هر چیزی که باید درباره سرمایه ‌گذاری در کبک بدانید

سرمایه گذاری در کبک

سرمایه ‌گذاری در کبک برای آن دسته از سرمایه‌گذاران با تجربه‌ای بوده که دارایی‌های قابل توجه و شخصی را به خود اختصاص داده‌اند و با کمک آن‌ها می‌خواهند در استان کبک سرمایه‌گذاری کنند. به منظور درخواست برای برنامه سرمایه‌گذاری کبک، متقاضیان باید دارایی خالص حداقل 2 میلیون دلار کانادا و توانایی سرمایه‌گذاری حداقل 1200000 دلار کانادا با یک واسطه مالی کبک را داشته باشند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

نیازمندی‌های برنامه سرمایه گذار کبک

چهار شرط اساسی وجود دارند که به منظور سرمایه ‌گذاری در کبک باید از آن‌ها برخوردار باشید. این شرایط به شرح زیر هستند:

  • دارایی خالص حداقل 2 میلیون دلار کانادا باشد. این مبلغ باید به صورت قانونی به دست آمده باشد و نمی‌تواند شامل مبالغ دریافتی از طریق هدایا طی 6 ماه از تاریخ درخواست باشد. این مبلغ ممکن است شامل دارایی‌های همسر متقاضی نیز باشد.
  • فرد باید در یک تجارت قانونی در زمینه‌های مختلفی همچون کشاورزی، تجاری، صنعتی و یا تجارت حرفه‌ای حقوقی تجربه مدیریت داشته باشد.
  • اینکه قصد دارید در استان کبک مستقر شوید، باید توافقنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری 1200000 دلار کانادا با یک واسطه مالی (کارگزار یا شرکت اعتماد) مجاز برای شرکت در برنامه سرمایه ‌گذاری در کبک امضا کنید.
نیازمندی‌های برنامه سرمایه گذار کبک
  • طبق جدول ارزیابی امتیاز سرمایه‌گذاران کبک، حداقل امتیاز را باید رعایت کنید.

سرمایه‌گذارانی که معیارهای فوق را دارند و علاقه‌مند به مهاجرت به کبک هستند، می‌توانند برای CSQ از وزارت مهاجرت ،  (MIDI)de la Diversité et de l’Inclusion  درخواست دهند. این برنامه ویزای سرمایه‌گذاری در استان کبک فقط درخواست‌های مبتنی بر کاغذ را می‌پذیرد که به صورت چاپی از طریق پست یا پیک ارسال می‌شوند.

برنامه‌ سرمایه‌گذاری کبک عوامل دیگری از جمله سن، مهارت زبان و سابقه آموزشی را نیز در نظر خواهد گرفت. برنامه سرمایه گذار کبک محدودیتی در تعداد درخواست‌هایی دارد که در یک دوره معین می‌پذیرد. همچنین، این برنامه درخواست ویزای سرمایه ‌گذاری در کبک، تنها در طول دوره‌های دریافت برنامه‌های از پیش تعیین شده، درخواست‌ها را می‌پذیرد.

برنامه سرمایه گذار کبک - شبکه ارزیابی امتیاز

همه کاندیداها برای برنامه ویزای سرمایه گذار کبک باید حداقل امتیازات مورد نیاز فهرست شده در زیر را داشته باشند. لطفاً توجه داشته باشید که استان کبک این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که هر زمان که بخواهد در این جدول امتیازات تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کند.

برنامه سرمایه گذار کبک

مزایای برنامه سرمایه ‌گذاری در کبک

در ادامه به برخی از مزایای سرمایه ‌گذاری در کبک اشاره می‌شود:

سرمایه‌گذاری بدون ریسک:

مبلغ سرمایه‌گذاری 1200000 دلار کانادا توسط دولت کبک تضمین شده و بعد از مدت زمان پنج سال به طور کامل بازگردانده خواهد شد.

سرمایه‌گذاری غیرفعال:

متقاضی پس از انجام سرمایه ‌گذاری در کبک به هیچ نقش مدیریتی فعالی نیاز نخواهد داشت.

مزایای برنامه سرمایه ‌گذاری در کبک

درخواست شامل خانواده نیز می‌شود:

کلیه اعضای نزدیک خانواده داوطلب (همسر و فرزندان تحت تکفل) در درخواست این ویزای سرمایه‌گذاری گنجانده شده و دارای وضعیت کاملا مشابه با نامزد هستند.

مزایای وضعیت اقامت دائم:

متقاضی و دیگر اعضای خانواده او از مزایای مشابهی که برای کانادایی‌ها ارائه می‌شود (مراقبت‌های بهداشتی همگانی، آموزش عمومی رایگان، دسترسی به دانشگاه‌های درجه یک و غیره) لذت خواهند برد.

ارزش‌ها و مزایای اقامت دائم در کبک

همانطور که گفته شد شما می‌توانید از طریق سرمایه ‌گذاری در کبک اقامت دائم آن را نیز دریافت کنید که در ادامه به برخی از مزایای آن اشاره شده است:

نظام دموکراتیک:

شما به‌عنوان مقیم دائم دموکراسی کامل با سابقه برابری همه شهروندان را خواهید داشت.

دوزبانگی:

دو زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی هستند که یک ویژگی اساسی هویت کانادایی است.

سلامت:

با داشتن اقامت دائم شما حق دارید بدون هیچ هزینه‌ای از سیستم مراقبت بهداشتی همگانی کانادا استفاده کنید.

ارزش‌ها و مزایای اقامت دائم در کبک

تحصیلات:

فرزندان شما بلافاصله واجد شرایط ادامه تحصیل و درخواست برای یکی از مدارس یا دانشگاه‌های کشور خواهند بود.

کیفیت زندگی:

کلان شهرها نزدیک به کلبه‌ها و تپه‌های اسکی هستند.

چندفرهنگی:

این منطقه مقصدی چندفرهنگی با پیشینه‌های نژادی و قومی گوناگون و تاریخ غنی است.

گزینه تامین مالی سرمایه گذار کبک 350000 دلار کانادایی

اکثر متقاضیان سرمایه ‌گذاری در کبک تمایلی به نقدینگی ندارند یا نمی‌توانند دارایی‌های خود را نقد کنند تا سرمایه‌گذاری اجباری 1,200,000 دلار کانادا را در یک دوره 60 روزه انجام دهند.

برای حل این مشکل، شرکت کارگزاری توسط اداره مهاجرت کبک موظف شده است تا گزینه تامین مالی استانداردی را برای جایگزینی سود و هزینه‌های کارگزاری مربوط به الزامات دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا ارائه ‌دهد. این شرکت تضمین می‌کند که مبلغ گزینه تامین مالی تعیین شده در لحظه امضای قرارداد حتی با افزایش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا افزایش نخواهد یافت.

گزینه تامین مالی سرمایه گذار کبک

با سرمایه‌گذاری شما چه کارهایی انجام می‌شود؟

سرمایه‌ مورد نیاز برای سرمایه ‌گذاری در کبک 1,200,000 دلار کانادا در یک اسکناس مدت‌دار که توسط دولت کبک تضمین شده سرمایه‌گذاری می‌شود، است. بخشی از سود حاصل از سرمایه‌گذاری 1200000 دلاری یا گزینه تامین مالی که پیش پرداخت می‌شود برای پرداخت به چند واسطه مالی مانند شرکت‌های کارگزاری استفاده می‌شود.

مابقی سود حاصل از سرمایه‌گذاری به کسب‌وکارهای کوچک محلی در قالب وام‌های با بهره 0% داده می‌شود و سایر برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌گذاری می‌شود که به نفع جامعه است. با این کار، سرمایه‌گذاران مهاجر پیشاپیش به توسعه اقتصادی کانادا و به طور غیرمستقیم به ایجاد شغل در کبک و کانادا کمک می‌کنند.

در ازای کمک‌های سرمایه‌گذاران، کانادا و کبک به شما این فرصت را می‌دهد که بدون در نظر گرفتن تمام الزامات سایر انواع برنامه‌های مهاجرتی، مقیم دائم کانادا شوید. این امر احتمالا بهترین سرمایه‌گذاری باشد که تا به حال انجام داده‌ و بهترین هدیه‌ای باشد که به خانواده خود می‌دهید.

با سرمایه‌گذاری شما در کبک چه کارهایی انجام می‌شود؟

هزینه‌های پردازش ویزای سرمایه ‌گذاری در کبک

هزینه‌های پردازش برای متقاضیان اصلی مهاجرت سرمایه‌گذاری، که شامل سرمایه‌گذاران کبک، کارآفرینان کبک و کارگران خوداشتغال کبک می‌شود، برای دو دسته آخر به ترتیب از 15962 دلار کانادا به 16383 دلار کانادا و از 1113 دلار کانادا به 1142 دلار کانادا افزایش یافته است. هزینه پردازش برای هر یک از اعضای خانواده همراه با متقاضی اصلی از 176 دلار کانادا به 181 دلار کانادا افزایش یافته است.

هزینه‌های فوق با هزینه پردازش درخواست مهاجرت به کبک مرتبط است. هنگامی که درخواست مهاجرت را تکمیل می‌کنید، ممکن است از شما خواسته شود که سایر هزینه‌های مربوط به پرونده خود را بپردازید؛ از جمله هزینه مدارک پشتیبان، ترجمه‌ها یا آزمون‌های زبان.

نتیجه گیری

سرمایه ‌گذاری در کبک یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای تجار و صاحبان کسب‌وکاری که می‌خواهند با خانواده خود به‌عنوان مقیم دائم در کبک مستقر شوند، است. این ویزا تنها برنامه‌ای در کاناداست که به سرمایه‌گذاری غیرفعال بدون ریسک نیاز دارد. همچنین شرایط را برای توسعه اقتصادی در این استان و در نهایت در کانادا فراهم می‌کند. باید گفت سرمایه‌گذاران بر اساس چندین معیار مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌گیرند و با توجه به امتیازاتشان انتخاب می‌شوند.

سؤالات متداول

دارایی خالص شما باید حداقل 2میلیون دلار کانادا باشد.

مدیریت فرد باید در زمینه های تجاری ،صنعتی و یا کشاوری باشد.

توافقنامه برای سرمایه گذاری در کانادا با یک واسطه باید 1200000 دلار کانادا را امضا کنید.

طبق جدول امتیاز حداقل امتیاز را داشته باشید.

سرمایه گذاری بدون ریسک، سرمایه گذاری غیر فعال، درخواست خانواده، اقامت دائم جزو برخی از مزایای سرمایه گذاری در استان کبک است.

کانادا دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی دارد که جزو یک ویژگی اساسی هویت کانادایی محسوب میشود.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *