کرد که قدرت خرید و درآمد بالایی داشت.

سیدنی، به عنوان یکی از شهرهای بزرگ استرالیا موقعیت‌های خوبی در اقتصاد، بازرگانی و گردشگری دارد که همین موضوع باعث شده تا شرایط ایدئالی از موقعیت‌های شغلی فراهم شود و افراد متناسب با مهارت و تخصصی که دارند، بتوانند درآمد بالایی داشته باشد. از این‌رو هر چه درآمد افراد بالاتر باشد، می‌توان از امکانات شهری، مصرف کالاها و خدمات گوناگون بهره‌مند شد و نگرانی برای قدرت خرید نداشت. به طور کلی شرایط زندگی در سیدنی، بسیار ایدئال و مطلوب است و قدرت خرید مردم در سیدنی هر ساله افزایش پیدا می‌کند که همین موضوع بر میانگین قدرت خرید مردم در استرالیا هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

میانگین هزینه زندگی ماهیانه در سیدنی

هزینه زندگی در استرالیا و سیدنی با توجه به موقعیت‌های شغلی و اجتماعی افراد ممکن است که با تغییراتی همراه باشد. در حقیقت الویت‌های افراد در هزینه‌های زندگی آن تاثیرگذار بوده و می‌تواند میانگین هزینه‌ها را دستخوش تغییراتی کند. البته یکسری از هزینه‌ها مانند: مواد غذایی، بهره‌مندی از خدمات شهری، سیستم بهداشتی و اجاره خانه جزو موارد اولیه برای زندگی هستند و به طور تقریبی هزینه یکسانی برای تمام افراد دارند. همچنین ملاک اصلی و میانگین هزینه زندگی ماهیانه در سیدنی به این عوامل بستگی خواهند داشت. از این‌رو جدول زیر میانگین هزینه‌های اولیه زندگی در سیدنی را عنوان می‌کند.

عنوان

هزینه

یک شانه تخم مرغ ۱۲ تایی

4.80 دلار
پنیر محلی ۹.۳ دلار
برنج سفید ۲.۶ دلار
گوشت گاو ۱۰ دلار
سینه مرغ ۱۰ دلار
۱ وعده غذا در رستوران در رستوران ارزان قیمت ۱۹ دلار
لباس و کفش 150 دلار
سرگرمی‌ و تفریح 39 دلار
حمل و نقل عمومی‌ اتوبوس، قطار 200 دلار (ماهانه)
اجاره یک واحد آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر

۲٫۶۵۸ دلار

اجاره یک واحد آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر

۱٫۹۱۴ دلار

میانگین هزینه زندگی ماهیانه در سیدنی
با توجه به موقعیت‌های شغلی و اجتماعی افراد در این شهر هزینه ها متفاوت هستند.

توجه کنید که هر یک از این مبالغ، ممکن است که با تغییراتی همراه باشند، از این‌رو توصیه می‌کنیم که قبل از مهاجرت به سیدنی و کشور استرالیا از یک وکیل مهاجرتی مشورت گرفته و درباره شرایط اقتصادی و هزینه‌های زندگی سوالاتی بپرسید. هچنین در ادامه توضیحاتی بیشتری درباره هزینه‌های زندگی در سیدنی خواهیم داد.

قیمت اجاره و خرید خانه در سیدنی

با توجه به اینکه هزینه زندگی در سیدنی، نسبت به سایر شهرهای استرالیا بالاتر است، از این‌رو مهم است که درباره قیمت خانه و اجاره بهای خانه اطلاعات کافی داشت. از این‌رو به طور حتم هزینه خرید و اجاره خانه در شهر سیدنی نسبت به سایر شهرهای استرالیا با افزایش قیمت همراه است. در حقیقت هزینه خانه در هر محله شهر سیدنی، ممکن است که با تغییراتی همراه باشد، بنابراین مهم است که به عوامل تاثیرگذار در قیمت خانه مانند: متراژ، سال ساخت، نوع ساختمان و منطقه شهری توجه ویژه‌ای داشت. اما به طور میانگین هزینه قیمت اجاره خانه در هر هفته حدود 430 دلار است و قیمت اجاره خانه در هفته برای ساختمان‌های آپارتمانی با متراژ متوسط، حدود 370 دلار است.

هزینه مواد غذایی در سیدنی

در شهر سیدنی استرالیا، هزینه مواد غذایی همانند سایر هزینه‌های زندگی با قیمت بالایی روبه رو است. البته توجه کنید که وعده‌های غذایی در خانه با یک وعده غذا در رستوران تفاوت‌هایی دارند که در برخی از مواقع به دلیل گردشگرپذیر بودن این شهر، هزینه یک وعده غذایی در رستوران با هزینه یک وعده غذا در خانه تفاوت‌های چشم‌گیری خواهد داشت. در حقیقت متوسط غذا در سیدنی حدود 47 دلار خواهد بود.

هزینه مواد غذایی در سیدنی
، هزینه مواد غذایی همانند سایر هزینه‌های زندگی با قیمت بالایی روبه رو است

البته که این هزینه‌ها با توجه به قدرت خرید بالای مردم معقول خواهد بود، اما نسبت به سایر شهرهای کشورهای مختلف، ممکن است که هزینه بالایی محسوب شود. اما با توجه به توضیحاتی که داده شد اگر بخواهیم هزینه مواد غذایی اولیه مردم سیدنی را عنوان کنیم این موارد عبارتند از:

 • یک شانه تخم مرغ ۱۲ تایی: 4.80 دلار
 • پنیر محلی: ۹.۳ دلار
 • برنج سفید: ۲.۶ دلار
 • گوشت گاو : ۱۰ دلار
 • سینه مرغ : ۱۰ دلار
 • پرتقال 1 کیلو: 3.5 دلار
 • موز 1 کیلو: 3 دلار
 • سیب 1 کیلو: 4 دلار
 • پیاز 1 کیلو: 2.5 دلار
 • گوجه 1 کیلو: 5 دلار
 • سیب زمینی 1 کیلو: 3 دلار

این مبالغ با توجه به آخرین قیمت‌ها در سیدنی آورده شده‌اند، اما ممکن است که هزینه برخی از مواد غذایی با تغییراتی همراه باشد. از این‌رو باید قبل از مهاجرت، بررسی‌های مختلف را انجام داد.

هزینه آب و برق و گاز در سیدنی

به طور حتم زندگی در سیدنی و شهرهای بزرگ با هزینه‌های بالا همراه است. هزینه آب، برق و گاز هم جزو مواردی هستند که در سیدنی با قیمت بالا، روبه‌رو هستند. به طور میانگین هر خانوار در سیدنی حدود 118 دلار هزینه برق دارد و به طورتقریبی هزینه برق یک فرد مجرد حدود 82 دلار در ماه خواهد بود. خب مشخص است که هر چه تعداد افراد در یک خانه بیشتر شود، هزینه برق هم افزایش پیدا می‌کند از این‌رو هزینه برق یک خانواده چهار نفره حدود 147 دلار در ماه محاسبه شده است. البته که هزینه مصرف گاز نسبت به برق کمتر است و هر خانواده حدود 72 دلار در ماه باید برای این هزینه پرداخت کند. همچنین مصرف آب، حدود 82 دلار است که مردم این شهر نسبت به سایر شهرهای استرالیا، مصرف کمتری از آب دارند، در نتیجه مبلغ کمتری را هم پرداخت خواهند کرد.

هزینه تفریحات در سیدنی

تفریحات در سیدنی با توجه به سبک زندگی افراد ممکن است که با هزینه‌های مختلفی همراه باشد. از این‌رو ممکن است که برخی از افراد تفریحات و سرگرمی‌های گران قیمت و برخی دیگر تفریحات ارزان‌تر را انتخاب کنند. بنابراین نمی‌توان هزینه مشخصی برای تفریح در نظر گرفت. اما با توجه به آمارهای به دست آمده از تفریحات مردم سیدنی، به طور میانگین هر فرد حدود 41 دلار استرالیا، برای تفریحات هزینه می‌کند. مبلغ 41 دلار به موارد مختلفی اختصاص داده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • بلیط‌های ورودی به موزه‌ها
 • تور‌های روزانه
 • جاذبه‌های گردشگری
 • هزینه‌های گشت‌وگذار

اما شاید برخی از گردشگرها این سوال را داشته باشند که هزینه تفریحات برای بازدید مکان‌های تفریحی چقدر است؟ برخی از مکان‌های دیدنی در سیدنی هزینه‌های مختلفی دارند که هر یک عبارتند از:

 • بازدید از برج سیدنی برای ۲ نفر: حدود ۴۶ دلار
 • نمایش تئاتر: ۴۵ دلار
 • تور کوهستان آبی: ١٩٠ دلار
 • موزه مشهور پاورهاوس : ١۵ دلار

به طور کلی تفریحات در سیدنی بخشی از هزینه‌های زندگی در این شهر محسوب می‌شود که باید آن را جدی گرفت.

قیمت حمل و نقل در سیدنی

استرالیا یکی از کشور‌های پهناور است که برای جابه‌جایی بین شهری یا درون شهری نیاز به خدمات حمل و نقل دارد. شهر سیدنی با توجه به وسعت و مرکز اقتصادی استرالیا، رفت‌وآمدهای مختلفی دارد که از طریق حمل و نقل عمومی ‌انجام می‌شود. افراد می‌توانند برای جابه‌جایی در شهر سیدنی از اتومبیل شخصی استفاده کنند یا از طریق وسایل نقلیه عمومی ‌مانند: تاکسی، اتوبوس، مترو و قطار بهره‌مند شوند. البته که بیشتر مردم سیدنی برای جابه‌جایی در سطح شهر به دلیل سرعت بیشتر و هزینه کمتر، وسایل نقلیه عمومی‌ را انتخاب می‌کنند. همچنین هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی ‌برای هر فرد حدود 30 الی 60 دلار در هفته تخمین زده شده است.

دانشگاه‌ های سیدنی

سیدنی به عنوان شهری بی نظیر در استرالیا، سالانه دانشجو‌های زیادی را پذیرش می‌کند تا افراد بین‌المللی بتوانند از امکانات تحصیلی در این شهر بهره‌مند شوند. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های سیدنی را دارند، باید بدانند که شرایط تحصیل برای تمام افراد فراهم است و می‌توان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل شوند. همچنین اغلب دانشگاه‌های سیدنی جایگاه بسیار خوبی دارند که جزو دانشگاه‌های مطرح جهان شناخته می‌شوند. به طور مثال: دانشگاه سیدنی معروف‌ترین دانشگاه در استرالیا است که رتبه جهانی 61 دارد. اما نام مهم‌ترین دانشگاه‌های سیدنی عبارتند از:

دانشگاه‌ های سیدنی
شرایط تحصیل برای تمام افراد فراهم است و می‌توان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل شوند.
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه نیو ساوت ولز
 • دانشگاه تکنولوژی سیدنی
 • دانشگاه مک کواری
 • دانشگاه وسترن سیدنی

به طور کلی توصیه می‌کنیم که اگر زندگی در سیدنی را انتخاب کرده‌اید و علاقه دارید که در این شهر زیبا ادامه تحصیل دهید، بهتر است که از قبل با یک وکیل مهاجرت تحصیلی مشورت کنید و درباره شرایط تحصیل در دانشگاه‌های این شهر اطلاعات کسب کنید.

اماکن دیدنی در سیدنی

همانطور که اشاره شد، سیدنی به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای استرالیا دارای مکان‌های دیدنی زیادی است که سالانه گردشگرهای مختلفی را از سراسر دنیا میزبانی می‌کند. تاریخ و هنر در این شهر بسیار غنی بوده و افرادی که سیدنی را به عنوان مکانی برای زندگی و مهاجرت انتخاب کرده‌اند، شانس این را دارند که از مناطق مختلف این شهر بازدید کنند. از این‌رو مهم‌ترین اماکن دیدنی در سیدنی عبارتند از:

 • خانه اپرای سیدنی
 • پل بندرگاه سیدنی
 • کشتی‌های کروز و برنامه‌های تفریحی در بندرگاه سیرکولار
 • هاید پارک سیدنی
 • استشمام رایحه گل‌های رز در باغ گیاه شناسی سلطنتی سیدنی

هر یک از این مکان‌های دیدنی تجلی تاریخ و هنر در شهر سیدنی هستند که باعث شده گردشگرهای زیادی را به خود جذب کنند.

مزایا و معایب زندگی در سیدنی استرالیا

به طور حتم زندگی در سیدنی یکی از بهترین فرصت‌ها و موقعیت‌هایی است که نصیب هر فردی نمی‌شود. اما باید قبل از برنامه‌ریزی برای زندگی در این شهر زیبا، اطلاعاتی درباره مزایا و معایب آن دانست تا تصمیم‌گیری بهتری داشت. در حقیقت هر شهری با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می‌کند، می‌تواند شرایط خوبی برای زندگی فراهم کند، اما نیاز است که مزایا و معایب زندگی در آن شهر به طور دقیق بررسی شوند که در جدول زیر لیستی از مزایا و معایب سیدنی آورده شده است.

مزایا و معایب زندگی در سیدنی استرالیا
بدون شک زندگی در سیدنی یکی از بهترین فرصت‌ها و موقعیت‌هایی است
مزایا زندگی در شهر سیدنی استرالیا معایب زندگی در شهر سیدنی استرالیا
نرخ پایین بیکاری بالا بودن هزینه اجاره خانه
موقعیت‌های شغلی فراوان بالا بودن برخی از هزینه‌های در بیمه درمانی
امکان دریافت اقامت بعد از پایان تحصیل هزینه بالای زندگی
شرایط آب و هوای چهار فصل ترافیک زیاد
وجود فرهنگ‌های مختلف به دلیل مهاجرت افراد بین‌المللی
بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی پیشرفته
سیستم حمل و نقل عمومی ‌‌پیشرفته
تاریخ غنی و جاذبه‌های گردشگری طبیعی

به طور کلی توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدام برای سفر یا مهاجرت به سیدنی استرالیا، ابتدا از یک مشاوره متخصص یا وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید تا در زمان کوتاهی بررسی‌های مختلف را انجام داد و برای زندگی در این شهر آماده شد.

هزینه‌‌های زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در کشور استرالیا یکی از دغدغه های مهم مهاجرانی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

زندگی در سیدنی با خدمات موسسه مهاجرتی هرمس

زندگی در سیدنی استرالیا به طور حتم آرزوی خیلی از افراد جوان است. دلیل آن هم می‌تواند بهره‌مندی از خدمات مختلف شهری و امکانات ایدئال دانست. اما آیا شرایط مهاجرت برای تمام افراد متقاضی فراهم است؟ یا آیا می‌توان به راحتی از پس هزینه زندگی در سیدنی بر آمد؟

به طور حتم برای اینکه بتوان یک مهاجرت بدون دردسر داشت، نیاز است که شرایط اخذ ویزای استرالیا را دانست تا در کمترین زمان، بهترین تصمیم را گرفت. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا بتوانید بدون نگرانی و دغدغه‌های مهاجرت، برای سفر خود به سیدنی آماده شوید. به طور حتم درخواست انواع ویزا برای زندگی در شهر بزرگ سیدنی نیاز به تخصص کافی دارد، بنابراین بهتر است که آن را به یک وکیل مهاجرتی سپرد. از این‌رو کارشناس‌های هرمس، آمادگی ارائه مشاوره رایگان را به شما عزیزان دارند و می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا تکمیل فرم مشاوره با این مجموعه در ارتباط باشید.

همچنین ما در این متن سعی کرده‌ایم که شما را با هزینه‌ها و شرایط زندگی در سیدنی آشنا کنیم، اما اگر سوالی دارید که در این مطلب به آن اشاره نشده، کافی است که در انتهای همین متن و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما عزیزان پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا سیدنی شهر گرانی است؟
بله. با توجه به آمارهای داده شده، سیدنی را به عنوان یکی از 10 شهر گران جهان می‌شناسند.
مهم‌ترین مزیت زندگی در شهر سیدنی چیست؟
پایین بودن نرخ بیکاری و بهره‌مندی از موقعیت‌های کاری مختلف
آیا شرایط زندگی در شهر سیدنی مناسب است؟
بله با توجه به شاخص‌های مختلف، سیدنی به عنوان یک شهر بی نظیر برای زندگی معرفی شده است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای