اعزام دانشجو به انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان

انگلستان یکی از بهترین کشور های دنیا از نظر سطح علمی دانشگاه ها می باشد. این موضوع به خاطر وجود دانشگاه های بسیار معتبر در شهر هایی مانند لندن می باشد. بدین ترتیب اعزام دانشجو به انگلستان یکی از اولویت های اصلی موسسه های حقوقی اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد. UCAS نام سامانه ای بوده که برای تحصیل در انگلستان باید فرم های موجود در آن پر شود تا پس از بررسی های دقیق نتیجه به متقاضی اعلام شود. 

معمولا هر فردی که به دنبال پیشرفت در رشته تحصیلی خود می باشد، به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا می باشد. معمولا انگلستان به همراه آمریکا دارای دانشگاه های بسیار زیادی در بین برترین دانشگاه های دنیا می باشند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد از انگلستان به عنوان مقصد خود برای تحصیل نام ببرند. البته فراهم نمودن شرایط مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های انگلستان ضروری می باشد. زیرا هر دانشگاهی طبق قوانین و ضوابط خود یک سری شرط و شروط یا قوانین را وضع نموده تا به عنوان فیلتر عمل نموده و بهترین افراد را پذیرش نمایند.  

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

دانشگاه های انگلستان

معمولا هر کشوری که دارای دانشگاه های بین المللی بیشتری با سطح علمی بالاتری باشد، برای اعزام دانشجو مناسب تر می باشد. بدین ترتیب معمولا انگلستان به خاطر داشتن دانشگاه های معتبر فراوان، یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در خارج از کشور می باشد. دانشگاه کمبریج یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان محسوب می شود. دانشگاه های کمبریج یکی از سه دانشگاه های دارای قدمت زیاد در دنیا محسوب می شود.

 دانشگاه کمبریج بیش از 30 دانشکده مختلف برای تحصیل دانشجویان در رشته های مختلف دارد. بدین ترتیب برای اعزام دانشجو به انگلستان از کشور های مختلف، کمبریج بهترین گزینه محسوب می شود. دانشگاه لیورپول یکی دیگر از دانشگاه های برتر انگلستان به شمار می رود. معمولا دانشجویانی از کشور های مختلف به خاطر سطح علمی بسیار بالا و کیفیت زندگی در انگلستان ، تحصیلات خود را در دانشگاه لیورپول ادامه می دهند. دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان بوده که در شهر آکسفورد انگلستان واقع شده است.

 تنوع در رشته ها و دانشکده های این دانشگاه باعث شده تا افراد زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. با توجه به اینکه دانشگاه های آکسفورد و کمبریج از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان به شمار می روند، آنها را آکسبریج می نامند.  

شرایط پذیرش در مقاطع تحصیلی مختلف دانشگاه های انگلستان

معمولا شرایط پذیرش تحصیلی انگلستان را باید موسسه های حقوقی اعزام دانشجو به انگلستان و خود افرادی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را داشته، بدانند. بدین ترتیب این امکان به وجود آمده تا در شرایط مختلف بهترین تصمیمات را اخذ نمایند.

انگلستان کشوری مناسب برای مهاجرت پیراپزشکان

مقطع کارشناسی

یکی از نکاتی که برای تحصیل در خارج از کشور اهمیت داشته، طول دوره تحصیل می باشد. معمولا برای مقاطع کارشناسی در رشته های مختلف 4 سال به طور میانگین باید در نظر گرفت. مدرک زبان مورد نیاز برای اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی آیلتس 5.5 یا 6 می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی نیز در دانشگاه های انگلستان متفاوت بوده و حداقل 8000 پوند و این رقم تا 14000 پوند نیز در برخی از رشته ها می رسد. در مقطع کارشناسی امکان اخذ بورسیه وجود نداشته و اعزام دانشجو به انگلستان با هزینه های شخصی انجام می شود.

مقطع کارشناسی ارشد

دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های انگلستان 1 الی 2 سال می باشد. بدین ترتیب معمولا با توجه به زمان کمتر، می توان با هزینه های کمتری نیز نسبت به سایر کشور ها مدرک کارشناسی ارشد را اخذ نمود. همین امر باعث شده تا تعداد زیادی برای تحصیل در انگلستان اقدام نمایند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بین 8000 الی 20000 پوند بوده و این موضوع به رشته تحصیلی مرتبط می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان بورسیه وجود ندارد. مدرک زبان مورد نیاز برای اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6 یا 6.5 می باشد.

تحصیل

مقطع دکتری

معمولا تحصیل در دوره دکتری دانشگاه های انگلستان 3 سال طول می کشد. زبان تحصیل در مقطع دکتری مانند سایر مقاطع انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز بین 10000 الی 15000 پوند در سال می باشد. امکان اخذ بورسیه در مقطع دکتری وجود دارد اما معمولا شرایط بسیار دشوار می باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری آیلتس 7 می باشد.
 
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید برای اعزام دانشجو به انگلستان نیاز به چه مقدار تمکن مالی هستش؟

    1. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی نیز در دانشگاه های انگلستان متفاوت هست و حداقل 8000 پوند و این رقم تا 14000 پوند نیز در برخی از رشته ها می رسد. و شما باید هزینه 1 سال زندگی رو به عنوان تمکن مالی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *