بررسی کامل و جامع دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

در این مقاله قصد داریم به بررسی دانشگاه‌ های پزشکی کانادا بپردازیم و با آن‌ها آشنا شویم. انتخاب بهترین دانشکده پزشکی می‌تواند در ایجاد یک حرفه دائم و موفق به عنوان یک پزشک حرفه‌ای به شما کمک کند. ما در مورد اینکه چه عواملی را باید هنگام انتخاب دانشگاه پزشکی در نظر بگیرید، چگونه می‌توان انتخاب‌های خود را محدودتر کرد و لیستی از برترین مدارس پزشکی در کانادا را به شما ارائه خواهیم داد. به این صورت می‌توانید در مورد آینده خود انتخابی آگاهانه داشته باشید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

نکات مهم در انتخاب دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

برای پیدا کردن بهترین دانشگاه‌ های پزشکی کانادا شما باید هفت فاکتور مهم را در نظر بگیرید. پذیرش در یک دانشکده پزشکی به خودی خود یک پیروزی بزرگ است. اما تمام اطلاعات مانند ساختار دوره، زندگی دانشجویی، برنامه‌های درسی و غیره، ممکن است در انتخاب شما موثر باشند.

انتخاب بهترین دانشکده پزشکی می‌تواند در ایجاد یک حرفه دائم و موفق به عنوان یک پزشک حرفه‌ای به شما کمک کند.

محل سکونت

دانشکده پزشکی که انتخاب می‌کنید تا 4-6 سال آینده خانه شما خواهد بود؛ بنابراین، مهم است که دانشگاهی را انتخاب کنید که در شهری واقع شده است که می‌توانید در آن زندگی کنید. علاوه بر آن بسیاری از عوامل دیگر مانند هزینه‌های زندگی شما، بودجه و درآمد، زندگی اجتماعی و شخصی و غیره نیز می‌توانند تأثیر بگذارند. حتی فاصله تا ایستگاه مترو یا اتوبوس هم در انتخاب شما موثر خواهد بود.
اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، ممکن است بخواهید به تحصیل در همان استان محل اقامت خود فکر کنید تا بتوانید پول بیشتری پس انداز کنید و به علاوه این فرصت را خواهید داشت که بدون نیاز به تهیه بلیط هواپیما، با خانواده خود ملاقات کنید. در هنگام فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ های پزشکی کانادا، فقط در یک استان مجوز خواهید گرفت؛ بنابراین انتخاب مدرسه پزشکی در منطقه‌ای که قصد سکونت در آن را دارید بسیار مهم است.

در هنگام فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ های پزشکی کانادا، فقط در یک استان مجوز خواهید گرفت.

تأمین مالی دوران تحصیلات

فارغ‌التحصیلی از دانشکده پزشکی بدون بدهی دانشجویی تقریبا غیرممکن است. با این حال، آنچه شما باید در نظر بگیرید این است که می‌خواهید چقدر بدهی داشته باشید. اگر یکی از برترین دانشکده‌های پزشکی کانادا را برای تحصیل در نظر دارید، ممکن است شهریه شما بیشتر از سایر دانشکده‌ها در رتبه‌های بعدی باشد. اگر می‌خواهید از هزینه‌های هنگفت و بدهی اجتناب کنید، پس مدارس پزشکی را انتخاب کنید که بیشترین بودجه آموزشی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند.

همکلاسی‌های بانفوذ

همکلاسی‌های دانشکده پزشکی شما به احتمال زیاد تا آخر عمر شما را می‌شناسند. علاوه بر این، این همکلاسی‌ها می‌توانند در طول دوران حرفه‌ای خود به عنوان رئیس بخش و مدیر بیمارستان مشغول به کار شوند. داشتن چنین افرادی می‌تواند شبکه ارزشمندی برای شما بسازد و معرفی شما به دیگران را آسان‌تر کند. هرچه دوستان بیشتری در صنعت پزشکی داشته باشید، برای شما بهتر است.

هرچه دوستان بیشتری در صنعت پزشکی داشته باشید، برای شما بهتر است.

اعتبار دانشگاه

در انتخاب دانشگاه‌ های پزشکی کانادا به اعتبار آن‌ها نیز توجه کنید. مدارس معتبر مزایای خاصی را به ویژه برای دانشجویانی که در تخصص‌های رقابتی مثل پزشکی آموزش می‌بینند، به همراه دارند. یک مسیر آموزشی خوب می‌تواند به شما در دستیابی به یک شغل پردرآمد کمک کند و می‌تواند جبرانی برای بدهی دانشجویی باشد. با این حال، امور مالی تنها عامل پذیرش در مدارس معتبر نیست. برای ورود به یکی از برترین مدارس پزشکی در کانادا، باید سابقه تحصیلی درخشان نیز داشته باشید.

محیط یادگیری

مهم است دانشگاهی که انتخاب می‌کنید دارای محیط آموزشی باشد تا در شما ایجاد انگیزه کند. تحقیقات نشان می‌دهند که یک محیط یادگیری مناسب ممکن است نتایج تحصیلی بهتری را به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال، برای بسیاری از دانشجویان، تجربه عملی کمک می‌کند تا بهتر یاد بگیرند.

مشاهده مستقیم

می‌توانید بروشورها و فیلم‌های مربوط به هر دانشکده و دانشگاه‌ های پزشکی کانادا را در وب سایت آن مشاهده کنید. با این حال، تنها راهی که می‌توانید دید بهتری از وضعیت آن به‌دست آورید این است که به آنجا بروید و خودتان ببینید. راه دیگر برای درک بهتر این است که سعی کنید با سایر دانشجویانی که در آنجا تحصیل می‌کنند ارتباط برقرار کنید. گروه‌های مختلفی در لینکدین و فیسبوک از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان هر دانشگاه وجود دارند. به آن گروه‌ها بپیوندید و افرادی را پیدا کنید و با آن‌ها تماس بگیرید.

به طور کلی دانشگاه‌های کانادا معتقد به تجربه هستند، پس از اتمام مدرک پزشکی، دانشگاه‌ها برای کسب تجربه به دانشجویان فرصت‌های شغلی و کارآموزی می‌دهند.

فرصت‌های توسعه شخصی

هر مدرسه پزشکی فرصت‌های منحصر به فردی برای کار بر روی پروژه‌های تحقیقاتی تخصصی، توسعه ویژگی‌های رهبری یا مشارکت در فعالیت‌هایی که به شما کمک می‌کنند در زمینه‌ای بسیار تخصصی وارد شوید و پیشرفت کنید ارائه می‌دهد. هنگام انجام تحقیقات خود در مورد یک دانشگاه مناسب، ابتدا دریابید که اهداف شما (غیر از تحصیلات عالی) چیست و ببینید چگونه محیط آموزشی و برنامه‌های آن می‌توانند به شما در پیگیری علایقتان کمک کنند.
به عنوان مثال، اگر به تحقیق و پژوهش علاقه دارید، به دنبال دانشگاهی باشید که به شما این امکان را می‌دهد تا جنبه تحقیقات پزشکی را تجربه کرده و تمرین کنید. به طور کلی دانشگاه‌های کانادا معتقد به تجربه هستند، پس از اتمام مدرک پزشکی، دانشگاه‌ها برای کسب تجربه به دانشجویان فرصت‌های شغلی و کارآموزی می‌دهند.

10 دانشکده پزشکی برتر در کانادا

کانادا با اقتصادی توسعه یافته و موسسات آموزشی عالی، مقصدی ایده‌آل برای دانشجویانی است که می‌خواهند به دنبال تحصیل پزشکی بروند. حقیقت این است که هرگز پزشک کافی وجود ندارد و نوآوری در پزشکی همیشه مهم است. علاوه بر این، کانادا پتانسیل زیادی برای به دست آوردن شغل پزشکی دارد. کانادا دارای تعدادی از برترین مدارس پزشکی در جهان است که پزشکان بسیار توانمند و شایسته‌ای را پرورش می‌دهد. به همین در ادامه می‌خواهیم به معرفی برترین دانشگاه‌ های پزشکی کانادا بپردازیم.

کانادا با اقتصادی توسعه یافته و موسسات آموزشی عالی، مقصدی ایده‌آل برای دانشجویانی است که می‌خواهند به دنبال تحصیل پزشکی بروند.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو، با داشتن دانشجویانی از سراسر جهان با استعداد‌ها و ملیت‌های مختلف در ردیف برترین‌های جهان قرار دارد. دانشجویان پزشکی در هر جنبه‌ای از علوم زیستی آموزش می‌بینند. این دانشکده همچنین وابسته به برخی از بیمارستان‌های بزرگ است و تحقیقات فعالی در زمینه‌های مختلف پزشکی انجام می‌دهد.
اگر به دنبال تحقیقات سودآور و فرصت‌های کارآموزی هستید، این دانشگاه بهترین انتخاب است. زبان اصلی آموزش، انگلیسی است و مسکن دانشجویی در هر محوطه دانشگاه موجود است. این دانشگاه به عنوان یکی از 10 دانشکده پزشکی برتر در کانادا، از حمایت مالی سخاوتمندانه‌ای در قالب جوایز، کمک‌های بلاعوض و بورسیه‌های پذیرش به دانشجویان برخوردار است.

دانشگاه مک گیل (McGill University)

این دانشگاه به چندین بیمارستان آموزشی وابسته است و دانشکده پزشکی آن قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی در کانادا است. دانشجویان پزشکی در زمینه‌های مختلف علوم پزشکی و بهداشت آموزش می‌بینند و موسسات تحقیقاتی دانشکده، مانند موسسه تحقیقات بیهوشی و تحقیقات سلول‌ها و اندام‌های مصنوعی، دانشجویان را در معرض دید بسیار خوبی از جنبه تحقیقات پزشکی قرار می‌دهد. استفاده از طراحان گرافیک است.

دانشکده پزشکی دانشگاه مک‌گیل قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی در کانادا است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

از دیگر دانشگاه‌ های پزشکی کانادا می‌توانیم به دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره کنیم. دانشگاه بریتیش کلمبیا که در سال 1915 تأسیس شد، یکی از بهترین مدارس پزشکی در کانادا است. زیرساخت‌ها و هیات علمی‌درجه یک، تضمینی است بر اینکه دانشجویان تحصیلات عالی در زمینه‌های مختلف پزشکی داشته باشند. به عنوان یک دانشجو این فرصت را خواهید داشت که از طریق امکانات مختلف پزشکی که به شما آموزش می‌دهند حرفه‌ای شوید. این مدرسه از طریق جوایز و کمک‌های متعدد به دانشجویان کمک مالی می‌کند.

دانشکده پزشکی کویین (Queen's University)

دانشکده پزشکی در دانشگاه کویین بیش از 150 سال پیش تأسیس شده است و به دلیل مطالعات مربوط به مراقبت‌های بهداشتی، در بین برترین‌های جهان قرار دارد. آنها همچنین دارای یک بخش تحقیقاتی قوی هستند که بر خدمات بهداشتی و سلامت جمعیت متمرکز شده است. این دانشگاه هم از طریق کمک هزینه تحصیلی و کمک‌های مالی از دانشجویان حمایت می‌کند.

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

دانشگاه آلبرتا یکی دیگر از 10 دانشکده پزشکی برتر کانادا است که دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه پزشکی ارائه می‌دهد. این دانشگاه فرصت‌های تحقیقاتی را همراه با تحصیلات عالی ارائه می‌دهد.

دانشگاه آلبرتا یکی دیگر از 10 دانشکده پزشکی برتر کانادا است که دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه پزشکی ارائه می‌دهد.

دانشکده کالگری (University of Calgary)

دانشکده پزشکی کالگری، یک دانشکده پزشکی با تحقیقات گسترده، پیشرو در تحقیقات ملی در زمینه سلامت مغز و روان، بیماری‌های مزمن و علوم قلبی و عروقی است. همچنین به طور فعال در پنج زمینه اصلی پزشکی از جمله تصویربرداری دقیق، میکروبیوم، ژنومیک، انفورماتیک و آزمایشات بالینی سرمایه‌گذاری می‌کند و بسیار معروف و سرشناس است.

دانشگاه مانیتوبا (University of Manitoba)

دانشکده علوم بهداشتی در دانشگاه مانیتوبا به دلیل نتایج برجسته و خوب خود در تحقیقات پزشکی شناخته شده است. اعضای هیئت علمی‌ شامل پرستاران، دندانپزشکان، داروسازان، روانشناسان بهداشت بالینی، فیزیوتراپیست‌ها، درمانگران تنفسی، دستیاران پزشک و سایر شاخه‌های پزشکی بالینی هستند.
به عنوان یک دانشجو، در معرض یک جامعه حرفه‌ای بزرگ قرار خواهید گرفت که هدف این دانشگاه تولید متخصصان برجسته پزشکی در سراسر جهان برای ارائه خدمات درمانی بهتر به مردم است.

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی اسچولیچ (Schulich) در دانشگاه وسترن (Western University)

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی اسچولیچ ترکیبی از دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه وسترن انتاریو است. یکی از 17 مدرسه پزشکی در کانادا و یکی از شش مدرسه در انتاریو است. با داشتن یک مرکز تحقیقاتی برجسته که مراقبت‌های بهداشتی را برای نسل آینده شکل می‌دهد، این دانشکده پزشکی که جزو بهترین دانشگاه‌ های پزشکی کانادا است، وعده‌های بزرگی برای آینده می‌دهد.

10 دانشکده پزشکی برتر در کانادا

دانشکده پزشکی دانشگاه مک مستر (McMaster University)

دانشکده پزشکی در سال 1966 تأسیس شد و در سال 2004 به دانشکده پزشکی Michael G. DeGroote تغییر نام داد. آن‌ها برنامه‌های فوق‌العاده ای را در زمینه تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند.
این دانشگاه دارای یک برنامه سه ساله در زمینه پزشکی است که عمدتا از رویکرد مبتنی بر مشکل استفاده می‌کند و به پزشکان در تمام دوران حرفه‌ای پزشکی خود کمک می‌کند. این برنامه به گونه‌ای سازماندهی شده است که به دانشجویان امکان می‌دهد زودتر در محیط آموزشی مستقیم و بیماران و مدیریت درمان قرار بگیرند.
یک حقیقت جالب در مورد دانشگاه این است که یک پنجم مغز آلبرت اینشتین در شیشه‌ای در یکی از آزمایشگاه‌های این دانشگاه است که یک متخصص مغز و اعصاب مک مستر روی آن و سایر نمونه‌ها مطالعه می‌کند.

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

دانشگاه اتاوا تنها دانشکده پزشکی در کانادا است که رشته پزشکی را به دو زبان رسمی، انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌دهد. این دانشگاه برنامه‌های درسی بسیار معتبری ارائه می‌دهد که بر توسعه شایستگی‌های کلیدی برای تبدیل شدن به یک پزشک حرفه‌ای در سطح جهانی تمرکز می‌کند. به عنوان یک دانشجو، فرصتی برای یادگیری از طریق تماس با بیماران واقعی در بیمارستان و سایر مکان‌ها به دست خواهید آورد.

مدارس پزشکی کانادا برخی از بهترین برنامه‌های پزشکی را ارائه می‌دهند که برای دانشجویان داخلی و خارجی جذاب است.

سایر دانشگاه‌های برتر پزشکی کانادا

از دیگر دانشگاه‌های برتری که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، می‌توانیم گزینه‌های زیر را نام ببریم:

دانشگاه مونترال (University of Montreal)

این دانشگاه و دانشکده‌های وابسته به آن در مونترال، یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق شهری در کانادا واقع شده است. زبان اصلی آموزش زبان فرانسوی است، اگرچه در چندین رشته در دوره تحصیلات تکمیلی مانند دکتری بیوشیمی، علوم اعصاب و داروسازی، دانشجویان انگلیسی زبان را می پذیرند. تدریس خصوصی، کارگاه‌های آموزشی و سایر منابع برای دانشجویانی که می‌خواهند مهارت‌های زبان فرانسوی خود را بهبود بخشند در دسترس است.

دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)

این گزینه از دانشگاه‌ های پزشکی کانادا در رتبه 301 جهانی قرار دارد.

دانشگاه سیمون فریزر (Simon Fraser University)

در آزمون رتبه بندی دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه سیمون فریزر در رتبه 306 بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است.

دانشگاه لاوال (Laval University)

دانشگاه لاوال در رتبه 361 بهترین دانشگاه‌های جهانی قرار دارد.

دانشگاه دالاهو (Dalhousie University)

این دانشگاه در رتبه 325 بهترین دانشگاه‌های جهانی و دانشگاه‌ های پزشکی کانادا قرار دارد.

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

دانشگاه واترلو در سال 1957 تاسیس شد و بیش از 30 هزار دانشجو در دانشگاه تحصیل می‌کنند. مسکن دانشگاهی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است. زبان آموزش در این دانشکده، انگلیسی است. این دانشگاه همچنین برنامه‌های مشترکی را با دانشگاه‌های جهانی در چندین کشور ارائه می‌دهد، از جمله دانشگاه Tsinghua چین، دانشگاه ملی Chiao Tung تایوان و دانشگاه Warwick انگلستان.

دانشگاه یورک (York University)

دانشگاه یورک در رتبه 432 بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

دانشگاه گلف (University of Guelph)

از دیگر دانشگاه‌ های پزشکی کانادا می‌توانیم به دانشگاه گلف اشاره کنیم که با رتبه 483 جهان جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)

دانشگاه ساسکاچوان در رتبه 538 جهان قرار دارد.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)

با رتبه 703 جهان، جزو بهترین دانشگاه‌های پزشکی است.

دانشگاه شربروک (University of Sherbrooke)

رتبه 763 جهان را دارد.

بهترین دوره‌های پزشکی در کانادا عبارتند از: دندانپزشکی، فیزیوتراپی، علوم پزشکی، نبوغ پزشکی و بهداشت عمومی، دامپزشکی و غیره.

نکاتی درباره ورود به دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

نکاتی درباره ورود به دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

مدارس پزشکی کانادا برخی از بهترین برنامه‌های پزشکی را ارائه می‌دهند که برای دانشجویان داخلی و خارجی جذاب است. استاندارد بالای زندگی این کشور و زیبایی طبیعی آن از جمله این دلایل است. با این حال، گرفتن پذیرش در یکی از برترین مدارس پزشکی کانادا نیاز به تلاش دارد.
بهترین دوره‌های پزشکی در کانادا عبارتند از: دندانپزشکی، فیزیوتراپی، علوم پزشکی، نبوغ پزشکی و بهداشت عمومی، دامپزشکی و غیره. در اینجا پنج نکته برای ورود به دانشگاه‌های برتر پزشکی ارائه شده‌اند.

بفهمید که معدل شما چگونه محاسبه می‌شود

دانشگاه‌ های پزشکی کانادا نیز مانند همه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های دیگر دارای سیستم نمره‌دهی متفاوت و روش خاص خود برای محاسبه معدل هستند. با کمیته پذیرش دانشگاه مدنظر خود صحبت کنید و دریابید که نحوه کار و نمره دوره شما با سیستم آن‌ها مطابقت دارد یا خیر.

مطالعه برای آزمون CASPer

آزمون CASPer (ارزیابی مبتنی بر رایانه برای نمونه گیری از خصوصیات شخصی)، یک آزمون آنلاین است که توسط محققان دانشگاه مک مستر توسعه یافته است و هدف این است که متقاضیان بالقوه را از نظر ویژگی‌های مهم مانند حرفه‌ای بودن، اخلاق، ارتباطات و همدلی بررسی کند.

دانشگاه‌ها علاوه بر نمرات، فعالیت‌های فوق برنامه شما را نیز در نظر می‌گیرند.

لیست فعالیت‌ها

دانشگاه‌ها علاوه بر نمرات، فعالیت‌های فوق برنامه شما را نیز در نظر می‌گیرند. همچنین می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را درج کنید. در خانه سالمندان از کسی مراقبت می‌کنید؟ آیا در درس خواندن به یک دانش آموز ناتوان کمک کرده‌اید؟ این فعالیت‌ها را ذکر کنید؛ زیرا جنبه انسانی شما و نحوه ارتباط شما با جامعه را نشان می‌دهد.

دریافت بهترین نمرات MCAT

MCAT مخفف عبارت Medical College Admission Test است. برای قبولی در یکی از برترین کالج‌های پزشکی کانادا، باید این آزمون ورودی را پشت سر بگذارید. دوره‌های مختلف و دانشگاه‌های مختلف در سراسر کانادا دارای نمرات MCAT متفاوتی برای دانشجویان خواهند بود.
برخی از دانشگاه‌ها نیازی به انجام MCAT ندارند؛ مانند مدرسه پزشکی شمال انتاریو و دانشکده پزشکی مک گیل. بنابراین بهتر است قبل از تصمیم گیری، برای آمادگی در این آزمون، شرایط را بررسی کنید. آزمون پذیرش کالج پزشکی MCAT شما را برای دانش فیزیک، شیمی عمومی، شیمی ‌الی، زیست شناسی، بیوشیمی، تجزیه و تحلیل انتقادی و استدلال، روانشناسی و جامعه شناسی آزمایش می‌کند. برای این امتحان خوب آماده شوید و مطمئن شوید که نمره خوبی برای ورود به یکی از مدارس برتر پزشکی کانادا دریافت می‌کنید.

درخواست از چندین دانشگاه

ممکن است هدفتان فقط یک دانشکده پزشکی خاص باشد، اما توصیه می‌شود برای شانس بیشتر برای ورود، به دانشگاه‌های مختلف درخواست بدهید.

اولین و مهم‌ترین شرط برای تحصیل پزشکی در کانادا، تسلط به زبان انگلیسی است.

آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی

اولین و مهم‌ترین شرط برای تحصیل پزشکی در کانادا، تسلط به زبان انگلیسی است. داشتن درک زبان انگلیسی برای پیگیری مطالعات و تکالیف در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا الزامی‌ است و نمره شما برای پذیرش در دانشکده‌های پزشکی کانادا، معمولا بیش از نمره مدنظر در سایر رشته‌هاست.

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

o مدرک بین‌المللی که در سراسر جهان شهرت دارد
o دارای آموزش عالی و زیرساخت مناسب است
o این کشور در زمینه پزشکی، دارای تحقیقات پیشگام است
o دانشجویان می‌توانند تنوع فرهنگی را تجربه کنند؛ زیرا در کانادا می‌توانید دانشجویانی را ببینید که از گوشه و کنار جهان آمده‌اند.
o تعداد زیادی بورسیه تحصیلی و پشتیبانی مالی در دسترس هستند که باعث می‌شوند با هزینه‌های مقرون به صرفه در کانادا تحصیل کنید
o کانادا فرصت‌های شغلی عالی را برای دانشجویان پزشکی فراهم می‌کند. همراه با حقوق و دستمزد جذاب و سبک زندگی راحت با امنیت شغلی بالا است.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا چقدر است؟

متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا و هزینه‌های زندگی در سال برای دانشجویان بین المللی بین 30000 تا 125000 دلار بر اساس دانشگاه‌ها است. تحصیل در رشته پزشکی در کانادا در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی خارج از کشور مانند ایالات متحده، انگلستان و غیره مقرون به صرفه‌ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی است.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا به معرفی برترین دانشگاه‌ های پزشکی کانادا بپردازیم. هر کدام از این دانشگاه‌ها زیرساخت‌ها و برنامه‌های خاص خودشان را دارند و دانشجویان می‌توانند دوران خوبی را در آنجا سپری کنند. همچنین در این مقاله به بررسی نکاتی پرداختیم که به شما کمک می‌کنند بهترین دانشگاه‌ها را برای تحصیل انتخاب کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، این مطلب می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

مقاله پیشنهادی : تحصیل در کانادا

سوالات متداول

دندانپزشکی، فیزیوتراپی، علوم پزشکی، نبوغ پزشکی و بهداشت عمومی، دامپزشکی و غیره.

یک آزمون آنلاین است که توسط محققان دانشگاه مک مستر توسعه یافته است و هدف این است که متقاضیان بالقوه را از نظر ویژگی‌های مهم مانند حرفه‌ای بودن، اخلاق، ارتباطات و همدلی بررسی کند.

داشتن درک زبان انگلیسی برای پیگیری مطالعات و تکالیف در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا الزامی‌ است و نمره شما برای پذیرش در دانشکده‌های پزشکی کانادا، معمولا بیش از نمره مدنظر در سایر رشته‌هاست.

متوسط هزینه تحصیل بین 30000 تا 125000 دلار بر اساس دانشگاه‌ها است.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن