حقوق کارگران ساده در کانادا

حقوق کارگران ساده در کانادا

اگر به دنبال مهاجرت و کار در کانادا هستید، کانادا یک کشور عالی برای بررسی است. بزرگ‌تر از کل اتحادیه اروپا است و تقریباً ۳۸ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. اگر دنبال استخدام و مهاجرت کاری به این کشور هستید و می‌خواهید بدانید که حقوق کارگران ساده در کانادا چقدر است، ما در این مقاله درباره تمام این موضوعات صحبت می‌کنیم و راهنمای استخدام کارگران در کانادا را برای کمک ایجاد کرده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آنچه باید قبل از استخدام در کانادا بدانید

حداقل مرخصی و حقوق تعطیلات

شرط مرخصی در هنگام بررسی حقوق کارگر ساده در کانادا توسط قانون فدرال در کانادا تعیین شده است، بنابراین این الزام برای همه کارگران کانادایی اعمال می‌شود. طبق قانون، کارگران کانادا که به مدت یک سال در یک شرکت کار کرده‌اند، حداقل دو هفته مرخصی دارند. هنگامی‌که یک کارگر برای پنج سال متوالی در یک شرکت کار ‌کند باید حداقل سه هفته مرخصی در سال دریافت کند. پس از ۱۰ سال ماندن در یک شرکت، یک کارمند باید حداقل چهار هفته مرخصی در طول سال داشته باشد. در کانادا، کارفرمایان با بررسی درآمد یک کارگر در آخرین سال اشتغال خود و ضرب آن در درصد، حقوق تعطیلات را محاسبه می‌کنند. برای کارگرانی که دو هفته مرخصی دارند این درصد، ۴ درصد است و برای سه هفته مرخصی، ۶ درصد می‌باشد.

طرح بازنشستگی کانادا

هنگام بررسی حقوق کارگر ساده در کانادا، باید بدانید که فرد بالای ۱۸ سال که بیش از ۳۵۰۰ دلار در سال درآمد دارد باید در برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) مشارکت کند. در سایر استان‌ها، کارفرمایان دارای کارگران کانادایی باید نیمی از حق بیمه حقوق بازنشستگی کارکنان خود را بپردازند و نیمی دیگر از کارگران، خود را پوشش دهند. مبلغی که کارگران باید به CPP کمک کنند بستگی به میزان درآمد آن‌ها دارد. توجه به این نکته مفید است که به‌طور خاص، بر اساس حقوق بازنشستگی کارگر است که او بین حداقل نیاز و حداکثر سقف قرار می‌گیرد. کارفرمایان باید مبلغ صحیح را از حقوق بازنشستگی کارگران کسر کنند.

کانادا دارای یک تابلوی مشاغل عمومی به نام جاب آفر کانادا است که در آن می‌توانید آگهی‌های شغلی را به‌صورت رایگان ارسال کنید.

بیمه اشتغال

بیمه اشتغال (EI) به افرادی که موقتاً بیکار هستند، کمک مالی می‌کند. همانند حق بیمه بازنشستگی، کارفرمایان باید مبلغ مناسب را محاسبه کرده و حق بیمه EI را از حقوق کارگران کسر کنند. این امر در مورد همه کارگران «مشاغل بیمه پذیر» صادق است که در مورد اکثر کارگران ساده در کانادا صدق می‌کند. هر ماه، کارفرمایان مقدار معینی از حقوق کارکنان کسر می‌کنند و همچنین حق بیمه نیز باید به کارفرما پرداخت شود. هنگامی‌که درآمد کارگران فراتر از حداکثر درآمد قابل بیمه می‌شود یا هنگامی‌که حداکثر مبلغ حق بیمه را مشارکت داده‌اند، کارفرمایان از کسر حق بیمه از حقوق کارگران خودداری می‌کنند.

مالیات بر درآمد

مانند هر کشوری، کانادا قوانین مالیاتی خاص خود را دارد. کارفرمایان باید مالیات بر درآمد را از حقوق و دستمزد کارگران خود کم کنند. قانون مالیات کانادا می‌تواند کمی پیچیده باشد و کارفرمایان باید مبلغ مناسب را از حقوق کارگران خود برای مالیات بر درآمد کسر کنند.

هزینه استخدام کارگر در کانادا

استخدام کارگران همیشه برای یک شرکت هزینه دارد، اما با انتخاب کارگران مناسب برای سازمان خود، سرمایه‌گذاری خوبی را تجربه خواهید کرد. برخی از هزینه‌های احتمالی که می‌توانید هنگام استخدام کارگر در کانادا متحمل شوید عبارت‌اند از:

تحقیق

هر زمان که درحال‌توسعه به یک کشور جدید هستید باید تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که همه الزامات قانونی و سایر ملاحظات را درک کرده‌اید. این راهنما، شروع خوبی است؛ اما برای انجام تحقیقات بیشتر باید به حقوق کارگر ساده در کانادا اضافه کنید.

ایجاد کسب‌وکار

اگر می‌خواهید به‌عنوان شعبه یا شرکت تابعه در کانادا حضور داشته باشید، این هزینه دیگری است که قبل از شروع فرایند استخدام متحمل می‌شوید. همچنین برای پرداختن به مشاغل خود در استان‌های کانادا باید هزینه‌ای پرداخت کنید.

آژانس استخدام

تیم‌هایی از افراد و برنامه‌های نرم‌افزاری مختلف وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند از یک گروه نامزد بزرگ به یک لیست کوتاه از بهترین نامزدها بروید. البته مشارکت با یک آژانس یا خرید نرم‌افزار، هزینه مالی دارد.

ارسال آگهی استخدام

ارسال آگهی شغلی شما نیز ممکن است هزینه‌ای را در برداشته باشد. بااین‌حال، کانادا دارای یک تابلوی مشاغل عمومی به نام جاب آفر کانادا است که در آن می‌توانید آگهی‌های شغلی را به‌صورت رایگان ارسال کنید. همچنین ممکن است سایت‌های رایگان دیگری را پیدا کنید که در آن می‌توانید شغل را تبلیغ کنید.

بررسی‌های حقوقی

اگر مجبورید بررسی‌های پیشین را انجام دهید یا تأیید کنید که متقاضی، حق قانونی کار در کانادا را دارد، این بررسی‌ها می‌تواند هزینه کلی استخدام کارگران جدید شما را افزایش دهد.

زمان کمیته استخدام

کمیته‌های استخدام داخلی ممکن است شرایط و موقعیت جدید را ایجاد کنند، آگهی استخدام را بنویسند، برنامه‌ها را ارزیابی کنند و از نامزدها مصاحبه کنند. همه این فعالیت‌ها در ساعات کاری با حقوق انجام می‌شود که در غیر این صورت کارگران می‌توانند در کارهای مختلف هزینه کنند.

آموزش

استخدام کارگر جدید به‌طورمعمول، پایان هزینه‌های استخدام شرکت شما نیست. اکنون شما باید آن کارمند را آموزش دهید تا کار خود را انجام دهد. فرایند آموزش، یک سرمایه‌گذاری اولیه است که درنهایت باید نتیجه دهد.

حقوق کارگر در کانادا

قریب به‌اتفاق کارفرمایان کانادایی از قوانین پیروی می‌کنند و محیط‌های مثبت و ایمن را فراهم می‌کنند.

حقوق کارگران ساده در کانادا توسط قانون محفوظ است. قریب به‌اتفاق کارفرمایان کانادایی از قوانین پیروی می‌کنند و محیط‌های مثبت و ایمن را فراهم می‌کنند. متأسفانه این همیشه صادق نیست، بنابراین بسیار مهم است که بدانید از کارفرمایان چه انتظاری می‌توانید داشته باشید و چگونه مطمئن شوید که در محل کار با شما خوب رفتار می‌شود. اکثر کارگران ساده در کانادا تحت حمایت قانون استانی هستند، اما برخی از صنایع، تحت نظارت فدرال هستند.
هر استان و قلمرو، قانون یا قانون حقوق بشر خود را دارد که بر حقوق کارگران ساده کانادایی در استان حاکم است. این حقوق کارگران ساده کانادایی و استانداردها تا حد زیادی در سراسر این کشور یکسان است. برای قطع حقوق قانونی، نکته اساسی که باید بدانید این است که شما در محیط کار از حقوق برخوردار هستید و در صورت سوءاستفاده از حقوق شما، مجازاتی وجود دارد.

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کشورهای جهان است که دارای بازار کار مطلوب با شرایط کاری ایده آل می‌باشد. نرخ فعلی بیکاری در کانادا حدود ۷.۵ درصد است که نشان‌دهنده وضعیت مطلوب بازار کار در این کشور است. متوسط درآمد ماهانه یک کارگر ساده در این کشور به مدت ۴۰ ساعت در هفته، حدود ۹۹۶۰ دلار کانادا، معادل حدود ۷۹۵۰ دلار آمریکا است. این سطح درآمد برای کارگران خارجی بسیار مطلوب بوده و حتی بیشتر از اکثر کشورهای غربی است.

درآمد متوسط در کانادا

در چند سال گذشته تا سال ۲۰۰۷، دستمزد کارگران معمولی در کانادا بسیار محدود و اندک بود، اما از سال ۲۰۰۷ و اکنون این میزان حدود ۲۴ درصد افزایش یافته است. البته این افزایش به عواملی مانند نوع شغل، سابقه کار و سایر عوامل مانند تحصیلات، جنسیت و کار تمام‌وقت یا نیمه‌وقت نیز بستگی دارد. از این میان، تجربه کار تا ۳۶، تحصیلات تا ۲۹ و جنسیت تا ۵ برابر میزان حقوق دریافتی در هر ماه تأثیر می‌گذارد.

حداقل دستمزد در کانادا

کمترین دستمزد در کانادا در سال، ۲۰۲.۱۱ دلار کانادا است که متعلق به کارگران غیر ماهر در نو اسکوشیا است. حداقل دستمزد در ایالت‌های مختلف متفاوت است. همچنین قانون منحصربه‌فردی در ایالت کبک وجود دارد که برای مشاغلی که پاداش و تیپ دریافت می‌کنند، دستمزد ساعتی تا ۱۰ دلار کانادا و پنج سنت است که از حداقل در ایالت نوا اسکوشیا بیشتر خواهد بود.

حداقل دستمزد در آلبرتا، کانادا

آلبرتا که در شهر کلگری یا کلگری واقع شده دارای بالاترین نرخ دستمزد است و برای افرادی که به دنبال پس‌انداز بیشتر هستند انتخاب بهتری است، زیرا از استان‌های بریتیش کلمبیا و انتاریو ارزان‌تر است. حداقل دستمزد، ۱۵ دلار کانادا در ساعت برای کارگران عمومی و ۱۳ دلار در ساعت برای افراد زیر ۱۸ سال است که مجاز به کار تا ۲۸ ساعت در هفته هستند.

حداقل دستمزد در انتاریو، کانادا

این ایالت با مرکزیت تورنتو و شامل منطقه فدرال اتاوا و پایتخت است، ازنظر دستمزد در رتبه دوم قرار دارد. کارگران معمولی ۱۴ دلار در ساعت، کسانی که در کافی‌شاپ‌ها و فروشگاه‌ها، قهوه و مشروب سرو می‌کنند ۱۲.۲ دلار در ساعت (به دلیل دریافت پاداش) و افراد زیر ۱۸ سال حداکثر ۲۸ ساعت در هفته، ۱۳.۱۵ دلار کانادا در ساعت حقوق در انتاریو دریافت می‌کنند.

حداقل دستمزد در منطقه نوناووت

در این منطقه، حداقل دستمزد ۱۳ دلار به دلیل کار سخت است. زبان رسمی این منطقه فرانسوی است.

حداقل دستمزد در منطقه یوکان

منطقه یوکان، حداقل دستمزد ۱۲.۷ دلار را دارد.

حداقل دستمزد در استان کبک کانادا

کبک، مستقر در مونترال، حداقل دستمزد ۱۲.۵ دلار برای کارگران عادی و ۱۰.۰۵ دلار برای پاداش دارد. زبان رسمی این استان، فرانسوی است.

حداقل دستمزد در جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد، مانند بریتیش کلمبیا، در شش ماه اول دستمزد حقوق کمتر و در شش ماه دوم، حقوق بیشتری پرداخت می کند.

چه استانداردهای اشتغالی از حقوق کارگر محافظت می‌کند؟

قوانین ساعت کار و اضافه‌کار برای اکثر کارگران اعمال می‌شود و در سراسر کانادا، تفاوت قابل‌توجهی دارد.

این‌ها حداقل استانداردهای تعیین شده توسط قانون است که از کارگر در محل کار محافظت می‌کند. هر استان در قوانین خود تفاوت اندکی خواهد داشت. قوانین، مربوط به استانداردهای استخدامی حقوق کارگر در زمینه‌های زیر هستند:
• ساعات کار
• اضافه‌کار
• حداقل دستمزد
• حقوق
• زمان تعطیلات
• حقوق تعطیلات
• تعطیلات عمومی
• استراحت قهوه و غذا
• مرخصی بارداری
• مرخصی اضطراری شخصی
• مرخصی پزشکی خانواده
قوانین ساعت کار و اضافه‌کار برای اکثر کارگران اعمال می‌شود و در سراسر کانادا، تفاوت قابل‌توجهی دارد. بااین‌حال اکثر حوزه‌های قضایی، نرخ اضافه‌کاری را معادل یک و نیم برابر میزان حقوق یک کارگر ساده در کانادا تعیین کرده‌اند. کارفرمایان نمی‌توانند از پرداخت حقوق اضافه‌ کارگران خودداری کنند و نمی‌توانند کارگران را مجبور به کار بیش‌ازحد کنند، همچنین نمی‌توانند در صورت امتناع یا شکایت از کار اضافه، ‌کارگران را اخراج کنند. حداقل دستمزد کارگران در کانادا و پایین‌ترین دستمزدی که کارفرما می‌تواند به کارگر بپردازد، بر اساس قوانین استان یا منطقه در کانادا بسیار متفاوت است. کارگران باید در فواصل منظم حقوق بگیرند و بیانیه‌ای در مورد دستمزد و کسرهای خود برای آن دوره حقوق دریافت کنند.
یک تعطیلات عمومی به اکثر کارگران ساده در کانادا این امکان را می‌دهد که در صورت کار در روز تعطیل، حقوق کامل یک کارگر ساده در کانادا را دریافت کنند. هر استان و سرزمینی تعدادی از تعطیلات عمومی را فراهم می‌کند. بیشتر حوزه‌های قضایی در کانادا پس از هر دوره پنج ساعت کار متوالی، حداقل نیم ساعت استراحت به کارگران می‌دهند. کارفرمایان به‌طورمعمول ملزم به پرداخت هزینه کارگران برای زمان صرف شده در استراحت غذا نیستند.

آیا همه کارگران از حقوق اشتغال یکسانی برخوردارند؟

ویزای مجوز کار کانادا به افراد تجاری، کارگران دائم، کارگران موقت، دانشجویان و دیگران اجازه می‌دهد در کانادا کار کنند.

پاسخ: خیر. برخی از دسته‌های کارگران تابع قوانین متفاوتی هستند. به‌عنوان‌مثال کارگران مزرعه، حقوق یک کارگر ساده در کانادا را در تعطیلات عمومی ندارند. دسته‌های دیگری از کارگران که می‌توانند دارای حقوق شغلی متفاوتی باشند شامل ماهیگیران تجاری، کارگران میدان نفتی، چوب‌برها، مراقبت‌کنندگان خانگی، متخصصان، مدیران و برخی از دسته‌های فروشندگان هستند.

ویزای مجوز کار کانادا

مجوز کار کانادا یا ویزای کار کانادا برای افراد واجد شرایط در خارج از کشور صادر می‌شود تا در یک دوره زمانی خاص در آن کشور کار کنند. افراد فقط بعد از دریافت قرارداد کار یا پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی باید برای ویزای کار اقدام کنند. کارفرما باید از ESDC اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا LMIA و ارزیابی تأثیر بازار کار را دریافت کند که به آن‌ها امکان می‌دهد کارگران ماهر خارجی را برای مشاغلی که توسط شهروندان یا مقیم دائم قابل استخدام به‌عنوان کارگر ساده در کانادا نیستند را استخدام کند. کانادا به‌عنوان یکی از اقتصادهای برجسته جهان، مقصدی عالی برای افرادی است که به دنبال کار در خارج از کشور هستند. ویزای مجوز کار کانادا به افراد تجاری، کارگران دائم، کارگران موقت، دانشجویان و دیگران اجازه می‌دهد در کانادا کار کنند. معمولا، متقاضیان برای درخواست ویزای مجوز کار باید یک پیشنهاد کاری داشته باشند.

جزئیات ویزای کار کانادا

سالانه به بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر خواهان کار در کانادا، ویزای کار کانادا داده می‌شود. این یک فرصت بزرگ برای کارگران خارجی است که به دنبال زندگی بهتر و حقوق یک کارگر در کانادا هستند. تحت ویزای مجوز کار کانادا می‌توانید:
• در کانادا زیر نظر کارفرمایی که در درخواست مجوز کار خود ذکر کرده‌اید کار کنید
• توانایی درخواست ویزای وابسته برای تماس با افراد وابسته خود را داشته باشید
• دلار کسب کنید
• سفر به سراسر کانادا
• بعداً برای ویزای روابط عمومی درخواست دهید

واجد شرایط بودن برای ویزای مجوز کار کانادا

اشخاص باید مدرکی را نشان دهند که واجد شرایط پذیرش پیشنهاد شغلی هستند. برای درخواست مجوز کار کانادا باید شرایط خاصی را رعایت کنید. مدارک باید به هر دو زبان انگلیسی ارسال شود. ویزای کار کانادا برای کارگران موقت، فارغ‌التحصیلان خارجی از دانشگاه‌های کانادا، تجار و سایر افرادی که نیاز به کار در کانادا دارند ایده آل است.

الزامات عمومی واجد شرایط بودن

• باید به افسر پلیس مدرک ارائه دهید که در صورت انقضای مجوز کار خود، از کانادا خارج خواهید شد.
• مدارکی در اختیار داشته باشید که نشان می‌دهد شما از بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود در طول اقامت خود در کانادا برخوردار هستید.
• فاقد سابقه فعالیت مجرمانه و ارائه گواهی ترخیص پلیس به‌عنوان مدرک
• خطری برای امنیت کانادا نیستید
• باید از سلامت کامل برخوردار باشید و در صورت لزوم، تحت معاینه پزشکی قرار گیرید.
‌• نباید برای کارفرمایی که توسط دولت، فاقد شرایط ذکر شده است کار کنید زیرا آن‌ها شرایط خاصی را رعایت نکرده‌اند.
• هیچ برنامه‌ای برای کار با کارفرمایی که ارائه‌دهنده رقص اروتیک، خدمات اسکورت، استریپتینگ یا ماساژهای شهوانی دارد ندارید.
• باید آماده ارائه هرگونه اسناد و مدارک موردنیاز افسران برای صلاحیت ورود شما به کانادا باشید.

اسناد موردنیاز برای درخواست ویزای مجوز کار کانادا

• گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از ۶ ماه از تاریخ برنامه‌ریزی‌شده برای ورود به کانادا
• دو عکس اخیر به اندازه گذرنامه
• گواهینامه‌های تحصیلی
• اثبات صلاحیت حرفه‌ای، ازجمله سابقه کار
• اثبات داشتن منابع مالی کافی برای تأمین هزینه‌های آن‌ها در طول اقامت در کانادا
• معاینه پزشکی لازم است از بیمارستان‌های ثبت شده انجام شود
• هزینه درخواست
مهاجرین پس از گرفتن ویزای کار کانادا همچنین باید بتوانند مقامات مهاجرت را متقاعد کنند که پس از پایان کار خود به کشور خود باز خواهند گشت.

مهاجرت کاری به کانادا

هر سال کانادا به حدود ۲۵۰.۰۰۰ مهاجر اجازه می‌دهد تا به‌عنوان اقامت دائم وارد کانادا شوند.

هر سال کانادا به حدود ۲۵۰.۰۰۰ مهاجر اجازه می‌دهد تا به‌عنوان اقامت دائم وارد کانادا شوند. حدود ۱۸۰.۰۰۰ نفر دیگر به‌عنوان کارگران موقت خارجی و حدود ۷۰.۰۰۰ نفر به‌عنوان دانشجو وارد می‌شوند. اکثر مهاجران در یکی از مقوله‌های اقتصادی مهاجرت پذیرفته می‌شوند، اگرچه بسیاری از آن‌ها به‌عنوان اعضای خانواده وارد می‌شوند.

سیستم اکسپرس اینتری

از سال ۲۰۱۵، برنامه‌های مهاجرت کانادا و شهروندی (CIC) دارای یک سیستم الکترونیکی جدید و نو به نام Express Entry برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم تحت برنامه‌های خاص مهاجرت اقتصادی است. سیستم اکسپرس اینتری اولین قدم برای مهاجرت به کانادا تحت این برنامه‌ها است. داوطلبان احتمالی می‌توانند پروفایل اکسپرس اینتری را در هر زمان تکمیل کنند. توجه داشته باشید که هیچ مهلت برای تکمیل مشخصات وجود ندارد و هیچ محدودیتی برای تعداد داوطلبانی که در گروه پذیرفته می‌شوند وجود ندارد.
هرکسی که در اکسپرس اینتری پذیرفته شود می‌تواند دعوت‌نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم دریافت کند. قرعه‌کشی برای دعوت از داوطلبان برای درخواست به‌طور منظم در طول هر سال انجام می‌شود. کانادا تنها فارغ از زمان پذیرش، داوطلبان در رده‌بندی برتر، انتخاب می‌کند. در صورت دعوت از شما، ۶۰ روز فرصت دارید تا یک درخواست کامل برای اقامت دائم را به‌صورت آنلاین ارسال کنید.

مهاجرت به کانادا برای اشتغال

مهاجرت به کانادا برای اشتغال

تشخیص اینکه آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا یا واجد شرایط برای دریافت مجوز کار هستید، دشوار است. به‌عنوان‌مثال برخی از برنامه‌ها از شما می‌خواهند قبل از رسیدن به اینجا، یک پیشنهاد شغلی در دست داشته باشید. دیگر برنامه‌ها انعطاف‌پذیرتر هستند. برنامه‌های خاصی در سطح دولت استان ارائه می‌شود. بقیه توسط دولت فدرال پردازش می‌شوند.

به رسمیت شناختن مدارک خود در کانادا

مدارک بین‌المللی همیشه در کانادا معتبر نیستند. این بدان معناست که اگر معلم، مهندس، پرستار، دیگر حرفه‌ای یا تاجر خارج از کشور هستید، ممکن است مجبور شوید ارتقاء دهید و مدارک خود را قبل از پذیرش در یک سرویس مجاز، ارزیابی کنید.

به رسمیت شناختن مدارک خود در کانادا

5 مرحله برای موفقیت شغلی در کانادا

• از درگیر شدن بین فرهنگ‌ها خودداری کنید.
• مهاجران کار کانادایی بر موانع زبانی و فرهنگی غلبه می‌کنند
• زبان عامیانه کانادایی
• رزومه خود را برای چه چیزی کنار بگذارید
• کار در کانادا: چالش‌ها و پاداش‌ها برای مهاجران

قوانین و مقررات مربوط به محل کار کانادا

کشور کانادا از حقوق کارگران ساده در کانادا حمایت زیادی می‌کند.

به‌عنوان یک کارگر ساده در کانادا، انواع قوانین و استانداردها وجود دارد که باید رعایت شوند. کشور کانادا از حقوق کارگران ساده در کانادا حمایت زیادی می‌کند. متعادل کردن این‌ها تعهداتی است که باید انجام دهید، مانند حضور به موقع در محل کار، صداقت در رزومه، پذیرش دوره آزمایشی اولیه در شغل جدید در صورت لزوم، رعایت حقوق و ایمنی روسا و همکاران و غیره.

سخن پایانی

کانادا هنوز درخواست‌های مجوز کار را می‌پذیرد. کارگران خارجی، اکنون مجاز به عبور از مرز کانادا از طریق زمینی یا هوایی هستند. مثل کارگران موقت که دارای مجوز کار معتبر هستند یا دارای مجوز کار هستند اما هنوز مجوز کار برای آن‌ها صادر نشده است. شرکت‌کنندگان در IEC که هنوز مجوزهای کاری خود را فعال نکرده‌اند، برای ورود باید یک پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشند. اگر با هواپیما سفر می‌کنید باید تمام الزامات شرکت‌های هواپیمایی را رعایت کنید و قبل از اینکه اجازه سوارشدن به پرواز خود را بگیرید، یک بررسی بهداشتی را که توسط خطوط هوایی انجام می‌شود، بگذرانید. هرکسی که علائم COVID-19 را نشان دهد، اجازه ورود هوایی به کانادا را نخواهد داشت.
هنگامی‌که وارد کانادا می‌شوید، قبل از خروج از بندر، سلامت شما ارزیابی می‌شود. هنگام ورود به کانادا باید برنامه‌ای برای قرنطینه ۱۴ روزه داشته باشید. این امر اجباری است، حتی اگر هیچ علامتی نداشته باشید. اگر برنامه‌ای ندارید، نباید به کانادا سفر کنید و این را هم در نظر داشته باشید حقوق کارگران ساده در کانادا بسیار مهم است.

سوالات متداول

استخدام کارگران همیشه برای یک شرکت هزینه دارد، اما با انتخاب کارگران مناسب برای سازمان خود، سرمایه‌گذاری خوبی را تجربه خواهید کرد. برخی از هزینه‌های احتمالی که می‌توانید هنگام استخدام کارگر در کانادا متحمل شوید عبارت‌اند از:
• تحقیق
• ایجاد کسب‌وکار
• آژانس استخدام
• ارسال آگهی استخدام
• بررسی‌های حقوقی
• زمان کمیته استخدام
• آموزش

قبل از شروع فرایند استخدام در کانادا، به برخی الزامات قانونی نیاز دارید. البته اگر با یک سازمان کارفرمای حرفه‌ای کار می‌کنید که می‌تواند به‌عنوان کارفرمای کانادایی شما عمل کند، این می تواند یک استثناء برای این الزامات باشد. اگر شرکت خود را در کانادا گسترش می‌دهید، به موارد زیر نیاز دارید:
• یک شعبه یا شرکت تابعه
• مشارکت
• حساب کسور حقوق و دستمزد
• مجوزها
• بیمه جبران خسارت کارگران

این‌ها حداقل استانداردهای تعیین شده توسط قانون است که از کارگر در محل کار محافظت می‌کند. هر استان در قوانین خود تفاوت اندکی خواهد داشت.
قوانین مربوط به استانداردهای استخدامی، حقوق کارگر را در زمینه‌های زیر بررسی می کند:
• ساعات کار
• اضافه‌کار
• حداقل دستمزد
• حقوق
• زمان تعطیلات
• حقوق تعطیلات
• تعطیلات عمومی
• استراحت قهوه و غذا
• مرخصی بارداری
• مرخصی اضطراری شخصی
• مرخصی پزشکی خانواده

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *