اقامت اتریش ۲۰۲۳

اقامت اتریش 2023

اقامت اتریش موضوع مقاله ای است که در ادامه به آن پرداخته ایم. اخذ اقامت اتریش از روش های متعددی برای افراد متقاضی مهاجرت به اتریش امکان پذیر است. اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است که جاذبه های گردشگری بی نظیری را در خود جای داده است. اگر قصد دارید در کار، تحصیل، زندگی و تجارت خود موفق شوید، اقامت اتریش می تواند به شما کمک زیادی کند. ازآنجایی‌که کشور اتریش در چند سال اخیر به یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی تبدیل شده است، هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به اهداف مختلف خود به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این مطلب قصد داریم بهترین و متداول ترین روش هایی که می توانید از طریق آن ها به اتریش مهاجرت کنید را بیان کنیم. از شما دعوت می کنیم به‌منظور آشنایی با قوانین مربوط به دریافت اقامت اتریش تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش

از جمله متداول ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور اتریش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • تمکن مالی و خرید ملک
 • تحصیل
 • کار
 • ازدواج
اقامت اتریش
متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری، فعالیت تجاری و ثبت شرکت 2023

یکی از روش هایی که افراد می توانند برای اقامت اتریش اقدام کنند، ثبت شرکت و تأسیس یک دفتر تجاری با هدف راه اندازی یک کسب و کار اقتصادی است. ثبت شرکت به افرادی توصیه می شود که سهام دار یک کارخانه بزرگ یا شرکت باشند و برای این کار بتوانند سرمایه قابل توجهی را ارائه دهند.

البته گذر از این مراحل، چندان هم کار ساده ای نخواهد بود؛ عواملی نظیر شرایط سنی، بودجه مالی، اعتبار حساب بانکی، تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی و …، شرایط اصلی دریافت مدرک اقامت اتریش هستند.

برای ثبت شرکت در اتریش با هدف أخذ اقامت اتریش و توسعه فعالیت تجاری و اقتصادی، مدیر عامل شرکت باید تقاضای خود را مبنی بر تأسیس یک شرکت با نام مشخص برای مراجعه مربوطه ارسال نماید؛ پس از آن لازم است یک حساب بانکی افتتاح و معرفی کند؛ اتریش برای این روش اقامتی، قوانین ویژه ای هم برای سهام دار و هم برای اعضای خانواده او وضع کرده است.

توصیه می کنیم برای اطلاع یافتن از تمام شرایط و مراحل قانونی ثبت شرکت در اتریش، از مؤسسات مهاجرتی معتبر در این زمینه استفاده کنید. به این ترتیب پول و بودجه مالی شما از میان نخواهد رفت.

بهترین راه برای سرمایه گذاری در اتریش، شرکت در طرح های کارآفرینی و خوداشتغالی است. برای این کار لازم است با مراکز کاریابی مکاتبه کنید و از فرصت های سرمایه گذاری سودآور در این کشور مطلع شوید.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان برای دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت باید حتماً از نظر اقتصادی به نفع کشور بوده و سودآوری مناسبی را نیز در این راستا کسب کنند.

اقامت اتریش با استفاده از تمکن مالی و خرید ملک 2023

اقامت اتریش با استفاده از تمکن مالی و خرید ملک در نگاه اول به نظر می رسد به افرادی اختصاص دارد که از وضعیت مالی بسیار عالی برخوردار هستند. خرید ملک در اتریش یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است. البته این روش به تنهایی، مدرک اقامت را به شما نخواهد داد.

اگر تمکن مالی دارید و می توانید از تمام هزینه های خود در اتریش برآیید، پیشنهاد می کنیم علاوه بر شرکت در فرصت های سرمایه گذاری و خرید ملک، از یکی دیگر از روش های أخذ اقامت اتریش نیز استفاده کنید.

لازم است در این جا ذکر کنیم که هزینه زندگی در اتریش بسیار گران است. تمکن مالی از نظر دولت اتریش به این معنا است که فرد بتواند در هر ماه حدود 3000 یورو درآمد داشته باشد. اگر بتوانید ثابت کنید که میزان درآمد ماهانه شما ثابت است و حساب بانکی شما از اعتبار کافی برخوردار باشد، اقامت اتریش از طریق تمکن مالی برای شما بلامانع خواهد بود و با رعایت قوانین می توانید نسبت به مهاجرت اقدام کنید.

اقامت اتریش
شرایط اقامت اتریش 2023

البته متقاضیانی که قصد خرید ملک در اتریش به‌منظور مهاجرت به آن و دریافت اقامت دائم را دارند، این مورد گزینه مناسبی برای آن‌ها به‌حساب نمی‌آید. همچنین ازآنجایی‌که خرید ملک در کشور‌های دیگر مانند اتریش بسیار تخصصی است متقاضیان باید در این راستا در ابتدا با یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای گفتگو کرده و نکات لازم را از آن بیاموزد.

اقامت اتریش از طریق تحصیل 2023

یکی از محبوب ترین روش های أخذ اقامت اتریش، استفاده از شرایط تحصیلی در یکی از دانشگاه های این کشور است. پذیرش از دانشگاه های اتریش و دریافت ویزای تحصیلی برای اقامت در این کشور لازم است. افرادی که قصد دارند در رشته تخصصی خود در این کشور مشغول به تحصیل شوند می توانند مدارک لازم را آماده کنند و پس از طی مراحل قانونی، به این کشور سفر نمایند.

برای موفقیت در أخذ اقامت اتریش به واسطه ویزای تحصیلی، نیاز دارید مدارک معتبر را که شامل مدرک تحصیلی، مدرک معتبر زبان آلمانی یا انگلیسی، حساب بانکی معتبر و مدارک هویتی می باشد، به طور دقیق و ترجمه شده آماده کنید. بهتر است قبل از اقدام برای أخذ ویزا و پرداخت هزینه ها، در مورد دانشگاه های اتریش و شرایط پذیرش آن ها اطلاعات کاملی کسب کنید. اعتبار مدرک تحصیلی کنونی فرد متقاضی و سوابق علمی و پژوهشی در پذیرش او بسیار مؤثر خواهند بود.

اقامت اتریش از طریق کار 2023

یکی دیگر از روش هایی که می توانید نسبت به أخذ اقامت اتریش اقدام کنید، یافتن یک شغل مناسب در اتریش است. این کشور، اقتصاد بسیار فعالی دارد، بنابراین به راحتی می تواند متناسب با سلیقه، توانایی ها، مهارت ها و تخصص خود در این کشور، یک شغل مناسب بیابید. بهترین و سریع ترین راه برای گذر از مراحل قانونی دریافت ویزای کار این است که از سوی کارفرما در اتریش، یک دعوت نامه برای شما ارسال شود.

اقامت اتریش از طریق اشتغال به کار، شرایط نسبتاً سختی دارد. موقعیت شغلی که شما به دنبال آن هستید باید به طور کامل توسط اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گیرد. پس از آنکه به کار مشغول شدید، تا مدت زمان ۶ ماه مجاز هستید در اتریش کار کنید و پس از آن، اقامت شما به مدت یک سال تمدید می شود؛ پس از یک سال، مجوز اقامت موقت شما مجدداً یک سال دیگر تمدید شده و در صورت تمایل و رضایت از کار، پس از گذشت ۳ سال می توانید برای أخذ اقامت اتریش به صورت دائم اقدام کنید.

مهاجرت کاری به‌عنوان یکی از رایج‌ترین روش‌‌های اخذ اقامت اتریش نیازمند آن است. برای این کار متقاضیان از شرایطی همچون مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس و تافل، سوابق کاری درخشان، مهارت‌های مربوطه در حوزه تحصیلی موردنظر و بسیاری از موارد دیگر برخوردار باشند.

اقامت اتریش از طریق ازدواج 2023

اگر فردی با شخصی با تابعیت اتریشی ازدواج کند می تواند نسبت به دریافت اقامت اتریش اقدام نماید. برای این کار باید مراحل قانونی به طور کامل طی شود. برای اطلاع از جزئیات مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج می توانید از طریق مؤسسات معتبر مهاجرتی و حقوقی برای این کار اقدام نمایید.

همچنین باید این نکته را نیز مدنظر قرار داد که در مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج به هیچ میزان تمکن مالی نیاز نیست زیرا تمام هزینه‌های مربوطه برعهده همسر دارای تابعیت فرد است. البته متقاضی باید هزینه مربوط به اخذ ویزا را به‌صورت شخصی پرداخت کند.

مزایای مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت به کشور اتریش امروزه به میزان زیادی مشاهده می‌شود زیرا امکانات رفاهی و شرایط موجود در آن زندگی سرشار از آرامشی را برای متقاضیان به وجود خواهد آورد. در ادامه به بررسی تمام مزایای مهاجرت به کشور اتریش پرداخته شده است.

 • یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کشور اتریش دریافت اقامت دائم آن از روش‌هایی همچون سرمایه‌گذاری و کار است.
 • متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور اتریش و دریافت اقامت دائم را دارند از این طریق اجازه خواهند داشت تا ویزای همراه را برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دریافت کنند.
 • امنیت کشور اتریش بسیار بالا بوده و مهاجرت به آن به‌منظور اخذ ویزا هیچ مشکلی را برای متقاضیان به وجود نخواهد آورد.
اقامت اتریش
مزایای مهاجرت به کشور اتریش
 • متقاضیان با استفاده از ویزای کشور اتریش و دریافت مجوز‌های مربوط به اقامت آن اجازه‌های متعددی خواهند داشت. برای مثال می‌توانند به‌آسانی و بدون هیچ محدودیتی به بسیاری از کشور‌های متحد به آن سفرکرده و از امکانات آن‌ها استفاده کنند.
 • در کشور اتریش هزینه‌های زندگی بسیار مناسب است به‌طوری‌که شهروندان با استفاده از حقوق دریافتی خود در هر ماه توانایی پرداخت هزینه‌های مختلف زندگی را خواهند داشت.
 • بر اساس قوانین مهاجرتی سال 2023 متقاضیان پس از دریافت اقامت کشور اتریش قادر خواهند بود تا به‌آسانی حق شهروندی، تابعیت و پاسپورت آن را نیز دریافت کنند.
 • خانواده درجه یک فردی که از روش‌های مختلف به کشور اتریش مهاجرت کرده‌اند اجازه کار و تحصیل در آن را خواهند داشت که یک مزیت بسیار مهم برای آن به‌حساب می‌آید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت

اخذ اقامت اتریش نیازمند برخورداری از شرایط و مدارک مختلفی است که متقاضیان باید قبل از هر کاری در راستای جمع‌آوری آن‌ها اقداماتی را انجام دهند. ازآنجایی‌که مدیران مربوط به این پروسه مهاجرتی باتوجه‌به مدارک ارائه شده توسط متقاضیان صلاحیت یا عدم صلاحیت آن‌ها را می‌سنجند باید در هنگام ارائه آن‌ها تمام تدابیر لازم اندیشیده شود.

همچنین باید به این نکته توجه کرد که متقاضیان در راستای مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت آن باید مواردی را مدنظر قرار دهند. مثلاً قبل از ارائه مدارک جمع‌آوری شده به سفارت تمام آن‌ها را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و این نکته را فراموش نکنند که معنای محتوای اصلی مطالب دچار تغییروتحول نشود. در ادامه به طور کامل به مدارکی که برای دریافت ویزای کشور اتریش و در نهایت اخذ اقامت آن نیاز است، اشاره کرده‌ایم.

اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
اصل مدارک هویتی و کپی از تمام صفحات آن
مدرک زبان انگلیسی
گواهی عدم برخورداری از سوابق کیفری
چند قطعه عکس
گواهی تمکن مالی در صورت نیاز
سوابق تحصیلی
ریز نمرات
سوابق کاری
سند ازدواج
گواهی سلامت جسمی و روانی

ویزای اتریش

ویزای اتریش

اتریش در رده‌ی کشورهای ایده‌آل جهان جهت مهاجرت محسوب می‌شود. این کشور پیشرفته و مرفه جزو کشورهای مهاجر پذیر بوده که هر ساله پذیرای تعداد کثیری از افراد متقاضی جهت اخذ ویزای اتریش و سفر یا مهاجرت به این کشور است.

سخن پایانی

ما در این مقاله به طور کامل به بررسی هرآنچه که درباره اقامت اتریش و راه‌های مهاجرت به این کشور باید بدانید، پرداختیم. در حالت کلی اتریش در چند سال اخیر به دلیل توسعه چشمگیر از نظر اقتصادی، فرهنگی، امنیتی، کاری، تحصیلی و غیره در میان مردم محبوبیت بالایی را در راستای مهاجرت به دست آورده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرت به کشور اتریش در راستای زندگی مطلوب‌تر و باکیفیت‌تر نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است. شرایطی که شامل مواردی همچون مدرک زبان انگلیسی، تمکن مالی، سوابق کاری و تحصیلی درخشان، عدم برخورداری از سوابق کیفری و بسیاری از موارد دیگر می‌شود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
متداول ترین روش های مهاجرت به کشور اتریش کدامند؟
میتوان گفت متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری،تمکن مالی،تحصیلات،کار و ازدواج است که ما در این مقاله به جزئیات آنها پرداخته ایم.
بهترین راه برای سرمایه گذاری در کشور اتریش کدام است؟
شرکت در طرح های کارآفرینی و خوداشتغالی از جمله بهترین راه برای سرمایه گذاری در کشور اتریش است.
برای اثبات تمکن مالی باید چه مبلغی ماهانه درآمد داشت؟
شما برای اثبات تمکن مالی خود به دولت کشور اتریش باید ثابت کنید که حدود مبلغ 3000 یورو به صورت ماهانه درآمد دارید و حساب بانکی شما اعتبار کافی را دارد.در این صورت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی برای شما مانعی ندارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ستاره
2 سال قبل

در صورت استعلام از حساب بانکی و کافی بودن مقدار سپرده آیا موجودی حساب بلوکه میشود؟؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  ستاره
2 سال قبل

معمولا ماهانه میتونید تا سقفی از حسابتون برداشت کنید

امید
4 سال قبل

سلام
بنده شغلم در زمینه تجهیزات شرکتهای داروسازیست و قصد دارم برای اقامت در کشور ثالث اقدام کنم،در امد فعلیم و با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد ایران در حدود ماهی 3000 دلار ، با ایجاد یک شرکت کوچک واردات صادرات و یا تکنولوژی محور در اتریش میتونم برای خودم و همسرم و فرزند 5 ساله ام اقدام کنم ؟ چه قوانین و مزایایی وجود داره؟ و هزینه ها و مدت زمان گرفتن اقامت موقت چه میزان است؟
با سپاس

امین بهرامی
پاسخ به  امید
4 سال قبل

با سلام
ما در حال حاضر برای اتریش اقدام نمی کنیم اما برای آلمان در صورتی که بیزنس پلن معقول داشته باشید می توانیم در خدمت شما باشیم.

کادر هرمس اپلای