لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپا است. این کشور دارای جاذبه‌های تاریخی و مناظر بی‌نظیری است. وقتی به این کشور سفر می‌کنید، فرقی نمی‌کند که طرفدار مناظر تاریخی یا طبیعت باشید، می‌توانید از فضای مدرن حاکم بر این کشور لذت ببرید. عمده واردات این کشور مواد معدنی، مواد غذایی و مواد معدنی است.

 این کشور 11 میلیارد دلار نیز سرمایه گذاری مستقیم خارجی داشته که رقم قابل توجهی است. غذاهای دریایی نیز به کشورهای مختلف در این کشور صادر می‌شود. در این کشور، نشاسته اصلاح شده به مقدار زیاد تولید می‌شود و طبقه بندی ارگانیک خوبی دارد. در این کشور، باورهای سنتی زیادی وجود دارد، بنابراین برخی از مردان هنوز معتقدند که زنان نباید وارد محل کار شوند. به خاطر داشته باشید که طبق قوانین این کشور، مردان همچنان بیشتر از زنان حقوق می‌گیرند. هر شهر در این کشور قوانین خاص خود را دارد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شناخت کلی از کشور لوکزامبورگ

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط زندگی در این کشور، بهتر است ابتدا اطلاعات کلی در مورد آن کسب کنید. زیرا این کشور، یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی و دومین کشور ثروتمند جهان است. مردم آن از نظر ثروت غنی هستند. پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ است. طی بررسی‌ها متوجه می‌شویم که زبان رسمی آنها فرانسوی است.

گرچه در سایر نقاط این کشور انگلیسی و آلمانی است. مهم‌ترین همسایگان این کشور فرانسه، بلژیک و آلمان هستند. البته مساحت بسیار کمی برای این کشور در نظر گرفته شد و به همین دلیل به عنوان یکی از امن‌ترین نقاط جهان شناخته می‌شود. مهم‌ترین وضعیت اقتصادی در این کشور، حوزه فعالیت‌های بانکی است، زیرا گفته می‌شود بیشتر درآمد این کشور از طریق سیستم بانکی به دست می‌آید.

 اصولاً برای دریافت خدمات خوب در این کشور باید هزینه زیادی صرف کنید. زیرا شرایط زندگی در این کشور، سطح پرداخت هزینه‌های زندگی را بسیار بالا می‌کند. اما به تناسب این میزان درآمد ماهانه افراد نیز بالاست. داشتن اطلاعات خوبی در مورد شرایط زندگی در این کشور و آگاهی از هزینه‌های زندگی آن، به شما کمک می‌کند تا در هنگام مهاجرت شرایط بهتری را در این کشور تجربه کنید. زیرا در صورت عدم اطلاع از وضعیت و شرایط زندگی کشور مقصد، امکان بازگشت به کشور خود وجود دارد.

شناخت کلی از لوکزامبورگ

بررسی شرایط آب و هوایی کشور لوکزامبورگ

موضوع مهم دیگر برای شناخت از شرایط این کشور، وضعیت آب و هوایی است. البته آب و هوای این کشور، معتدل است و همین امر باعث می‌شود که بسیاری از مهاجران به سمت آب و هوای مطلوب این کشور جذب شوند. دانستن هزینه تحصیل و هزینه زندگی در این کشور، بسیار مهم است. بنابراین به طور خلاصه می‌توان گفت که آب و هوای این کشور معتدل است اما گرمای این کشور در تابستان چندان ناخوشایند نیست.

بهترین فصل برای سفر به این کشور، بین ماه‌های می تا سپتامبر است که دمای هوا بین 8 تا 20 درجه سانتیگراد است. این شرایط به شما این امکان را می‌دهد که استفاده بی‌نظیری از ورزش‌های برفی داشته باشید و از سفر به این کشور لذت ببرید. اگر فردی با دانش کافی در این کشور تحصیل کند، می‌تواند نتیجه بهتری بگیرد.

امنیت در لوکزامبورگ

موضوع امنیت یکی از موضوعات مهمی است که می‌تواند بر شرایط زندگی در این کشور، تاثیر بگذارد. البته برای امنیت هر کشور دسته بندی های مختلفی در نظر گرفته شده است که از مهم‌ترین آنها، می‌توان به امنیت اقتصادی، بیمه رفاهی، امنیت اجتماعی و خدمات درمانی اشاره کرد. مسئله مهم این است که این کشور، می‌تواند امنیت بسیار بالایی را در زمینه اقتصاد برای شهروندان خود فراهم کند.

 زیرا میزان درآمد در این کشور با توجه به هزینه‌های زندگی معقول و اقتصادی است و تعادل خاصی بین درآمد و هزینه وجود دارد. این مشکل توانسته درآمد مردم لوکزامبورگ را تا حد زیادی کنترل کند. در کنار آن شرایط دیگری برای افرادی که می‌توانند با بودجه بسیار کم صاحب خانه شوند فراهم شده است و این مساله در کمتر کشوری وجود دارد.

امنیت برای زنان در لوکزامبورگ بسیار بالاست. علاوه بر این موضوع بسیار مهم، محیطی امن و سالم برای شهروندان ایجاد شده است و وضعیت طبیعی برای امنیت این کشور وجود دارد. در زمینه سرقت نیز سیستم‌های بسیار گسترده و قدرتمندی در این کشور وجود دارد که می‌تواند رفاه مردم را تامین کند. زیرا هر گونه رفتار ناشایست جرم محسوب می‌شود. رشد 11 درصدی امنیت در این کشور به قدری چشمگیر و سودمند است که توانسته آینده خوبی برای این کشور ایجاد کند و به جذب مهاجران بیشتر به این کشور کمک کند.

بررسی وضعیت درآمد در کشور لوکزامبورگ

نکته مهم دیگری که افراد هنگام مهاجرت به این کشور، باید بدانند حداقل حقوق ساکنان این کشور است. وضعیت درآمد در این کشور، بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر مستقیمی بر شرایط زندگی داشته باشد. با توجه به تحقیقات انجام شده، ما توانستیم متوجه شویم که نرخ بیکاری در این کشور حدود 5.40 درصد است که نشان می‌دهد ورود به بازار کار و یافتن شغل در این کشور، نمی‌تواند سخت و نگران کننده باشد.

کاملاً واضح است که هر چه مهارت و دانش شما در یک زمینه فعالیت بیشتر باشد، شانس شما برای یافتن شغل مورد نظرتان بیشتر است. البته باید بدانید که مزایا و حقوقی که برای مشاغل مختلف در این کشور در نظر گرفته می‌شود برای خرید ملک در این کشور مناسب است.

نرخ بیکاری در لوکزامبورگ

در واقع، نرخ بیکاری بلند مدت در لوکزامبورگ 1.20 درصد است. طی تحقیقات انجام شده مشاهده می‌شود، که این رقم در این کشور، منجر به مدیریت خوب بر بیکاری مردم شده است. نرخ بیکاری جوانان در این کشور حدود 13.50 درصد است. نقاط شاخص متفاوتی برای هزینه کار و مشاغل مختلف در این کشور وجود دارد که حدود 100.58 اعلام شده است و حقوق ماهانه در این کشور حدود 5301.25 یورو است.

اما حداقل دستمزد در نظر گرفته شده برای کارگران در این کشور 2071.07 یورو در ماه است. سن بازنشستگی یک زن در این کشور 65 سال است که برابر با شرایط یک مرد است. در واقع شرایط مناسبی که برای این کشور در نظر گرفته شده، می‌تواند نشان دهنده این باشد که وضعیت کار و درآمدزایی در این کشور بسیار جدی پیش می‌رود و در آینده پیشرفت‌های زیادی خواهد داشت.

 نرخ اشتغال در این کشور 68 درصد است و شرایط تغییر اشتغال تنها 1 درصد گزارش شده است. تمامی این موارد می‌تواند به شما درک درستی از شرایط زندگی در این کشور بدهد تا بتوانید با آگاهی بیشتر تصمیم درستی برای مهاجرت به این کشور بگیرید.

بررسی میانگین درآمد در لوکزامبورگ

قبل از هر چیز فردی که قصد مهاجرت را دارد به درآمدزایی اهمیت ویژه ای می‌دهد. به همین دلیل افزایش دانش خود در زمینه درآمدزایی به ادامه زندگی شما در این کشور کمک می‌کند. درآمد بسیار خوبی برای این شغل وجود دارد و افرادی که در زمینه‌های مختلف مانند جراحی، بهداشت و سلامت روان تخصص دارند، به غیر از حقوق پایه که حدود 57876 دلار است که رقم بسیار بالایی بوده، امکان استفاده از اضافه کاری را نیز دارند. بنابراین به این نکته توجه کنید که اگر چنین مهارت‌هایی دارید، پرستاری و همچنین مراقبت از سالمندان به عنوان یک پرستار از مشاغل پردرآمد در این کشور هستند.

بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت کاری

این کشور یکی از اعضای منطقه شینگن است. افرادی که عضو اتحادیه اروپا و شینگن هستند می‌توانند به راحتی در این کشور سفر کنند و نیازی به اخذ مجوز کار ندارند. متقاضی مهاجرت از طریق کار، به اجازه اقامت نیاز دارد تا بتواند این کار را انجام دهد. برای دریافت این اجازه اقامت، باید از کارفرمای خود در این کشور، یک پیشنهاد کاری دریافت کنید.

 برای صدور این پیشنهاد شغلی، کارفرما باید ابتدا شغل مورد نظر را در لوکزامبورگ آگهی کند و در صورت یافتن فرد واجد شرایط می‌تواند برای متقاضی در خارج از اتحادیه اروپا دعوت‌نامه کاری ارسال کند. پس از 5 سال زندگی و کار در این کشور، هر کسی می‌تواند برای اقامت دائم در این کشور اقدام کند.

نکته مهم مهاجرت نیروی کار به این کشور توجه به نرخ بیکاری در این کشور است زیرا هر چه این رقم کمتر باشد، فرد می‌تواند شغل بهتری پیدا کند. آمارها نشان می‌دهد که این رقم در سال 2020 به 6.30 درصد رسیده است که نشان‌دهنده شرایط خوب کاری است.

مهاجرت تحصیلی

 یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. امکان تحصیل در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. تدریس در دانشگاه‌های لوکزامبورگ به چندین زبان قابل انجام است. در برخی از دانشگاه‌ها، تدریس دو زبانه است (فرانسوی/انگلیسی یا فرانسوی/آلمانی). برخی از این دانشگاه‌ها سه زبانه هستند و برخی دیگر به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشگاه‌های لوکزامبورگ انواع مدارک لیسانس را در رشته‌های مختلف مانند پزشکی، حقوق، زبان، روانشناسی، آموزش، اقتصاد، علوم کامپیوتر یا علوم اجتماعی ارائه می‌دهند. برای تحصیل در این مقطع، دانشجو نیاز به ارائه مدرک زبان ILIS دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

رشته‌های تحصیلی موجود در این سطح عبارتند از: مهندسی، پزشکی، حقوق، زبان، روانشناسی، آموزش، اقتصاد، امور مالی، علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی، مدیریت و غیره. تحصیل در این مقطع ممکن است تا دو سال ادامه یابد.

تحصیل در مقطع دکترا

برای تحصیل در این مقطع دانشجو باید مدرک کارشناسی ارشد و سایر مدارک تحصیلی را ارائه دهد. از دیگر شرایط پذیرش در این مرحله، حضور استاد راهنما برای تایید دانشجو می‌باشد.

بورسیه های تحصیلی

در این قسمت از مقاله، برخی از بورسیه‌های ارائه شده توسط دولت لوکزامبورگ به دانشجویان را شرح می‌دهیم:

بورسیه‌های دانشگاه

فقط دانشجویانی که اتباع اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا کشورهای ثالث مقیم این کشور هستند واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند.

بورسیه‌های تحصیلی دانشکده بازرگانی

بورسیه‌های تحصیلی زیادی برای دانشجویانی که مایل به اخذ مدرک MBA از مدرسه بازرگانی این کشور هستند وجود دارد. این برنامه بورس تحصیلی برای کارآفرینانی است که می‌خواهند تجربه و دانش عملی برای راه اندازی کسب و کار خود کسب کنند.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه تجارت اروپایی

اولین برنامه EBU برنامه بورس تحصیلی برای آفریقا، آمریکای مرکزی و جنوبی و آسیا است که به دانشجویان کشورهای خاصی بورسیه ارائه می‌کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در این قسمت از مقاله به بررسی سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت از این طریق می‌پردازیم. حداقل سرمایه‌گذاری در این کشور 500000 یورو است که به صورت ثبت شرکت و با تعهد حداقل 5 ساله امکان پذیر است. سند پروژه یا سرمایه‌گذاری نیاز به تایید وزیر اقتصاد دارد. شرط دیگر این است که ظرف سه سال از ایجاد آن، سرمایه‌گذار باید پنج شغل ایجاد کند.

فرد با سرمایه‌گذاری ابتدا کارت اقامت 3 ساله دریافت می‌کند که برای سه سال دیگر قابل تمدید است. در این نوع روش مهاجرت، متقاضی می‌تواند برای تمامی اعضای خانواده خود به طور همزمان اقدام کند. نکته مهمی که در انتخاب مقصد سرمایه‌گذاری باید به آن توجه کرد، شاخص‌های اقتصادی موثر مانند نرخ تورم، نرخ رشد اقتصادی، نرخ مالیات و غیره است.

مهاجرت از طریق ازدواج

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به اقامت و مهاجرت ازدواج به این کشور هستند باید با یک تبعه این کشور ازدواج کنند. البته برای این که یک فرد واجد شرایط باشد باید شرایط خاصی داشته باشد. از جمله این شرایط این است که باید زبان رسمی لوکزامبورگ را بداند. با ازدواج با شهروند این کشور، متقاضی می‌تواند پس از 3 سال برای تابعیت این کشور اقدام کند. شرایط ازدواج در این کشور به شرح زیر است:

  • هر دو همسر باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.
  • اثبات تجرد دو طرف (در صورت فوت همسر سابق یا طلاق باید مدرکی بر این امر ارائه شود).

مهاجرت از طریق تولد

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به لوکزامبورگ، اخذ تابعیت این کشور از طریق تولد است. برای بررسی این مورد باید توجه داشت که طبق قوانین اعطای تابعیت این کشور از قانون خون تبعیت می‌کند یا قانون خاک؟ در این رابطه باید گفت که کشور لوکزامبورگ از قانون خون پیروی می‌کند. یعنی برای اعطای تابعیت به فرزند متولد شده، یکی از والدین کودک باید شهروند این کشور باشد. البته افرادی که در این کشور متولد شده اند، در صورتی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند از سن 12 سالگی برای شهروندی این کشور درخواست دهند:

  • اگر بلافاصله قبل از 12 سالگی حداقل 5 سال متوالی در این کشور اقامت قانونی داشته باشند.
  • اگر یک والدین یا ناپدری غیرتبعه این کشور، حداقل 12 ماه متوالی بلافاصله قبل از تولد در این کشور اقامت قانونی داشته باشند.

شرایط مهاجرت هنرمندان و افراد بسیار موفق

از دیگر راه‌های مهاجرت به این کشور، می‌توان به راه هنرمندان و افراد بسیار موفق اشاره کرد. البته هر کشوری این نوع ویزا را نمی‌دهد و فقط یک سری کشورهای خاص این نوع ویزا را دارند. به عنوان مثال، در اتریش و کانادا، اگر فردی ثابت کند که در یک فعالیت هنری خاص فعالیت دارد و از آن کسب درآمد می‌کند، می تواند واجد شرایط ویزای هنری شود.

 اما لوکزامبورگ ویزای خاصی به هنرمندان اعطا نمی‌کند و اگر متقاضی به دنبال یک حرفه هنری خاص است، بهتر است به جای سایر روش‌های مهاجرتی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و فعالیت هنری برای این منظور اقدام کند.

شرایط مهاجرت هنرمندان و افراد بسیار موفق

مراحل دریافت ویزای لوکزامبورگ

  • از سفارت وقت بگیرید

ابتدا با توجه به برنامه‌ای که برای سفر خود دارید باید از سفارت این کشور وقت بگیرید تا بتوانید درخواست ویزای لوکزامبورگ خود را به سفارت تحویل دهید.

  • تهیه مدارک

مدارک خود را طبق شواهد سفارت آماده کنید و به سفارت تحویل دهید. این مدارک باید کامل و بدون نقص باشند.

  • ترجمه مدارک

مدارک خود را تا زمانی که پس از ترجمه به شما تحویل داده شود به دارالترجمه بسپارید. مهر روی مدارک الزامی است.

  • ارائه مدارک به سفارت لوکزامبورگ

تمامی مدارک باید بدون تاخیر به سفارت ارائه شود تا سفارت بتواند بررسی آنها را آغاز کند. این مدارک باید با خواسته سفارت مطابقت داشته باشد و پس از ترجمه به این مرکز ارائه شود.

  • انتظار برای جواب ویزا

پس از ارسال مدارک به سفارت باید منتظر پاسخ سفارت باشید. این پاسخ دو جنبه مثبت و منفی دارد. در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما منفی باشد، باید پس از دو تا چهار ماه با حذف دلیل عدم پذیرش، مجددا برای ویزا اقدام کنید. بعد از تمامی این مراحل، در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما، مثبت باشد می‌توانید با در دست داشتن گذرنامه به سفارت مراجعه کرده و ویزای این کشور را دریافت کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی شرایط زندگی و روش‌های مهاجرت به کشور لوکزامبورگ پرداختیم. متقاضیان براساس شرایط خود اقدام به مهاجرت به این کشور می‌کنند. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت، می‌تواند در این زمینه مشاوره‌های لازم را ارائه دهد. بنابراین در صورتی که می‌خواهید اقامت این کشور را دریافت کنید، می‌توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی —> تحصیل در لوکزامبورگ

سؤالات متداول

زبان رسمی این کشور، لوکزامبورگی، آلمانی و فرانسوی است.

بله، بعد از فارغ‌التحصیلی با پیدا کردن کار و تغییر ویزای خود، می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافات کرد.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن