زندگی در مونترال؛ هزینه و شرایط زندگی در مونترال کانادا

زندگی در مونترال؛ مزایا، معایب، هزینه و شرایط زندگی در مونترال کانادا

زندگی در مونترال آرزوی بسیاری از افراد است که قصد مهاجرت به کشور‌ کانادا را دارند. شرایط زندگی در مونترال کانادا به‌گونه‌ای است که می‌توان از امکانات مختلف شهری و خدماتی بهره‌مند شد و یک زندگی ایدئال با سطح بالا را تجربه کرد؛ اما آیا همه افراد می‌توانند به این شهر زیبا مهاجرت کنند؟ یا آیا هزینه زندگی در مونترال برای همه مناسب است؟ به طور حتم شرایط زندگی در شهرهای پیشرفته با چالش‌ها و مزایای مختلف همراه است که باید به‌صورت جداگانه بررسی شوند؛ بنابراین تا انتهای متن همراه ما باشید تا شما را با نکات مثبت و منفی زندگی در شهر مونترال کانادا آشنا کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط زندگی در کانادا

کانادا به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته، طبیعت زیبا و اقتصاد بی‌نظیری دارد که آن را به مهم‌ترین کشورهای قاره آمریکا تبدیل کرده است. پایتخت کانادا، شهر اتاوا (Otawa) نام دارد و بزرگ‌ترین شهرهای آن با نام‌های ونکوور و تورنتو شناخته می‌شوند. زندگی در هریک از شهرهای کانادا مزایا و شرایط خاص خود را دارد که باید به آن‌ها توجه داشت. همچنین می‌توان کانادا را یکی از کشورهای مهاجرپذیر در زمینه‌های مختلف تحصیلی و کاری نام برد. در حقیقت این کشور سالانه میزبان گردشگرها و مهاجرهای است که قصد زندگی در کانادا را دارند و به بررسی شهرهای مختلف این کشور می‌پردازند؛ اما آیا مونترال، شهر مناسبی برای زندگی است؟

زندگی در مونترال کانادا

زندگی در مونترال (Montreal) کانادا با بهره‌مندی از خدمات مختلفی مانند حمل‌ونقل راحت، اقتصاد قوی، شرایط اجاره خانه مناسب، دسترسی آسان به مواد غذایی و بهره‌مندی از سیستم درمان و بهداشت همراه است. فرادی که زندگی در شهر مونترال (به فرانسوی: Montréal) را برمی‌گزینند، می‌دانند که امکانات شغلی و تحصیلی فراوانی در این شهر مهیا شده تا اقتصاد این کشور در حال رشد باشد؛ بنابراین چنانچه مصمم هستید که در بهترین دانشگاه تحصیل کنید و یک موقعیت کاری مناسب با درآمد بالا را تجربه کنید، بهتر است زندگی در مونترال کانادا (Canada) را انتخاب کنید.

زندگی در مونترال کانادا چگونه است؟
زندگی در مونترال

شهر مونترال در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل: تجارت صنعت، مد و فشن، رسانه، امور مالی، مراقبت‌های بهداشتی و گردشگری خواهد بود؛ اما برای اینکه نگاه کلی به موقعیت مونترال و شرایط کلی آن داشته باشید جدول زیر را مشاهده کنید.

عنوان توضیحات
نام انگلیسی Montreal
استان کبک
جمعیت مونترال 1649519 میلیون نفر
مساحت مونترال 431.5 کیلومترمربع
زبان رسمی فرانسوی
آب‌وهوا چهار فصل

شرایط زندگی در مونترال

شرایط زندگی در مونترال کانادا برای افراد خارجی فراهم است و می‌توان از مزایا و امکانات این شهر بهره‌مند شد. زندگی در شهر مونترال برای افرادی که به قصد سرمایه‌گذاری، تحصیل یا کار اقدام به مهاجرت به کانادا کرده‌اند، بهترین موقعیت‌ها را فراهم کرده است؛ اما توجه کنید برای ورود به این شهر نیاز است که ویزای کانادا تهیه شده باشد تا به‌راحتی زندگی در این شهر را تجربه کرد. دقت داشته باشید که افراد خارجی برای اینکه شرایط ایدئالی از زندگی را در مونترال کانادا تجربه کنند بهتر است که تحقیقات کلی درباره هزینه‌های زندگی در این شهر، شرایط درآمد و تحصیل در مونترال داشته باشند تا زندگی راحت‌تری را تجربه کنند.

هزینه زندگی در مونترال

زندگی در مونترال کانادا با هزینه‌های مختلفی همراه است که باید قبل از مهاجرت به کانادا بررسی شود؛ اما به‌طورکلی هزینه‌های زندگی در شهر مونترال نسبت به بعضی شهرهای کانادا مناسب‌تر است و همین موضوع باعث شده تا افراد خارجی ترجیح دهند که این شهر را به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت و زندگی انتخاب کنند.

هزینه زندگی در مونترال چگونه است؟
مخارج و هزینه زندگی در مونترال کانادا

در حقیقت هزینه‌هایی مانند اجاره خانه یا خرید ملک در شهر مونترال نسبت به سایر شهرهای کانادا مقرون‌به‌صرفه‌تر است؛ اما از طرفی این شهر به‌عنوان یکی از شهرهای گردشگرپذیر شناخته می‌شود که هزینه‌های رستوران و برخی تفریحات آن نسبت به سایر شهرهای کانادا بالاتر است.

جزئیات هزینه زندگی در مونترال

به طور کلی هزینه زندگی در شهر مونترال کانادا کم است و افراد با توجه به درآمدی که دارند شرایط خوبی از زندگی را تجربه خواهند کرد. در جدول زیر برخی از هزینه‌های مختلف در مونترال را عنوان خواهیم کرد تا دید کلی به هزینه‌های این شهر داشته باشید.

عنوان هزینه
وعده غذایی، رستوران ارزان‌قیمت 11.27 دلار آمریکا
کاپوچینو (معمولی) 2.968 دلار آمریکا
آب (بطری 0.33 لیتر) 1.277 دلار آمریکا
قرص نان سفید تازه (500 گرم) 2.464 دلار آمریکا
برنج (سفید) (ا کیلوگرم) 2.404 دلار آمریکا
تخم‌مرغ (12 عددی) 2.322 دلار آمریکا
پنیر محلی (ا کیلوگرم) 13.553 دلار آمریکا
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 11.397 دلار آمریکا
گوشت ران (1 کیلوگرم) 12.269 دلار آمریکا
بلیط یک طرفه (حمل‌ونقل محلی) 2.63 دلار آمریکا
نرخ شروع تاکسی (تعرفه عادی) 2.63 دلار آمریکا
بنزین (1 لیتر) 0.969 دلار آمریکا
آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر 908.089 دلار آمریکا
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز شهر 586.735 دلار آمریکا

دقت داشته باشید که این هزینه ممکن است که با تغییراتی در سال‌های اخیر همراه شده باشد، از این‌رو مهم است که قبل از مهاجرت به مونترال اطلاعات خود را به‌روز کنید. با مشورت با یک وکیل مهاجرتی و مشاوره تخصصی می‌توانید هزینه‌های مختلف را مقایسه کنید.

تحصیلات در مونترال

تحصیل در مونترال کانادا یکی از اهداف افرادی است که با قصد تحصیل در کانادا، به این کشور مهاجرت می‌کنند. شرایط ایدئالی از تحصیل در مقاطع مختلف در این شهر برای افراد خارجی فراهم شده است؛ اما تسلط به زبان فرانسوی یکی از شرط‌های برای تحصیل در این شهر است. در حقیقت افرادی که به زبان فرانسه تسلط کافی دارند راحت می‌توانند در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مونترال تحصیل کنند.
اما اگر افراد به زبان انگلیسی تسلط دارند کار کمی ‌سخت می‌شود، زیرا پیدا کردن مراکز مختلف تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند کمی ‌سخت خواهد بود. در ادامه به بررسی دانشگاه‌های مونترال که برای تحصیل در این شهر، می‌توان انتخاب کرد می‌پردازیم.

دانشگاه‌‌های مونترال

هنگامی ‌که زندگی در مونترال کانادا را برای تحصیل انتخاب کرده باشید، باید بدانید که دانشگاه‌های این شهر تنوع رشته تحصیلی بالایی دارند و می‌توان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل شد؛ اما بهترین دانشگاه‌های مونترال کانادا کدامند؟

تحصیل در دانشگاه های مونترال چگونه است؟
بهترین دانشگاه‌های مونترال کانادا

بهترین دانشگاه‌های شهر مونترال کانادا که از سراسر دنیا، دانشجو می‌پذیرند در جدول زیر آمده است.

نام دانشگاه توضیحات
دانشگاه کنکوردیا این دانشگاه به زبان انگلیسی هم تدریس دارد و یکی از دانشگاه‌های دولتی کانادا است.
دانشگاه مک گیل دانشگاه مک گیل، بیش از 300 رشته تحصیلی دارد که جزو دانشگاه‌های دولتی است.
دانشگاه مونترال در این دانشگاه، تدریس به زبان فرانسوی است و جزو بهترین دانشگاه‌های کانادا شناخته می‌شود.
دانشگاه کبک مونترال این دانشگاه دولتی است و برنامه‌های تحقیقاتی مختلفی را برای دانشجوها ایجاد می‌کند.

به طور کلی توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدام برای تحصیل در دانشگاه‌های مونترال با یک وکیل مهاجرت تحصیلی مشورت کنید تا شرایط تحصیل در این شهر بررسی شود و بهترین دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید.

حمل‌ و نقل در مونترال

زندگی در مونترال (Montréal)، به‌عنوان یکی از شهرهای مرفه کانادا با سامانه حمل‌ونقل عمومی‌ باکیفیتی که دارد، رفت‌وآمد را برای مردم و مهاجران آسان کرده است. برای جابه‌جایی در مونترال (Montréal) توصیه می‌شود که به‌جای استفاده از خودروی شخصی از وسایل نقلیه عمومی مختلف مثل اتوبوس ‌استفاده کرد. سیستم حمل‌ونقل عمومی در این شهر به‌گونه‌ای است که هر 15 دقیقه یکبار اتوبوس به ایستگاه‌ها وارد می‌شود و خطوط مترو هم هر 6 دقیقه یکبار، قطار جدیدی را وارد ایستگاه می‌کند؛ در نتیجه سرعت جابه‌جایی در سطح شهر مونترال (Montreal) با این روش بالا بوده و استفاده از آن به‌خصوص در ساعات شلوغ مانند عصرها و صبح‌ها، کمک‌کننده است.

به طور کلی بیشتر افرادی که در سطح خیابان‌های مونترال جابه‌جایی دارند، بیشتر از وسایل عمومی ‌استفاده خواهند کرد و استفاده از وسایل شخصی را به آخر هفته‌ها و تفریحات خود اختصاص خواهند داد. از طرفی هم دوچرخه‌سواری یکی از فرهنگ‌های جاافتاده در مونترال است که برای دور زدن ترافیک و ورزش کردن مورد استفاده خواهد بود. اهمیت دوچرخه‌سواری در مونترال به‌قدری جدی است که مسابقات دوچرخه‌سواری هم در این شهر برگزار می‌شود.

مناطق دیدنی مونترال

مونترال یکی از شهرهای کانادا است که زبان رسمی ‌مردم این شهر فرانسوی است و جاذبه‌های دیدنی زیادی برای بازدید گردشگرها دارد. با زندگی در مونترال می‌توان از موزه‌های بی‌نظیر، مکان‌های تاریخی، معماری زیبای ساختمان‌ها و گالری‌های هنری مختلف بازدید کرد و لذت برد.

جاذبه های دیدنی حاصل از زندگی در مونترال کانادا
زیبایی‌های شهر مونترال

پارک Mount Royal یکی از جاذبه‌های خاص و مناظر دیدنی در مونترال است که در قلب شهر واقع شده و مسیرهای خوبی برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و اسکی در زمستان فراهم کرده است. همچنین افرادی که به هنر علاقه دارند می‌توانند به موزه‌های معرف و معاصر مونترال بروند و آثار هنرمندان بین‌المللی را مشاهده کنند. اگر هم جزو افرادی هستید که به ورزش علاقه دارید، پارک المپیک مونترال به شما پیشنهاد می‌شود تا از این مکان تاریخی ورزشی بازدید کرده و به ورزش مشغول شوید.

مزایای زندگی در مونترال

زندگی در مونترال کانادا با مزایا و نکات مثبتی همراه است که باعث شده سالانه مهاجرهای زیادی به این شهر سفر کنند. مهم‌ترین نکات مثبت شهر مونترال برای زندگی به شرح زیر هستند:

  • مونترال در سال 2010 جزو 50 شهر برتر جهان معرفی شده است.
  • اجاره خانه و خرید ملک در شهر مونترال نسبت به سایر شهرهای کانادا به‌صرفه‌تر است.
  • هزینه زندگی در مونترال به‌صرفه و اقتصادی‌تر است.
  • تمام افراد جامعه به سیستم حمل‌ونقل عمومی ‌دسترسی راحتی دارند.
  • شهر مونترال را می‌توان قطب تعاملات فرهنگی کانادا دانست.
  • با توجه به آمارهای رسمی، حدود 94 درصد از مردم مونترال، کیفیت خوبی از زندگی را تجربه می‌کنند.

به طور کلی هریک از این موارد می‌توانند به‌تنهایی دلیل مهمی برای زندگی در شهر مونترال باشند؛ اما بهتر است که شرایط زندگی در این شهر را از قبل بررسی کرد تا جای هیچ نگرانی وجود نداشته باشد. از این‌رو نیاز است که نکات منفی شهر مونترال را هم بدانید.

معایب زندگی در مونترال

مونترال به‌عنوان شهری با امکانات ایدئال شناخته می‌شود و افراد مهاجر به دلیل مزایای خدماتی و تفریحی، این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کند، اما در کنار نکات مثبت برخی از نکات منفی هم در مونترال وجود دارند که به شرح زیر هستند:

  • پیدا کردن شغل برای افرادی که به زبان فرانسه تسلط ندارند، سخت است.
  • رفت‌وآمد با ماشین شخصی در سطح خیابان‌ها و پیدا کردن جای پارک دشوار است.
  • زمستان‌های سرد و برفی دارد.
  • کمبود پزشک در این شهر وجود دارد.

موارد گفته شده شاید برای همه افراد نکات منفی نباشند، اما این موضوعات در شهر مونترال کانادا وجود دارند و باید از آن‌ها اطلاع داشت.

فرهنگ مردم مونترال کانادا

شهر مونترال را به‌عنوان پایتخت فرهنگی کانادا معرفی می‌کنند. همچنین این شهر جزو 10 شهر شاد در جهان لقب دارد که دلیل آن هم فرهنگ مردم این شهر است. مونترال را شهری تمیز، چند فرهنگی و دارای امکانات می‌شناسند که دومین شهر تجاری و بزرگ کانادا محسوب می‌شود؛ اما مهم است بدانید که فرهنگ مردم مونترال با سایر شهرهای کانادا تفاوت‌هایی داشته که بیشتر از نظر قومی ‌تنوع دارد.

 فرهنگ و شرایط زندگی در مونترال چگونه است؟
فرهنگ زندگی در مونترال

در حقیقت مونترال بخش‌های کوچک و محله‌های مختلفی مانند شهرک چینی‌ها، ایتالیای کوچک و پرتغال کوچک دارد که هریک شرایط زندگی و فرهنگ متفاوتی خواهند داشت. در نتیجه همین تفاوت‌ها باعث شده تا مونترال چند فرهنگی شناخته شود. چندفرهنگی بودن مونترال موضوعی است که باعث شده تنوع غذا، فرهنگ و موسیقی‌های مختلفی در این شهر مشاهده شوند.

البته بیشتر افراد در این شهر به زبان فرانسوی صحبت کرده و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. همچنین توجه کنید که تابلو‌های راهنمایی در این شهر به زبان فرانسوی است، در نتیجه مهم است که قبل از سفر به این شهر اطلاعات کلی درباره برخی از عبارات داشته باشید. از طرفی هم یکی از فرهنگ‌های این شهر این است که به هنر و موسیقی اهمیت داده می‌شود و در طی سال، جشنواره‌های مختلفی برگزار خواهند شد.

درباره کشور کانادا

درباره کشور کانادا

کشور کانادا با شرایط رفاهی، امنیت بالا و اقتصاد قوی، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی به حساب می‌آید؛ اما دیگر چه چیزهای مهمی درباره کانادا وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشیم؟

مهاجرت و زندگی در مونترال کانادا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

همان‌طور که گفته شد زندگی در مونترال به دلیل رفاه بالا و اینکه یکی از خاص‌ترین شهرهای کانادا است، طرفداران بسیاری دارد. همچنین هزینه زندگی در مونترال مناسب بوده و امکانات بی‌نظیری را در اختیار شهروندان و مهاجرها قرار می‌دهد. با تمام این اوصاف مهاجرت برای زندگی در مونترال کانادا، به کمک یک کارشناس متخصص احتیاج دارد؛ برای این کار توصیه می‌کنیم از طریق تکمیل فرم مشاوره با کارشناس‌های هرمس اپلای، ارتباط برقرار کنید. همچنین اگر سوالی دارید که در این متن به آن اشاره نشده، در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت برای ما بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
از چه طریقی می‌توان ویزای کانادا را دریافت کرد؟
سرمایه گذاری، کار و تحصیل در کانادا
شرایط آب و هوایی مونترال چگونه است؟
آب و هوا در این شهر به‌صورت چهار فصل است اما زمستان‌های سرد همراه با یخبندان و برف دارد.
آیا هزینه زندگی در مونترال بالا است؟
خیر. مونترال به نسبت سایر شهرهای کانادا مقرون به‌صرفه‌تر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای