برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به کانادا است. مانیتوبا یکی از ایالت‌های اصلی کانادا با اقتصادی با ثبات و موقعیت‌های شغلی بسیار برای نیروی کار متخصص است.

اقتصادی بر پایه منابع طبیعی مثل معدن، نفت، کشاورزی و صنعت توریسم موقعیت‌های مختلفی را برای متخصصانی که هر ساله به این استان مهاجرت می‌کنند، فراهم کرده است. مانیتوبا از مناطق اصلی و کلیدی کشور کانادا به حساب می‌آید.

اگر قصد مهاجرت به مانیتوبا را دارید، باید در زیر مجموعه مرتبط با رشته خود ثبت‌نام کنید تا نامه مهاجرت استانی خود را دریافت کرده و بتوانید به این استان مهاجرت کنید. افرادی که در این برنامه صلاحیت مورد نظر را داشته باشند و انتخاب شوند، نامه صلاحیت خود را دریافت می‌کنند و بعد از آن می‌توانند برای اقامت بلند مدت (PR)  اقدام کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا دارای سه روش است

 • نیروی کار متخصص یا skill worker
 • سرمایه‌ گذاری
 • مزرعه‌ داری و کشاورزی

نیروی کار متخصص

از طریق این روش، نیروی کار متخصص و با سابقه کاری که در کشوری غیر از کانادا اقامت دارند، می‌توانند نامزد برنامه استانی مانیتوبا شوند. فرد متقاضی پس از انتخاب شدن می‌تواند برای ویزای اقامت بلند مدت (PR) در مانیتوبا اقدام کرده و به راحتی PR  خود را دریافت کند.

✔ برای ثبت‌نام در این روش باید مشخصات ریز را داشته باشید:

 • کسب امتیاز حداقل ۶۰ از ۱۰۰ بر اساس سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا
 • ثابت کردن داشتن یکی از گزینه‌های فامیل، دوست، سابقه کاری در مانیتوبا و یا تحصیل در این استان

سرمایه گذاری در استان مانیتوبا

این روش برای تاجران و و مزرعه‌دارانی که توانایی تأسیس یا خرید یک بیزینس و یا مزرعه را دارند، طراحی شده است. همچنین این افراد می‌توانند در انجام کارهای ذکر شده در مانیتوبا شراکت کنند.

✔ شرایط برای مهاجرت از این راه:

 • داشتن حداقل سرمایه به مبلغ ۳۵۰.۰۰۰ دلار کانادا
 • داشتن حداقل ۳ سال سابقه در مدیریت بیزینس و یا داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار در سمت مدیر ارشد یک شرکت.
 • کسب حداقل ۶۰ امتیاز در قسمت ارزیابی سازگاری

✔ همچنین باید برای مراحل زیر آمادگی لازم را داشته باشید:

 • مصاحبه با افسر مربوط به سیستم استانی مانیتوبا
 • سرمایه‌ گذاری بدون بهره به مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ دلار کانادا در مانیتوبا
 • زندگی در ایالت مانیتوبا به همراه خانواده

✔ همچنین شاید مجبور شوید:

 • مدرک زبان معتبر برای اثبات دانش زبان خود را نشان دهید.
 • یک بازدید تحقیقاتی از مانیتوبا به مدت حداقل ۵ روز کاری ترتیب دهید.

مزرعه داری و کشاورزی

این بخش مربوط به افرادی است که سابقه مفیدی در ارتباط با مزرعه‌ داری دارند و از سرمایه کافی برای سرمایه‌ گذاری و راه‌ اندازی مزرعه در بخش‌های روستایی مانیتوبا برخوردار هستند.

این افراد باید مزارعی را احداث کرده که محصولات ضروری و مورد نیاز این ایالت را به صورت پیوسته و با توجه به صنعت موجود در مانیتوبا تولید کنند.

✔ شرایط شایستگی در این برنامه:

برای این که بتوانید در این برنامه ثبت‌نام کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سرمایه به مبلغ حداقل ۳۵۰,۰۰۰ دلار کانادا
 • اثبات داشتن حداقل ۳ سال سابقه مدیریت کشاورزی و یا مزرعه‌داری با مدارک قابل استناد
 • اثبات سازگاری، مخصوصاً در زمینه تخصص در کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی مورد نیاز در مانیتوبا
 • برنامه‌ریزی برای بازدید از مانیتوبا به مدت حداقل ۷ روز برای دیدن نحوه زندگی و کشاورزی قبل از اقدام به مهاجرت

✔ همچنین باید:

 • یک بازدید تحقیقاتی از مانیتوبا به مدت حداقل ۵ روز کاری ترتیب دهید.
 • با افسر مربوط به سیستم استانی مانیتوبا مصاحبه کنید.

✔ همچنین باید برای موقعیت‌ های زیر آمادگی لازم را داشته باشید:

 • سرمایه‌ گذاری کافی در مناطق روستایی مانیتوبا

زندگی در مانیتوبا به همراه خانواده

هزینه مربوط به مهاجرت از این روش چقدر است؟

یکی از موارد مهمی که باید در رابطه با مهاجرت استانی مانیتوبا مطرح کنیم، هزینه استفاده از این روش مهاجرتی است. طبیعتاً مهاجرت با این روش نیز هزینه‌های مختص به خود را دارد. در واقع، برای هر یک از روش‌ها و برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا هزینه مشخصی در نظر گرفته شده است.

به ‌عنوان ‌مثال، هزینه استفاده از برنامه اسکیل ورکر به 500 دلار می‌رسد. این در حالی است که هزینه مربوط به برنامه سرمایه‌ گذار مالی 2500 دلار خواهد بود. پرداخت این هزینه‌ها عموماً در زمان ارائه درخواست جهت ویزای ورود به کانادا و یا ثبت‌نام در طرح مربوطه صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه عموماً مربوط به تکمیل روند مهاجرت شما نیست و حتی پس از این گام نیز مراحل مختلفی وجود دارند.

استفاده از سیستم EOI

EOI یک نوع سیستم امتیازبندی برای مهاجرت استانی مانیتوبا به شکل آنلاین است که با شرکت در آن و پاسخ به پرسش‌های مربوطه یک امتیاز کلی به شما داده می‌شود. اگر دانش کافی در مورد سیستم اکسپرس اینتری کانادا ندارید، می‌توانید از  EOI بهره ببرید تا به صورت آنلاین امتیاز حدودی شما در این سیستم مشخص شود.

در این سیستم امتیازبندی چند عامل مهم مورد توجه قرار می‌گیرند که شامل زبان، سن، رزومه کاری و … هستند. هر یک از این بخش‌ها نیز به زیرمجموعه‌های گوناگونی تقسیم‌ بندی می‌شود. به عنوان نمونه، افراد بین بیست و یک الی چهل و پنج سال بیشترین امتیاز ممکن را (در بخش سن) به دست می‌آورند.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا یک همکاری بین دولت این مناطق با مهاجرین و شهروندان کانادایی می باشد. . روش‌های مختلفی برای مهاجرت و کار در این مناطق وجود دارند.

سخن آخر

استفاده از برنامه‌های مهاجرتی استان‌‌های کانادا به عنوان یک روش عالی برای مهاجرت به این کشور شناخته مي‌شود. استان مانیتوبا نیز از جمله استان‌هایی به شمار می‌آيد که برنامه مهاجرتی مختص به خود را دارد و موقعیت مناسبی را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است.

برنامه مخصوص مهاجرت استانی مانیتوبا در سه بخش کلی نیروهای کاری ماهر و متخصص، سرمایه‌ گذاری در بخش‎های مختلف و یا حضور فعال در بخش کشاورزی و مدیریت مزارع صورت می‌گیرد. طی کردن مسیر مهاجرت با این روش تنها با کمک مشاوران ویژه‌ امکان‌پذیر است. با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا کلیه اطلاعات لازم را به شما داده شوند و پرسش‌ هایتان را به طور کامل پاسخ دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چه استان‌ های دیگری دارای برنامه مهاجرتی هستند؟
برنامه مهاجرتی تنها مختص به استان مانیتوبا نیست و استان‌های دیگر کانادا نیز از این برنامه‌ها پشتیبانی می‌کنند که از بین آن‌ها می‌توانیم به استان آنتاریو و استان آلبرتا اشاره کنیم.
برنامه مهاجرتی کدام استان بهتر است؟
به طور کلی نمی‌توان یک پاسخ مشخص برای این موضوع بیان کرد. شما باید با توجه به مهارت‌ها و نوع نیازمندی استان مربوطه به سراغ یکی از این برنامه‌های مهاجرتی بروید تا بتوانید به اهداف خود دست یابید.
حداقل امتیاز برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا چقدر است؟
اسکیل ورکرها و سرمایه‌گذاران برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نیاز به شصت امتیاز دارند. امتیاز مورد نظر با توجه به موارد موجود در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا مشخص می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جعفر نیک نژاد
2 سال قبل

کارشناسی ارشد کشاورزی دارم با سه سال سابقه کار در اداره محیط زیست. قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا و کار در کشور کانادا هستم. 36 سال سن دارم و مجرد. آیا این امکان وجود داره که در این کشور بتوان اقامت دائم گرفت؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  جعفر نیک نژاد
2 سال قبل

امکان اقامت دائم وجود داره برای این کشور ولی شرایط شما باید به صورت تحصصی تر بررسی بشه . پیشنهاد میکنم فرم ارزیابی رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون دقیق تر با دریافت اطلاعات کافی راهنماییتون کنند

کادر هرمس اپلای