راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت | بهترین گزینه‌های ایرانیان برای اقامت

راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت

کشورهای اروپایی بنا به دلایل مختلفی می‌توانند مقصدهایی مناسبی برای مهاجرت ایرانیان باشند. یکی از نکات مهم انتخاب مقصدهای مهاجرتی، قوانین دریافت اقامت است. برخی کشورهای اروپایی شرایط آسان‌تری را برای ارائه اقامت در نظر گرفته‌اند. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که تنوع روش‌های دریافت اقامت و همین‌طور شرایط آسان دریافت آن‌ها می‌تواند شرایطی ایده‌آل را برای ایرانیان متقاضی مهاجرت ایجاد کند. ازاین‌رو، در این مطلب با راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت آشنا می‌شویم.

کشورهای اروپایی بنا به دلایل مختلفی می‌توانند مقصدهایی مناسبی برای مهاجرت ایرانیان باشند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چرا کشورهای اروپایی گزینه‌های مهاجرتی خوبی هستند؟

بسیاری تصور می‌کنند که کشورهای آمریکایی یا آسیایی می‌توانند انتخاب بهتری برای دریافت اقامت ایرانیان باشند. اما در این میان باید به این نکته توجه داشته باشید که کشورهای قاره آمریکا مانند ایالات متحده آمریکا به دلیل شرایط میان ایران و این کشور، شرایط پذیرش نسبتا سخت‌گیرانه‌ای را دارند. ازاین‌رو، اگر به دنبال دریافت اقامت آسان هستید، پیشنهاد می‌کنیم دور کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی را خط بزنید. در این میان کشور کانادا نیز وجود داشته که آن هم شرایط اعطای اقامت نسبتا سخت‌گیرانه‌ای را دارد.

کشورهای اروپایی دارای بالاترین نرخ‌های اقتصادی در جهان هستند.

کشورهای اروپایی دارای بالاترین نرخ‌های اقتصادی در جهان هستند. همین موضوع باعث می‌شود که شرایط زندگی در کشورهای این قاره بسیار آسان‌تر از قاره‌هایی مانند آمریکا یا آسیا باشد. زمانی که شرایط اقتصادی یک کشور مناسب باشد، سختی‌های اقامت در آن کشور نیز به همان تناسب کمتر می‌شود و می‌توان گفت که پس از اقامت در آن کشورها، شرایط آسان‌تری را تجربه خواهید کرد.

بسیاری از ایرانیان کشورهای اروپایی را برای دریافت اقامت دائم انتخاب می‌کنند. در این میان باید به این نکته توجه داشت که کشورهای اروپایی به نسبت کشورهای آسیایی یا آمریکایی شرایط اعطای اقامت دائم آسان‌تری را دارند. البته که بسیاری از کشورهای اروپایی اقامت دائم یا تابعیت را اعطا نمی‌کنند. ازاین‌رو، در ادامه قصد داریم تا بهترین گزینه‌های اقامتی ایرانیان را معرفی کنیم.

فهرستی از راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت

کشورهای اروپایی این امکان را به شما می‌دهند تا بتوانید از طریق روش‌های مختلفی مانند سرمایه‌گذاری، کار یا تحصیل اقامت موقت و سپس دائم آن‌ها را به‌دست بیاورید. از جمله انواع راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

فهرستی از راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت

• کشور فرانسه
• آلمان
• هلند
• کشور مجارستان
• سوئیس
• کشور فنلاند
• کشور نروژ
• اتریش
• انگلیس

کشور مجارستان؛ راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت تحصیلی

کشور مجارستان یکی از کشور های برتر اروپایی برای دریافت اقامت تحصیلی است که ایرانیان نیز می‌توانند به‌راحتی این اقامت را به‌دست بیاورند. در رابطه با کشور مجارستان اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که واحد پولی مجارستان نیز فورینت است که قیمتی کمتر از دلار و یورو دارد. ازاین‌رو، هزینه‌های تحصیلی شما در این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی کاهش پیدا می‌کنند.

کشور مجارستان یکی از کشور های برتر اروپایی برای دریافت اقامت تحصیلی است

در رابطه با مجارستان بد نیست بدانید که ایرانیان بسیاری برای سرمایه‌گذاری در این کشور نیز اقدام می‌کنند. چرا که با سرمایه‌گذاری در مجارستان به‌راحتی می‌توان به اقامت دائم این کشور دسترسی پیدا کرد. البته که با داشتن اقامت دائم این کشور، سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن نیز بسیار آسان می‌شود.

کشور فرانسه؛ کشوری با شرایطی آسان برای دریافت انواع اقامت

کشور فرانسه از این جهت می‌تواند به‌عنوان راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت معرفی شود که شرایط سخت و پیچیده‌ای برای اخذ اقامت آن وجود ندارد. در کشور فرانسه شما می‌توانید به‌راحتی و تقریبا با هر شرایطی اقامت موقتی این کشور را به‌دست بیاورید. اما باید در نظر داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم این کشور شرایط کمی پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌شود.

کشور فرانسه انواع اقامت را برای ایرانیان ارائه می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. اقامت تحصیلی کشور فرانسه از جمله رایج‌ترین روش‌های دریافت اقامت برای ایرانیان است که شما نیز می‌توانید از طریق آن اقامت موقتی این کشور را دریافت کنید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که به دلیل شرایط اقتصادی مناسب نیز کشور فرانسه می‌تواند به‌عنوان راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت معرفی شود.

کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپاست. ازاین‌رو بدیهی است که ارز رایج آن یورو نام داشته باشد. نرخ تورم در فرانسه نیز تقریبا در پایین‌ترین حد ممکن قرار دارد و ازاین‌رو، شما با کمترین میزان حقوق نیز به‌راحتی می‌توانید امورات خود را در این کشور بگذرانید.

تنوع بالای روش‌های اخذ اقامت کشور آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای ایرانیان متقاضی تحصیل و کار است. تنوع بالایی در انواع اقامت این کشور وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید به‌راحتی اقامت جاب سیکر این کشور را دریافت کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا برای مدت شش ماه بدون کار در آلمان اقامت داشته باشید و به دنبال کار بگردید. اما در این میان باید به این نکته توجه داشت که اگر در مدت شش ماه نتوانستید کاری متناسب با رشته تحصیلی و سوابق کاری خود پیدا کنید، به کشور مبدا دیپورت خواهید شد.

آلمان یکی از بهترین کشورها برای ایرانیان متقاضی تحصیل و کار است.

همچنین برای تحصیل و کار در آلمان نوعی اقامت نیز وجود دارد که با نام آوسبیلدونگ شناخته می‌شود. این نوع اقامت به شما این امکان را می‌دهد تا برای مدتی در دوره‌های آموزشی مراکز آوسبیلدونگ شرکت کنید. پس از شرکت و همین‌طور موفقیت در این دوره‌ها، شما به مراکز کاری مرتبط معرفی خواهید شد که در نتیجه آینده کاری شما را تضمین می‌کنند.

همچنین شما می‌توانید برای تحصیل در کالج‌ها، مدارس و دانشگاه‌های آلمان نیز اقدام کنید. در نظر داشته باشید که اقامت تحصیلی قابلیت تبدیل به نوع دیگر اقامت را دارد. ازاین‌رو، پس از پایان دوران تحصیلی خود، شما می‌توانید کار پیدا کرده و اقامت خود را به نوع کاری تبدیل کنید.

اتریش؛ همسایه آلمان با شرایط آسان جهت پیداکردن شغل

اتریش یکی از کشورهایی است که شرایط پذیرش کاری و تحصیلی آن شباهت بسیاری به آلمان دارد. به‌عنوان‌مثال، شرایط اقامت جاب سیکر آلمان در این کشور نیز برقرار است و شما می‌توانید به‌راحتی تا مدت شش ماه را در اتریش به دنبال کار بگردید. 

نکته‌ای که درباره اقامت جاب سیکر باید در نظر داشته باشید این است که پس از پیدا کردن کار، اقامت شما به ویزای کاری اتریش تغییر پیدا خواهد کرد. با این کار، اقامت اولیه شما دو یا سه سال اعتبار خواهد داشت. سپس باید دوباره اقامت خود را برای دو یا سه سال دیگر تمدید کنید. در ادامه و پس از گذشت 5 سال، شما می‌توانید اقامت دائم اتریش را دریافت کنید.

اتریش به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید اقامت تحصیلی این کشور را نیز دریافت کنید. همچنین اگر بتوانید بورسیه تحصیلی را نیز در این کشور دریافت کنید، هزینه‌های تحصیلی شما بسیار کمتر می‌شود. به‌طوری‌که دانشجویان بورسیه مقطع دکترا، ماهانه مبلغی از 1000 تا 2000 یورو را به‌عنوان حقوق از سمت مرکز بورسیه کننده دریافت می‌کنند.

هلند؛ یکی از بهترین کشورهای جهان برای اقامت

هلند یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که بنا به دلایلی می‌توان به آن لقب راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت را داد. در هلند شرایط اعطای اقامت بسیار آسان‌تر از کشورهای دیگر اروپایی است و انواع اقامت نیز در این کشور وجود دارند که باعث می‌شوند تا شانس شما برای دریافت اقامت این کشور بالاتر از کشورهای دیگر برود.

در هلند شرایط اعطای اقامت بسیار آسان‌تر از کشورهای دیگر اروپایی است

اقامت تحصیلی کشور هلند به‌آسانی اعطا می‌شود و شما می‌توانید در بهترین مراکز آموزشی این کشور از جمله دانشگاه‌های آمستردام و ماستریخت به تحصیل مشغول شوید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که اقامت تحصیلی در هلند را به‌راحتی می‌توان به نوع کاری تبدیل کرد و برای این کار تنها باید پس از پایان دوران تحصیلی خود در زمینه تحصیلی خود مشغول به کار شوید.

انتخاب انگلیس برای دریافت ویزا و اقامت

انگلیس به این دلیل می‌تواند راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت باشد که بازار کار در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و متقاضیان به‌راحتی می‌توانند برای این کار در انگلیس اقدام کنند. در انگلیس محدودیتی برای ورود ایرانیان وجود ندارد و در صورت برخورداری از شرایط، با آغوشی باز پذیرفته می‌شوید.
لازم به ذکر است که کشور انگلیس برای تحصیل نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد. به‌طوری‌که بسیاری از برترین دانشگاه‌های جهان از جمله آکسفورد در این کشور قرار دارند و ازاین‌رو، سطح آموزشی نیز در انگلیس در بالاترین حد خود قرار دارد. همچنین به دلیل انگلیسی صحبت کردن مردم این کشور، ارتباط برقرار کردن با آن‌ها برای شما آسان‌تر از کشورهایی مانند آلمان و فرانسه خواهد بود.

راحت ترین کشور اروپایی برای دریافت اقامت را با مشاوره انتخاب کنید

کشورهای مختلفی در قاره اروپا وجود دارند که می‌توانند برای اقامت ایرانیان مناسب باشند. از جمله این کشورها نیز می‌توان به کشورهای هلند، آلمان، اتریش، فنلاند، نروژ، فرانسه، بلاروس، انگلیس، مجارستان و ترکیه اشاره کرد. هرکدام از این کشورها دارای شرایطی هستند که می‌توان آن‌ها را در لیست راحت ترین کشور های اروپایی برای دریافت اقامت قرار داد. به‌عنوان‌مثال، شرایط کار در آلمان و اتریش بسیار آسان است و همچنین در مجارستان و ترکیه نیز می‌توان با سرمایه‌گذاری به اقامت دائم این کشور دسترسی پیدا کرد.

سوالات متداول

کشور مجارستان یکی از کشور های برتر اروپایی برای دریافت اقامت تحصیلی است که ایرانیان نیز می‌توانند به‌راحتی این اقامت را به‌دست بیاورند.

واحد پولی مجارستان فورینت است که قیمتی کمتر از دلار و یورو دارد. ازاین‌رو، هزینه‌های تحصیلی شما در این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی کاهش پیدا می‌کنند.

ماهانه مبلغی از 1000 تا 2000 یورو

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن