آشنایی با شرایط اخذ ویزای مجارستان

اخذ ویزای مجارستان

اخذ ویزای مجارستان یکی از نیازهای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند؛ لذا در این مقاله به بررسی کشور مجارستان و شرایط مهاجرت به این کشور، مدارک لازم و شرایط زندگی در آنجا می‌پردازیم. اگر شما نیز جزء علاقه‌مندان به این کشور هستید پس مقاله را تا انتها دنبال کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با کشور مجارستان

یکی از کشورهایی که در اروپای مرکزی واقع شده و در خشکی محصور است مجارستان است. وسعت آن 93030 کیلومترمربع است. این کشور از شمال به اسلواکی و از سمت شمال شرق با اوکراین، از شرق و جنوب شرق با رومانی، از جنوب با صربستان همسایه است. همچنین از جنوب غربی با کشورهایی مانند کرواسی و اسلوونی همسایه است.
از نظر جمعیتی مجارستان جمعیتی نزدیک به 10 میلیون دارد. اکثر افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند مجارستانی هستند. این شهر به دلیل چشمه‌های آب گرمش از قدیم‌الایام استفاده درمانی داشته است. مجارستان بخشی از منطقه شینگن است که از 26 کشور اروپایی تشکیل شده است و مردم این امکان را دارند که آزادانه یک کشور شینگن را برای گردش یا مهاجرت انتخاب کنند.
مجارستان دارای آب‌وهوای قاره‌ای است و تغییرات آب‌وهوایی در آن فراوان رخ می‌دهد؛ لذا افرادی که به تنوع آب‌وهوایی علاقه دارند به این کشور مهاجرت می‌کنند. افرادی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند مایل هستند با شرایط اخذ ویزای مجارستان آشنا شوند.

شرایط اخذ ویزای مجارستان

چه افرادی می‌توانند ویزای مجارستان را دریافت کنند؟

• برای اینکه واجد شرایط ویزای مجارستان باشید باید شهروند آن کشور باشید و از آن کشور به ارائه درخواست بپردازید
• زمانی که شما قصد دارید از یک کشور خارجی برای ویزای مجارستان اقدام کنید باید دارای مجوز اقامت در کشوری که در آن زندگی میکنید باشید.
• ممکن است مجارستان تنها کشوری باشد که شما قصد بازدید از آن را دارید در این صورت شما می‌توانید برای دریافت ویزای مجارستان اقدام کنید.
• اگر شما قصد این را دارید زمان بیشتری از سفر اروپایی خود را در مجارستان سپری کنید شرایط دریافت ویزای شینگن مجارستان را دارا هستید.
• ممکن است شما قصد داشته باشید مجارستان نقطه ورودتان به منطقه شینگن باشد در این صورت شما شرایط اخذ ویزای مجارستان را دارید.

گرفتن ویزای شینگن مجارستان

انواع اصلی ویزای مجارستان چیست؟

اگر قصد سفر کوتاه به کشور مجارستان را دارید باید یکی از ویزاهای زیر را تهیه نمایید. برای هر امری نیاز به اخذ ویزای مجارستان مخصوص است که در زیر به آنها اشاره میکنیم.

انواع اصلی ویزی مجارستان

ویزای ترانزیت فرودگاهی

 ممکن است شما برای رفتن به کشور مقصد خود نیازمند عبور از فرودگاه مجارستان باشید در این صورت نیازمند ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان هستید.

ویزای توریستی

اگر قصد دارید برای تفریح و گذراندن تعطیلات به مجارستان بروید و در آنجا به گشت‌وگذار بپردازید. نیازمند ویزای توریستی مجارستان خواهید بود.

ویزای بازدیدکننده

امکان دارد اعضای خانواده شما در کشور مجارستان زندگی کنند و شما قصد داشته باشید برای بازدید آنها به مجارستان سفر کنید یا اگر شما قصد دارید زمان کوتاهی را در این کشور سپری کنید در این صورت باید ویزای بازدیدکننده را دریافت نمایید.

ویزای تجاری

شاید برای مقاصد تجاری قصد سفر به مجارستان را داشته باشید؛ لذا نیازمند ویزای تجاری شینگن مجارستان هستید.

ویزای بازدید رسمی

 اگر مقصود شما اهداف رسمی است و به‌این‌علت به این کشور سفر می‌کنید باید به تهیه این ویزا اقدام نمایید.

ویزای پزشکی

این ویزا زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که فردی برای درمان، قصد سفر به مجارستان را دارد؛ لذا به تهیه این ویزا اقدام می‌کند.

ویزای تحصیلی

 ممکن است شما دانشجو باشید و مایل هستید برای یک‌زمان نسبتاً کوتاه برای مثال حداکثر 3 ماه در کشور مجارستان باشید؛ لذا باید به گرفتن این ویزا اقدام نمایید.

ویزای فرهنگی، ورزشی و خدمات فیلم

 اگر شما قصد دارید برای یک‌زمان کوتاه برای رویدادهای فرهنگی یا هر فعالیت ورزشی یا سینمایی به مجارستان سفر کنید به ویزای مجارستان در زمینه فرهنگ، ورزش و خدمات فیلم نیاز دارید.

تلاش جهت دریافت ویزای مجارستان

چه مدارکی برای اخذ ویزای مجارستان موردنیاز است؟

برای اینکه ویزا مجارستان را دریافت نمایید باید مدارکی که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم را به سفارت یا کنسولگری مجارستان ارائه دهید.
• فرم درخواست ویزای مجارستان را، پر شده و امضا شده به کنسولگری تحویل دهید.
• دو قطعه عکس باتوجه‌به معیارهای گفته شده تحویل دهید که از زمان گرفتن عکس بیشتر از سه ماه نگذشته باشد.
• پاسپورت شما باید حداقل سه ماه اعتبار تا زمان خروج داشته باشد.

نحوه درخواست ویزای مجارستان

اگر شما مایل به اخذ ویزای مجارستان هستید باید بدانید دریافت این ویزا تقریباً آسان است اگر شرایط دریافت آن را دارید باید اقدام به ارسال ویزای مجارستان در دهلی‌نو نمایید. گاهی پیش می‌آید سفارت مجارستان نمی‌تواند درخواست‌هایی که از روش‌های مختلف از جمله پست یا پیک ارسال می‌شود را به‌درستی پردازش کند.
از روش‌های دیگر که شما می‌توانید به ارسال ویزا اقدام نمایید آژانس مسافرتی یا اینکه شخصی را با این مسئولیت به محل موردنظر بفرستید و اگر شما قصد دارید فردی را برای این امر ارسال کنید باید شرایط ویژه‌ای داشته باشد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

موارد مطرح برای نماینده فرد جهت ارسال درخواست یا جمع‌آوری اسناد

• اعضای نزدیک خانواده باشد.
• اگر شما عضو یک گروه هستید یک فرد مناسب از گروه میتواند مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.
• ممکن است برای امر دولتی باشد؛ لذا باید فرد، عضوی از دولت باشد و به ارائه نامه رسمی از طرف دولت مبادرت ورزد.
• امکان دارد نماینده رسمی یک شرکت باشد و در این مورد باید نامه رسمی از شرکت مربوطه را دارا باشد.

چه مدارکی را باید نماینده همراه داشته باشد؟

• اصل و کپی کارت شناسایی صادره شده دولتی، باید همراه فرد باشد.
• IRCC اصلی
• همراه داشتن یک نامه با فرد که به فرد اجازه جمع‌آوری اسناد را بدهد.

مراحل فرایند درخواست ویزا مجارستان

• از اولین مراحل درخواست ویزا انتخاب نمودن دسته ویزا است که با ماهیت و هدف فرد مطابقت دارد و پس از آن باید شرایط ویزا را بررسی کنید.
• در مرحله دوم قبل از اینکه درخواست خود را ارسال نمایید باید برای مصاحبه وقت بگیرید. پس از اینکه وقت را برای خود رزرو نمودید باید برای وقت ملاقات تعیین شده به سفارت مجارستان در دهلی‌نو مراجعه نمایید.
• در زمان مراجعه باید اصل و فتوکپی تمام مدارک موردنیاز را با خود همراه داشته باشید.
• در پایان شما رسیدی دریافت میکنید که نشان میدهد شما این هزینهها را پرداخت کردهاید. همچنین شما باید مطمئن باشید که تمام مدارک را با خود به همراه دارید.

چگونه جهت گرفتن نوبت اخذ ویزا اقدام کنیم؟

مراحل زیر جهت درخواست ویزا و وقت ملاقات است که باید دنبال کنید تا به هدف خود برسید.


• درخواست را می‌توانید به‌صورت آنلاین در مراکز مشترک درخواست ویزای شینگن ارسال نمایید.
توجه، علاوه بر اینکه باید تمامی اطلاعات مربوطه، را ارائه نمایید از واجد شرایط بودن برای اینکه در کدام یک از ویزاها قرار دارید. مطمئن شوید.
• رزرو قرار ملاقات یکی از موارد ضروری در اخذ ویزای مجارستان است.


توجه، از این مورد که قرار ملاقات شما از دست نرود اطمینان حاصل نمایید. اگر شما قرار ملاقات را فراموش کنید و حاضر شوید ممکن است دیگر نتوانید یک قرار ملاقات رزرو نمایید. همچنین یکی دیگر از مواردی که باید بدانید این است که اگر قرار ملاقات را از دست بدهید تا 24 ساعت امکان گرفتن قرار ملاقات دیگر را ندارید.
از نکات مهم در مورد زمان حضور این است که 15 دقیقه قبل از زمان تعیین شده در محل حضور داشته باشید و همچنین باید بدانید که هیچ‌کس نمی‌تواند شما را همراهی کند. بااین‌حال باید استثنائات زیر را در نظر بگیرید.


• متقاضیان زیر 18 سال
• افرادی که به دلایل معلولیت یا دلایل سلامتی به کمک نیازمندند.

ارسال مدارک جهت اخذ ویزا مجارستان

نحوه بررسی وضعیت ویزا در مجارستان

پس از اینکه به درخواست ویزای خود پرداختید می‌توانید آن را پیگیری نمایید. برای بررسی ویزا زمانی حداقل برابر با 15 روز نیاز است تا ویزا به‌درستی بررسی شود. اما امکان دارد بررسی ویزا بیشتر از این طول بکشد؛ لذا این مرحله جزء موارد اخذ ویزای مجارستان است.

چه مدارکی برای ویزا مجارستان موردنیاز است؟

مدارکی که برای این ویزا به آن نیاز است تقریباً در بیشتر موارد یکسان است. به‌جز ویزای توریستی، درخواست ویزا به دلایل دیگر نیازمند مدارک زیر است.


• شما باید درخواست خود را به زبان انگلیسی یا مجارستانی پر نمایید و حتماً فرم شما دارای امضا باشد.
• پاسپورت شما باید دارای اعتبار بوده و ضروری نیست که خارج‌شدن شما حتماً از کشور مجارستان باشد. ممکن است از هر کشوری که عضو شینگن است این اتفاق بیفتد و همچنین گذرنامه باید حداقل دارای دو صفحه خالی بوده و هیچ تغییر یا اصلاحی در آن رخ نداده باشد.
• دو قطعه عکس دارای استاندارهای خاص بینالمللی نیز باید در مدارک موجود باشد.
• دارای مجوز بازگشت معتبر باشید (بسته به مورد)
• دارا بودن یک بیمه پزشکی مسافرتی که پوشش ویزیت کامل شما را شامل شود و همچنین باید برای همه مناطق شینگن معتبر باشد. پوشش آن حداقل باید 3000 یورو باشد. اگر شما قصد انتخاب ویزای چندباره ورود را دارید باید یک بیمه درمانی بسیار معتبر را انتخاب نمایید. تا حداقل دوره اول بازدید شما را پوشش دهد.
• دارا بودن نامه همراه یکی دیگر از مواردی است که باید به همراه خود بیاورید و توضیح اینکه چرا از کشور مجارستان بازدید می‌کنید.
• چک کردن برنامه پرواز رفت‌وبرگشت.
• دارا بودن تعهد محضری والدین برای سنین کمتر و همچنین برای خردسالان نیازمند همراهی یک بزرگ‌تر است. اگر کودک به‌تنهایی قصد سفر دارد باید تعهد محضری از هر دو والد را به همراه داشته باشد.
• کپی از گذرنامه به طور کامل یکی از مواردی است که باید حتماً همراه فرد باشد.
• همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است.


نکته، علاوه بر موارد ضروری که در بالا بیان شد برخی از موارد، ضروری است که بر اساس هدف بازدید متفاوت است. در اخذ ویزای مجارستان باید موارد بالا را در نظر بگیرید.

ویزای توریستی مجارستان چیست؟

منظور از ویزای توریستی این است که هدف فرد برای سفر به مجارستان گردش باشد. این ویزا زمانی صادر می‌شود که فرد قصد دارد مدت‌زمان کوتاهی را در مجارستان سپری نماید و فقط هدف گردش و تفریح را دارد.
مدت‌زمان ویزای توریستی مجارستان، این ویزا اجازه اقامت 90 روزه در خاک مجارستان را می‌دهد که به ویزای شینگن معروف است. این ویزا به شما امکان بازدید از همه منطقه شینگن را می‌دهد. این نوع ویزا می‌تواند برای یک‌بار ورود یا چند بار ورود مورداستفاده قرار بگیرد.

اخذ ویزای توریستی مجارستان

معیارهای واجد شرایط بودن و روند درخواست ویزای توریستی مجارستان

معیارهایی که برای این نوع ویزا در نظر گرفته می‌شود مانند سایر انواع ویزا است. تنها یک سری تغییر است که باید برای اخذ ویزای مجارستان به آن دقت داشته باشید.

چه مدارکی برای ویزای توریستی مجارستان موردنیاز است؟

مدارک برای این ویزا نیز مانند سایر ویزاها است اما تغییراتی در آن وجود دارد که باید به آن دقت شود.


• مدرک اقامت، شما می‌توانید این مدرک را از هتل، مدیر یا اینکه سازمان تور خود دریافت کند.
• مدارک شغلی، برای دانش‌آموز همراه داشتن توضیحاتی در مورد وضعیت دانش‌آموز و برای افراد خود اشتغال نیز مدرک مربوطه نیاز است.
• برای فردی که در شرکت مشغول به کار است نیز گواهی سه‌ماهه مبنی بر حقوق و دستمزدهای فرد موردنیاز است.
• ثابت کردن اینکه شما بودجه کافی برای اقامت در مجارستان را دارید و برای این امر باید صورت‌حساب سه‌ماهه از حساب خود را ارائه دهید.
• یکی دیگر از موارد مهم تصدیق مالیات‌بردرآمد در سه سال گذشته است.

هزینه ویزای مهاجرتی مجارستان

هزینه ویزای شینگن، هزینه آن معادل 60 یورو است که باید پرداخت نمود. پرداخت آن بستگی به نرخ ارز دارد. برای کودکان زیر 6 سال هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو باید هزینه پرداخت نمود.

آشنایی با انواع ویزای کار در مجارستان

همه افرادی که قصد زندگی یا کار در مجارستان دارند باید ویزا و مجوزی جهت کار داشته باشند. شما با سمت کارفرما این مسئولیت را دارید که اکثر مراحل ویزای کار از جمله ارائه مدارک به مقامات مهاجرت را انجام دهید. برخی از موارد در زیر بیان می‌شود.

مجوزهای کار انفرادی

 افراد خارجی که قصد دارند 90 تا 180 روز در مجارستان مشغول به کار شوند باید برای درخواست مجوز کار فردی درخواست دهند.

مجوز کار مشترک

مجوزهای کار مشترک برای افراد خارجی که قصد دارند به مدت 90 تا 180 روز در مجارستان مشغول شوند ضروری است.

رویه درخواست تک

 یک تبعه کشور ثالث می‌تواند بیشتر از 90 روز و کمتر از 180 روز از طریق روش‌های متفاوت در کشور مجارستان بماند. این مجوز که جهت کار دریافت می‌کنند بر اساس یک رابطه کاری با یک فرد مجارستانی است. علاوه بر مجوزهای جهت کار در مجارستان، کارمندان شما به ویزای کار مجارستان نیز نیازمند هستند.

نمایی از پاسپورت مجارستانی

انواع ویزاهای موجود در زمینه کار

ویزاهای کار انواع مختلف دارند در زیر به بررسی و توضیح هر یک از آنها میپردازیم. هر یک از آنها ویژگیهای مخصوص به خود را دارند.

انواع ویزاهای موجود در زمینه کار مجارستان

ویزای کار فصلی

 افرادی که کارهای آنها به نحوی فصلی است باید در این زمینه مجوز مربوطه را دارا باشند. از جمله این کارها می‌توان کشاورزی، باغبانی، دامپروری یا ماهیگیری را بیان کرد. این نوع ویزا قابلیتی برای هر دو ورودی یا اینکه چند بار ورود، قابلیت استفاده دارد. به فرد متقاضی این امکان را می‌دهد بیش از سه ماه یا اینکه کمتر از شش ماه به فعالیت بپردازد.

دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا

 هر کارگری که از مهارت بالا برخوردار باشد می‌تواند به‌عنوان عضو اتحادیه اروپا این کارت را دریافت نماید و تا زمان اقامت در این کشور فعالیت نماید. برای اینکه واجد شرایط باشند باید 18 ماه اقامت قانونی در یکی از کشورهای عضو را ثابت نمایند.

ویزای تجاری شینگن

 این ویزا همان گونه که در بالا بیان شد برای اهداف تجاری و کوتاه‌مدت قابلیت استفاده دارد و برای چندین بار ورود و خروج می‌توان از آن استفاده کرد. استفاده از آن 90 روز و کمتر از شش ماه است.

گرفتن ویزای کاری شینگن

 هر فردی که برای کار به مجارستان می‌رود باید این ویزا را دریافت کرده باشد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار در مجارستان

افرادی که قصد اخذ ویزای مجارستان جهت کار را دارند باید در آغاز آگهی‌های مربوط به کار در اداره کار مجارستان را به مدت 15 روز اعلام نمایند تا به افراد اتباع مجارستانی بیکار اجازه درخواست دهند. پس از آن درخواست نیروی انسانی معتبر را به شعبه مربوطه ارائه دهند.
مجارستان برای کارمندان خارجی سهمیه دارد و تعداد مجوزهای کار شما نمی‌تواند از میانگین تعداد کارگران درخواست شده توسط کارفرمایان در سال گذشته بیشتر شود. شما می‌توانید روش‌های کلی یا ساده را دنبال نمایید. مرکز کار این کشور در عرض 10 تا 30 روز پس از درخواست شما، مجوز کار را صادر خواهد نمود. پس از اینکه شما تأیید را دریافت کردید یک قطعنامه صادر می‌شود که شما آن را از مرکز کار مجارستان دریافت می‌کنید.

فرایند دریافت ویزای کار

اخذ ویزای مجارستان روند مخصوص به خود را دارد. برای نمونه بعضی از کارمندان که واجد شرایط دریافت کارت آبی هستند باید دارای موارد زیر باشند.


• سند مسافرتی معتبر داشته باشند.
• هدف ورود و خروج آنها تأیید شده باشد.
• آنها از شرایط قانونی استخدام برخوردار باشند.
• دارا بودن بیمه درمانی یکی دیگر از ملزومات است.
• ارائه آدرس معتبر برای اقامت آنها در مجارستان


از فرایندهای این درخواست می‌توان به: ارسال پاسپورت معتبر، داده‌های بیومتریک و مدارکی که ذکر شد اشاره کرد. پس از تأیید، کارت آبی اتحادیه اروپا صادر می‌شود و به افسران کنسولی اروپا اطلاع داده می‌شود.

نتیجه‌گیری

اخذ ویزای مجارستان برای افرادی که قصد کار یا زندگی یا موارد دیگر را دارند ضروری است. مجارستان یکی از کشورهایی است که در اروپای مرکزی واقع شده است و در خشکی محصور است. وسعت آن 93030 کیلومترمربع است. از نظر جمعیتی مجارستان جمعیتی نزدیک به 10 میلیون دارد. مجارستان دارای آب‌وهوای قاره‌ای است و تغییرات آب‌وهوایی در آن فراوان رخ می‌دهد.
همچنین در بالا به این نکته اشاره کردیم که چه افرادی می‌توانند این مجوز را دریافت نمایند و به بررسی انواع ویزاها از جمله ویزای ترانزیت فرودگاهی، توریستی، بازدیدکننده، تجاری و… را بیان نمودیم. همچنین به بیان مدارک مربوط که برای اخذ ویزا نیاز است پرداختیم. این نکته بیان شد که افرادی که برای ارسال مدارک مشکل دارند می‌توانند فردی را جهت این امر بفرستند که آن فرد نیز باید دارای ویژگی‌هایی باشد که بیان نمودیم.
همچنین به بیان انواع ویزاهای موجود در زمینه کار پرداختیم. از این ویزاها می‌توان به ویزای کار فصلی، دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، ویزای تجاری شینگن و… را بیان اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی : تحصیل در مجارستان

سوالات متداول

ویزای ترانزیت فرودگاهی – ویزای توریستی – ویزای بازدیدکننده – ویزای تجاری – ویزای بازدید رسمی – ویزای پزشکی – ویزای تحصیلی – ویزای فرهنگی، ورزشی و خدمات فیلم

• فرم درخواست ویزای مجارستان را، پر شده و امضا شده به کنسولگری تحویل دهید.
• دو قطعه عکس باتوجه‌به معیارهای گفته شده تحویل دهید که از زمان گرفتن عکس بیشتر از سه ماه نگذشته باشد.
• پاسپورت شما باید حداقل سه ماه اعتبار تا زمان خروج داشته باشد.

هزینه ویزای شینگن، هزینه آن معادل 60 یورو است که باید پرداخت نمود. پرداخت آن بستگی به نرخ ارز دارد. برای کودکان زیر 6 سال هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو باید هزینه پرداخت نمود.

ویزای کار فصلی – کارت آبی اتحادیه اروپا – ویزای تجاری شینگن – ویزای کاری شینگن

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن