برنامه ی اکسپرس اینتری ساسکاچوان

برنامه ی اکسپرس اینتری ساسکاچوان

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری است و ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان در سال 2023 شما را راهنمایی کنیم. استان ساسکاچوان شرایط مناسبی از نظر امتیازبندی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد کرده است تا افرادی که دارای تخصص‌های مورد نیاز این استان هستند، بتوانند به راحتی به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

مهم‌ترین دلیل محبوبیت برنامه استانی ساسکاچوان، عدم نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی برای اقدام از طریق این برنامه است. اگر می‌خواهید در ساسکاچوان زندگی و کار کنید، باید معیارهای زیر را پوشش دهید. این معیارها می‌توانند در هر زمان تغییر کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

چه کسانی نمی‌ توانند از طریق اکسپرس اینتری به ساسکاچوان وارد شوند؟

 • مدعیان پناهندگی در کانادا که از دولت کانادا درخواست پناهندگی می‌کنند.
 • کسانی که در استخر اکسپرس اینتری پذیرفته نمی‌شوند.

اگر هر یک از این موارد درست باشد، ممکن است واجد شرایط برای نامزد شدن توسط SINP نباشید، زیرا:

 • شما مستنداتی را که SINP درخواست کرده است، ارائه نکرده‌اید.
 • شما نتوانستید ثابت کنید که قصد دارید در ساسکاچوان زندگی و کار کنید.
 • شما و یا نماینده خود عمداً خود را در این درخواست اشتباه گرفته‌اید.

ارزیابی رتبه

به دست آوردن 60 امتیاز از 100 امتیاز سیستم امتیازبندی (Grid Assessment) لازم و ضروری است و شما با این کار می‌توانید امتیازات لازم را برای SINP به دست بیاورید.

عواملی که روی امتیازات شما تأثیرگذار هستند، شامل موارد زیر خواهند بود:

 • برای متخصصان ماهر: یک سال سابقه کار در ده سال گذشته
 • برای تاجران ماهر: دو سال سابقه کار در یک شغل مهارتی در ۵ سال گذشته
 • یک سال سابقه کار در کانادا
 • داشتن تجربه کاری در زمینه تحصیلات تکمیلی
 • تجربه کاری شما باید با شغل و تحصیلات شما همخوانی و سازگاری داشته باشد.
 • نتیجه آزمون زبان شما باید شرایط زبان فدرال اکسپرس اینتری را برآورده کند.

شرایط سنی و سازگاری با بازار کار ساسکاچوان از دیگر شرایط این برنامه است.

لازم به ذکر است که باید اطمینان حاصل کنید، اسنادی که ارائه می‌دهید اثبات‌ کننده این موضوع باشند که شما واجد شرایط هستید و پنج عامل بالا را رعایت کرده‌اید. این قرعه‌ کشی به طور میانگین ۴ الی ۵ بار در سال انجام می‌شود و افرادی که قبلاً پرونده‌ای را در این استان تشکیل داده‌اند و امتیاز قبولی در آن دوره را کسب کرده‌اند، موفق به دریافت دعوت‌نامه اولیه برای اقدام از طریق این استان می‌شوند.

افرادی که موفق به دریافت دعوت‌ نامه شده‌اند، باید ظرف مدت 35 روز مدارک خود را ارسال کنند تا مدارک آن‌ها توسط استان بررسی شوند و پس از مدتی، نتیجه به آن‌ها  اعلام شود. استان ساسکاچوان معمولاً هر ۴ ماه یکبار، میانگین زمان لازم برای بررسی مدارک در ۴ ماه گذشته را اعلام می کند که معمولاً بین ۶ الی ۹ ماه است.

شرایط لازم برای قبولی در برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 • باز کردن پرونده اکسپرس اینتری
 • گرفتن حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز در امتیازبندی ساسکاچوان
 • داشتن حداقل نمره مدرک زبان مورد نیاز برای اکسپرس اینتری
 • داشتن تحصیلات دبیرستان به بالا که معادل‌سازی با مدارک کانادا شده باشد
 • داشتن حداقل ۱ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی در ۱۰ سال گذشته در مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان
 • داشتن تمکن مالی

لیست مدارک مورد نیاز برای شرکت در این برنامه استانی

داشتن ترجمه مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان الزامی به حساب می‌آید. از میان سایر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری این استان می‌توان به گواهی تمکن مالی اشاره کرد. برای دریافت این گواهی افراد باید از گردش حساب بانکی خود یک گزارش تهیه کنند.

مدرک زبان، پاسپورت و گواهی سلامت جسمانی نیز جزء سایر مدارک مورد نیاز برای شرکت در برنامه اکسپرس اینتری محسوب می‌شوند. متقاضیان مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان باید مدارک مرتبط با سوابق کاری خود را نیز به اداره مهاجرت تحویل دهند. هزینه ثبت‌نام در برنامه اکسپرس اینتری 350 دلار کانادا است. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به کانادا می‌توانید با مجموعه هرمس اپلای تماس بگیرید.

شرایط اخذ حق شهروندی کانادا پس از مهاجرت به این کشور از طریق برنامه اکسپرس اینتری

افراد 36 ماه پس از مهاجرت به کشور کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری می‌توانند برای اخذ حق شهروندی درخواست دهند. طی کردن فرایند اخذ حق شهروندی برای افرادی که از طریق اکسپرس اینتری ساسکاچوان وارد  کشور کانادا شده‌اند، حدود نه ماه زمان می‌برد.

تنها افرادی برای این موضوع واج شرایط هستند که حین سکونت در کانادا تمامی مالیات‌های خود را به صورت کامل پرداخت کرده باشند. هزینه لازم برای ثبت درخواست حق شهروندی کانادا 630 دلار است که افراد باید آن را بپردازند و رسید این هزینه را ارائه دهند. داشتن گواهی عدم سوء پیشینه نیز برای اخذ تابعیت کانادا الزامی است.

برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و قصد سکونت غدر جزیره پرنس ادوارد را دارید برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد یا PEI PNP می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. فرد متقاضی در صورت پذیرفته شدن اجازه اقامت در این استان به همراه خانواده را دارد.

سخن آخر

افرادی که خواهان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان هستند، باید حداقل شصت امتیاز از جدول امتیازبندی را کسب کنند. این امتیازات بر اساس معیارهایی مانند مدرک زبان و سوابق کاری به متقاضیان اعطا می‌شود. داشتن گواهی تمکن مالی برای مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس اینتری ضروری است. 36 ماه پس از ورود به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری می‌توان برای اخذ حق شهروندی این کشور  درخواست داد. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری می‌توانید با مشاوران هرمس اپلای تماس بگیرید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری این استان چقدر است؟
متقاضیان باید حداقل شصت امتیاز از صد امتیاز جدول امتیازبندی را کسب کنند. این امتیازات بر اساس معیارهایی مانند سوابق کاری و مدرک زبان به افراد تعلق می‌گیرد.
آیا داشتن گواهی تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری ضروری است؟
ارائه گواهی تمکن مالی برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری این استان ضروری به حساب می‌آید و افراد باید از گردش حساب بانکی خود یک گزارش تهیه کنند.
آیا می‌توان پس از ورود به کانادا از طریق اکسپرس اینتری حق شهروندی این کشور را اخذ کرد؟
افراد سی و شش ماه پس از مهاجرت به کشور کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری استانی برای اخذ حق شهروندی واجد شرایط می‌شوند. طی کردن فرایند اخذ حق شهروندی کشور کانادا نه ماه طول می‌کشد.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای