تمام نکات و اطلاعات در خصوص حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه

حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای زیبا با آینده‌ای عالی و مناسب است که می‌تواند گزینه‌ای متفاوت برای مهاجرت در نظر گرفته شود. این کشور به‌عنوان پلی بین دو قاره اروپا و آسیا بوده و به همین دلیل کشوری بااهمیت استراتژیک است. شما با سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه می‌توانید تجربه زندگی در یک کشور اروپایی را داشته باشید. اما برای اینکه بتوانید مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور را در دستور کار خود قرار دهید، پیش از هر چیز باید بدانید که حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از این طریق چقدر است؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

خلاصه‌ای از سرمایه‌گذاری در ترکیه

دولت کشور ترکیه در سال 2016 قوانینی را وضع کرد که طبق آن تمام افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند، می‌توانند برای دریافت پاسپورت ترکیه، اقدام کنند. پس از این تاریخ و در اواخر ژانویه سال 2017 بود که برنامه‌های پذیرش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری خارجی برای بهبود بخش املاک و مستغلات در ترکیه، استارت خورد. بر اساس این برنامه، تمامی سرمایه‌گذاران خارجی آزاد بودند که از هر روشی که می‌توانند به کشور ترکیه و جامعه آن کمک کنند، برای سرمایه‌گذاری اقدام کنند.
زمانی که برنامه اعطا شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شد، دولت این کشور، هزینه ورودی حداقل 1 میلیون دلاری را تعیین کرد. در نتیجه، این برنامه نتوانست موفقیت زیادی کسب کند و توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به خودش جلب کند. ازاین‌رو دولت ترکیه در سال 2019 در قوانین خود تغییراتی را اعمال کرد و طبق آن حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از 1 میلیون دلار، به 250000 دلار کاهش پیدا کرد.


اکنون این کشور به طور متوسط ماهیانه چیزی در حدود 250 میلیون دلار تنها از طریق سرمایه‌گذاری خارجی درآمد دارد. بااین‌حال، شنیده‌ها حاکی از این است که بعد از افزایش تعداد متقاضیان سرمایه‌گذاری در ترکیه، دولت این کشور مدنظر دارد تا حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به این کشور را از 250000 به 50000 دلار تغییر دهد.

کشور ترکیه، گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری است

مزایای مهاجرت به کشور ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

کشور ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیک خود، همواره موردتوجه سرمایه‌گذاران خارجی بوده است. اما نزدیکی این کشور به ایران موجب شده تا موقعیت‌های بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاران ایرانی به وجود بیاید. باید بدانید که مهاجرت به کشور ترکیه مزایای بسیار مختلفی را با خود به همراه خواهد داشت که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای مهاجرت به کشور ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

زندگی، کار و تحصیل در ترکیه

شما بعد از دریافت پاسپورت کشور ترکیه می‌توانید به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کرده و زندگی، کار و تحصیل را در ترکیه، تجربه کنید. شما شانس این را دارید تا از طریق برنامه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور، درآمد کسب کنید و یک زندگی آرام و به‌دوراز حاشیه را برای خود و خانواده‌تان به ارمغان بیاورید. از سوی دیگر شما و یا فرزندانتان می‌توانید از سیستم آموزشی پیشرفته و به‌روز کشور ترکیه نهایت استفاده را ببرید.

مسیر سریع شهروندی

طریق سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه، مسیری سریع برای رسیدن به پاسپورت و شهروندی ترکیه است. علاوه بر اینکه حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است، شما می‌توانید در مدت‌زمان کوتاه‌تری پاسپورت خودتان را دریافت کنید.

کسب ویزا برای خانواده

متقاضی سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌تواند برای همسر، فرزندان و والدین خود نیز ویزای کشور ترکیه را دریافت کند. از سوی دیگر تمامی اعضا خانواده می‌توانند از حقوق شهروندی این کشور بهره برده و از امکانات رفاهی و اجتماعی آن مانند خدمات بهداشتی و درمانی رایگان، استفاده کنند.

دریافت ویزای شینگن آسان

تمامی افرادی که موفق به اخذ پاسپورت ترکیه شوند، می‌توانند به‌سادگی برای دریافت ویزای شینگن خود اقدام کنند. البته باید به یاد داشت که جمع‌آوری مدارک لازم برای صدور ویزای شینگن، یکی از مهم‌ترین مراحل است. از سوی دیگر، با دریافت پاسپورت ترکیه‌ای می‌توانید به بیش از 70 کشور مختلف از جمله ژاپن، هنگ‌کنگ، سنگاپور، کره جنوبی، مکزیک و … بدون ویزا سفر کنید.

امکان کسب ویزای E-2 امریکا

اگر قصد دارید تا در آینده به کشور آمریکا مهاجرت کنید، می‌توانید به‌سادگی از طریق ویزای سرمایه‌گذاری E-2 این کار را انجام دهید. بین کشور آمریکا و ترکیه توافقنامه‌ای امضا شده است که طبق آن شهروندان ترکیه‌ای مجاز به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری E-2 آمریکا هستند.

عدم نیاز به اقامت و یا مهارت زبان

یکی از مهم‌ترین مزایای دانستن حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه و سرمایه‌گذاری در این کشور این است که شما نیازی به اقامت در این کشور برای سرمایه‌گذاری نخواهید داشت. شما شانس این را دارید تا بعد از دریافت ویزا به کشور ترکیه مسافرت کنید. در کنار این، هیچ الزامی به دانستن زبان ترکی برای سرمایه‌گذاری و دریافت پاسپورت این کشور وجود ندارد.

با دانستن شرایط سرمایه‌گذاری در ترکیه، به این کشور مهاجرت کنید

شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه

همان‌طور که مشاهده کردید، سرمایه‌گذاری و مهاجرت به ترکیه، می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای شما باشد. اما پیش از هر چیز شما باید با شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در این کشور آشنا باشید. اولین شرط لازم این است که اطلاعات کاملی را در خصوص حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه بدانید. در کنار این مورد، شرایط دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.


• حداقل سن فرد متقاضی باید 18 سال باشد.
• نباید پیش‌ازاین به‌صورت غیرقانونی در ترکیه اقامت داشته باشد.
• تمامی مالیات و هزینه‌های کسب ویزای سرمایه‌گذاری را پرداخت کرده باشد.
• فرد باید به دولت کشور ترکیه اثبات کند که تمکن مالی لازم برای سرمایه‌گذاری و زندگی در این کشور را در اختیار دارد.

با سرمایه‌گذاری در ترکیه، پاسپورت این کشور را دریافت کنید

مدارک لازم برای سرمایه‌گذاری در ترکیه

قبل از اینکه به‌صورت کامل در خصوص حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از طریق روش‌های مختلف صحبت کنیم، لازم است تا شما را با مدارک لازم برای سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت ترکیه، آشنا کنیم. این مدارک عبارت خواهند بود از:


• شناسنامه کلیه متقاضیان
• اثبات اقامت
• ارائه عکس پرسنلی از فرد متقاضی
• سند ازدواج (اختیاری)
• گواهی فوت یا طلاق از همسر (اختیاری)
• اثبات اینکه هیچ‌کدام از متقاضیان دارای سو پیشینه نیستند.
• گواهی بیمه درمانی معتبر در ترکیه
• مدرک سرمایه‌گذاری 250000 دلاری در حساب‌های ترکیه
• دریافت شماره شناسنامه مالیاتی ترکیه (الزامی)

آشنایی با حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه، الزامی است

آشنایی با حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از راه‌های مختلف

حال زمان آن رسیده است تا شما را با مهم‌ترین نکته در خصوص سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه آشنا کنیم. سرمایه‌گذاری در این کشور نیازمند رعایت یک قانون بسیار ضروری است و آن قانون، حداقل سرمایه موردنیاز است.
در صورتی که سرمایه مورد نظر برای دریافت پاسپورت کشور ترکیه از طریق روش سرمایه گذاری از مبلغ تعیین شده کمتر باشد، فرد نمی‌تواند برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کند. طبق قوانین جدید کشور ترکیه، متقاضیان خارجی می‌توانند به کمک یکی از روش‌های زیر برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کنند.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای دریافت پاسپورت

سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات

یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه، خرید ملک در این کشور است. قیمت املاک و مستغلات در ترکیه به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر بوده و همین امر موجب کاهش حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه خواهد شد. از سوی دیگر بخش املاک کشور ترکیه در سال‌های گذشته روند رو به رشدی داشته است و می‌تواند گزینه‌ای سودآور برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته شود.

 

حداقل ارزش ملک موردنظر برای دریافت پاسپورت در کشور ترکیه، 250000 دلار است و شما این شانس را دارید تا هر نوع ملک، اعم از زمین، ویلا یا آپارتمان را در این کشور خریداری کنید. یکی دیگر از مزایای این روش این است که شما می‌توانید چند ملک مختلف را خریداری کرده که مجموع ارزش آن‌ها حداقل 250000 دلار باشد. تنها باید بدانید که تمامی املاک باید در یک محله واقع شده باشند.

 

همچنین به یاد داشته باشید که شما موظف هستید تا ملک خودتان را در روزی که آن را خریداری می‌کنید، به ثبت برسانید. همچنین برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک، نیاز است تا دارایی خود را حداقل به مدت 3 سال حفظ کنید. قیمت ملک در گران‌ترین محله‌های کشور ترکیه، حدود 5500 دلار در هر مترمربع خواهد بود.

برای خرید ملک در ترکیه نیاز به حداقل 250000 دلار سرمایه دارید

سرمایه‌گذاری از طریق ایجاد شغل در ترکیه

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه که در نهایت می‌تواند منجر به اخذ پاسپورت ترکیه‌ای شود، ایجاد موقعیت‌های شغلی برای شهروندان ترکیه‌ای است. درصورتی‌که بتوانید یک شرکت و یا کسب‌وکاری را در کشور ترکیه راه‌اندازی کرده و حداقل 50 نفر از شهروندان ترکیه را استخدام کنید، می‌توانید واجد شرایط دریافت پاسپورت ترکیه‌ای باشید.
البته باید بدانید که تأسیس یک شرکت در کشور ترکیه هزینه‌های خاص خودش را داشته و نیاز است که در این زمینه حتماً با وکلای حقوقی مشورت‌های لازم را صورت دهید. اما این روش، یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به کشور ترکیه است که در کنار سودآوری بالا برای فرد متقاضی، می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم ترکیه شود.

می‌توان از طریق انتقال سرمایه به ترکیه، در این کشور سرمایه‌گذاری کرد

سرمایه‌گذاری از طریق انتقال سرمایه به ترکیه

گزینه دیگری که توسط دولت کشور ترکیه برای سرمایه‌گذاران متقاضی در این کشور موردنظر قرار گرفته است، امکان انتقال سرمایه به ترکیه است. این روش مناسب آن دسته از متقاضیانی است که نه تمایل به خرید ملک در ترکیه دارند و نه می‌خواهند به دنیای تجارت ورود پیدا کنند. حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از طریق انتقال سرمایه به این کشور نیز در حال حاضر 500000 دلار است.
اما ممکن است برای شما این سؤال ایجاد شده باشد که چگونه می‌توان سرمایه خود را برای مهاجرت به ترکیه، به این کشور منتقل کرد؟ در پاسخ باید اشاره کرد که شما به کمک یکی از سه روش زیر مجاز به انجام این کار خواهید بود:

– سرمایه خود را در یکی از بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری کنید.
– اوراق قرضه دولتی ترکیه را خریداری کنید.
– در سهام صندوق سرمایه‌گذاری کنید.

از مهم‌ترین شرایط اخذ پاسپورت از طریق انتقال سرمایه به ترکیه این است که فرد باید حداقل به مدت 3 سال، دارایی خودش را نگهداری کند. یکی از مزایای قابل‌توجه انتقال سرمایه به ترکیه این است که لزوماً نیازی به واریز حداقل سرمایه موردنیاز برای مهاجرت به ترکیه از طریق انتقال سرمایه، به لیر را نخواهید داشت. توصیه می‌کنیم که سرمایه خودتان را با استفاده از یک ارز ثابت مانند یورو یا دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.

نتیجه‌گیری

کشور ترکیه یکی از کشورهای آینده‌دار در زمینه اقتصادی بوده و همواره به‌عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شده است. از سوی دیگر، تغییراتی که توسط دولت این کشور برای سرمایه‌گذاری در ترکیه اعمال شده، توجه سرمایه‌داران خارجی را بیش‌ازپیش جلب کرده است. طبق این قوانین هر فرد خارجی می‌تواند با رعایت قانون حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه، جهت دریافت تابعیت این کشور اقدام کند. البته موظف است تا به مدت حداقل 3 سال، دارایی خودش را در این کشور نگهداری کند.

سوالات متداول

زندگی، کار و تحصیل در ترکیه
مسیر سریع شهروندی
کسب ویزا برای خانواده
دریافت ویزای شینگن آسان
امکان کسب ویزای E-2 امریکا
عدم نیاز به اقامت و یا مهارت زبان

• حداقل سن فرد متقاضی باید 18 سال باشد.
• نباید پیش‌ازاین به‌صورت غیرقانونی در ترکیه اقامت داشته باشد.
• تمامی مالیات و هزینه‌های کسب ویزای سرمایه‌گذاری را پرداخت کرده باشد.
• فرد باید به دولت کشور ترکیه اثبات کند که تمکن مالی لازم برای سرمایه‌گذاری و زندگی در این کشور را در اختیار دارد.

سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات
سرمایه‌گذاری از طریق ایجاد شغل در ترکیه
سرمایه‌گذاری از طریق انتقال سرمایه به ترکیه

که شما به کمک یکی از سه روش زیر مجاز به انجام این کار خواهید بود:
– سرمایه خود را در یکی از بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری کنید.
– اوراق قرضه دولتی ترکیه را خریداری کنید.
– در سهام صندوق سرمایه‌گذاری کنید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن