اجاره خانه در آنکارا

اجاره خانه در آنکارا

اجاره خانه در آنکارا مطلبی است که در این مقاله به صورت جزئی به آن خواهیم پرداخت. یکی از محبوب‌ترین مقاصد جهان پس از استانبول، آنکارا است. افرادی که تمایل به زندگی در یک شهر مدرن نظیر استانبول را دارند ولی توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی و اجاره را ندارند، می‌توانند آنکارا برای زندگی و مهاجرت انتخاب کنند. قیمت اجاره ‌خانه در آنکارا در مقایسه با شهر استانبول بسیار ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است‌. برای افرادی که در تامین بودجه زندگی در ترکیه محدودیت دارند، آنکارا توصیه می‌شود.

یک مزیت مهم اجاره ‌خانه در آنکارا وضعیت بازارکار و همچنین وجود دانشگاه‌های معتبر با سطح علمی بالا در این شهر است. بنابراین با اجاره‌ خانه در این شهر متقاضیان برای پیدا کردن کار و همچنین تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان مشکلی پیدا نخواهند کرد. اگر قصد اجاره‌ خانه در این شهر زیبای‌ ترکیه را دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

قیمت اجاره خانه در آنکارا

قیمت اجاره‌ خانه در شهر زیبای آنکارا از حدود 600 لیر شروع می‌شود و افراد می‌توانند با این مقدار یک واحد آپارتمان یک‌خوابه در این شهر اجاره کنند. عوامل مختلفی همچون منطقه موردنظر، متراژ خانه، مدل خانه، امکانات رفاهی، سال ساخت، مبله و یا غیر مبله بودن خانه بر روی قیمت آن تاثیرگذار هستند. در ادامه این مبحث، قیمت اجاره‌ خانه در بخش‌های مختلف آنکارا بررسی شده‌اند:

• چانکایا (Çankaya)

اگر به دنبال لوکس‌ترین مناطق شهر آنکارا برای زندگی هستید، چانکایا می‌تواند بهترین گزینه باشد. قطعاً برای اجاره‌ خانه در آنکارا و در منطقه چانکایا، مستأجر به بودجه بیشتری نیاز دارد. برای این منظور، مستأجرین برای آپارتمان یک خوابه 40 متری به 1000 لیر، آپارتمان دو خوابه 90 متری 2000 لیر و آپارتمان سه خوابه 150 متری 3000 لیر نیاز خواهند داشت.

• گول‌باشی (Gölbaşı)

برای اجاره‌ خانه در آنکارا، منطقه گول‌باشی یکی از محله‌های خوب این شهر با حدود 20 کیلومتر فاصله از مرکز شهر است. در این منطقه، مستأجر می‌تواند واحدهای آپارتمانی 70 متری چند سال‌ساخت را نیز با قیمت‌های مناسب جستجو کند. مستأجرین برای آپارتمان یک خوابه 70 متری به 700 لیر، آپارتمان دو خوابه 90 متری 1000 لیر و آپارتمان سه خوابه 120 متری به 1750 لیر پرداخت نمایند.

• یئنی‌محله (Yenimahalle)

برای اجاره‌ خانه در آنکارا، منطقه یئنی‌محله نیز از مناطق خوب شهر آنکارا به شمار می‌رود. در این منطقه، مستأجر می‌تواند به اجاره واحدهای مسکونی با امکانات رفاهی کامل در خانه‌های ویلایی و برج‌های مدرن با توجه به بودجه‌ای که مد‌نظر دارد، اقدام کند. مستأجر می‌تواند برای آپارتمان یک خوابه 54 متری حدود 950 لیر، آپارتمان دو خوابه 90 متری 1000 لیر و آپارتمان سه خوابه 120 متری 1500 لیر بپردازد‌.

• إتی‌مسگوت (Etimesgut)

برای متقاضیانی که به‌دنبال هزینه کمتر جهت اجاره‌ خانه هستند، منطقه اتی‌مسگوت نسبت به منطقه چانکایا مناسب‌تر است. افراد می‌توانند برای آپارتمان یک خوابه در این منطقه با متراژ 75 حدود 950 لیر، آپارتمان دو خوابه 94 متری 1300 لیر و آپارتمان سه خوابه 125 متری 1500 لیر پرداخت نمایند.

• پورساکلار (Pursaklar)

یکی از ارزان‌ترین مناطق آنکارا برای اجاره ‌خانه پورساکلار نام‌دارد‌. مستأجر می‌تواند با مبلغی معادل 600 لیر برای اجاره یک واحد آپارتمانی 60 متری اقدام کند. در این منطقه همچنین آپارتمان‌های نوسازی وجود دارند که در آنها امکانات کامل یافت‌می‌شود و اجاره آنها به 2000 لیر می‌رسد. به طور کلی مستاجر می‌تواند آپارتمان یک خوابه 65 متری را با قیمت 600 لیر در ماه، آپارتمان دو خوابه 95 متری را با 700 لیر و آپارتمان سه خوابه 125 متری را با 1500 لیر اجاره نماید.

• ماماک (Mamak)

یکی دیگر از مناطق ارزان برای اجاره‌ ملک در شهر آنکارا ماماک نام دارد. این منطقه در حاشیه شرقی آنکارا قرار گرفته و حداقل اجاره ماهیانه آن از 500 لیر شروع می‌شود. یک آپارتمان تک خوابه 60 متری 550 لیر، آپارتمان دو خوابه 85 متری 600 لیر و آپارتمان سه خوابه 120 متری 900 لیر به صورت ماهیانه برای مستأجرین تمام می‌شود.

هزینه‌های جانبی اجاره خانه در آنکارا

در کنار اجاره ماهیانه، افراد باید برای پرداخت سایر هزینه‌های جانبی نیز مبالغی در نظر بگیرند که در ادامه معرفی شده‌اند:

 • هزینه اجاره ماهیانه
 • هزینه دیپوزیت که بستگی به مبله یا غیر مبله بودن واحد مسکونی دارد.
 • مبلغ کمیسیون که معادل 12 درصد میزان اجاره یک سال است.
 • هزینه به ‌نام کردن انشعابات برق، آب و گاز.
 • هزینه سایر عایدات نظیر شارژ ماهیانه.
هزینه‌های جانبی اجاره خانه در آنکارا

مزایای اجاره واحد مسکونی در آنکارا

یکی از مزایای اجاره ‌خانه در آنکارا معقول بودن هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به شهرهای مهم ترکیه نظیر استانبول و ازمیر است. متقاضیان اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره‌ خانه، می‌توانند با پرداخت ماهیانه تنها 500 لیر برای اجاره آپارتمان در شهر آنکارا اقدام کنند.

مزیت دوم اجاره‌ خانه در شهر زیبای آنکارا وجود موقعیت‌های شغلی زیاد و همچنین جایگاه مناسب تجاری است. از آنجایی که آنکارا پایتخت کشور ترکیه به شمار می‌رود، از نظر تجاری و موقعیت اقتصادی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. افراد جویای‌کار که شهر آنکارا را برای سکونت انتخاب می‌کنند، می‌توانند از موقعیت‌های شغلی مناسب این شهر استفاده کنند.

مزایای اجاره واحد مسکونی در آنکارا

آنکارا مناسب برای سرمایه‌گذاری

از دیگر مزایای اجاره ‌خانه در آنکارا می‌توان به پتانسیل خوب جهت سرمایه‌گذاری اشاره کرد. افراد می‌توانند در صنایع مختلف و همچنین در بازار مسکن به سرمایه‌گذاری بپردازند. لازم به ذکر است که برخی از معتبرترین و بزرگترین شرکت‌های بین‌المللی دنیا در آنکارا شعبه دارند. بنابراین موقعیت‌های سرمایه‌گذاری متنوعی را برای متقاضیان ارائه می‌دهند.

آنکارا شهری نوساز و مدرن

زندگی در شهر زیبای آنکارا مزیت دیگری هم دارد و آن هم سبک مدرن و بافت نوساز در مناطق مختلف این شهر است. شهر آنکارا به دلیل بافت شهری زیبا و جذابی که دارد با استانبول رقابت می‌کند. کما اینکه مزیتی که این شهر نسبت به استانبول دارد شلوغ نبودن آن است. در این شهر پروژه‌های مسکونی زیادی با امکانات رفاهی فوق‌العاده وجود دارند که افراد می‌توانند آنها را برای سکونت انتخاب کنند.

سیستم حمل‌ونقل مناسب آنکارا

شهر آنکارا از سیستم بسیارخوب حمل‌ونقل برای رفت‌وآمد برخوردار است. بنابراین افرادی که برای اجاره‌ خانه در آنکارا اقدام می‌کنند، در‌ صورت نداشتن اتومبیل شخصی دغدغه‌ای برای رفت‌وآمد نخواهند داشت. ترمینال اتوبوسرانی، ایستگاه قطار، خطوط مترو و فرودگاه بین‌المللی در سطح شهر برای خدمات‌رسانی به شهروندان وجود دارند.

نکات کلیدی برای اجاره منزل در آنکارا

 • تسلط به زبان ترکی برای مطالعه قرارداد اجاره و یا کمک گرفتن از وکیل قابل اعتماد مسلط به این زبان.
 • داشتن اجاره‌ نامه رسمی برای دریافت مجوز اقامت الزامی است.
 • اطمینان حاصل‌کردن از اینکه سند مزبور مسکونی بوده و غیرتجاری است.
نکات کلیدی برای اجاره منزل در آنکارا
 • توجه به نزدیکی سیستم‌های حمل‌ونقل شهری.
 • اطمینان از نزدیک بودن به مراکز درمانی، مراکز فروش و همچنین مدرسه.
 • واریز وجه اجاره در ابتدای هر ماه.

جمع‌بندی

آنکارا پایتخت ترکیه و یکی از شهرهای معروف این کشور است. اجاره‌ خانه در آنکارا مزایای مختلفی همچون امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان، پیدا کردن شغل مناسب، مقرون به صرفه بودن زندگی و هزینه اجاره ‌خانه را به همراه دارد. مناطقی همچون ماماک و پورساکلار ارزان‌ترین مناطق برای اجاره‌ خانه در این شهر هستند. افراد باید به هنگام اجاره ‌خانه در این شهر و به طور کلی در ترکیه از قوانین مختلف این کشور تبعیت کرده و همچنین از افراد واجد شرایط برای مشاوره و کمک‌رسانی بهره ببرند.

در پایان پیشنهاد میکنیم مقاله اجاره ملک در ترکیه را نیز مطالعه بفرمایید.

سؤالات متداول

اجاره خانه در آنکارا به نسبت استانبول خیلی مقرون بصرفه تر است.

هزینه اجاره خانه در شهر آنکارا از حدود 600 لیر شروع قیمت دارد که با توجه به عوامل مختلف تغییر میکند.عواملی مانند متراژ و موقعیت مکانی و…

اجاره خانه در این شهر به دلیل معقول بودن هزینه های زندگی و موقعیت های شغلی مناسب و جایگاه اقتصادی خوب برای زندگی بسیار مناسب است.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *