اجاره خانه در ازمیر

اجاره خانه در ازمیر

پس از آنکارا و استانبول، ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه به شمار می‌رود. وجود آن در ساحل دریای اژه آن را به یک شهر ساحلی بسیار زیبا و مهم ترکیه تبدیل کرده است. ازمیر از نظر تجاری و صنعتی یکی از شهرهای بین‌المللی و مهم ترکیه می‌باشد. همچنین این شهر به‌عنوان مرکز اصلی همایشات علمی در نظر گرفته‌شده است. همین دلایل کم کافی می‌باشد تا افراد برای مهاجرت به ترکیه شهر ازمیر را برای زندگی انتخاب کنند. در ادامه این مطلب به بررسی جوانب مختلف اجاره خانه در ازمیر می‌پردازیم.

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه به شمار می‌رود

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مدارک لازم برای اجاره خانه در ازمیر

• پرینت از فرم راندوو
• اجاره نامه ثبت‌شده در دفاتر رسمی یا به عبارتی نوتر شده
• کد مالیاتی
• بیمه سلامت
• هزینه کارت کیملیک و رسید پرداخت حق خاک
• چند قطعه عکس 6*4

قیمت اجاره واحد مسکونی در ازمیر

آپارتمان‌سازی در شهر ازمیر ترکیه رشد 42 درصدی داشته‌ است. محله‌های مختلف این شهر از جمله برنوآ، کارشیاکا، کوناک و آلسانجاک از ساخت‌وسازهای بسیار خوب و محکمی بهره‌مند هستند. قیمت اجاره خانه در ازمیر به عواملی همچون مبله بودن یا نبودن، سن بنا، فاصله از اماکن عمومی و مهمتر از همه، فاصله از دریا بستگی دارد.


قیمت اجاره بها در برخی مناطق معروف ازمیر به قرار زیر است:


• برای یک آپارتمان یک خوابه در ازمیر، متقاضیان باید میانگین مبلغی بین 1000 تا 2500 لیر به‌صورت ماهانه پرداخت کنند. برای آپارتمان دو خواب به حدود 2000 تا 5000 لیر نیاز است.
• در منطقه برنوآ، اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه معادل 1200 تا 1500 لیر می‌باشد.
• برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مناطقی همچون کوناک و آلسانجاک به مبلغ ماهیانه 1300 لیر نیاز خواهد بود.
• ارزان‌ترین مناطق ازمیر، بوجا و تربالی نام دارند. به دلیل کوچک بودن این محله‌ها، اجاره بها از مبالغ 700 تا 1000 لیر شروع می‌شود.
• برای آپارتمان‌های سه خوابه در مرکز شهر ازمیر، اجاره بها حدود 2630 لیر است. همین شرایط برای یک آپارتمان خارج از شهر حدود 1750 لیر می‌باشد.

آپارتمان‌سازی در شهر ازمیر ترکیه رشد 42 درصدی داشته‌ است.

سایر هزینه‌های مربوط به اجاره خانه در ازمیر

سایر هزینه‌ها برای اجاره خانه در شهر ازمیر به شرح زیر هستند:
• هزینه اول دیپوزیت یا همان رهن که شامل یک یا دو ماه اجاره است. این مبلغ بعد از پایان یافتن قرارداد اجاره به مستاجر عودت داده می‌شود.
• هزینه بعدی، حق کمیسیون است که به آژانس ملکی تعلق می‌گیرد و مبلغ آن به اندازه یک ماه اجاره خانه است.
یکی از قوانین مهم در رابطه با اجاره خانه در ازمیر و به طور کلی در ترکیه این است که مستاجر ملزم می‌باشد انشعابات برق، گاز و آب خانه را به نام خود کند‌. هزینه آنها جمعا کمتر از 1000 لیر می‌شود. در پایان قرارداد اجاره، این مورد باید ابطال گردد. ضمن اینکه مبلغی که برای این مورد هزینه‌شده است به هنگام تسویه حساب به مستاجر بازگردانده می‌شود.

اجاره خانه در ازمیر برای کمتر از یک سال

اجاره خانه در شهر زیبای ازمیر برای مدت کمتر از یک سال و حتی به صورت روزانه نیز امکان‌پذیر است. اما باید به این نکته توجه کرد که قیمت اجاره به صورت ماهانه و روزانه ممکن است خیلی بیشتر از اجاره خانه به مدت یک سال باشد. برای مثال، ممکن است فردی برای اجاره خانه در شهر ازمیر به مدت یک سال با اجاره ماهیانه 2000 لیر قرارداد ببندد. اما اگر وی همان خانه را به صورت روزانه اجاره کند، باید برای هر شب 250 لیر بپردازد. با یک ضرب و تقسیم ساده می‌توان متوجه شد که هزینه اجاره روزانه، بسیار گران خواهد شد.

نحوه پرداخت اجاره آپارتمان در ازمیر

روش‌ پرداخت مبلغ اجاره آپارتمان در شهر ازمیر کاملا بسته به نظر صاحب خانه دارد و به هنگام عقد قرارداد در اجاره نامه ذکر می‌شود. به طور کلی سه روش رایج برای پرداخت مبلغ اجاره خانه در ازمیر وجود دارد:


• در روش اول، مستاجر یک یا دو ماه مبلغ اجاره را به عنوان دیپوزیت پرداخت می‌کند. وی مابقی کرایه را به صورت ماهانه می‌پردازد.
• در روش دوم، مستاجر یک یا دو ماه مبلغ اجاره را به عنوان دیپوزیت پرداخت می‌کند. اجاره را نیز هر شش ماه یکبار می‌پردازد.
• در روش سوم، مستأجر یک یا دو ماه مبلغ اجاره را به عنوان دیپوزیت پرداخت می‌نماید. همچنین کل اجاره یک سال خانه را هم می‌پردازد.


همان‌طور که گفته شد، این موارد کاملاً به نظر صاحب خانه بستگی دارند. ولی معمولاً روش‌های دوم و سوم از مستأجر درخواست می‌شوند.

بهترین محله‌های ازمیر برای اجاره خانه

افراد باید بر اساس بودجه‌ای که دارند و نیاز شخصی خود، منطقه موردنظر خود را در شهر ازمیر انتخاب کنند. در ادامه این مطلب بهترین مناطق برای اجاره خانه در شهر ازمیر معرفی شده‌اند:

بهترین محله‌های ازمیر برای اجاره خانه

منطقه گوزل باغچه (Güzelbahçe)

یکی از زیباترین مناطق ازمیر، گوزل باغچه می‌باشد. این منطقه به دلیل داشتن خانه‌های ویلایی، نوساز و زیبا و همچنین مشرف بودن به ساحل دریا مورد توجه بسیاری از گردشگران و مهاجران قرار گرفته است. اغلب خانه‌ها در این منطقه به صورت ویلایی هستند و قیمت اجاره آنها نیز بسیار گران است. پر واضح می‌باشد که این منطقه زیبا و لاکچری، یکی از گران‌ترین مناطق برای اجاره خانه در ازمیر به شمار می‌رود.

منطقه برگاما (Bergama)

از دیگر مناطق شهر ازمیر برای اجاره خانه می‌توان به منطقه برگاما اشاره کرد. هزینه اجاره خانه در این منطقه نسبت به سایر مناطق ازمیر، ارزان‌تر است. برای اجاره خانه در منطقه بر گاما افراد به حداقل 700 لیر نیاز خواهند داشت.

منطقه اورلا (urla)

یکی دیگر از مناطق شهر ازمیر که سرشار از جاذبه‌های توریستی و تاریخی است، ارولا نام دارد. منطقه اورلا در اطراف شهر ازمیر واقع‌شده است و در 35 کیلومتری آن قرار دارد. بسیاری افراد منطقه اورلا را به دلیل قرار گرفتن این منطقه در اطراف شهر و آرامش آن انتخاب می‌کنند.

منطقه سفری حیصار (Seferihisar)

یکی دیگر از مهمترین مناطق برای اجاره خانه در ازمیر منطقه سفری حیصار نام دارد که بسیار زیبا و معروف است. این منطقه نیز جزء مناطق اعیان‌نشین ازمیر به شمار می‌رود و اجاره و خرید ملک در این منطقه، گران است. منطقه سفری حیصار مناسب‌‌ترین مکان برای اقامت و تفریح به شمار می‌رود. اکثر متقاضیان اقامت در ترکیه، این منطقه را برای خرید و اجاره ویلا انتخاب می‌کنند.

منطقه سفری حیصار مناسب‌‌ترین مکان برای اقامت و تفریح به شمار می‌رود.

یک پیشنهاد جذاب و خواندنی برای شما دوست عزیز همین الان میتوانید از لینک زیر وارد شوید و یک مقاله درجه یک نیز در رابطه با تحصیل کردن در آمریکا نیز بخوانید . بفرمایید

تحصیل در آمریکا

جمع‌بندی

اجاره خانه در ازمیر به دلیل ساحلی بودن و زیبا بودن این شهر، طرفداران زیادی دارد. قیمت اجاره خانه با توجه به مواردی همچون دوری و نزدیکی به ساحل، متراژ و مبله بودن متغیر است. مهمترین مناطق برای اجاره خانه در شهر ازمیر شامل اورلا، برنوآ، آلسانجاک، سفری حیصار، برگاما و گوزل باغچه هستند. مهمترین فاکتور به هنگام انتخاب منطقه مناسب برای اجاره خانه در شهر زیبای ازمیر، توجه به امنیت آن منطقه است. افراد خارجی متقاضی اقامت و مهاجرت باید منطقه‌ای که از امنیت بیشتری برخوردار می‌باشد را انتخاب کنند.

مقاله پیشنهادی : اجاره خانه در ترکیه

سوالات متداول

پس از آنکارا و استانبول، ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه به شمار می‌رود. وجود آن در ساحل دریای اژه آن را به یک شهر ساحلی بسیار زیبا و مهم ترکیه تبدیل کرده است. ازمیر از نظر تجاری و صنعتی یکی از شهرهای بین‌المللی و مهم ترکیه می‌باشد. همچنین این شهر به‌عنوان مرکز اصلی همایشات علمی در نظر گرفته‌شده است.

• پرینت از فرم راندوو
• اجاره نامه ثبت‌شده در دفاتر رسمی یا به عبارتی نوتر شده
• کد مالیاتی
• بیمه سلامت
• هزینه کارت کیملیک و رسید پرداخت حق خاک
• چند قطعه عکس 6*4

• منطقه گوزل باغچه (Güzelbahçe)
• منطقه برگاما (Bergama)
• منطقه اورلا (urla)
• منطقه سفری حیصار (Seferihisar)

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن