مهاجرت پزشکان به کانادا
کانادا

مهاجرت پزشکان به کانادا

مهاجرت پزشکان به کانادا موضوعی است که در این مقاله ما به بررسی آن می‌پردازیم. تا انتها همراه ما باشید.آیا در حال حاضر به‌عنوان پزشک کار و تجربه دارید و همچنین در فکر مهاجرت پزشکان به کانادا هستید؟ یک خبر فوق‌العاده برای شما داریم. کانادا پزشکان را به‌عنوان کارگران بسیار ماهر می‌داند که واجد شرایط برای بسیاری از برنامه‌های کانادایی مانند اکسپرس انتری و برنامه‌های نامزد استانی هستند.

کشور کانادا به دنبال جذب مهاجر به‌عنوان راه‌حلی برای کمبود بازار کار هستند و بخش بهداشت نیز از این قاعده مستثنی نیست. استخدام پزشکان مهاجر حداقل یک استراتژی است که بسیاری از استان‌های کانادا برای ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از پزشکان مهاجر در ابتدا با وضعیت کارمند خارجی موقت به کانادا نقل‌مکان کرده و کار خود را شروع می‌کنند و قصد دارند متعاقباً به وضعیت اقامت دائم برسند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای مهاجرت پزشکان به کانادا

کانادا استانداردهای زندگی بهتری را ارائه می‌دهد

اگر شما پزشکی هستید که به تجربه استانداردهای زندگی بهتر علاقه دارید، به شما پیشنهاد می‌شود که به فرصت مهاجرت پزشکان به کانادا فکر کنید.

شما می‌توانید از مزایای پزشکی مختلفی بهره‌مند شوید

کانادا نیز خدمات پزشکی برجسته‌ای را به مردم ارائه می­دهد. اگر علاقه‌مند به تجربه آن هستید، به شما پیشنهاد می‌شود که به مهاجرت به کانادا فکر کنید. به‌عبارت‌دیگر، شما می‌توانید از امکانات بهداشتی و درمانی با بودجه دولتی استفاده کنید.

کانادا ایمنی و امنیت را فراهم می‌کند

در دنیای امروز، ما به‌شدت نگران ایمنی و امنیت نیز هستیم. اگر شما چنین فردی هستید، تشویق می‌شوید که کانادا را به‌عنوان کشور مقصد خود برای اقامت انتخاب کنید. زمانی که در کانادا هستید محیطی امن و خواهید داشت.

کانادا اقتصاد روبه رشدی دارد

در کانادا، شما قادر خواهید بود اقتصاد روبه رشدی را کشف کنید. به همین دلیل نیازی نیست که زیاد نگران آینده اقتصاد کشور باشید. شرایط اقتصادی این کشور برای همه امیدوارکننده به نظر می‌رسد و شما می‌توانید فرصت‌های زیادی را به دست آورید.

کانادا کشوری مهاجرپذیر است

وقتی به کشورهایی که در جهان می‌توانید در آن‌ها زندگی خوبی داشته باشید نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که گرفتن ویزای کانادایی کار نسبتاً آسانی است؛ بنابراین، می‌توانید آن را یک کشور مهاجرپذیر نیز بنامید. با شرایطی که دارید، فرصت خوبی برای مهاجرت پزشکان به کانادا برای شما فراهم می‌شود.

کانادا تعدادی از بهترین مؤسسات آموزشی را دارد

شما می‌توانید پس از اقامت در کانادا به فکر گسترش خانواده خود باشید. درحالی‌که این کار را انجام می‌دهید، فرصتی برای ارائه یک تجربه‌آموزشی قوی به فرزندان خود خواهید داشت. از مهدکودک تا دانشگاه، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که فرزندتان مدارک آموزشی برجسته‌ای خواهد داشت؛ بنابراین، به‌شدت تشویق می‌شوید که به فکر گذراندن مراحل درخواست ویزا و استقرار در کشور باشید.

مزایای مهاجرت پزشکان به کانادا

شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا

در این مقاله ما چک‌لیست کوتاهی برای مهاجرت پزشکان به کانادا آماده کرده‌ایم.

پیش‌نیاز شماره ۱: صلاحیت پزشکی به رسمیت شناخته شده

به‌احتمال زیاد شما قبلاً تحصیلات پزشکی داشته‌اید یا در شرف تحصیل هستید. بااین‌حال، برای برنامه‌ریزی مهاجرت پزشکان به کانادا، باید مطمئن شوید که تحصیلات شما در آنجا به رسمیت شناخته می‌شود و بررسی آن آسان است.

پیش‌نیاز شماره ۲: تأیید شورای پزشکی کانادا

یکی از مواردی که برای کار به‌عنوان پزشک در کانادا باید به دست آورید، مدرکی به نام Licentiate of the Medical Council of Canada است. در اینجا شرایط لازم برای این مدرک وجود دارد:

  • قبولی در آزمون صلاحیت شورای پزشکی کانادا.
  • گذراندن حداقل ۱۲ ماه دوره تحصیلات تکمیلی.

امتحانات برای مهاجرت پزشکان به کانادا دو بخش دارد: بخش اول را می‌توانید در کشور خود انجام دهید، درحالی‌که برای بخش دوم باید در کانادا باشید. پس از گذراندن معاینات، باید تأییدیه سازمان تنظیم مقررات پزشکی در استان یا منطقه‌ای که می‌خواهید در آن زندگی و کار کنید، دریافت کنید.

شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

پیش‌نیاز مهاجرت به کانادا به‌عنوان پزشک

برای مهاجرت پزشکان به کانادا، شما باید قبلاً یک پزشک دارای مجوز در کشور خود باشید. علاوه بر این، برای مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک پزشک، باید نشان دهید که یک فرد واجد شرایط و کار به‌عنوان دکتر در کانادا هستید.

برای ارزیابی دقیق معادل خود، مهم است که ابتدا به جزئیات نحوه ارزیابی پزشکان واجد شرایط بین‌المللی توسط کانادا در مقایسه با معیارهای داخلی آن‌ها در کشوری از استان‌های مجزا دقت کنید.

اولین قدم این است که اطمینان حاصل کنید که مدرک پزشکی شما توسط کانادا به رسمیت شناخته شده است. برای انجام این کار، باید در فهرست جهانی دانشکده‌های پزشکی، دانشکده پزشکی خود را جستجو کنید. یک یادداشت حامی کانادایی برای دانشکده پزشکی شما باید ارائه شود تا مدرک این دانشکده در کانادا پذیرفته و به رسمیت شناخته شود.

شما همچنین می‌توانید در آزمون‌های تمرینی آنلاین شرکت کنید.بخش اول آزمون صلاحیت شورای پزشکی کانادا یکی از امتحاناتی است که باید قبل از واجد شرایط بودن برای تمرین در کانادا قبول کنید. شما می‌توانید آمادگی خود را برای این آزمون با انجام تست‌های تمرینی آزمایش کنید.

این تست‌ها برای کمک به شما طراحی شده‌اند تا با انواع سؤالاتی که می‌توانید در ارتباط با طرح جدید با آن‌ها روبرو شوید و همچنین پلتفرم تحویل آنلاین بخش اول MCCQE آشنا شوید. محتوای آزمون تمرینی توسط پزشکان و کارشناسانی ایجاد می‌شود که تجربه‌ای در این زمینه دارند.

یک حساب آنلاین Physiciansapply.ca باز کنید.برای استفاده از MCCQE Part I، ابتدا باید برای یک حساب Physiciansapply.ca ثبت‌نام کنید. باید یک‌بار هزینه 290 دلاری غیرقابل‌استرداد بپردازید. پس از ثبت‌نام، می‌توانید برای درخواست خدمات مختلف، از جمله ذخیره و به‌اشتراک‌گذاری مدارک خود، درخواست برای امتحانات و موارد دیگر، وارد حساب کاربری خود شوید.

پیش‌نیاز مهاجرت به کانادا به‌عنوان پزشک

مراحل مهاجرت پزشکان به کانادا

مرحله اول

برای مهاجرت پزشکان به کانادا، اولین وظیفه شما کسب نتیجه مثبت از شورای پزشکی کانادا خواهد بود. این شامل شرکت در آزمون MCCQE قسمت اول است. این یک آزمون مبتنی بر کامپیوتر است که می‌تواند در بیش از 500 مرکز آزمون در سراسر جهان شرکت کند. برای MCCQE Part I از طریق حساب Physiciansapply.ca خود درخواست دهید. این فرایند به مقامات کانادایی اطمینان می‌دهد که شما شرایط لازم را دارید.

مرحله دوم

با انجام ارزیابی MCCQE قسمت اول، زمان آن فرارسیده است که نمایه اکسپرس انتری خود را ایجاد کنید. اکسپرس انتری جایی است که کار واقعاً به‌طورجدی شروع می‌شود؛ این مرحله شروع سفر مهاجرت شما است و نه پایان.

ما از شما می‌خواهیم در این مرحله آزمون انگلیسی یا فرانسوی شناخته شده بین‌المللی خود را بگذرانید. همچنین توصیه می‌کنیم جستجوی کار خود را به‌طورجدی شروع کنید. البته گزینه‌های زیادی برای مهاجرت موفقیت‌آمیز به‌عنوان پزشک به کانادا بدون پیشنهاد شغلی وجود دارد.

مرحله سوم

پس از ارزیابی مثبت شورای پزشکی کانادا، زمان آن است که مرحله دوم فرایند ثبت‌نام پزشکی خود را با درخواست مستقیم به هیئت پزشکی در استان یا منطقه انتخابی خود ارسال کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله پروژه مهاجرت به کانادا شما شروع می‌شود. با تضمین ثبت‌نام و مجوز شما، باید از نظر ویزای کارگر ماهر فدرال اکسپرس انتری شما جذابیت داشته باشد.

مرحله پنجم: دعوت به درخواست

مرحله ماقبل آخر مهاجرت پزشکان به کانادا، دریافت دعوت‌نامه برای درخواست از طریق برنامه اکسپرس انتری است. شما این دعوت‌نامه را بر اساس پرونده اکسپرس اینتری خود دریافت خواهید کرد که یا به‌اندازه کافی قوی بوده است که مستقیماً بر اساس نامزدی استانی انتخاب شده باشد یا بر اساس ارائه یک پیشنهاد شغلی رسمی در کانادا صورت می‌گیرد.

مرحله ششم: تبریک

اگر به این مرحله رسیدید باید بگوییم به زندگی جدید خود در کانادا خوش آمدید. شما تا یک سال فرصت دارید تا ویزای خود را به‌طور رسمی فعال کنید.

مراحل مهاجرت پزشکان به کانادا

مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به کانادا

  • هنگام شروع فرایند مهاجرت پزشکان به کانادا، باید مدارکی را همراه خود داشته باشید. این می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
  • حداقل یک سند صادر شده توسط دولت که حاوی عکس و امضای شما باشد. این می‌تواند شامل پاسپورت، کارت شناسایی ملی یا (اگر در حال امتحان خود در کانادا هستید) گواهینامه رانندگی کانادایی باشد.
  • هرگونه نتیجه آزمایش یا گزارشی که جزئیات هر شرایط پزشکی قبلی یا موجودی را که تجربه می‌کنید، نشان دهد.
  • همچنین چند چیز اختیاری وجود دارد که می‌توانید با خود بیاورید، از جمله:هر مدرکی دال بر واکسیناسیون قبلی برای کووید -۱۹، در صورت داشتن واکسن.در صورت استفاده از عینک یا لنز تماسی

اگر مطمئن نیستید که چه نوع مدارکی را باید به همراه داشته باشید، با پنل فیزیکی که آزمون شما را برگزار می‌کند تماس بگیرید و بدانید که آن‌ها از شما چه چیزهایی می‌خواهند و توضیحاتی در مورد مکان یافتن مدارک موردنیاز دریافت کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به کانادا

هزینه مهاجرت پزشکان به کانادا

هزینه‌های پردازش دولتی برای ویزای اقامت دائم یا موقت به تعداد اعضای خانواده‌ای که متقاضی اصلی را همراهی می‌کنند بستگی دارد و جدا از هزینه‌هایی است که به یک نماینده مجاز مانند وکیل پرداخت می‌شود.

هزینه‌های اقامت دائم برای مهاجرت پزشکان به کانادا بسته به جریان مهاجرتی که برای آن درخواست می‌کنید، از برنامه‌ای به برنامه دیگر متفاوت است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که پس از تأیید درخواست آن‌ها، ملزم به پرداخت هزینه حق اقامت دائم هستند.

معمولاً یک متقاضی مجرد برای مهاجرت به کانادا به مبلغ تقریبی ۱۵۴۲۰ دلار کانادا نیاز دارد که شامل اثبات وجوه، هزینه‌های دولتی و سایر هزینه‌ها می‌شود. معمولاً یک زوج برای مهاجرت به کانادا به حدود ۲۰۰۰۰ دلار کانادا نیاز دارند که شامل اثبات وجوه، هزینه‌های دولتی و سایر هزینه‌ها می‌شود. چیزی که می‌شنوید، به‌خصوص در زمان مذاکره قرارداد، این است که پزشکان هزینه‌های سربار بین ۴۰ تا ۶۰ درصد دارند و ۴۰ درصد مالیات‌بردرآمد می‌پردازند.

به‌عنوان یک پزشک باتجربه، شما می‌توانید تا ۳۱۲۰۰۰ دلار در سال و حتی بالاتر از آن به‌عنوان یک متخصص باتجربه درآمد داشته باشید. البته از مزایای فوق‌العاده‌ای که برای همه شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی، مانند مراقبت‌های بهداشتی رایگان و همچنین تحصیلات ابتدایی و متوسطه وجود دارد نیز بهره­مند خواهید شد.

هزینه مهاجرت پزشکان به کانادا

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

گزینه‌های مهاجرت پزشکان به کانادا

چندین گزینه برای مهاجرت پزشکان به کانادا وجود دارد. سریع‌ترین راه برای تضمین وضعیت اقامت دائم به‌عنوان یک پزشک، مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا است که در ادامه این گزینه را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم.

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک مسیر سریع برای اقامت دائم برای کارگران ماهر واجد شرایط ارائه می‌دهد. داوطلبانی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری مهاجرت می‌کنند باید تجربه کاری در انواع مهارت‌های A، B داشته باشند. کد طبقه‌بندی مشاغل ملی برای پزشکان و پزشکان متخصص تحت مهارت نوع A قرار می‌گیرد و از طریق مهارت فدرال واجد شرایط سیستم اکسپرس انتری هستند.

اکسپرس اینتری یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که از کاندیداهای بالاترین رتبه دعوت می‌کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند. اگر یک پزشک خارجی آموزش‌دیده امتیاز کافی برای واجد شرایط بودن برای اکسپرس اینتری را نداشته باشد، می‌تواند از طریق یک برنامه نامزد استانی مهاجرت کند.

برنامه‌های نامزد استانی

هر استان برنامه‌های نامزد خود را اجرا می‌کند که به آن‌ها اجازه می‌دهد در روند انتخاب تازه‌واردان خود نظری داشته باشند. اکثر استان‌ها برنامه‌های نامزد خود را بر اساس نیازهای بازار کار پایه‌ریزی می‌کنند و مشاغل خاصی را هدف قرار می‌دهند که مورد تقاضا هستند.

بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و نوا اسکوشیا هرکدام جریان‌های نامزدی به‌طور خاص برای پزشکانی دارند که پیشنهادهای شغلی در استان خود داشته باشند. بسیاری دیگر برنامه‌های نامزدی را برای نامزدهایی ارائه می‌دهند که یا در استان خودکار می‌کنند یا یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت از یک کارفرما در استان خود دارند.

برخی از استان‌ها همچنین نامه پشتیبانی مجوز کار را به نامزدها ارائه می‌دهند که به آن‌ها اجازه می‌دهد برای مجوز کار درخواست دهند. این یک مرحله اضافی را برای کارفرما در روند جذب پزشکان خارجی به کانادا حذف می‌کند.
کاندیداهایی که واجد شرایط جریان تراز اکسپرس اینتری هستند، ممکن است پس از نامزد شدن، 600 امتیاز اضافی نسبت به امتیاز CRS خود دریافت کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد سریع‌تر ساکنان دائم کانادا شوند.

گزینه‌های مهاجرت پزشکان به کانادا

تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی به کانادا

https://www.hermesapply.com/canada-immigration-cost/

از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور کانادا می‌توان به مواردی همچون مهاجرت از طریق تحصیلی، اشتغال به کار، سرمایه‌گذاری و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. در هر یک از موارد مهاجرتی که نام بردیم متقاضی باید هزینه‌هایی را جهت امور مختلف پرداخت کند که در ادامه این مقاله به طور کامل به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

کلام پایانی

اکنون از همه شرایطی که مهاجرت پزشکان به کانادا و اقامت در آنجا وجود دارد آگاه هستید. درحالی‌که این حقایق را در ذهن دارید، قویاً تشویق می‌شوید که به مرحله بعدی بروید. در این صورت می‌توانید از زندگی خود در کشوری مانند کانادا لذت ببرید. این می‌تواند یک تجربه ارزشمند نیز باشد.

اتحادیه اروپا فرصت‌های بزرگی را برای پزشکان متخصص و سایر متخصصان پزشکی که به دنبال پیشرفت شخصی و حرفه‌ای هستند، به ارمغان آورده است. امروزه شما این فرصت را دارید که یکی از مشاغل منحصربه‌فرد پزشکی را انتخاب کنید و حرفه خود را در مراکز پزشکی کانادا توسعه دهید.

سوالات متداول

مدرک Licentiate of the Medical Council of Canada چیست؟

شما به عنوان یک پزشک در کشور کانادا باید این مدرک را از شورای پزشکی کانادا دریافت کنید که یکی از پیش نیاز های مهاجرت پزشکان به کانادا محسوب میشود.

برای تاییدیه شورای پزشکی کانادا چه مدارکی نیاز است؟

تکمیل دوره ۱۲ ماهه تحصیلات و قبولی آزمون صلاحیت شورای پزشکان کانادا

متقاضی مهاجرت چه میزان هزینه ای برای مهاجرت به کانادا نیاز دارد؟

به طور تقریبی یک فرد مجرد مبلغ ۱۵۴۲۰ دلار کانادا و یک زوج ۲۰۰۰۰ دلار کانادا نیاز دارند.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 پاسخ

  1. سلام. پزشک شنوایی سنجی هستم. دو سال سابقه کار در مطب شخصی خودم رو دارم. قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور رو دارم. چطور و از کجا باید شروع کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید. در ایمیلم پاسخ بدید البته خوشحال میشم.

    1. برای جاب افر میتونیم براتون اقدام کنیم . ولی برای بررسی بیشتر پیسنهاد میکنم با کارشناسانمون در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن