اقامت در قبرس جنوبی

اقامت در قبرس جنوبی

اقامت در قبرس جنوبی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور قبرس جنوبی یکی از کشورهایی است که سالانه مهاجران زیادی می‌پذیرد. موسسات آموزش عالی سطح بالا، فرصت‌های شغلی مناسب و نرخ پایین بیکاری باعث شده‌اند که قبرس جنوبی یک مقصد بسیار خوب برای مهاجرت باشد. البته مهاجرت و اخذ اقامت این کشور روش‌های متعددی دارد. هر یک از روش‌های مهاجرتی دارای شرایط مخصوص به‌خود هستند. در این مطلب با روش‌های مهاجرتی و اقامت در قبرس جنوبی آشنا خواهیم شد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبرس یک جزیره در دریای مدیترانه است که یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در سراسر دنیا می‌رود

معرفی کوتاهی از کشور قبرس جنوبی

قبرس یک جزیره در دریای مدیترانه است که یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در سراسر دنیا می‌رود. طبیعت ساحلی و جذاب این کشور، آن را به یک قطب گردشگری تبدیل کرده است. این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. بخش شمال این کشور ترک‌نشین بوده دو بخش جنوبی آن یونانی هستند. لازم به ذکر است که قبرس جنوبی که پایتخت آن شهر نیکوزیا بوده، بخش اصلی جزیره قبرس است.

این کشور به شش ناحیه فاماگوستا، کیرنیا، لارناکا، نیکوزیا، لیماسل و پافوس تقسیم می‌شود و بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. مجامع بین‌المللی قبرس جنوبی را به رسمیت شناخته و این کشور به عضویت اتحادیه اروپا و پیمان شینگن در آمده است. قبرس جنوبی طبیعت فوق‌العاده‌ای دارد که شامل کوهستان‌ها و سواحل بسیار زیبا و جذاب می‌شود.

گفتنی است که آثار تاریخی و رستوران‌های بسیار معروفی در این کشور قرار دارند. جالب است بدانید که جزیره قبرس در سال ۱۹۶۰ میلادی اعلام استقلال کرد و از بریتانیا جدا شد. در حدود ۱۴ سال بعد ترکیه بخش شمالی این جزیره را اشغال کرد و ترک‌ها نام این منطقه را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشتند. البته قبرس شمالی را فقط کشور ترکیه به رسمیت می‌شناسد؛ اما قبرس جنوبی در دنیا به رسمیت شناخته شده و به غیر از اتحادیه اروپا، در اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع هم عضو است.

مزایای مهاجرت و اخذ اقامت قبرس جنوبی

اقامت در هر کشوری مزایای خود را دارد و کشور قبرس جنوبی هم از این قاعده جدا نیست. با آگاهی از این مزایا افرادی که قصد مهاجرت دارند، تصمیم بهتری خواهند گرفت. یکی از مزایای اقامت در قبرس جنوبی این است که واحد پول این کشور یورو بوده و هزینه تحصیل در آن نسبت به کشورهای دیگر اروپا بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود و مدرک این دانشگاه‌ها در سطح جهانی معتبر است. همچنین هزینه زندگی در قبرس جنوبی بسیار پایین بوده و نرخ پایین بیکاری باعث شده که یافتن شغل مناسب و مشغول به کار شدن دشوار نباشد.

اقامت در هر کشوری مزایای خود را دارد و کشور قبرس جنوبی هم از این قاعده جدا نیست

بهترین روش‌های مهاجرتی به کشور قبرس جنوبی

به‌طورکلی مهاجرت به هر کشوری روش‌های مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها نیازمند شرایط و مدارک خاصی هستند. هر شخصی باتوجه‌به اهداف و نیازهای خود یک روش مهاجرتی را انتخاب می‌کند تا بتواند اقامت کشور مقصد را دریافت کند. اما چیزی که باید درباره قبرس شمالی بدانید این است که روش‌های مهاجرتی به این کشور به شرح زیر هستند:

  • مهاجرت تحصیلی به قبرس جنوبی
  • مهاجرت کاری به قبرس
  • مهاجرت به‌واسطه تولد یا ازدواج
  • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

چیزی که باید درباره قبرس شمالی بدانید این است که روش‌های مهاجرتی به این کشور به شرح زیر هستند:

مهاجرت تحصیلی؛ از روش‌های پرطرفدار مهاجرت به قبرس جنوبی

مهاجرت تحصیل و اخذ اقامت قبرس یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است. دانشجویان سراسر دنیا که قصد مهاجرت به قبرس جنوبی را دارند می‌توانند در سه مقطع دانشگاهی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید دانشگاه نیکوزیا، یکی از باکیفیت‌ترین و عالی‌ترین دانشگاه‌های کشور قبرس به شمار می‌رود. چرا که مورد تایید بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی قرار گرفته است.

مدرکی که این دانشگاه به دانشجویان خود می‌دهد در بیشتر کشورهای دنیا اعتبار دارد. البته لازم به ذکر است که با تحصیل در قبرس جنوبی نمی‌تواند اقامت این کشور را دریافت کرد. اخذ اقامت در قبرس جنوبی از طریق مهاجرت تحصیلی فقط با اتمام تحصیلات و ورود به بازار کار امکان‌پذیر است.

تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس جنوبی

تحصیل در مقطع کارشناسی چهار سال طول خواهد کشید و برای اخذ پذیرش و ویزا دانشجو باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵.۵ ارائه دهد. نکته مهمی که درباره مدرک زبان باید بدانید این است که اگر موفق به دریافت مدرک با نمره کافی نشوید، اصلا جای نگرانی نیست. چرا که می‌توانید قبل از ورود به دانشگاه در دوره‌ها آموزش زبان در قبرس جنوبی شرکت کنید. بعد از اتمام این دوره می‌توانید وارد دانشگاه شده و مشغول تحصیل شوید. میانگین هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس حدود ۹ هزار یورو در سال بود که باتوجه‌به رشته انتخاب ممکن است متغیر باشد.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های قبرس جنوبی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دوساله خواهد بود. شما می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر رشته‌های مهندسی و مدیریت مشغول به تحصیل شوید. مدرک زبان موردنیاز برای تحصیل این مقطع در قبرس جنوبی آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ است؛ البته امکان گذراندن دوره آموزشی زبان قبل از ورود به مقطع کارشناسی ارشد در این کشور وجود دارد. میانگین خزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در قبرس جنوبی چیزی در حدود ۱۳ هزار یورو خواهد بود که البته این هزینه به رشته انتخابی دانشجو بستگی خواهد داشت.

تحصیل دوره دکترا در قبرس جنوبی

دانشجویان برای تحصیل مقطع دکترا در قبرس جنوبی باید یک سوپروایزر انتخاب کرده تا بتوانند از دانشگاه موردنظر پذیرش بگیرند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس جنوبی در مقطع دکترا دانشجویان باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۷ و رزومه تحصیلی قوی داشته باشند. لازم به ذکر است که تحصیل دوره دکترا در قبرس بین سه تا پنج سال خواهد بود. درست مثل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته انتخاب دانشجو در دوره دکترا هم در هزینه تحصیل موثر است. میانگین هزینه برای تحصیل مقطع دکترا در قبرس جنوبی حدود ۱۴ هزار یورو است.

مهاجرت کاری؛ یکی دیگر از بهترین روش‌های مهاجرتی به قبرس جنوبی

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور به شمار می‌رود. چرا که نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و تضمین شغلی در آن بسیار بالا است. برای مهاجرت کاری و اخذ اقامت کشور قبرس جنوبی باید اول از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. در این صورت می‌توانید ویزای کاری قبرس جنوبی را دریافت کنید.

اگر بتوانید در مشاغل موردنظر خود یک کارفرما در این کشور پیدا کنید، این کارفرما قبل از فرستادن دعوت‌نامه و پیشنهاد شغلی باید ثابت کند در شغل موردنظر نیروی کار در قبرس وجود ندارد. باتوجه‌به میزان پایین نرخ بیکاری در کشور قبرس جنوبی، می‌توان گفت که در این کشور تعداد نیروی کار کم بوده و فرصت شغلی در آن بسیار زیاد است.

مهاجرت به‌واسطه ازدواج به کشور قبرس

یکی از روش‌های مهاجرتی که توجه زیادی هم به آن می‌شود از طریق ازدواج است. مهم‌ترین نکته درباره مهاجرت از طریق ازدواج این است که شخص متقاضی باید با شخصی که تابعیت قبرس را دارد ازدواج کند. البته متقاضی اول باید گواهی مجرد بودن خود را قبل از ازدواج ارائه دهد. اگر متقاضی متاهل بوده باشد، باید گواهی طلاق یا فوت همسر سابق خود را ارائه دهد تا ثابت کند مجرد بوده و بتواند با شخص تبع قبرس ازدواج کند. دلیل ارائه گواهی‌های ذکرشده این است که در کشور قبرس جنوبی چندهمسری جرم به شمار می‌رود.

نکته مهمی که درباره مهاجرت از طریق ازدواج به قبرس جنوبی باید بدانید این است که شخصی که تابعیت قبرس را دارد و می‌خواهد با متقاضی مهاجرت ازدواج کند، باید تمکن مالی خود برای تامین هزینه زندگی خود و همسرش در قبرس جنوبی را ثابت کند. بنابراین شخص تابعه قبرس برای ازدواج با متقاضی باید اسناد ملکی و مدرکی دال بر درآمد ثابت بیشتر از ۱۰۰۰ یورو در ماه خود را ارائه دهد.

متقاضی و تبعه قبرس باید مراحل قانونی ازدواج خود را نهایتا طی ۹۰ روز انجام دهند. بعد از انجام این مراحل، به متقاضی اقامت دو‌ساله قبرس داده می‌شود. اگر متقاضی بتواند بعد از دو سال اقامت ثابت کند که همچنان به زندگی مشترک با همسر خود ادامه می‌دهد، این امکان را خواهد داشت که اقامت خود را تمدید کند. متقاضی بعد از پنج سال از زندگی مشترک با همسر خود می‌تواند اقامت دائم و تابعیت کشور قبرس جنوبی را دریافت کند.

یکی از روش‌های مهاجرتی که توجه زیادی هم به آن می‌شود از طریق ازدواج است

مهاجرت به‌واسطه تولد به کشور قبرس

یکی از روش‌های امکان‌پذیر مهاجرت به قبرس جنوبی به‌واسطه تولد است. به طور عمومی تابعیت هم به خون و هم به خاک می‌تواند باشد. تابعیت به خاک در کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا، کانادا، برزیل و برخی کشورهای دیگر اعمال می‌شود. اگر والدینی فرزند خود در این کشورها به دنیا بیاورند، امکان اخذ اقامت و تابعیت آن کشور برای فرزند آن‌ها وجود خواهد داشت. اما بیشتر کشورهای اروپایی و آسیایی قانون تابعیت به خون را برای خود تعیین کرده‌اند.

قبرس جنوبی هم از آن دسته کشورهایی است که تابعیت آن به خون است. یعنی برای اخذ اقامت و تابعیت فرزند در قبرس، باید یکی از والدین او تابعیت این کشور را داشته باشد. شاید جالب باشد بدانید که فرزندی که در قبرس جنوبی متولد شده اما هویت والدین او نامشخص باشد، می‌تواند اقامت و تابعیت قبرس جنوبی را دریافت کند. چرا که این کشور در این موارد، قانون تابعیت به خاک را مورد استفاده قرار می‌دهد.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به قبرس جنوبی

یکی از روش‌های مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری است. برای مهاجرت به این روش باید شرایط آن را در نظر بگیرید. اولین چیزی که باید مدنظر قرار دهید ریسک مصادره اموال در قبرس جنوبی است که میزان آن در این کشور بسیار پایین بوده شرایط را برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند. البته مهاجرت به این روش، چند شکل مختلف دارد. دوتا از مهم‌ترین شکل‌های سرمایه‌گذاری در قبرس خرید ملک و ثبت شرکت در این کشور است.

برای ثبت شرکت باید طرح اقتصادی بسیار قوی و قابل‌اجرا ارائه دهید. اگر طرح توسط دولت قبرس جنوبی تایید شود، باید برای اجرای طرح حدود ۶۰۰ هزار یورو هزینه کنید. در این صورت می‌توانید با سرمایه‌گذاری در قبرس جنوبی اقامت این کشور را دریافت کنید. با انجام این کار اقامت دو ساله به شما داده می‌شود و تا پنج سال می‌توان آن را تمدید کرد. سپس این امکان را دارید که اقامت دائم قبرس را دریافت کنید.

روش دیگر سرمایه‌گذاری در قبرس جنوبی خرید ملک در این کشور است. برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک باید در کشور قبرس جنوبی ملکی بخرید که ارزش آن حداقل دو میلیون و ۵۰۰ هزار یورو باشد. با این روش هم اقامت و هم پاسپورت قبرس را می‌توانید دریافت کنید. لازم به ذکر است که ملک خریداری شده در قبرس را می‌توانید اجاره دهید.

این امکان هم وجود دارد که با اجاره ملک در قبرس اقامت این کشور را بگیرید. البته با این روش اقامت موقت قبرس را دریافت خواهید کرد که یک سال اعتبار دارد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به این روش را دارید، باید مراحل قانونی تبدیل اقامت موقت به دائم خود را انجام دهید. اگر به دنبال اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در قبرس هستید، بهتر است ملکی را در قبرس بخرید تا راحت‌تر اقامت دائم را بگیرید.

یکی از روش‌های مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری است

آیا تبدیل اقامت موقت قبرس جنوبی به اقامت دائم این کشور ممکن است؟

به‌طورکلی امکان تبدیل اقامت موقت قبرس به اقامت دائم این کشور وجود ندارد. چرا که مدت‌زمان اقامت موقت محدود بوده و بیشتر برای انجام برخی کارهای خاص و اداری، اهداف توریستی و موارد این‌چنینی داده می‌شود. بنابراین اگر قصد اخذ اقامت دائم قبرس جنوبی را دارید باید روش‌های دیگری را برای اخذ اقامت امتحان کنید. البته نوع اقامت موقت در قبرس وجود دارد که بیشتر یک سال اعتبار داشته که به متقاضیان تحصیل، سرمایه‌گذاری و موارد دیگر داده می‌شود. در این صورت با انجام مراحل قانونی می‌توان این نوع از اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کرد.

تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی

تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی

پس از استقلال از بریتانیا، در طی اتفاقات و حوادثی، این جزیره به دو کشور تقسیم شد که طبعا با هم تفاوت‌هایی دارند. در این مطلب، تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی را از جنبه های مختلف جغرافیایی، زبانی، فرهنگی و غیره، بررسی می‌کنیم.

کشور قبرس جنوبی؛ مقصدی عالی برای مهاجرت و زندگی

کشور قبرس به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی، دانشگاه‌های معتبر و فرصت‌های شغلی مناسب یکی از مقصدهای پرطرفدار برای مهاجرت به شمار می‌رود. برای آشنایی بیشتر و آگاهی کامل از روش‌های مهاجرتی و شرایط آن‌ها به کشور قبرس جنوبی، می‌توانید به آژانس مهاجرتی هرمس اپلای مراجعه کنید.

موسسه ما با برخورداری از کارشناسان مجرب می‌تواند در رابطه با مهاجرت و اخذ اقامت در قبرس جنوبی مشاوره‌های مفیدی به شما بدهد. پس اگر قصد مهاجرت به قبرس جنوبی را دارید، همین حالا برای زندگی در یک کشور آرام و خوش آب و هوا اقدام کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
کشور قبرس جنوبی چه مزایایی دارد؟
این کشور مزایایی مانند موسسات آموزشی عالی و سطح بالا، فرصتهای شغلی مناسب و نرخ کم بیکاری را دارد که به همین سبب سالانه افراد زیادی را جذب خود میکند.
بهترین روش های مهاجرتی به کشور قبرس جنوبی چه روشهایی است؟
روشهایی مانند تحصیلی، کاری، ازدواج و تولد و یا سرمایه گذاری از بهترین روشهای مهاجرتی به قبرس جنوبی میباشند.
ایا میتوان اقامت موقت را به دائم تبدیل کرد؟
بله، البته نه در همه روشهای مهاجرتی بلکه در برخی روشها مانند مهاجرت تحصیلی و یا سرمایه گذاری میتوان با انجام مراحل قانونی اقامت موقت را به دائم تبدیل کرد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای