شرایط استثنایی برای تحصیل در مدارس انگلیس

با کمترین هزینه فرزندان خود را به بهترین مدارس انگلستان بفرستید

تحصیل در مدارس انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس در یک نگاه

امروزه مدارس کشور انگلیس از نظر سطح آموزش و امکانات جز 5 کشور برتر در دنیا شناخته می‌شوند و مزایای بسیار زیادی را برای دانش‌آموزان بین‌المللی به همراه دارند. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که دانش‌آموزان می‌توانند از امکانات و خدمات تحصیلی و رفاهی در مدارس این کشور نهایت بهره را ببرند و به میزان زیادی پیشرفت کنند. امکان تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور پس از دوران تحصیل یکی دیگر از مزایای مهم تحصیل در مدارس این کشور است. همین عوامل باعث می‌شوند تا انگلیس نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر گزینه مناسبی برای تحصیل دانش‌آموزان باشد. اگر شما هم به دنبال کشوری هستید که شرایط خوبی را برای تحصیل فرزندانتان به وجود بیاورد و آینده درخشانی را برای او به همراه داشته باشد، بدون شک این کشور می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در مدارس کشور انگلیس می‌پردازیم و نکاتی را پیرامون این موضوع برای شما بیان خواهیم کرد اما پیش از آن پیشنهاد می کنم برای این که به طور کامل شرایط فرزندتان را بری حضور و تحصیل در مدارس انگلیس بررسی کنید و از مزایای ان باخبر شوید، حتماً به طور رایگان با مشاورین ما صحبت کنید.

تخصصی ترین مرجع مهاجرت تحصیلی و مجری 0 تا 100 امور آن

با بیش از 10 سال سابقه امور مهاجرتی

و بیش از 2950 پرونده موفق

به همراه وکلای مهاجرتی خبره و عقد قرار داد

لوگو هرمس اپلای
مشاور هرمس اپلای

چرا انگلیس مقصد جذابی برای مهاجرت تحصیلی است؟

1

بهترین سیستم آموزشی جهان

بسیاری از کشورهای معتبر جهان به دلیل کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی انگلیس، از سیستم تحصیلی این کشور استفاده می کنند و می توان آن را بهترین در جهان نامید.

ورود به دانشگاه های برتر انگلستان و دنیا

2

زمانی که فرزند شما در مدارس انگلیس تحصیل کرده باشد، مسیر ورود به دانشگاه های این کشور برای او هموار می شود و حتی می تواند در کالج های معتبر سایر کشورها نیز مشغول به تحصیل شود.

3

عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی

دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در این مدارس را دارند برای تحصیل در انگلیس هیچ نیازی به مدرک زبان انگلیسی نخواهند داشت که این مسئله نیز یک مزیت بسیار مهم برای آنها به شمار می‌آید.

4

کیفیت بسیار بالای آموزش و امکانات رفاهی

خوب است بدانید فقط در شهر لندن، بیش از 120 کتابخانه فوق العاده مانند کتابخانه بریتانیا وجود دارد که در این کتابخانه، بیش از 150 میلیون جلد کتاب موجود است! این یعنی انگلیس از نظر علمی و محتوایی به شدت غنی و قدرتمند است.

تسلط به زبان بین المللی انگلیسی

یکی دیگر از مزایای فوق العاده تحصیل در مدارس انگلیس این است که دانش آموز از همه نظر به زبان انگلیسی مسلط می شود و این امر سبب می شود در آینده، فرد برای پیدا کردن کار و تحصیل در کالج های معتبر کار ساده تری در پیش داشته باشد.

5
6

برگزاری دوره های علمی جذاب

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در مدارس کشور انگلیس معمولا دوره‌های علمی بسیار جذابی برگزار می‌شود که دانش‌آموزان می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های علمی و عملی خود را به میزان زیادی ارتقا دهند.

بهترین روش برای مهاجرت تحصیلی فرزندانتان را از وکلای هرمس بخواهید!

مشاوران مهاجرتی ما با بررسی دقیق شرایط شما، بهترین انتخاب و مدرسه را برای تحصیل فرزندتان ارائه می دهند 

مشاور
همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آگاهی از شرایط دقیق سیستم تحصیلی مدارس انگلیس

مهاجرت

مدارس انگلیس به دو دسته مدارس ابتدایی و متوسطه تقسیم‌بندی می‌شوند که این بر اساس نظام آموزشی حاکم بر کشور انگلیس است. این دو دسته اجباری هستند و تمام دانش آموزان موظف به گذراندن این دور ها هستند. اما دو دسته پیش دبستانی و پیشرفته نیز وجود دارند که اختیاری هستند. به‌طورکلی در مدارس این کشور 4 دوره مختلف وجود دارد که به ترتیب شامل موارد زیر هستند:

📌 Early Years (دوره پیش دبستانی – 3 تا 5 سالگی)

📌 Primary Education (دوره ابتدایی – 5 تا 11 سالگی)

📌 Secondary Education (دوره متوسطه – 11 تا 16 سالگی)

📌 Further Education (دوره پیشرفته – 16 تا 18 سالگی – به معنای تحصیلات آماده سازی قبل از دانشگاه)

دانش‌آموزانی که در مدارس کشور انگلیس مشغول به تحصیل هستند در پایان هر دوره باید در یک آزمون شرکت کنند تا بتوانند صلاحیت علمی برای شرکت در دوره بعدی تحصیلی را به دست بیاورند.

آشنایی با قوانین اصولی و حرفه‌ای مدارس انگلیس

قوانین تمام مدارس انگلیس ثابت نیست و باتوجه به شرایطی مانند نوع مدرسه، شهر، مقطع تحصیلی و… متفاوت هستند. به طور مثال برخی مدارس لباس فرم را ضروری می دانند اما برخی دیگر، این ویژگی هیچ اهمیتی برایشان ندارد. اما برخی قوانین بین تمام مدارس انگلیس مشترک هستند که در این بخش برخی از آن ها را بررسی می کنیم.

شروع سال تحصیلی انگلستان از ماه سپتامبر است که تا پایان ژوئیه ادامه دارد. هر سال تحصیلی از 3 ترم تشکیل شده که بین هر ترم، 1 الی 2 هفته زمان استراحت به دانش آموزان داده می شود. دانش آموزان از روز دوشنبه الی شنبه از ساعت 8 یا 9 صبح تا 3 یا 4 بعدازظهر ملزم به حضور در مدرسه هستند و روزهای یکشنبه زمان استراحت دارند. بیشتر کلاس های درسی مدارس انگلیس مانند ایران با حدود 30 دانش آموز به همراه یک معلم و گاهاً به همراه یک دستیار برگزار می شود. کیفیت تدریس و برخی قوانین نیز بسته به نوع مدرسه متفاوت است.

مدارس انگلستان

انواع مدارس در انگلستان

مدارس انگلیس مانند ایران به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند و از بخش های مختلف، با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه برخی ویژگی های مدارس دولتی و خصوصی را با یکدیگر مرور می کنیم:

مدارس دولتی

تقریبا درصد بالایی از مدارسی که امروزه در کشور انگلیس شرایط تحصیل دانش‌آموزان را فراهم کرده‌اند مدارس دولتی این کشور هستند که از نظر امکانات در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند. یکی از نکات مهمی که درباره این مدارس وجود دارد این است که تحصیل در آنها به‌صورت رایگان صورت می‌گیرند و نیازی نیست که افرادی که اقامت دائم کشور انگلیس را دارند هیچ‌گونه هزینه‌ای را برای تحصیل فرزندان خود در این کشور بپردازند. علاوه بر این کیفیت آموزشی نیز در این مدارس بسیار بالا است.

افرادی که اقامت دائم کشور انگلیس را ندارند باید هزینه‌ای را به مدارس دولتی این کشور بپردازند که این هزینه در واقع همان شهریه است. در غیر این صورت امکان تحصیل دانش‌آموزان آنها در این مدارس وجود نخواهد داشت. هزینه تحصیل در مدارس انگلیس و به‌خصوص در مدارس دولتی تقریبا هزینه مناسبی است و نیازی به نگرانی در خصوص میزان شهریه‌ای که شما هرسال باید بپردازید وجود ندارد.

تحصیل-در-مدارس-انگلستان

مدارس خصوصی

تحصیل در مدارس انگلیس تنها محصور به مدارس دولتی این کشور نمی‌شود و شما می‌توانید در مدارس خصوصی این کشور نیز کودکان و نوجوانان خود را ثبت‌نام کنید تا با بالاترین سطح کیفیت آموزش در این مدارس مشغول به تحصیل شوند.مدارس کشور انگلیس که به‌صورت خصوصی خدمات خود را ارائه می‌دهند خود به دودسته شبانه و روزانه تقسیم‌بندی می‌شوند.

معمولا هزینه‌ای که شما باید در قبال شهریه مدارس خصوصی بپردازید بسیار بیشتر از مدارس دولتی است و به همین علت نیز تنها افرادی که تمکن مالی خوبی دارند فرزندان خود را در این مدارس نام‌نویسی می‌کنند. البته باید دقت داشته باشید که در قبال هزینه‌ای که شما برای استفاده از خدمات این مدارس می‌پردازید دانش‌آموزان و کودکان شما کیفیت آموزشی و امکانات فوق‌العاده‌ای را نیز دریافت می‌کنند..


تحصیل-دوره-متوسطه-در-انگلیس

چرا هرمس را برای پروژه مهاجرت خود انتخاب کنید؟

پروسه مهاجرتی پروسه ای بسیار مهم است، چون افرادی که قصد مهاجرت دارند تمامی برنامه های زندگی و مالی خود را بر اساس این اتفاق برنامه ریزی می کنند پس پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی بین المللی که حافظ منافع شما باشد و متعهد گردد که پروسه مهاجرتی شما را با موفقیت به پایان رساند بسیار سخت است. تیم مهاجرتی هرمس اپلای با تکیه بر پرونده های موفق قبلی شما را به رویاهایتان نزدیک می کند.

مشاور هرمس اپلای

معرفی بهترین مدارس انگلیس

احتمالاً اکنون این سوال برایتان ایجاد شده باشد که بعد از این همه تعریف و بیان ویژگی های مختلف، کدام مدارس انگلیس برای تحصیل فرزندتان بهتر هستند و هرکدام چه مزایا و خوبی هایی دارند؟ برای پاسخ به این سوال، در جدول زیر 10 مورد از برترین مدارس انگلیس را به انتخاب دانش آموزان انگلیسی برایتان بیان می‌کنیم:

نامنوع مدرسهسن تحصیلتعداد دانش آموززمان ثبت نام
Benenden Schoolدولتی11 الی 18 سالگی5503 تا 4 سال قبل از ورود
Charterhouseدولتی13 الی 18 سالگی800حدود 2 سال قبل از ورود
Eton Collegeدولتی13 الی 18 سالگی1300تا سن 10 سالگی
Gordonstounدولتی13 الی 18 سالگی500بدون مهلت
Harrow Schoolدولتی13 الی 18 سالگی820تا ماه می سال تقویمی قبل
The King’s School, Canterburyدولتی13 الی 18 سالگی8302 سال قبل از ورود
Westminster Schoolدولتی13 الی 18 سالگی76413 تا 18 سال
Winchester Collegeدولتی13 الی 18 سالگی700بعد از 8 سالگی
Wycombe Abbeyدولتی11 الی 18 سالگی640تا 1 ژوئن سال تقویمی قبل
St Paul’s Schoolدولتی7 الی 18 سالگی950تا ابتدای اکتبر سال تحصیلی قبل

دریافت بورسیه برای تحصیل در مدارس انگلستان

دریافت بورسیه تحصیلی برای مدارس انگلستان امکان پذیر است اما باتوجه به مواردی مانند نمرات دانش آموز، مدرسه و شهری که قرار است در آن تحصیل کند، استعداد دانش آموز و… متفاوت است. به همین دلیل برای بررسی دقیق شرایط فرزند خود، باید با مشاورین هرمس اپلای صحبت کنید تا از بهترین راه اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس برای فرزندتان آگاه شوید.

مسیر ثبت نام فرزند شما در مدارس انگلیس با هرمس اپلای

1. بررسی شرایط

در مرحله اول، شما با پشتیبانان متخصص تیم ما ارتباط برقرار می‌کنید و آن ها، شرایط فرزند شما را بررسی می‌کنند که آیا امکان ثبت نام و تحصیل در مدارس انگلیس را دارد یا خیر؟

در صورتی که شرایط او تأیید شد، باید مدارکی را که از شما خواسته می‌شود به همراه برخی فرم ها تکمیل نمایید تا مسیر ثبت نام فرزند شما آغاز شود.

2. تکمیل مدارک
3. تکمیل کارها توسط هرمس اپلای

در آخر کارشناسان مجموعه هرمس اپلای تمام کارهای دشوار مربوطه نظیر ثبت نام و دریافت ویزای تحصیلی فرزندتان (و حتی ویزای همراه برای خود شما) را انجام خواهند داد و دچار هیچ سختی نخواهید شد.

از شرایط استثنایی هرمس اپلای برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس غافل نشوید!

مشاور هرمس اپلای

محل اسکان دانش آموزان هنگام تحصیل در مدارس انگلیس

کودکانی که خانواده آنها در شهری که در آن مشغول به تحصیل هستند زندگی نمی‌کنند می‌توانند از خدمات خوابگاه‌های مدارس بهره‌مند شوند. این خوابگاه‌ها فرصت‌های بسیار جذابی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند تا بتوانند مهارت‌های اجتماعی خود را نیز به میزان زیادی ارتقا دهند.

در خوابگاه‌های مدارس کشور انگلیس معمولا دوره‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود که دانش‌آموزان خوابگاهی می‌توانند با شرکت در آنها مهارت‌های خود را به میزان زیادی ارتقا دهند. علاوه بر این حضور در خوابگاه‌های این مدارس جذابیت‌های زیاد دیگری را نیز می‌تواند برای این کودکان به همراه داشته باشد. به‌عنوان‌مثال مسابقات زیادی در طول سال در خوابگاه‌های مدارس کشور انگلیس برگزار می‌شوند که حضور در آنها می‌تواند استعدادهای کودکان را به‌خوبی مشخص کند.

سیستم آموزشی کشور کانادا

سوالاتی که کلاینت های قبلی پرسیده اند

به‌طورکلی در مدارس این کشور 4 دوره مختلف وجود دارد که به ترتیب شامل موارد زیر هستند:
Early Years (دوره پیش دبستانی – 3 تا 5 سالگی)، ، Primary Education (دوره ابتدایی – 5 تا 11 سالگی)، Secondary Education (دوره متوسطه – 11 تا 16 سالگی)، Further Education (دوره پیشرفته – 16 تا 18 سالگی – به معنای تحصیلات آماده سازی قبل از دانشگاه)

مدارس انگلیس مانند ایران به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند و از بخش های مختلف، با یکدیگر متفاوت هستند.

دریافت بورسیه تحصیلی برای مدارس انگلستان امکان پذیر است اما باتوجه به مواردی مانند نمرات دانش آموز، مدرسه و شهری که قرار است در آن تحصیل کند، استعداد دانش آموز و… متفاوت است. به همین دلیل برای بررسی دقیق شرایط فرزند خود، باید با مشاورین هرمس اپلای صحبت کنید تا از بهترین راه اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس برای فرزندتان آگاه شوید.

مشاور هرمس اپلای

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاورهای هرمس اپلای