تحصیل در استرالیا 2022

تحصیل در کشور استرالیا

کشور استرالیا همواره به عنوان کشوری که بهترین مراکز آموزش عالی و مدارس را در خود دارد شناخته می شود. درصد رفاه و درآمد بالای مشاغل در این کشور و همینطور شرایط خاص اقامتی  آن را به مقصد اول تعداد زیادی از دانشجویان مبدل کرده است. با تحصیل در استرالیا 2022 میتوانید لذت تحصیل در یکی از امن ترین و با رفاه ترین کشور های دنیا را بچشید.

کشور استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و ششمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ وسعت میباشد. جالب است بدانید که استرالیا آب و هوای نسبتاً گرم دارد و حدود دو فصل با مناطق دیگر دنیا اختلاف دارد. به عنوان مثال، فصل تابستان در ایران مقارن با فصل زمستان استرالیا میباشد. استرالیا، از سطح کیفی قابل قبولی برای کار و تحصیل برخوردار بوده و هزینه تحصیل در این کشور نسبت به کشور آمریکا، بسیار مقرون به صرفه‌تر است. از این رو، سالانه افراد بسیاری متقاضی مهاجرت و تحصیل در استرالیا هستند. به طوریکه بیش از ۴۵۰ هزار نفر دانشجوی خارجی، مشغول به تحصیل در این کشور میباشند. اگر شما هم قصد مهاجرت و تحصیل در استرالیا را دارید، توصیه میکنیم که مطالعه این متن را از دست ندهید؟! چرا که در ادامه مطلب، به طور خلاصه و جامع در مورد این موضوع صحبت کرده‌ایم. به شما خواهیم گفت که از کجا شروع کرده و چه مراحلی را طی کنید تا موفق به دریافت ویزای تحصیلی شوید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو به توضیحات اجمالی در مورد تحصیل در استرالیا می پردازیم:

مزایای تحصیل در استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا

شرکت در موسسات و دانشگاه های دارای تاییدیه جهانی، سبک زندگی چند فرهنگی و زنده استرالیا، هزینه های مناسب تحصیل و زیبایی این کشور را می توان به عنوان مهمترین عوامل برای تحصیل در استرالیا دانست.

استرالیا مقصد مشهوری برای دانشجویانی که قصد دارند در مقاطع عالی خود در سطح جهانی تحصیل کنند است. هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی در کورس ها شرکت میکنند. دانشجویان بین المللی بخش بزرگی از دانشجویان استرالیا را تشکیل می دهند.

در سال ۲۰۱۵ حدود ۶۵۰ هزار دانشجو و دانش آموز بین المللی در سیستم آموزش استرالیا ثبت شده اند. دانشجوها بزرگترین بخش این تعداد را تشکیل می دهند. در این بین ایالت های new south wales ، Victoria و queens land بیشترین تعداد دانشجو را در خود جای می دهند.

همۀ دانشگاه‌های استرالیا شهریه می‌گیرند، اما میزان شهریه، برای هر دانشگاه و هر رشته متفاوت است. در حال حاضر، ارزان‌ترین دانشگاه استرالیا، دانشگاه کاتولیکی در شهر سیدنی با شهریۀ سالانه 23000 دلار استرالیا است. دانشگاه وسترن سیدنی نیز با شهریۀ 25000 دلار استرالیا در سال، در رتبۀ بعد از دانشگاه کاتولیکی سیدنی قرار می‌گیرد. دانشگاه‌ ملبورن (رتبۀ 41 جهانی)، دانشگاه سیدنی (رتبۀ 40 جهانی) و دانشگاه ملی استرالیا (رتبۀ 31 جهانی)، سه دانشگاه برتر کشور استرالیا هستند که شهرت و معروفیت جهانی دارند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

پنج دورۀ فوق‌لیسانس که بسیاری از دانشجویان خارجی را به سمت کشور استرالیا می‌کشانند:

 • (1) رشته‌های فنی و مهندسی (مهندسی بیومدیکال و هسته‌ای)
 • (2) رشته‌های حسابداری و دانش مالی
 • (3) رشته‌های مدیریت (گردشگری و هتلداری)
  (4) رشته‌های تربیت معلم
 • (5) رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
مزایای ویزای تحصیلی استرالیا

سیستم آموزشی کشور استرالیا

چهارچوب کیفی آموزشی استرالیا (AQF) همان ویژگی است که سیستم آموزشی کشور استرالیا را منحصربه‌فرد و بی‌رقیب در تمام دنیا کرده است. این چهارچوب، بر تمام سیستم آموزشی کشور استرالیا حاکم است، اما تمرکز عمدۀ‌ آن بر روی سطوح آموزشی ثانویه (دبیرستان) و عالی (دوره‌های لیسانس و فوق‌لیسانس) بوده و هست. براساس این چهارچوب، سیستم آموزشی کشور استرالیا بسته به میزان آموزشی که دانش‌آموزان و دانشجویان دریافت می‌کنند، به چندین سطح مختلف تقسیم می‌شود. این سیستم، یک سیستم ساده و انعطاف‌پذیر است و به همین دلیل، دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند به‌راحتی و بدون مشکلات زیاد وارد این سیستم آموزشی شوند.

چهارچوب آموزشی کالج و دانشگاه در کشور استرالیا، به 10 سطح مختلف تقسیم می‌شود که مبنای 7 سطح اول آن به مطالعات و دوره‌های لیسانس، سطح 8 آن بین دوره‌های لیسانس و فوق‌لیسانس و سطوح 9 و 10 آن مربوط به دوره‌های فوق‌لیسانس هستند.

سیستم آموزش عالی در کشور استرالیا، از نوع ترمی می‌باشد و هر سال از دو ترم اصلی و یک ترم تابستانی (اختیاری) تشکیل می‌شود.  

آموزش و پرورش استرالیا

به طور کلی، طیف وسیعی از گزینه های تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود. بیش از 1100 موسسه و ۲۲۰۰۰ دوره تحصیلی برای انتخاب وجود دارند. دانشجویان میتوانند در تمام مقاطع تحصیلی از دبستان و دبیرستان تا آموزشهای عالی تحصیل نمایند. صرفنظر از اینکه شما در چه مقطعی مشغول به تحصیل هستید، قوانین کشور استرالیا به گونه‌ای است که موجب افزایش کیفیت آموزش و همینطور حمایت از دانشجویان بین المللی میشود.

تحصیل در استرلیا

شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا

استرالیا گستره ی وسیعی از رشته ها و شرایط را برای دانشجویان در نظر میگیرد. دوره های پیش نیاز و آماده سازی برای دانشجویانی که هنوز به سطح مورد قبول دانشگاه ها نرسیده اند هم برگزار می شود. فرقی نمی کند که شما اخیرا از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید، تحصیلات عالی خود را شروع کرده باشید یا تصمیم به تغییر رشته گرفته باشید.

اقدام برای دانشگاه های استرالیا(Australian Universities) زمان و برنامه ریزی زیادی را می طلبد. ما لیستی از دانشگاه های برتر استرالیا را برایتان آماده کرده ایم که به معرفی ریز به ریز مسائل هر کدام از آن ها پرداخته ایم. برای مطالعه آن به مقاله معرفی دانشگاه های استرالیا مراجعه کنید.

برای تحصیل در استرالیا مراحل زیر باید طی شود:

 • 📌 کورس و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • 📌 دانشگاه های ارائه دهنده آن را جستجو کنید.

 • 📌 گذراندن شرایط مورد نیاز دانشگاه

 • 📌 اقدام برای گرفتن پذیرش

 • 📌 ارسال مدارک

تحصیل در استرالیا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت به استرالیا را نیز مطالعه بفرمایید.

پذیرش دانشگاه های استرالیا

پذیرش دانشگاه های استرالیا

پس از انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر باید برای گرفتن پذیرش اقدام کنید. قبل از اقدام فراموش نکنید که باید پیش نیاز های آکادمیک و زبانی دانشگاه مورد نظر را داشته باشید. راه هایی نیز برای افرادی که این پیش نیاز ها را ندارند یا نمی توانند کسب کنند پیش بینی شده است. یکی از این راه ها شرکت در برنامه های پیش نیاز دانشگاه است.

اقدام برای دانشگاه ها و موسسات استرالیا هم به صورت آنلاین و هم به صورت پستی انجام می گیرد. پس از پر کردن فرم های مورد نظر و ارسال مدارک مورد نیاز می توانید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های استرالیا اقدام کنید.

اکثر موارد مورد نیاز شما برای اقدام به تحصیل در استرالیا به شرح زیر است:

 • 📌 اطلاعات شخصی

 • 📌 اثبات پاس کردن پیش نیاز های زبانی

 • 📌 مدارک تحصیلی قبلی

 • 📌 ترجیحات شما برای ادامه تحصیل

 • 📌 و …

پس از ارسال مدارک و اقدام، چندین هفته تا چندین ماه برای اعلام نتایج صبر می کنید.

پس از اعلام نتایج دانشگاه های استرالیا، مرحله ی بعدی گرفتن تاییدیه های مربوط است این کار با ضوابط و دقت خاصی باید صورت گیرد.

مرحله نهایی اقدام برای گرفتن ویزای دانشجویی استرالیا است که پس از ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا درخواست شما ثبت شده و آماده ی ورود به این کشور زیبا برای تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان می شوید.

در حال حاضر سه نوع ویزای تحصیلی برای دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی ارائه می‌شود: ویزای تحصیلی سابکلاس 500، ویزای تحصیلی قیّم دانشجو یا دانش‌آموز که ویزای سابکلاس 590 است و ویزای آموزشی (training) که ویزای تحصیلی سابکلاس 407 نام دارد.

برای دوره‌های مطالعاتی کوتاه، می‌توانید از ویزای‌های توریستی (visitor visa) یا تعطیلات کاری استفاده کنید. ویزاهای تعطیلات کار (یا کار در تعطیلات) برای متقاضیان ایرانی بسته هستند.

شرایط استفاده از ویزاهای visitor کشور استرالیا (سابکلاس‌های 600، 601 و 651) برای دوره‌های تحصیلی کوتاه، به شرح زیر است:

 • فرصت مطالعاتی نباید بیشتر از سه ماه طول بکشد.
 • دانشجو باید ثابت کند که بعد از اتمام دورۀ‌ موردنظر، کشور استرالیا را ترک خواهد کرد.
 • دانشجو باید از شرایط جسمانی خوبی برخوردار باشد.
 • دانشجو باید تمکن مالی لازم جهت اقامت کوتاه مدت در کشور استرالیا را داشته باشد.

افرادی هم که با هدف کار یا سرمایه‌گذاری به کشور استرالیا سفر می‌کنند، می‌توانند از سیستم آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این کشور بهره‌مند شوند.

برای این‌که از زمان تحصیل خود در کشور استرالیا بیشترین بهره را ببرید، باید چندین پیش‌نیاز تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید. پیش‌نیاز‌های آکادمیک و زبان انگلیسی به شما در رسیدن به موفقیت تحصیلی کمک خواهند کرد. پیش‌نیازهای دیگر مانند پوشش بیمۀ درمانی معتبر نیز اهمیت زیادی دارند.

پیش‌نیاز زبانی تحصیل در استرالیا

دوره‌های تحصیلی در کشور استرالیا، به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در بسیاری موارد، موفقیت و کسب نمرۀ خوب در آزمون‌های زبان انگلیسی بین‌المللی شرط اصلی ورود و پذیرش در دوره‌های تحصیلی دانشگاهی و مراکز آموزش عالی است. دانشجو برای فهم مطالب عرضه شده در دوره‌های تحصیلی عالی باید به هر چهار مهارت زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گرامر) مسلط باشد. در صورتی که میزان مهارت زبان انگلیسی دانشجو از حد تعیین شده پائین‌تر باشد و دانشجو موفق به گرفتن پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی شود، باید در دوره‌های پیش‌نیاز شرکت کند تا مهارت‌های زبانی او به حد مطلوب برسد. معمولاً به ازای هر نیم نمرۀ کم در آزمون IELTS، ده هفته دورۀ آموزش زبان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود.

پیش‌نیاز زبانی تحصیل در استرالیا

پیش‌نیازهای آکادمیک تحصیل در استرالیا

بسته به دورۀ تحصیلی که برای آن ثبت‌نام می‌کنید، پیش‌نیازهای آکادمیکی معینی وجود دارد. مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های مختلف کشور استرالیا، پیش‌نیازهای آکادمیک متفاوتی دارند که باید این پیش‌نیازها را در اطلاعات دورۀ تحصیلی موردنظر که در سایت دانشگاه قرار داده شده است، به دقت مطالعه کنید و در صورت نیاز به کمک یا اطلاعات بیشتر، از طریق راه‌های ارتباطی تعیین شده، با بخش مربوطه تماس بگیرید.

پیش‌نیازهای کلی برای بسیاری از دوره‌های عالی تحصیلی در کشور استرالیا، به شرح زیر هستند:

دوره‌های زبان انگلیسی :

سطح مهارت زبان انگلیسی موردنیاز برای رشته‌های تحصیلی و دوره‌های آموزشی مختلف، متفاوت است. اما همۀ دوره‌های آموزش عالی نیازمند دست‌کم نمره کلی 5 از آزمون بین‌المللی IELTS هستند. نتایج آزمون‌های تافل و PTE نیز مورد تائید بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا هستند و نمرۀ هر کدام از این آزمون‌ها، برای پذیرش در دانشگاه‌ها و مراکز عالی استرالیا، باید معادل نمرۀ 5.5 از آزمون IELTS باشد.

مدارس :

پیش‌نیازهای پذیرش بین مدارس مختلف، بسته به استان یا منطقه، متفاوت است. عملکرد تحصیلی و قابلیت و میزان یادگیری دو عامل مهم هستند که در پروسۀ ثبت‌نام در نظر گرفته می‌شوند.

دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای یا جامع علمی کاربردی (VET):

برای ورود به مراکز جامع علمی کاربردی استرالیا، در بسیاری از موارد نیاز به گذراندن آزمون ورودی نیست. البته دوره‌های فنی و حرفه‌ای هم هستند که لازم است در مورد موضوع مشخصی مطالعه کرده و تجربۀ کاری داشته باشید.

دوره‌های آموزش عالی لیسانس:

برای تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه‌های استرالیا، باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشید؛ یعنی دوره‌های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را گذرانده و مدرک قبولی گرفته باشید. در صورتی که دانشجوی خارجی هستید باید مدرک دیپلم شما با مدرک دیپلم دبیرستان در استرالیا معادل باشد. رشتۀ تحصیلی در دبیرستان برای برخی دوره‌های لیسانس دانشگاه اهمیت زیادی دارند.

دور‌ه‌های آموزش عالی فوق‌لیسانس:

برای پذیرش در دوره‌های فوق‌لیسانس، باید دست‌کم یک مدرک لیسانس داشته باشید. مهارت‌های پژوهشی و تجربه‌های کاری مرتبط نیز برای بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا اهمیت زیادی دارند.

در صورت نداشتن پیش‌نیازهای لازم برای برخی دوره‌های فوق‌لیسانس، گذراندن دوره‌های فشردۀ رسیدن به پیش‌نیازهای دورۀ مورد نظر را توصیه می‌کنیم. معمولاً این دوره‌ها، توسط بیشتر مراکز آموزش عالی استرالیا ارائه می‌شوند و حدود یک سال طول می‌کشند.

زندگی دانشجویی در استرالیا

زندگی در استرالیا تجربه ی جدیدی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. تعداد موسسات و سازمان های زیادی در دانشگاه شما و در استرالیا وجود دارد که تجربه ی زندگی در استرالیا را برای شما راحت تر و جذاب تر می کند.

استرالیا در زمره خوشحالترین کشور های دنیاست(گزارش امید به زندگی جهانی سال ۲۰۱۷) و طبق آمار 4QS شهر از کشور استرالیا در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان هستند .

با این همه، کشور استرالیا در کل، یک کشور گران‌قیمت برای زندگی و تحصیل به‌شمار می‌رود و دانشجو باید قبل از اقدام جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، مطمئن شود که می‌تواند دست‌کم از عهدۀ یک سال مخارج اقامت و تحصیل در کشور استرالیا برآید. امکان کار حین تحصیل برای دانشجویان خارجی مقیم کشور استرالیا وجود دارد اما نباید بیش از 40 ساعت در هر دو هفته باشد. نوع شغل انتخابی دانشجو باید پاره‌وقت باشد اما در فواصل بین ترمی و یا تعطیلی‌های رسمی دیگر آموزشگاه‌ها، دانشجو اجازۀ‌کار به‌صورت تمام وقت را دارد.

حداقل دستمزد دانشجویی که با ویزای تحصیلی در کشور استرالیا کار می‌کند، 18.23 دلار استرالیا برای هر ساعت و یا 719.20 دلار استرالیا به ازای هر 38 ساعت کار (بدون در نظر گرفتن مالیات) چه در محوطۀ دانشگاه و چه خارج از محوطۀ دانشگاه است. این مبلغ صرفاً یک کمک هزینۀ زندگی اندک برای دانشجو به‌شمار می‌رود و برای هزینۀ شهریۀ دانشگاه و … کافی نیست.

در زیر هزینه های بخش های مختلف زندگی در استرالیا را می توانید ببینید. 

بخشهزینه در هفته ( دلار استرالیا)
خوراک و رستوران$۸۰ to $280
شارژ آب و برق$۳۵ to $140
تلفن و اینترنت$20 to $55
حمل و نقل عمومی$15 to $55
ماشین (پس از خرید ) $150 to $260
تفریحات $80 to $150

برای بررسی دقیق تر و 0 تا 100 هزینه های زندگی در استرالیا به مقاله ی هزینه ی زندگی در استرالیا 2021 مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی

بورسیه های متنوعی برای دانشجویان از هر ملیت در دسترس میباشد. با این وجود، کلیه شرایط بورسیه تحصیل در استرالیا و سایر کشورها، توسط سازمانی که بورس تحصیلی ارائه میدهد، تعیین می‌شود. درخواست برای دریافت بورسیه، مستقیماً با ارائه دهنده بورسیه تحصیلی انجام میگیرد. همینطور برای مطلع شدن از اینکه واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستید یا خیر، بایستی که با سازمان ارائه دهنده در تماس باشید. برخی از انواع بورسیه های تحصیلی استرالیا به دلایل مختلفی به ایرانیان تعلق نمی گیرد شما می توانید در قسمتی از مقاله ی بورسیه تحصیلی استرالیا به از این نوع بورسیه ها اطلاع داشته باشید و دیگر بورسیه هایی که به ایرانیان تعلق میگیرد را بررسی کنید. برای مطالعه آن روی بورسیه تحصیلی استرالیا برای ایرانیان کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی استرالیا

پوشش بیمه‌ای دانشجویی

برای دانشجویان بین‌المللی ساکن در کشور استرالیا، نوعی سیستم بیمۀ درمانی تعریف شده که OSHC نام دارد. دانشجویی که زیر پوشش این بیمه قرار می‌گیرد، از خدمات درمانی و مراقبت‌های بیمارستانی (در صورت نیاز) بهره‌مند می‌شود. همچنین با استفاده از این بیمه، دانشجو می‌تواند بیشتر نسخه‌های دارویی تجویزی و خدمات آمبولانس و اورژانس را به رایگان دریافت کند.

این بیمه نامه، باید قبل از ورود به خاک استرالیا، برای دانشجو و اعضای خانواده‌ همراه او خریداری شود. در کل دورۀ تحصیلی، دانشجو باید این بیمه‌نامه را داشته باشد و نمی‌تواند آن را ملغی کند.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا دارای دانشگاه‌های با سطح علمی و رنکینگ جهانی بالا است. در ادامه معروف‌ترین آن‌ها جهت ادامه تحصیل در استرالیا به همراه هزینه تحصیل در آنها مختصراً بررسی شده‌اند.

• دانشگاه ملبورن

این دانشگاه که یکی از معروف‌ترین و بهترین دانشگاه‌های استرالیا به شمار می‌رود در رده 41 برترین موسسات آموزش عالی جهان قرار دارد. شخصیت‌های برجسته‌ای در این دانشگاه به تحصیل پرداخته‌اند و به‌طور کلی پنج فرماندار، چهار رییس‌جمهور و هفت برنده جایزه نوبل را در خود پرورش داده است. دانشگاه ملبورن دارای چندین کالج است که از میان آنها می‌‌توان به کالج پزشکی ملبورن، کالج حقوق ملبورن و کالج کسب‌وکار ملبورن اشاره کرد. هزینه تحصیل در استرالیا و در دانشگاه ملبورن برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی بین 20000 تا 80000 دلار استرالیا برآورد شده است.

دانشگاه ملبورن استرالیا

• دانشگاه ملی استرالیا

با قرارگرفتن در رتبه 25 نظام رتبه‌بندی جهانی، دانشگاه ملی استرالیا به یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در استرالیا مبدل شده و درواقع یکی از رقبای اصلی دانشگاه ملبورن است. از میان دانشگاه‌های استرالیا، دانشگاه ملی استرالیا با جذب 20000 دانشجوی بین‌المللی بیشترین نرخ پذیرش دانشجویان خارجی را به‌ خود اختصاص داده است. این دانشگاه توانست شش برنده جایزه نوبل را در خود پرورش دهد. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی می‌بایست چیزی بین 26000 تا 33000 دلار استرالیا را هزینه کنند.

دانشگاه ملی استرالیا

• دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی اولین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در استرالیا است که در سال 1850 راه‌اندازی شد. این دانشگاه یکی از اعضای برتر سازمان‌های علمی و تحقیقات آموزشی است و در حدود 16 کالج زیر نظر آن مقاطع مختلف را به حدود 50000 دانشجوی بین‌المللی و بومی ارائه می‌دهند. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی بین 40000 تا 60000 و برای دانشجویان داخلی بین 30000 تا 50000 دلار استرالیا برآورد شده است.

دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش یکی دیگر از بهترین و زیباترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در استرالیا به شمار می‌رود. معماری جالب این دانشگاه که در ویکتوریا قرار دارد آن را به یک جاذبه توریستی تبدیل کرده است. این دانشگاه تنها موسسه آموزش عالی است که توانسته عضویت اتحادیه مرکزی مراکز علمی، دانشگاه‌ها و آکادمی‌ها را کسب کند. بنابراین عمده تمرکز این دانشگاه با داشتن حدود 100 مرکز تحقیقاتی بر روی تحقیق و پژوهش می‌چرخد. این دانشگاه طیف وسیعی از دانشجویان خارجی را به سمت خود می‌کشاند و در حال حاضر 62000 دانشجوی بومی و غیر بومی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی بین 43000 تا 50000 دلار استرالیا است.

دانشگاه موناش در استرالیا

دانشگاه نیوساوث‌ولز

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های استرالیا برای متقاضیان تحصیل در استرالیا می‌‌تواند همین گزینه باشد. با داشتن برنامه‌های تبادل دانشجو با حدود 200 دانشگاه از سراسر جهان، این دانشگاه به مکانی ایده‌آل برای دانشجویان خارجی تبدیل شده است. دانشجویان برای ادامه تحصیل در استرالیا و در این دانشگاه باید بتوانند برای هر ترم تحصیلی 11000 تا 12600 دلار استرالیا پرداخت کنند.

دانشگاه نیوساوث‌ولز

• دانشگاه وسترن استرالیا

این دانشگاه که مناسب متقاضیان تحصیل در استرالیا است بر تحقیق و پژوهش تمرکز دارد. دانشگاه وسترن استرالیا که در ایالت غربی این کشور واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها است از سال 2017 در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت و همین امر میزان متقاضیان تحصیل در این دانشگاه را به طرز چشمگیری از آن زمان افزایش داد. این دانشگاه توانسته افراد برجسته بی‌شماری نظیر یک برنده جایزه نوبل، یک نخست وزیر و همچنین بیش از 100 دانش‌پژوه بورسیه رودز را در خود پرورش دهد. هزینه شهریه سالانه برای دانشجویان داخلی بین 6200 تا 8000 دلار استرالیا و برای دانشجویان خارجی بین 7000 تا 10000 دلار استرالیا برآورد می‌شود.

دانشگاه وسترن استرالیا

• دانشگاه ادلاید

دانشگاه ادلاید سومین دانشگاه قدیمی جهان پس از دانشگاه‌های سیدنی و وسترن استرالیا است که در سال 1878 تاسیس شد. دانشگاه ادلاید در میان دانشگاه‌های تأثیرگذار جهان قرار دارد و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی که متقاضی تحصیل در استرالیا هستند را از سرتاسر جهان پذیرش می‌کند‌. دانشگاه ادلاید توانست پنج برنده جایزه نوبل، حدود 104 دانش‌پژوه رودز و تعداد زیادی محقق، مهندس و پزشک برجسته را در خود پرورانده است. دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در استرالیا با پرداخت هزینه‌ سالانه معادل 30000 تا 50000 دلار استرالیا می‌توانند در این دانشگاه تحصیل نمایند.

دانشگاه آدلاید

• دانشگاه کوئینزلند استرالیا

یکی از دانشگاه‌های منحصربه‌فرد کشور استرالیا که متقاضیان تحصیل در استرالیا را به سمت خود می‌کشاند، دانشگاه کوئینزلند استرالیا است. این دانشگاه یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی این کشور به شمار می‌رود و تعداد زیاد دانش‌پژوه و برنده جایزه نوبل در آن تحصیل کرده‌اند. دانشگاه کوئینزلند استرالیا یکی از دانشگاه‌های عمومی این کشور است و تحصیل در این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه‌های استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی کمی مناسب‌تر است. هزینه تحصیل در این دانشگاه بین 10000 تا 50000 دلار استرالیا هم برای دانشجویان بومی و هم برای دانشجویان خارجی متغیر است.

• دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا که به رشته‌های فناوری و تکنولوژی علاقمند هستند، می‌توانند دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند را که یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌ها در حوزه فناوری است، برای این کار انتخاب کنند. دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی تا 6000 نفر را پذیرش می‌کند و به طور کلی در حال حاضر 40000 دانشجوی خارجی و داخلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در استرالیا می توانند در همه مقاطع تحصیلی مثل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه تحصیل کنند. دوره‌ها و رشته‌های زیادی در این دانشگاه ارائه می‌شوند که از میان آنها می‌توان به دوره‌های کسب‌وکار، حقوق، صنایع خلاق، بهداشت، تجارت، هنر، طراحی و امثال آن اشاره کرد. دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه باید مبلغ 13000 دلار استرالیا را برای هر ترم پرداخت نمایند.

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

• دانشگاه تکنولوژی سیدنی

از برترین‌های استرالیا می‌توان به دانشگاه تکنولوژی سیدنی اشاره کرد که متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا می‌توانند این دانشگاه را برای تحصیلات تکمیلی خود انتخاب نمایند. این دانشگاه برنامه‌ها و دوره‌های مختلفی در همه مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد. دانشگاه تکنولوژی سیدنی نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های قدیمی کشور استرالیا است که در سال 1870 تاسیس شد. البته این دانشگاه به شکلی که امروز دیده می‌شود در سال 1988 راه‌اندازی شد. رشته‌ها و دوره‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شوند شامل بهداشت، حقوق، علوم اجتماعی، تکنولوژی، کامپیوتر، علوم مهندسی، تجارت، هنر، معماری و طراحی هستند. هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی سالانه چیزی بین 40000 تا 70000 دلار استرالیا است.

دانشگاه تکنولوژی سیدنی

دانشگاه های استرالیا، از برترین مراکز آموزشی دنیا به شمار می‌آیند. به طوریکه برخی از دانشگاه‌های این کشور در رده بندی جهانی، جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند. بنابراین، میتوانید با اطمینان خاطر بیشتری به ادامه تحصیل در استرالیا بپردازید و یک مدرک معتبر جهانی کسب کنید. مجدداً یادآور میشویم که ممکن است جزئیات شرایط برای هر متقاضی، متفاوت باشد. از این رو، توصیه میکنیم که برای دریافت نتیجه بهتر، سعی کنید از مشاوره‌های کارشناسان مجرب و متعهد کمک بگیرید. در پایان، امیدواریم که با انتخابی صحیح و هوشمندانه، بهترین گزینه را انتخاب نمایید و در ادامه مسیر موفق و سربلند باشید.

گروه هرمس اپلای افتخار دارد که با بهره گیری از تجارب تخصصی خود در زمینه ی مشاوره تحصیلی به دانشجویان علاقه مند به تحصیل در  استرالیا، آلمان، اتریش، فرانسه و ایتالیا و… شما را در این راه یاری کند. مفتخریم که با داشتن صد ها کیس موفق در این زمینه یاری رسان شما در این راه باشیم.با پر کردن فرم ارزیابی به طور رایگان ارزیابی شوید.

سوالات متداول

شرکت و موسسات و دانشگاه های دارای تاییدیه جهانی، سبک زندگی چند فرهنگی و زنده استرالیا، هزینه های مناسب تحصیل و زیبایی این کشور

کورس و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید
دانشگاه های ارائه دهنده آن را جستجو کنید
گذراندن شرایط مورد نیاز دانشگاه
اقدام برای گرفتن پذیرش
ارسال مدارک

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

3 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  امکان تحصیل در استرالیا به صورت رایگان برای مقطع ارشد وجود داره؟

  1. بسته به اینکه چه مدارکی ارائه میدید . تحصیل در دانشگاه دولتی با معدال الف. داشتن مقاله . کاراهای تحقیقاتی ، ثب اختراع و….

 2. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم پذیرش تو دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در استرالیا به نسبت کانادا سخت تره؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن