ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

از مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا می توان به هزینه کم، امکان کار در اسپانیا پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد. شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و همچنین سوالاتی پیرامون هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی در این مطلب بررسی می شود.

 از راههای مهاجرت به اسپانیا می توان به تحصیل در اسپانیا اشاره کرد، این روش در کنار روش های سرمایه گذاری در اسپانیا ( با 25000 یورو )، ویزای کار اسپانیا می باشد. شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت اسپانیا و در ادامه اخذ تابعیت اسپانیا اقدام کند. دانشجویان در مدت تحصیل در این کشور از اقامت تحصیلی اسپانیا برخوردار می شوند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله میخوانید

اعزام دانشجو و تحصیل در اسپانیا

از شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا و ادامه تحصیل در اسپانیا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد البته آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می بایست در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا بشوند. 

دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند از این رو دانشجویان می بایست مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند؛ البته دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می بایست قبل از ورود به دانشگاه ها درکالج های زبان شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

اما جهت سهولت در اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا پیشنهاد کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این است که متقاضیان عزیز مدرک زبان خود را در ایران بگیرند زیرا برای سفارت درخواست گذراندن دوره های یادگیری زبان در کالج های اسپانیا دلیل متقاعد کننده ای برای دادن ویزا نیست و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را به سفارت ارائه داد. 

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه های اسپانیا از 30 درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند؛ دانشجویانی که تمایل به داشتن بیمه تکمیلی دارند در ماه مبلغی حدود 60 تا 100 یورو باید پرداخت کنند.

اعزام دانشجو و تحصیل در اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و دروس در این مقطع به زبان اسپانیایی تدریس می شوند از این رو آشنایی با زبان اسپانیایی و داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای دانشجویان الزامی است. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 80 تا 100 یورو به ازای هر هفته حقوق دریافت نمایند که این هزینه بخشی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس اسپانیا

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اسپانیا 2 سال به طول می انجامد و دروس به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شوند. دانشجویان جهت تحصیل به زبان اسپانیایی می بایست قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان اسپانیایی را ارائه بدهند و دانشجویانی باید توجه داشته باشند دانشگاه های اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارند.

ولی جهت متقاعد کردن افسر سفارت و همچنین برقراری ارتباط در کشور اسپانیا دانستن زبان انگلیسی امری لازم می باشد. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 160 تا 200 یورو به ازای هر هفته دریافت نمایند که این مبلغ به راحتی هزینه زندگی در اسپانیا و تحصیل دانشجو را تامین می کند. هزینه دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً 5000 یورو می باشد و دانشجویان دانشگاه های اسپانیا می توان این مبلغ را بصورت اقساط نیز پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD اسپانیا و شرایط اخذ بورسیه

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری 5 سال به طول می انجامد که 2 سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی است و 3 سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع از آن می باشد.

دروس در این مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه ها می توانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کنند. لازم به ذکر است بورسیه حدود 1000 الی 1200 یورو می باشد ولی دریافت آن بسیار سخت است و بطور کلی نباید روی آن حساب باز کرد. در ادامه شرایط  اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا بصورت موردی گفته می شود:

 • داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5
 • مدارک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر
 • داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…
 • جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی از دکترا
تحصیل در مقطع دکترا یا PHD اسپانیا و شرایط اخذ بورسیه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورتیکه شامل متقاضی شود
 • رزومه کاری
 • کپی و اصل پاسپورت
 • مدرک زبان
 • کپی و اصل شناسنامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی یک حساب معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

پس از آماده کردن مدارک فوق، این مدارک به همراه نامه ی پذیرش باید به سفارت اسپانیا تحویل داده شود. نکته ی مهمی که باید در همین جا ذکر شود این است که اخذ پذیرش از برخی دانشگاه های اسپانیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است ولی ممکن است سفارت اسپانیا به دلیل عدم وجود مدرک زبان از صدور ویزا خودداری کند.

تحصیل در اسپانیا مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد. وجود دانشگاه های معتبر اسپانیا، امکان بردن همراه، امکان تحصیل در مقاطع مختلف، حق کار حین تحصیل، امکات تردد در کشورهای اروپایی با ویزای دانشجویی اسپانیا و ….. از شرایط و مزیت های پذیرش تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا می باشد.

شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به تحصیل در اسپانیا از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره مهاجرت رایگان بگیرید. هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده در باب پذیرش تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به تحصیل در معتبرترین دانشگاه ها ازجمله دانشگاه های اسپانیا می باشد.

همین الان رایگان ارزیابی شو !

فرم ارزیابی رایگان

کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است. پرتغال تنها کشور همسایه اسپانیا در این شبه جزیره است. کوه های پیرنه در شمال شرقی اسپانیا مرز طبیعی این کشور با فرانسه و سایر کشورهای اروپایی است؛ همین امر باعث شده که اسپانیا از بسیاری از حوادث و وقایع قاره اروپا دور بماند. از جمله آن بی طرفی اسپانیا در جنگهای جهانی اول و دوم است. در صدر اسلام، مسلمانان با گذشتن از تنگه جبل الطارق، فاصله کوتاه میان شمال آفریقا و اسپانیا را طی کردند و با فتح آن سرزمین، نام آندلس را بر آن نهادند.

در طی قرن ها حکومت مسلمانان، آندلس پیشرفت های بسیاری کرد، بطوریکه به اعتقاد برخی پایه گذار رنسانس علمی در اروپا و عاملی برای ایجاد امپراتوری قدرتمند اسپانیا در قرون ۱۷- ۱۵ بود. دریانوردان اسپانیایی با کشف و فتح سرزمین های مختلف و انتقال منابع آن ها، ثروت بسیاری را نصیب کشورشان نمودند. کشف قاره آمریکا و تسخیر آن بزرگترین رخداد تاریخ اسپانیا می تواند باشد.

اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است.

زبان ، اقتصاد و جغرافیای اسپانیا

هم اکنون زبان رسمی تمام کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا، ایالات متحده و برزیل، اسپانیایی است. طی قرون ۱۹- ۱۷ اسپانیا به مرور مستعمرات خود را از دست داد و اکنون فقط جزایر قناری و بخش کوچکی از شمال آفریقا را در اختیار دارد. در مقابل سرزمین کوچکی از شمال تنگه جبل الطارق در جنوب اسپانیا از حدود سه قرن پیش تحت اشغال انگلستان است. در اوسط قرن بیستم ۱۹۳۹-۱۹۳۶ اسپانیا درگیر جنگ های داخلی شد و نتیجه آن روی کار آمدن حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو بود که تا سال ۱۹۷۵ ادامه داشت.

طی این سال ها اسپانیا تقریبا در انزوا به سر می برد. پس از مرگ فرانکو دموکراسی در اسپانیا برقرار شد و نظام پارلمانی شکل گرفت. اسپانیا به سرعت به سوی توسعه گام برداشت، بطوریکه در سال ۲۰۰۷ با ۱۴۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی (حدود دو برابر ایران) یازدهمین اقتصاد دنیا شد. در برخی زمینه ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور های برجسته جهان است (رتبه دوم جهان). اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است.

بطور مثال می توان به پیکاسو، دالی و سروانتس اشاره کرد. در دوران حکومت مسلمانان، فرهنگ ایران در آن سرزمین تأثیر و نفوذ داشته، بطوری که برخی آثار آن هنوز موجود است.

سخن پایانی

تحصیل در اسپانیا مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد . وجود دانشگاه های معتبر اسپانیا، امکان بردن همراه، امکان تحصیل در مقاطع مختلف، حق کار حین تحصیل، امکات تردد در کشورهای اروپایی با ویزای دانشجویی اسپانیا و ….. از شرایط و مزیت های پذیرش تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا می باشد.

امیدواریم تلاش موسسه مهاجرتی هرمس اپلای باعث تحقق کسب پذیرش اسپانیا برای شما مخاطب عزیز گردد.

6 پاسخ

 1. سلام، من PhD فیزیولوژی دامپزشکی دارم، بعدش رفتم بدوم اینکه کاردانی بخونم ظرف دو سال لیسانس سینما گرفتم، سال دیگه ارشد سینما رو تموم میکنم، در حالی که ۴۱ سالمه و مجردم، چقدر شانس دارم واسه فاند دکترا در اسپانیا؟ و همچنین ویزا؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   موسسه هرمس اپلای در حال حاضر در زمینه اپلای مقطع دکترا خدماتی ارائه نمیدهد .

  1. سلام میتونید ترم اخر دوران تحصیلتون برای شغل مناسب با رشتتون با کارفرمایی صحبت کنبد تا بعد از اتمام درستون ویزاتون به ویزای کاری تبدیل بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن